Dodaj do ulubionych

Rollercoaster Przycinka z tym,ze w druga strone ;)

05.01.17, 21:17

Przycinek to nazywa "piepSzony skurcz" z tym, ze NA RAZIE to zolty skurcz
(Bush_ jestes tam? wink )...

Az strach sie bac sad

next.gazeta.pl/next/7,151245,21208309,wojna-walutowa-jeszcze-nigdy-nie-byla-tak-zacieta-chiny-bronia.html#BoxBizLinkZ20
P.S. To kiedy dolar po 2 euro? wink

--
www.youtube.com/watch?v=Pc54D0rlluw
Edytor zaawansowany
  • 05.01.17, 21:52
    lastboyscout napisał:

> P.S. To kiedy dolar po 2 euro? wink
    >

Wlasnie wzialem na promocji karte kredytowa z bonusem 100 000 mil. Bede niedlugo duzo podrozowal. Wybieram sie tez do Europki , dwa- trzy tygodnie.

--
    PiS be with you.
    For another 1000 days.
  • 06.01.17, 04:56
    ktora?
  • 06.01.17, 17:46
    przycinek.usa napisał:

> ktora?

Chase Sapphire Reserve.

--
    PiS be with you.
    For another 1000 days.
  • 11.01.17, 16:43

przycinek.usa napisał:

> ktora?
    Mi nie dali smile Hehe.
    Credit score w Experianie mam 837.
    "Za wysoka aktualna linia kredytowa"
    "Za duzo kart kredytowych"

Od razu wszystkie z Chase zamknalem w cholere : )

--
    PiS be with you.
    For another 1000 days.
  • 12.01.17, 03:05
    Nie zaaplikowalem. Prawde mowiac mnie to tylko zainteresowalo. I nie chcialoby mi sie zamykac linii kredytowych, zwlaszcza, ze to uderza po kredycie. No ale jak kto lubi. Gratuluje dobrego score.
  • 12.01.17, 12:25
    przycinek.usa napisał:

> Nie zaaplikowalem.

Prawdopodobnie miales racje : )
    Ale popatrz co sie wyprawia, to jakas nowa pozywka dla wannabe bogatych Millennialsow:

www.mercurynews.com/2016/09/08/chase-sapphire-reserve-the-metal-credit-card-everyones-clamoring-for/
    --
    PiS be with you.
    For another 1000 days.
  • 06.01.17, 05:01
    Rafał Hirsch bardzo ladnie opisal co sie na tym zwariowanym rynku dzieje. Nic dodac, nic ujac.
    Chociaz powinno sie jeszcze do tego dodac informacje o tym, ze PBOC sprzedaje nasze obligacje masowo. Likwidacja tych pozycji sciaga z rynku masy dolarow. I to sie przyczynia do umacniania dolara bardziej, jak gonitwa forexowa w Azji.
  • 06.01.17, 05:22
    Co IM pomoze wyprzedaz NASZYCH obligacji?
    Jak na razie to od dawna ludzie wyprzedaja sie z juana, kupuja dolary a za nie np. Manhattan.
    ZADNE jednak pieniadze nie maja pokrycia/maja wrecz ujemne pokrycie, balony pekna/pieniadze wyparuja i wtedy kto naprawde utraci kapital (nie mylic a pieniadzem) rozpocznie wojne ...

--
  • 06.01.17, 13:29
    "Rafał Hirsch bardzo ladnie opisal co sie na tym zwariowanym rynku dzieje. Nic dodac, nic ujac."

Jasne....ani ty ani Hirsch nie rozumiecie prostego (zwariowanego???) mechanizmu ktory nazywa sie "short squeeze". Jest to bezmyslne powtarzanie za anglosaska prasa. Po prostu polowa funduszy dostaje "margin calle" bo PBOC po nich jezdzi jak chce. Od razu sie odechciewa shortowania Juana na rynku OFFSHORE bo tylko do tego maja dostep fundusze i "spekulanci", dlatego ze rynek ONSHORE kontroluje PBOC, stad tez mamy takie a nie inne spready miedzy nimi....i duza mozliwosc arbitrazu, jednak PBOC zamyka im okna i wszyscy placza jak to chinczycy "manipuluja" rynkiem. USA zaczyna byc smieszne w swoich poczynaniach i ekonomicznie maja coraz mniej opcji. Teraz beda bic w Chiny inflacja, chca zdestabilizowac ich od wewnatrz niepokojami spolecznymi, od zewnatrz zaklocajac fizycznie dostawy ropy (stad zaczely sie odwierty na morzu chinskim). Nie ma zadnego squeezu, Chiny dokonaly czegos co nie udalo sie nikomu w histori tego swiata, zdewaluowaly spokojnie juana i nadal beda spokojnie dewaluowac jak $ bedzie sie umacnial. Teraz us ma problem bo caly odplyw $ przez ostatnie lata = naplywowi tzw. hot money z ostatnich dekad. Skonczyl sie nacisk na walute, nie tedy droga. I $ bedzie sie teraz oslabial przez jakis czas.

Chiny NIE MAJA zadnego problemu z dlugiem, bo kapitalem rzadzi partia, a nie kapital kongresem czy parlamentem jak to jest u nas. Inaczej, caly dlug jest wewnetrzny....i teraz to WY za te dlugi zaplacicie wink Za niedlugo stanie sie to dla was jasne (dla niektorych, inni juz na zawsze zostana betonowi). Najpierw placiliscie za politykow i nasza oligarchie, a teraz zaplacicie za dlugi Chinczykow w ktore zaiwestuje nasza oligarchia waszymi pieniadzmi.

"Jak na razie to od dawna ludzie wyprzedaja sie z juana".

Naprawde uwazasz ze latwo jest wywiezc $ z Chin?? A moze wywoza Ci co maja wywozic i maja ku temu powod?? To my mielismy w koncu przejmowac ich???

Co do Ameryki, umacninaie sie dolara to tez wymiana handlowa w innych walutach i omijanie dolara gdzie sie da, jednak dlug pozostal w $ to dolar sie umacnia. Wiec caly proces swiadczy o mozliwym koncu dolara. Oczywiscie nie teraz, jest to powolny proces. Nie do wiary? Brexit, Niemcy nie lubia juz NATO, Le Pen mowi ze Krym jest rosyjski, USA sie wycofuje (zostalo wypchane) z Europy (tylko nie piszcie o brygadzie w Polsce bo mi sie smiac chce, wpisani do budzetu na ROK) , wycofuja sie z Japonii (pod zasiegiem rakiet z Chin) i pierwszego lancucha wysp w azji, odwracaja sie od nich Filipiny, Malezja, Vietnam..teraz poczekamy na Indonezje. USA nie ma kasy na utrzymywanie armii, a plywa coraz mniej okretow w US Navy od 20-30 lat? Armia ladowa (US Army) prawie nie istnieje, a Rosjanie rozniesli by ja dzis w pyl, czy to nie US Army ma nas bronic??

Co zrobi Trump, bo brakuje mu opcji i czas dziala caly czas na niekorzysc USA i na korzysc Chin. Oni rosna w kryzysie 5-6%, u nas srednia 1,5 - 2%....brakuje kasy na operacje wojskowe w EU i Azji wiec USA musi wybierac. A najciekawszym jest ze Trump buduje jakis MUR. Moze nie po to aby nikt nie wszedl, a raczej po to abyscie to wy nie uciekli?? wink

Swiat sie zmienia, z Australi slychac glosy o koncercie mocarstw, a nie hegmonicznym swiecie z USA.

"ZADNE jednak pieniadze nie maja pokrycia/maja wrecz ujemne pokrycie, balony pekna/pieniadze wyparuja i wtedy kto naprawde utraci kapital (nie mylic a pieniadzem) rozpocznie wojne ..."

No wlasnie. I jak przekalkuluja, to bedzie zaglada wszystkich i wszystkiego. Amerykanska mysl strategiczna NIE DOPUSZCZA uzycia przec Chiny broni nuklearnej w razie blokady morskiej Chin za drugim lancuchem wysp.

ps. "Co IM pomoze wyprzedaz NASZYCH obligacji?"

Przycinek nie rozumie ze oni sprzedaja bo zakupy i inwestycje strategiczne oplacaja sie najlepiej jak sie je robi w mocnym $ big_grin

ps2. anegdotka. Kilka lat temu pewna firma europejsko-australijska zajmujaca sie surowcami zrobila deal z Sudanem (ropa). W tym czasie USA mialo sankcje nalozone na Sudan, jednak nie Europa. Ale ze "trade settlement" byl w $ amerykanski sedzia uznal ze to ich jurysdykcja (bo dolar) i nalozyl kare na firme 6 miliardow dolarow. Zaraz kurwa, jak handluje dolarem to oni mi moga zabrac kase??? SWIAT mowi wam dosc.....mamy mala ogolnoswiatowa rewolucje i moze byc tak ze za 20-30 lat bedziecie tylko wyspa (z 300 milionami sfrustrowanych ludzi) wiec albo bedzie koncert mocarstw albo mamy wojne....

ps3. koncert mocarstw - panstwa ktore musza byc przy stoliku negocjacyjnym bo maja mozliwosc aby taki stolik przewrocic jak sie ich do stolu nie zaprosi.

--
    " A journey of a thousand miles begins with a single step" - Lao Tzu.
  • 06.01.17, 13:34
    "Chociaz powinno sie jeszcze do tego dodac informacje o tym, ze PBOC sprzedaje nasze obligacje masowo. Likwidacja tych pozycji sciaga z rynku masy dolarow. I to sie przyczynia do umacniania dolara bardziej, jak gonitwa forexowa w Azji."

Opiszesz ten mechanizm, bo Ci sie cos pokrecilo ? wink

--
  • 06.01.17, 16:53
    Jakie to zabawne smile ! Choc w pelni logiczne, zrozumiale.
    Kazdy mysli zyczeniowo: z pozycji wlasnej rzeczywistosci, miejsca, systemu, w ktorym zyje.

Nie moge sie odniesc do pierwszej czesci twojej wypowiedzi poniewaznie rozumiem duzej czesci pojec na jakie sie powolujesz.

Za to prawdziwa antybolszewicka przyjemnoscia krotko odniose sie to tego:

..."Chiny NIE MAJA zadnego problemu z dlugiem, bo kapitalem rzadzi partia, a nie kapital kongresem czy parlamentem jak to jest u nas"...

Wiec mowisz, ze to lepiej kiedy pieniadzem (a praktycznie DLUGIEM !) rzadzi ktos, kto nie moze wiedziec jak sie zarabia pieniadze od tego, ktory wie jak sie zarabia pieniadze ??????? wink

..."Inaczej, caly dlug jest wewnetrzny....i teraz to WY za te dlugi zaplacicie wink"....

Jakiz to dlug wewnetrzny skoro jest nominowany w dolarach, ktorego cene OBCY reguluje z ZEWNATRZ?

A jezeli nawet uznac go za dlug juanowy to juan zalezy od tego co sie sprzedaje (produkty) i kupuje (surowce) z ... ZEWNATRZ, czy nie?

Wewnetrzna w Chinach to bedzie tylko rewolucja bolszewicka kiedy okaze sie, ze caly komitet centralny juz dawno wyjechal ze zlotem i dolarami do ... Ameryki.

"Jak na razie to od dawna ludzie wyprzedaja sie z juana".
    ...:Naprawde uwazasz ze latwo jest wywiezc $ z Chin??"...

Ja nie wiem, czy latwo wywiezc z Chin dolary ale wiem, ze CHINSKIE dolary wykupuja (jak pisalem, WIRTUALNIE = balon do przeklucia = WYPAROWANIA tych dolarow) Nowy Jork.

Ja widze tu tych zoltych, nieprzytomnie (podkresle to okreslenie: NIEPRZYTOMNIE) bogatych ludzi to widze, ze ci ludzie maja rownie NIEPRZYTOMNE pojecie o pieniadzu ...

..."Przycinek nie rozumie ze oni sprzedaja bo zakupy i inwestycje strategiczne oplacaja sie najlepiej jak sie je robi w mocnym $ "...

Powtorze tylko:

"Co IM pomoze wyprzedaz NASZYCH obligacji?"

..."SWIAT mowi wam dosc.....mamy mala ogolnoswiatowa rewolucje i moze byc tak ze za 20-30 lat bedziecie tylko wyspa (z 300 milionami sfrustrowanych ludzi) wiec albo bedzie koncert mocarstw albo mamy wojne....
    ps3. koncert mocarstw - panstwa ktore musza byc przy stoliku negocjacyjnym bo maja mozliwosc aby taki stolik przewrocic jak sie ich do stolu nie zaprosi"...

A najciekawszym jest ze Trump buduje jakis MUR. Moze nie po to aby nikt nie wszedl, a raczej po to abyscie to wy nie uciekli?? wink"...

..."Uuuuuu, to juz nie tylko myslenie zyczeniowe a wojujacy szowinizm ! smile

Dobrze, przy tym twoim okraglym stoliku siedza sobie Iwan, Zolty, Zyd i Szkop i nawet Fajfoklok i mysla ...mysla ...mysla i kazdy boi sie go atomowo wywrocic bo na kazdym zebraniu jest taka sytuacja, ze kazdy sie boi zaczac pierwszy, jak mawial klasyk wink

Co wiec ustala?

Ze naprawde nie zmieni sie NIC.

Tylko, ze zielone dolary zmienia kolor na seledynowy w rozowe kropki =MY placimy za ICH bledy.

Hough !

--
  • 06.01.17, 18:27
    "Wiec mowisz, ze to lepiej kiedy pieniadzem (a praktycznie DLUGIEM !) rzadzi ktos, kto nie moze wiedziec jak sie zarabia pieniadze od tego, ktory wie jak sie zarabia pieniadze ??????? "

Obie strony wiedza jak zarabiac pieniadze, tyle ze Chinczykom to wyszlo teraz lepiej. A chodzi o to kto bedzie rzadzil swiatem i podaza pieniadza wink

Ich partia jest jak nasza oligarchia. Orwell sie klania. Nazwy NIE ZNACZA NIC. Ja mowie partia, Ty myslisz czerwona Polska. No coz, polecam fajna pozycje "on China" Kissingera, wtedy zrozumiesz o co mi chodzi kiedy ja pisze partia. Ci ludzie to CALKOWITE przeciwienstwo tego co wychodowali nam najpierw rosjanie, a pozniej amerykanie w bannanostanie zwanym Polska.

"Za to prawdziwa antybolszewicka przyjemnoscia krotko odniose sie to tego"

Piszac cokolwiek o bolszewizmie i laczac to z Chinami jest dla mnie calkowitym nieporozumieniem, takim samym jak nazywanie ameryki kapitalistycznym krajem wink Mamy to co aktualnie pasuje rzadzacym , trzymajacym wladze, reszta jest dla akademikow i ludzi aby mogli siebie pogadac o teorii.

"Jakiz to dlug wewnetrzny skoro jest nominowany w dolarach, ktorego cene OBCY reguluje z ZEWNATRZ?"

CO jest nominowane w $ ??? Nie wiem o czym piszesz...ale Ci powiem...Chiny NIE POTRZEBUJA $ maja ich za DUZO. A myslenie na zachodzie jest calkowicie na odwrot. Coraz mniejsza dostepnosc $ na rynku spowoduje kryzys w Azji i Europie, (finansowanie dlugu $) , takze w Chinach, ale USA sie tez oberwie (globalizacja). USA zrobilo juz ten myk 2 razy, raz wysadzili Latino w 81 (celem byla Japonia), a potem dokonczyli Azje w 95r. Tyle ze wtedy NIE BYLO zadnej alternatywy na dolara, dzis juz zaczyna byc. I ta coraz mniejsza dosteposc $ zmusi (juz zmusila) innych do szukania czegos innego. I ta alternatywe dadza im Chiny juanem w zamian za surowce ktorych tak potrzebuja. To juz sie dzieje od jakiegos czasu.......teraz czekamy. Tymi pieniadzmi zasypia dziure ktora powstaje w bankach z non preforming loans i po kryzysie bankowym.

"A jezeli nawet uznac go za dlug juanowy to juan zalezy od tego co sie sprzedaje (produkty) i kupuje (surowce) z ... ZEWNATRZ, czy nie?"

Chinczycy placa dolarem, z naplywu, i kupuja mase surowcow za juana z ktorym juz wymieniaja sie z calym swiatem, i ten proces bedzie sie poszerzal. Swiat szuka alternatywy do dolara, bo USA NIE JEST JUZ GWARANTEM bezpieczenstwa, tylko polacy tego jeszcze nie widza.

"Wewnetrzna w Chinach to bedzie tylko rewolucja bolszewicka kiedy okaze sie, ze caly komitet centralny juz dawno wyjechal ze zlotem i dolarami do ... Ameryki."

Nadal myslisz ze Chiny to jest Polska. Tak sie nie stanie. Ale faktem jest ze nie bedzie im latwo.

"Ja nie wiem, czy latwo wywiezc z Chin dolary ale wiem, ze CHINSKIE dolary wykupuja (jak pisalem, WIRTUALNIE = balon do przeklucia = WYPAROWANIA tych dolarow) Nowy Jork.

Ja widze tu tych zoltych, nieprzytomnie (podkresle to okreslenie: NIEPRZYTOMNIE) bogatych ludzi to widze, ze ci ludzie maja rownie NIEPRZYTOMNE pojecie o pieniadzu ..."

No wlasnie, a gwarantuje Ci ze masz swietne pojecie o tym o czym piszesz. A ja Ci mowie ze to nie sa ICH pieniadze, dlatego o pieniadzu pojecia nie maja. To sie dzieje nie tylko w USA, to sie dzieje takze w calej Europie.

"A jezeli nawet uznac go za dlug juanowy to juan zalezy od tego co sie sprzedaje (produkty) i kupuje (surowce) z ... ZEWNATRZ, czy nie?"

Tak, prawie. Dlatego chca przestawic cyrk na popyt wewnetrzny, co im sie nie uda jeszcze z dekade. Ale za to maja podstawy do zmiany systemu za ktore zaplaca inni. Jeden przyklad. Wystarczy popatrzyc do gazet. Jak myslisz Po co w Chinach buduje sie "puste miasta". Szybkie spojrzenia na Polske, na UK, na USA i na Chiny i juz wiadomo ze to walek na pieniadze... wink A ja sie nie zgadzam bo maja w tym plan i nawet widze jaki. I im dluzej na nich parze coraz bardziej smiac mi sie chce z naszych "ekonomistow", "dziennikarzy" i innych "znawcow".

"Dobrze, przy tym twoim okraglym stoliku siedza sobie Iwan, Zolty, Zyd i Szkop i nawet Fajfoklok i mysla ...mysla ...mysla i kazdy boi sie go atomowo wywrocic bo na kazdym zebraniu jest taka sytuacja, ze kazdy sie boi zaczac pierwszy, jak mawial klasyk wink

Co wiec ustala?

Ze naprawde nie zmieni sie NIC.

Tylko, ze zielone dolary zmienia kolor na seledynowy w rozowe kropki =MY placimy za ICH bledy.

Hough !"

Co bedzie i co ustala? Podziela sie tortem (nowy Bretton Woods i zaprojektuja nowy system jak zrobili to Amerykanie po ww2) lub Chiny padna (otworza rynek) i nastapi "next american century" lub bedziemy mieli wojne.

Kiedys niewolnik nazywal sie niewolnik i mial pana. Dostawal dach nad glowa i jesc, nie mial zadnych praw. Dzis niewolnik jest wolny nie trzeba go zmuszac do pracy, chodzi sam bo musi zaplacic za dach nad glowa i papu, ma obywatelstwo zamiast pana, i pelno praw do krzyczenia na ulicy, pisania czego chce po czym nie zmienia sie nic.....Juz dawno zamienilismy slowa, znaczenia i inne. Wiec powiedz mi. Dlaczego niewolnicy mieliby cos zyskiwac?

--
  • 06.01.17, 19:50
    sevenseas napisał:

> "Wiec mowisz, ze to lepiej kiedy pieniadzem (a praktycznie DLUGIEM !) rzadzi kt
    > os, kto nie moze wiedziec jak sie zarabia pieniadze od tego, ktory wie jak sie
    > zarabia pieniadze ??????? "
    >
    > Obie strony wiedza jak zarabiac pieniadze, tyle ze Chinczykom to wyszlo teraz l
    > epiej. A chodzi o to kto bedzie rzadzil swiatem i podaza pieniadza wink
    >
    > Ich partia jest jak nasza oligarchia.

>Orwell sie klania. Nazwy NIE ZNACZA NIC.
    > Ja mowie partia, Ty myslisz czerwona Polska. No coz, polecam fajna pozycje "on
    > China" Kissingera, wtedy zrozumiesz o co mi chodzi kiedy ja pisze partia. Ci lu
    > dzie to CALKOWITE przeciwienstwo tego co wychodowali nam najpierw rosjanie, a p
    > ozniej amerykanie w bannanostanie zwanym Polska.

Eeee tam !
    Niby zgoda ale rozmowa nie jest o tym czy oni wszyscy sa czy nie sa dranie (bo SA dranie nieslychane, esta, esta) ale o tym ktory z drani wygra.

Zacznijmy wiec moze od uporzadkowania pojec
    (jezeli nie zgadzasz sie z podana przeze mnie interpretacja PRAKTYCZNA definicji daj znac bo inaczej bedziemy to nigdy sie w niczym nie dogadamy)

U nas (zachod) nie ma oligarchow u nas sa korporacjonisci.
    Korporacjonisci to zdemoralizowani monopolizacja rynku kapitalisci, ktorych mopolizacja oducza resztek kapitalizmu.

Oligarchowie to tzw. socjalisci, zdemoralizowani monopolem socjalistycznego panstwa na rynku.
    Socjalisci, ktorzy nigdy nie mieli okazji nauczyc sie kapitalizmu, a w to miejsce ucza sie od razu korporacjonizmu, monopolizujac rynki nad ktorymi obecnie panuja.

Nie silmy sie moze na ustalenie, ktorzy sa glupsi ... bo od tego zglupiejemy wink

Dla uproszczenie przyjmy dla latwosci dyskusji: ja wierze w pierwszych, ty w drugich.

Na ten moment jest 1:0 dla twoich bo wykupuja od Zydow NYC, North Shore i pewnie czesc swiata.

Przyznasz jednak, ze Zolci maja mniejsze doswiadczenie w oszukanstwie z uzyciem pieniadza od Bezrozumnie Chciwych. He?

Przejdzmy wiec moze do posiadanego przez jednych i drugich drani kapitalu.

Kto ma wirtualny kapita a kto nie?

Moze na przykladzie innych Zoltych: Japonczykow bo Zolci sa wierzycielami.
    Tylko Japonczycy wczesniej i wiekszymi.
    Fakt: wierzyciele nigdy nie odzyskaja REALNEJ wartosci tego co pozyczyli w dolarach.

Z tym, ze Zolci sa zadluzeni rowniez sami wobec siebie.

W czyms z powyzszych sie nie zgodzisz?

Nie slysze niezgody wiec sie zgadzasz.
    Milo smile

Teraz wiec jedna rzecz, w ktorej mamy zblizone zdanie:

> CO jest nominowane w $ ??? Nie wiem o czym piszesz...ale Ci powiem...Chiny NIE
    > POTRZEBUJA $ maja ich za DUZO. A myslenie na zachodzie jest calkowicie na odwro
    > t. Coraz mniejsza dostepnosc $ na rynku spowoduje kryzys w Azji i Europie, (fin
    > ansowanie dlugu $) , takze w Chinach, ale USA sie tez oberwie (globalizacja). U
    > SA zrobilo juz ten myk 2 razy, raz wysadzili Latino w 81 (celem byla Japonia),
    > a potem dokonczyli Azje w 95r. Tyle ze wtedy NIE BYLO zadnej alternatywy na do
    > lara, dzis juz zaczyna byc. I ta coraz mniejsza dosteposc $ zmusi (juz zmusila
    > ) innych do szukania czegos innego. I ta alternatywe dadza im Chiny juanem w za
    > mian za surowce ktorych tak potrzebuja. To juz sie dzieje od jakiegos czasu....
    > ...teraz czekamy. Tymi pieniadzmi zasypia dziure ktora powstaje w bankach z non
    > preforming loans i po kryzysie bankowym.

Z tym, ze to ostatnie to juz tylko zalozenie !

I wlasnie z tym chca/musza (tu rowniez zgodzam sie z toba) zmierzyc sie Trump i Yellen.

I teraz moja gowa mysl.
    Ty wierzysz w wygrana swoich drani bo wierzysz, ze Chiny sa wstanie stworzyc RYNEK WEWNETRZNY.
    A ja mysle, ze nie.
    Mysle, ze rynki wewnetrzne w ogole zanikaja/nie sa w stanie powstac bo zostaje zniszczona ich sila napedowa: konkurencja

Rynek wewnetrzny to NIE JEST uklad PASYWNY.

Rynek wewnetrzny mozna zaprojektowac, zbudowac (jak twoje puste zolte miasta), nawet napelnic go kapitalem i to wciaz nie bedzie rynek wewnetrzny.

Rynek wewnetrzny zaczyna sie wtedy kiedy UCZESTNICY rynku wewnetrznego POTRAFIA i CHCA uczestniczyc w rynku wewnetrznym. Uwolnia swoj wlasny kapital, zaryzykuja pozyskanie zewnetrznego kapitalu, beda chcieli sie nauczyc sztuki inwetowania kapitalu.
    Zdolaja podporzadkowac sobie politykow, kurwy i zlodziei.
    I wtedy ten rynek dopiero zacznie dzialac, nabierac predkosci obrotu kapitalu.

A tego w Chinach NIE MA.

Tego juz wlasciwie nigdzie nie ma i u nas poniewaz, kiedy tylko sie pojawia, to natychmiast jest przejmowane/korumpowane/mordowane przez chciwych i bezrozumnych korpoli.

I dlatego spoleczenstwa, resztkami swojej dawnej swiadomosci/naiwnosci dzisiaj wybieraja Trumpa, Le Pen, Kaczynskiego /popieraja Putina a wczesniej Hitlera, Franco, Pilsudskiego itp.

I dlatego bedzie rewolucja. Po prostu bedzie.
    I jak to kazda rewolucja i ta rewolucja zostanie skorumpowana i przekierowana na korzysc drani.

> Co bedzie i co ustala? Podziela sie tortem (nowy Bretton Woods i zaprojektuja n
    > owy system jak zrobili to Amerykanie po ww2) lub Chiny padna (otworza rynek) i
    > nastapi "next american century" lub bedziemy mieli wojne.

Wlasnie. Tak naprawde nie wydarzy sie nic, po za naszym zubozeniem za ich bledy.

--
  • 06.01.17, 21:17
    " nas (zachod) nie ma oligarchow u nas sa korporacjonisci.
    Korporacjonisci to zdemoralizowani monopolizacja rynku kapitalisci, ktorych mopolizacja oducza resztek kapitalizmu.

Oligarchowie to tzw. socjalisci, zdemoralizowani monopolem socjalistycznego panstwa na rynku.
    Socjalisci, ktorzy nigdy nie mieli okazji nauczyc sie kapitalizmu, a w to miejsce ucza sie od razu korporacjonizmu, monopolizujac rynki nad ktorymi obecnie panuja."

LBSie dla mnie tutaj mowisz o tych samych ludziach. Kazda korporacja ma wlascicieli, z reguly rozdrobniony akcjonariat, poprzez fudusze i rzadko inwestorow kontroluja dany podmiot, z kolei te fundusze maja tez wlascicieli poprzez inne fundusze i spolki. Tak dzis kontrolowane sa korpy, przez rodziny tych samych ludzi. Potem panowie i panie spotykaja sie na roznych fajnych miejscach i przy szampanie rozmawiaja o "trendach" ktore potem sami ustalaja. Cala ta banda boi sie Chin, bo doskonale rozumieja czym sa Chiny i czym beda i jaki maja potecjal. Jedna z ostatnich korporacji gdzie mozna zauwazyc normalna strukture jest BMW i ludzie kontrolujacy pakiet wiekszosciowy - i ciekawa historia jak zdobyli ten majatek. Kazda duza korporacja w USA dostaje pomoc od rzadu, posrednio lub bezposrednio....dla mnie nie ma zadnych kapitalistow, ani socjalistow, ani innych...jest : when enough of money is enough ? Just a little bit more."

Moze Ci ktorych sie zatrudnia aby byli na czele korporacji, CEO/CIO, mozna by nazwac kapitalistami. Ale czy taki Rex Tillerson jest jednym z nich? To moze Paulson? Watpie.

"Nie silmy sie moze na ustalenie, ktorzy sa glupsi ... bo od tego zglupiejemy "

Wiesz lepiej ode mnie ze glupsi sa tylko niewolnicy.

"Dla uproszczenie przyjmy dla latwosci dyskusji: ja wierze w pierwszych, ty w drugich."

"Przyznasz jednak, ze Zolci maja mniejsze doswiadczenie w oszukanstwie z uzyciem pieniadza od Bezrozumnie Chciwych. He?"

Mowimy o innym podejsciu do swiata i pieniadza. Chiny sa tam gdzie sa bo historia dostala czkawki (w ich mniemaniu), i sie szybciutko nauczyli czego im potrzeba aby znow wstapic na miejsce na ktorym byli. Ile minelo od "wieku upokorzenia" ?? 100 lat?
    Tutaj trosze o tym :
    www.tokfm.pl/blogi/adam-jezierski/2014/02/pieniadze_w_starozytnych_chinach_ile_kosztowal_wielki_mur_chinski/1

"A tego w Chinach NIE MA."

Zgoda. Ale bedzie, moze hybryda jaka opisujesz, ale bedzie. Stworza go Chinczycy, albo my. A to ze bedzie monopol korporacji czy jakbys tego nie nazwal, no coz.

"I dlatego spoleczenstwa, resztkami swojej dawnej swiadomosci/naiwnosci dzisiaj wybieraja Trumpa, Le Pen, Kaczynskiego /popieraja Putina a wczesniej Hitlera, Franco, Pilsudskiego itp."

Spoleczenstwami da sie sterowac tak jak steruje sie workforce w pracy, da sie ich zmanipulowac. Przyklad USA, wybieraja Trumpa, dlaczego? Bo jest zle i maja dosc zlych korporacji? Bo Trump jest antyestablishment? Tillerson ma majatek wart 400mil $, a obecny prezio jest miliarderem. Cytujac klasyka "This is a big club and you ain't in it". To czego ludzie maja dosc? Sami nie wiedza. Dzis hasla typu, dosc korporacji sa fajne ale nic nie znacza. To ja zapytam Ciebie. Kto wybiera elektorow w USA? Jeszcze raz, spoleczenstwami sie steruje, a potem oni maja "demokracje" poprzez wybor koloru ktory ja dalem im do wyboru i zeby bylo latwiej zamiast palety dalem im kilka kolorow wink

Rewolucja mowisz? Moze. I zgadzam sie z Toba ze kazda rewolucja skazana jest dzis na porazke, wiecej tego co bylo.

Ogolnie widze ciemnosc wink

"A tego w Chinach NIE MA."

Jeszcze to. W Chinach nie ma konsumpcji, bo nie ma sluzby zdrowia, emertyur i rent, domow socjalnych i zadnej formy socialu, wiec ludzie zamiast wydawac oszczedzaja. A to sie zmieni, puste miasta, system emerytalny i dostep do ubezpieczen zdrowotnych zaplaca emisje obligacji w juanach. Kredyt konsumpcyjny jest prawie zero..ZERO na 1,5 miliarda ludzi wink

Tutaj jest cos ciekawego o Chinach naprawde artego posluchania, i milo ze ktos w Polsce ma pojecie o czym mowi.

www.youtube.com/watch?v=ihGIMLEZSZg

--
  • 06.01.17, 22:13
    Ja sie nie znam na korporacjonistach poniewaz na imprezach, wakacjach, sklepach i plazach gdzie ja zyje na pewno ich nie ma wink
    Jednak przeciez i ty jasno potwierdzasz, ze nasze zycie podlega rzadom/planom/decyzjom rodzin a przynajmniej grupom wspolnego DRANSKIEGO interesu jak chocby rodzina Stenbeck'ow o ktorych pisalem tu kiedys:

forum.gazeta.pl/forum/w,17007,18277016,18277016,LastBoyScout.html?p=18363807

Zreszta jezeli mowisz o celowosci, skutecznosci i rozmiarze manipulacji wyborczych to nie mozesz mowic o prxzypadkowych"rozdrobnionym akcjonariuszach" przypadkowo inwestujacych ogrom pieniadza w finansowanie takiej waznej dla swiata farsy.

Zgoda, nie moge podwazyc twojej fascynacji zolta hybryda bo znam zoltych tylko ulicy.
    Moge jednak, jako fascynat kapitalizmu z ... ludzka twarza wink uwazac, ze nie istnieje opcja konsumpcji wewnetrznej bez uczestniczenia w niej WSZYSTKICH kapitalistow na rynku.
    KAPITALISTOW, nie bolszewikow.
    Kredytu dla kapitalistow, NIE kredytu dla bolszewikow i zlodziei:

>>>Kredyt konsumpcyjny jest prawie zero..ZERO na 1,5 miliarda ludzi wink<<<

Bo to sie musi skonczyc tym co w POlsce...

To jak wrocimy do tej dyskusji bo sytuacja na pewno nabiera tempa.

Zycze milego weekendu.

--
  • 06.01.17, 23:48
    Dzieki, Tobie tez milego.

--
  • 07.01.17, 00:05
    Jeszcze pozwole sobie na pewne odniesienie:

www.youtube.com/watch?v=pRWD2X7aV5w&feature=share

Nie dbam w tym momencie wiarygodnosc tego materialu a podsuwam tylko kilka mysli, ktore w tym dialogu odnosza sie do naszej dyskusji.
    Z pewnoscia latwo je wylapiesz z tego video i pomyslisz jak ja:

Niech zyje przyjazn (interes) chinsko - amerykanska ! wink

--
  • 07.01.17, 20:28
    www.nytimes.com/2017/01/07/us/politics/jared-kushner-trump-business.html?hp&action=click&pgtype=Homepage&clickSource=story-heading&module=photo-spot-region®ion=top-news&WT.nav=top-news&_r=0

wink

--
  • 07.02.17, 14:10
    Na tym forum policja jest nie tyko glupia ale i leniwa wiec durni jak nazywa ich Przycinek i jak zwykle zasmiecili moj swietny watek jakims wulgarnym i chamskim chlamem.

Dlatego nie warto tu pisac i tylko podsune ci tutaj kilka nowych mysli, Sevenseas.

Przede wszystkim:
    www.bankier.pl/wiadomosc/Rezerwy-walutowe-Chin-spadly-ponizej-3-000-000-000-000-USD-7497978.html

To, ze zolci wysprzedaja tylko amerykanski papier to zla informacja dla Ameryki i zoltych wierzycieli ale kiedy wysprzedaja jednoczesnie amerykanski papier, kupuja i wywoza amerykanskie dolary to juz naprawde zla informacja dla Chin.

Pamietasz, mowilem ci, ze w zyciu nie widzialem tylu zoltych wokol siebie, w dodatku zoltych w najlepszych modelach mercedesow kupionych tylko za WYWIEZIONE z Chin/przywiezione do USA dolary.

Wynika jednak z tego, ze rabin powiedzial co chciwi zrobia ale nie powiedzial kiedy dokladnie to zrobia wiec poczekaja .
    Wiecej szekli zarobi najpierw kiedy najpierw sprzeda sie zoltym z Chin drogo przeszacowana Ameryke aby potem najtaniej kupic od reszty zoltych z Chin, niedoszacowane Chiny.

www.youtube.com/watch?v=pRWD2X7aV5w&feature=share

(obowiazkowe sluchanie lub czytanie po 32 minucie!)

I nie kupi sie Europy bo w Europie najpierw bedzie Frexit za sprawa Le Pena potem to samo u Germanow i Nordykow wiec tam bedzie niedobry do zarabiania szekli rewolucyjny huczek a nie daj Boze ruskie testy sily perswazji ruskich glowic ...

A to pierwsza dostawa paliwa do rozpalenia europejskie rewolucji (w Afryce rowniez ...)
    a juz na pewno do podzielenia wiecznie zywej (kiedykolwiek zywej?!) Unii):

forsal.pl/artykuly/938403,wsj-pierwszy-transport-gazu-lng-z-usa-w-drodze-do-europy.html

I to by bylo na tyle.

--
  • 07.02.17, 23:33
    A witaj..biore druga strone tego trejdu wink Chiny to nie polski bananostan. Ameryka wlasnie przegrywa, z wszystkimi po trochu ....A pomaranczowy prezydent jeszcze doprowadzi do tego ze bedziecie mieli wojne, tyle ze w domu.

Warto ogladnac, jest o USA i Chinach. I jest tam o tym co wkleiles, "ucieczce" kapitalu wink

Masz racje co do wykupu na gorkach, to nic....pamietasz "wasze ulice nasze kamienice"..??

www.youtube.com/watch?v=GEwuGHFF7qE

USA przegralo swoja pozycje, nie jestescie juz supermocarstwem, jestescie mocarstwem. Potwierdzili to Chinczycy na morzu chinskim, Rosjanie w Syrii i nawet Turcja, potwierdzil to tez Mattis w kongresie... Bedziecie probowac wywolac znow wojne. "Fool me once, shame on you, fool me twice, shame on me".. A ja przewiduje ze w USA bedzie coraz gorzej i drozej, bo szykuja sie setki miliardow dotacji na wojsko i bedzie problem ze sponsoringiem !

ps. tutaj zartuja ze Trump mur buduje aby nikt nie uciekl!!

--
  • 07.02.17, 23:51
    Wydaje mi sie, ze nasza dyskusja staje sie zbyt interpersonalna, interpanstwowa.
    Nie lubie tego.
    To glupie.
    Zwlaszcza z pozycji emigranta ...

--
  • 08.02.17, 00:14
    W zadnym wypadku......nastepuje odwrot od UST, i jest to odwrot strukturalny. Ameryka bedzie miala problem z finansowaniem.....

Ogladnij film ktory wkleilem....to nie sa przypadki, gra dzis idzie o wszystko. Jest tak zle ze nowa administracja "military action against Russia and China"...Rex Tillerson i Mattis w kongresie o tym mowili... Wycofujecie sie z wysunietej pozycji liczac na powtorke z 30 lat...

--
  • 08.02.17, 00:16
    Nowa administracja chciala...mialo byc. Na co Mattis odpowiedzial ze Ameryka na dzien dzisiejszy "NIE POSIADA ARMI" aby taka akcje przeprowadzic smile

--
  • 08.02.17, 00:22

Nie mowie o tresci naszej rozmowy a o jej formie upodobniajacej sie durnego schematu z tego forum.
    Ja odpuszczam.
    Pa.

--
  • 06.01.17, 18:15
    sevenseas napisał:
    USA nie ma kasy na utrzymywanie armii, a plywa coraz mniej okretow w
    > US Navy od 20-30 lat? Armia ladowa (US Army) prawie nie istnieje, a Rosjanie r
    > ozniesli by ja dzis w pyl, czy to nie US Army ma nas bronic??

www.globalfirepower.com/countries-comparison-detail.asp?form=form&country1=United-States-of-America&country2=Russia&Submit=Compare+Countries
    Rosjanom bardzo duzo brakuje by militarnie dorownac USA. Prawdopodobnie nigdy nam nie dorownaja. Rosjanie maja wiecej taczanek, z ktorych najwyzej moga sobie strzelic prosto w dupe.
    Broncie sie sami, bo to ze wycofujemy sie z zagranicznych baz to oznacza tylko tyle , ze my was bronic nie chcemy i nie bedziemy W paktach typu nNATO zrobcie dziurki i powiesci w kiblu- niech sie jeszcze raz na cos przydadza. Moim prywatnym zdaniem zabieramy lub utrzymujemy bardzo maly personel z miejsc, w ktorych moze sie cos wydarzyc. Jak na przyklad Polska.
    USA sie obronia przed kazda agresja, z wyjatkiem moze totalnej wojny nuklearnej. Wtedy wszyscy beda mieli przeje...ane, co bedzie o tyle fajnistem ze wszyscy po rowno i jednakowo bedziemy swiadkami konca tego calego balaganu zawanego cywilizacja. Kazdy umiera, kwestia tylko KIEDY.
    Idac dalej, w roznych kryzysowych sytuacjach tez wam nie bedziemy pomagac. Wiec sie przygotujcie na trzesienia ziemi, huragany, tsunami, powiedzie, huje muje, wszystko co dobry Bog tam szykuje na nastepne lata.
    Happy New 2017 !

--
    PiS be with you.
    For another 1000 days.
  • 06.01.17, 18:48
    Zapewne slyszales o A2/AD? Tutaj akurat o Chinach. Warto tego posluchac.

www.youtube.com/watch?v=C7E392Usy0w

--
  • 06.01.17, 19:18
    sevenseas napisał:

> Zapewne slyszales o A2/AD? Tutaj akurat o Chinach. Warto tego posluchac.
    >
    > www.youtube.com/watch?v=C7E392Usy0w

Heh, Hudson Institute to specyficzny instytut smile
    Na razie sprawdz sobie, ile nukow maja Chiny. I porownaj z Izraelem dla przykladu. To ciekawe porownanie. Jak nie zdjadziesz ile sztuk ma Izaael to Ci zdradze te militarna tajemnice : )

--
    PiS be with you.
    For another 1000 days.
  • 07.01.17, 12:41
    chiny budują jedwabny szlak, kiedyś on szedł przez bliski wschód ale się nie da bo tam wojna jest
    miał iśc przez ukrainę też się nie da się bo tam wojna
    ostatnią drogą jest szlak przez Polskę
    USA niby naszym przyjacielem są ale w ich interesie jest DESTABILIZACJA POLSKI po to by projekt jedwabnego szlaku upadł
    Polski nie trzeba przed nikim bronić bo ani chiny, ani rosja, anie europa nie sa zainteresowane bu tu się jakiś bałagan pojawił, jesteśmy korytarzem bardzo waznym dla wymienionych

JEDYNYM KRAJEM ZAINTERESOWANYM ROZRÓBĄ W POLSCE JEST USA
    bo to niszczy możliwosc integracji handlowej UE, rosji i chin
    www.youtube.com/watch?v=tsSYv28rbGw
  • 07.01.17, 12:58
    www.youtube.com/watch?v=7gqX57MDcuY
    antoni jest amerykańską wtyką
  • 07.01.17, 16:38
    Trzeba nie mieć rozumu, żeby nie zauważyć, że Antoni nie jest amerykańską tylko rosyjską i nie wtyką tylko agentem wpływu. Podobnie jak jego pryncypał.

PS. Gdzie są zapowiadane śmigłowce?
  • 07.01.17, 16:54
    ale co świadczy o tym że jest rosyjska wtyką?
    tym że zablokował francuske śmigłowce z ofsetem i chce kupić amerykańskie bez?
    przeciez on po prostu zablokował transakcje z europejskim koncernem i pod pozorem kupowania naszego prędzej czy później kupi amerykańskie jak tylko morawiecki da mu na to kasę

po zakontraktowaniu 40 amerykańskich rakiet JASSM, antek zakupił od amerykanów kolejne 70 JASSM-ER
    www.defence24.pl/500502,70-pociskow-jassm-er-dla-polskich-f-16-zgoda-departamentu-stanu
    zamiast np. kupić europejskie, tańsze rakiety KEPD które kupili niemcy i hiszpanie
    pl.wikipedia.org/wiki/Taurus_KEPD_350

nie wydaje się Pani że gdyby antek był rosyjską wtyką to rosyjskie mi-8 zastępowalibyśmy rosyjskimi śmigłowcami a rakiety kupowalibysmy od rosjan? albo choćby od europejczyków?
    kupujemy jednak od amerykanów

zadziałała metoda goebelsa - kłamstwo powtórzone 1000 razy staje się prawdą
    ludzie wierzą w brednie głoszone w komentarzach internetowych że antek jest ruskim agentem mimo że wszystkie fakty w postaci choćby naszych zakupów czy wypowiedzi macierewicza świadczą o tym że jest dokładnie odwrotnie

• 07.01.17, 16:58
    rosjanie nawet oficjalnie zaprotestowali
    www.rp.pl/Sluzby-mundurowe/161229371-Ambasador-Rosji-krytykuje-umowe-USA-Polska-w-sprawie-rakiet-JASSM-ER.html

ruska wtyczka kupująca amerykańską broń (JASSM-ER) zdolną do niszczenia celów w głebi rosji

bareja by tego nie wymyślił smile
  • 07.01.17, 19:58
    "ruska wtyczka kupująca amerykańską broń (JASSM-ER) zdolną do niszczenia celów w głebi rosji"

Zainteresuj sie JAKIEGO sprzetu potrzeba aby razic cele w "glebi Rosji" tymi pociskami. Podpowiem ze Polska takiego sprzetu NIE MA i MIALA NIE BEDZIE, nie ma w planach nawet zakupu. My liczymy ze NATO nadal bedzie istniec, a w razie klopotow bedziemy mieli dostepne systemy ktore "widza" poza granice polski w czasie rzeczywistym i te pociski beda mogly sie przydac. Taki sprzet ma dzis w NATO TYLKO Francja i USA. A NATO moim zdaniem juz NIE ISTNIEJE.

Wystarczy zobaczyc jak Niemcy blokuja decyzje NATO juz od jakiegos czasu, to samo zaczyna robic Francja, a ostatnie komentarze Le Pen ze Krym jest rosyjski jest tylko potwierdzeniem jakie procesy zachodza w EU.

Tyle ze nie uwazam go za wtyczke Rosji, ani nawet USA, uwazam go za typowego pozytecznego idiote, takiego harcezyka na misji ktory niczego nie rozumie. Stawiam ich wszystkich na rowni z poprzednimi ludzmi z SLD, PO czegokolwiek.

Nam potrzeba broni defensywnej, obrony przeciwlotniczej i artylerii, czolgow, AWACSOW i radarow, sprzetu do walki elektronicznej itd. Musimy widziec w glab pola walkii i razic cele oddalone o kilkaset kilometrow. Narazie Polska moze strzelac na LORNETKE. Rosja w Syria strzela na odleglosc 2500 km. Polska jest prawie BEZBRONNA, a napewno slepa wobec Rosji w wojnie konwencjonalnej, nie wspominajac o niekonwencjonalnej.

"bareja by tego nie wymyślił"

"Bareja" to pozwoli aby taka .... sie tutaj paletala i rozpiepszyla (razem ze swoimi innymi nickami) fajne forum ktorym kiedys bylo PiG.

--
  • 07.01.17, 21:01
    > Zainteresuj sie JAKIEGO sprzetu potrzeba aby razic cele w "glebi Rosji"

nie trzeba żadnego specjalnego sprzętu, pocisk jest naprowadzany inercyjnie + GPS
    potrzebne dane zawsze dostaniemy z USA, nie musi istnieć NATO
    USA przekaż odpowiednie dane i udzieli wszelkiej pomocy nawet lucyferowi jeśli ten zdecyduje się zaatakowac cele w rosji, a te pociski do niczego innego się nie nadają jak do punktowego niszczenia celów na terytorium przeciwnika
    taki atak jest oczywiście absurdem bo kontra jaką byśmy dostali byłaby ze 100 razy silniejsza

problemem za to jest fakt że te pociski nie sa w obecnej chwili przystosowane do przenoszenia przez nasze F-16
    musza przejśc odpowiednie próby, certyfikacje, amerykanie tego nie robili bo nie potrzebują tych pocisków na F-16 mają do nich innych nosicieli
    ale spoko, agent antoni zapłaci nie tylko za pociski ale tez poniesie koszty prac koniecznych do ich połaczenia z naszymi jastrzębiami, po co mieliby za to płacić amerykanie skoro Polacy są chętni

> Tyle ze nie uwazam go za wtyczke Rosji, ani nawet USA, uwazam go za typowego po
    > zytecznego idiote, takiego harcezyka na misji ktory niczego nie rozumie.

zgoda, mówię o nim agent ale to po prostu człowiek ślepo zapatrzony w USA i święcie wierzący że USA będą bronić Polski przed Rosją

> Nam potrzeba broni defensywnej, obrony przeciwlotniczej i artylerii, czolgow, A
    > WACSOW i radarow, sprzetu do walki elektronicznej itd. Musimy widziec w glab po
    > la walkii i razic cele oddalone o kilkaset kilometrow.

tak, tego nam potrzeba, a nie JASSM
    ale antoni woli rakiety do atakowania terytorium przeciwnika smile

w sumie ale tak naprawdę to bez sensu i bez znaczenia
    bo i tak nie jestesmy w stanie tyle tego kupić by się sami obronić
    najlepsza dla nas obroną byłby rurociąg z gazem biegnący do niemiec przez nasze terytorium zamiast przez bałtyk, ale to juz głupio odpuściliśmy
    pojawia się druga szansa, jedwabny szlak biegnacy przez Polskę,

• 07.01.17, 21:38
    "potrzebne dane zawsze dostaniemy z USA"

Uwielbiam te NIEREALISTYCZNE zalozenia. A jak sie USA dogadaja z Rosja, bo trza ruszac na Chiny?? Z historii juz 3 razy sie dogadywali z Rosjanami? A z twoich ulubionych zrodel informacyjnych, dzis Trump mowi o dogadaniu sie z Rosja??? www.express.co.uk/news/world/751397/Russia-will-respect-US-Trump-Putin-strong-relationship-Russia-hacking-no-evidence

"potrzebne dane zawsze dostaniemy z USA"

Wyglada na to ze chyba mozemy nie dostac.

--
  • 07.01.17, 21:51
    dobrze by było gdybyśmy nie dostali
    boję że dostaniemy, bo antek jest zdolny do przeprowadzenia operacji "samobójstwo"

jeśli USA nawet będzie z Rosją szło na Chiny a będzie miało okazję umożliwić nam atak tak by ich nikt na tym nie przyłapał to zrobią to szczęśliwi jak nigdy a później wyrażą swoje ubolewanie rosjanom i zapewnią ich o przyjaźni

• 14.01.17, 14:30
    Masz dziecko od " nie trzeba żadnego specjalnego sprzętu"....

www.space24.pl/521017,pociski-jassm-to-dopiero-poczatek-zakupow-mon-niezbedny-satelita

X X

--
  • 14.01.17, 19:22
    "W przeciwnym wypadku nowe pociski będą mogły być naprowadzane jedynie na te cele, które wskażą nam Amerykanie. "

Bez nas, Amerykanow, bedziecie mogli strzelic sobie tym pociskiem w wasza polska dupe.
  • 14.01.17, 19:30
    no myślałem że zrozumiałeś o czym mówię pisząc o "potrzebne dane zawsze dostaniemy z USA" ale się myliłem smile

nawet w artykule stoi
    "W przeciwnym wypadku nowe pociski będą mogły być naprowadzane jedynie na te cele, które wskażą nam Amerykanie."
    to właśnie chodziło o dane z satelitów które musimy dostac by ich użyć

próbujesz ze mnie dziecko robić ale wyszło ze błądzisz po omacku w tym temacie i próbujesz innych pouczać smile

• 15.01.17, 12:32
    Dzieciaku. Ja to napisałem ?

"Do jej użycia nie potrzeba żadnego specjalnego sprzętu, jest naprowadzany inercyjnie i przez GPS, a te dane zawsze dostaniemy od Amerykanów"

Jeśli broń MOGA użyć tylko Amerykanie, bo bez danych my nie możemy, to dlaczego za nią płacimy skoro to jest amerykańska broń. Do użycia przez nich i wskazane przez nich cele. I co to ma wspólnego z bezpieczeństwem POLSKI, skoro to jest projekcja siły USA na wschod naszymi rękami? Lepiej wydać kasę na cos innego, a Macierewicz traci kasę ( a raczej ty jako podatnik) na bezużyteczna dla polski broń.

Już Cie zostawiam specjalisto, nadajesz sie do forum.

--
  • 15.01.17, 20:52
    > Dzieciaku. Ja to napisałem ?
    > "Do jej użycia nie potrzeba żadnego specjalnego sprzętu, jest naprowadzany iner
    > cyjnie i przez GPS, a te dane zawsze dostaniemy od Amerykanów"

nie potrzeba żadnego specjalnego sprzętu tylko danych które mogą dostać z amerykańskich satelitów, wystarczy mieć umowę albo choćby życzliwośc kogoś kto taki system posiada
    "Dodatkowo MON podpisał umowę z włoskim ministerstwem obrony, na podstawie której będzie można pozyskiwać obrazy radarowe pochodzące z włoskiej konstelacji satelitów radarowych (SAR) Cosmo-SkyMed seconda generazione. "

to że macierewicz wymyślił sobie że chce być niezależny od amerykanów i nie chce od nich danych a sprzetu który od amerykanów nie bedzie zależny to tego nie przewidziałem

choć akurat takie uniezależnienie się od nich miałoby sens gdyby sam zakup tych rakiet nie byłby szaleństwem

> Jeśli broń MOGA użyć tylko Amerykanie, bo bez danych my nie możemy, to dlaczego
    > za nią płacimy skoro to jest amerykańska broń. Do użycia przez nich i wskazane
    > przez nich cele.

ależ ja się w pełni zgadzam z tym co teraz napisałeś
    broń jest amerykańska i uzyjemy jej wtedy gdy amerykanie pozwolą, a wiec wtedy gdy broń wyrządzi szkody w interesie amerykanów

dla USA deal jest idealny ponieważ jeśli gdyby zaatakowali sami to zapłaca za to czego uzyli i poniosa konsekwencje polityczne
    jeśli jednak my zaatakujemy (w taki sposób jaki będzie odpowiadał USA) to my płacimy za tą broń i my ponosimy konsekwencje

inną sprawą pozostają ogromne koszty jakie poniesiemy (i dlatego to jest bez sensu)
    zakup niewielkiej ilosci rakiet wiec wysoki koszt jednostkowy, do tego dodatki jak ten satelita a przede wszystkim wydatki związane z "zgraniem" tych rakiet z F-16 (amerykanie tego nie opracowali) które musimy ponieść
    koszty są absurdalne w stosunku do ewentualnych końcowych efektów
    i na podstawie tych faktów i równeż tych które sam zauważasz pisałem ze jeśli antoni jest agentem to tylko i wyłącznie amerykańskim,

>I co to ma wspólnego z bezpieczeństwem POLSKI, skoro to jest
    > projekcja siły USA na wschod naszymi rękami? Lepiej wydać kasę na cos innego,
    > a Macierewicz traci kasę ( a raczej ty jako podatnik) na bezużyteczna dla polsk
    > i broń.

znów zgoda
    bezpieczeństwo to moim zdaniem może nam dać np, jedwabny szlak z ogromnymi obrotami biegnący przez Polskę, czyli jakieś wspólne interesy których nikt nie chce ruszyć ze względu na straty jakie wtedy poniesie
    pisałem już o tym w tym poście i kilku wczesniejszych w drzewku
    forum.gazeta.pl/forum/w,17007,163112902,163112902,Rollercoaster_Przycinka_z_tym_ze_w_druga_strone_.html?p=163126509
    a nigdy nie dadza nam tego bezpieczeństwa zakupy uzbrojenia bo nie jesteśmy się w stanie ścigąc z ruskimi w tym zakresie
    jedyne zakupy mające sens w zwiekszaniu obronności to zamówienia dla polskiego przemysłu bo to choc koniunkturę daje i wzrost gospodarczy
    kupowanie w USA to daje tylko deficyt handlowy

to że mi się te zakupy nie podobają to już na innych forach o tym marudziłem
    forum.gazeta.pl/forum/w,539,162697176,162697176,JASM_ER_dla_POLski_.html#p162718378
    na tym forum strach coś takiego napisać bo się moze okaząc że jestem ruski agent co to walczy o rozbrojenie polskiej armii smile

> Już Cie zostawiam specjalisto, nadajesz sie do forum.

no tutaj spokojnie mogę robić za specjalistę od wojskowości, za to na forum militaria już słabiej smile

się próbujesz czepiac na siłe mimo ze mamy podobne zdanie w temacie antoniego i jego zakupów

• 08.01.17, 10:06
    ...bezmyślny zwolenniku Brexitu skopany przez Brytoli w przerwie na kebaba?
  • 08.01.17, 11:29
    uuu dobrocia sie zdenerwowała i bedzie niszczyć następny wątek swoją zaawansowana głupota.

--
  • 08.01.17, 10:13
    > ale co świadczy o tym że jest rosyjska wtyką?

1. Rozbroił polską armię pod względem sprzętowym. Nie mamy nowych śmigłowców bojowych, a zapowiadanych przez niego (do końca roku) kilku blackhawków nikt nie widział. MON nawet już nie odpowiada na pytania o nie.

2. Czystki w armii, Macierewicz pozbawia nasze siły zbrojne dowództwa.

3. Dziwny człowiek na czele Narodowego Centrum Kryptologii.

natemat.pl/197853,minister-bezbronnosci-narodowej-5-powodow-dla-ktorych-trzeba-natychmiast-zdymisjonowac-antoniego-macierewicza

Wszystko to jest jednym wielkim prezentem z polskiej obronności dla Władimira Putina. Niezależnie od wściekłej retoryki uprawianej równolegle.
  • 08.01.17, 11:32
    "Ruska wtyka" już nie lubi Moskwy.
    biznesalert.pl/jakobik-macierewicz-wypisuje-polske-z-nowego-jedwabnego-szlaku-w-tle-gra-sluzb/

--
  • 08.01.17, 16:51
    > 1. Rozbroił polską armię pod względem sprzętowym. Nie mamy nowych śmigłowców bo
    > jowych, a zapowiadanych przez niego (do końca roku) kilku blackhawków nikt nie
    > widział. MON nawet już nie odpowiada na pytania o nie.

Te francuskie śmigłowce to były śmigłowce TRANSPORTOWE.
    Coś jak ciężarówki, no moze jak ciezarówki opancerzone i z karabinem ale to tylko transport, tyle że powietrzny.
    Ich siła bojowa miała polegac na tym ze mogą w każdej chwili przerzucić np. 500 żołnierzy w dowolne miejsce w Polsce (pod warunkiem że rusek nie zestrzeli)
    Temat jest więc rozdmuchany bo te śmigłowce nie maja realnej siły bojowej, one moga tylko jakąś siłę przewieźć z miejsca na miejsce.

Smigłowce BOJOWE to jest program "Kruk"
    www.fakt.pl/facet/militaria/apache-w-programie-kruk/c7g0h07
    Antoni więc zrezygnował z powietrznych cięzarówek (jak na razie bo założe się że w końcu kupi amerykańskie) a w zamian kupił kolne rakiety w technologii stealth którymi możemy atakować ruskich.
    www.defence24.pl/500502,70-pociskow-jassm-er-dla-polskich-f-16-zgoda-departamentu-stanu
    Poprzednio kupiliśmy 40 rakiet o zasięgu 400km, a teraz Antoni kupił 70 rakiet o zasięgu prawie 1000km

Antoni chce kupić też bomby kierowane dla F-16 czyli znów broń precyzjna
    www.defence24.pl/511953,polskie-f-16-otrzymaja-kierowane-bomby
    W dodatku podpisano kontrakt na zakup ARMATOHAUBIC o wartości 4mld
    forsal.pl/artykuly/993690,wojsko-kupuje-kraby-najwiekszy-kontrakt-zbrojeniowy-w-tym-roku.html
    Przykro mi ale Pani czyta tylko nagłówki w GW i nic nie wie o tym że zbroimy się za antoniego całkiem nieźle.

> 2. Czystki w armii, Macierewicz pozbawia nasze siły zbrojne dowództwa.

forsal.pl/artykuly/1006549,zrob-pan-sobie-armie-czy-wojsko-ceni-antoniego-macierewicza.html
    Ja to się boję że zostają tylko Ci co są gotowi bez zawahania zatakowac Rosję na rozkaz Antka

> 3. Dziwny człowiek na czele Narodowego Centrum Kryptologii.

Tego zarzutu nie rozumiem. Dziwnych ludzi może powoływac i amerykański szpieg, i ruski, i po prostu świr, lub tez tylko nam moze on się wydawac dziwny.

Na koniec wazny argument.
    USA sprzedaje swoją najlepsza broń tylko sojusznikom, lub krajom marionetkom. Często jest to broń o ograniczonych parametrach, gorszych od tych które dostaje wojsko USA.
    Podobnie robił ZSRR.
    Teraz Polska jako chyba jedyna poza USA ma dostać pociski JASSM-ER.
    Pani sugeruje że wie że Antek jest ruskim agentem a USA nie wie i przekazuje swoją zaawansowaną broń (z pełnymi parametrami) ze wszelkimi tajemnicami i technologiami w niej zawartymi.
    Normalnie żeby agent zinfiltrował jakies środowisko i wykradł takie plany trzeba lat przygotowań i kosztów a nie zawsze się uda.
    Dziś jak się okazuje USA bez problemy przekazuje ruskim agentom nie tylko plany swojej broni ale już gotowe do użycia rakiety i bomby.

Jeśli zakładamy że Polscy forumowicze lepiej od USA wiedzą czyim agentem jest Antek to już nie jest bareja tylko gorzej
  • 12.01.17, 03:10
    bzdury. Rezygnacja z tego kontraktu na przewartosciowane i przestarzale helikoptery byla najlepsza decyzja Polski z ostatnich lat. Dzieki temu zaoszczedzicie dziesiatki miliardow zlotych. Kolejna taka glupia multimiliardowa inwestycja promowana przez tuska - byla elektrownia atomowa. Mam nadzieje, ze i tej inwestycji PiS ukreci leb.
  • 12.01.17, 11:32
    "Kolejna taka glupia multimiliardowa inwestycja promowana przez tuska - byla elektrownia atomowa. Mam nadzieje, ze i tej inwestycji PiS ukreci leb."

Popisujesz się głupotą, Przycinku. W ostatnim tygodniu w mediach polskich głównym tematem były: mróz i smog. Z powodu warunków atmosferycznych (duże mrozy i bezwietrzna pogoda) kilkaset miast i miasteczek niemal się udusiło. Normy stężenia PM10 i PM2,5 przekroczone nawet o 1500%, alarmy smogowe, zamykanie szkół.

Tylko alternatywne źródła energii mogą poprawić sytuację w długim terminie. Elektrownie atomowe byłyby wybawieniem - i nawet najbardziej tępi po ostatnim tygodniu to zrozumieli.
  • 12.01.17, 11:44
    elektrownie atomowe nic nie zmienią, bo smog bierze się z palenia w domowych piecach i ze starych samochodów
    na mapie zanieczyszczeń dziwnym trafem najwiecej ich było tam gdzie było najzimniej, a to dlatego ze ludzie się bronili przed zimnem paląc byle co

same elektrownie mają filtry i są kontrolowane jeśli chodzi o emisję, zreszta gdyby winne były elektrownie to zapylenie byłyby głównie przy nich a tak nie jest

""Emisja benzo(a)pirenu jest bezpośrednio związana z paleniem w przestarzałych piecach i kotłach - mówi Piotr Siergiej. - Polska jest tu wyjątkowym krajem na tle reszty Europy, bo mamy aż 2,5 mln przydomowych kotłów na paliwa stałe, z czego ok. 70 proc. to tzw. kotły kopciuchy rodem z XIX wieku, metalowe skrzynie, w których można spalić wszystko, a które nie spełniają żadnych europejskich norm. To tak jakby po naszych drogach jeździły w większości samochody sprzed stu lat. Jeśli samochód nie spełnia obecnych norm emisji spalin, to nie zostaje dopuszczony do ruchu. Tymczasem w przypadku kotłów Polska dopiero zamierza wprowadzić takie normy. Nowoczesne kotły V klasy emitują 40 miligramów zanieczyszczeń na metr sześcienny, a przestarzałe kotły "kopciuchy" nawet 20 razy więcej."

trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/1,35636,21216541,nie-ma-alarmu-smogowego-w-trojmiescie-ale-brak-chetnych-na.html#BoxLokPozLink
  • 12.01.17, 11:48
    Czy tania energia elektryczna z elektrowni atomowych nie może posłużyć do ogrzewania domów?
  • 12.01.17, 11:53
    ogrzewanie domów energią elektryczną jest najdroższe
    http://czym-ogrzewac.pl/wp-content/uploads/2013/05/porownanie.png
    skoro ludzi nie stać kupić do swoich kotłów prawdziwego paliwa i palą śmiećmi to tym bardziej nie bedzie ich stac ogrzewać się prądem
  • 12.01.17, 12:30
    Z tego co wiem, to we Francji masowo ogrzewa się domy energią elektryczną, właśnie z powodu jej ceny (wiedza z rozmów prywatnych, nie mam linku).
  • 12.01.17, 12:45
    energia elektryczna jest droga, ale to czego uzywa się do grzanie jest tanie
    mozna sobie kupić wiatraczek z grzałką chinski za 30 złotych i grzać
    natomiast do grzania węglem czy gazem trzeba piecy za tysiace złotych
    wiec jeśli mieszkamy tam gdzie cieplej i grzejemy mało to ogrzewanie elektryczne ma sens
    jesli mieszkamy tam gdzie jest zimno i to zimno się utrzymuje długo wtedy dużo bardzie opłaci się droższa instalacja z tańszym paliwem

inna sprawa to skad franzuci mają prąd, z elektrowni atomowych
    ale nie jednej czy dwóch kupionych na licencji
    mają ogromny własny przemysł atomowy produkujacy i prąd i kiedyś atomówki
    to moze wyjsc tanio, jeśli jest masowe
    jeśli polska kupi kilka rekatorów i do tego na licencji to to już takie tanie nie będzie

wiec we francji prąd moze być tańszy, klimat łagodniejszy ludzie bogatsi i to wszystko sie składa na to że dla nich moze miec sens dogrzewanie sie pradem zamiast instalowanie jakichś pieców
    ale u nas, a szczególnie na wschód od wisły to się nie sprawdzi bo po prostu za zimno jest i nie mamy włąsnego przemysłu atomowego produkującego dużo taniego prądu
  • 12.01.17, 13:09
    Tak czy tak elektrownia atomowa jest potrzebna.
  • 12.01.17, 13:29
    pod warunkiem że koszty prądu z niej będą niższe od obecnych
    jeśli ma sie cały przemysł atomowy we własnym kraju jak francuzi te koszty są nizsze
    czy jedna albo kilka elektrowni na takie niskie koszty pozwoli
    tego nie wiadomo
  • 12.01.17, 13:35
    Policz jednak WSZYSTKIE koszty wynikające z niskiej emisji pieców węglowych (w dodatku na najtańszy węgiel, jakieś miały, etc.).
    Powszechne choroby, absencja w pracy, wady rozwojowe dzieci.

Jeśli nie liczy się kosztów zdrowotnych, to palenie mułami kopalnianymi jest ideałem, a każda alternatywa jest "zbyt droga".
  • 12.01.17, 16:17

Bo polska deweloperka zatrzymala praktycznie jakikolwioek ruch powietrza znad Zatoki. Na razie jeszcze nie zabudowali Parku Reagana, ale to tylko kwestia czasu.
    Szczgolnie paskudnie czuc to na Przymorzu, gdzie postawiono bez zadnej mysli urbanistycznej lawe kilkudziesieciu budynkow po kilkadziesiat pieter. Ludziska sie przyzwyczaili, ale ja czuje ze jest gorzej i to doslownie z roku na rok. Milego umierania.

metrowarszawa.gazeta.pl/metrowarszawa/7,141635,21227756,oskarza-deweloperow-o-smog-w-stolicy-to-nie-wegiel-palone.html#MTstream

--
    PiS be with you.
    For another 1000 days.
  • 22.01.17, 00:06
    > Z tego co wiem, to we Francji masowo ogrzewa się domy energią elektryczną,

tak, szczególnie, że klimat we Francji jest taki sam jak w Polsce....
  • 12.01.17, 12:28
    dorota_333 napisała:

> "Kolejna taka glupia multimiliardowa inwestycja promowana przez tuska - byla el
    > ektrownia atomowa. Mam nadzieje, ze i tej inwestycji PiS ukreci leb."

Bo budujecie hotele, centra handlowe i autostrady donikad a tymczasem palicie w prymitywnych piecach - koziolkach weglem smieciami i macie juz na poludniu PL najbardziej zasrane powietrze w Europie.
    Przy okazji wygugluj no sobie
    Smog+London+1952
    : )
  • 12.01.17, 12:32
    Akurat autostrady (infrastruktura) są potrzebne. Ale np. budowaniu aquaparków w każdej gminie jestem mocno przeciwna. Samorządy przespały problem smogu, rządy kolejne też się nie interesowały. Dodało do pieca lobby węglowe.

Teraz ludzie się duszą, starsi i dzieci masowo chorują. Problem "nagle" wynikł dla mediów.
  • 12.01.17, 15:18
    dorota_333 napisała:

>
    > Teraz ludzie się duszą, starsi i dzieci masowo chorują. Problem "nagle" wynikł
    > dla mediów.
    W 1952 roku w Londynie w rezultacie smogu zmarlo 4000 ludzi….co ciekawe, zmarli w CIAGU JEDNEGO DNIA.
    Zabraklo trumien. Tak, na tyle powazny jest ten problem.
    Z przerazeniem obserwuje, co wyprawiacie w TRojmiescie. Dalo sie to wytrzymac do momentu, gdy zaczeto zabudowywac ….wydmy. Dzis buduje sie juz na wydmach knajpy, boiska, srocze I sciezki do hoteli.
    Glupi glupcy rozniesli w pyl stare siatkowe ploty zbudowane przez madra komune.
    A potem natura podnosi drewniany pomost swa sila I rzuca glupkom na lad pod nogi, a oni patrza z wytrzeszczonymi z pyzatych twarzy oczami na to dziwo, jakby im kto miotle w doope upakowal.

--
    PiS be with you.
    For another 1000 days.
  • 13.01.17, 03:49
    glupota to sie podpisujesz TY. Tak wolno kapujesz, ze az mnie skreca. Moze kiedys wymysla jakies tabletki na przyspieszenie myslenia, a tymczasem polecam stare dyskusje o compactowych elektrowniach atomowych, ktorych ceny sa 1000 razy mniejsze.

Jeszcze raz powtorze - kupowanie elektrowni atomowej za dziesiatki miliardow zlotych jest totalnym debilizmem. A ty sie wreszcie zmien, chociaz szczerze mowiac zaczyna mi latac, co zrobisz. Rob co chcesz.
  • 14.01.17, 19:32
    oj za ostro
    przecież nawet trampek stawia na węgiel a nie zadnego tam atomu
    www.obserwatorfinansowy.pl/tematyka/makroekonomia/polityka-klimatyczna-kolejna-dziedzina-ktora-wstrzasnie-prezydentura-trumpa/
  • 14.01.17, 20:02
    pojawiła sięteoria ze winne smogowi jest 500+
    wielodzietne biedne rodziny nie miały czym palić a teraz za 500+ kupiły co najtańsze się spalić dało

na wszelki wypadek dodam że to raczej taki złosliwy zart wobec przeciwników 500+
  • 12.01.17, 11:49
    helikoptery były dobre, lepsze niz amerykańskie i włoskie i do tego większe
    nie były też przestarzałe, to po prostu dojrzała konstrukcja ciągle modyfikowana (podobnie jak oblatany w latach 70-tych F-16)
    taka dojrzała konstrukcja jest pozbawiona wad wieku dziecięcego
    nowsze śmigłowce mają nowsze rozwiazania ale o wiele wiecej dokuczliwych usterek i nietrafionych rozwiązań konstrukcyjnych

w pełni prawda jest ze były dość drogie
    choć biorąc pod uwagę to co oferowali włosi i amerykanie to i tak były najtańsze smile
  • 12.01.17, 11:55
    przestarzałe to się dopiero szykuje
    forsal.pl/artykuly/1009272,mon-polska-kupi-96-uzywanych-mysliwcow-f-16-nato.html
    chcemy kupić przechodzone F-16 z których amerykanie robią QF-16 czyli latajace cele używane do ćwiczeń

antoni kupi byle g.... wazne zeby było z USA
  • 07.01.17, 19:22
    kolejny sukces antoniego jako ruskiego agenta?
    wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/56,114871,21214451,amerykanscy-zolnierze-wyladowali-we-wroclawiu,,1.html#MTstream

jak ktokolwiek moze pomyśleć ze macierewicz to ruski agent
    naprawde nie mogę pojać
  • 07.01.17, 20:04
    Sukces? Wojska rotacyjne, finansowanie tymczasowe na rok, wpisane do budzetu na 2017. I to nie jest sukces Macierewicza, tylko posuniecie taktyczne ze strony USA bo sa wypychani z Europy i brakuje im pieniadzy (musza wybierac miedzy Azja lub Europa, Azja jest najwazniejsza tak sami mowia), stad wojska rotacyjne. I zanim napiszesz cos "bo sie znasz", to moze przypomne ze podczas zimnej wojny w Niemczech zach. stacjonowalo 250 tys. zolnierzy US Army.

--
  • 07.01.17, 21:06
    ja się nabijam z tego "sukcesu", dla mnie akuratto jest porażka, wciągac obce wojsko na swoje terytorium?
    obce wojsko zawsze broni obcych interesów
    wojsko ZSRR pilnowało w Polsce interesów ZSRR
    a wojsko USA będzie w Polsce pilnowac interesów USA

w każdym razie gdyby antoni był ruskim agentem to by do niego nie dopuścił pod byle pretekstem
    a argumentu z tym że niemcy były okupowane to nie rozumiem?
    my też byliśmy okupowani tyle że przez zsrr, ale co to ma do dzisiejszej dyskusji
  • 07.01.17, 15:47
    cojestdoktorku napisał:

> USA niby naszym przyjacielem są ale w ich interesie jest DESTABILIZACJA POLSKI
    > po to by projekt jedwabnego szlaku upadł

Wspolczesnie mozna juz zarcie dla koni przewozic nawet i dwa - trzy tygodnie.
    W razie czego jakby to nie wyapalilo, jest droga morska albo lotnicza, nie widze tu roli Polski z jednym gownianym porcikiem, do ktorego wieksze statki nawet nie moga wplywac ?

--
    PiS be with you.
    For another 1000 days.
  • 07.01.17, 16:35
    jedwabny szlak to nie droga morska tylko uniezaleznienie sie od dróg morskich
    niedawno w Polsce gościliśmy Song Hongbinga, autora głośnej "wojny o pieniądz"
    www.youtube.com/watch?v=wu6nj6cZbas
    facet twierdzi że chińczycy chca zainwestowac 500mld dolarów w połaczenia drogowe i kolejowe i uzyskac zdolnosc dostarczenia towaru z chin do europy (i odwrotnie) w DWA DNI
    w związku z sytuacja na bliskim wschodzie i sytuacją na ukrainie obecnie jednyna droga to ta przez białoruś i Polskę
    jeśli powstanie jedwabny szlak rosja, chiny i cła europa będzie chuchac na polskę byle tylko tu był porządek bo polska zostałaby czymś podobnym do kanału panamskiego i jej ewentualna destabilizacja zatrzymałaby światowy handel

w interesie USA jest by ten projekt nie doszedł do skutku i by handel daje odbywał się po morzach i oceanach które w pełni kontroluje USA

w interesie Polski jest natomiast by projekt doszedł do skutku bo wtedy wszystkie kraje europy i azji będa miały interes w tym by u nas był spokój i porządek

w interesie USA jest wiec by u nas powstał najwiekszy możliwy burdel który zablokuje jedwabny szlak
  • 07.01.17, 18:16
    Zainwestuja i co? Dalej beda zalezni od kaprysow- Rosji, Bialorusi i najbardziej- Polski. Wystarczy zeby sie jeden kraj "obrazil" i sa uyebani. A transport morski w ostatnich latach mocno potanial tak nawiasem mowiac.
    Poza tym pare postow wyzej sevenseas wlasnie napisal, ze my, USA, juz nic nigdzie nie kontrolujemy. Wiec jak to w koncu jest ?

PiS be with you.
    For another 1000 days.
  • 07.01.17, 19:13
    no to jest chińczyków zmartwtienie od czyich kaprysów będą zależni a nie nasze
    nasz zysk ze teoretycznie mozemy kaprysić
    teoretycznie bo ktoś powiedział - wspólny interes to najpotężniejsza siła we wszechświecie

i właśnie dlatego rurociąg przyjaźń mimo róznych tarć z ruskimi tłoczy ropę do niemiec do zachodnich rafinerii bez przeszków od wielu lat, bo jak się pojawia kasa i ludzie z niej żyją, to będą tego legalnego koryta bronić tym silniej im więcej ludzi z tego żyje na im wyższym poziomie
    jedwabny szlak dawał by miliardowe zyski polsce czy białorusi, a pewnie setki miliardów zachodniej europie i chinom, więc gdyby juz ruszył to jakiekolwiek blokowanie go nawet przez durnego ministra pewnie skończyłoby się wizytą seryjnego samobójcy o skośnych oczach, o ile u nas ludzie zyjący z tego szlaku sami by go pierwsi nie rozerwali
  • 07.01.17, 20:19
    "jedwabny szlak dawał by miliardowe zyski polsce czy białorusi"

Za duzo gazet i za malo tresci. Wyjasnij w jaki sposob, gdyby taki szlak juz istnial, dawal by Polsce MILIARDOWE zyski?? Z czego dokladnie mialybyc te zyski?? Nic nie konsumujemy, nic nie produkujemy swojego??

--
  • 07.01.17, 21:12
    w podobny sposób jak porty dają zyski
    zyski z załadunku i rozładunku i sporo innych by się pojawiły

co do naszej produkcji
    sprzedajemy do chin np. kable od wielu lat
    moglibyśmy sprzedawać dużo żywnosci, ale sprzedajemy mało bo żywnosc długo tam płynie wiec zamiast mleka to bardziej sprzedajemy mleko w proszku
    gdyby istniało szybkie połączenie z chinami nasi rolnicy mogli by tam opchnąc każda ilosc żarcia

i samo pojawienie sie możliwości tak szybkiego handlu na pewno stworzyłoby jakieś nowe sposoby zarabiani na tym handlu również dla nas

• 07.01.17, 21:41
    Ok, ale to sa miliony, a nie miliardy. Druga sprawa jest ze, nie mamy bankow i mamy silnych sasiadow, ekonomicznie z lewej i militarnie z prawej. Zgniota nas w pyl. Flote mamy znikoma, a port to jest we Frankfurcie i po drodze w Rosji. Ale ulanskiej fantazji nie brak.

--
  • 07.01.17, 21:47
    Raz, Gabriel mowi ze rozpad EU juz nie jest niemozliwoscia:

www.reuters.com/article/us-germany-europe-idUSKBN14R0G8
    Dwa, Trump chce lepszych stosunkow z Rosja: www.express.co.uk/news/world/751397/Russia-will-respect-US-Trump-Putin-strong-relationship-Russia-hacking-no-evidence

--
  • 07.01.17, 21:54
    to czy miliony czy milardy to sie dopiero by okazało na ile by się dało szanse wykorzystać i jak duża częśc handlu światowego szła by przez polskę

ale nawet gdyby nie było zysków, stając się odpowiednikiem kanału panamskiego stajemy się bardzo bezpiecznym krajem i nawet nie musimy kupowąc broni
    cała europa, chiny,a nawet rosja jest wtedy zainteresowana by w polsce było spokojnie i bezpiecznie
  • 07.01.17, 19:18
    i o jakiej wyjątkowości mówisz?
    akurat sytuacja tak się ułożyła że ukraina się rozpada więc zostajemy my
    już za bardziej wyjątkowych mogą się uznać panamczycy bo nic nie musiało się rozpaść by to oni stali sie jedną ze zwrotnic w handlu światowym
  • 07.01.17, 20:17
    "A transport morski w ostatnich latach mocno potanial tak nawiasem mowiac."

Transport morski od samego poczatku byl tanszy (kilkaDZIESIAT razy), wieksze wolumeny i zadnych cel (dzis) , a bezpieczenstwo przeplywu gwarantowane bylo to przez US NAVY.

Moim zdaniem, OBOR (one belt one road, tak to nazywaja - jedwabny szlak) to projekt na dekady. Moim zdaniem chodzi o otwarcie nowej drogi przez Arktyke i kto bedzie ja kontrolowal. Stad przepychanki juz od jakiegos czasu o dostep. Na Arktyce stopnialy lody wielkosci Indii, w tamtym roku przeplynal tamtedy statek pasazerski bez lodolamacza. Chiny szukaja nowej drogi wolnej od US Navy, Arktyka (prosze popatrzec na mape) to tak naprawde projekcja sily z Rosji na calej osi z dala od sil USA.

A przez ciesniny w Azji (Indonezja Filipiny, Malezja) np. Lombok i Malaka na ocean indyjski w kierunku europy i bliskiego wschodu, USA plywa dzis 90% swiatowego handlu. USA moze np. zablokowac Chinski doplyw surowcow i handel na oceanie indyjskim, za tymi ciesninami.

Swoja droga, Pearl Harbor byl powodem BLOKADY MORSKIEJ nalozonej przez USA na Japonie.

--

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.