Dodaj do ulubionych

Wpie.dolicie sie na mine. Ostrzegam po dobroci.

28.09.17, 14:39

Bedzie placz:

wyborcza.biz/biznes/7,147880,22433787,pielegniarki-przedsiebiorcy-rolnicy-profesorowie-wyzszych.html?disableRedirects=true#BoxGWImg
Ludzie pojda na emerytury w wieku lat 60+ albo cus kolo tego. Zyc moga jeszcze i 30 lat, ale juz niedlugo bedziecie musieli zaczac drukowac piniadze i to “na chama”, bo po prostu zabraknie kasy. Musi zabraknac, nie ma innej mozliwosci. Jak bedziecie dalej uszczelniac, zaciskac I doyebywac firmom, to wziawszy pod uwage ze mnostwo firm w Polsce de facto ma niewiele z Polska wspolnego, zacznie po prostu uciekac gdzie pierz rosnie.
Tak wiec wskoczy inflacja i to byc moze dwucyfrowa. A pozniej jiuz bedzie z gorki, zacznie sie wojna domowa i to nie na gesty ani slowa, bo jurni jeszcze emeryci po prostu zaczna zdychac z glodu. A powinni ze starosci. Dizisaj profesorek uczelni liczy na przychody rzedu 9000 na miesiac, ale za trzy lata moze tego nie wystarczyc na slona wode i suchy chleb dla konia.
Wy sie neie zabezpieczacie zadnym trzecim filarem a przynajmniej nie na tyle na ile powinniscie. 90% ludzi polega na budzecie. I sie wpierdoli na mine.
Jeszcze raz wam, Rodacy, powtarzam: Enjoy while it lasts. Ain’t gonna last forever.

--
PiS be with you.
For another 1000 days.
Edytor zaawansowany
  • 28.09.17, 15:31
    A na jakiej podstawie Rodaku snujesz te hiobowe prognozy? Zabraknie forsy, bo...musi zabraknąć? Mimo, że emerytury od 60 i 65 r. życia istniały od 70-ciu lat powojennych i nie zabrakło? Prowadzę firmę, podatki płacę uczciwie choć oczywiście niechętnie, i tak się zastanawiam w jaki to sposób Państwo PiS mi "doyebuje" ? Widocznie robi to tak finezyjnie, że aż niedostrzegalnie. Jak mi emeryturę przestaną płacić, to z pracy własnego umysłu zawsze się utrzymam, a moi "klienci" nawet ten kawałek suchego chleba mi przyniosą w miejsce papierków pieniędzmi zwanych. Wojna domowa Rodaku? Na prawdę myślisz, że jakikolwiek frajer zechce za Schetynę, Kaczyńskiego i Petru umierać? A poza tym, przecież jak wojna domowa będzie, to UE szeroko drzwi dla polskich uchodźców otworzy, nakarmi, napoi i da dach nad głową z TV w środku. Wszak my uczciwi katolicy, nie jakieś muzułmańskie antychrysty smile Oj, coś Cię mocno wkurzyć musiało Rodaku, że tak przepowiedniami trzepiesz niczym jasnowidz Jackowski. Wg. tego pana UE już w 2012 r. miał szlag trafić i co? I nic. Tylko szlag trafił pieniądze, które redakcje poważnych czasopism wywaliły na wywiad z "czarnowidzem" w błoto.

--
    Bóg zadba o moje miejsce na parkingu.
  • 28.09.17, 15:41
    leda16 napisała:

> A na jakiej podstawie Rodaku snujesz te hiobowe prognozy? Zabraknie forsy, bo..
    > .musi zabraknąć? Mimo, że emerytury od 60 i 65 r. życia istniały od 70-ciu lat
    > powojennych i nie zabrakło?
    Aaaaaaaaaa, to w takim razie sorry pomidorry. My bad .
    Jesli standard zycia Polakow z roku, powiedzmy, 1970 albo 1980 jest waszym, Polakow, celem i wyzwaniem to ja wycofuje wszystko co wczesniej napisalem.
    Dobrze bylo, nawet bezrobiocie wynosilo wtedy 0%. Malo tego, roboty za socjalizmu bylo tyle, ze jak kto bumelowal, to mu kolegium sie robilo i musial zaplacic kare. To byly czasy swietnosci i tam wlasnie nieuchronnie sterujecie.
    Jeszcze raz, powiodzenia z wdrazaniem poziomu zycia z lat socjalizmu. Traktory zdobeda wiosne.
  • 28.09.17, 16:24
    Z idiotami nie ma co rozmawiać, btw.

Co do wejścia na minę: to wszystko jest przez Kaczyńskiego dobrze przemyślane. Kupuje poparcie ludu, żeby gruntownie przeorać kraj. Zrobić z Polski coś w rodzaju Białorusi, Rosji, Turcji. Zanim budżet się posypie - co jest przecież oczywiste. Na razie sprzyja koniunktura zewnętrzna.

No, a jak się już posypie, to nie będzie można zbyt wiele z tym zrobić. Służby wzięte przez PiS, policja, prokuratura takoż. Macierewicz zbroi właśnie swoją gwardię.
    Zmiany w systemie sądownictwa, które są teraz w toku sprawią, że PiS nie przegra już nigdy wyborów i skaże pod dowolnym pretekstem dowolnego opozycjonistę.

Jeśli chcesz wracać do kraju, to odradzam. Tutaj zaczyna się wielki powrót komuny, na każdy możliwy sposób.
    Debilny lud połapie się za późno.
  • 28.09.17, 16:50
    dorota_333 napisała:

> No, a jak się już posypie, to nie będzie można zbyt wiele z tym zrobić. Służby
    > wzięte przez PiS, policja, prokuratura takoż. Macierewicz zbroi właśnie swoją g
    > wardię.
    .
    >
    > Jeśli chcesz wracać do kraju, to odradzam. Tutaj zaczyna się wielki powrót komu
    > ny, na każdy możliwy sposób.
    > Debilny lud połapie się za późno.

Tylu tu spryciarzy a nikt nie wpadl na jedno: A moze macie …rope??? Nieprzebrane, ogromne niedawno odkryte, nieujawnione jeszcze zasoby ?? I na konto tego te szalone wydatki? A pomysly podniesienia progow podatkowych Kukiza widziala ?smile
    Bo jak nie macie ropy, no to bedziecie miali przeyebane.

A widzisz, tu nie wiadomo nic.
    Bo pod katem powrotu na emeryture to mnie bogata, zasobna polska potrzebna jest jak umarlemu kadzidlo. Ludzie stad wieja nawet tdo Belize…poszukaj no na Wiki co to jest.
    Ja skromnie dzis z kotem sobie mieszkam a moje miesieczne koszta samego zamieszkania to ponad 1700/ miesiac. Kumasz czacze ?

--
    PiS be with you.
    For another 1000 days.
  • 28.09.17, 19:25
    > Bo pod katem powrotu na emeryture to mnie bogata, zasobna polska potrzebna jest
    > jak umarlemu kadzidlo. Ludzie stad wieja nawet tdo Belize…

A wieją na emeryturę na Białoruś? Do Rosji? Rozumiesz, o czym mówię?

To nie tylko kwestia kosztów utrzymania (na Białorusi byłoby najtaniej). To przede wszystkim kwestia jakości państwa, poziomu infrastruktury, poziomu służby zdrowia (także tej płatnej), przestępczości etc.
    Ja się boję, że nas czeka obsunięcie cywilizacyjne. PiS nas zdołuje w każdej dziedzinie.

Pozdrowienia dla kotki.
  • 28.09.17, 21:05
    >
    > To nie tylko kwestia kosztów utrzymania (na Białorusi byłoby najtaniej). To prz
    > ede wszystkim kwestia jakości państwa, poziomu infrastruktury, poziomu służby z
    > drowia (także tej płatnej), przestępczości etc.
    > Ja się boję, że nas czeka obsunięcie cywilizacyjne. PiS nas zdołuje w każdej dz
    > iedzinie.
    >
    > Pozdrowienia dla kotki.

Dzieki…
    To kombinacja kosztow utrzymania, klimatu ( ja nie lubie mokrego upalu), jakosci ochrony zdrowia.
    Punkt widzenia emeryta jest inny niz osoby pracujacej na chlebus. Sluzba zdrowia I owszem, ale na razie polska prywatna nie wydaje mi sie ani zla, ani droga.
    Przestepczosc no moze I owszem, ale nie wydaje mi sie by az tak mogli nababrac, ze nie da sie zyc. Po tym co dzis sie wyrabia w NY nic mnie nie zaskoczy…..
    Polska, na dzis przynajmniej, jest spokojniejsza niz NYC. Ja mam juz dosc multi- kulti. Tesknie za klaustrofobia, lekkim rasizmem .
    NA Bialorusi to sie nie znam, ale znam pare osob, ktorre wyjechaly z powrotem do Rosji I nawet im nie w glowie myslec o powrocie do USA.

• 29.09.17, 00:13
    zwolennik_twardej_reki napisała:
    Punkt widzenia emeryta jest inny niz osoby pracujacej na chlebus.

Najwyraźniej polski pracujący emeryt przekracza granice wyobraźni Rodaka z NY. Tam panuje powszechna nienawiść do pracy, a każdy od razu do studiach zaczyna przebierać nogami do emerytury? No cóż, skoro tak, to ja bym nawet standardu socjalistycznego nie zamieniła na kondycję psychiczną współczesnego Amerykanina. Współczuję tym ludziom bardzo, jak każdemu kalece.

znam pare osob, ktorre wyjechaly z powrotem d
    > o Rosji I nawet im nie w glowie myslec o powrocie do USA.

A ja paru rodaków którzy z Niemiec, UK, Szwecji, Holandii wyjechali do Polski i ani im w głowie wracać tam do pracy. Co najwyżej na wakacje.
    >

--
  • 29.09.17, 16:24
    serwisy.gazetaprawna.pl/energetyka/artykuly/1074595,rekompensaty-za-utracone-deputaty-weglowe.html
    Buahahahahahaha smile
  • 01.10.17, 20:26
    Kadi, nie wszyscy Ślązacy to górnicy (lub rodziny).

To masowe oddawanie deputatów to klasyczny populizm; póki mają cokolwiek w kasie, rozdadzą. A sytuacja w górnictwie robi się ciekawa i może to jest temat na wątek.
  • 26.10.17, 16:11
    dorota_333 napisała:

> Jeśli chcesz wracać do kraju, to odradzam. Tutaj zaczyna się wielki powrót komu
    > ny, na każdy możliwy sposób.
    > Debilny lud połapie się za późno.

Doroto! Zrob sobie porzadek w glowie, bo pojecia masz poplatane.

1. Zadna komuna. Komuna to cos innego. To wladza klasy robotniczej a nie miedzynarodowych korporacji realizowana rekami marionetkowego rezimu a la Paraguay czy Kolumbia.
    2. Lud wolal komune nie dlatego ze debilny ale wlasnie odwrotnie. Debilny lud to taki co pozwala sie doic za paciorki, lusterka i poklepanie po plecach przez Wilekiego Brata.
  • 28.09.17, 23:59
    zwolennik_twardej_reki napisała:
    Jesli standard zycia Polakow z roku, powiedzmy, 1970 albo 1980 jest waszym, Pol
    > akow, celem i wyzwaniem to ja wycofuje wszystko co wczesniej napisalem.

Ja też. Na pewno, pracując 5 lat krócej cofniemy się wprost do epoki kamienia łupanego smile W latach 80-tych rzeczywiście był w Polsce bardzo niski standard życia, za to od czasów podwyższenia wieku emerytalnego ho, ho, Japonię przeganialiśmy, takie Tokio na przykład - 4 osobowe rodziny gniotły się na 35-ciu metrach kwadratowych a Polacy tańczyli kankana w 300 metrowych willach na peryferiach Warszawy lub 100 m apartamentach własnościowych w centrum. Nawet w slumsach betonowych władza dawała rodakom 10 m. na osobę. Potem i ten standard się skończył, każdy miał tyle metrów na ile go było stać, nawet w Warszawie. I tak będzie nadal. Diabeł zawsze sra na wysoką kupę, - jeśli nadal chcesz używać argumentów pozamerytorycznych.

> Jeszcze raz, powiodzenia z wdrazaniem poziomu zycia z lat socjalizmu.

Chyba swoje życzenia pod niewłaściwym adresem skierowałeś. Socjalizm był i pozostał utopią.

--
  • 28.09.17, 21:00
    mogą dorabiac także dla zabicia nudy na pol etatu a harowac bedą na nas juz ukraincy ale i hindusi
  • 29.09.17, 00:18
    newworld2017 napisał(a):

> mogą dorabiac także dla zabicia nudy na pol etatu a harowac bedą na nas juz u
    > kraincy ale i hindusi

Albo po prostu lubią pracować. Zresztą czasy "etatów" już się skończyły. Obecnie najbardziej dla emeryta dochodową formą pracy jest działalność gospodarcza.

--
  • 29.09.17, 17:07
    tvn24bis.pl/pieniadze,79/morawiecki-o-ulgach-dla-artystow,776988.html
    Jak przedobrza z uszczelnianiem to firmy zaczna padac albo wypierdalac. Ale co tam, raz sie zyje wink
  • 24.10.17, 21:21
    wiadomosci.wp.pl/to-koniec-propagandy-o-nadwyzce-budzetowej-morawiecki-poinformowal-bruksele-o-dziurze-6179904088725121a
  • 24.10.17, 21:51
    własnie zwiększono limit wydatków o 9,4mld
    forsal.pl/gospodarka/finanse-publiczne/artykuly/1080528,nowelizacja-budzetu-2017-rok-rekompensaty-za-utracone-deputaty-weglowe.html
    wiec ta straszna dziura chyba nie jest taka straszna
  • 24.10.17, 22:34
    cojestdoktorku napisał:

> wiec ta straszna dziura chyba nie jest taka straszna

Ta dziura . Straszne to bedzie co sie stanie za pare / parenascie miesiecy z waszym krajem.

--
    PiS be with you.
    For another 1000 days.
  • 25.10.17, 11:20
    na razie nic sie nie stanie
    morawiecki znów w grudniu przyśpieszy zwroty podatku i zrobi zakłądkę na następny rok
    do tego likwidacja akcyjnej czesci OFE przewiduje ze 25% kasy trafi na fundusz rezerwy demograficznej a to jakieś 40mld złotych w "zapasie"
  • 25.10.17, 12:52
    cojestdoktorku napisał:

> do tego likwidacja akcyjnej czesci OFE przewiduje ze 25% kasy trafi na fundusz
    > rezerwy demograficznej a to jakieś 40mld złotych w "zapasie"

A, no jak na razie sie nic nie stanie to najwazniejsze. Pozniej to sie zobaczy, jakos to tam bedzie. Cos sie wymysli.

--
    PiS be with you.
    For another 1000 days.
  • 25.10.17, 14:22
    > do tego likwidacja akcyjnej czesci OFE przewiduje ze 25% kasy trafi na fundusz
    > rezerwy demograficznej a to jakieś 40mld złotych w "zapasie"

Trudno wycenić, ile to będzie. Te akcje trzeba będzie albo sprzedać na rynku (dla niektórych spółek mało płynnym, szczególnie dla większych wolumenów) albo w transakcjach pakietowych. Nawet w pakietówkach one będą musiały być dużo tańsze niż obecnie - nabywcy wiedzą o niskiej płynności.

To jest taka rezerwa patykiem na wodzie.
  • 25.10.17, 14:47
    to trochę inaczej
    kilka miesiecy temu OFE miały tylko 75% kasy w polskich akcjach i nic nie musiały oddawac już
    tylko teraz oni ... kupują... wiedząc ze będą musieli sprzedawać?
    przyznam ze nie rozumiem czemu
    www.bankier.pl/wiadomosc/OFE-kupuja-akcje-na-potege-7550479.html
  • 25.10.17, 14:54
    no chyba że zagranica wychodzi już z naszej giełdy i upychają akcje OFE na górce, a co będzie z nimi dalej to ich już nie będzie obchodzić
    tak to jest jak sie system emerytalny opiera na obcych właścicielach
  • 25.10.17, 23:17
    3,40 PLN (słownie: trzy czterdzieści) złotych polskich za dolara na koniec 2018 roku. I nie więcej. A pewnie nawet więcej.

W czerwcu 2017 za jedną baryłkę ropy wystarczyło dać 42 zielone papierki. Dzisiaj za taką samą baryłkę trzeba dać 52 takie zielone papierki. A niedługo ropy nie da się wcale kupić za zielone papierki, bo najpierw trzeba będzie mieć juany. A skąd mieć juany w Ameryce jak wy nic konkurencyjnego wyprodukować nie potraficie?

A tymczasem amerykańska kasa wylewa się szerokim strumieniem na "Festiwale Kultury Karaibskiej" i 15 letnie matki analfabetki. Ale bawcie się dalej, to już bez różnicy.

Wpie.doliliście się na minę. Nie będę ostrzegał, bo już za późno. Zresztą i tak byście nie zrozumieli.
  • 26.10.17, 03:12
    szczurek.polny napisał:

> 3,40 PLN (słownie: trzy czterdzieści) złotych polskich za dolara na koniec 2018
    > roku. I nie więcej. A pewnie nawet więcej.

No to nie wiecej czy nawet wiecej?
    Do konca 2018 roku jest 14 miesiecy, Polski moze juz na mapie nie byc a ciebie bedzie syberyjski tatar w dupe jebal gdzies tam na polnocy.
  • 26.10.17, 19:13
    1 USD = 3.6414 PLN

To PLN dostal w pizde.
    Przyjme zaklad ze predzej bedzie 4 niz 3.40
  • 26.10.17, 21:46
    Stary, nawet nie wiesz jak bym chciał, żebyś miał rację!

Niestety, oprócz twojego i mojego chciejstwa i artykułów w "Podłym Szmatławcu" istnieje jeszcze tak zwana obiektywna rzeczywistość. I w tej obiektywnej rzeczywistości nic nie wskazuje, aby nam było dane zobaczyć dolara po 4,00 PLN. Prędzej Tusk wyjdzie na wolność po odsiadce - a posiedzi chłopina z 15 lat minimum - niż będziemy mieli dolara po takim kursie.

Nie opieraj całego swojego widzenia Polski na jednym tylko źródle - w dodatku o dość wątpliwej reputacji i często mijającym się z prawdą. To tak jakbym ja opierał cały mój osąd o Ameryce na podstawie CNN tylko i wyłącznie - żyłbym przecież w przeświadczeniu, że Trumpa już jutro z rana aresztują a najdalej pojutrze pozbawią urzędu.

I co z tego, że odbił się parę groszy? I tak od 3,64 bliżej ma do 3,40 niż do 4,00. Odpocznie trochę i jutro dalej rusza na południe.

P.S.
    Za swoje piję. Podobnie jak ty. To na zdrowie!
  • 09.11.17, 12:18
    w Komisji europejskiej też już zalęgły się pisiory
    przewiduja ze PKB w górę, dług jako procent PKB w dół, a inflacja w celu

forsal.pl/gospodarka/aktualnosci/artykuly/1083867,prognozy-ke-dla-polski-w-2017-wiekszy-wzrost-pkb-i-spadek-deficytu.html
  • 09.11.17, 14:41
    Zacytuje to komenta pod tamtym linkiem:
    "Może być tylko dumni z Polski ! Przez dwa lata zrobiono bardzo wiele - LOT ,Poczta Polska, PKP były na skraju bankructwa bo doprowadziła do tego anty polska koalicja PO - PSL. Dziś te firmy przynoszą zyski i dalej się dynamicznie rozwijają/ Deficyt budżetowy maleje a program pro rodzinny budzi podziw nie tylko w Europie ! Pojawiają się nowe inwestycje i światowe markowe firmy które ostro inwestują, bo jest bezpiecznie w Polsce - są żołnierze NATO, jest parasol ochronny NATO i USA. Budzi to niezadowolenie w Brukseli w Berlinie i na Kremlu , ale nasz rząd robi swoje, bo tak trzeba, jeśli Polska ma być silna i bezpieczna !"
  • 09.11.17, 14:43
    Ze sie nie wpierdolicie na mine. Bo sie wpierdolicie. Ale co z tego- zyjecie chwilowym sukcesem. I dobrze.
  • 09.11.17, 15:55
    "(...) faktyczny stan polskich finansów publicznych został przypudrowany przez bardzo szybki wzrost gospodarczy, napędzany głównie konsumpcją wynikająca z bardzo dobrej sytuacji na rynku pracy. Dziś płace rosną, gospodarstwa domowe wydają dużo, co przekłada się pozytywnie na wpływy z podatków.

Ale to nie musi trwać wiecznie, a cudów nie ma: wydatek 23 mld zł na dodatki na dzieci, czy koszt 9 mld zł obniżenia wieku emerytalnego nie może się rozpłynąć w powietrzu. Polska idzie zupełnie innym kursem niż ponad jedna trzecia krajów UE, które dobry stan swoich gospodarek wykorzystują do tworzenia buforów na wypadek jakiegoś kryzysu. Nadwyżkę w swoich budżetach będą miały nie tylko takie tuzy jak Niemcy, ale też Czesi, a Słowacja i Bułgaria mają mieć budżety zbilansowane. Polski rząd stara się natomiast możliwe dużo wydać i jest w tym tak bardzo zdeterminowany, że w tym roku przeprowadzi aż dwie nowelizacje budżetu w poszukiwaniu nowych wydatków."

forsal.pl/gospodarka/finanse-publiczne/artykuly/1083916,chadzynski-resort-finansow-pewnie-peka-z-dumy-ale-na-tle-ue-jestesmy-co-najwyzej-sredniakiem.html

Jak pieprznie, to z gigantycznym przytupem
    Mam ogromną nadzieję, że do tego czasu jarek nie zdąży a) zdemolować kraju do cna i b) oddać władzy.
  • 09.11.17, 16:29
    pierwszy raz w historii PKB ma rosnac a dług do PKB wyrażony w procentach ma spadać
    nie da się tego wytłumaczyć tylko dobra koniunkturą bo przecież nie pierwszy raz ją mamy
    i to wszystko w czasie gdy potrzeba na 500+ i emerytury
    jakim cudem wiec?

mimo dobrej koniunktury na wiosne zarówno agencje ratingowe jak i KE przedstawiały prognozy o wiele gorsze
    wychodzi ze głupie pisiaki znają się lepiej na gospodarce niż cała europa
  • 09.11.17, 17:39

> jakim cudem wiec?
    >
    > mimo dobrej koniunktury na wiosne zarówno agencje ratingowe jak i KE przedstawi
    > ały prognozy o wiele gorsze
    > wychodzi ze głupie pisiaki znają się lepiej na gospodarce niż cała europa

Na ktore odpowiedzi nie widze jakos a przynajmniej nie jakiejs logicznej.
    SKAD bierze sie ta koniunktura? Tylko bez picu.
    Skads musi sie brac.

--
    PiS be with you.
    For another 1000 days.
  • 09.11.17, 20:24
    Ja nie wiem, skąd się koniunktura dobra bierze, ale zauważyłem pewną prawidłowość:
    Po rządach PiSu, albo podczas rządów PiSu jest dużo krzyku jak to nie wykorzystano do końca dobrej koniunktury, która akurat wtedy się zdarzyła.
    Jak rządzi Platforma lub inne ugrupowanie wywodzące się z nieboszczki Unii Wolności, to jest dużo usprawiedliwiania, że przecież nic się więcej nie dało zrobić, bo akurat rządzili w czasach słabej koniunktury.

Taka reguła empiryczna: dochodzi do władzy PiS, po pół roku koniunktura się polepsza - dochodzą do władzy tuskownicy, po pół roku koniunktura siada. Ale za cholerę nie wiem dlaczego.
  • 10.11.17, 10:02
    Wyżej masz odpowiedź, ale powiem to prościej.

Do silnej koniunktury na Zachodzie (a to zmniejszyło mocno bezrobocie) PiS dodał fiskalne dopalacze. Dlatego jedziemy na piątym biegu.
  • 11.11.17, 16:56
    mało kto sie zgodzi, ale:
    w USA podobno z pozabilansowego dodruku bez pokrycia który spowodował oddłużenie
    www.bibula.com/?p=47572
    a w Polsce trochę inaczej
    normalnie jak następuje wykup obligacji znika i kasa która powstał dzieki ich emisji i obligacje
    jednak przy likwidacji OFE było inaczej, obligacje o wartości 130mld zostały zniszczone, a kasa nikt nie zniszczył, została na rynku
    to to samo co dodruk pieniadza bez pokrycia tylko taki ze nikt się nie zorientował
    ubyło 130mld długów a kasy na rynku nie ubyło
    praktycznie w tym samym momencie bezrobocie zaczęło szaleńczo leciec w dół
    https://galeria.bankier.pl/p/1/6/9170d787c6120d-645-317-0-0-1078-531.png
    później dopalacz 500+ i poszło

no ale ta pozabilansowa kasa, niepokryta długiem (który by ją ograniczał przez koniecznośc spłaty) może w końcu zamienić się w inflację

• 12.11.17, 22:36
    BRAK CI MOTYWACJI ABY OSIĄGNĄĆ SYLWETKĘ TWOICH MARZEŃ?
    1. ZAMÓW PAKIET DZIK LUB PAKIET DLA KOBIET NA WWW.IGORTRENERONLINE.PL
    2. WYŚLIJ SWOJE ZDJĘCIA „PRZED” I „PO” PRZEMIANIE.
    3. WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE PRZEMIANA MIESIĄCA NA WWW.IGORTRENERONLINE.PL
    4. WYGRAJ 10.000 ZŁ !!!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.