Dodaj do ulubionych

sezon grzania

03.10.17, 15:15
Jak sensownie przygotować się do sezonu grzewczego? Jak często powinno się robic przeglad instalacji c.o.? Gdzie najtaniej kupic DOBRY ekogroszek? Od razu dużo czy lepiej częściej po trochę jak robicie? Nowa jestem w temacie ogrzewanie domku
Edytor zaawansowany
  • 03.10.17, 18:59
    Dość ogólne pytania ...

c.o.
    Proponuję sprawdzić przed sezonem, czy jest woda w instalacji (zawsze nieco jej zniknie latem) oraz odpowietrzyć grzejniki (czasem tylko po to, aby się upewnić, że jest ok. - zwłaszcza w łazience jak są takie szczebelkowe).
    Teoretycznie nie ma potrzeby sprawdzania pieca i komina i dużo osób tego nie robi. Jednak jak się przydarzy nieszczęście i nie będzie aktualnego papierka dot. przeglądu od kominiarza, to ubezpieczyciel będzie robił duże problemy. Z gazem to samo - ale każdy jest dorosły, niech robi jak chce.

Węgiel.
    Nie mam pojęcia o węglu. Młody byłem, to paliłem, ale mam gaz od bardzo dawna. Raczej proponuję kupić więcej niż mniej, tak aby mieć na cały sezon, ewentualnie, żeby pod koniec nieco dokupić (tak by było najlepiej, jak ktoś ma wyczucie). Zależy ile kto ma gotówki do wydania od razu (po trochu dokupywać na pewno nie polecam). W lutym jak przyjdą mrozy, to będzie szło jak woda. Zdecydowanie dobrze mieć zapas i się nie martwić - na pewno nie na ostatnią chwilę. To nie zając, jak będzie za dużo, to wykorzysta się w przyszłym sezonie (chociaż, to zawsze boli, jak niepotrzebnie leży w gotówce tona węgla cały rok do kolejnego sezonu).

Nie wiem, czy coś z sensem odpisałem.
  • 04.10.17, 13:27
    CHOPIE co roku trzeba robic przegląd bo ci wybuchnie w styczniu w największe mrozyi będzie kłopot
    Wzywaj speca od kotla i koniecznie kominiarza
    Najelpszy obecnie to węgiel sztygar - workowany bardzo dobry kamienny – czarny jak heban lsniacy w miare suchy i teraz tanszy bo za taka jakosc trzeba zaplacic
    W sumie w sklepie jest taniej – 50 zl na tonie weic można kupic
    Nawet bez testow recze glowa wink
  • 09.10.17, 15:48
    Ten sztygar jest w budowlańcach wiec lepiej samemu przetestować tez monitoruje ceny i skłaniam się raczej ku bricomann niecale 2 tony tak z poltora potrzebuje bo mam kominek z plaszczem wodnym i na 120 metrow w kwadracie to zupełnie wystarczy Ma fajna moc i widać ze firma jest solidna
    Jak dawniej na sztygarze można polegac

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.