Dodaj do ulubionych

PiS przygotowuje zamach stanu

10.11.17, 10:22
Po wczorajszym posiedzeniu Sejmu ostatnie działania PiS ułożyły się w logiczną całość.

1. Zmiany w BOR (powstaje nowa formacja SOP o mocno zwiększonych kompetencjach) i Straży Marszałkowskiej. W Sejmie będzie dwukrotnie więcej - około 300! - strażników, zakres ich uprawnień poszerzył się bardzo istotnie:
www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/straz-marszalkowska-i-sluzba-ochrony-panstwa-co-jest-w-projektach-ustaw,788817.html

2. Zwiększenie deficytu budżetowego: kolejne 9 miliardów wydatków ekstra. Budują bazę poparcia na zasadzie "po nas potop".

3. Miliard dodatkowo na telewizję publiczną. Propaganda będzie niezbędna.

4. Nawet ostatnie działania wobec Ukrainy wpisują się w te przygotowania - pogorszyliśmy relacje z państwem sąsiadującym (niwecząc politykę chociażby Lecha Kaczyńskiego), bo PiS gorączkowo kupuje sobie poparcie narodowców. W decydującym momencie musi mieć kibolskie bojówki po swojej stronie i zdeterminowane.

5. W Sejmie mnożą się brutalne incydenty, na razie słowne. PiS testuje nastroje, prowokuje (to argument miękki, ale pewna nerwowość jest mocno zauważalna).

Co będzie tym wydarzeniem właśnie przygotowywanym? Ano, moim zdaniem, to może być bezprawna próba zmiany Konstytucji RP. Coś na zasadzie przećwiczonej uchwaleniem budżetu: posiedzenie klubu poselskiego, które zmienia się nagle w posiedzenie Sejmu. I wtedy pacyfikacja opozycji (i ewentualnych demonstracji przed parlamentem) będzie kluczowa.

Scena przygotowana, zobaczymy dla jakiego spektaklu.
Edytor zaawansowany
  • 10.11.17, 12:45
    Skoro moga wygrac legalnie w wyborach ?
    I rzeciwko komu? Narodowi, ktory i tak ich wybierze i jak na razie popiera znacznie silniej niz popieral PO ?Sobue samym moze ? Huhe. Pieprzysz.
  • 10.11.17, 13:49
    1. Nie zdobędą większości konstytucyjnej w przyszłych wyborach.

2. Bryknięcie Dudy oddaliło o kilka miesięcy całkowite podporządkowanie wymiaru sprawiedliwości. Dlatego starej małpie tak puściły nerwy w Sejmie. Te kilka miesięcy może być kluczowe.

3. Zaczynają odpalać konflikty społeczne. Lekarze nie odpuszczą, a zaostrzenie ustawy antyaborcyjnej znów zaskutkuje wielotysięcznymi demonstracjami.
    To samo z dalszym demolowaniem sądownictwa: znowu będą demonstracje. W górnictwie też wrze.
    Wzrost cen w sklepach ludzie już zauważają.

4. Kolejny budżet takich wydatków nie uniesie. Nawet przy założeniu utrzymania tej doskonałej koniunktury gospodarczej przez kolejne lata, co nie jest wcale pewne.

Zanim to wszystko co powyżej się zawali Kaczyński musi zdobyć władzę zupełną. Czasu ma nie tak wiele. Dlatego buduje państwo policyjne, żeby go użyć.
  • 10.11.17, 14:18

Polacy to nie policy Sieprien 80. Dostana 750 zamiast 500 I podkula uszy. Lekarze ? A ile ich jest ?? Ilu potrafi dac komus w moede? 1% czymniej?
    Gornicy dotajna deputan za powietrze albo za to ze jeszcze zyja I tez pojda jak potulen , mleczne krowy do domu.
    Jesli mnie cus dreczy to to haslo KONIUNKTURA. I nie tylko w kotekscie tego tematu tutaj, ale ogolnie. Koniunktura dmucha I ciagnie w gore wszystko a nikt jakos nie potrafi wypunktowac skad . Caly swat dzis sunie na koniunkurze I jak mowie, ze to nie koniunktura tylko banka to zaczynaja naokolo mnie wsciekle warczec…no bo im blizej katastrofy, jak zwykle, tym mniej ludzi wieryz ze koniunktua jak I banka w koncu pizgna.
  • 10.11.17, 14:36
    1. Nie dostaną 750 zamiast 500. Następny budżet będzie trudny - lub niemożliwy do realizacji, nawet przy 500.

2. Strajk lekarzy będzie niesłychanie bolesny. To jest ten najbardziej newralgiczny obszar dla społeczeństwa.

3. Górnicy nie wszyscy dostali i już teraz się burzą. Inni żądają zaniechanej restrukturyzacji - PiS wstrzymał wszelkie zmiany w górnictwie. W tej chwili brakuje węgla - rozumiesz? Brakuje węgla. Trzeba będzie sprowadzać. Będzie drożej, a sezon grzewczy już w toku.

Koniunktura (i poluzowanie fiskalne) powoduje, że jedziemy, ile fabryka dała. Ale nie mamy hamulców (moralnych w wydawaniu pożyczonych pieniędzy) i poduszek. Pierwszy zakręt wyrzuci nas z drogi.

I marzę o tym, żeby to PiS musiał zmierzyć się ze skutkami tej kraksy. Paradoksalnie - Kaczyński też by tego chciał. Ale do tego musi mieć możliwość siłowego stłumienia wszelkich demonstracji. I to właśnie robi: zapewnia sobie wszelkie możliwości siłowe, łącznie z zapleczem narodowo-kibolskim do napuszczenia na KOD czy innych demonstrantów.

To wszystko składa się w całość, wczoraj stało się to jasne.
  • 10.11.17, 15:33
    No wiesz, mieliscie 25 lat na odejscie od wegla….w takim prymitywie jak USA pali sie albo ropa albo gazem. Gaz jest w modzie…widziala kiedys piecyk gazowy do ogrzewania calego duzego domu?

www.homedepot.com/p/Westinghouse-Condensing-93-2-Combination-Natural-Gas-Floor-Mount-Boiler-Water-Heater-with-140-000-BTU-Input-WBRCNG140F/205760982
    Tacy do przodu jestesca a palicie weglem. Gorsze tylko opony I smieci.
    Nawaisme mowiac to wasz wegiel chyba najdrozszy na swiecie. Sprowadzac od Ruska wyjdzie duzo taniej.

Milutko:
    msp.money.pl/wiadomosci/prawo/artykul/zus-sciaga-skladki-zaplacic-moga-pracownicy,149,0,2385813.html
    Scisneli za jajca firmy , teraz scisna ludzi, zeby wziac sobie I dac wyborcom. Albo ja nic z tego nie rozumiem. Rozumiem jednak ze plan na emeryturke w PL nalezy odlozyc, na czas nieokreslony, bo jaki sens wrocic I dac sie uszczelnic? A przeciez musialbym kase brac w jakis sposob tam, w Polsce. Sczegoly techniczne malo wazne, ale tak czy siak kasa musialaby tam plynac. A tam juz czekaja uczczelniacze.

Doyebia mi domiar 75% TO Z GOLO DUPO i w samych sjkarpetkach PO OBLODZONYM CHODNIKU BEDE dygal NA LOTNISKO.
  • 10.11.17, 15:50
    To właśnie chciałam Ci kiedyś wytłumaczyć, że jak wrócisz, to będziesz z goło dupo smile

Komuna wróciła w Polsce, rozumiesz już?
  • 10.11.17, 16:11
    dorota_333 napisała:

> Komuna wróciła w Polsce, rozumiesz już?

Nie nie wrocilo. To jest wlasnie demokracja i kapitalizm w calej krasie. Komuna to cos zupelnie innego. Wszystko czego nie lubisz nazywasz komuna tak jak niektorzy Zydzi co nazywaja antysemita kazdego kogo nie lubia.
  • 10.11.17, 16:32
    dorota_333 napisała:

> To właśnie chciałam Ci kiedyś wytłumaczyć, że jak wrócisz, to będziesz z goło d
    > upo smile
    Ja to moge mieszkac w PL na zasadzie pana goscia  Kumasz ? Emerytury na konta w USA, stamtad online przelew do PL na konto w PL . I momentalnie wyplata. Stan konta 500 PLN (+)Gdzie mieszkam? W USA a w PL jestem na wakacjach. Podatki place w USA. Ubezpieczenie sobie wykupilem bo sie latwo denerwuje I boje sie ze mi zylka peknie a samochod mam wlasny I nowy, bo nie lubie siedziec na siedzeniach, w ktore juz ktos napierdzial.
    Pozim zycia w NYC I promieniu 50 -150 mil nie jest absolutnie wart pieniedzy ktore trzeba wydac na utrzymanie sie przy zyciu.
    Oczywiscie pozostaja inne, tansze alternatywy.

--
    PiS be with you.
    For another 1000 days.
  • 13.11.17, 10:47
    Spójrz na artykuł Adamca "A jeśli FED się myli" w sobotnim wydaniu Parkietu (w googlach znajdziesz całość, nie wiem, czy mogę go zlinkować).

Dobrze punktuje ryzyka.
  • 10.11.17, 20:39
    Jak zwykle bredzisz Doroto... PiS nie może zamachnąć się na siebie. Może co najwyżej utrwalić swoją władzę a to zupełenie co innego, gdyż PiS został wybrany demokratycznie na skutek przeżycia głębokiej odrazy społecznej do poprzedników.
  • 11.11.17, 09:33
    wyrzućcie Schetynę ze stołka szefa PO a wówczas będziecie mogli myśleć o przejęciu władzy od PIS. Pamiętaj Dorota - pierwszy krok w naprawie Trzeciej RP - Schetyna out!
  • 12.11.17, 22:40
    BRAK CI MOTYWACJI ABY OSIĄGNĄĆ SYLWETKĘ TWOICH MARZEŃ?
    1. ZAMÓW PAKIET DZIK LUB PAKIET DLA KOBIET NA WWW.IGORTRENERONLINE.PL
    2. WYŚLIJ SWOJE ZDJĘCIA „PRZED” I „PO” PRZEMIANIE.
    3. WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE PRZEMIANA MIESIĄCA NA WWW.IGORTRENERONLINE.PL
    4. WYGRAJ 10.000 ZŁ !!!IGORTRENERONLINE.PL

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.