Dodaj do ulubionych

a co o tym mysli Kaczyski

10.02.18, 21:37
Kaczynski mowi o tym, ze sa bardzo powazne opory przeciwko polskim staraniom i walce o godnosc:To jest bardzo ciekawa wypowiedz i polecam goraco posluchac u zrodla, a nie czytac skrzywionych i klamliwych komentarzy agentury ulokowanej w najwiekszych polskich gazetach.

Edytor zaawansowany
 • oka_blysk 10.02.18, 22:44
  (pierwsza część, bo później już nudy)

  Każdy powinien go posłuchać, bo to pokazuje od zaplecza, gdzie jesteśmy (przed przed jakimi decyzjami JK stoi) obecnie z polską polityką zagraniczną.

  Wypiszę tylko kilka punktów, które zwróciły moją uwagę, czyli:
  1) uważam jednak, że Lech Kaczyński postępowałby inaczej - bo opierał się na swoich doradcach, którzy przecież dalej istnieją i się wypowiadają w mediach (i mają inną linię niż JK). Są jednak wyrzuceni poza środowisko PiS.
  2) jak bumerang wracamy do sympatii do Żydów - no właśnie, matką chrzestną Lecha Kaczyńskiego była Żydówka (spolonizowana, ale jednak).
  3) JK nie spodziewał się takiej reakcji na ustawę. Niby przewidywał, że temat drażliwy, ale nie przewidział, że ustawa wyzwoli takie reperkusje i sytuacja go zaskoczyła. No po prostu nie przewidział, że ustawa zadziała, jak zapalnik do większej sprawy.
  4) duże nadzieje JK położył w Amerykanach, a oni wywinęli mu taki numer, że JK już sam nie wie, co ma ze sobą zrobić (tj. z polską polityką zagraniczną stawiania na USA).
  5) co zrobił Izrael, to mniej ważne - można by ich zbyć, ale problem jest z USA.

  Po tym wywiadzie, tym gorzej brzmi komunikat:
  "The United States is disappointed that the President of Poland has signed legislation that would impose criminal penalties for attributing Nazi crimes to the Polish state". Źródło (całość): www.state.gov/secretary/remarks/2018/02/278020.htm
  To podkreślenie jest moje, bo już za pierwszym razem zwróciłem uwagę na to "dziwne" sformułowanie, które nie wiedziałem czy jest przypadkowe, czy zamierzone.
 • oka_blysk 11.02.18, 01:08
  Nadrabiam zaległości, a tu mi z Onetu wpada cytat z dzisiejszej/wczorajszej miesięcznicy.

  - Diabeł podpowiada nam niedobrą receptę, ciężką chorobę duszy i umysłu. Tą chorobą jest antysemityzm, musimy go odrzucać. Nie oznacza to, że mamy przyznawać rację - powiedział podczas obchodów 94. miesięcznicy smoleńskiej Jarosław Kaczyński.

  wiadomosci.onet.pl/kraj/obchody-94-miesiecznicy-smolenskiej/4l9hlgg.amp
  -----------------------
  Już nie będę więcej przynudzał na tym forum o miłości Kaczyńskich do Żydów. Sam bohater przemówił.
 • leda16 11.02.18, 23:26
  oka_blysk napisał(a):

  > Nadrabiam zaległości, a tu mi z Onetu wpada cytat z dzisiejszej/wczorajszej mie
  > sięcznicy.
  >
  > - Diabeł podpowiada nam niedobrą receptę, ciężką chorobę duszy i umysłu. Tą cho
  > robą jest antysemityzm, musimy go odrzucać.


  No właśnie, Bredzi o diable, jakby pomieszania zmysłów dostał. Wstyd! On nawet nie myśli, jak zareagować na roszczenia tzw. organizacji żydów amerykańskich. Chce przeczekać i zrobić to, co mu Trump każe. Wylizać kozę pod ogonem, też wyliże. A to już nie jest wstyd, to jest zdrada Narodu!!!


  > Już nie będę więcej przynudzał na tym forum o miłości Kaczyńskich do Żydów. Sam
  > bohater przemówił.


  Miłości?! On miłuje tylko siebie a ozorem czyści buty tym, od których jest zależny. My za plecami rządu Polski nie uratujemy.
  --
  Bóg zadba o moje miejsce na parkingu.
 • przycinek.usa 24.02.18, 09:51
  "On nawet nie myśli, jak zareagować na roszczenia tzw. organizacji żydów amerykańskich."

  Tu sie musze z toba zgodzic. Dokladnie tak jest. Glupi stary cap mysli, ze ta sprawa jest do zgaszenia. Nie jest. Ta sprawa jest jak smierdzace gowno na salonie. I kaczynski na tym gownie siadl i siedzi. No, ale gowno smierdzi i nie przestanie. Kaczynski sie gownem oblepil i gowno promuje.

  I juz sie to gowno od niego nie odklei.
 • dorota_333 11.02.18, 09:59
  To, co Kaczyński mówi w wywiadach i przemówieniach nie ma się nijak do tego, co robi. Dlatego proponuję zwracać uwagę na konkretne działania i ich - międzynarodowe szczególnie - skutki.
  A nie na propagandowe zapewnienia dyktatora, który Żydów nagle werbalnie umiłował, ledwo co rozpętując w Polsce antysemickie nastroje.

  Co do retoryki "godnościowej" w propagandzie: Hitler też podnosił Niemcy z kolan. Dosłownie takich sformułowań używał. Mussolini również. To klasyczny chwyt na użytek ludu. Nikt wcześniej nie był "na kolanach", ale to tak ładnie brzmi.

  Przede wszystkim apeluję: nie bądźcie ćwokami, którym Kaczyński może wmówić, że czarne jest białe i odwrotnie i że nie robi tego, co właśnie robi.
 • cojestdoktorku 11.02.18, 12:05
  owce nie mogą wytwołac anty-psich nastrojów, mogą anty-owcze
  psy nie mogą wywołać nastrojów anty-owczych, mogą anty-psie

  dlatego antysemickie nastroje mogą wywołać tylko semici
  a nastroje nie są antysemickie (bo to szerokie określenie) ale po prostu antyżydowskie, a dlatego bo tą niechęć wywołali żydzi

  skoro na takie ustawy w u bałtów, węgrów, ukraińców i rumunów nie reagowali a zareagowali na Polską to z nimi jest coś nie tak a nie z nami

  inna sprawa ze rację w tym "starciu" będzie miał nie ten kto ma rację a ten kto jest silniejszy - tak jest zawsze

 • cojestdoktorku 11.02.18, 12:05
  słuchałem sobie na youtube goscia nawijającego ze ta ustawa jest antypolska, ze nas żydzi pokonali na starcie a teraz dobijają, bo:
  wprowadzenie wyjątku działalności naukowej i artystycznej powoduje ze żydzi mogą nakręcić film w którym Polacy zabijają zydów a tych żydów bronią żołnierze SS i ten film może dostać Oscara (jak "Ida" dostałą pewnie nieprzypadkowo) i stac sie znanym i sławnym na cąłym świecie a my nic nie mozemy zrobic bo to działalnosc artystyczna
  albo jakiś nowy Gross z tytułem profesora i doktora może napisać książkę w której opisuje historyczne" fakty" jak to Polacy mordowali żydów i nic nie mozna zrobic bo to działalnosc naukowa (nie mówie ze Gross kłamał w ksiazce bo nie wiem)

  te dwa wyłączenia powodują ze wszystko jest jak było, czyli dalej przed szkalowaniem nie mozemy sie bronić, a jednocześnie jesteśmy atakowani za to ze sie bronić próbowaliśmy - tak wyglada sytuacja i pokazuje skalę porażki, oraz poziom sprytu i wyrachowania przeciwnika
 • leda16 11.02.18, 23:37
  No bo rację mają kręgi Narodowców, że ta ustawa, to cholerny gniot, ale zważcie - podpisał ją prawnik (Duda) a wymyślił też prawnik (kaczor). Więc czy aby ci panowie celowo nie wpuścili Polski w maliny? W końcu obecnie, poza darciem mord nic nie robią, żeby odsunąć od Polski widmo restytucji polskiego mienia anonimowym "amerykańskim organizacjom żydowskim". Wręcz przeciwnie - smażą ustawę reprywatyzacyjną, a my już się boimy...Odkopać tego ś...a od rządzenia się nie da, za dwa lata zdolni są Polskę z dymem puścić.

  --
  Bóg zadba o moje miejsce na parkingu.
 • przycinek.usa 12.02.18, 08:41
  te dwa wyłączenia powodują ze wszystko jest jak było, czyli dalej przed szka
  > lowaniem nie mozemy sie bronić, a jednocześnie jesteśmy atakowani za to ze sie
  > bronić próbowaliśmy
  - tak wyglada sytuacja i pokazuje skalę porażki

  nie zgadzam sie.
  Jest lepiej. Ustawa eliminuje wszystko poza tymi dwoma nieudanymi formami, czyli odfajkowuje artykuly, wypowiedzi blogerow i telewizje.

  Ale jest jedna duzo wazniejsza rzecz - otorz w mojej ocenie wreszcie dotarlo do Polakow, ze cos sie dzieje. I wydaje mi sie, ze Polacy wreszcie przejrzeli na oczy i widza jaki jest israel.

  Troche chyba wreszcie zrozumieliscie, nie?

 • przycinek.usa 12.02.18, 08:41
  sorry za literowki
 • leda16 12.02.18, 10:55
  przycinek.usa napisał:
  > nie zgadzam sie.
  > Jest lepiej. Ustawa eliminuje wszystko poza tymi dwoma nieudanymi formami, czyl
  > i odfajkowuje artykuly, wypowiedzi blogerow i telewizje.


  Właśnie te dwie opcje miałam na myśli. One zepsuły całą ustawę. Jednak z drugiej strony, ściganie takiego Grossa w każdym wypadku byłoby bezskuteczne, ponieważ on jest od dawna obywatelem Israela. Israel nie dopuszcza możliwości ekstradycji swoich obywateli.  > Ale jest jedna duzo wazniejsza rzecz - otorz w mojej ocenie wreszcie dotarlo do
  > Polakow, ze cos sie dzieje. I wydaje mi sie, ze Polacy wreszcie przejrzeli na
  > oczy i widza jaki jest israel.


  Twoja ocena jest zniekształcona przez długoletnią odległość. Polacy zawsze wiedzieli jacy są żydzi ale, z wyjątkiem okresu gomułkowskiego nie wolno było o tym mówić głośno, że to niby "antysemityzm". Zauważ, że polski rząd do dzisiaj podtrzymuje takie stanowisko. A wystarczyło wywalić Azari i wysłać ostrą notę dyplomatyczną do Israela. Niestety, już na uroczystościach polskim(?) notablom brakło języka w gębie. "Zaskoczyło ich to", jak przysłowiowych polskich drogowców zima. Udali, że nic się nie stało, że to deszcz pada a nie israelskie plwociny lecą i czekali na instrukcje. Potem z kaczorem uzgodnili linię obrony.


  > Troche chyba wreszcie zrozumieliscie, nie?


  Twój protekcjonalny ton jest co najmniej nie na miejscu. Już pokolenie moich rodziców wszystko rozumiało. A kto przypadkiem miał do czynienia z zażydzonymi sądami, prokuraturą, adwokaturą, też rozumiał. Jeśli obejrzysz również śliczne buzie artystów w polskojęzycznych stacjach TV, i Ty może trochę zrozumiesz.
  >
  --
  Bóg zadba o moje miejsce na parkingu.  --
  Bóg zadba o moje miejsce na parkingu.
 • leda16 12.02.18, 11:05
  Właśnie dostałam ostrzeżenie od administratorów - "oj, coś za dużo cię kasujemy, przeczytaj netykietę". Widać za bardzo wywrotowe mam poglądy a panowie admini jawnie się odgrażają, że art.54 Konstytucji RP będą gwałcić . Nie lubią, jak się im roboty dodaje, skoro najwygodniej brać kasę i nic nie robić. Czas się stąd wynosić, to nie jest wolne Forum.

  --
  Bóg zadba o moje miejsce na parkingu.
 • cojestdoktorku 11.02.18, 12:36
  a i bardzo sie ciesz ze USA będzie teraz ich kopać w d..ę, moze dotrze do tych zakutych głów jaki to jest dla nas "sojusznik"
 • dorota_333 11.02.18, 12:56
  ...wyjście z NATO.

  To jest rzeczywisty cel Kaczyńskiego. Całe to wzmożenie godnościowe to tylko słowa, zasłona dymna dla rzeczywistych działań.

  > a i bardzo sie ciesz ze USA będzie teraz ich kopać w d..ę, moze dotrze do tych
  > zakutych głów jaki to jest dla nas "sojusznik"

  No i całkowicie zrozumiała jest ta radość rosyjskiego trolla smile Dzięki działaniom Kaczyńskiego Putin osiąga swoje cele strategiczne w regionie.
 • cojestdoktorku 11.02.18, 13:08
  >To jest rzeczywisty cel Kaczyńskiego. Całe to wzmożenie godnościowe to tylko słowa, zasłona dymna dla rzeczywistych >działań.

  przecież wciąz zebrają o jeszcze wiecej amerykańskich żołnierzy na polskiej ziemi a Ty sobie wbrew temu piszesz ze chca z NATO wychodzić tongue_out
  przeciez jakby sie USA zgodziło to byśmy tu ściągneli wszystkich amerykańskich mundurowych

  >Putin osiąga swoje cele strategiczne w regionie.

  jakiez to Putin cele osiągnął
  rozbudowę bazy w redzikowie?
  czy moze tych amerykanów co u nas stacjonować zaczęli?
  czy moze ze kupujemy gaz drożej ad amerykanów zamiast taniej od ruskich?
  wymień te osiągnięte cele, KONKRETY prosze
  choc jeden KONKRET
 • dorota_333 11.02.18, 14:02
  > wymień te osiągnięte cele, KONKRETY prosze
  > choc jeden KONKRET

  Polska została przez Kaczyńskiego wyizolowana na arenie międzynarodowej. Relacje w UE są zniszczone, jesteśmy w procesie faktycznego Polexitu.

  Oświadczenie Departamentu Stanu USA, że ustawa o IPN zagrozi „strategicznym interesom Polski" - to jest najmocniejsze, co mogli powiedzieć. To znaczy, że nasz sojusz ze Stanami jest na ostrzu noża.

  Najlepiej ujął to ostatnio Rokita. On stwierdził, że codziennie rano sprawdza, czy prezydent Trump twittował coś o Polsce. Twit będzie brzmiał na przykład: nie wyobrażam sobie, żeby choć jeden żołnierz amerykański umierał za kraj, który podważa Holocaust.

  Nie muszą nas formalnie wyrzucać z NATO, sojusze zerwiemy faktycznie, bez oświadczeń z obu stron.

  A jak już będziemy wyizolowani do końca, to Putin złoży jakieś propozycje nie do odrzucenia.
  Wtedy parszywe rosyjskie trolle będą bardzo zdziwione i oburzone. Wezwą do wojny.
 • cojestdoktorku 11.02.18, 14:34
  miały byc konkrety
  w zamian znów tylko słowa słowa słowa i nic więcej

  konkret to jest tutaj:
  www.tvp.info/28363273/musimy-zmienic-plany-rosja-o-umowie-polskoamerykanskiej-ws-rakiet-jassmer

  >nie wyobrażam sobie, żeby choć jeden żołnierz amerykański umierał za kraj, który podważa Holocaust

  a jaki kraj podważa Holocaust? tongue_out
  prosze o jakiś cytat
 • cojestdoktorku 11.02.18, 14:46
  i tak z ciekawości, czy można powiedzieć ze ta Pani zaprzecza holocaustowi?
  www.youtube.com/watch?time_continue=220&v=hxGj9Tw4RVs
 • cojestdoktorku 11.02.18, 13:12
  > No i całkowicie zrozumiała jest ta radość rosyjskiego trolla

  a zapomniałbym
  Ty izraelski trollu smile
 • sendivigius 11.02.18, 17:58
  dorota_333 napisała:

  Dzięki działani
  > om Kaczyńskiego Putin osiąga swoje cele strategiczne w regionie.

  Doroto, przemawia przez ciebie typowa polska megalomania, ktora polega na wyobrazaaniu sobie " patrzcie jacy jestesmy wazni, najwieksi tego swiata jak Putin spac przez nas nie moga".

  Putin spi spokojnie. Za pomoca budzetu na oplacenie kilku tajniakow kreci polowa polskiej polityki, ale tak jak wytrawny szachista - to co sie wydaje na poczatku strata figury w koncu okazuje sie gamibitem. A potem juz sie nie ma co meczyc patrzac na zalosne dozynki, lepiej od razu poddac partie.

  Jezeli Polska naprawde chciala by sie uwolnic i zostac niezalezna musi zmienic system polityczny na taki ktory jest odporny na agentury. I nie mysl ze Polska to USA, dla ulatwienia wez mape. Dlatego wiec USA propaguja "demokracje" bo "demokracja" jest latwo krecic za pare groszy i "demokracje" latwo doic. Istota dobrego systemu politycznego jest wolnosc i praworzadnosc a nie "demokracja". A to gwarantuje tylko przywodztwo partii komunistycznej, ktora jest jedynie wewnetrznie demokratyczne, zgodnie z leninowskimi zasadami centralizmu demokratycznego ale zewnetrznie rzadzi metoda referendow (ktore mozemy sobie nazwac wyborami - jak taka jest koniecznosc okadzania diabla).
 • sendivigius 11.02.18, 22:01
  Na tej mapie wszystko widac:

  qph.ec.quoracdn.net/main-qimg-ec3b78563af84227cc11474a0348f763-c
 • leda16 11.02.18, 23:38
  Ich? To nas będą kopać w d...

  --
  Bóg zadba o moje miejsce na parkingu.
 • leda16 12.02.18, 00:36
  Ale żeby się bronić przed art.447 nie powiedział. Symptomatyczne dla zakrzyczenia najważniejszego problemu. My będziemy się całemu światu tłumaczyć, że nie jesteśmy wielbłądami, a za ten czas żydki israelskie z pomocą żydków amerykańskich doszczętnie nas oskubią. Ta zadowolona z siebie tłusta facjata mówi to, czego gęba nie powiedziała.

  --
  Bóg zadba o moje miejsce na parkingu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.