Dodaj do ulubionych

Schody donikąd

12.02.18, 16:15
...czyli jesteśmy blisko, coraz bliżej. Dochodzimy.

Prezes Kaczyński jak przy każdej miesięcznicy smoleńskiej zapowiedział, że jest coraz bliżej. Bliżej czego? Oczywiście godnego upamiętnienia ofiar katastrofy smoleńskiej.

Dlaczego ta geriatryczna mantra jest interesująca? Ponieważ sprawa budowy zapowiadanego pomnika smoleńskiego skupia jak w soczewce cechy rządów PiS.

Po pierwsze: całkowite pogwałcenie prawa. Pomnik stanie bez wymaganych prawem pozwoleń. Będzie samowolą budowlaną.

Po drugie: działanie siłowe, metodą faktów dokonanych. Żeby pozyskać właściwe miejsce na pomnik administracja rządowa bezprawnie przejęła plac Piłsudskiego w Warszawie. Przyklepano to protokołem przejęcia podpisanym jednostronnie. Uzasadniono przejęcie placu względami bezpieczeństwa publicznego i obronności państwa (sic!).

No więc obronność nam się polepszy, kiedy pomnik stanie.

I tu mamy trzecią kwestię, małą wisienkę na torcie. Władzy brak odpowiednio utalentowanych twórców, więc jej propaganda (także ten pomnik) będzie wtórny.

Bo projekt pomnika coś przypomina... Po prawej strona z komiksu Papcia Chmiela "Tytus, Romek i Atomek". Takie "schody donikąd" smile

https://img.joemonster.org/mg/albums/new/180208/06projekt_zerzniety_od_papcia_chmiela.jpg
Edytor zaawansowany
  • pigeon_shit_dust 12.02.18, 16:32

Tym pomnikiem. Ja wiem, wy tam w Polska nabraliscie nowej mentalnosci I podejscia do otaczajacego swiata. Nie widzicie nic poza wlasne siolo, nie interesuje was nic procz pelnej michy.
    Ale to sie niedlugo skonczy I wtedy bedzie to dla was bardzo brutalnym przebudzeniem.
    W wersji miekkiej, koniec swiatowej koniuntury , pozniej padnie Europa I padna Niemcy, potem skonczy sie polska jazda. Nie jestescie w euro, wiec zjebie sie wasza waluta. Pozniej beda roszczenia, wy nie zaplacicie, wiec beda dalsze konsekwencje ….. to sie juz tu gotuje I to ostro. Patrz ponizej:
    Wersja twarda- zabklokowanie waszych kont, statkow w portach , lotnisk dla polskich linii loticzych.
    Wersja natwardsza- wojna.
    Tak ze spoko z tym pomniczkiem, spoko.
    BTW- kupilem bilet na maja, chce sie jeszcze pozegnac z Ojczyzna…..
  • dorota_333 12.02.18, 16:42
    "Nie przejmuj się" - pocieszasz mnie, że będzie wojna? smile

Bardzo bym chciała, żeby to ta władza... zjechała (jak to zgrabnie ująłeś) a NIE Polska. Taka drobna różnica.
  • pigeon_shit_dust 12.02.18, 17:01
    dorota_333 napisała:

> "Nie przejmuj się" - pocieszasz mnie, że będzie wojna? smile
    >

No wiesz, wszystko zalezy od perspektywy. NIE PRZEJMUJ sie pomnikiem. Co, bedziesz sie tym przejmowac jak Ruski stanie u bram miasta smile ?
  • dorota_333 12.02.18, 17:07
    Od razu mi lżej, dzięki.
  • pigeon_shit_dust 16.02.18, 18:09
    next.gazeta.pl/nextnext/56,162552,23030364,zadluzenie-polakow-szybko-rosnie-juz-64-5-mld-zl-zaleglosci.html#Z_BoxBizLink
    Ciekawe: " Można zakładać, że na wzrost udziału wysokich zaległości i spadek niskich, może mieć wpływ poprawa sytuacji finansowej gospodarstw domowych, która z jednej strony podwyższa aspiracje konsumpcyjne i zwiększa zdolność kredytową przekładając się na wyższe kwoty zaciąganych kredytów, a z drugiej pozwala spłacić ciążące na nich do tej pory niewysokie zaległości - komentuje Sławomir Grzelczak, prezes BIG InfoMonitor"

Mozna tez zaklada noge na noge... fajnie sie czyta tych finasowych anali..."Skanska planuje inna droge rozwoju w Polsce." -> Czytaj: Polowa pracownikow w Polsce w chuja na bruk.
    Albo "Bricks Acquisition Ltd skupi akce Robyga, ku zadowolenie dyrekcji firmy. Robyg podejmuje nowa, facsynujaca strategie rozwoju na polskim rynku"... Czy jakos tak. Czytamy: Zydzi z Goldman Sachs kupili polskiego dewelopera zeby go rozparcelowac na kawalki, ziemie przekazac swoim z roszczen , bo wtedy polski rzad gowno im zrobi a w Gdansku juz na dzis Robyg ma opoznienia w oddawaniu mieszkan siegajce 2 lat i nie ma kasy ani zamiaru nikomu nigdy zaplacic grosza w formie kar czy rekompensat, bo Zydziz GS pierdole to w czapke. Albo beda pierdolic.
    Wy sie kiedys przebudzicie, ale bedzie juz na pewno po herbatce.
  • szczurek.polny 16.02.18, 18:36
    Z Mazowieckiego i "osoby w wieku 60 plus" - mi to pasuje do profilu działacza KOD po odcięciu ryja od koryta.

"Najszybciej rośnie liczba dłużników na Mazowszu, Pomorzu i Dolnym Śląsku" - matecznik Platformy. Platfusy - nygusy niech się wezmą do roboty, a problemu nie będzie.

A jak tam u was w Ameryce? Dużo tam zadłużonych Polaków?
  • pigeon_shit_dust 16.02.18, 19:17
    szczurek.polny napisał:

>
    > A jak tam u was w Ameryce? Dużo tam zadłużonych Polaków?

Brak danych. Ja sie nie zadaje z Polakami w Ameryce.
  • pigeon_shit_dust 16.02.18, 19:19
    szczurek.polny napisał:

> "Najszybciej rośnie liczba dłużników na Mazowszu, Pomorzu i Dolnym Śląsku" - ma
    > tecznik Platformy. Platfusy - nygusy niech się wezmą do roboty, a problemu nie
    > będzie.

To ile to populacji Polski ? 80% czy wiecej ?
  • dominika_kos 09.03.18, 11:25
    Czy naprawdę ktoś moze uwierzyć w tak bezsensowną teorie spiskową? To naprawdę przykre, takie bzdury czytać.
  • czerwony_kapturek123 12.03.18, 10:48
    kolega to chyba ma jakąś szklaną kulę i to w dodatku czarnowidzącą. Wystarczy spojrzeć na to co sie dzieje po dużymi sklepami i centrami handlowymi jeśli nie można ufac analitykom. Nie widać tam biedy , zarówno na parkingu jak i w sklepach... więc moze nie jest az tak źle?. Proponuje też przestać wylewac pomyje na inwestorów takich jak Robyg dających miejsca pracy, oraz uprawiać czarnowidztwo w sieci i wziąc się do pracy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.