Dodaj do ulubionych

bardzo ciekawy filmik o katastrofie w Smolensku

13.06.18, 02:57
vod.gazetapolska.pl/17932-tylko-u-nas-publikujemy-film-fragm-czesciowego-raportu-technicznego
To jest warte obejrzenia w calosci. Bardzo goraco polecam.
Edytor zaawansowany
  • leda16 13.06.18, 11:38
    Z całym szacunkiem... może najpierw obejrzyj koneksje rodzinne redaktorów "Gazety Polskiej" z panem prezesem. Mnie osobiście przyczyny tej katastrofy obchodzą tyle, co zeszłoroczny śnieg. Natomiast chętnie przeczytałabym ile z naszych podatków poszło na jej bezskuteczne wyjaśnienie. Od lat mnożą się badania, raporty, spiskowe teorie, a my za to płacimy. Filmik to jeszcze jedna manipulacyjna szczujnia na podnoszące się głosy domagających się normalizacji stosunków gospodarczych z Rosją. PiS ustawicznym lamentem nad tymi trumnami (co jest na rękę zarówno UE jak i USA) nie przysłoni swojej zbrodniczej, antypolskiej działalności. Nie przysłoni rozdawnictwa naszych pieniędzy na niespotykaną dotąd skalę ani zadłużenia w które za swoich rządów wpędził i nadal wpędza kraj. Za banalną technicznie katastrofą, jakich co roku zdarza się w świecie kilkanaście, nie schowa nieodwracalnych, celowych szkód jakich przez zaledwie dwa lata narobił swoją debilną polityką zagraniczną. I to tyle na ten temat z mojej strony.

--
    www.pmiska.pl
  • przycinek.usa 13.06.18, 15:47
    widziales zdjecie drzwi wbitych w ziemie?
  • zimna-wodka 13.06.18, 16:26
    Widziałem. Jak mogłem nie widzieć - w końcu to koronny dowód. Tylko nie bardzo umiem sobie wyobrazić położenie samolotu przy którym wybuch tak wbiłby te drzwi. No i centrum wybuchu - musiało być dokładnie pod lub nad drzwiami. Nie bardzo wiem czy tam byłoby miejsce na bombę termobaryczną. A poza tym wybuch był ponoć w centropłacie czyli dość daleko od drzwi.

Jednak największe wrażenie zrobiła na mnie precyzja działania wroga. Wpakować paski materiału wybuchowego skrzydło, potem wbić kawałki duralu w brzozę a na koniec tak naprowadzić samolot żeby przeleciał nad (pod? przez?) tą brzozą z dokładnością co do centymetrów. No i zgraniem wybuchów w skrzydle z położeniem samolotu względem brzozy. To wymagało ścisłej współpracy z załogą tutki, poprzedzonej wielomiesięcznymi przygotowaniami i treningiem z wykorzystaniem najnowocześniejszej elektroniki. A i tak ta precyzja wymaga raczej nadludzkich umiejętności. I tu dochodzimy do teorii o Marsjanach albo przybyszach z Andromedy (co bardziej prawdopodobne w świetle tego co wiemy o Marsie).
    Nie jest to głupie - w końcu geniusz Kaczyńskiego stanowił realne zagrożenie dla całego kosmosu i kosmos musiał zareagować.

--
    "Suma inteligencji na planecie Ziemia jest stała. Liczba ludności rośnie" - Edward Murphy (podobno).

"Pobożność pozbawiona rozumu zawsze sprowadza ludzi na manowce" o.Paweł Gużyński
  • przycinek.usa 14.06.18, 07:31
    "Tylko nie bardzo umiem sobie wyobrazić położenie samolotu przy którym wybuch tak wbiłby te drzwi."

A po co ci to polozenie? Chcesz podwazyc pochodzenie tych drzwi?
  • zimna-wodka 14.06.18, 10:10
    przycinek.usa napisał:

> "Tylko nie bardzo umiem sobie wyobrazić położenie samolotu przy którym wybuch t
    > ak wbiłby te drzwi."
    >
    > A po co ci to polozenie? Chcesz podwazyc pochodzenie tych drzwi?

Pochodzenie mi po nic. Wybuch też mi po nic. Ale tobie jest potrzebny (wybuch oczywiście).

--
    "Suma inteligencji na planecie Ziemia jest stała. Liczba ludności rośnie" - Edward Murphy (podobno).

"Pobożność pozbawiona rozumu zawsze sprowadza ludzi na manowce" o.Paweł Gużyński
  • zimna-wodka 13.06.18, 14:28
    przycinek.usa napisał:

> To jest warte obejrzenia w calosci. Bardzo goraco polecam.

Nie jest warte. Wiem bo obejrzałam.

--

• przycinek.usa 14.06.18, 07:32
    "Wiem bo obejrzałam."

Czy chcesz powiedziec, ze nie obejrzales?
  • zimna-wodka 14.06.18, 10:11
    przycinek.usa napisał:

> "Wiem bo obejrzałam."
    >
    > Czy chcesz powiedziec, ze nie obejrzales?

Nie. Pisząc, że obejrzałem chciałem powiedzieć, że obejrzałem.

--

• przycinek.usa 16.06.18, 16:07
    "Pisząc, że obejrzałem.."

Nie napisałeś że obejrzałeś.
  • pigeon_shit_dust 13.06.18, 17:59
    nastepna
    Tym razem bedzie to cywilny samolot, w pogoni za zyskiem robi sie dokladnie wszystko zeby doprowadzic do kolejnej tragedii.
    A przyczyna bedzie nie bomba ani mgla, tylko bezdenna pazernosc okraszaona glupota, bezmyslnosci I zerowym szacunkiem dla ludzkiego zycia I zdrowia. Jak zreszta bylo w przypadku Tutki.
    Uwaga, uwaga- nadchodzi.

wyborcza.pl/duzyformat/7,127290,23513015,strajk-w-lot-pasazerowie-juz-pilotom-nie-klaszcza-a.html
    Tak wiec licznik bije, artykul jest z 11 czerwca 2018. Mam cus mocne przekonanie ze do tematu jeszcze powrocimy.
  • przycinek.usa 14.06.18, 08:13
    Latam lotem ostatnio dosyc duzo. Kilka razy w tym roku, rowniez tym wielkim dreamlinerem. I mam opinie, ze maja najlepsze zalogi sposrod wszystkich innych linii. Uprzejme i mile dziewczyny, ktore staraja sie strasznie. Sa po prostu niezastapione. Naprawde najlepsze.

Jednak sa rzeczy, ktore czlowieka denerwuja.
    Maja zle filmy, zle systemy wyswietlania i ten zaskakujacy pilot na sznurku, ktory dziala inaczej w kazdym samolocie. I co ciekawe maja wiele wersji oprogramowania tych playerow - co powoduje pewne trudnosci. I reklame narciarza, ktora jest tam chyba od roku zalozenia firmy, bo ciagle ta sama. I ten ich sklep w samolocie to juz jest calkowita klapa, choc nie musi tak byc. Np. maja najlepsza cene na papierosy - ale nikt o tym nie wie. Dwa kartony malboro kosztuja 180 zlotych nad atlantykiem. Przeciez nic - tylko palic. Sprzedaja tez dobre sandwiche po 12, kiedy na terminalu placilem 35 za kromke. I jest tez pewien szok, kiedy zaczynaja zapowiadac po angielsku. A o jedzeniu nie wspomne, bo to juz jest prawdziwa tragedia.

• pigeon_shit_dust 14.06.18, 14:53
    przycinek.usa napisał:

> Latam lotem ostatnio dosyc duzo.
    Bo sam lecialem LOT oczywiscie po zbadaniu, ktory samolot bedzie obsligiwal trase.
    Dreamliner B787 -8 ma stary, smiertelnie niebezpieczny silnik ale 787-9 juz ma silniki po wykryciu I poprawce wad, wiec jest wieksza szansa na przezycie podrozy.
    Malo tego, mialem bilet na Economy Plus ale jakis qutas juz siedzial na moim miejscu wiec momentalnie zrobili mi upgrade do business za darmoche oczywiscie.
    Co wszystko nei zmienia faktu ze nastepnym razem powracam do Lufthansy, bo tam piloci przynajmniej miedzy lotami maja przerwy na wypoczynek I benefity a nie lataja na pale I jednoosobowa firme jak w LOT-cie. Mam troche orientacji jak powinno wygladac schedule pilota I nie ma to nic wspolnego z tym jak pracuja piloci LOR, niestety.
    Cala reszt mnie jwazna, bo to pilot jest odowiedzialny bezposrednio za nasze pasazerow bezpieczenstwo.

--
    Aby uczynić z ludzi niewolników, należy dać im pieniądze, których nie zarobili
  • przycinek.usa 16.06.18, 03:23
    Lufthansa jest fatalna. Nie cierpie jak mnie brzydkie baby witaja po niemiecku. Co wiecej - oni nie podaja sokow na zyczenie. Kiedys poprosilem ich o mleko i myslalem, ze mnie zjedza. To samo zreszta Norwegian. Tez sa fatalni.
    Jesli nie chcesz latac lotem, to polecam American Airlines. To jest moja ulubiona linia do Londynu. Najbardziej przyjemny lot. Maja wielki wybor filmow i poziom obslugi jest duzo lepszy. I nawet jedzenie jest dobre. Ale LOT bije AA poziomem obslugi. To jest naprawde niewiarygodne, te babki z LOTu sa swietne. Lepsze sa chyba tylko kiwuski, ale to juz inny kierunek.
  • pigeon_shit_dust 18.06.18, 14:52
    przycinek.usa napisał:

to polecam American Airlines. To jest moja ulubio
    > na linia do Londynu.
    Aby uczynić z ludzi niewolników, należy dać im pieniądze, których nie zarobili

Niestety z zasady nie latam zadnymi amerykanskimi liniami .....
  • dorota_333 13.06.18, 19:28
    … tak po ludzku. Bez cienia złośliwości. Współczuję takim jak Ty ludziom, którzy stali się tworzywem propagandy pisowskiej.

Kaczyński ten cały "zamach" ma głęboko w d...ie. I zawsze go tam miał. Smoleński wehikuł pełnił tylko taką funkcję, żeby go dowieźć do władzy.

A jak Kadi trafnie zauważa nic się w Polsce nie zmieniło na lepsze po tej przerażająco głupiej tragedii. "Zmieścisz się, śmiało". I to jest dramat autentyczny, że głupota Polaków wystarczy zamiast knowań Ruskiego. To powinno nam mrozić krew w zyłach.
  • przycinek.usa 14.06.18, 07:48

dorota_333 13.06.18, 19:28
    … tak po ludzku. Bez cienia złośliwości. Współczuję takim jak Ty ludziom, którzy stali się tworzywem propagandy pisowskiej.

O.
    To cos nowego. Po ludzku to sie ludzie nienawidza. Tak jak ty pisu. smile
    Nienawisc odbiera zdolnosc do trzezwej oceny sytuacji.

Ja na szczescie juz nie mam tego problemu. Siedze sobie na osobiscie wybranej emeryturze w zasluzonym miejscu odpoczynku i mam mnostwo powodow, aby cieszyc sie ze wszystkiego, chocby i zlych komentarzy w internecie. I wtedy bez cienia zlosliwosci biore sobie swojego nowego nikona z 45M pixeli i przez tele 500 mm robie zdjecia fokom, ktore siedza na skalach kilometr od brzegu. Trzeba sie cieszyc malymi rzeczami.
  • dorota_333 14.06.18, 09:15
    Nie. "Po ludzku" to się ludzie lubią, a nie nienawidzą. Skoro jednak wybrałeś sobie tropienie zamachu smoleńskiego jako hobby na emeryturę, to można tylko życzyć dobrej zabawy.

> sie ludzie nienawidza. Tak jak ty pisu.
    Tutaj masz rację. PiS to bolszewia z husarskim skrzydłem w d..ie smile (dla niepoznaki). Bracia Kaczyńscy sa najbardziej szkodliwymi dla Polski postaciami w jej historii od bardzo dawna. Co najmniej od czasów Bieruta.
  • przycinek.usa 16.06.18, 03:18
    "Bracia Kaczyńscy sa najbardziej szkodliwymi dla Polski postaciami"

Nie sa - tylko byli, bo zostal tylko jeden. PiS moze i jest zly, ale to sa fakty logicznie rozlaczne.
  • lastboyscout 13.06.18, 21:56
    Wystawiasz sie, Przycinek, tutejszym trollom wdajac sie w zmanipulowane dyskusje "dowodzone" polprawdami i szyderstwami.
    Smieci zawsze sprowadza cie ta droga do swojego poziomu i pokonaja doswiadczeniem oraz ...wyszkoleniem.

Zadaj im jedno konkretne pytanie:
    Jezeli to byl wypadek to czyz odmowa oddania od prawie dzisieciolecia samolotu/podstawowego dowodu w sprawie nie jest celowym zatajeniem prawdy i zwyklym tchorzostwem?!

--
    To, że jesteśmy w dupie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać."
    - Stefan Kisielewski

www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
  • zimna-wodka 13.06.18, 23:29
    lastboyscout napisał:

> Zadaj im jedno konkretne pytanie:
    > Jezeli to byl wypadek to czyz odmowa oddania od prawie dzisieciolecia samolot
    > u/podstawowego dowodu w sprawie nie jest celowym zatajeniem prawdy i zwyklym tc
    > horzostwem?!

Jasne, że jest tchórzostwem. W końcu gdyby byli odważni to stanęliby oko w oko z LBS i powiedzieli jak było. Ale oni nie śmią - osoba LBS napawa ich takim przerażeniem, że sikają po nogach (czasem swoich czasem LBS).

--

• lastboyscout 14.06.18, 01:53

--
    To, że jesteśmy w dupie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać."
    - Stefan Kisielewski

www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
  • przycinek.usa 14.06.18, 08:00
    Nie ma juz potrzeby zadawac nikomu zadnych pytan. Sprawa jest jasna.
    Teraz trzeba szykowac popcorn i czekac - az sie ukaza dowody na to, ze polecenie zamachu przyszlo od jednego czlowieka w Polsce, ktory ma wade wymowy i ktorego inicjalow nie bede podawal na wszelki wypadek, bo ktos moglby sie domyslec o kogo chodzi i bylby wstyd na caly internet. A przeciez ten czlowiek moze sie okazac jednym z tzw. listy 36. I kto wie, moze nawet na tej liscie numer jeden?

I to niestety bardzo powaznie odkreciloby odpowiedzialnosc za ten zamach - praktycznie o 180 stopni.
    No, ale ja to juz mowilem tutaj kilka razy, wiec nie bede powtarzac.

W koncu PiS moglby przezyc kolejny szok, to lepiej nie ryzykowac.
    Zwlaszcza, ze im tak dobrze idzie oddawanie Polski rozbestwionym izraelitom.
    Oby tak dalej.
  • zimna-wodka 14.06.18, 10:15
    przycinek.usa napisał:

> Nie ma juz potrzeby zadawac nikomu zadnych pytan. Sprawa jest jasna.
    > Teraz trzeba szykowac popcorn i czekac - az sie ukaza dowody na to, ze poleceni
    > e zamachu przyszlo od jednego czlowieka w Polsce, ktory ma wade wymowy i ktoreg
    > o inicjalow nie bede podawal na wszelki wypadek, bo ktos moglby sie domyslec o
    > kogo chodzi i bylby wstyd na caly internet. A przeciez ten czlowiek moze sie ok
    > azac jednym z tzw. listy 36. I kto wie, moze nawet na tej liscie numer jeden?
    >
    > I to niestety bardzo powaznie odkreciloby odpowiedzialnosc za ten zamach - prak
    > tycznie o 180 stopni.
    > No, ale ja to juz mowilem tutaj kilka razy, wiec nie bede powtarzac.
    >
    > W koncu PiS moglby przezyc kolejny szok, to lepiej nie ryzykowac.
    > Zwlaszcza, ze im tak dobrze idzie oddawanie Polski rozbestwionym izraelitom.
    > Oby tak dalej.

Jednak wiara czyni cuda. Z wierzącymi się nie dyskutuje, szczególnie jak są zdolni umrzeć za swoją religię. Wiec do widzenia, przycinku.

--

• przycinek.usa 15.06.18, 04:05
    W zakresie sprawcow sa bardzo silne przeslanki, choc brak dowodow wprost oczywiscie.
    Uklony.
  • zimna-wodka 15.06.18, 14:22
    Jeszcze raz - ostatni. Ni cholery nie rozumiem jak możesz łykać taki propagandowy kit. To niepojęte. Nawet jeśli ten kit odpowiada twoim przekonaniom. Nawet analiza leksykalna daje do myślenia. Po cholerę opluwać raport Millera, po cholerę te teksty o pancernej brzozie i straszliwych skutkach. To silny przekaz emocjonalny nie mający z ustaleniami technicznymi nic wspólnego.
    A technicznie:
    1. Tekst o precyzyjnym naprowadzaniu na COŚ odległego o kilometr od pasa. Na co ? Nie podano. Stąd moje przeświadczenie, że chyba na brzozę (oczywiście pancerną). Tylko, że ze wszystkich danych (łącznie z nagraniami z kabiny ) wynika, że nie było żadnego naprowadzania tylko wieża potwierdzała niewłaściwy kurs.
    2. Zarzut, że samolot był remontowany w Rosji. A gdzie miał być? Kapitalnych remontów dokonuje tylko producent albo jednostka autoryzowana przez producenta. Tylko oni mają kompletną dokumentację techniczną. A samolot był rosyjski a nawet radziecki. Domyślam sie, że Boeing nie przyjąłby takiego zlecenia (bo nie miał możliwości go zrealizować).
    3. Filmik na którym COŚ ścina brzozę. Pancerną oczywiście. Tu się zgadza - COŚ może ściąć brzozę (także pancerną).
    4. Sławetne drzwi. Aż się prosi żeby zrobić symulację - wybuch, jego działanie na drzwi i skutki. Czegoś takiego nie ma. Pewnie nie wiadomo jak z tymi drzwiami było. A jak nie wiadomo to wiadomo, że...
    5. Oderwane skrzydło - czyli drugi wybuch. Po cholerę ktokolwiek miałby robić coś takiego jeśli była bomba (termobaryczna? ) w kabinie. Tym bardziej, że z tak urwanym skrzydłem samolot mógł lecieć dalej. Jakiś kretyn te paski zakładał. Mógł je założyć bezpośrednio przy centropłacie - wtedy miałby pewność, że samolot dalej nie poleci. Może zabrakło mu materiału wybuchowego?

A dalej mi się nie chce. Wiara, religia... to nie dla mnie.

--

• przycinek.usa 16.06.18, 03:16
    1. Bardzo dokladnie naprowadzali poprzez podawanie odleglosci do poczatku pasa. Odleglosc byla zla. Najwyrazniej nie zapoznales sie dokladnie z danymi, albo przeoczyles, ale tak bylo - co wiecej bylem jedna z pierwszych osob, ktore dokladnie to policzyly. Ty natomiast nie masz o tym pojecia, poniewaz masz zle zalozenia.

2. Nie ma zadnego zwiazku, poniewaz nie ma znaczenia kto i gdzie podlozyl bombe. Najwazniejsza rzecza byl fakt wybuchu. Wnioskowanie tutaj jest stosunkowo proste - mianowicie skoro sa slady wybuchu i wykryto materialy wybuchowe, zatem musial byc ladunek wybuchowy. Z tego wniosek ze byla bomba. A skoro byla, to ktos ja musial podlozyc, nie?

3. Zgadza sie, cos moglo sciac brzoze.

4. Co sie prosi? Drzwi wbite w ziemie na metr - Kaczynski kopnal? Dowiedz tego. smile

5. Odsylam do punkt 2 powyzej. To logicznie dosyc proste. Skoro byl wybuch, to znaczy, ze byla bomba. A jak byly 2 wybuchy, tzn. byly 2 bomby.

W ogole musze przyznac, ze jest dla mnie dosyc dziwne, ze nie przyjmujesz do wiadomosci faktow, ale coz mam zrobic? U nas ktos wystrzelil pocisk balistyczny kolo Waszyngtonu w tym tygodniu i nie ma chetnych do wyjasniania. No niby wygladalo jak rakieta, ale mowi sie, ze to byl helikopter. A ze bylo wczesnie rano, to musialo byc zle widac, bo rano zle widac. A ze byla kamera to co z tego? Zle widac i juz.

Wiara, religia, to nie dla mnie.
    Kaczynskiego wykonczyli w smolensku, a wiara to jest wersja Milera.
    To byla dopiero religijna lektura. Calkowity brak dowodow.
  • zimna-wodka 16.06.18, 10:09
    Ad 1. W nagraniach z kabiny nis słychać żadnego naprowadzania. Nie bardzo wiem jak to można policzyć.
    Ad 2. Jak nie ma znaczenia to po kiego grzyba to ciągle powtarzają ?
    Ad 2a) Nikt na razie nie wykrył śladów wybuchu. Ślady materiałów wykrył tylko niejaki Gmyz. Po czym popadł w niełaskę i alkoholizm.
    Ad 3. Dowód, że coś ścina brzozę oznacza że coś może ściąć brzozę. Tylko niekoniecznie to musi być skrzydło.
    Ad 4. Drzwi wbite. Nie wiadomo jak to się stało. Nie wiadomo jak czyli wybuch. Jak nie wierzysz w wybuch to dowiedź że nie wybuch. bo jak nie dowiedziesz że nie wybuch to znaczy ze wybuch. Klasyczny dowód z niewiedzy choć głównie stosowany przy dowodzeniu istnienia Boga.
    Ad 5. Jeśli był wybuch to była bomba. Jeśli była bomba to był wybuch. Jeśli były 2 bomby to były 2 wybuchy. Jeśli były 2 wybuchy to były dwie bomby.
    Ad 5. A zwróciłeś uwagę na zmienną ilość wybuchów?
    - wersja 1 = były 3 wybuchy. Na to byli liczni świadkowie z por. Wosztylem na czele
    - wersja 2 był 1 wybuchy Na to byli liczni świadkowie z por. Wosztylem na czele
    - wersja 3 = były 2 wybuchy. Tuż nie powołano swiadków bo nawet por. Wosztyl wymiękł.

Itd itp. Najważniejsze, że jeszcze pozwala istnieć panu Antoniemu i poprawia samopoczucie przycinka. Bo wszyscy pozostali (łącznie z (nie)Wielką Kaczką) mają to głęboko. Smoleńsk spełnił swoją rolę i przestał być potrzebny.

--

• przycinek.usa 16.06.18, 16:16
    "Ad 1. W nagraniach z kabiny nis słychać żadnego naprowadzania."

Zaskocze cie. Jest w stenogramach. Milera. Jak sie cos krytykuje, to przynajmiej trzeba najpierw sie przygotowac i cos na ten temat przeczytac. Ty najwyrazniej nic nie czytales. Bierzesz to na wiare. Uwierzyles w propagande Milera.
    Tak juz jest z wiara i propaganda.

AD 4. Skoro drzwi sa wbite w ziemie na mater, a samolot byl wtedy na wysokosci 15 metrow - to drzwi na pewno nie spadaly w tzw. spadku swobodnym.

Proponuje eksperyment. Wez doniczke z kwiatkiem i zrzuc z balkonu na ziemie z 3 pietra. I zmierz krater w ziemi. Jesli zaobserwujesz doniczke wbita na metr w ziemie, to wtedy zmienie zdanie. Dopoki jednak tego nie dowiedziesz, to nie mamy o czym rozmawiac.

Co do wersji ilosci wybuchow - jest to dla mnie zagadneinie obojetne. Tak samo jak ilosc pryszczy na twarzy nastolatka. W wersji 2 wybuchow szukamy dwoch sprawcow, a w 3 wybuchow - szukamy 3 sprawcow. Kaczynski mial wielu wrogow - w tym przynajmiej 2 ustalonych forumowiczow - ciebie i dorotke. Wersja wybuchu dwoch bomb ma zatem idealna liczbe podejrzanych na forum. Teraz tylko nalezy ustalic jak to zrobiliscie.
  • zimna-wodka 17.06.18, 00:44
    przycinek.usa napisał:

Kaczynski mial wielu wrogow - w tym
    > przynajmiej 2 ustalonych forumowiczow - ciebie i dorotke. Wersja wybuchu dwoch
    > bomb ma zatem idealna liczbe podejrzanych na forum. Teraz tylko nalezy ustalic
    > jak to zrobiliscie.

Ja nasikałem Kaczyńskiemu do kompotu. O Dorocie nic nie wiem.

PS. A te drzwi. Gdzie twoim zdaniem była przyłożona siła wybuchu , jaki był jej kierunek i zwrot?
    I nie każ mi rozbijać doniczek. Moja żona nie byłaby zachwycona.

--

• przycinek.usa 18.06.18, 06:49
    a jak Miler wytlumaczyl drzwi wbite w ziemie? Pamietasz?
  • oka_blysk 18.06.18, 18:21
    Wersje drzwi*:
    a) Wersja Macierewicza - wybuch w lecącym samolocie wyrwał drzwi, które lecąc z wielką prędkością wbiły się w ziemię niczym nóż.
    b) Wersja Laska - w momencie szorowania kadłuba po ziemi, drzwi zostały wciśnięte w ziemię.

Jakby to porównać do szpadla, to w pierwszym przypadku mamy rzucenie szpadlem tak, aż się zakopie w ziemię, a w drugim przypadku mamy naciskanie na szpadel, aż się wkopie w ziemię (tak jak, robi się kopiąc szpadlem w ogródku).

http://input.niezalezna.pl/plugins/ckeditor/plugins/imageuploader/uploads/52096f0b6.jpg

--------
    *) wg mej pamięci.
  • przycinek.usa 20.06.18, 03:07
    w oficjalnym raporcie Milera nie ma takiej sprawy. W zalaczniku technika lotnicza nie ma takiej sprawy.

Zreszta zastanow sie - najpierw drzwi musialyby od samolotu odpasc - aby potem pod ten samolot wpasc i "szorowac". NIEMOZLIWE.

Drzwi musialyby miec wtedy uszkodzenia od tego "szorowania" a nic takiego nie mialo miejsca. Nie ma takich sladow.

Szpadel ma malo powierzchnie nacisku i wielka sile dzialajaca na te mala powierzchnie. Tutaj mamy duza powierzchnie dzwi i 1 metr glebokosci. Wersja Macierewicza jest duza bardziej przekonujaca.
  • oka_blysk 20.06.18, 18:37
    To jest poza moimi możliwościami, aby cokolwiek policzyć: wytrzymałość drzwi, rozproszenie szczątków - kierunek z jakiego leciały i dokąd powinny dolecieć silniki (jako cięższe elementy), jak powinny się wymieszać, z jakiej wysokości, na ile powinny zakopać się w ziemi, ja nawet nie wiem, czy te drzwi są wbite w ziemię z framugą, czy to co wystaje z ziemi, to jest górna, dolna, boczna prawa, czy boczna lewa krawędź drzwi, nie wiem, czy to jest faktycznie wbite, czy być może jest to zebrana ziemia przed (te, jakoś odstające drzwi by zadziałały jak pług spychający przed sobą ziemię i na końcu się przysypując nią - wtedy jest jeszcze nieco inaczej) itp. itd. - Po prostu ja zupełnie nie wiem.
    Ja nawet nie wiem, jak przy zderzeniu z ziemią powinien zachować się kokpit i fuselage. Wydaje mi się, że produkowane są osobno, a dopiero później nitowane razem (? - pewnie tak). Co się dzieje z tymi częściami w trakcie wypadków? Rozpadają się na 2 części, a może wręcz przeciwnie (może zostają razem lub rozrywają w innych miejscach)? - Po prostu zupełnie nie wiem.

Co do pochodzenia laskowej Wersji drzwi, to jest to z jego otoczenia. Nie wiem, czy od niego samego, czy od kogoś z jego zespołu, ale na pewno to jest wersja z kręgu osób blisko z nim współpracujących.

==================

Cytat: "Szpadel ma malo powierzchnie nacisku i wielka sile dzialajaca na te mala powierzchnie. Tutaj mamy duza powierzchnie dzwi i 1 metr glebokosci."

Na mój rozum: Skoro można drzwi wybuchem wcisnąć w ziemię, to można też je wcisnąć w ziemię naciskając mniej gwałtownie, ale dłużej.
    "Ostrość krawędzi szpadla" nic nie ma w tym przypadki do rzeczy (?), bo przecież tu i tu jest ten sam przedmiot (szpadel/drzwi) w użyciu - skoro można wcisnąć (zdjęcia z miejsca katastrofy), to znaczy, że można wcisnąć - pytanie tylko o metodę wciskania: wybuchowa lub dociskowa. Nie, nie potrafię tego policzyć, tj. z jaką prędkością powinny lecieć drzwi (250 kg?), aby wbiły się na metr w ziemię; nie potrafię też policzyć jaką siłę (i jak długo) trzeba przyłożyć do drzwi, aby wcisnąć je w ziemię na metr. Nie wiem też jak te drzwi wyglądają po drugiej stronie (od strony wbijającej się).

==================

cd. "Po prostu ja zupełnie nie wiem" - nawiązując do początku tego wpisu.
    Moje wypowiedzi nt. tego jak mogła przebiegać katastrofa są mało poważne. Mogę powtórzyć, to co słyszałem od innych i powstrzymać się od dodawania własnej "twórczości analityczno-badawczej". Wszystkie argumenty internetowe, jakie widzę są z kategorii "per analogia", co może być zgubne, bo podobne rezultaty mogą dać różne praprzyczyny leżące u podstaw zdarzenia, np.: (a) bomba doprowadziła do utraty sterownością samolotu i zahaczył/zderzył się z ziemią, (b) samolot utracił sterowność z innych powodów (przysłowiowa Brzoza Bodina) i zahaczył/zderzył się z ziemią, (c) a może pilot miał stany depresyjne (przypadek Germanwings 9525).
    Kiedyś patrzyłem na zapis czasu i lokalizację w przestrzeni samolotu wg czarnych skrzynek. Nawet sporo czasu spędziłem nad tym, aby określić kolejność zdarzeń i kiedy zapis się urwał, a kiedy zderzył się samolot z ziemią. W którym miejscu (tzn. czasie, miejscu i wysokości) nastąpił wybuch, przerwało zapisy czarnych skrzynek, i jak poleciały szczątki samolotu dalej (a może poleciały razem i na ziemi dalej się rozczłonkowały?). Ostateczna moja konkluzja jest taka, że nie potrafię tego samodzielnie stwierdzić i opieram się na tym, co inni mi powiedzą.

==================

Cytat z Twojej wypowiedzi: "Zreszta zastanow sie"

Oczywiście, że odpowiem, bo nie byłbym sobą, a prawie zawsze jakiś pomysł w głowie mam. Samo Twoje stwierdzenie jest jak prowokacja (bynajmniej nie w negatywnym znaczeniu). Tylko, że postaram się zrobić to tylko ten jeden raz, a przy innych wpisach ograniczyć do tego co mówili inni. Jednak to ryzykowne, aby mnie nakłaniać do modelowania (chichot) wypadków lotniczych. Ale ok., są cztery rzeczy:
    - www.youtube.com/watch?v=BP3lInh8yrg . W którymś momencie pada tam stwierdzenie, że samolot leciał bokiem (jedno skrzydło skierowane do ziemi),
    - są ślady specyficznie przyciętych drzew na trasie od "Bodina" do szczątków na ziemi. Czyli samolot się obracał, bo tak układają się te przycięcia.
    - pierwszym śladem w ziemi jest ślad lewego skrzydła.
    - jeżeli samolot zahaczył skrzydłem o ziemię, to mamy coś takiego: www.youtube.com/watch?v=t43zdpJuwIM . Co na górze, co na dole przestaje być istotne (akurat w tym przypadku przy locie bokiem, lewym skrzydłem do dołu, lewe drzwi są na dole).

Ostatni punkt jest moim tworem analityczno-badawczym per analogia. Przeczytam Twój komentarz, ale będę się teraz już trzymał tylko tego, co inni mówili na ten temat.

================

Poboczne uzupełnienie o badaniu trotylu (czyli o środkach pirotechnicznych):
    Próbki były na pewno pobrane, bo wiele osób, o tym mówiło. Nie wiem ile tych próbek było, nie wiem z jakich elementów były pobrane (coś o ubraniach i fotelach słyszałem, ale pewnie jest ich więcej). Nie wiem ile próbek zostało "uszkodzonych" w dotychczasowych badaniach w Polsce ("uszkodzonych", bo prowadzenie badań na skład chemiczny pewnie wymaga dodania jakiś innych związków w trakcie badania i zniszczeniu badanych próbek). Cały samolot jest jednak w Rosji i nie słyszałem, aby do Polski przewieziono tak duże elementy tego samolotu, jak całe fotele (to jest mój przytyk do klipu Macierewicza). Może się mylę (ale to byłoby tylko z korzyścią dla badań).

Czekamy teraz na wyniki z laboratoriów. To będzie argument, z którym będzie ciężko dyskutować. Jak świat światem, będą oczywiście dyskusje, ale będzie zdecydowanie ciężej forsować wersje sprzeczne z wynikami. Na czymś trzeba się oprzeć, bo negować można wszystko i zawsze, i do końca świata, tylko to jest droga donikąd.
  • cojestdoktorku 16.06.18, 11:29
    > Bardzo dokladnie naprowadzali poprzez podawanie odleglosci do poczatku pasa. Odleglosc byla zla.

ale po co źle naprowadzali skoro sprawe miały załatwić bomby (dwie!) plus na dokładkę niesprawny samolot
    albo jedno albo drugie (drugie razy dwa) albo trzecie, ale nie trzy razem

zawsze ostrożnie mówiłem ze nie wiem czy był zamach
    ale po rewelacjach komisji która rzuca teoriami na lewo i prawo, czesto wzajemnie sie wykluczajacymi poddałem sie bo nigdy żadna teoria nie była logicznie spójna
  • przycinek.usa 16.06.18, 16:17
    Po co zle naprowadzali?
    Po to, aby samolot sie rozbil.
  • cojestdoktorku 16.06.18, 17:50
    ale przecież były bomby więc i tak miał się rozbić równiez bez naprowadzania, bez naprowadzania rozbił by sie w innym miejscu bardziej zgodnym z torem lotu i ewentualnych teorii o zamachu byłoby mniej - a to chyba lepsze dla zamachowca
    po co wiec to naprowadzanie, po co więc psucie samolotu (podobno był niesprawny i nie pozwoliło to poderwać maszyny)
    to wszystko jest niepotrzebne skoro instaluję bombę, a nawet dwie
  • przycinek.usa 18.06.18, 06:46
    A moze Ruscy mysleli, ze samolot sie rozbije przez naprowadzanie - a bombe podlozyli Polacy i Ruscy sie zdziwili, ze samolot rozwalilo na 60 tysiecy kawalkow?

Albo moze bylo tak, ze Ruscy podlozyli bombe w skrzydle, bo chcieli dyskretnie samolot rozwalic, a Polacy dolozyli bombe do salonki i jak wybuchly obie, to sie samolot rozlecial na 60 tysiecy kawalkow az sie Ruskim z wrazenia szczeki skrzywily?

Albo moglo byc tak, ze Ruscy wlozyli bombe z zapalnikiem radiowym, aby miec plan B na wypadek gdyby samolot odszedl, bo plan A = chcieli aby sie samolot rozwalil na podejsciu ale jak zobaczyli ze Protasiuk odchodzi na radarach AWACsa, to go wysadzili? W tym wypadku moglo byc tak, ze mieli zapalnik zarowno do tej bomby w skrzydle, jak i tej bomby w salonce.

• albeeert_w 18.06.18, 13:22
    ... i to wygląda logicznie, tym bardziej, że zgadzałoby się z zeznaniami Musia - po narastających obrotach (przygotowanie do odejścia na drugi krąg) słychać było wybuchy (czyli jeszcze w powietrzu) ...
  • zimna-wodka 18.06.18, 15:12
    przycinek.usa napisał:

> A moze Ruscy mysleli, ze samolot sie rozbije przez naprowadzanie - a bombe podl
    > ozyli Polacy i Ruscy sie zdziwili, ze samolot rozwalilo na 60 tysiecy kawalkow?
    >
    > Albo moze bylo tak, ze Ruscy podlozyli bombe w skrzydle, bo chcieli dyskretnie
    > samolot rozwalic, a Polacy dolozyli bombe do salonki i jak wybuchly obie, to si
    > e samolot rozlecial na 60 tysiecy kawalkow az sie Ruskim z wrazenia szczeki skr
    > zywily?
    >
    > Albo moglo byc tak, ze Ruscy wlozyli bombe z zapalnikiem radiowym, aby miec pla
    > n B na wypadek gdyby samolot odszedl, bo plan A = chcieli aby sie samolot rozwa
    > lil na podejsciu ale jak zobaczyli ze Protasiuk odchodzi na radarach AWACsa, to
    > go wysadzili? W tym wypadku moglo byc tak, ze mieli zapalnik zarowno do tej bo
    > mby w skrzydle, jak i tej bomby w salonce.
    >
    Widzę, że każda argumentacja jest dobra. Do teorii wybuchu dopasowujesz fakty a z tych dopasowanych faktów wyciągasz wniosek o wybuchu. To przypomina twierdzenie o tym, że 2+2=7. Niewątpliwie prawdziwe, bo przy założeniu, że 2+2=7 faktycznie 2+2=7.
    Tak można bez końca. Udowodnimy że 2+2 może przyjąć dowolną wartość. Także 2+2= wybuch. Bo czemu nie?

Jednak do twoich teorii niezbędna jest sztuczna mgła. No i zaparcie Protasiuka żeby lądować - wbrew przepisom, zdrowemu rozsądkowi i instynktowi samozachowawczemu.

Bez tego wszystko leży.

--

• oka_blysk 18.06.18, 18:25
    Postęp jest, bo już każdy zgadza się z tym, że:
    - w okolicy Brzozy Bodina coś się stało, w wyniku czego samolot zaczął się obracać.
    - samolot zszedł poniżej minimum decyzyjnego (czy jak się to się prawidłowo nazywa).
  • oka_blysk 18.06.18, 18:26
    Antoniego Macierewicza trudno traktować poważnie.
    www.youtube.com/watch?v=SMMwrLPkAy0
    Już tyle głupot naopowiadał - nie tylko o Smoleńsku, że już nie wiadomo, co jest prawdą, a co jego "figurą retoryczną".
  • oka_blysk 18.06.18, 18:27
    Urządzenia wykazały trotyl - wysłuchanie publiczne

Jak pamiętam, to Wątek środków wybuchowych pojawił się już na samym początku - tu z wysłuchania publicznego:
    www.youtube.com/watch?v=iuM9dMTLF-E
    Ja wolę poczekać na wyniki z laboratoriów o wybuchu. Za czasów tego rządu prokuratura (? - chyba oni, a nie komisja Macierewicza) wysłała próbki do 2 (albo 3?) laboratoriów zagranicznych. Wyniki powinny być już niedługo.
  • przycinek.usa 19.06.18, 07:11
    Oni gadajo, ze wykryli RDX. Podobno. Ja mysle, ze trzeba czekac na wyniki oficjalne.
  • albeeert_w 19.06.18, 12:05
    "... No i zaparcie Protasiuka żeby lądować - wbrew przepisom, zdrowemu rozsądkowi i instynktowi samozachowawczemu."

np pod tym linkiem masz TYTUŁ www.wprost.pl/229106/Miller-piloci-Tu-154M-nie-chcieli-ladowac-w-Smolensku.html

"Miller: piloci Tu-154M nie chcieli lądować w Smoleńsku"

Widzę ... że wiesz lepiej i ta swoboda wypowiedzi ... pomimo że już Ci wcześniej pokazywałem (po dłuższej wymianie postów) te linki gdzie Miler wypowiada się o nie chceniu lądowania przez Protasiuka w Smoleńsku. To co robisz jest już raczej obrzydliwe/szkalujące itp ... !!!
  • przycinek.usa 20.06.18, 03:10
    sztuczna mgla? A po co - skoro byla normalna zwykla gesta mgla?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.