Dodaj do ulubionych

Trump wspolczuje mlodym mezczyznom. I ma racje.

04.10.18, 14:41

Niestety.

Taki tekst rzucil podczas ktoegos wiecu. Nie zastanawialem sie nad tym, ale jak dzis zobaczylem emerytowana dziennikarke Connie Chung,

www.yahoo.com/entertainment/connie-chung-breaks-silence-sexual-assault-doctor-50-years-ago-kept-dirty-little-secret-202747417.html
“The journalist broke her silence about being sexually assaulted 50 years ago by the family doctor who delivered her as a baby. Chung, 72, detailed the assault by the “monster” in an open letter directed to Brett Kavanaugh accuser Christine Blasey Ford in the Washington Post.Chung wrote that she had “kept my dirty little secret to myself” for “five decades.” It took place in the ’60s — when the sexual revolution was in full swing and she was in college. But she wasn’t having sex herself; she was a virgin. She figured sex would come next, so she went to her doctor to get birth control. At his home office, she was given her first gynecological exam — but it was no exam. It was an assault.”
Wspolczuc nalezy tez : Lekarzom, nauczycielom, ksiezom, ojcom, 20+ chlopakom , ktorzy w sobote jada na Manhattan sie napic a potem pozuywac z poznana w barze dziewczyna. Koniec- not anymore.
To wszystko dobiega juz konca. Tak Dorota, konczy sie co, to co znalismy do tej pory,m ten swiat sie konczy pomalu. KK jest na wykonczeniu, gdy skonczy sie kasa, skoncza sie pozwy I skonczy sie KK. To jeden aspect. Co jeszcze ? Lekarze nie beda przeprowadzac poradznych badan ze strachu przed wiezieniem, ojcowie nie beda dotykac swoich dzieci ze strachu przez zrujnowaniem im zycia. Zycie socjalnie zdechnia jak bura suka. Media z podlaczonymi wibratorami do konca przejma socjalne funkcie.
W pracy mam 3 nowych, chlopaki po colleges, startuja w kariere, nasza firma daje dobry start do wejscia w zycie zawodowe w prywatncyh firmach. Co piatek po pracy suneli co miasta, co sobote to samo. Latem wypady na Karaiby, nurkowanie, cuda wianki. Kasa jest, ludzie z zasobnych rodzin. W poniedzialek przyszli do mnie do pokoju. Czasami popiijalem z nimi craft beers etc. Pytaja , czy robie z nimi Sober in October ; ) Buahahah. Pytam po co? Zeby w listopadzie pic od nowa ? No, koncza chlanie, szukaja stabilizacji, Sober in October ma byc pocztkiem : ) Pytam co sie stalo, mowia ze maja dosc, boja sie ryzyka. Mozna wszystko stracic, prace, wolnosc, pieniadze i przyszla kariere. RACJA, MOZNA !
Ale, ale, to nie koniec.
Za pare miesiecy mediami spolecznosciowymi wstrzasna nowe tematy. Otoz , bary I kluby na Manhattanie , pelnie beda pieknych pan, ktorych nie ma komu….dupczyc ! Zakladacie sie? Bo na dzis mamy Me Too, ale jutro bedzie Me Too innego typu. Ja Tez do domu wrocilam sama, buahahaha. Murowany skutek dzisiejszego szalenstwa. Z jednej strony huc ale z drugiej zdrowy rozsadek I swiadomosc, ile mozna stracic I jak zapaskudzic sobie zycie.
A za pare lat ruszy fala oskarzen lekarzy o zaniedbania. Bo nie badali, bo nie leczyli.
Durnie zaplaca cene, pomalu, pomalu.

--
Aby uczynić z ludzi niewolników, należy dać im pieniądze, których nie zarobili
Edytor zaawansowany
  • dorota_333 04.10.18, 15:58
    Zaniku libido u połowy populacji jakoś się nie boję smile

Kadi, to akcja nie jest przeciwko facetom. Jest przeciwko obleśnym, agresywnym knurom, którzy nie mają elementarnego szacunku dla kobiet. Tyle, bo tłumaczyć jakby nie ma czego.

Jeśli ktoś naprawdę nie rozumie, czemu ściga się pewne zachowania, to polecam trochę ruszyć wyobraźnią i zrobić sobie "test bliskiej osoby". Wyobraź sobie zachowanie molestującego, to, co on robi.

I odpowiedz sobie na proste pytanie: chciałbyś, żeby w ten konkretny sposób była potraktowana Twoja siostra? Żona? Córka? Chcesz, żeby ktoś molestował Twoje dziecko?

No i właśnie o to chodzi. To nie jakaś "anonimowa szmata" może paść ofiarą, tylko Twoje dziecko, żona, siostra. Życzysz im tego? Nie. I tu się zgadzamy. I nic więcej w tej sprawie nie ma.
  • pigeon_shit_dust 04.10.18, 16:18
    Ze za wszystkim tutaj, w USA, stoja pieniadze?
    Ze ofiary po prostu chca od przesladowcow kasy?
    Ze zaden biedny glupek, ktory nic nie ma, nie "molestowal" nikogo 50 lat temu, bo nic od niego nie mozna wydusic?
    Nawet jak ta kasa nie bedzie przyznana przez sad lub na zasadzie ugody, to splynie do tych ofiar z innego zrodla, ja kw przypadku dr. Ford?
    Ze za calym ruchem Me Too stoi jeden cel- obrzyganie i obalenie admisistracji Trumpa ?
  • sendivigius 04.10.18, 16:51
    dorota_333 napisała:

> I odpowiedz sobie na proste pytanie: chciałbyś, żeby w ten konkretny sposób był
    > a potraktowana Twoja siostra? Żona? Córka? Chcesz, żeby ktoś molestował Twoje d
    > ziecko?

gazetapraca.pl/gazetapraca/1,73343,810567.html

Molestowanie według Amerykanów:

"napastowaniem seksualnym w miejscu pracy jest wszelkie niechciane nagabywanie na tle seksualnym, prośby o współżycie seksualne lub jakiekolwiek inne prośby o charakterze seksualnym pod warunkiem, jeśli podporządkowanie się im lub ich odrzucenie może bezpośrednio wpłynąć na status zawodowy lub jakość wykonywanej pracy przez nagabywaną osobę lub może wytworzyć wokół tej osoby wrogą atmosferę w miejscu pracy".

według Parlamentarnej Grupy Kobiet:

"nieakceptowane zachowanie o podłożu seksualnym naruszające godność osoby molestowanej lub wywołujące atmosferę zastraszenia, upokorzenia lub wrogości, w szczególności gdy akceptacja takiego zachowania lub jej brak będzie stanowić podstawę podjęcia decyzji dotyczącej osoby molestowanej".

...według Unii Europejskiej:

"wszelkie formy niechcianego - werbalnego, niewerbalnego lub fizycznego - zachowania o charakterze seksualnym, którego celem lub skutkiem jest pogwałcenie godności osoby, zwłaszcza poprzez zastraszanie, wrogość, upodlanie, poniżanie lub obrażanie".

Przeczytaj Dorotko dokladnie. A potem po raz drugi ale wyjmij z tekstu slowo "seksualne" i co zobaczysz?

A o moja corke sie nie martw. Ja to bym bardziej sie martwil o tych jej chlopakow.

• dorota_333 04.10.18, 19:44
    > A potem po raz drugi ale wyjmij z tekstu slowo "seksualne" i co zobaczysz?
    Nie rozumiem pytania - nie wiem, o co pytasz. Elementem dyspozycji tych norm prawnych jest charakter seksualny czynu. Przestępstwa z opisu powyżej przypominają art. 199 par.1 polskiego kk z rozdziału XXV. Przestępstwa przeciwko wolności seksualnej i obyczajności.
    www.arslege.pl/kodeks-karny/k1/s203/

> A o moja corke sie nie martw. Ja to bym bardziej sie martwil o tych jej chlopakow.
    Z chłopakami mniejszy problem, najczęściej drapieżnikiem jest osoba, która będzie nad twoją córką miała jakąś władzę. Szef na przykład.
  • sendivigius 04.10.18, 21:38
    dorota_333 napisała:

> > A potem po raz drugi ale wyjmij z tekstu slowo "seksualne" i co zobaczysz
    > ?
    > Nie rozumiem pytania - nie wiem, o co pytasz. Elementem dyspozycji tych norm pr
    > awnych jest charakter seksualny czynu. Przestępstwa z opisu powyżej przypominaj
    > ą art. 199 par.1 polskiego kk z rozdziału XXV. Przestępstwa przeciwko wolności
    > seksualnej i obyczajności.

KK to co innego troche tutaj sa konkrety, ale to w zasadzie jedynie problem dowodowy. Natomiast mi idzie o to ze seks jest chroniony ponad wszelka miare a wszystko inne juz nie. I ja tego nie rozumiem.

Jezeli chlopak wejdzie na inne podworko i kibicuje nie tej druzynie co trzeba to dostanie becki i .... nic. A jesli zamiast oklepu ktos go chwyci za posladek do dostanie odsiadke bo to jest seksualne. Tymczasem ja wole zeby ktos mnie poklepal po posladku (choc nie wiem gdzie tu przyjemnosc) i nawet aby poklepal po posladku moja corke niz by ktos jej podbil oko, ulamal przednie zeby, posiniaczyl i wytarzal w kaluzy. Tyle ze to ostatnie nie narusza czynnosci ciala na okres ponad 7 dni wiec nie jest przestepstwem sciganym z oskarzenia publicznego a z prywatnego to se mozna gwizdac na dachu a nie wygrac w sadzie. Teraz porobilo sie tak ze gdy nie ma seksu to nie ma przestepstwa - o to mi chodzi.

W powyzszym przykladzie chcialem pokazac ze pracownika mozna poniewierac jak sie chce ale gdy nie jest to molestowanie "seksualne" tylko zwykle to kazdy wzruszy ramionami i powie ze takie jest zycie. Seksowi przypisuje sie znaczenie ponad miare tego co normalni ludzie odczuwaja.
  • pigeon_shit_dust 04.10.18, 18:26
    dorota_333 napisała:

> Jeśli ktoś naprawdę nie rozumie, czemu ściga się pewne zachowania, to polecam t
    > rochę ruszyć wyobraźnią i zrobić sobie "test bliskiej osoby". Wyobraź sobie zac
    > howanie molestującego, to, co on robi.

Zakladam ze pracujesz w jakiejs firmie? masz wspolpracownikow?
    No to teraz sobie wyobraz ze masz pilne wezwanie do kadr.
    Zamykaja za Toba drzwi, rozmowa bedzie poufna ale bardzo wazna. Otoz jeden z Twych wspolpracownikow twierdzi ,ze dzis rano gdy wychodzil z toalety, podeszlas do niego i wykorzystujac moment, ze nikogo nie ma w poblizu, naglym ruchem zlapals go za jajca.
    Sklada oficjalna skarge na Ciebie , lozyl juz piemne oswiadczenie i domaga sie nadania sprawie formalnego toku. Nie ma wprawdzie swiadkow, ale facet ma doskonala opinie, zadnych skarg na niego, dobry pracownik bez zadnych problemow dyscyplinarnych.
    Co teraz ?
  • dorota_333 04.10.18, 19:50
    Jak kilku facetów zezna pod przysięgą, że to zrobiłam, to dojdę do wniosku, że nie było najlepszym pomysłem chwytać smile

A poważnie: boisz się rzeczy, która jest mało prawdopodobna. Swoje twierdzenia jako strony procesowej zawsze trzeba uprawdopodobnić co najmniej. A adwokat oskarżonego też robi sporo, żeby wiarygodność pani/pań podważyć. Jeśli sąd mimo tego dochodzi do jednoznacznych wniosków, to znaczy, że są (nomen omen) twarde dowody.

Samo słowo przeciw słowu nie wystarcza.

W sprawie Kavanaugh nie chodzi o konkretne molestowanie tylko o profil moralny człowieka, który ma być częścią najważniejszego sądu USA. Wiadomo już, że kłamie - w latach licealnych pił jak smok, bywał agresywny i przechwalał się tym szeroko. Teraz rżnie niewiniątko i ascetę.
  • pigeon_shit_dust 04.10.18, 19:55
    dorota_333 napisała:

> W sprawie Kavanaugh nie chodzi o konkretne molestowanie tylko o profil moralny
    > człowieka, który ma być częścią najważniejszego sądu USA. Wiadomo już, że kłami
    > e - w latach licealnych pił jak smok, bywał agresywny i przechwalał się tym sze
    > roko. Teraz rżnie niewiniątko i ascetę.

Nieprawda. Caly czas piluja swoje teczowe mordy zeby go zanmknac !!

--
  • pigeon_shit_dust 04.10.18, 20:38
    dorota_333 napisała:

>
    > Samo słowo przeciw słowu nie wystarcza.

Ofiarom bardzo rzadko chodzi o wiezienie dla "molestujacego". Moze w prawdziwych przypadkach tak.
    To nawolywanie , ze molestujacy powinien byc w wiezieniu to tylko narzedzie do wydojenia wiekszych pieniedzy. Wy tam to dopiero praktykujecie, na KK.
    Wyciaganie milionow za doope przyjdzie z czasem. A zeby wyciagnac kase na ugode, nie potrzeba swiadkow, wiekszosci lawy p[rzysieglych, praktycznie nic. Na gebe wszystko.
  • cojestdoktorku 04.10.18, 18:27
    w zasadzie jak obecnie poderwac kobietę nie molestujac jej?

obecnie sytuacja zaczyna wygladac tak że jeśli facet wyjedzie z zalotami w kierunku jakiejś babki i ona je zaakceptuje zostana taka czy inna para,
    jeśli natomiast babka nie zaakceptuje zalotów to ta próba zbliżenia sie do niej będzie molestowaniem

faceci z lekkim podejsciem do życia, którzy nie boja sie zaczepić kobiety, zagadać, beda mieli przerąbane tongue_out

• pigeon_shit_dust 04.10.18, 19:20
    Piekna pani moze Cie tez zaakceptowac i wszystko bedzie slicznie przez rok, a potem Cie porosi zebys zaplacil za tydzien na Karaibach…Tobie cos nie bedzie pasowalo I powiesz “innym razem”. Wrocisz z roboty, mieszkanie bedzie puste. Pani sie wyniosla. W pewnym sensie poczujesz ulge, ale tylko do nastepnego dnia rano, gdy to policja wywali kopniakami Twe drzwi a Ty ostatni raz ogarniesz, juz skuty w kajdanki, spojrzeniem swe wypieszczone one beedrom. Juz tu nie wrocisz, po 10 letnim wyroku. Zabiora mieszkanie, graty poleca na smietnik lub aukcje a psa uspia.
  • dorota_333 04.10.18, 19:52
    > jeśli natomiast babka nie zaakceptuje zalotów to ta próba zbliżenia sie do niej będzie molestowaniem
    Próba zbliżenia się kontynuowana po pierwszym "nie" - owszem, będzie molestowaniem.
  • pigeon_shit_dust 04.10.18, 19:57
    dorota_333 napisała:

> Próba zbliżenia się kontynuowana po pierwszym "nie" - owszem, będzie molestowan
    > iem.

Spoko. Za pol roku bedzie inna fala. beda prosic zeby je "molestowac". jak sie juz wysusza i wyszumia na fali tej dzisiejszej glupizny.

--
  • cojestdoktorku 04.10.18, 20:56
    ależ próba przed pierwszym "nie" też może zostać zgłoszona jako molestowanie
  • cojestdoktorku 04.10.18, 21:05
    taka sytuacja:
    dyskoteka, tańcza kobiety, tańcza mężczyźni, takie założmy sobie kolejne poziomy wtajemniczenia
    1 facet sie uśmiecha, kobieta odwzajemnia
    2 tańcza blisko siebie
    3 później moze sie obejmują i zaczynaja tańczyć w parze
    4 później moze flirtują rozmawiając
    5 później moze sie całują

na ktorymś z tych etapów facet moze odpaść, bo albo źle pachnie, albo nagle dziewczyna spostrzega ze ma krzywe zeby, no coś ją odstręcza i facet odpada
    tylko ze bez względu na to czy facet odpadł na punkcie trzecim, czwartym czy piątym to on próbując przejsc do kolejnego punktu kobiete molestuje, bo nie zdaje sobie sprawy ze ona powie nagle "nie"
    molestowania nie bedzie tylko wtedy jeśli punktacja dojdzie do "ostatniej bazy" ze tak powiem
  • dorota_333 04.10.18, 21:29
    Nie kombinujcie, Panowie smile
    Kobiety nie zgłaszają 99,9% wątpliwych sytuacji. Ochrona jest ciągle dużo słabsza niż być powinna.

Dopiero zaczyna się mówić o problemie. Do przegięcia w drugą stronę w Polsce bardzo jest daleko.
  • frusto 04.10.18, 22:45
    Poniżej prosty filmik, który wszystkim nam pozwoli zrozumieć, jak łatwo uniknąć oskarżenia o molestowanie seksualne w USA.

www.youtube.com/watch?v=PxuUkYiaUc8
  • pigeon_shit_dust 05.10.18, 01:29
    Video unavailable
    The uploader has not made this video available in your country.

--
  • frusto 05.10.18, 11:03
    Google "Sexual Harassment and You - Saturday Night Live"
    Może ten zadziała: www.youtube.com/watch?v=gBVuAGFcGKY

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka