Dodaj do ulubionych

Myśliwy krytykuje masowy odstrzał dzików

11.01.19, 10:30
Zamiast dokonywać odstrzału dzików z powodu ASP, racjonalniej było by wyłożyć do leśnych paśników szczepionkę przeciw tej chorobie. Było by to skuteczniejsze. Bo chociaż dziki chorują i są nosicielami tej choroby, to przecież nie one zanoszą ASP do chlewni rolników, a przenoszą ją ludzie, najczęściej robią to sami hodowcy świń! Dlatego ten, który podjął decyzję o odstrzale dzików, to albo jest człowiekiem bez wyobraźni, albo w ten sposób chce zaspokoić swój skrywany instynkt "'drapieżcy i mordercy"!!! LO


Myśliwy krytykuje masowy odstrzał dzików. "Poroniony pomysł"

www.wp.pl/?s=wiadomosci.wp.pl%2Fsgwpsgfirst-6334869096511105a
Edytor zaawansowany
 • rotomaniak 11.01.19, 11:15
  Rozumiem twoją troskę o dziką zwierzynę,ale właśnie dlatego podjęto decyzję o odstrzale dzików ponieważ na ASF nauka nie znalazła jak dotychczas żadnej szczepionki i innego lekarstwa.Dziwne ,że nie wiesz o tak podstawowej sprawie.Ja nie jestem znawcą tego zagadnienia a i ty chyba też ponieważ wypowiadałbyś się w innej formie.W Niemczech profilaktycznie wybito już ponad 800 tyś.dzików a tam jak wiem nie było jeszcze jednego przypadku zarażenia.W Polsce jest planowany odstrzał ok.200-250 tyś szt.Jak podają media możliwości odradzania dzików to nawet 300% rocznie a jeśli tak jest to chyba nie ma o co drzeć szat?Zdajmy się na fachowców i pozwólmy im działać.Nie można słuchać jedynie zeznających w swojej sprawie adwokatów /tutaj myśliwych/bo to sprowadza na manowce.Ostatnio zaskoczył mnie człowiek,którego osobiście darzyłem jakimś uznaniem pomimo,że nie jest z mojej opcji politycznej Włodzimierz Cimoszewicz,który zaproponował by w walce z ASF wybić nie dziki a stada świń,które znajdują się w pasie ognisk ASF.No ale to jest własnie myśliwy.

  Z poważaniem rotomaniak
 • pigeon_shit_dust 11.01.19, 14:43
  rotomaniak napisał:

  i ty chyba też ponieważ wypowiadałbyś się w i
  > nnej formie.W Niemczech profilaktycznie wybito już ponad 800 tyś.dzików a tam j
  > ak wiem nie było jeszcze jednego przypadku zarażenia.

  Watpie
 • rotomaniak 11.01.19, 16:19
  Re: Myśliwy krytykuje masowy odstrzał dzików
  pigeon_shit_dust 11.01.19, 14:43
  rotomaniak napisał:

  i ty chyba też ponieważ wypowiadałbyś się w i
  > nnej formie.W Niemczech profilaktycznie wybito już ponad 800 tyś.dzików a tam j
  > ak wiem nie było jeszcze jednego przypadku zarażenia.

  Watpie
  Odpowiedz Cytuj Link


  wiadomosci.wp.pl/niemcy-rekordowy-odstrzal-dzikow-w-sezonie-20172018-to-zabezpieczenie-przed-asf-6336672558811265a

  W mediach tego jest w bród
 • pigeon_shit_dust 11.01.19, 16:51
  To wystrzlaja wszystkich Polakow.
 • 2leor1931 11.01.19, 17:07
  Ebola też wydawała się nie do opanowania. Jednak skoncentrowany wysiłek nauki dał w końcu pewne pozytywne efekty, przynajmniej na tyle, że nie każdy zainfekowany tym wirusem musi umrzeć. Gdyby wtedy, gdy wykryto wirusa eboli, hołdowano takim samym , zasadom walki z rozszerzaniem się tej choroby, jak teraz z ASF, to wszystkich, którzy zachorowali na Aids, należało by pozabijać. Zamiast wybijać bezmyślnie zwierzęta, w ogóle nie wiedząc, czy są faktycznie chore i nosicielami wirusa ASF, to póki co należy wprowadzić ścisłe reżimy sanitarne. Przecież to nie żyjące w Polsce dziki przyniosły z Afryki wirusa!
 • rotomaniak 11.01.19, 17:57
  Zastanawiam się skąd ta histeria w obronie dzików.W Polsce jest jakaś określona ich populacja.Co roku różne koła łowieckie dokonują ich odstrzału utrzymując populację na jakimś poziomie.Poza niektórymi środowiskami ekologów nigdy większe grupy społeczeństwa nie wypowiadały się w obronie dzików w takim tonie histerii.Na dzień dzisiejszy z konieczności planuje się dokonać ich odstrzału na ograniczonym terenie i jak widać z wyliczeń/odradzanie dzików ok.300%/ w ciągu roku może dwóch pogłowie tych zwierząt wróci do przyjętej normy.Jaka szkoda społeczna z tego powstanie? W Polsce jest zarejestrowanych 123 tyś myśliwych.Na terenie objętym planowanym odstrzałem na stałe "zabawia się" niech będzie 23 tyś myśliwych.Czy naprawdę tak wam żal tych myśliwych-pasibrzuchów,że przez okres roku będą pozbawieni tej "zabawy"?lub będą się musieli jeździć do sąsiednich kół łowiectwa nadwyrężając swoje piwne mięśnie?Rozumiałbym jeszcze gdybyście deklarowali swój sprzeciw przeciwko samemu zabijaniu zwierząt,ale tego na tym forum nie robicie.

  Z poważaniem rootmaniak
 • szczurek.polny 11.01.19, 17:01
  natemat.pl/260417,zwykly-odstrzal-dzikow-czy-masowa-rzez-wyjasniamy-o-co-chodzi-z-dzikami

  www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-komisja-europejska-popiera-plan-odstrzalu-dzikow-i-chwali-po,nId,2777656

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.