Dodaj do ulubionych

Cały PiS modli się za zdrowie prezydenta Gdańska

14.01.19, 08:21
… Pawła Adamowicza.

W tej strasznej chwili zadziwiające jest to powszechne zgięcie kolan wśród czołowych polityków PiS. Wszyscy się modlą, minister zdrowia jedzie na miejsce, do gdańskiego szpitala nadzorować proces zdrowienia prezydenta Adamowicza (daj Bóg). Jeśli nie prowadzi, to też się modli.

Największe wrażenie zrobił jednak na mnie wpis ministra Brudzińskiego, który od razu prawidłowo zdiagnozował przyczyny tego dramatycznego wydarzenia:

"Zgadzam się z Panem i dlatego przekazałem pański wpis @PolskaPolicja . Najwyższy czas zatrzymać to szaleństwo nienawiści. Tam gdzie nie pomaga apel o powstrzymanie głosów nienawiści, powinno bezwględnie wkraczać surowe prawo i konsekwencje."

twitter.com/jbrudzinski/status/1084560921001947141
(wytłuszczenie moje)

Oto sam Jojo, który kiedyś na wiecu pod TK wykrzykiwał: "komuniści i złodzieje" (kończąc zdanie prezesa: "cała Polska z was się śmieje"). Teraz zapowiada, że głosy nienawiści będzie wypalał żelazem.

Jojo zgrabnie, brawurowo wskoczył na Mount Everest hipokryzji. A to jeszcze nie wszystko, co usłyszymy.
Obserwuj wątek
  • dorota_333 Pisowska prokuratura umorzyła śledztwo 14.01.19, 09:14
   … w sprawie "aktów zgonu politycznego" wystawionych przez Młodzież Wszechpolską kilku prezydentom miast polskich, w tym Pawłowi Adamowiczowi.

   wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24360761,adamowicz-skarzyl-sie-na-mowe-nienawisci-wczesniej-umorzono.html#s=BoxMMtImg2

   Dopełniło się.
  • 2leor1931 Re: Cały PiS modli się za zdrowie prezydenta Gdań 14.01.19, 09:14
   Napastnik po tym, jak zaatakował Pawła Adamowicza, przez kilkadziesiąt sekund chodził po scenie z uniesionym nożem. Udało mu się także wziąć mikrofon i powiedzieć, dlaczego zaatakował prezydenta Gdańska. (...) Dopiero wtedy został obezwładniony przez ochroniarzy. Z wielu stron pojawiły się głosy dotyczące złego zabezpieczenia imprezy w Gdańsku. (...) - Ta opóźniona reakcja ze strony ochrony nie jest niczym dziwnym - mówi Onetowi Monika, policjantka z wieloletnim stażem, która specjalizuje się m.in. zabezpieczaniu imprez masowych. - Ochrona podczas takich wydarzeń jest zwrócona w stronę widowni, skąd zazwyczaj jest zagrożenie. Tutaj muszą pilnować, czy ktoś nie próbuje się na scenę przedostać, czy nikt nie przeskakuje przez barierki. Pracownicy ochrony w takim wypadku są za barierkami, ale nie patrzą na scenę, więc w całej sytuacji zorientowali się z opóźnieniem - dodaje." (www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/zaatakowa%C5%82-adamowicza-i-chodzi%C5%82-po-scenie-z-no%C5%BCem-w-r%C4%99ku-policjantka-trudno-m%C3%B3wi%C4%87-o-opiesza%C5%82o%C5%9Bci-ochrony/ar-BBScZxa?li=BBr5MK7).
   Policjantka bzdury opowiada! Przecież w ochronie jest wiele osób. Dlatego powinna być obserwowana cała przestrzeń imprezy, też scena. Z tego, co się stało wynika, że do ochrony są angażowane przypadkowe osoby bez wymaganych predyspozycji psychofizycznych do pełnienia takich obowiązków. Zaś z tego, co na ten temat miała do powiedzenia policjantka Monika, wynika, że tak samo jest w policji. Panie Brudziński, niech Pan zrobi wreszcie porządek w swoim resorcie i tak samo w służbach porządkowych! Przecież ci ludzie do czegoś się zobowiązywali podejmując pracę w tych służbach i za to biorą pieniądze!!!
  • 2leor1931 Re: Cały PiS modli się za zdrowie prezydenta Gdań 14.01.19, 11:33
   "Prezydenta Gdańska zaatakował 27-letni mężczyzna, który miał na sobie identyfikator z napisem "media". (...) Pracownik Regionalnego Centrum Wolontariatu, które było organizatorem wczorajszego koncertu WOŚP, poinformował Onet.pl, że że wydano 19 plakietek z napisem "Media", a na liście wpisanych osób nie ma nazwiska napastnika.
   Żeby uzyskać plakietkę, trzeba było wylegitymować się jako dziennikarz i podpisać listę. Wśród osób, które odebrały identyfikatory, nie było nikogo podejrzanego. (www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/napastnik-miał-plakietkę-media-wydano-ich-19-żad)
   Z powyższego wynika, że była to zaplanowana zbrodnia. Prokuratura powinna wdrożyć energiczne śledztwo oraz ustalić, kto za tym stoi!
  • pigeon_shit_dust Cisnienie w mozgach rosnie 14.01.19, 14:14


   Niezawodny znak ze kryzys tuz tuz.
   Wlazenie na Sniezke w sandalkach i jazda “szybka le bezpiczna” 300 km na godzine juz nie daje adrenaliny.
   Potomstwo Polan wchodzi na kolejny level I siega po kosy. Po kosy I klonice. Jesli nie wskoczy kryzys, ktory spowoduje konicznosc wlaczenie survival mode to bedzie zle.
    • pigeon_shit_dust Wieszac trzeba 14.01.19, 16:05
     A nie bandytow do psychologoa wysylac i twarze kurwa w mediach zaslaniac.
     Uczcie sie od USA co robic z bandytami , zamiast ogladac glpkowate amerykanskie show w TV to odbudujcie szubienice na Mokotowie , dzira jeszcze jest, mechanizm sam dorobie za newielka oplata.
     --
     Aby uczynić z ludzi niewolników, należy dać im pieniądze, których nie zarobili
     • dorota_333 Re: Wieszac trzeba 14.01.19, 16:14
      To jest obojętne, czy zawiśnie, czy odsiedzi dożywocie. Ten człowiek to jest tak naprawdę tylko nóż. Ktoś niestabilny psychicznie, kto zareagował na trzy lata seansów nienawiści. Kiedyś to się musiało stać.

      To jak Eligiusz Niewiadomski.
      • pigeon_shit_dust Re: Wieszac trzeba 14.01.19, 16:19
       dorota_333 napisała:


       > To jak Eligiusz Niewiadomski.

       No wlasnie.... Niewiadomski spotkal sie z Maciejewiczem na samym koncu.


       --
       Aby uczynić z ludzi niewolników, należy dać im pieniądze, których nie zarobili
       • pigeon_shit_dust Troszke bardziej prawdziwa twarz 14.01.19, 16:35
        pigeon_shit_dust napisał:

        > dorota_333 napisała:
        >
        >
        > > To jak Eligiusz Niewiadomski.
        >
        > No wlasnie.... Niewiadomski spotkal sie z Maciejewiczem na samym koncu.

        Z Maciejewskim, sorry.
        Zobaczymy czy ten akt ochlodzi troche zapedy turystow, glownie nirwego, ktorzy do 3M lataja doslownie jak do lokalnej knajpy. To Trolle podbijaja ceny wszystkiego w Gdansku i okolicy, no moze do nich teraz prawdziwe oblicze polskosci dotrze i jeden z drugim poleco do Bulgarii...
        jak sobie uswiadomia ze w ukochanym Gdansku nozem w serce mozna dostac za bezdurno.

        >
        >
        --
        Aby uczynić z ludzi niewolników, należy dać im pieniądze, których nie zarobili
  • dorota_333 Plastusie i banknot 14.01.19, 15:52
   Kiedy Rachoń emitował parszywe bajeczki plastusiowe dla pisowskiego elektoratu, to nikomu na prawicy to nie przeszkadzało.

   Beknie dopiero za to, że w ostatniej bajeczce pojawił się banknot o nominale 200 "eurokaczek" z podobizną Lecha Kaczyńskiego:

   wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24358934,wewnetrzne-walki-w-tvp-rachon-oskarzany-o-wypromowanie-ohydnego.html#a=167&c=154&s=BoxNewsImg3
  • cojestdoktorku Re: Cały PiS modli się za zdrowie prezydenta Gdań 14.01.19, 19:31
   seanse nienawiści miewają obie strony
   https://tuszem.files.wordpress.com/2016/05/qrde-rsrmch.jpg
   https://zapodaj.net/images/ad44b9e580c8f.jpg

   --
   diabeł w swych metodach kuszenia do grzechu używa przede wszystkim wizji przyszłości. Nigdy nie skupia się na teraźniejszości, na opisie tego co jest, bo opisując to co będzie, jest mu najłatwiej kłamać i oszukiwać. Ma wolność w kreowaniu sądów, bo jakże można zaprzeczyć czemuś, co się jeszcze nie wydarzyło?
   • cojestdoktorku ksiądz przemówił 14.01.19, 19:33
    m.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/komentarze/art,3499,ks-kachnowicz-po-ataku-w-gdansku-ten-kraj-stal-sie-psychiatrykiem-politycy-zrobili-tu-arene-swojej-wojny.html
    --
    diabeł w swych metodach kuszenia do grzechu używa przede wszystkim wizji przyszłości. Nigdy nie skupia się na teraźniejszości, na opisie tego co jest, bo opisując to co będzie, jest mu najłatwiej kłamać i oszukiwać. Ma wolność w kreowaniu sądów, bo jakże można zaprzeczyć czemuś, co się jeszcze nie wydarzyło?
   • dorota_333 Re: Cały PiS modli się za zdrowie prezydenta Gdań 14.01.19, 19:43
    To zdjęcie z dziewczynkami chyba już ktoś tutaj pokazywał (chyba Vice), kilka lat temu. Takie są wasze argumenty.

    Tymczasem wybryk młodzianków wszechpolskich, którzy wieszali na szubienicach zdjęcia europosłów utknął ponad rok temu w prokuraturze. Nie można znaleźć sprawców, chociaż są filmy z zajścia.
    Spalenie kukły wyobrażającej Ryszarda Petru skwitowano jako miłą zabawę chłopców, którzy - nawiązując do tradycji - spalili Marzannę na wiosnę. Itd., itd.

    Problem jest wielowarstwowy. Język nienawiści czołowych polityków. Powszechny język nienawiści w sieci. Całkowita bierność prokuratury, gdy chodzi o atakowanie opozycji. A szczególnym rysem Pis jest posługiwanie się narodowcami. Ich czynne i werbalne ataki na opozycję są chronione przez organy państwa. PiS używa narodowców jak psa, którym szczuje oponentów.
    To tez kiedyś się zemści, pies pogryzie na śmierć.
    • dorota_333 Re: Cały PiS modli się za zdrowie prezydenta Gdań 14.01.19, 19:49
     Jeszcze coś: spójrz na to, co linkowałam tutaj rano:
     wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24360761,adamowicz-skarzyl-sie-na-mowe-nienawisci-wczesniej-umorzono.html#s=BoxMMtImg2


     Młodzież Wszechpolska wydaje "akty zgonu" kilkunastu prezydentom polskich miast - w tym Pawłowi Adamowiczowi! - a prokuratura UMARZA śledztwo w tej sprawie. Wg ziobrowskiej prokuratury to nie jest przestępstwo!
     • cojestdoktorku Re: Cały PiS modli się za zdrowie prezydenta Gdań 14.01.19, 19:58
      >Młodzież Wszechpolska wydaje "akty zgonu" kilkunastu prezydentom polskich miast - w tym Pawłowi Adamowiczowi! - a >prokuratura UMARZA śledztwo w tej sprawie. Wg ziobrowskiej prokuratury to nie jest przestępstwo!

      ale za to spalenie kukły żyda jest przestępstwem smile
      gazetawroclawska.pl/wroclaw-spalil-kukle-zyda-idzie-do-wiezienia/ar/11484920
      a w USA to chyba można bezkarnie prezydenta obsmarowac?
      każdy kraj ma swoje zasady, w w Iranie mozna mało smile

      poczytaj księdza
      politycy znów na tym wygrają, oni "grają w grę" robia teatr, a do gardeł skacza w efekcie nie oni tylko społeczeństwo
      politycy sobie krzywdy nie zrobia a tylko wykorzystaja w zagrzewaniu do walki swoich politycznych kiboli

      --
      diabeł w swych metodach kuszenia do grzechu używa przede wszystkim wizji przyszłości. Nigdy nie skupia się na teraźniejszości, na opisie tego co jest, bo opisując to co będzie, jest mu najłatwiej kłamać i oszukiwać. Ma wolność w kreowaniu sądów, bo jakże można zaprzeczyć czemuś, co się jeszcze nie wydarzyło?
    • cojestdoktorku Re: Cały PiS modli się za zdrowie prezydenta Gdań 14.01.19, 19:51
     alez wkleiłem dwie grafiki, bo takie wyskoki sa po obu stronach
     jasne ze Ty zauważasz głownie te które uderzaja w Twoje sympatie
     ale są też takie które uderzają w drugą stronę tylko dla Ciebie mniej widoczne
     za to bardziej widoczne dla pisiaków

     --
     diabeł w swych metodach kuszenia do grzechu używa przede wszystkim wizji przyszłości. Nigdy nie skupia się na teraźniejszości, na opisie tego co jest, bo opisując to co będzie, jest mu najłatwiej kłamać i oszukiwać. Ma wolność w kreowaniu sądów, bo jakże można zaprzeczyć czemuś, co się jeszcze nie wydarzyło?
     • dorota_333 Re: Cały PiS modli się za zdrowie prezydenta Gdań 14.01.19, 20:03
      > ale są też takie które uderzają w drugą stronę tylko dla Ciebie mniej widoczne
      > za to bardziej widoczne dla pisiaków

      PiS ma za sobą cały państwowy aparat przemocy. Plus media publiczne, które stały się szczujnią (patrz: plastusie Barbary Pieli, coś absolutnie szambiarskiego). Plus zaprzyjaźnione bojówki narodowców.

      PiS wytworzył dzięki temu wszystkiemu atmosferę nagonki. Jak narodowcy w 1922 roku. Tyle, że Niewiadomski był inną postacią niż morderca Pawła Adamowicza. Jednak mechanizm nakręcania nienawiści zadziałał podobnie.
      • cojestdoktorku Re: Cały PiS modli się za zdrowie prezydenta Gdań 14.01.19, 20:12
       tylko się nie zdenerwuj za ten symetryzm uncertain

       "Sędzia w uzasadnieniu stwierdził m.in., że Cyba w 2010 roku przygotowywał zamach na życie Jarosława Kaczyńskiego, jednak odstąpił od niego z powodu środków bezpieczeństwa, w związku z czym postanowił dokonać zamachu na inne osoby związane z PiS. Sprawcy było obojętne, kogo zastanie – miał on na celu zabicie kogoś z PiS"
       pl.wikipedia.org/wiki/Atak_na_biuro_poselskie_PiS_w_%C5%81odzi

       upieram sie ze widzisz tylko to co chcesz a nie całokształt

       --
       diabeł w swych metodach kuszenia do grzechu używa przede wszystkim wizji przyszłości. Nigdy nie skupia się na teraźniejszości, na opisie tego co jest, bo opisując to co będzie, jest mu najłatwiej kłamać i oszukiwać. Ma wolność w kreowaniu sądów, bo jakże można zaprzeczyć czemuś, co się jeszcze nie wydarzyło?
       • dorota_333 Re: Cały PiS modli się za zdrowie prezydenta Gdań 14.01.19, 20:19
        Nie ma symetrii. PiS uruchomił przemysł nienawiści w TVP. PiS posługuje się prokuraturą i policją, żeby nękać ludzi o odmiennych od władzy poglądach (lub nie ścigać ataków na opozycję). PiS posługuje się bojówkami narodowców i kibolskimi.

        Nie ma symetrii. Im wcześniej mordy zdradzieckie zrozumieją, że władzy chodzi o rozpętanie wojny domowej, tym lepiej.
    • frusto Re: Cały PiS modli się za zdrowie prezydenta Gdań 17.01.19, 12:19
     Ja powiem, że jestem pod wrażeniem. Spektakl (pod patronatem posłanki Scheurig), w którym aktorka wyrażała żal, że prawo zabrania jej zbierać pieniądze na płatnego zabójcę mającego odstrzelić Kaczyńskiego, wyjątkowo będzie bez tego monologu.

     Oczywiście, ci, co się oburzają na polityczne akty zgonu, ten spektakl zapewne uważają za dopuszczalną formę ekspresji artystycznej.
  • dorota_333 Re: Cały PiS modli się za zdrowie prezydenta Gdań 14.01.19, 20:38
   "Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz nie żyje. Padł ofiarą nożownika, który wdarł się na scenę "Światełka do nieba”. Zaraz po zamachu pojawiły się apele o wstrzemięźliwość, milczenie, modlitwę. Nie mam zamiaru milczeć. Wręcz przeciwnie, chce mi się krzyczeć!

   Atak na Pawła Adamowicza to akt stricte polityczny. Ofiarą jest czynny polityk. Zamachowiec w momencie ataku wykrzykiwał polityczne hasła. Hasła inspirowane polityczną propagandą.
   Treść przekazów publicznej telewizji szkalujących ofiarę zamachu można wyliczać długo. Adamowicz w oficjalnym przekazie to aferzysta o nieudokumentowanym majątku: "CBA na tropie prezydenta Gdańska, "Prowokacje prezydenta Gdańska", "Gdańskie układy prezydenta Adamowicza", "CBA na tropie” itp.

   Dzisiaj w obliczu tragedii Paweł Szefermaker, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji stwierdza: "Potrzebna jest propaństwowa dyskusja".
   Trudno się z tą opinią nie zgodzić. To przecież państwo zamierzoną bezczynnością przez lata prowokowało do przemocy. Dzisiaj zbieramy gorzkie owoce tej polityki.
   Do dzisiaj nie przedstawiono zarzutów ludziom, który symbolicznie wieszali europosłów Platformy Obywatelskiej w Katowicach.

   Prokuratura nie dopatrzyła się przestępstwa w "akcie zgonu" Pawła Adamowicza jaki opublikowała Młodzież Wszechpolska. Wręcz odwrotnie, jej były szef dostaje ministerialną posadę. Uczestnicy marszów Niepodległości nawołujący do nienawiści rasowej i narodowościowej pozostali do dzisiaj bezkarni. Ci którzy pobili protestujące kobiety nie mają się czego obawiać. Prokuratura umorzyła śledztwo w ich sprawie.
   Także to, w sprawie haniebnego, grożącego szubienicą transparentu jaki pojawił się na stadionie Legii w Warszawie.

   Zamach na prezydenta Gdańska to sprawa polityczna, bo jest rezultatem wieloletniego przyzwolenia na przemoc symboliczną. Państwo pod wodzą Jarosława Kaczyńskiego zamiast chronić obywateli, sprawować odstraszającą funkcję dla wszelkiej maści przestępców wręcz odwrotnie, prowadziło politykę tolerancji dla nienawiści i przemocy. Każda przemoc zaczyna się w mowie, kończy fizycznym atakiem. Minister Ziobro bardzo dużo mówi o prewencyjnej roli służb i egzekwowania prawa. Szkoda, że robi to w tak wybiórczy sposób. Rola państwa w tej sprawie jest kwestią polityczną, bo kwestią polityczną jest jego naprawa. Im głośniej będziemy na ten temat krzyczeć, im bardziej otwarta dyskusja, tym większe szanse na przywrócenie standardów bezpieczeństwa w życiu publicznym. Standardów, które zostały zniszczone poczynając od przemocy słowa i przemocy symboli.

   Mechanizm ten zadziałał w przypadku prezydenta Gdańska, ale może zadziałać też w przypadku innych szkalowanych publicznie osób. Po kłamliwej kampanii szkalującej sędziów przeprowadzonej przez Fundację Narodową, minister Suski mówi o złocie, które "niektórzy sędziowie mają zakopane w ogródkach". Dziś ukazuje się tygodnik Sieci z sędziami na okładce. Twarze wykrzywione nienawistnym grymasem, w rękach karabiny maszynowe, granatnik, na szyi sznury amunicji. Podpis: "Rozgrzana kasta". Gdy jutro ofiarą będzie sędzia też będziecie jak minister Sellin całkowicie zaskoczeni? Znowu wezwiecie do modlitwy?

   Modlitwa nie uratuje życia Pawłowi Adamowiczowi. Modlitwa też nie naprawi mechanizmów, które prowadzą do przemocy. Zamach na prezydenta Gdańska to drugi taki przypadek w wolnej Polsce. Modlitwa nie wystarczy jeśli chcemy, żeby nie był ostatni. Trzeba wzniecić polityczną dyskusję, bo polskie państwo wymaga naprawy, bo polskie życie publiczne wymaga naprawy, bo dyskusja publiczna wymaga naprawy. To nie są tematy wiary, które można rozwiązać modlitwą, lecz tematy stricte polityczne. Musimy jasno głośno i otwarcie domagać się rozliczenia tych, który zaniechaniem, pozwoleniem na przemoc dopuścili do tej zbrodni.
   Za polskie państwo ktoś przecież ponosi odpowiedzialność. Za zamach w Gdańsku także."

   opinie.wp.pl/jakub-bierzynski-pawel-adamowicz-nie-zyje-nie-chce-byc-cicho-nie-bede-cicho-6338483132466817a


   Tak, to możliwe. Pisowska szczujnia już wskazuje następne ofiary. Tych, którzy mają złoto zakopane w ogródkach.

   Gdyby to nie było tragiczne, to bym się roześmiała z idiotyzmu Suskiego.
   • ziomekfrompoland Re: Cały PiS modli się za zdrowie prezydenta Gdań 14.01.19, 21:24
    Jesteś jednostronnie zafiksowana. Obie strony maja równo za uszami.
    "Od ataku na biuro poselskie PiS w 2010 roku minęło już ponad 8 lat. To wystarczyło, by zapomnieć do czego prowadzi wojna polsko-polska? Jeśli tak, to nie trzeba szukać tak daleko, bo mało kto pamięta, że niecały rok temu od ran nożem zginął 37-letni Paweł. Poszło o zabarykadowane Krakowskie Przedmieście przez miesięcznicę smoleńską.

    Mało? No to może historia mężczyzny, który w październiku 2017 roku podpalił się w centrum Warszawy w proteście przeciwko politykom?"
    Paweł Adamowicz nie żyje - parę rad dla polityków
    https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/50636601_403703343702765_4132903010097430528_n.jpg?_nc_cat=101&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=ec77e6a3ef6840be24943e9eed839b60&oe=5CC56AF9
    • ziomekfrompoland Re: Cały PiS modli się za zdrowie prezydenta Gdań 14.01.19, 21:31
     Zasiane ziarno nienawiści prędzej czy później wydaje plon
     Dobry komentarz pod artykułem Kurskiego:
     "Z racji pracy, którą się zajmuję, bywam blisko przy politykach (różnych opcji). Język i myślenie jest dokładnie takie samo. Tylko jedni czasem są nieco bardziej opanowani publicznie, a inni mniej. Sorry, to są rzeczy, które filozofowie opisują od tysięcy lat. Wypada wiedzieć, chyba że chce się pełnić rolę ciemnego luda. Polityk, to ktoś, kogo dana społeczność wynajmuje, miedzy innymi po to, aby był DRAPIEŻNIKIEM, w jej imieniu. W celach wiadomych (nie musi sam nikogo zabijać, ale ma po prostu być twardym człowiekiem, któremu ręka nie zadrży). Na to nałożona jest maska kultury, ale fakty pozostają faktami - na tym polega polityka. Bardzo niewygodnie jest nam się do tego przyznać, dlatego "naszych" polityków wybielamy a "onych" oskarżamy o samo zło. A prawda jest taka jak wyżej - polityk to ryzykowny zawód, to człowiek najdalszy od ideałów, jakie głosi publicznie, i to także zawód niebezpieczny, bo skupia na sobie ogromną energię społeczną, w każdym tego słowa znaczeniu. A więc przyciąga szaleńców, psychopatów, ludzi agresywnych, wrogów, silnych przeciwników. I dlatego bywa obiektem ataku fizycznego, słownego, przemocy, zbrodni. Tak było, jest i będzie, jak długo istnieje ludzkość. Tacy jesteśmy, taki jest system, tacy są politycy. Wystarczy popatrzeć - jeszcze nie ostygł trup, a już pod hasłem walki z nienawiścią i podziałami, mamy podziały i odrębne demonstracje przeciwko nienawiści. Polityczny show mus go on. Powyższy felieton pana Kurskiego jest na to najlepszym dowodem - teraz PO i GW będzie miała swój Smoleńsk. I nie zawaha się wykorzystać politycznie czynu przypadkowego szaleńca. Już wykorzystuje."
   • leda16 Re: Cały PiS modli się za zdrowie prezydenta Gdań 17.01.19, 20:42
    dorota_333 napisała:

    > "Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz nie żyje. Padł ofiarą nożownika, który wdarł
    > się na scenę "Światełka do nieba”. Zaraz po zamachu pojawiły się apele o wstrz
    > emięźliwość, milczenie, modlitwę. Nie mam zamiaru milczeć. Wręcz przeciwnie, ch
    > ce mi się krzyczeć!
    > Im głośniej będziemy na te
    > n temat krzyczeć, im bardziej otwarta dyskusja, tym większe szanse na przywróce
    > nie standardów bezpieczeństwa w życiu publicznym.


    "Mając donośny głos w gardle, niepodobna myśleć o rzeczach subtelnych" F. Nietzsche - Tako rzecze Zaratustra. Zwłaszcza, że krzyk, wrzask są erupcją agresji werbalnej, typowej dla przekupek z jarmarku, a nie rzeczowych argumentów prezentowanych w dyskusji przez ludzi rozumnych.    Tak, to możliwe. Pisowska szczujnia już wskazuje następne ofiary. Tych, którzy
    > mają złoto zakopane w ogródkach.


    Nikt z sędziów nie jest tak głupi, żeby zakopywać swoje złoto w ogródku, a skoro jednak jest tak głupi, to ma zawód małorolnego chłopa i w ogródku może zakopać sobie co najwyżej kartofle na wiosnę. Czyli tego niby PiS-owskiego "wskazywania ofiar" nie należy traktować poważnie. Raczej jak kiepski kabaret, z którego nawet dziecko się wyśmieje. Gdyby natomiast PiS zaczął wskazywać tych, którzy mają złoto zakopane w szwajcarskich bankach, nikomu nie byłoby do śmiechu.    --
    www.pmiska.pl
  • dorota_333 Komentarz Krzysztofa Łozińskiego 15.01.19, 08:39
   …tak dobry, że cytuję w całości.

   "Są sytuacje, w których żaden porządny człowiek nie powinien milczeć. Taka sytuacja jest w tej chwili. Wczoraj, podczas największego polskiego święta radości, święta dobroci, odwołującego się do wszystkiego, co jest w człowieku najlepsze, został ciężko raniony nożem Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Dziś zmarł.

   Dokonał tego człowiek zionący nienawiścią. To jest wręcz symboliczny atak wszystkiego, co może być w człowieku najgorsze, na najlepsze nasze wartości, symboliczny tryumf zła podczas święta dobra.

   Te złe emocje nie wzięły się z kosmosu. Te złe emocje, te najgorsze ludzkie cechy, są od kilku lat podsycane, wręcz hodowane, przez ugrupowanie obecnie rządzące. Stworzono świat przenicowany, świat, o którym jeszcze w 1968 roku pisał Antoni Słonimski, w którym „słowa, jako te antypody, głowami chodzą na dół, nogi mając w górze”.

   W tym fałszywym świece podłość nazywana jest dobrem, kłamstwo nazywane jest prawdą, faszyzm nazywany jest patriotyzmem. W tym świecie swastyka stała się niemal równoprawna z AK-owską kotwicą Polski Walczącej, w którym hajlujący młodziankowie z kastetami w kieszeni odbywają pielgrzymki na Jasną Górę i są tam chwaleni jako „patrioci” i „bohaterowie”. Sprawcy pobić, wieszania portretów europosłów na szubienicach, bijący bezbronne kobiety podczas marszu 11 listopada, są chronieni przed odpowiedzialnością przez prokuraturę, a uczestnicy pokojowych zgromadzeń są ścigani i stawiani przed sądem.

   Najszlachetniejsi ludzie, prawdziwi bohaterowie, którzy poświęcili Polsce niemal całe życie, którzy walczyli z komuną, tworzyli „Solidarność” i podziemie, którzy dla Polski wywalczyli wolność i demokrację, wyzywani są od SB-ków, TW, PZPR-owskiej nomenklatury, komunistów i złodziei dlatego, że nadal walczą o to samo: o wolność, praworządność i demokrację, o prawa człowieka, o prawa obywatelskie. Katastrofa pozycji Polski w Europie i świecie nazywana jest „wstawaniem z kolan”.

   Przywódca podłej zmiany dzieli Polaków na prawdziwych i nieprawdziwych, na pierwszy i drugi sort, zupełnie jak naziści dzielili na nadludzi i podludzi. Przywódca podłej zmiany mówi o imigrantach, że przenoszą zarazki i pasożyty. To samo mówili naziści o Polakach, Rosjanach i Żydach. Na bramach getta nie było napisane „Getto”, tylko „Strefa zagrożona tyfusem”. Pod pozorem dezynfekcji prowadzono ludzi do komór gazowych.

   Przywódca podłej zmiany, który od 30 lat nieustannie jest „przy korycie”, który w swoim życiu niemal wcale nie pracował, a żyje w luksusie na cudzy koszt, wyzywa uczciwych obywateli, którzy nigdy nie mieli żadnej władzy i całe życie pracowali, od „oderwanych od koryta”. Partia, która dokonuje rabunku państwa na niespotykaną wcześniej skalę, wyzywa uczciwych ludzi od złodziei.

   Świat wartości stanął na głowie. Z państwowej telewizji, z programów „informacyjnych”, leje się dezinformacja. Szerokim strumieniem płynie kłamstwo. Emitowane są paszkwile na rynsztokowym poziomie. Niszczone są instytucje kultury, zwalczana jest inteligencja, najgłupsi pouczają najmądrzejszych.

   Wyjątkowo obrzydliwe są obecnie wezwania do modłów za Pawła Adamowicza ze strony tych ludzi, którzy tę atmosferę kłamstwa i nienawiści z zapałem tworzyli.

   Trzeba otwarcie mówić: to całe zło, ta monstrualna nienawiść, nie wzięła się znikąd. To dzieło partii rządzącej i jej sługusów, a przede wszystkim jej prezesa. Gdy pracowicie tworzy się atmosferę agresji, gdy zachęca się do przemocy, wykonawcy najgorszej roli nie trzeba szukać. On sam się znajdzie.

   Szanowni Państwo, rozpocznie się prawdopodobnie odwracanie kota ogonem na wielką skalę. Będzie uruchomiona potężna machina dezinformacji. Musimy zachować rozsądek i spokój. Nie dajmy się sprowokować do żadnej agresji.

   Dobro zwycięży."

   studioopinii.pl/archiwa/190483
   • frusto Re: Komentarz Krzysztofa Łozińskiego 17.01.19, 12:23
    Zero autorefleksji. Podła zmiana, kłamstwa o drugim sorcie... i zarazem "zachowajmy rozsądek i spokój". I zero pamięci o np. wybrykach Palikota (np życzeniu śmierci Kaczyńskiemu) i refleksji, że być może nienawiść Ryszarda Cyby, ex-członka PO i morderstwo Rosiak też było czymś karmione. Wtedy też ktoś nienawiść hodował - tak samo jak teraz ktoś cały czas nienawiść hoduje, dzieląc Polaków na pisowską hołotę i oświeconych demokratów. Na faszystów chcących wyprowadzać Polskę z UE i broniących demokracji sprawiedliwych.

   • leda16 Re: Komentarz Krzysztofa Łozińskiego 17.01.19, 21:53
    dorota_333 napisała:

    > …tak dobry, że cytuję w całości.

    > Dokonał tego człowiek zionący nienawiścią. To jest wręcz symboliczny atak wszys
    > tkiego, co może być w człowieku najgorsze, na najlepsze nasze wartości, symboli
    > czny tryumf zła podczas święta dobra.


    Uważam, że lepiej byłoby, aby cytowany Pan poczekał na opinię biegłych psychiatrów odnośnie jeszcze niemożliwych na tym etapie dochodzenia do zdiagnozowania źródeł "nienawiści", w moim przekonaniu - ewidentnie psychotycznych - zamiast bić pianę i wykorzystywać tą tragedię dla swoich politycznych celów.

    >
    > Te złe emocje nie wzięły się z kosmosu. Te złe emocje, te najgorsze ludzkie cec
    > hy, są od kilku lat podsycane, wręcz hodowane, przez ugrupowanie obecnie rządzą
    > ce.


    Nienawiść jest stara jak ludzkość i tego uczucia nie da się wyeliminować frazesami. Zabójstwa polityczne były są i będą. Żaden człowiek na śmierć nie zasługuje, ale też w myśl prawa polskiego, żaden człowiek nie może być traktowany jako winny bez prawomocnego wyroku sądu. Tego, prawdopodobnie chorego psychicznie człowieka media już osądziły i skazały. Jakość nikt, z buzią pełną frazesów i sloganów nie oburza się na miotane przez media pod jego adresem wyzwiska: świr, szaleniec, wariat, itp. Dlatego ta wrzawa wokół zabójstwa prezydenta Gdańska sytuuje się na poziomie magla. Wyobrażam sobie jak traumatyczne odczucia musi stwarzać u rodziny zamordowanego ten medialny jazgot. Pan prezydent Gdańska był przecież katolikiem, zmarł opatrzony sakramentami św. U katolików taka tragedia wiąże się z ciszą, refleksją i zadumą. U Nich śmierć i żałoba jest przeżyciem duchowym, misterium, a nie nawoływaniem do krzyku i szczucia na legalnie wybrane władze państwowe. Nie popieram PiS, ale też wykorzystywania indywidualnej ludzkiej tragedii do nagonki na te władze.


    > Najszlachetniejsi ludzie, prawdziwi bohaterowie, którzy poświęcili Polsce niema
    > l całe życie, którzy walczyli z komuną, tworzyli „Solidarność”


    Może niepotrzebnie walczyli z tą "komuną" a teraz od tej walki na wyścigi pchają się obcinać kupony, skoro komunistyczne Chiny w ciągu zaledwie 40- stu lat, dzięki reformom ekonomicznym a nie ideologicznym stały się największą potęgą gospodarczą świata? Resztę można skwitować popularnym wśród tzw. uczciwych obywateli powiedzeniem: PiS i PO, jedno zło.


    > [b]Wyjątkowo obrzydliwe są obecnie wezwania do modłów za Pawła Adamowicza ze st
    > rony tych ludzi,


    Katolicy na swoich nagrobkach często umieszczają prośbę o modlitwę za nich. Żaden katolik wezwania do modlitwy za jego duszę nie uważa za obrzydliwą. Oni wierzą, że te modlitwy pozwolą im osiągnąć zbawienie i życie wieczne. Modlitwa i wiara - wg słów Jezusa pomogła trafić do Nieba nawet łotrowi na krzyżu ponieważ dzięki temu Bóg wybaczył mu jego zbrodnie. Według katolików złem jest nawoływanie do modlitwy "obrzydliwym". Najwyraźniej Pan Łoziński nie zna religii katolickiej, kompromitując się swoim emocjonalnym komentarzem podobnie jak Pan Ryszard Petru nazywając jedno z najważniejszych świąt katolickich "Świętem 6-ciu króli". Tych królików to się mu pewnie w głowie tyle namnożyło. Wypadałoby chyba znać wiarę narodu, którym chce się rządzić...?
    --
    www.pmiska.pl
  • dorota_333 ... a tymczasem na Nowogrodzkiej 15.01.19, 08:53
   ...odbyło się wczoraj zwołane w trybie pilnym zebranie: Kaczyński, Brudziński, Ziobro, Kamiński. Szefowie resortów siłowych i służb wezwani do naczelnika.

   No i właśnie, trzeba by się zastanowić, jaka może być odpowiedź władzy na ten tragiczny kryzys, który swoimi działaniami wywołała.
   Po pierwsze: zalanie tragedii oficjalną miłością. Wszyscy się modlą, wszyscy współczują z bliskimi, Kaczyński "odczuwa ból". To tak na bieżąco, żeby uspokoić nastroje.

   Po drugie: przerzucić winę na agencję ochroniarską i skupić się na tym w mediach. Nie wspominać o tym, że miesięcznice smoleńskie ochraniało po kilka tysięcy policjantów.

   Po trzecie: w mediach wykreować problem na "symetryczny". Mówić o powszechnym zalewie nienawiści, szczególnie w sieci. A potem przekierować problem na opozycję: to oni szczują. Podobno już w TVP okazało się, że główną szczujnią na Adamowicza byli: Tusk, Schetyna, Sikorski. Przypominać na każdym kroku atak Cyby.

   Po czwarte: dobrze by było wykreować jakąś symetryczną prowokację. Choćby kilka napisów na biurze poselskim jakiegoś posła PiS, cokolwiek. To by dało uzasadnienie dla działania głównego.

   Bo ten kryzys to jest dla władzy fantastyczna okazja do zaostrzenia kontroli, dla jeszcze większej inwigilacji. Takiej okazji władza nie może zmarnować i to będzie główny skutek tragedii Pawła Adamowicza.
   • czuk1 Re: ... a tymczasem na Nowogrodzkiej 16.01.19, 03:49
    dorota_333 napisała:

    > Po czwarte: dobrze by było wykreować jakąś symetryczną prowokację. Choćby kilka
    napisów na biurze poselskim jakiegoś posła PiS, cokolwiek.
    To by dało uzasadnienie dla działania głównego.

    > Bo ten kryzys to jest dla władzy fantastyczna okazja do zaostrzenia kontroli, dla jeszcze większej inwigilacji. Takiej okazji władza nie może zmarnować i to będzie główny skutek tragedii Pawła Adamowicza.
    --
    - Jak mówi św. Jan w Pierwszym Liście, zabójca nie nosi w sobie życia wiecznego. Dlatego może to się wydawać paradoksalne, ale zabójca potrzebuje większego współczucia aniżeli zabity - mówi przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki po śmierci Pawła Adamowicza.

    „Apeluję o powstrzymanie się od daleko idących komentarzy” -
    powiedział Prezydent RP. .... na temat morderstwa Pawła Adamowicza.
  • pigeon_shit_dust To NIE byl mord polityczny. W zadnym razie! 15.01.19, 23:08
   Przestepca pospolity, 22 letni nieudolny bandyta, obrabowal 4 banki w jednej dzielnicy na skromna sume 15 000 PLN. Przed pietym banekim czekala na niego polcja, dali mu w twarz i odwiezli na komende. Dostal niski wyrok.
   Pojechal na cieple wyspy reszte rozwalil w kasynach.
   To jeszcze byly czasy PO i krecenia lodow. W czsie 5 letniej odsiadki swiat sie troche zmienil i PiS rozbuchal kosumpcje na rzadowy kredyt , kazal wstawac z kolan. Lebek wyszedl i zobaczyl, ze nikogo nie obchodzi bo ludzie teraz maja nosy we wlasnym sosie , mniejszych ale prywatncyh lodach. Reoki sobie skrobia ...... Jazda trwa a on z boku patrzy. No to sie napchal jakiegos swinstwa zlapal noz i wyglosil te smieszna, pseudopolityczna tyrade, zapewne uslyszana pod celka od troche bardziej rozgarnietego wspolwieznia.
   Nie ma co dorabiac politycznych teorii, ani doszukiwac sie ze to retoryka PiS go pchnala do tego. To niewlasciwy trop. Sprawa jest znacznie prostsza.
   • czuk1 Re: To NIE byl mord polityczny. W zadnym razie! 16.01.19, 03:45
    pigeon_shit_dust napisał:

    .... Dostal niski wyrok. .....To jeszcze byly czasy PO i krecenia lodow. W czasie 5 letniej odsiadki swiat sie .... troche zmienil i PiS rozbuchal kosumpcje na rzadowy kredyt , kazal wstawac z kolan. Lebek wyszedl i zobaczyl, ze nikogo nie obchodzi bo ludzie teraz maja nosy we wlasnym sosie , ....Jazda trwa a on z boku patrzy. No to sie napchal jakiegos swinstwa zlapal noz i wyglosil te smieszna, pseudopolityczna tyrade, zapewne uslyszana pod celka
    > od troche bardziej rozgarnietego wspolwieznia........ --------to było uzasadnienie do poniższej tezy?
    > Nie ma co dorabiac politycznych teorii, ani doszukiwac sie ze to retoryka PiS go pchnala do tego. To niewlasciwy trop. Sprawa jest znacznie prostsza.

    .....a ponadto ....

    „Apeluję o powstrzymanie się od daleko idących komentarzy” - powiedział Prezydent RP. .... na temat morderstwa Pawła Adamowicza.
    --
    - Jak mówi św. Jan w Pierwszym Liście, zabójca nie nosi w sobie życia wiecznego. Dlatego może to się wydawać paradoksalne, ale zabójca potrzebuje większego współczucia aniżeli zabity - mówi przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki po śmierci Pawła Adamowicza.

    ......dlatego i ja ---- bez komntarza. wink

   • dorota_333 Był 16.01.19, 10:06
    > Nie ma co dorabiac politycznych teorii, ani doszukiwac sie ze to retoryka PiS g
    > o pchnala do tego. To niewlasciwy trop. Sprawa jest znacznie prostsza.

    Ale on sam krzyczał o PO w chwilę po zadaniu ciosów. W jego umyśle to polityka wyzwoliła morderczy impuls. Gdyby nie taka a nie inna atmosfera w kraju, to ten człowiek próbowałby dalej rabować banki.

    • pigeon_shit_dust Nie, nie byl. W wiezieniu nie siedziala ? 16.01.19, 14:29
     ddorota_333 napisała:


     > Ale on sam krzyczał o PO w chwilę po zadaniu ciosów. W jego umyśle to polityka
     > wyzwoliła morderczy impuls. Gdyby nie taka a nie inna atmosfera w kraju, to ten
     > człowiek próbowałby dalej rabować banki.


     To nie wie, jak to sie w pudle "politykuje". 8 byczkow na 25 m kw na kojach lezy po 10 godzin dziennie i nawija.....I ciagle to samo: Jaruzelski posadzil, Gierek posadzil, Gomulka posadzil itd. I amnestii kurwy nie chca dac. Zajebac ich, kurwow. Wszyscy niewinni, winni ten co posadzil i nie chce wypuscic. Tak to ta wieznienna intelygencja. Chlopkska, prosta. I wszyscy swieci niebiescy jak ten biedny, glupi Wilkomt. Niewinny. Banki rabowal , taksowkami ucikal z najblizszego postoju. Dzielnicowy komendant kazal dwom policjantom stanac pod piatym z kolei bankiem i zlapali idiote. Niewinnego PO posadzilo. Ta, na dupe chyba.
     Jakby wszystkich wybic dali rade wiezniowie, to by swiata nie starczylo . Tylko ze wtedy wodka byla tyko i komuna sie nie patolila z takimi co im glupoty chodzily po glowie .A Wilkomt sie przypalil albo dopalil i macie raban.
     Taki to polityczny mord jak w Smolensku zamach.
     Ale dla mnie to robta co chceta, ja tu na “pozyczonym czasie”, musze na emeryture juz. Im szybciekj pierdyknie domek z kart tym szybciej sie wezmiecie za ratowanie bytu i glupoty z plowych glowin wywietrzeja. No i chleba po 30 tez ne mam zamiaru kupowac, ok?

    • pigeon_shit_dust O! tu masz. Rozumiesz juz ? 16.01.19, 14:39

     trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,24369721,matka-stefana-w-przed-atakiem-na-pawla-adamowicza-ostrzegla.html#s=BoxOpImg1
     Ze jak kogos chcesz winic, to win wszystkich z PO wlacznie. Boscie szklaki po calym kraju budowali przez 30 lat, a o najmarniejszym chocby systemie opieki post penitencjarnej nikt nawet nie pomyslal. To teraz macie co macie. A bedzie gorzej, bo momentalnie znajda sie terazkozacy-nasladowcy. A noz za 3 dychy mozna kupic w setkach sklepow w kazdym miescie.

     • dorota_333 Re: O! tu masz. Rozumiesz juz ? 16.01.19, 15:38
      > A bedzie gorzej, bo momentalnie znajda sie teraz kozacy-nasladowcy.

      Tego się właśnie obawiam. Stąpamy po cienkiej linie.

      Powiedz mi tylko: w jaki sposób ten facet tak sobie sprawnie poradził? Nie mówię o nożu, bo łatwo dostać. Ale on niestety potrafił się nim posłużyć ze sprawnością większą niż by wynikała z codziennego krojenia chleba. Zadał w ciągu 5 sekund trzy ciosy. Bardzo celne. Ominął żebra. Rozkroił serce (przepraszam za ten drastyczny szczegół).

      Poza tym: wcześniej zdobył plakietkę "media" i sprawnie ominął ochronę. Zaplanował rzecz całą niestety bardzo skutecznie. To wszystko kompletnie nie pasuje do obrazu "świra".
      • pigeon_shit_dust Dziecinada taka. 16.01.19, 16:22
       dorota_333 napisała:


       > Powiedz mi tylko: w jaki sposób ten facet tak sobie sprawnie poradził? Nie mówi
       > ę o nożu, bo łatwo dostać. Ale on niestety potrafił się nim posłużyć ze sprawno
       > ścią większą niż by wynikała z codziennego krojenia chleba.

       Takich rzeczy to ja sie nauczylem mniej wiecej po tygodniu w pudle.Albo i szybciej. Przedszkole dla dzieci takie wiezienne. Nie trzeba nawet pytac. Sami gadaja i gadaja.


       Zadał w ciągu 5 sek
       > und trzy ciosy. Bardzo celne. Ominął żebra. Rozkroił serce (przepraszam za ten
       > drastyczny szczegół).

       ....zeby krawedz tnaca ostrza kierowac trzymac w gore, ostrzem pchac z dolu do gory i uderzac pod mostkiem ciagnac rekojesc do gory.
       Jesli oczywiscie musisz bic od przodu, bo najlatwiej wbic noz w plecy. Blizej do serca i nie ma mostka. A jeszcze lepiej z tylu podciac tetnice szyjna , tylko pamitac trzeba zeby zlapac za czolo a nie szyje, bo sobie sami wlasna reka potniemy I w pudle beda potem mieli z nas ubaw. Kryminalne abecadlo.
       Co jeszcze chcesz sie dowiedziec ? Aha, pamietaj, ze to byly lata kiedy nie bylo nawet porzadnych telefonow, nie tylko internetu.


       > Poza tym: wcześniej zdobył plakietkę "media" i sprawnie ominął ochronę. Zaplano
       > wał rzecz całą niestety bardzo skutecznie. To wszystko kompletnie nie pasuje do
       > obrazu "świra".

       Nie sadze. Plakietke albo ukradl jakiejs sierocie co jej nie powinna nigdy dostac, albo sam zrobil albo znalazl na ulicy. Zabawa dla dzieciaka.Ktos top skanuje, sprawdza, robi listy ludzi ktorzy maja prawo tam wejsc? Nie? No to sie teraz nauczycie. Albo dalej swoje szklaki budujce jak wam sie nei chce uczyc .

       --
       Aby uczynić z ludzi niewolników, należy dać im pieniądze, których nie zarobili
        • pigeon_shit_dust A wolisz SMolensk robic znow ? 16.01.19, 17:04
         dorota_333 napisała:         I dopatrywac sie ze ktos go trenowal, uczyl? W sztucznej mgle ? A kiedy ?W wiezieniu? Bo on na wolnosci byl miesiac. A na necie widzialem juz teorie , ze trzeba 10 lat treningu zeby tak uderzyc.
         Nie tylko teoretyczna. Bandyci przeciez maja wolna reke zeby sobie cwiczyc na sucho co tylko chca na obozie treningowym, czyli w dzisiejszym polskim wiezieniu.
         Dla jasnosci: TAK , MACIE PROBLEM. Tylko nie tam gdzie go widzi 99% narodu.
         I pewnie go nie zobaczycie w zalewie wytykanych palcow, flag, marszow, protestow i koncertow przeciow przemocy.
         BTW, prawdy mozna by sie dowiedziec od samego Wilkomta, ale trzeba by mu pewnie pare razy najpierw przypierdolic. A nie mozna, bo UE. I kolko sie zamyka.         --
         Aby uczynić z ludzi niewolników, należy dać im pieniądze, których nie zarobili
         • dorota_333 Tak, mamy problem 16.01.19, 21:08
          > Dla jasnosci: TAK , MACIE PROBLEM. Tylko nie tam gdzie go widzi 99% narodu.

          Polega on na tym, że stroną agresywnie szczująca jest państwo. Z jego mediami i aparatem przemocy.

          Gdyby ostra dyskusja - a nawet mowa nienawiści - dotyczyła dwóch równorzędnych stron, to jeszcze byłoby pół biedy. Problemem Polski jest to, że państwo postanowiło zwalczać przeciwników politycznych (i konsolidować zwolenników) używając brutalnej, jątrzącej, szczującej demagogii.
          A także zapewniając bezkarność ludziom atakującym opozycję werbalnie i fizycznie.

          Wobec szczujni i przemocy państwowej społeczeństwo jest bezbronne. Myślę z niepokojem, co może się teraz stać. Bo następne cele już wyznaczono: to sędziowie. A opozycja jest celem stałym. Opozycja rozumiana szeroko: wszyscy, którzy się nie zgadzają.

          Jeśli znowu zdarzy się przemoc, to co zrobią Polacy? To dramatyczne, straszne, ważne pytanie. Nie chce mi się o tym myśleć, ale ta kwestia nie zniknie.

          PS. Dzisiaj Jarosław Kaczyński zademonstrował publicznie, całemu krajowi, że pogardza ofiarą morderstwa. To straszny prognostyk na przyszłość. Nie można oczekiwać opamiętania.
      • ziomekfrompoland Re: O! tu masz. Rozumiesz juz ? 16.01.19, 21:21
       Koles bardzo sprawny jest, ze zdjecia to zdrowy mlody byczek:
       [url=http://nczas.com/wp-content/uploads/2019/01/StefanW.jpg]Stefan W[/url]
       Chodzil na silownie, uprawial sporty. W wiezeniu podobno postradal zmysyly:
       [url=http://www.wykop.pl/wpis/38247097/mirki-bo-az-sam-w-szoku-jestem-znam-osobiscie-napa/]Wykop: znalem go osobiscie[/url]

    • leda16 Re: Był 17.01.19, 22:03
     dorota_333 napisała:

     > Ale on sam krzyczał o PO w chwilę po zadaniu ciosów. W jego umyśle to polityka
     > wyzwoliła morderczy impuls. Gdyby nie taka a nie inna atmosfera w kraju, to ten
     > człowiek próbowałby dalej rabować banki.


     A ten chory psychicznie który się publicznie spalił w Warszawie, również wykrzykując jakieś polityczne hasełka, może by żył bez względu na taką czy siaką atmosferę w kraju, gdyby miał właściwą opiekę psychiatryczną.

     --
     www.pmiska.pl
  • dorota_333 Wracamy w stare koleiny 16.01.19, 10:28
   … i konflikt może tylko niestety eskalować.
   www.rp.pl/Prawo-i-Sprawiedliwosc/190119540-Macierewicz-Mam-nadzieje-ze-Tusk-juz-nie-bedzie-rozsiewal-nienawisci.html

   Jedyna nadzieja w tym, że może naród okaże się dojrzały i mądry. I nie pozwoli władzy popchnąć aż do wojny domowej.
  • dorota_333 Kaczyński nie przyszedł na sejmowe pożegnanie 16.01.19, 12:38
   ... Pawła Adamowicza.

   opinie.wp.pl/jaroslaw-kaczynski-nie-przyszedl-na-sejmowe-pozegnanie-pawla-adamowicza-pojednania-nie-bedzie-6339117390567553a

   To nie tylko jest pokazanie, że nic się w polityce państwa nie zmieni. On po prostu przestraszył się tego, co Schetyna mógłby powiedzieć z mównicy sejmowej. Naczelnik państwa, genetyczny patriota spitolił ze strachu.
   Zaraz po przemówieniu przyszedł, ze swoją świtą.

   Nie chce mi się już o tym wszystkim pisać. Ciemność widzę, widze ciemność.
   • zimna-wodka Re: Kaczyński nie przyszedł na sejmowe pożegnanie 16.01.19, 13:14
    Myślę że to nie strach. Schetynę zawsze można przywołać do porządku choćby prostym wyłączeniem mikrofonu. To otwarta demonstracja.
    Antoni zdążył na fetę Kaczyńskiego z Torunia. Kogoś tam przy okazji rozjechał ale to pryszcz. Widać że jak się chce to można.
    Ale trzeba chcieć.
    A Adrian ma problem:
    niezalezna.pl/forum/254661-andrzej-duda-wezmie-udzial-w-pogrzebie-adamowicza-kancelaria-prezydenta-wyjasnia

    --
    "Suma inteligencji na planecie Ziemia jest stała. Liczba ludności rośnie" - Edward Murphy (podobno).

    www.youtube.com/watch?v=p8z-BY90Qj8
  • pigeon_shit_dust Z troska pochylam sie nad wami 16.01.19, 20:41


   Rodacy.
   Od pewnego czasu mowie glosno, ze cos wam nie klapi w mozgownicach. Poluzowalo sie I lata z klekotem.
   trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,24369890,miasto-oferuje-pomoc-psychologiczna-dla-rodziny-stefana-w-oni.html
   Teraz czekan na info ze miasto Gdansk wynajelo Wilkomtowi dobrego adwokata. No bo przeciez on tez jest ofiara w potrzebie.
   Emerytura w Wietnamie coraz blizej.
   • dorota_333 Re: Z troska pochylam sie nad wami 16.01.19, 20:57
    Niejaki Gądecki, z zawodu arcybiskup, chyba to rozważa:
    www.polsatnews.pl/wiadomosc/2019-01-14/abp-gadecki-zabojca-potrzebuje-wiekszego-wspolczucia-anizeli-zabity/


    Mało rzeczy mnie dziwi, to mnie zdziwiło. Niesłychane wyczucie okazji, żeby rozważać niuanse życia wiecznego.
  • pigeon_shit_dust Wyjasnienie ? 17.01.19, 01:27
   www.tokfm.pl/Tokfm/7,130517,24370743,sluzba-wiezienna-miala-informacje-nt-zlych-zamiarow-zabojcy.html#s=BoxOpImg2
   Tzn co dokladnie miala zrobic SW?
   Zabic Wilmonta? Zatrzymac w pudle go nie mogli, kare dostal "wychowawcza " a nie izolacyjna?
   Wyrok sie konczy, musi wyjsc nawet jakby chcial sam dalej siedzic.
   Za PRL pod celke by mu podrzucono kontrabande jaka pilke do metalu ze niby chce uciekac i doatlby nastpeny rok albo poltora. Ale teraz nie wolno, EU- humanitaryzm jest.
    • pigeon_shit_dust Jakos?? Ale jak ?? 17.01.19, 14:13

     Macie program opieki nad zwolnionymi wiezniami? Monitorowania co robia ? On odbyl kare w calosci, wiec nie mozna go nigdzie wzywac, ciagnac, zmiuszac do podjecia pracy pod kara powrotu do wiezienia. Macie regulacje dla firm, zabrniajace dyskryminacji osob, ktore odbyly kare? Moja firma przykladowo scisle okresla to w przepisach przyjecia, jesli ktos jest karany ale wszystkie sprawy ma zamkniete, to nie wolno mu odmowic przyjecia do pracy z powodu skazania. Jak to u was wyglada? Jak kto idzie do pracy I sprawdzaja karalnosc a on siedzial to go musza przyjac jesli nie ma innych przeciwskazan? Czy szeptem za plecami ze strachem sobie mowia w kadrach no przeciez to kryminalista, jak my go mozemy przyjac ?
     Mielisicie bardzo duzo czasu na wypracowanie systemu post penitencjarnego, probuje szukac na necie jak to wyglada ale nic nie znalazlem. Moze ktos sie oreintuje ? Co dzieje sie z wiezniem ktory kare odbyl? Czyjesli jest podejrzenie choroby psychcznej to mozna go zamknac w psychiatryku?
     W mysl jakiego prawal jakich regulacji?
     Gadac to sobie latwo, trudniej cos zrobic jak nie wiadomo jak.
     --
     Aby uczynić z ludzi niewolników, należy dać im pieniądze, których nie zarobili
     • zimna-wodka Re: Jakos?? Ale jak ?? 17.01.19, 15:38
      pigeon_shit_dust napisał:

      ...............................
      U nas:
      - jeśli skazany pracuje to mu się część obowiązkowo odkłada na "po wyjściu". Ale żadko kiedy pracuje.
      - jeśli nie pracuje dostaje jakąś wyprawkę. Nie chce mi szukać ile ale fortuna to nie jest.
      - czasem kryminał nagrywa mu robotę jak ma taką fantazję.

      I tyle.
      Rozmawiałeś kiedyś z człowiekiem, który wyszedł po 25 latach odsiadki? Ja rozmawiałem. Pacjent nie umiał przejść przez ulicę, nie wiedział jak zdobyć bilet na tramwaj etc. A został puszczony na głęboką wodę. I są tacy, którzy jakoś sobie radzą i tacy co po trzech dniach spania na dworcu robią coś żeby trafić z powrotem do jedynego miejsca gdzie potrafią żyć.


      --
      "Suma inteligencji na planecie Ziemia jest stała. Liczba ludności rośnie" - Edward Murphy (podobno).

      www.youtube.com/watch?v=p8z-BY90Qj8
      • pigeon_shit_dust Nie sadze .To taki "profesor" jak Bartoszewki moze 17.01.19, 18:52
       dorota_333 napisała:


       > To mówi karnista z doświadczeniem adwokackim, więc pewnie tak.

       Raczej nie,...takich macie dzis naukowcoz z Bozej laski.

       "Osoba stwarzająca zagrożenie ( To ta bestia )

       Ustawa reguluje postępowanie wobec osób, które spełniają łącznie następujące przesłanki:

       -odbywają prawomocnie orzeczoną karę pozbawienia wolności lub karę 25 lat pozbawienia wolności, wykonywaną w systemie terapeutycznym;
       - w trakcie postępowania wykonawczego występowały u nich zaburzenia psychiczne w postaci upośledzenia umysłowego, zaburzenia osobowości lub zaburzenia preferencji seksualnych;
       - stwierdzone u nich zaburzenia psychiczne mają taki charakter lub takie nasilenie, że zachodzi co najmniej wysokie prawdopodobieństwo popełnienia czynu zabronionego z użyciem przemocy lub groźbą jej użycia przeciwko życiu, zdrowiu lub wolności seksualnej, zagrożonego karą pozbawienia wolności, której górna granica wynosi co najmniej 10 lat.

       Co to system terapeutyczny?
       Tutaj mamy:
       § 1. W systemie terapeutycznym odbywają karę skazani z niepsychotycznymi zaburzeniami psychicznymi, w tym skazani za przestępstwo określone w art 197-203 Kodeksu karnego, popełnione w związku z zaburzeniami preferencji seksualnych, upośledzeni umysłowo, a także uzależnieni od alkoholu albo innych środków odurzających lub psychotropowych oraz skazani niepełnosprawni fizycznie - wymagający oddziaływania specjalistycznego, zwłaszcza opieki psychologicznej, lekarskiej lub rehabilitacyjnej.
       § 2. (uchylony)
       § 3. Jeżeli przemawiają za tym względy lecznicze i wychowawcze, w oddziale terapeutycznym mogą odbywać karę także inni skazani, za ich zgodą.
       § 4. Karę pozbawienia wolności w systemie terapeutycznym wykonuje się przede wszystkim w oddziale terapeutycznym o określonej specjalizacji.

       Takich Wilkomtow, z gornym zagorzeniem ponad 10 lat co odgrazaja komu popadnie to w Polsce w wiezieniach jest spooko 80%. Sady skazuja ich na krotkie wakacje, mimo ze KK daje mozliwosc skazywania wyzej. Ale to nieludzkie takie przeciez.
       --
       Aby uczynić z ludzi niewolników, należy dać im pieniądze, których nie zarobili
   • frusto Re: Wyjasnienie ? 17.01.19, 16:09
    Kadi, nie rozumiesz. Pani Dorota najwyraźniej uważa, że kulturalnych ludzi może nie wolno trzymać w więzieniach, ale co innego hołota. Hołota powinna nie mieć żadnych praw i powinno się ją prewencyjnie bez wyroków trzymać w kiciu. Albo w psychiatryku. Przecież nie do pomyślenia, by hołota miała takie same prawa, jak ludzie na pewnym poziomie.
     • frusto Re: Wyjasnienie ? 17.01.19, 18:11
      Konkret jest taki, że jeżeli nie było podstaw, by faceta trzymać w więzieniu, to wyszedł. Tymczasem Pani sugeruje, że powinni go na byle jakiej zasadzie zatrzymać, ot tak, na wszelki wypadek.

      To samo zresztą przy okazji narodowców. Polskie prawa jakie są, takie są, orzecznictwo sądów jest bardzo spójne od lat (pięć piw nie pojawiło się, gdy rządy rzekomo zostały "przejęte" przez PiS). Pani jednak uważa, że brak skazywania narodowców jest przejawem jakiejś szczególnej pobłażliwości PiSu. Ja tam sądzę, że np. sam fakt postawienia zarzutów organizatorom "urodzin Hitlera" stanowi już przypadek znaczącego naginania prawa, ponieważ polskie prawo nie penalizuje przypadków, gdy ktoś prywatnie czci zbrodniarzy - a jedynie, gdy propaguje, a więc publicznie głosi/pokazuje jakieś hasła. A w takim razie postawienie zarzutów ludziom, którzy potajemnie, w lesie coś organizują jest totalną bzdurą, obchodzeniem prawa, a więc dowodem na to, że PiS właśnie jest gotowe prawo naginać i łamać nie po to, by się organizacjom skrajnym przypodobać, ale po to, by się przypodobać jasnym oświeconym.
  • dorota_333 Nie milczmy i nie pozwólmy na przykręcanie śruby 17.01.19, 08:56
   "Pilnujmy, by ten zamach na nie został wykorzystany przez PiS do dalszego ograniczania praw obywateli.

   Zabójstwo Prezydenta Adamowicza jest czymś tak przerażającym, że zrozumiałe są prośby o ciszę i refleksję. W jednej jednak sprawie na ciszę nie ma czasu: nie można mianowicie dopuścić, by dynamika strachu i logika stanu nadzwyczajnego pomogła PiS-owi jeszcze bardziej skonsolidować władzę i popchnąć nas dalej w kierunku państwa autorytarnego.

   Rozważmy trzy wątki narracji promowanej w ostatnich godzinach nie tylko przez środowiska prorządowe, ale również przez niektórych komentatorów krytycznych wobec PiS. Pierwszym z nich jest sugestia, by nie wyciągać pochopnych wniosków na temat samego zamachu; drugi dotyczy nieupolityczniania śmierci prezydenta; trzeci – najlepiej brzmiący, ale niestety najbardziej niepokojący – to nawoływanie do jedności i wspólnoty w obliczu rosnących podziałów w kraju.

   Poczekajmy na wyniki śledztwa... A pamiętacie, kto je prowadzi?

   Osoby wspierające taką narrację często kierują się szlachetnymi pobudkami. Te głosy ignorują jednak smutną rzeczywistość, że do zamachu na Adamowicza nie doszło w warunkach normalnej demokracji. PiS dzisiaj kontroluje już lub niebawem przejmie kontrolę nad niemal wszystkimi niezależnymi instytucjami, w tym prokuraturą, istotnymi elementami sądownictwa i mediami publicznymi.

   W tym kontekście jak ponury żart brzmi wołanie o cierpliwość w oczekiwaniu na wyniki śledztwa. Jest bowiem skrajną naiwnością sądzić, że partyjna prokuratura, całkowicie podległa ministrowi Ziobrze, przeprowadzi niebudzące wątpliwości śledztwo w sprawie zabójstwa jednego z czołowych politycznych oponentów PiS. Ta sama prokuratura jeszcze kilka miesięcy temu stawała na głowie, by dopaść Adamowicza na podstawie wyjątkowo mało wiarygodnych zarzutów w kwestii oszustw podatkowych ogłoszonych z hukiem w czasie kampanii samorządowej.

   Myśli i modlitwy przyfrunęły zza oceanu

   Jeśli chodzi o zarzut „upolitycznienia” śmierci, to nie ma sporu, że niegodne jest wykorzystywanie śmierci do rozgrywek partyjnych. Nie można jednak pozwolić, by narracja o nieupolitycznianiu pozwoliła politykom partii rządzącej zrzucić z siebie odpowiedzialność za sytuację w kraju i efekty ich polityki. W Stanach Zjednoczonych podobny argument od lat jest podnoszony przez konserwatystów w odpowiedzi na tragiczne, coraz powszechniejsze zabójstwa będące konsekwencją prawicowej polityki dostępu do broni palnej. Podobieństwa sięgają tu głęboko i dotyczą nawet słów i zwrotów używanych w obydwu dyskusjach.

   Zarówno działania Stefana W., jak i amerykańskich masowych morderców są przez konserwatystów przedstawianie jako zjawiska „niewytłumaczalne”, „tajemnica zła” czy indywidualne „barbarzyństwo”.

   Nacisk położony jest nie na systemowy i polityczny kontekst zbrodni, lecz na indywidualne cechy zamachowca, ze szczególnym uwzględnieniem jego problemów psychicznych i kryminalnej przeszłości. Nawet rytualne już w Stanach „myśli i modlitwy” (ang. thoughts and prayers) przeszły błyskawicznie do polskiego leksykonu politycznego.

   Zaatakowano ostatnie reduty społeczeństwa obywatelskiego

   Wszystkie te elementy narracyjne w atmosferze moralnego szantażu uniemożliwiają opozycji zwrócenie uwagi na rzecz oczywistą. Otóż mimo że nie ma żadnych dowodów na to, by Stefan W. był inspirowany przez jakiekolwiek siły prorządowe, to pozostaje faktem, że zamachowiec uderzył w jedne z ostatnich niezależnych od PiS instytucji w państwie: opozycyjne samorządy dużych miast, których chyba najbardziej znienawidzonym przez władzę przedstawicielem był Paweł Adamowicz, oraz w świeckie społeczeństwo obywatelskie, którego chyba najbardziej znienawidzonym przez władzę przedstawicielem była Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

   Bezpardonowa walka przeciw wszelkim ośrodkom oporu, w szczególności prezydentowi Adamowiczowi i WOŚP, była od lat centralnym elementem strategii politycznej PiS. Nagonka medialna na Adamowicza i jego rodzinę, wspomniane już zarzuty prokuratorskie przy jednoczesnym ignorowaniu przez organy ścigania gróźb pod adresem prezydenta, nękanie urzędu miejskiego przez CBA to tylko niektóre elementy tej strategii.

   Obsesja na punkcie Adamowicza nie wydaje się przypadkowa: prezydentura Gdańska ma kluczowe znaczenie dla strategicznego celu Jarosława Kaczyńskiego, jakim jest napisanie od nowa historii demokratycznej opozycji z lat 80. XX wieku. Prezydent Adamowicz, z jego wielkim szacunkiem dla (prawdziwych) ojców polskiej demokracji, w szczególności dla Lecha Wałęsy i Tadeusza Mazowieckiego, a także z istotnym wpływem na kształt Europejskiego Centrum Solidarności, był wyjątkowo groźnym przeciwnikiem politycznym.

   Podobnie rzecz miała się z WOŚP, które od lat burzyło narrację, w której dobro, a szerzej „wartości” mogą mieć wyłącznie religijne źródło. Pamiętajmy, że jednym z kluczowych zarzutów prawicy wobec konstytucji z 1997 r. była jej preambuła (napisana m.in. przez Tadeusza Mazowieckiego), która wskazuje, że źródłem „prawdy, sprawiedliwości, dobra i piękna” może być nie tylko Bóg. WOŚP jest bez wątpienia najbardziej widocznym dowodem na prawdziwość tej deklaracji. Trudno uwierzyć, że wielokrotnie wyrażana otwarta wrogość do WOŚP ze strony polityków PiS nie pozostała bez wpływu na stopień zaangażowania służb w ochronę finału Orkiestry. Nie dawniej niż tydzień temu rzecznik Orkiestry Krzysztof Dobies mówił w wywiadzie dla „Dziennika Bałtyckiego”, że za rządów PiS „zaangażowanie służb państwowych w dodatkowe wsparcie organizacji imprez WOŚP zdecydowanie zmalało”.

   O możliwościach państwa w zakresie takiego „dodatkowego wsparcia” można się przekonać, obserwując dowolną relacją z miesięcznicy smoleńskiej.

   Zamach jako uzasadnienie do przykręcania śruby

   Jednak największym zagrożeniem dla polskiej demokracji są nawoływania do „narodowej jedności” i „odbudowy wspólnoty.” W obecnych warunkach ta jedność może być wyłącznie konsolidacją społeczeństwa wokół państwa przejętego przez PiS. Niestety, od pożaru Reichstagu do nieudanego zamach stanu w Turcji w 2016 r., historia dostarcza mnóstwa przykładów, jak poczucie zagrożenia, logika stanu nadzwyczajnego pomagają aspirującym reżimom autorytarnym konsolidować władzę. Mechanizm jest zawsze taki sam: budowana na strachu jedność zamyka usta opozycji i legitymizuje działania władz.

   Już w pierwszych godzinach po zamachu ślady tej dynamiki zaczęły się ujawniać – pojawiają się np. głosy wzywające do wprowadzenia sankcji karnych za mowę nienawiści w internecie. Popierający tę ideę muszą uświadomić sobie, że selektywne stosowanie takiego prawa przez pisowską prokuraturę i rosnącą grupę zależnych od władzy sędziów może stanowić kolejne narzędzie przeciw opozycji. Już we wtorek, dzień po śmierci Adamowicza, „Wiadomości” TVP przedstawiły obszerny materiał przeciw hejtowi, ilustrując go… wyłącznie agresywnymi komentarzami przedstawicieli opozycji.

   Podobnie ma się rzecz z propozycjami zaostrzenia wymogów dotyczących bezpieczeństwa na imprezach masowych. Prawdopodobnym skutkiem będzie możliwość dalszego ograniczania przez władzę zdolności organizowania się środowisk opozycyjnych i niezależnych od PiS organizacji pozarządowych. Rezygnacja Jurka Owsiaka sama w sobie jest już ogromnym sukcesem władzy.

   wyborcza.pl/7,75968,24370726,po-zabojstwie-pawla-adamowicza-nie-milczmy-i-nie-pozwolmy-na.html#S.-K.P-B.1-L.3.glowka
   • dorota_333 Re: Nie milczmy i nie pozwólmy na przykręcanie śr 17.01.19, 08:57
    Cd.:

    "Trzeba twardo żądać niezależnego śledztwa

    Dobrze, że Platforma Obywatelska i SLD odmówiły legitymizacji „marszów jedności” Prezydenta Dudy. Następnym krokiem powinno być stanowcze żądanie dymisji i wniosek o wotum nieufności wobec osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo państwa: Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego i Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro. Podobne żądania zostały skutecznie wysunięte przez słowacką opozycję i poparte przez tysiące protestujących po morderstwie dziennikarza śledczego Jana Kuciaka w lutym 2018. I w tamtym przypadku ówczesny premier Robert Fico próbował uniknąć krytyki apelując o polityczne „niewykorzystywanie” tragedii. Odsunięcia Zbigniewa Ziobro to tylko pierwszy krok. Opozycja powinna domagać się prawdziwie niezależnego dochodzenia w sprawie okoliczności zabójstwa Prezydenta Adamowicza. Takie dochodzenie mogłoby na przykład być prowadzone przez prokuraturę pod ścisłym nadzorem specjalnie powołanej komisji sejmowej, działającej podobnie do Sejmowej Komisji ds. Służb Specjalnych.


    Niezależne dochodzenie powinno objąć dogłębny przegląd procedur w zakresie przyznawania różnym organizacjom i grupom wsparcia policji i innych służb państwowych. Szczególnie w świetle kontrowersji związanych z ochroną przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska i brakiem odpowiedzi na atak na mieszkanie jego syna dogłębnie powinny być też zbadane procedury i praktyka ochrony polityków opozycji ze strony policji i innych służb. Jak zwykle w polskich realiach wątki polityczne mogą się tu przeplatać z prostą niesprawnością instytucji państwa. Niezależnie jednak od przyczyn nie można pozwolić, by niedzielny zamach wywołał w licznych zbliżających się wyborach tzw. efekt mrożący – choćby podświadomą obawę przed kandydowaniem (lub kandydowaniem w sposób maksymalnie aktywny) ze względu na brak poczucia osobistego bezpieczeństwa.

    Jednocześnie, do czasu odbudowy rzeczywiście niezależnych instytucji wymiaru sprawiedliwości, opozycja powinna jak ognia unikać legitymizowania projektów ustaw, które w przyszłości mogą być selektywnie wykorzystywane do dalszego ograniczania praw obywateli."

    wyborcza.pl/7,75968,24370726,po-zabojstwie-pawla-adamowicza-nie-milczmy-i-nie-pozwolmy-na.html#S.-K.P-B.1-L.3.glowka
  • dorota_333 Puste miejsca w ławach PiS 17.01.19, 09:13
   Jak się zastanowić nad tym ostatnim spóźnieniem Kaczyńskiego, to wnioski są niewesołe. Niby to tylko gest symboliczny, ale politykę robi się takimi gestami, one znaczą realnie.

   Kaczyński ma już coś takiego na swoim koncie: tuż przed upamiętnieniem przez Sejm postaci Andrzeja Wajdy wyszedł demonstracyjnie (a raczej wygramolił się) z sali. Teraz jednak to sprawa innego kalibru.

   Okazanie pogardy zamordowanemu politykowi przez odmowe uczczenia jego pamięci to coś bez precedensu w naszej polityce. Okazanie pogardy ofierze nie mieści się w naszej kulturze, w naszym pojmowaniu człowieczeństwa. Podobno telewizja publiczna skwapliwie unikała pokazania tych pustych miejsc w ławach PiS. Nawet najciemniejszy lud tego nie kupi.

   Wnioski z tego incydentu są jak najgorsze. Władza pogardzająca ofiarą może wszystko.

   Myślę, że Polacy stoją przed egzaminem, jakiego dawno nie mieli, od roku 1980 co najmniej. Tylko mądrość i dojrzałość narodu może nas uchronić przed jakimiś dramatycznymi wydarzeniami. Oby naród ten egzamin zdał.
   • czuk1 Re: Puste miejsca w ławach PiS 17.01.19, 09:45

    Jestem pesymistą. Jeśli nawet teraz, po tak tragicznym doswiadczeniu, hejterzy i część polityków sieją wokół nienawiść do wyimaginowanych wrogów co wywołuje nienawistne odpowiedzi; to co będzie dalej ? Według mnie, nic się nie zmieniło.... i nie zmieni. Nie ma sił politycznych którym by zależało na pojednaniu narodwym . Egzaminu nie zdajemy.


    --
    Przemoc rodzi przemoc. Czy chciałbyś być adresatem słów niemiłych, które do mnie kierujesz ?
    • dorota_333 Re: Puste miejsca w ławach PiS 17.01.19, 10:23
     Ja liczę na zwykłych ludzi. Nawet jeśli władza obłąkańczo prze do konfrontacji - bo taki jest plan Kaczyńskiego, żeby naród podzielić, skłócić aż do krwi - to naród nie musi się podporządkować.

     Widzę w tym role wszystkich, każdego z nas z osobna. Spokojnie demaskować podpalaczy, demaskować hejt. Nie podgrzewać atmosfery, tylko rozbrajać. Domagać się od organów państwa reakcji na hejt. Bez zacietrzewienia pokazywać, co się dzieje.

     Ten egzamin musimy zdać, bo... inaczej będzie niedobrze.
     • czuk1 Re: Puste miejsca w ławach PiS 17.01.19, 10:58
      dorota_333 napisała:
      > Ja liczę na zwykłych ludzi. Nawet jeśli władza obłąkańczo prze do konfrontacji - bo taki jest plan Kaczyńskiego, żeby naród podzielić, skłócić aż do krwi - to naród nie musi się podporządkować.
      Od dokonanego, trwałego podziału do solidarności narodowej droga będzie odległa. Zbyt mocne są podziały. Kreatorzy utrzymania i pogłębiania podziałów są zbyt mocni. Chodzą po linie . Skłócanie i obdarowywanie narodu (podarunkami socjalnymi i rosnącym długiem publicznym) stosują jako narzedzia w swojej polityce społecznej. Kiedy skłócenie narodu i mowa nienawiści przebiera miarę, rządzący łagodzą napięcia. Działają sprytnie. Ustawiają elektorat na długie poparcie i rządzenie.

      > Widzę w tym role wszystkich, każdego z nas z osobna.
      Rola ta i taka jest pierszorzedna. Ale nie będzie skuteczna kiedy napotka na kontynuację
      polityki podziału społeczeństwa na obozy : MY <---> Oni.


      ..."spokojnie demaskować podpalaczy, demaskować hejt. Nie podgrzewać atmosfery, tylko rozbrajać. Domagać się od organów państwa reakcji na hejt. Bez zacietrzewienia pokazywać, co się dzieje."
      Tu działania muszą być wielokierunkowe. Rola śledczych dziennikarzy jest niebagatelna. Wszyscy powinniśmy patrzeć władzom na ręce.

      > Ten egzamin musimy zdać, bo... inaczej będzie niedobrze.
      Życzmy sobie zdania takiego egzaminu. I by do niego przystąpili ci którzy mogą wpływać na poprawę stanu języka politycznego. .      --
      Przemoc rodzi przemoc. Czy chciałbyś być adresatem słów niemiłych, które do mnie kierujesz ?
      • dorota_333 Re: Puste miejsca w ławach PiS 17.01.19, 11:40
       > Skłócanie i obdarowywanie narodu (podarunkami socjalnymi i rosnącym długiem publicznym) stosują jako narzędzia

       W tegorocznym budżecie rząd zawarł "zakładkę" około 30 miliardów, które może przeznaczyć na gaszenie pożarów płacowych i przeróżne dopłaty. Nawet jeśli to starczy, to w kraju będziemy mieli w tym roku powszechny ferment żądań płacowych. To może utrudnić utrzymanie władzy.
       • czuk1 Re: Puste miejsca w ławach PiS 17.01.19, 14:40
        dorota_333 napisała:
        W tegorocznym budżecie rząd zawarł "zakładkę" około 30 miliardów, które może przeznaczyć na gaszenie pożarów płacowych i przeróżne dopłaty.
        Nie chce mi sie szukać budżetu, ale te 30 mld zł to niewątpliwie kwota na którą nie zamyka się budżet. Jest to więc deficyt budżetowy. Pieniądze w tej kwocie państwo uzyska poprze emisją skarbowych obligacji , stosunkowo wysoko oprocentowanych.
        Budżet zbilansowany zostanie deficytem/ kredytem (30 mld zł) dzięki inwestorom którzy kupią wspomniane wyemitowane obligacje skarbowe, zawiera jakieś tam rezerwy na podwyżki płac. Nie powinno to więc utrudniać utrzymania władzy PiS. Chyba żeby trzeba było spełniać wysokie żądania płacowe, przekraczające rezerwy utworzone na ten cel. Wtedy Sejm dokonać moze korekty budżetu w ciągu roku, zaciągnąć dalsze kredyty .


        -- motto na dziś
        Przemoc rodzi przemoc. Czy chciałbyś być adresatem słów niemiłych, które do mnie kierujesz ?
     • zimna-wodka Zejdź na ziemię 17.01.19, 11:10
      i nie powielaj durnotek.
      Po pierwsze my, jako społeczeństwo nie możemy nic. Waaadza robi co chce i jak chce. Nie ma żadnych skrupułów i nie uznaje żadnych ograniczeń. Może ustąpić tylko przed brutalną siłą. Czyli nasilenie represji nie wymaga żadnego pretekstu bo pretekst jest od dawna i nazywa się wybory. Słabnący odzew na propagandę i ostre reakcje na podłość rządzących muszą wywołać represje. To nieuniknione.

      Po drugie nie jesteśmy społeczeństwem obywatelskim. np dlatego, że nawet dzisiaj nie rozumiemy czym była WOŚP. Przy całym szacunku dla zebranych kwot i celu najważniejsze było co innego. Chodziło o choćby chwilowe zjednoczenie społeczeństwa wokół pięknego i szlachetnego celu. Byłem na paru światełkach do nieba, widziałem bawiących się ludzi (tak młodych jak i starych), szczęśliwe buźki dzieciaków jak wpadało im do puszek więcej niż dwa złote. I nic nie zrobiliśmy żeby tego "cudu nad Wisłą" bronić przed wściekłymi i absurdalnymi atakami różnych skurwieli. Zauważ: przy całym hejcie obwiniętym wokół majątku Owsiaka nikt ani razu nie spytał ile zarobił p. Wielgucki na rzyganiu na WOŚP. Nikt nie pytał dlaczego nie chce zarobić na finale WOŚP żebrząca TVP czy zdychająca Poczta Polska.

      Dzisiaj już wiemy - szalona waadza zabrała nam Owsiaka a zaraz zabierze Woodstock. Jedyną masową imprezę w Polsce przeznaczoną dla ludzi młodych (choć można tam było spotkać i zgreda w moim wieku).
      Bo waadza wie lepiej co dla nas dobre. Zamiast takiego demoralizującego wyjca :

      www.youtube.com/watch?v=UY6GKRld3zc
      da nam coś prawdziwie pięknego, coś co nas ubogaci w kierunku wskazanym przez waaadzę:

      www.youtube.com/watch?v=4kuArBSME7g&t=12s
      I może wtedy ktoś się ocknie.


      --
      "Suma inteligencji na planecie Ziemia jest stała. Liczba ludności rośnie" - Edward Murphy (podobno).

      www.youtube.com/watch?v=p8z-BY90Qj8
      • dorota_333 Re: Zejdź na ziemię 17.01.19, 11:36
       To nie jest "powielanie durnotek". Tam, gdzie rozmawiam, i tam gdzie piszę w sieci staram się powiedzieć ludziom, że bije dla nas dzwon. To jest więcej, niż mogłabym zrobić zapalając znicz (w moim miasteczku zebrało się góra dwadzieścia osób wieczorem 14.01).

       > Po pierwsze my, jako społeczeństwo nie możemy nic. Waaadza robi co chce i jak chce.
       A taki pogląd coś mi podśmierduje determinizmem dialektycznym, głoszeniem nieuchronności rewolucji smile mówiąc poważnie: to nieprawda. Jako społeczeństwo możemy dużo więcej, niżby chciała władza - i to właśnie dlatego władza chce nas skłócić aż do rozlewu krwi.

       Logicznie biorąc: nie byłoby działań propagandowych PiS, gdybyśmy byli anomicznym stadem pojedynczych, skołowanych jednostek. Władza tak się boi obudzenia społeczeństwa, że obecna sytuację stara się choć trochę "obłaskawić": na pogrzebie Pawła Adamowicza będzie i prezydent i premier. Zrozumieli, s...syny, że jest grubo.

       > Po drugie nie jesteśmy społeczeństwem obywatelskim.
       Powiem to prosto (z góry przepraszam): jak nie jesteśmy, to się nim, kurwa, musimy stać. Inaczej zdechniemy we wzajemnym starciu, które z Nowogrodzkiej obserwował będzie cyniczny starzec uśmiechając się bezzębną paszczą.

       Społeczeństwo nie buduje się w pogadankach, tylko w takich dramatycznych chwilach. No, po prostu teraz - czy nam się to podoba, czy nie - przyszła na nas próba. Lepiej żebyśmy podołali.

       To nie jest idealizm z mojej strony. Ja liczę na to, że przez trzydzieści lat jednak cokolwiek się zbudowało. Że jesteśmy czymś więcej niż stadem - co zakłada Kaczyński, wciskając pińcet do ryja i propagandę do czaszki. Wybory samorządowe pokazały, że miasta są dla PiS stracone - nie tylko duże i średnie, ale nawet małe. To mi daje pewną nadzieję. Przynajmniej na to, że w najbliższych wyborach do sejmu centrum będzie dla PiS nieosiągalne. Na te kilka procent Kaczyński bardzo, bardzo liczył.

       No, a jeśli ten egzamin oblejemy, to naród i tak się czegoś nauczy. Tyle, że na dupie skopanej do krwi. Trudno.
       • zimna-wodka Re: Zejdź na ziemię 17.01.19, 12:34
        To JEST idealizm z twojej strony. Walczyliśmy i możemy walczyć o cenę kiełbasy. Walka o cokolwiek więcej skończyła się gdzieś na powstaniach śląskich.
        A waaadza kiełbasę daje. Świadomość nielicznych nic tu nie zmieni.
        Żyję trochę dłużej od ciebie. I nie mam złudzeń. Co więcej uważam że JUŻ nas nie stać na złudzenia. To już nie jest problem światopoglądu i moralności tylko walka o byt.
        Może jak to sobie uświadomimy to na coś nas będzie stać. Ale na razie cena kiełbasy jest w miarę stabilna. A "byt określa świadomość".

        --
        "Suma inteligencji na planecie Ziemia jest stała. Liczba ludności rośnie" - Edward Murphy (podobno).

        www.youtube.com/watch?v=p8z-BY90Qj8
        • dorota_333 Re: Zejdź na ziemię 17.01.19, 16:27
         > Walka o cokolwiek więcej skończyła się gdzieś na powstaniach śląskich.
         No, nie tak bardzo. Ostatecznie państwo podziemne za okupacji nie walczyło o kiełbasę.

         > To już nie jest problem światopoglądu i moralności tylko walka o byt.
         Tu się zgadzam, ale biada nam, jeśli przyjmiemy ich metody. Z banalnego powodu: aparat przemocy jest po stronie rewolucji w tej chwili.

         Przeciwko władzy działa jedno: jakkolwiek prosty byłby ogół społeczeństwa, to przemocy na poziomie fizycznym nie popiera.
         Przynajmniej taką mam nadzieję smile No, chyba że im ktoś wmówi, że opozycja ostrzy noże planując odwet. Dlatego po naszej stronie agresji być nie może.

         BTW - najnowszy sondaż: Pisowi spadło do 30, dramatycznie. To by wróżyło raczej polityke miłości.
       • leda16 Re: Zejdź na ziemię 17.01.19, 22:26
        dorota_333 napisała:

        Tam, gdzie rozmawiam, i tam gdzie piszę w si
        > eci staram się powiedzieć ludziom, że bije dla nas dzwon.


        Ten dzwon bił dla nas bardzo głośno już w momencie braku reakcji władz ma podpisanie Ustawy 447, uzgadnianej z obcym państwem nowelizacji Ustawy o IPN, instalowaniem amerykańskich żołdaków w Polsce, prezentami w wys. 2 mld dla banku Morgana, sponsorowaniem banderowskiej Ukrainy, i in. Teraz słychać tylko echo. PiS i PO - jedno zło. A wygrają wybory ci, których "sojusznicy" wskażą. Rozlew polskiej krwi byłby im bardzo na rękę.
        --
        www.pmiska.pl
     • frusto Re: Puste miejsca w ławach PiS 17.01.19, 16:12
      *facepalm*

      Najpierw cytuje Pani artykuł faceta, który uważa, że nie wolno się godzić na pojednanie, bo tego chce PiS, a potem pisze, że to władza obłąkańczo prze do konfrontacji.

      a już to "Bez zacietrzewienia pokazywać, co się dzieje." biorąc pod uwagę Pani co niektóre wypowiedzi tutaj (np przyjazny komentarz "sp* pisowski trolu" skierowany do niżej podpisanego)...

      Ręce opadają.
   • zimna-wodka Re: Wracamy w stare koleiny 20.01.19, 18:07
    dorota_333 napisała:

    > Co było do przewidzenia, niestety.

    W ramach walki z mową nienawiści pisdzielskie państwo zaostrzy politykę wobec opozycji. Pan Bulterier również zapowiedział zapowiedział, że będzie gryzł.
    Reakcja agresją zapewne została ustalona na najwyższych szczeblach. Widocznie uznano, że
    teoria idjoty-pepego czyli "peło zamordowało Adamowicza; wystarczy tylko znaleźć dowody" ma małe szanse na sukces.

    Będzie gorzej.


    --
    "Suma inteligencji na planecie Ziemia jest stała. Liczba ludności rośnie" - Edward Murphy (podobno).

    www.youtube.com/watch?v=p8z-BY90Qj8
    • leda16 Re: Wracamy w stare koleiny 21.01.19, 19:41
     zimna-wodka napisał:
     > W ramach walki z mową nienawiści pisdzielskie państwo zaostrzy politykę wobec o
     > pozycji.


     Opozycji? Więc chyba nas wszystkich, bo nie ma już ugrupowania, które chciałoby z tymi ludźmi być w koalicji. A w sprawie zabójstwa Adamowicza robi się coraz ciekawiej. Teraz prokuratura wytoczy sprawę ochroniarzowi WOŚP, który rzekomo fałszywie zeznał, że zabójca miał plakietkę a inni zeznali, że nie miał i tylko przez płot przeskoczył. Istotnie, w "Wydarzeniach" puścili filmik jakiegoś skaczącego cienia. Czyli teza o niepoczytalności sprawcy zyskała na prawdopodobieństwie.


     > Będzie gorzej.


     To na pewno. TVP podało, że w samym grudniu skazano 20 osób za tzw. "mowę nienawiści", m.in. taki link: www.radiowroclaw.pl/articles/view/83913/Internetowy-hejter-stanal-przed-sadem-we-Wroclawiu-Jest-to-lekarz-psychiatrii-z-Milicza#
     lub to: www.radiowroclaw.pl/articles/view/76712/Wroclawianin-odpowiada-za-nawolywanie-do-nienawisci-do-Ukraincow. Najwyraźniej wymiar sprawiedliwości inaczej rozumie art. 54 Konstytucji RP niż zwykły człowiek.
     --
     www.pmiska.pl
  • dorota_333 Korwin, Macierewicz, Braun 21.01.19, 15:26
   … o zabójstwie prez. Adamowicza:
   wyborcza.pl/7,75968,24382748,korwin-macierewicz-braun-co-o-zabojstwie-pawla-adamowicza.html#S.-K.P-B.1-L.3.glowka


   To może specyficzne poczucie humoru, ale linkuję, żeby rozbawić czytelników. Jeden z cytowanych jest wiceprezesem PiS.

   A teraz już serio: panie Boże, Maryjo i wszyscy swięci, miejcie nas w swojej opiece. Naród rozum traci.
   • pigeon_shit_dust Narod dawno ochujal 22.01.19, 14:21
    dorota_333 napisała:
    Naród rozum traci.


    No pomysl no chwile. Polityczny mord. Narod w zalobie….
    Wilmont, uciskany tka niesprawiedliwym wyrokiem przez PO, tendencyjnym, wysokim wyrokiem wiezienia odbywa kare w calosci. Wychodzi na wolnosci I po 5,5 roku zbyt wysokiej kary tegoz strasznego wiezienia, uciazliwej, niesprawiedliwej, nieludzkiej tak kary, co robi? Na oczach tysiecy ludzi morduje Budynia, bi zamiast na lat 5 trafic do pudla na lat 50 
    Bajke o blocie znacie? Jeblo tam wszystkich juz czy sa jeszcze jacys normalni?    --
    Aby uczynić z ludzi niewolników, należy dać im pieniądze, których nie zarobili
  • pigeon_shit_dust 90 przepustek dla mordercy 23.01.19, 18:45


   Warto wrocic do tematu . Macie problem. Problem urosnie wiekszy.


   “Wobec dziewięciu pracowników więzienia prowadzone jest postępowanie. Elżbieta Krakowska informuje, że grozi im nagana, obniżenie stopnia, wyznaczenie niższego stanowiska lub nawet wydalenie ze służby.
   Więcej: wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,24391730,artur-k-90-razy-wychodzil-na-przepustke-podczas-jednej-ponownie.html#a=167&c=154&s=BoxNewsImg3

   Ho ho, teraz beda surowe kary dla straznikow, ktorzy przyczynili sie tym sposobem do smierci 2 odob w tym malego dziecka.”
   Surowo, surowo !
  • pigeon_shit_dust Dla zwollenikow teorii spiskowych 23.01.19, 19:17
   Mowilem ze raz wystarczy. A jak kto cela ma dobrego i trafi w oko to w ogole ulamek sekundy i trup.

   "Wszedłem do pokoju, on się poderwał, bo mnie zobaczył z nożem w ręku, podniósł się, zrobił kilka kroków w moją stronę i wtedy go uderzyłem nożem w serce. Uderzyłem raz. Postał kilka sekund i upadł na podłogę. Nie uderzyłem drugi raz, bo z tego, co zauważyłem, to wystarczyło"

   Więcej: wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,24392314,morderstwo-i-pocwiartowanie-zwlok-jest-wyrok-w-sprawie-glosnej.html#s=BoxOpMT

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka