Dodaj do ulubionych

Jak działa Układ czyli kumple w Gdańsku w akcji

09.02.19, 18:40
"Miejska komisja wyborcza w Gdańsku odroczyła rejestrację Grzegorza Brauna na prezydenta Gdańska. Wszystko z powodu proceduralnej bzdury, jaką jest fakt, że znany reżyser w rubryce „adres zamieszkania” wpisał swój adres zamieszkania, ale ich zdaniem pod tym adresem nie figuruje w rejestrze wyborców....

Krzysztof Bosak ujawnił na Twitterze jak wyglądały kulisy (nie)rejestracji Grzegorza Brauna na kandydata na Prezydenta w Gdańsku. ...

Środa godz. 22 – złożenie i przyjecie dokumentów, przeliczenie podpisów. Komisja Wyborcza zaprasza przedstawicieli komitetu wyborczego po decyzję o rejestracji kandydata dopiero na piątek na godz. 16.

Piątek godz. 16 – przekazanie komitetowi, że Grzegorza Brauna nie ma w rejestrze wyborców we wskazanym miejscu zamieszkania. Odroczenie decyzji do poniedziałku, do godz. 14.

Poniedziałek godz. 14 – planowana decyzja o rejestracji kandydata lub odmowie.

W całej sprawie jest jeszcze jedna ważna kwestia. W poniedziałek mija bowiem czas na zgłaszanie wniosków o bezpłatne czasy antenowe w TVP Gdańsk i Radio Gdańsk. Komitet Brauna musi poprawić adres, ale zrobić to można…dopiero w poniedziałek.

– Jest jasne, że komisja grała na czas od momentu przyjęcia dokumentów komitetu. Gdyby komisji zależało na pracy, a nie na maksymalnym utrudnianiu, to w środę wieczór umówiliby się z komitetem na czwartek i spokojnie rozwiązali problem z rejestrem wyborców w czwartek w godzinach pracy urzędów gmin – uważa pełnomocnik KWW Grzegorza Brauna.

– Moje doświadczenie z rejestracji kandydatów w wyborach samorządowych jest takie, że identyczne problemy z obecnością kandydatów w rejestrze wyborców w godzinach roboczych i przy dobrym nastawieniu komisji rozwiązuje się w około 2 godziny – podkreśla.
...

To typowa walka na przecinki – „układ gdański” broni się rękami i nogami przed niezależnym, prawicowym kandydatem. Ich interesuje tylko utrzymanie dotychczasowych interesów i nie wyobrażają sobie nawet kandydowania kogoś niego, niż ich faworyta Aleksandra Dulkiewicz."

nczas.com/2019/02/09/kulisy-skandalu-w-gdansku-to-zemsta-komisji-wyborczej-za-skarge-grzegorza-brauna-jest-jasne-ze-komisja-grala-na-czas/

"..Braun złożył skargę do PKW, które uznało – bez podstawy prawnej – że Dulkiewicz może zmienić nazwę komitetu i podpisy będą dalej ważne. Na to działanie Braun złożył odwołanie do Sądu Najwyższego, który póki co sprawy nie rozpatrzył.

Przedstawiciele Dulkiewicz podkreślali, że skarga została złożona niezgodnie z prawem, jednak ewidentnie obawiają się wyroku SN który sprawi, że nie będzie ona mogła wystartować w wyborach. W związku z tym zbierają podpisy pod nowym, wcześniej niezarejestrowanym komitetem wyborczym. Nie wiadomo też co z komitetem, którego sprawą ma zająć się Sąd Najwyższy.

Wygląda więc na to, że wybory w Gdańsku już teraz zamieniły się w cyrk. Co więcej w Internecie pojawiają się informacje o kolejnym złamaniu prawa przez Dulkiewicz poprzez wykorzystywanie urzędników i instytucji publicznych do zbierania podpisów. ...

...

Okazuje się, że w zbiórkę podpisów dla Aleksandry Dulkiewicz zaangażowane są miejskie instytucje takie jak Oddział Muzeum w Gdańsku.
To jest niesamowite. To jest prywatny folwark. pic.twitter.com/ILvFRfKkwc

— Kacper Płażyński (@KacperPlazynski) February 6, 2019

Wg urzędniczki UM Komisarz Dulkiewicz wygoniła pracowników na miasto do zbierania podpisów pod jej kandydaturą na wypadek uwzględnienia przez SN wniosku Brauna.

— @KWyszkowski (@KWyszkowski) February 6, 2019

Sprawę komentuje również redaktor naczelny „Najwyższego Czasu!”....

À propos /.../ p. Dulkiewicz. Czy można zbierać podpisy na komitet, który nie jest zarejestrowany? Chyba nie. Czy urzędnicy muzealni mogą prowadzić zbiórkę? Chyba nie."

nczas.com/2019/02/06/gdansk-to-jej-prywatny-folwark-urzednicy-i-miejskie-instytucje-pomagaja-dulkiewicz-w-zbieraniu-podpisow-coraz-bardziej-sie-pograza/

*

Komentarzyk pepego:
kumple pracują chociaż nie mają rządu. Gdy go dostaną, ruszą, na całego.
Zero zdziwień.

*

U. E. musi zostać zakończona.
Wcześniej opłaca się i warto, żeby Polska z tego wyszła.
Edytor zaawansowany
  • zimna-wodka 09.02.19, 19:02
    To faktycznie straszne. Jeśli Dulkiewicz użyła TAKICH środków aby udupić murowanego kandydata do ostatniego miejsca w tym wyścigu to co zrobi przeciwko tym co mogliby sprawić prawdziwe zagrożenie? W końcu sukcesem Brauna bedzie osiągnięcie 2% głosów ale nikt rozsądny aż takiego fajerwerku nie przewiduje.
    Pewnie Dulkiewicz wprowadzi stan wojenny, zaangażuje kosmitów i archanioły (archanioły otumanione pełowską propagandą oczywiście) a może wymyśli coś więcej.
    A p. Braun będzie mógł pierdolić, że był murowanym zwycięzcą tylko UKŁAD go udupił. Z p. Braunem będzie mógł pierdolić i pepe. Nie będzie tradycyjnego pożegnania PEPE NIE PIERDOL ponieważ podziwiam ten wpis jako że nie mówi nic o Tusku.

Kiedyś JKM był przynajmniej zabawny. Szkoda faceta.

--
    "Suma inteligencji na planecie Ziemia jest stała. Liczba ludności rośnie" - Edward Murphy (podobno).

www.youtube.com/watch?v=p8z-BY90Qj8
  • pepe49 10.02.19, 10:18
    Ciekawy komentarz napisał p. Ziemkiewicz:

fakty.interia.pl/opinie/ziemkiewicz/news-praworzadnosc-na-oko,nId,2825467

Oprócz przypadku p. Dulkiewicz przypomniał p. Biedronia:

"Chyba, że ktoś się nazywa Biedroń i jest pieszczochem tzw. środowiska. Wtedy sobie zakłada partię "Wiosna", i, mimo że stowarzyszenie o dokładnie takiej właśnie nazwie istnieje, działa i nawet jest o nim głośno, choć zapewne nie z tych powodów, o które twórcom "szlachetnej paczki" chodziło - z punktu rejestrację dostaje.

Tak przynajmniej twierdzi - bo nikt tej rejestracji nie widział, na stronach internetowych jej nie ma. ale musi tak być, bo inaczej sfinansowanie przez partię kosztownej konwencji na warszawskim Torwarze byłoby przestępstwem."
    ...
    "po precedensach pani Dulkiewicz i pana Biedronia nic, teoretycznie, nie stoi na przeszkodzie, żeby założyć partię i nazwać ją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, albo Polska Akcja Humanitarna, oczywiście bez pytania o zgodę istniejących już stowarzyszeń o takich nazwach. I jedyne, co może skłonić sąd do zablokowania takiej akcji, to jeśli z wnioskiem wystąpi "pisowiec".

Tak naprawdę nikt w Polsce nie traktuje prawa poważnie - jest ono tylko jakąś upierdliwością, przeszkodą w prostym załatwianiu spraw, historia z uznaniem pani Dulkiewicz "awansem" podpisów zebranych na jeden komitet jako podpisów na inny jest tu jednym z niezliczonych przykładów. Orzeknie się, żeby było dobrze - nam, oczywiście, a nie tamtym."

...

Ale - p. Ziemkiewicz zauważa - sposób traktowania prawa może być ulgowy jedynia dla swoich.

"...uznanie przez większość sejmową, że wybierając pięciu sędziów Trybunału Konstytucyjnego, choć miał prawo wybrać tylko trzech, poprzedni Sejm, ten peopeeselowski, wybrał ich jedną uchwałą, a uchwała, uznali prawnicy PiS, uchwała nie może być "częściowo ważna", tak jak jajko "częściowo świeże" - a więc nieważny był wybór całej piątki; a więc, ha, ha, uradowali się pisowcy, peopeesel sam się "zakuglował" i teraz nowy Sejm może wybrać nie tylko tych z prawa mu należnych dwóch, ale pięciu.

Na to prawniczy establishment narobił rabanu, że jednak uchwała była "częściowo ważna", w części dotyczącej trzech, nazwał nowo wybranych i zaprzysiężonych już sędziów "dublerami", i tak, z takiej właśnie kazuistyki, zaczęła się propagandowa histeria o rzekomym "łamaniu konstytucji"
    ...

Jeśli sprawę pani Dulkiewicz potraktować jednostkowo, to owszem, można się zgodzić, że sędziowie PKW postąpili słusznie.
    Ale jeśli z jednej strony mamy takie decyzje, wbrew literze prawa, za to na tak zwany "zdrowy chłopski rozum" - a jednocześnie, gdy interesy środowiska prawniczego są inne, dokładnie odwrotnie, dosłowne i szczególanckie egzekwowanie paragrafów, a gdy, tak jak z kadencjami sędziów i innymi zapisami konstytucji, te paragrafy są wzajemnie sprzeczne, uznaniowe wybieranie sobie tego, który "podchodzi" - to jak można nie zauważać, że to zwyczajnie cuchnie?

A kiedy jeszcze prominentna sędzia, pani Kamińska, powiada otwarcie, publicznie, że dla zemsty nad PiS sędziowie będą sobie "wyinterpretowywać" z prawa co im potrzebne? No - to co?"

Pepe na to, że pewnie nic. Żyjemy w bagnie i puszczamy bąbelki.
    Przyzwyczailiśmy się.
    Ale jak to zmienić? "To", czyli panowanie kumpli nad prawem.
    Tak się składa, że teraz to są czerwoni kumple. Ale chodzi o jakichkolwiek kumpli.
    Komitet Kontroli Wyborów?
    Dziwne, inicjatywa wyrzucająca nas z Azji i z U. E. w kierunku Szwajcarji nie jest popierana przez PiS.
    Może dlatego, że uczciwy system wyborczy jest trudny do wyobrażenia dla szefów partyjnych.
    Tym bardziej niezależne ale uczciwe sądy.
    Jednak nie ma Ruchu Kontroli Rozpraw.
    Byłby cenny.

*

• zimna-wodka 11.02.19, 22:28

MKW przyjęła Brauna. Teraz będzie mógł zawalczyć z układem. Poczekamy na skutek i ocenimy efekty.
    Ale jakby nie patrzeć, rola męczennika poszła w PiS-du. P. Braun będzie musiał szukać nowych
    dowodów na spisek. Bo pokazać światu 2% głosów to jednak nie zaszczyt. W zasadzie już p. Braun może ogłosić, że wybory zostały sfałszowane przez esbeków. Po co czekać?
    --
    "Suma inteligencji na planecie Ziemia jest stała. Liczba ludności rośnie" - Edward Murphy (podobno).

• privus 12.02.19, 10:20
    pepe49 napisał:

> Ciekawy komentarz napisał p. Ziemkiewicz: ...

Ten jak zawsze, wiecznie nie dowartościowany smile
  • pepe49 11.02.19, 23:31
    "Dzisiaj Sąd Najwyższy odrzucił skargę KWW Grzegorza Brauna na uchwałę PKW, pozwalającą na uznanie za ważne podpisów zbieranych pod kandydaturą Aleksandry Dulkiewicz na prezydenta Gdańska. Jak wskazywał Braun, komitet jego kontrkandydatki został zarejestrowany bezprawnie ze względu na to, że nazywał się tak, jak założone przez prezydenta Adamowicza stowarzyszenie. Ponadto podpisy mogły być nieważne, gdyż zbierały je m.in. instytucje samorządowe, co jest niezgodne z prawem.

– SN po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym w Izbie Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych w poniedziałek odrzucił skargę Komitetu Wyborczego Wyborców Grzegorza Brauna na uchwałę Państwowej Komisji Wyborczej z 4 lutego 2019 r. – mówił Krzysztof Michałowski z zespołu prasowego SN.

W ubiegłym tygodniu pełnomocnik KWW Grzegorza Brauna, Włodzimierz Skalik, poinformował, że złożył do Sądu Najwyższego skargę na podjętą przez PKW uchwałę.

Komisja uznała, że komitet Dulkiewicz musi zmienić nazwę. Skalik uważał, że uchwała ta została „podjęta z naruszeniem prawa, zwłaszcza w części, w której PKW nakazało akceptować podpisy pod zmienianą nazwą komitetu wyborczego (Dulkiewicz – przyp. red.), który dotychczas funkcjonował jako Komitet Wyborczy Wyborców „Wszystko dla Gdańska”.

Chodzi o uchwałę PKW z 4 lutego, w której Komisja uchyliła decyzję komisarza wyborczego w Gdańsku o rejestracji KWW „Wszystko dla Gdańska”.
    ...

– Komitet musi złożyć nową nazwę. Nie jest to problem, to jest dodanie wyrazu czy coś takiego i natychmiast kandydata rejestrują – stwierdził Hermeliński.

Komitet Dulkiewicz złożył u komisarza wyborczego wniosek o zmianę nazwy w dniu 5 lutego. Następnego dnia członkowie sztabu wyborczego przynieśli do Miejskiej Komisji Wyborczej w Gdańsku dodatkowe ok. 25 tys. podpisów.
    ..."

wolnosc24.pl/2019/02/11/sad-najwyzszy-odrzucil-skarge-kww-grzegorza-brauna-podwojne-standardy-dla-kandydatow-na-prezydenta-gdanska/

*

Komentarzyk pepego? Pepe uprzejmie prosi o przeczytanie feljetonu pana Ziemkiewicza linkowanego w poprzednim poscie.
    Generalnie: kumple zawsze dostaną wsparcie sądu. W Rosji nazywa się to krysza. Dach.
    U nas: Układ.

*

• leny20-4-7 12.02.19, 13:36
    rób swoje! Ja nie mam czasu śledzic wszystkiego i taki twój (nawet pisany pod tezę) przegląd njusów daje mi możliwośc zapoznania się chcoiaż z jedną stroną świata.
    pozdro
  • zimna-wodka 12.02.19, 18:45
    leny20-4-7 napisał:

> rób swoje! Ja nie mam czasu śledzic wszystkiego i taki twój (nawet pisany pod t
    > ezę) przegląd njusów daje mi możliwośc zapoznania się chcoiaż z jedną stroną św
    > iata.
    > pozdro
    Miło, że to piszesz. Bo zastanawiałem się do kogo skierowane są "przekazy dnia" serwowane przez pepego. I to niejednokrotnie tak rozwinięte, że głupsze od oryginału. Wychodziło mi, że to raczej nie dla ludzi, nawet bardziej flora niż fauna. A tu proszę - niespodzianka!

--

• leny20-4-7 13.02.19, 09:41
    Dziękuję za uznaniesmile

Ad rem, Zimny pamiętaj o prostej zasadzie: "wiedza o wszystkim, pochodzi od wszystkich." Powiedział to zdaje się Gandi. To nie jest aż tak dosadny cytat jak ten z Ho Szi Mina, za który mnie właśńie napomniał Damkon, ale jest równie prawdziwy/zasadny jak tamten. Przemyśl. Czesc.

• zimna-wodka 13.02.19, 10:04
    leny20-4-7 napisał:

> Dziękuję za uznaniesmile
    >
    > Ad rem, Zimny pamiętaj o prostej zasadzie: "wiedza o wszystkim, pochodzi od wsz
    > ystkich."

Z cytatem się zgadzam. Z zastrzeżeniem:
    Propaganda nie jest źródłem wiedzy. Jest wciskaniem kitu maluczkim. A widzę, że kit ci smakuje. Dodatkowo sam pogardliwie wyrażasz się o GW i jej czytelnikach.

Czyli idjota pepe jest źródłem wiedzy o świecie, GW - nie. Ciekawe.
    --

• dorota_333 12.02.19, 09:36
    Patrzę tak po nowych wątkach Pepego i widzę mrówczą robotę "zamularską". Niniejszy wątek doskonale to ilustruje.

Niejaki Grzegorz Braun postanowił wychynąć z niebytu i powalczyć o fotel prezydenta Gdańska, który mu się, jako patriocie, należy. Zaczął od nękania kandydatki-niepatriotki zarzutami, które SN właśnie oddalił. Nie było szans, żeby je przyjął, ale widzę, że media prawicowe zbudowały już na tym narrację o niszczeniu patriotów.
    W najlepszym przypadku trochę zamulą opinię publiczną próbując wytworzyć w niej wrażenie, że coś z tą kandydaturą Dulkiewicz było nie w porządku., skoro SN musiał się wypowiadać.

I tak na wszystkie możliwe tematy: puszczamy najróżniejsze dziwne teorie, żeby choć trochę zamulić. Żeby medialnie zaszumić, posiać wątpliwości.

Robotę zamularską podjął również medialny plankton w rodzaju Pepego i produkuje różne wątki o tematyce i poziomie argumentacji wziętym solidnie z d... .

Może lepiej w ogóle nie reagować na rzeczy, które dyskusji nie są warte? Przejść do dalszego etapu: zamiast "Pepe, nie pierdol" po prostu wzruszenie ramion.
  • privus 12.02.19, 10:22
    Taka sobie podwórkowa PiS-omowia.
  • zimna-wodka 12.02.19, 11:31
    dorota_333 napisała:

> Patrzę tak po nowych wątkach Pepego i widzę mrówczą robotę "zamularską". Niniej
    > szy wątek doskonale to ilustruje.

Bo pepe nie jest wytworem propagandy tylko sam jest propagandą. Taki trochę wyostrzony TVP Info. Pepe nakręca się jak waaadza daje dupy próbując objawić swiatu, że waaadza nie daje tylko bierze i to wcale nie jest dupa.

W zasadzie pepego można olać. Sam sobie to parę razy obiecywałem. Ale pepe uparcie przekracza kolejne granice absurdu a ja nie mogę się powstrzymać. Słabą mam wolę widocznie. A ponadto mam wrażenie, że pepe puszcza balony zawodowo więc należy doceniać jego pracę i zaangażowanie a kolejne wątki obdarzać choćby skromnym komentarzem. Komentarz nie musi być specjalnie wyszukany więc nie wymaga wielkiego wysiłku; zazwyczaj wystarczają cztery słowa.

--

• pepe49 12.02.19, 20:11
    Są dwa.

Pierwszy:
    błąd w nazwie komitetu dyskwalifikujący kandydata.
    Komisarz wyborczy i sąd nie reagują.

Drugi:
    głosy dla kandydata władzy zbierają urzędnicy.

Wnioski:
    - komisarz wyborczy żle pracuje.
    - Sąd źle pracuje.
    - Władza terroryzuje podwładnych.

Czego pepe oczekuje?
    A wsparcia od pani Doroty, skoro już uprzejma była zajrzeć i skomentować.

Albo jasnego opowiedzenia się po stronie tego komisarza, sądu i władzy. To zrozumiem.
    Nie tak ogródkami. Śmiało!

Szlachta kontra chłopi. Optymaci kontra popularzy. Jednak ten spór ma o wiele więcej lat niż 2200.
    Proszę chwilę posiedzieć spokojnie, pomyśleć, nie odpowiadać. Kim jestem pośród opisanych? Którzy są dla mnie, którzy nie?

*

.
    .
  • zimna-wodka 12.02.19, 21:32
    pepe49 napisał:

> błąd w nazwie komitetu dyskwalifikujący kandydata.

A skąd to pepe wie?

> Komisarz wyborczy i sąd nie reagują.

A na co mają reagować?

> Drugi:
    > głosy dla kandydata władzy zbierają urzędnicy.

A skąd pepe wie? Raczej Dulkiewicz nie potrzebuje takiego wsparcia.

> Wnioski:
    > - komisarz wyborczy żle pracuje.
    > - Sąd źle pracuje.

Wnioski pepego. Warte dokładnie tyle ile sam pepe.

> - Władza terroryzuje podwładnych.

O to ciekawe? Jaką to władzę mamy? W czym pepe poczuł się sterroryzowany?

> Czego pepe oczekuje?

Od siebie mogę zaoferować to samo co zwykle: PEPE, NIE PIERDOL!

> Szlachta kontra chłopi. Optymaci kontra popularzy. Jednak ten spór ma o wiele w
    > ięcej lat niż 2200.
    > Proszę chwilę posiedzieć spokojnie, pomyśleć, nie odpowiadać. Kim jestem pośród
    > opisanych? Którzy są dla mnie, którzy nie?

Raczej czym. Tępym propagandystą. Który jeszcze wczoraj pierdolił o układzie, który unicestwił wspaniałego kandydata, a dzisiaj, kiedy wyszło, że nie układ upierdolił wspaniałego kandydata, twierdzi że układ powinien upierdolić innego kandydata.
    Co by pepemu pasowało? Zapewne obiektywne prawo i obiektywne gremia, które zawsze, w sposób obiektywny, bedą spełniać chore zachcianki pepego.
    Więc:
    PEPE, NIE PIERDOL!

--

• pepe49 13.02.19, 02:14
    W zasadzie jest to krótki list do wszystkich innych poza Panem z-w.

Pan Braun swoim działaniem ujawnił mechanizmy, które postarałem się przekazać.

Chore państwo.

Co z tym będzie, zobaczymy. Ale nie chcę tego tutaj.
    W żadnym wydaniu.

*

.
    .

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.