Dodaj do ulubionych

Imperjum powinno zauważyć Rosję i Chiny

12.02.19, 06:15
Pan John Michael Richardson, 4-gwiazdkowy admirał o funkcji Chief of Naval Operations* czyli dowódca marynarki wojennej USA 6 lutego, na spotkaniu Rady Atlantyckiej, zauważył, że Rosja atakuje z powodzeniem Ukrainę, za pomocą działań w Syrji wyszła na Morze Śródziemne, każe pilotom zachowywać się agresywnie w stosunku do wojsk NATO, zaś Chiny rozwinęły się technologicznie i wychodzą flotą coraz dalej w kierunku Oceanu Spokojnego.

static3.businessinsider.com/chief-naval-officer-richardson-us-navy-go-on-offensive-against-russian-chinese-ships-2019-2
www.youtube.com/watch?v=YwOq7BcfXU4
"we’ve got to be a little more muscular to enforce it - he said"

Wojsko USA będzie się umacniać w Rumunji, w Polsce stanie radar AEGIS i bateria rakiet plot.

Pan przewodniczący Komitetu Rady Federacji do Spraw Zagranicznych, Konstantin Kosaczew, napisał na to w swoim Facebooku, że amerykańscy politycy i wojskowi po prostu, jak to mówią, «zatracają granice» — przestają ... odróżniać wielkie mocarstwa od małych, jądrowe od niejądrowych, pozostają całkowicie przekonani, że posiadanie siły oznacza prawo do korzystania z niej”.
/wychodzi na to, że zaczynają dostosowywać się do sposobu myślenia i postępowania rządu Rosji - pepe/

web.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2079700762110675&id=100002123135703
Ciekawe dla nas bardzo, czy USA uda się zastopować ambicje Rosji.

dorzeczy.pl/92719/Rosyjska-armia-cwiczy-wojne-z-NATO-lub-Chinami.html

Tymczasem my też musimy stoczyć różne wojny z Imperjum, a to o wołowinę a to o przepędzenie żydowskich oszustów z NY; tyle, że stoimy po tej samej stronie co Imperjum i Izrael. Nowość zupełna.
Pisiory rulez. Są pokorni ale walczą.

*

U. E. musi zostać zakończona.
Wcześniej opłaca się i warto, żeby Polska z tego wyszła.

*

"Chief of Naval Operations: ...military adviser and deputy to the Secretary of the Navy. In a separate capacity as a member of the Joint Chiefs of Staff ...the CNO is a military adviser to the National Security Council, the Homeland Security Council, the Secretary of Defense, and the President. "

en.wikipedia.org/wiki/Chief_of_Naval_Operations
Edytor zaawansowany
 • cojestdoktorku 12.02.19, 12:13
  na razie amerykanie zajmują się osłabieniem Polski
  next.gazeta.pl/next/7,151003,24447282,general-pacek-o-rakietach-za-414-mln-dolarow-ja-sie-za-glowe.html#s=BoxOpImg3

  po raz kolejny widac że jeśli PIS jest agenturą to zza oceanu

  --
  diabeł w swych metodach kuszenia do grzechu używa przede wszystkim wizji przyszłości. Nigdy nie skupia się na teraźniejszości, na opisie tego co jest, bo opisując to co będzie, jest mu najłatwiej kłamać i oszukiwać. Ma wolność w kreowaniu sądów, bo jakże można zaprzeczyć czemuś, co się jeszcze nie wydarzyło?
 • leny20-4-7 12.02.19, 13:39
  doktorku, 2 sprawy.
  1st. mądrzejszy nie będziesz czytając njusy z czerskiej! (wiem po sobie, gdyby ktoś pytał skąd tak kategoryczny sąd)
  2nd. lepiej wąchac gwno made in usa, niż żrec te berlińskie lub co gorsza moskiewskie. to pod rozwagę. link dłuższej wypowiedziw tej sprawie dałem pod wpisem sip'a wczoraj. zapomniałem nazwy tamtego wątku - sory.
 • cojestdoktorku 12.02.19, 17:08
  może i lepiej "politycznie" ale "gospodarczo" amerykanie chyba ostrzej łupią swoje kolonie
  tam gdzie wpływy ma UE jednak w gospodarce dzieje sie lepiej, niż tam gdzie decydujące wpływy ma USA (meksyk i reszta pod meksykiem)

  taki przykład z przemysłem lotniczym i to nie tylko w Polsce
  www.altair.com.pl/news/view?news_id=2396  --
  diabeł w swych metodach kuszenia do grzechu używa przede wszystkim wizji przyszłości. Nigdy nie skupia się na teraźniejszości, na opisie tego co jest, bo opisując to co będzie, jest mu najłatwiej kłamać i oszukiwać. Ma wolność w kreowaniu sądów, bo jakże można zaprzeczyć czemuś, co się jeszcze nie wydarzyło?
 • leny20-4-7 12.02.19, 18:09
  Kogo kochasz bardziej...mamę, czy tatę? Kto głębiej bierze cię bez mydełka Wuejk Sam, czy Ciocia Xie? Wiem, że skośni najpierw dają, ile wlezie dają, a wszystko pod zastaw konkretnych i kluczowych aktywów. Ewentualnie coś kupują, ale za bezcen, to nic nie powiedziec...gdy już przejmą, to ściagają swoich. Mają ich dużo. Nie wnoszą też nowej technologii, bo sami musza ją dopiero ukrasc! Nie kapitalizują produkcji, bo mają ją u siebie.
  Bardziej przypominają mi Francuzów i ich drenaż. Ja akurat robię biznesy z nimi, mimo to staram się realnie patrzec. U anglosasów jesteśmy małym partnerem w ich globalnym systemie, jeśli potrafisz się wpasowac i znalezc swoją przewagę, to nawet jakoś sobie dajesz radę, dla skośnych jesteś odbiorcą dóbr, dostarczycielem technologii/idei/myśli/kapitału. Tyle.
 • cojestdoktorku 12.02.19, 18:16
  dla anglosasów byliśmy tym samym co obecnie za IIRP
  porzucili nas jak jaszczurka ogon
  i martwi mnie ta nagonka na ruska, rezygnacja z traktatu INF, amerykańskie bazy w Polsce itp.
  bo to moze oznaczać podobny scenariusz w którym znów będziemy ogonem jaszczurki
  nic gorszego niz awantura z ruskiem w której przyjmiemy na siebie największe uderzenie nie moze nam sie zdarzyć

  p.s. a co do żółtków zdania są podzielone
  afryka ma sie lepiej za żółtych niż wtedy gdy "pomagał" jej zachód


  --
  diabeł w swych metodach kuszenia do grzechu używa przede wszystkim wizji przyszłości. Nigdy nie skupia się na teraźniejszości, na opisie tego co jest, bo opisując to co będzie, jest mu najłatwiej kłamać i oszukiwać. Ma wolność w kreowaniu sądów, bo jakże można zaprzeczyć czemuś, co się jeszcze nie wydarzyło?
 • cojestdoktorku 12.02.19, 18:18

  >dla anglosasów byliśmy tym samym co obecnie za IIRP

  dla anglosasów byliśmy za IIRP tym samym co obecnie - tak samo kupowaliśmy tam broń i braliśmy kredyty, wydawalo nam sie ze mami silne plecy i nikt nas nie moze ruszyć

  --
  diabeł w swych metodach kuszenia do grzechu używa przede wszystkim wizji przyszłości. Nigdy nie skupia się na teraźniejszości, na opisie tego co jest, bo opisując to co będzie, jest mu najłatwiej kłamać i oszukiwać. Ma wolność w kreowaniu sądów, bo jakże można zaprzeczyć czemuś, co się jeszcze nie wydarzyło?
 • leny20-4-7 13.02.19, 09:27
  Afrykę po kawałku przejmują teraz Chińczycy. PRzejmują DOSŁOWNIE! ZA długi! NAjważniejsze/kluczowe fragmenty infrastruktury ZAmbii są przejmowane sensu stricte. Wywalani murzyni i wstawiani skośnoocy. To tyle w kwestii "Afryce jest za Chin lepiej".
  W kwestii sprzedaży...anglosasi nie mają przyjaciół, mają interesy. To się nazywa REALIZM w polityce. Uczmy się od starszych i mądrzejszych. Pamiętam jak Kreml zaproponował Polsce "pieremyczkę", gdyby zostałą przyjęta, to dziś byc może nie było by NS1 i NS2 i całej tej wrogości na naszej linii. Byłby BIZNES, niestety ktoś uznał, że trzeba umierac za Kijów. "Nagonka na ruska" w zasadzie od nas nie zalezy. Polska nie ma wpływu na stosunki z Rosją, Kreml i Waszyngotn mają.
  BAzy USArmy są nam potrzebne, spójrz na rozwój Korei Południowej. Jak przyjądą żołnierze, przyjdzą transfery, teraz jest drenaż, niestety. Odszukaj plis text/link, który podrzuciłem pod wypowiedzią sip'a tak jest wykładnia tego co myślę, że jest w tej chwili najlepsze do ten kraju i jego mieszkańców. kończę temat. czesc
 • damkon 13.02.19, 07:16

  > lepiej wąchac gwno made in usa, niż żrec te berlińskie

  Leny,
  to chyba najbardziej ponury i smutny rodzaj narracji jaki obecnie można spotkać we współczesnej debacie w Polsce. Jak takie rzeczy wypisuje Pepe, czy ktoś jemu podobny, to z reguły przymykam na to oko, ale jak Słyszę to od Ciebie, to nie ukrywam, że jest mi trochę przykro. Zbyt bardzo Ciebie szanuję, żeby nie zwrócić na to uwagi.


  --
  Pozdrawiam,
  DK
 • dorota_333 13.02.19, 08:40
  To nie przymykaj oka na moją prośbę o wycinkę posta kadiego. Patrz Regulamin.
 • dorota_333 13.02.19, 08:41
  A w poziom umysłowy Leny'ego to […] się doskonale wpisuje.
 • leny20-4-7 13.02.19, 09:19
  Przyjmuję. Przepraszam za dosadnosc, ale to nie jest moja twórczosc, a cytat z Ho Szi Mina, z tym wyjątkiem, że w miejsce USA wstawiał Francuzów, a zamiast Berlina byli Chińczycy. Dłuższy wywód dlaczego w tej chwili uważam, że taka alternatywa jest/będzie lepsza dla Polski, zamieściłem pod jedną z wywpowiedzi tutejszych SiPa, byc może umknęło Tobie, a ja w tej chwili nie wiem gdzie to zapisałem.
  W skrócie:
  Kanclerz MErkel powiedziała, że Niemcy i Japonię łączy wieloletnia przyjaźń, między innymi z racji tego że są SĄSIADAMI gdy pominie się...Rosję. I teraz żeby było jasne, ja nie mam nic na przeciwko Niemcom, nawet bym się cieszył, gdyby ichni porządek i podejście do pracy, myślenie na przyszłosc udało się nam tutaj przeflancowac...ale nie moge się zgodzic na bratanie w stylu Bolesława II Rogatki, bo tego chcę w tej chwili Berlin od NAS!
  USA natomiast traktują nas jak...bananową republikę, w każdej chwili gotowi są nas sprzedac (jak wielokrotnie w historii to zrobili), ale dopóki jest jak jest, to Polska powinna WYKORZYSTAC ten fakt, że jest takie zawirowanie geopolityczne jakie jest. Ugrac dla siebie max pulę. W sumie tyle. To się nazywa REALIZM w polityce. Tego w ten kraju jak nie było od lat. Czy PiS robi to intuicyjnie, czy przypadkowo, w to nie wnikam, po prostu widzę co się dzieje na świecie i u nas i po prostu uznałem, że Polska to taki quasi Wietnam, stąd dosadny cytat, ale prawdziwy. Jak po targach na które właśnie jadę znajdę link całej wypowiedzi, to ci wyślę, jak nie to świat też się nie zawali. Dzięki za przyjacielskie napomnienie smile


  Wybacz też, bo...dodam jeszcze otwartym textem. Na serio nie wiem dlaczego uwzieliście się na Pepe, facet pisze kulturalnie, jego posty zawierają tresc, która można po przefiltorwaniu użyc na swoje potrzeby. Niestety widzę, ze normalni ludzie mają go tutaj za jakiś wzorzec z Severs. Pozwól zatem, że i ja zwrócę Tobie uwagę, daj facetowi życ i pisac, tak długo jak długo trzyma się regulaminu, a trzyma się!
  Większą zakałę mamy tutaj i jakoś nikt nie może nic z nią zrobic, a psuje powietrze swoimi mądrościami aż (nie)miło. Wyciszyłem (na szczęście) i z założenia nie komentuję wpisów widząc jej udział. Dla Ciebie dziś zrobiłem ten jeden wyjątek. Czesc.
 • panufoludek 12.02.19, 15:26
  Rosja Rosją ale Chiny już całkiem niedługo staną się mocarstwem numer 1, nie tylko militarnym ale i gospodarczym.

  --
  CentrumAnkiet.pl - Zarabiaj na płatnych ankietach oraz udziale w panelach badawczych.
 • leny20-4-7 12.02.19, 16:15
  Rosja...kraj, który SOK Z JABŁEK nie potrafi u siebie wyprodukowac, tylko importuje.
  Chiny...kraj, którego potęga zbudowana została na długu i programach typu QEdon'tej! Gospodarka którego ledwo zipie przy SAMEJ GROŹBIE ceł, a co dopiero, gdy realnie się pojawią. Ale to mądrzy ludzie, mądrzy aby wiedziec, że opłąca się ukłonic teraz i kupic czas na tyle, aby wszystko posklejac do kupy i przetrwac do 2025. Wówczas wszystko się może zdarzyc. To odnośnie twojej prognozy gospodarczej.
  Militarnie są jeszcze tak ze 100lat za USA, chociaż szybko gonią. Może koło 2050 jak się nie przewróci gospodarka, to dogonią.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się