Dodaj do ulubionych

Premier działkowiec

20.05.19, 16:05
… czyli jak uzyskać zwrot z inwestycji w wysokości 10 000% w ciągu kilkunastu lat. Tak, jest to możliwe, ale trzeba być patriotą (genetycznym), bardzo utalentowanym człowiekiem i mieć przyjaciela biskupa. Dobrze domyślacie się: to opis Mateusza Morawieckiego.

"W 1999 r. 15 ha atrakcyjnej działki rolnej na Oporowie dostaje od państwa parafia pw. św. Elżbiety. Już trzy lata później grunt zmienia właściciela. W 2002 roku Morawiecki, wtedy świeżo upieczony członek zarządu BZ WBK, kupuje od Sławomira Żarskiego, proboszcza cywilno-wojskowej parafii pw. św. Elżbiety na wrocławskim Oporowie, 15 ha gruntu. „Z majątku dorobkowego z żoną Iwoną Morawiecką” – jak czytam w akcie notarialnym – płaci 700 tys. zł.

To kilkakrotnie mniej niż realna wartość gruntu, która wynosi 4 mln zł. Władze Wrocławia zaplanowały bowiem na tych terenach inwestycje. A przez środek działki dzisiejszego premiera przebiegać ma trasa szybkiego ruchu. Dlaczego Kościół pozbywa się działki tak tanio? – W archiwum nie ma żadnych dokumentów tej transakcji (…).

Do parafii te 15 ha gruntów trafiło w 1999 r. decyzją ówczesnego wojewody dolnośląskiego Witolda Krochmala (AWS). Był to efekt realizacji ustawy o stosunku państwa do Kościoła katolickiego.

– O możliwości nabycia działek na Oporowie dowiedziałem się od księdza kardynała Henryka Gulbinowicza – zeznaje premier. – Moja rodzina od wielu lat dobrze zna księdza kardynała i z tego powodu ja czasami bywam u niego w gościnie."

Całość:
wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,24804013,jak-morawiecki-uwlaszczyl-sie-na-gruntach-koscielnych-sledztwo.html#nowaZajawkaGlownaMT#S.DT-K.C-P.1-B.1-L.1.duzy

Jaki widać, dobrym ludziom Bóg błogosławi i dóbr wszelakich użycza.

PS. Właściwie założyłam watek, żeby westchnąć: pamiętacie te czasy, gdy zatajony zegarek Sławomira Nowaka kosztował go karierę polityczną? Ach....

Edytor zaawansowany
  • sendivigius 20.05.19, 16:31
    dorota_333 napisała:

> PS. Właściwie założyłam watek, żeby westchnąć: pamiętacie te czasy, gdy zatajon
    > y zegarek Sławomira Nowaka kosztował go karierę polityczną? Ach....

Doroto, ty nic nie rozumiesz. Mieszasz pryncypia z jakimis banalami. Moze tam i przekrecil jakies miliony ale to wszystko pylek w porownaniu z zatrzymaniem bolszewickiej nawaly ktora juz sie szykowala do gwaltow i rabunkow:

wyborcza.pl/7,75398,24801398,dyrektor-muzeum-ii-wojny-swiatowej-wyrzuca-muzykow-z-nocy-muzeow.html

....rzecznika prasowego (Masłowskiego). "Przyczyną reakcji Dyrektora Nawrockiego był jednoznacznie propagandowy charakter utworu „Tiomnaja nocz’”, powstałego w 1943 r. na potrzeby propagandowej produkcji sowieckiej filmografii pt. „Dwaj żołnierze”. Utwór ten w bałamutny sposób przedstawia rozmyślania sowieckiego żołnierza, który tęskni za pozostawioną w domu kobietą, ocierającą łzy nad łóżeczkiem (wspólnego być może) dziecka. Jest to przykład tworzenia legendy romantycznego krasnoarmiejca, który walczy za Kraj Rad, a tęskni do domu. Aż chce się zapytać, czy nostalgia ta odbywa się przed, po czy w przerwie w mordowaniu, rabunku i gwałceniu kobiet (oraz często dzieci) masowo praktykowanych przez „romantycznych” Sowietów w drodze na Berlin przez tereny zamieszkałe przez Polaków.

> Jaki widać, dobrym ludziom Bóg błogosławi i dóbr wszelakich użycza.

I wlasnie dlatego jestem ateista.
  • deluc 21.05.19, 13:58
    "Jeden tam tylko jest porządny człowiek – prokurator, ale i ten, prawdę mówiąc – świnia."
    Nikołaj Gogol, Martwe dusze
  • zimna-wodka 21.05.19, 12:34
    Ludzkość nie zna przypadków by kk oddał coś za darmo lub za półdarmo. Ale kk może spłacać długi (jakie?) lub inwestować (w co/kogo?).
    I tyle. Kwitów żadnych nie ma i nie będzie, świadków też nie. Co najwyzej bardziej zrozumiała staje się miłość Matouszka do hierarchów. Za 70 baniek też bym ich polubił.

--
    "Suma inteligencji na planecie Ziemia jest stała. Liczba ludności rośnie" - Edward Murphy (podobno).

www.youtube.com/watch?v=p8z-BY90Qj8

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.