Dodaj do ulubionych

Wybory do PE 2019. Blietzkrieg PiS.

27.05.19, 16:10
Imponująca wygrana partii rządzącej, bezprecedensowy wynik na scenie polskiej. Spróbujmy podsumować przyczyny i określić wnioski na przyszłość.

1. Ponad 3 i pół roku rozdawnictwa socjalnego. Zauważone i docenione przez wyborcę, szczególnie na ścianie wschodniej. Znalazło wyraz w wyniku premier Szydło (450 tysięcy głosów), kojarzonej powszechnie z socjalnym obliczem władzy.

2. Doprowadzona do granic wytrzymałości żołądka propaganda mediów publicznych w służbie zwycięstwa. Suweren jak widać ma wytrzymały żołądek.

3. Profesjonalne podejście PiS do prowadzenia kampanii. Rozpracowanie Polski do poziomu powiatu i przekaz celowany w konkretnego wyborcę. Ogromna aktywność całej partii łącznie ze zbolałym prezesem.

4. Ciągle duże poparcie ze strony kościoła. Episkopat udaje chęć rozliczenia pedofilii, ale proboszczowie wiedzą, że tylko władza PiS chroni kościół przed prawdziwym rozliczeniem. Zblatowanie jeszcze ściślejsze.

5. Kaczyński rozdał przed tymi wyborami wszystko, co miał i jeszcze nawet więcej niż ma w budżecie. Jest to swoisty akt desperacji - rzucono ostatnie środki. Teraz przyjdzie fala żądań budżetówki. Co rozdadzą przed wyborami parlamentarnymi? Obecne zwycięstwo może się okazać pyrrusowym.

No i mamy sytuację, gdzie na skutek absolutnie błyskotliwego Blitzkriegu w końcu listopada 1941 pancerne zagony Guderiana docierają pod Moskwę. I to by było na tyle smile Pogoda się zmienia, drogi nieprzejezdne, zaopatrzenie zerwane.

PS. Czytam, że rekordowe poparcie dla PiS było w gminie Osiek, 83%. Przejeżdżam zawsze przez Osiek, Staszów, Nisko w drodze do rodziny na wschodzie Polski. Te tereny to taka swoista "czarna dziura". Widać tam było zawsze duże bezrobocie i zwykłą biedę. Zaniedbania poprzednich władz kolejny raz im się ukłoniły.

Edytor zaawansowany
  • dorota_333 27.05.19, 16:22
    Zabawny aspekt tej wygranej - Krystyna doznała takiej satysfakcji, że wylało się to nawet na Twittera:
    twitter.com/KrystPawlowicz
  • cojestdoktorku 27.05.19, 17:02
    >2. Doprowadzona do granic wytrzymałości żołądka propaganda mediów publicznych w służbie zwycięstwa.

tu bym się nie zgodził
    "druga"strona była bardziej bezczelna
    twitter.com/lis_tomasz/status/1129262057570934784/photo/1

--
    diabeł w swych metodach kuszenia do grzechu używa przede wszystkim wizji przyszłości. Nigdy nie skupia się na teraźniejszości, na opisie tego co jest, bo opisując to co będzie, jest mu najłatwiej kłamać i oszukiwać. Ma wolność w kreowaniu sądów, bo jakże można zaprzeczyć czemuś, co się jeszcze nie wydarzyło?
  • cojestdoktorku 27.05.19, 17:27
    a do tego jak bardzo PIS oszukiwał dodałbym jeszcze to:
    https://pbs.twimg.com/media/D7VSRL0WsAAsoaj.jpg:large

--
    diabeł w swych metodach kuszenia do grzechu używa przede wszystkim wizji przyszłości. Nigdy nie skupia się na teraźniejszości, na opisie tego co jest, bo opisując to co będzie, jest mu najłatwiej kłamać i oszukiwać. Ma wolność w kreowaniu sądów, bo jakże można zaprzeczyć czemuś, co się jeszcze nie wydarzyło?
  • dorota_333 27.05.19, 20:25
    A co z tą panią? Nieprawdziwa (tzn. fejk)?
  • cojestdoktorku 27.05.19, 22:19
    no skoro ludzie obrażają się na kupowanie głosów za pieniadze to tym bardziej powinni krytykować kupowanie głosów przez odnoszenie sie do najniższych instynktów - to jest łatwiejsze, bo nic nie kosztuje i nie trzeba sie męczyć z uszczelnianiem podatków i innymi sposobami napełniania kasy

--
  • mamdomek 27.05.19, 23:28
    Jaki blitzkrieg? Tu nie było żadnej strategii, poza "obiecamy wszystko co na się uda wymyślić bez względu na realia". Po taśmach Kaczyńskiego i kościelnej pedofilii partia władzy była w totalnej panice. To co się wydarzyło w niedzielę zaskoczyło i ich samych. Ich chyba najbardziej. To był taki sam szok niedowierzania jak wtedy kiedy facet znikąd został prezydentem. I jest jedynie dowodem na to, że ludzie w większości się nie interesują DOKŁADNIE NICZYM poza tym, że ktoś im coś daje za nic.
  • dorota_333 28.05.19, 10:14
    Blietzkrieg w tym sensie, ze udało im się zyskać tyle terenu, że sami się nie spodziewali. Ale też rzucili wszystkie siły. Teraz trzeba będzie podtrzymywać rozdawnictwo i dodatkowo spełniać żądania płacowe grup pominiętych. Mamy listopad 1941, a oni stoją pod Moskwą upojeni wygraną.
  • sendivigius 28.05.19, 12:28
    dorota_333 napisała:

> Blietzkrieg w tym sensie, ze udało im się zyskać tyle terenu, że sami się nie s
    > podziewali. Ale też rzucili wszystkie siły. Teraz trzeba będzie podtrzymywać ro
    > zdawnictwo i dodatkowo spełniać żądania płacowe grup pominiętych. Mamy listopad
    > 1941, a oni stoją pod Moskwą upojeni wygraną.

Nie Doroto, plany H byly dalej idace, sa mapy mozna zobaczyc. Blitzkrieg sie zakopal choc nie beznadziejnie. Upojeni wygrana tez nie byli, wrecz przeciwnie - wsciekli. Moskwa miala pasc bo to bylby wielki sukces tak propagandowy jak i logistyczno-wojskowy. Ruskim byloby trudno dowodzic gdzies z Kazania. Probowali wiec obejsc od dolu aby przy okazji odciac rope znad M. Kaspijskiego ale znow nie dali rady pod Stalingradem. Dzis patrzac na mapy eksperci mowia ze trzeba bylo od polnocy czyli od Finalandii odcinajac Moskwe i przy okazji Leningrand od linii zycia z Archangielska.

Wiec teraz snujac analogie potrzebny jest tow. Stalin co wyda rozkaz "ani kroku do tylu" i marszalek Zukow co swoja piescia wymusi to na swoich pulkownikach oraz Rokosowski co ma pojecie o strategii i general Czujkow co nie kryje sie po sztabach ale sam stoi z automatem na pierwszej linni frontu.
  • mamdomek 28.05.19, 13:56
    Niemcy nie mieli szans wygrać bo Enigma była już rozkodowana i skończyło się im paliwo zanim zdobyli rosyjskie złoża.
    Z pisem jest inaczej. Nikt nie wie co myśli prezes a nawet gdyby wiedział to i tak w tym działaniu jest mnóstwo partyzantki i nieracjonalnych ruchów.
    Gospodarka przysiądzie, to pis się skończy. Dopóki lud dostaje daniny, lud władzy nie odrzuci. Nie jest taki GŁUPI jak "inteligencja", która dała się wykołować na "ciepłą wodę w kranie" i "strażnika żyrandola". Solidarność tez zaczęła się od braku kiełbachy na stoczniowej stołówce. W 68 roku robole z Ursusa gonili studentów pałami pod Politechniką, bo im władza dawała. Wolność? Demokracja? Kto to rozumie? 5%?
  • dorota_333 28.05.19, 15:26
    Hm, wymuszanie pięścią to jest ten wariant, który może być ćwiczony, jeśli gospodarka siądzie przed wyborami. Będziemy wtedy mieli program cela+ dla bardziej aktywnych członków opozycji.
  • jkilinski 28.05.19, 00:43
    Co do statystyk jest ich pełno, ale właśnie trafiłem przypadkiem noalejakto.pl
  • pepe49 28.05.19, 15:35
    Blitzkrieg pana Tuska, myślę.

Przy okazji swoich przyjazdów rozkręcił kampanję przeciwkościelną. Inni poszli z chęcią za nim. I wieś poszła do wyborów.
    Pan Schetyna dostał prztyczka (w 2015 to on się cieszył z porażki PO).
    Ambasada niemiecka się nie rzuca, bo teraz US tutaj rządzą.

Wizerunkowo - Partja Kompradorów zamieniła się w Dużą Partję Pedałów (w odróżnieniu od Małej PP).

Dla PiSci to był bieg przez płonące płotki. Państwowe medja zamieniły się w medja tożsamościowe PiS. TVN/Polsat/Superstacja itp. a rebours. Pomogło.

Dzięki kampanji (blitzkriegowi) p. Tuska, PiS wizerunkowo zamienił się w Partję Ludzi Normalnych.

Tymczasem.
    Słuchałem dzisiaj w Poranku Radja Wnet pana Waszczykowskiego.
    W skrócie:
    447?
    Tego nie ma.

Trzeba mieć bardzo wielką cierpliwość, żeby znosić PiS.
    Podziwiam Polonusów.
    Zdają test na dorosłość.
    Jak i dużo innych ludzi.

*

U. E.
    .

• dorota_333 29.05.19, 08:44
    To fascynujące: każde zdanie tutaj to popis głupoty całkowitej lub szczujnia. Pepe staje się (niechcący) wzorcem stylu.
  • dorota_333 29.05.19, 08:45
    Trudno coś dodać, punktuje precyzyjnie:

natemat.pl/274077,wadim-tyszkiewicz-o-wygranej-pis-rozwaza-emigracje-i-krytykuje-wyborcow
  • frusto 29.05.19, 14:59
    Ja pierniczę.

"Ludzie myślący, wykształceni, z którymi da się rozmawiać na argumenty, są już elektoratem Koalicji Europejskiej. Trzeba znaleźć sposób, jak przekonać tych pozostałych wyborców, którzy myślą kategoriami TVP Info, piwa i kiełbasy wyborczej z 500 plus. "

Czyli, cały czas ta sama retoryka. Ci ludzie naprawdę niczego nie zrozumieli i niczego się nie nauczyli. Leny ma rację. Przy takich geniuszach jak pan Tyszkiewicz (skądinąd, nawiasem mówiąc, ponoć godny szacunku) na jesień PiS będzie miał 50%. Tu już naprawdę opadają ręce.
  • dorota_333 29.05.19, 15:24
    Tego się nie da inaczej opisać, po prostu. PiS działa na najniższych instynktach. I silnie anty-inteligencko. Każdy, kto krytykuje ordynarne kupowanie głosów jest atakowany.

PiS próbuje narzucić swoistą narrację: wszystko, co czyni suweren, jest najlepsze z możliwych. Kto się z tym nie zgadza, to zgniły inteligent.

Jako miłośniczka muzyki Chopina czekam na opracowania naukowe (naukawe) dowodzące, że disco polo jest lepsze od tych dupowatych mazurków, polonezów, a szczególnie koncertów fortepianowych. I jakby przeprowadzić na ten temat referendum, to Filharmonię Narodową trzeba zaorać, lub przynajmniej zrobić międzynarodowy konkurs piosenki biesiadnej i grillowej.
  • frusto 29.05.19, 15:50
    Oczywiście. Inteligenci głosują na KE, a na PiS - jak to określił pewien złotousty działacz KODu - tylko biomasa, która nie czyta, nie słucha.

Nie jestem zwolennikiem PiSu i jego retoryka budzi we mnie niesmak (i często budziła, wystarczy poczytać moje wypowiedzi z wątku o Stankiewicz, który była Pani łaskawa podbić). Jednakże retoryka PO i zwolenników PO obecnie budzi we mnie niesmak dalece większy. Każdy, kto głosuje na PiS, to półanalfabeta, przegryw, idiota, przekupiony kasą. Czyli receptą na wygranie wyborów i na przekonanie wyborców PiSu jest obrzucanie ich obelgami. Nie przypominam sobie, by kiedykolwiek takie coś się udało.
  • dorota_333 29.05.19, 16:01
    > Inteligenci głosują na KE

Dosłownie tak:
    www.gazetaprawna.pl/artykuly/1414465,kto-glosowal-na-pis.html

Rozumiem, że punkt widzenia Tyszkiewicza - żeby nazywać rzeczy po imieniu - jest ryzykowny, ale skłaniałabym się do takiej właśnie postawy. Nie ma co udawać, ze g... nie śmierdzi. I że zafajdaństwo jest naturalnym stanem człowieka. PiS wygrał w sposób bydlacki. Jeśli nie będziemy o tym mówić, to zachowanie władzy będzie coraz bardziej bydlackie.
  • dorota_333 29.05.19, 16:02
    No i znowu powiem to samo: spowolnienie gospodarcze i spadek wpływów do budżetu ujawni cały geniusz gospodarczy i organizacyjny piS. Do tej pory nie ma co się szarpać.
  • frusto 29.05.19, 16:26
    Połowa tych z wyższym wykształceniem na KE, ponad 28% na PiS. Przy czym nie mam badań z ostatnich wyborów, więc posiłkować się będę tymi z 2015. Wówczas ci z wykształceniem podstawowym to było 20% wyborców PiSu (13% wyborców PO i 0% nowoczesnej), a z zawodowym: kolejne 30% (17% wyborców PO i 7% Nowoczesnej). Wyborcy z wykształceniem wyższym to było wówcas 22% wyborców PiS, 28% wyborców PO (i 72% wyborców Nowoczesnej). W związku z tym trudno pisać, że na PiS to głosują niewykształceni (50% wyborców PiS), a na PO nie (40% wyborców) - w roku 2015, oczywiście, bo nie znalazłem danych dla ostatnich wyborów - po prostu na to jeszcze za wcześnie.

W ogóle Polaków ci z podstawowym i zasadnicznym to 45% dorosłych Polaków. To są fakty, z którymi trzeba żyć, a nie na które się obrażać. Samo zdobyć 75% głosów tej grupy już wystarcza na 1/3 głosów wyborców. Oznacza to, że każdy polityk, który aktywnie próbuje do siebie zrazić tych wyborców, zamiast ich do siebie przekonać, jest idiotą, bo taki polityk aktywnie sabotuje własne szanse na sukces.

To tak, jakby miała Pani firmę sprzedającą, ja wiem, okna. Znakomitej jakości, chociaż nieco drogi. A konkurent miał do bani, za to złotousty drań jest niesłychanie. Dzięki temu zdołał przekonać mnóstwo klientów, by kupowali od niego tani chłam, który po kilku latach pewnie się rozleci. Można jeździć do klientów i wyjaśniać im, dlaczego towar konkurencji to chłam. Ale taktyka, w której jedzie się do klienta i mówi "jesteś debilem" raczej się nie sprawdzi.
  • frusto 29.05.19, 17:03
    Napisałem się jak głupi, dając dokładne wyliczenia na podstawie procentu wyborców i danych exit poll Ipsos, a potem wcisnąłem ctrl+q zamaist ctrl+a i zamknąłem jak idiota firefoxa...

Tak więc, krótko: nie mam pojęcia, jaki jest obecnie profil wyborców KE/PO. Gdy dla czystej przyjemności policzyłem sobie na piechotę, wyszło mi, że obecnie koło 60% wyborców PiS to powinny być osoby z wykształceniem podstawowym i zawodowym, a dla KE: 28%, i dalej: osoby z wyższym wykształceniem powinny być 13% wyborców PiS i aż 37.5% wyborców KE. Trudno mi uwierzyć tak drastyczną zmianę w stosunku do roku 2015, więc pozostaję to jako ciekawostkę. Nie chce tez mi się drugi raz wpisywać opisu metodologii.
  • dorota_333 29.05.19, 20:08
    Ci ludzie są korumpowani i oszukiwani przez PiS. I o tym trzeba mówić. Nie, że "głupi", ale że oszukani wizją bezterminowego państwa mocno opiekuńczego. I znowu się powtórzę: teraz nie ma sensu szarpać się medialnie z rozdającym gotówkę PiS. Trzeba uderzyć, kiedy zaczną naprawdę podnosić podatki. I kiedy ruszy inflacja. I kiedy ceny energii nie będą chciały spaść.

Przyjdzie zima i lipne okna ujawnią swoją jakość. Do tego czasu jednak mówić ludziom, że ktoś ich naciął, nie można tego odpuścić. Narracja PiS musi mieć taka kontrę, jaką tylko można dać.

• sendivigius 29.05.19, 17:47
    dorota_333 napisała:

> Trudno coś dodać, punktuje precyzyjnie:
    >
    > natemat.pl/274077,wadim-tyszkiewicz-o-wygranej-pis-rozwaza-emigracje-i-krytykuje-wyborcow

Ale za to szanowny pan Wadim zidentyfikowal problem prawidlowo a mianowicie stwierdzil ze PiS to bolszewicy. To ucina wszelkie argumenty i zwalnia z dalszej dyskusji i myslenia bo problem sie robi oczywisty dla kazdego (a przynajmniej dla patrioty i narodowca). Maorysi byli rownie ogarnieci. Niech wiec pan Wadim wyjezdza jak najszybciej. Proponuje Fiji lub centralne Kongo* tam komuny nigdy nie bylo.

*) po napisaniu przypomnialem sobie o Patryku Lumumbie, to moze lepiej Antarktyda.
  • dorota_333 29.05.19, 10:50
    Tak to wygląda:
    forsal.pl/gospodarka/aktualnosci/artykuly/1414782,zaremba-co-wiemy-po-eurowyborach-polska-wykonala-krok-w-kierunku-nowego-modelu-opinia.html

Próbuję zrozumieć ostatnie kilka dni i Zaremba z Tyszkiewiczem dają najbliższy prawdy opis IMO. Co nie przesądza przyszłości, oczywiście.

A tak w ogóle: Szydło na prezydenta. Jeszcze będziemy chwalić Dudę smile
  • pigeon_shit_dust 29.05.19, 12:48
    Wyborcza nawetamienai nute smile 25 powiatow z 70+ prco poparcia dla Wielkiego Malego wodza. Wodza. z duzej literki.
    PiS juz nie jest besmile
    Zalacze linka jak odespie jetlag....
  • dorota_333 29.05.19, 12:52
    Najlepiej to się popisała Polonia chicagowska. Śpij spokojnie.
  • pigeon_shit_dust 29.05.19, 15:32
    dorota_333 napisała:

> Najlepiej to się popisała Polonia chicagowska. Śpij spokojnie.

A co? Wygrali ? Tak zakladam.
    Widzisz jakie macie gowniane to panstwo? Nie potraficie nawet odebrac moznosci glosowania ludziom ktorzy w Polsce nie byli od 30 lat a glosuja “przez ambone”. I to nie jest ta ambona do polowana na dziki.
    Aha- kojarzysz jak PO bralo wladze a “ tylko w USA wygral PiS”? Cio, nie pamietasz ? Hehehehe. Pare lat pozniej juz w calej Polsce wygral PiS….czyli Polonia w USA wyorzedzila polska mysl polityczna Io kilka dobrzych lat. Dzis wam mowimy, rozjebiecie sie I tez mamy racje. Wy znowu nie sluchacie.
    Tysiacletni PiS. Jak tysaicletnia III Rzesza, ktora trwala 5 lat. BTW, widzisz podobiebstwa miedzy wasza RP a Trzecia Rzesza ?
    Ja widze.

“”Wielu sceptycznie nastawionych do rządów Jarosława Kaczyńskiego liczyło już wiele miesięcy temu, że - mówiąc najprościej - kasa się skończy, budżet pęknie, a zawiedzeni „roszczeniowi” obywatele porzucą PiS. Nic takiego się nie dzieje. Jak to możliwe? Mamy najnowszy przykład zaradności. Będą pieniądze na inwestycje rządowe, gdyż środki w Funduszu Rezerwy Demograficznej mającego służyć na wypłatę emerytur w czasach demograficznej zapaści, w którą już wkraczamy, przejdą pod zarząd Polskiego Funduszu Rozwoju. Dodatkowo rząd liczy, że 80 proc. osób po likwidacji OFE wybierze indywidualne konta emerytalne, a nie ZUS. Wpływy z opłaty przekształceniowej do budżetu wyniosłyby wtedy około 19,5 mld zł. “
    Koment Kadiego:
    Czyli przejadacie juz dzis wasze pozniejsze emerytury. A biorac pod uwage ilosc ciezarnych kobiet an polskich ulicach ( statystykom nie wierz, znow lza jak szwinehunde) to za kilkanascie lat Polske zaleja miliony ( MILIONY) Polakow, ktorrzy urodzili sie tylko dlatego, ze rodzice kierowali sie w 100% zlymi motywami do tego, by te dzieci miec. Wiec beda kladli laczhe na ich wychowania oraz edukowanie. Co, nie beda?
    BTW- fajnie ze taka Patti nie kryje nawet kto naprawde dzis rzadzi Polska. Rzady Kaczynskiego. TO Kaczynski rzadzi Polska.
    Tutaj obiecany link do wypocin Glupej Patrycji:
    s.enewsletter.pl/n/451/2F9BC/vl.605ae2394cec4
  • dorota_333 29.05.19, 15:55
    Mnie nie musisz przekonywać, że państwo PiS jest g...niane. Ale te wybory pokazały coś innego.

Polska podzielona równo na połowę. Górny Śląsk z niewielką przewagą PiS (co mnie martwi, zmobilizowałam wszystkich, których mogłam do głosowania na KE). Przewaga 42,5% do 41,5%, w niektórych powiatach odwrotnie (w mniejszości).

Do tego podziału geograficznego masz dodatkowy podział (nawet dwa). Duże i średnie miasta za KE, wieś i małe miasta za piS. Wyborcy z wykształceniem wyższym za KE, ci z wyksztalceniem podstawowym i zawodowym za PiS.

Polska się przełamała na pół.
  • pigeon_shit_dust 29.05.19, 17:00
    dorota_333 napisała:
    Wyborcy z wykształceniem wyższym z
    > a KE, ci z wyksztalceniem podstawowym i zawodowym za PiS.
    >
    > Polska się przełamała na pół.

Dzis w Polksce juz zdaje sie wszyscy maja wyksztalcenei wyzsze ???
    Albo beda mieli?
    Kiedys to rozniez bedzie poddane reality check I okaze sie w starciu z prawdziwym zyciem ile warte sa te polskie ersatz – magisterki.
    Cus jak wasz swietny w lokalnych otoczeniu zawodowiec bokser Szpilka starl sie z prawdziwym zawodowcem z prawdziwego swiata.
    Czy wy tez to kiedys niemal przeplacicie waszym polskim zyciem?
    Na dzis wasi inzynierowie i mgr sa ok, bo macie wtorna gospodarke sluzaca innym. Nie daj no panie co bedzie jak to sie skonczy i trzeba bedzie isc na swoje.
    No doubt.Najwiekszy szoker dla mnie to dysproporcja. Miedzy wygladem I funkcjonowaniem ( wrazenia glownie wizualne) polskiej ulicy a debilizmem I infantylnoscia, ktora diagnozuje ogladajac TV. W koncu ktos te TV robi, jesli miony widzow to ogladaja. A ogladaja, bo jakby nie ogladaly, to by tego ne produkowano, kupowani I pokazywano. A jest to , wszystko, nie tylko polityka, chlam dla infantylnych idiotow. Ja w wieku 10 lat smialbys sie z tak kretynskiego produktu.

--
    Aby uczynić z ludzi niewolników, należy dać im pieniądze, których nie zarobili
  • frusto 29.05.19, 17:06
    Patrząc na współczynnik skolaryzacji netto, zakładając rozkład normalny dla IQ oraz przyjmując identyczne progi dla minimalnej inteligencji potrzebnej do opanowania materiałów na poziomie akademickim, koło 1/5 studentów w Polsce należałoby natychmiast wywalić na zbity pysk z uczelni.
  • cojestdoktorku 30.05.19, 19:47
    m.facebook.com/magdalena.filiks.3/posts/2223069931119369?refsrc=http%3A%2F%2Fpulsembed.eu%2Fp2em%2FZ6Y-cLjk6%2F
    --
  • frusto 30.05.19, 21:29
    Dziękuję za link, już go czytałem wcześniej zresztą. Przepraszam także za swoją niekumację, ale nie rozumiem do końca co ma do mojej tezy, że w Polsce (ale nie tylko w Polsce, zresztą) mamy za dużo studentów.
  • cojestdoktorku 31.05.19, 07:54
    to był link do tematu a jakoś tak przypadkowo wrzucił mi się "pod Ciebie"

--
  • frusto 30.05.19, 21:35
    Swoją drogą, niektóre z komentarzy pod tym tekstem są dosć symptomatyczne. Komentuje oto jakaś pani, że ona tez jest biedna, ale to nie znaczy, że nie czyta książek. Tak, jakby z góry zakładała, że PiSowiec - to przecież ten niewykształcony, co książek nie czyta. Że gdyby przeczytał, to zaraz by zagłosował na oświeconych.

Naprawdę, smutno mi się robi od czytania takich komentarzy.
  • dorota_333 29.05.19, 12:57
    "Grupa upośledzonych psychicznie kobiet z domu pomocy społecznej z podbiałostockiego Tykocina została przywieziona na głosowanie w wyborach do europarlamentu z karteczkami, na których miały napisane: "Lista nr 4. PiS. 1. Karol Karski. 2. Krzysztof Jurgiel". Policja jednak utrzymuje, że nikt spoza tej grupy nie wpływał na przebieg ich głosowania.
    (…)
    Autor cytowanego wpisu relacjonuje przebieg niedzielnych wyborów w tej komisji: „Z pobliskiego Domu Pomocy Społecznej w kilku turach busem przywożeni są pensjonariusze o takim stopniu upośledzenia umysłowego, że część z nich nie bardzo wie, gdzie jest i po co tam przyjechała. Problem stanowi dla nich nawet pokwitowanie odbioru karty do głosowania, bo z pisaniem i czytaniem kiepsko. Jakakolwiek logiczna komunikacja jest prawie niemożliwa”.

Dalej opisuje: „Organizator tej akcji wyposażył ich w jednakowe kartki, pisane tym samym charakterem pisma, stanowiące instrukcję do głosowania: »Lista nr 4. PiS. 1. Karol Karski 2. Krzysztof Jurgiel«. Gdy wykryłem tę hucpę, natychmiast zabezpieczyłem kartki, powiadomiłem PKW i wezwałem policję. Przyjechała nawet dochodzeniówka! I teraz najlepsze. Okazuje, się, że policjanci nie mogą przesłuchać elektoratu PiS-u, bo ze względu na głębokie upośledzenie umysłowe czynności takie wymagają obecności psychologa oraz personelu medycznego. (Jest niedziela, więc z przesłuchania dupa. Do poniedziałku organizator akcji zapewne intensywnie popracuje nad pacjentami pod kontem ew. zeznań, a Brudziński wykona telefon do komendanta w Białymstoku z poleceniem, żeby funkcjonariusze poszukali sobie ciekawszego zajęcia niż drążenie tej sprawy).

W międzyczasie przywożona jest kolejna grupa pacjentów, ale najwyraźniej ktoś z komisji albo z komisariatu dał już cynk, że jest wtopa, więc pacjenci przyjechali bez »ściągawek«. Efektem jest ich totalna bezradność w lokalu wyborczym. Dostają karty do głosowania, są prowadzeni przez opiekunów za kotarę, ale po chwili wychodzą i pytają, co mają skreślić. Jak małe bezradne, naiwne dzieci... Część się stresuje i denerwuje, bo widać, że sytuacja ich przerasta. Jakim bydlakiem trzeba być, żeby wykorzystywać osoby chore umysłowo w celu dorwania się do unijnego koryta?”.

bialystok.wyborcza.pl/bialystok/7,35241,24839630,eurowybory-2019-uposledzone-kobiety-dowiezione-na-wybory-z.html?#S.main_topic-K.C-B.1-L.2.maly
  • frusto 29.05.19, 15:00
    Phi tam. Kolega mi opowiadał swego czasu o podobnych numerach w Kole, gdzie miejscowi notable przywozili autobusami menelstwo. Z obu partii zresztą.
  • dorota_333 29.05.19, 15:17
    Nie widzisz różnicy?
  • dorota_333 29.05.19, 16:06
    Miałam tego nie pisać, ale to jedyny sensowny komentarz do przytoczonej sytuacji z Tykocina. PiS zrobi wszystko, żeby wygrać. Nie ma żadnych barier moralnych, kulturowych, żadnych barier przyzwoitości.

No, wygraliście, ch..je. Cieszcie się.
  • pigeon_shit_dust 29.05.19, 17:12
    Poczytajmy. Miedzy wierszami

Jak dowiedział się Next.gazeta.pl, Teresa Czerwińska mogłaby objąć funkcję wiceprezesa Europejskiego Banku Inwestycyjnego, czego chcieć ma główna zainteresowana.
    wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24837847,gielda-nazwisk-na-rekonstrukcje-rzadu-ruszyla-jedna-z-faworytek.html
    Niesamowite co? Minister od kasy odchodzi w momencie, kiedy najwiecej w kraju jest wlasnie tejze , czyli kasy. Polska nigdy w historii przeciez tak siwetnie nia miala sie jesli idzie o ekonomie….cio, nie ? nie Nie idzie do Europuyu, chce stnowiska w EBI. Nie oni jej chca, ona ich chce.
    Co wie ta kobita? Cos czego nie powinni wiedziec ludzie w Polsce? A moze kieruje na zwykly, ludzki starch? Ze cic dzis najgorliwiej glosuja na PiS pierwsi rzuca sie ich rznac z sikierami I zabytkowymi kosami?
  • lastboyscout 29.05.19, 18:02

forum.gazeta.pl/forum/w,17007,168170392,168170392,_Sprzedam_bialego_konia_.html?p=168175923
    lastboyscout 28.05.19, 16:04 napisal:

To przeciez oczywiste analogie.
    Wtedy ceny nieruchomosci i zlotowka, NIEODWRACALNIE padly o polowe a ceny odwrotnie.
    I to jest CENA dzisiejszego PLUSiarstwa

Wiesz dlaczego nikt nie zadaje w Polsce podstawowych pytan?

Dlaczego Kaczynski podwyzsza a potem rozdaje podatki zamiast po prostu zmniejszyc
    podatki ?
    Dlaczego w Polsce dzieci wierza, ze dzieci przynosi bocian a ich rodzice ze dzieci przynosza 500 zlotych?
    Dlaczego polscy emeryci ciesza z trzynastki mimo, ze wiecej trzynastki mieliby z nieopodatkowania juz opodatkowanej emerytury niz z kaczynskiej trzynastki ?

Odpowiedz jest wlasciwie prosta:
    poniewaz Polska to kraj bolszewickich "cwaniakow", ktorzy choc demokracje uznaja kretynski system dla kretynow to sami wierza, ze sami polskimi kretynami nie sa wiec uda im sie innych polskich kretynow ogolic.

Kilkaset lat temu, nie tak daleko od Polski, byl sobie premier, ktory rowniez mial przeogromne poparcie narodu.
    Na wskutek niesprzyjajacych jednak zewnetrznych okolicznosci owy narod zdolal bardzo szybko zmienic swoje przekonania, uznaznac go za zdrajce i w efekcie... zjesc swojego wlasnego premiera a nawet przekasic go jego bratem ...

Smacznego ! wink

Często mi powiadał: "Messer Niccolo,
    Nie warto dociekać gdzie dobro, gdzie zło
    W polityce bowiem koncept ów prostaczy,
    Że sprawa jest słuszna, niezbyt wiele znaczy"
    ...
    Lud ku silniejszemu zazwyczaj się skłania
    I od koszul częściej zmienia przekonania
    ...
    Ludzie bowiem łatwiej, odkąd świat jest światem
    Znoszą ojca śmierć, niż ojcowizny stratę

--
    www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk&list=RDEIUANfWqSB0&index=4
    www.youtube.com/watch?v=5ChZN8SDbwo
  • deco.derr 29.05.19, 20:03
    " na 76 zamieszkanych wyspach żyje niecałe 280 tys. osób, z czego kilkanaście procent telewizji nie ma"
    Kurwizji. Kurwizji nie ma moi drodzy.
    Macie gdzie uciec.
  • dorota_333 30.05.19, 15:47
    "Wybory są nadal wolne. Ale jedna strona dysponuje w nich masową propagandą i nieograniczonymi pieniędzmi. Nie ma skrupułów wobec finansów państwa. To dużo groźniejsza broń niż ordynarne fałszerstwo.

Wizerunkowa „inwazja mocy” kandydatów PiS objęła cały kraj. Nie wiem, jak duże pieniądze PiS na to przeznaczył, nie wiem, czy mieszczą się one w limitach wyznaczonych na finansowanie kampanii ani czy i jak się z tego rozliczą.
    Jedno jest pewne: tylko partię rządzącą stać było na oplakatowanie Polski w skali dotąd niespotykanej.

To już nie jest kwestia tak krytykowanej strategii (lub braku strategii czy lenistwa) opozycji, to po prostu kwestia kasy. Ogromnej.
    Efekt? Wyborcy zmierzający w niedzielę do lokali wyborczych widzieli tylko kandydatów PiS oraz numer, jaki mają zakreślić na karcie do głosowania. Plakaty wisiały na słupach, latarniach, płotach prywatnych, kościelnych, ogrodzeniach firm.
    Czy to pomogło? Na pewno nie zaszkodziło. Zwłaszcza w zestawieniu z „13-tką” dla emerytów, która przyszła akurat w maju, i zapowiedziami kolejnych „plusów”."

wyborcza.pl/7,75398,24843756,oplakatowana-polska-pis-owska-inwazja-mocy-i-kolosalna-kasa.html#S.main_topic-K.C-B.4-L.1.glowka#s=BoxWyboImg2

Fakt, to było widać. Ciekawe, jak będzie wyglądać rozliczenie kampanii.
  • pigeon_shit_dust 30.05.19, 20:51
    next.gazeta.pl/next/7,151003,24845605,pis-nie-zwalnia-sklada-kolejne-obietnice-do-wyborow-jeszcze.html#s=BoxOpImg1
    Jako ( nie z wyboru wpradzie ale zawsze) US Polonia Member jestem z lekka oburzony. A gdzie u kur.y nedzy 500 plas dla Polonii, ktora glosowala na PiS nawet w czasach gdy tenze PiS byl posmiewiskiem narodu i swiata i PO zlupalo mu w wyborach dupe? He?
    Tak sie nam odwdzieczacie? Czekajcie no, jak bedziecie tu waic przed gniewem ludu to wam pokazemy gdzie sie reka zgina.
  • dorota_333 03.06.19, 12:42
    Dobre wyjaśnienie tego, co stało się 26.05:
    opinie.wp.pl/musialek-koniec-polskiej-transformacji-6386483020269697a

PiS pognębił dotychczasowe elity na wsi i w małych miasteczkach:
    krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,24845374,janusz-a-majcherek-czy-uda-sie-odbic-pis-owi-prowincje.html#S.main_topic-K.C-B.3-L.3.maly
  • pigeon_shit_dust 03.06.19, 14:08

Tylko mi tu nie psz, ze nie na temat.Na temat, na temat.

PiS I jego diabelski maluch dzilaja na dwoch poziomach podswiadomosci, a moze I wiecej.
    Ten glebszy to to, ze Pi S wam wmowil, ze jestescie znow, wy, Polacy w jakims sensie specjalni. Przyklad? Prosze:

Najpierw tu, z Twojego linka:

“Program Rodzina 500 + był przełomem. Wielu komentatorów z zachwytem słusznie podkreślało: PiS nie dał ludziom tylko pieniądze. Dał im dużo więcej – godność. Pomógł uwierzyć w siebie.”

Dalej tu, widzisz te cholerna polska bute?
    “Bo po raz pierwszy w historii III RP budżet państwa mógł udźwignąć ponad 20 miliardów złotych rocznie na politykę prorodzinną czy socjalną bez ryzyka załamania się finansów publicznych.”
    Bez zalamania? Ano, zobaczymy.

Co jeszcze ? Sedno sprawy:

Wyższe od wstępnych oczekiwań tempo wzrostu PKB w pierwszym kwartale br. (4,6 proc.) sugeruje wyjątkową odporność krajowej gospodarki na zaburzenia zewnętrzne w postaci globalnego spowolnienia. W wyniku tego nastąpiła seria rewizji prognoz wzrostu PKB Polski w 2019 r., podczas gdy prognozy dla gospodarki europejskiej czy globalnej są obniżane" - zaznaczono w komunikacie.
    Rozumiesz? Niech sie wali, pali, kryzys w USA bedzie? No bedzie I co z tego? China padna? Buahahaha. Niech padaja. Niemcy w kryzysie? Bez zadnego znaczenia. BO MY, POLACY, przejdziemy przez to ze spiewem. Malo tego, nie bedziemy mieli nawet cienia kryzysu. I damy 1000+, 1500+_ a jak bedzie trzeba, to I 10 000+. Jestescia najlpesi. Jestescie wyjatkowi. Tylko wy, nikt inny. Do przodu, inni zostana z tylu.
    sugeruje wyjątkową odporność krajowej gospodarki na zaburzenia zewnętrzne w postaci globalnego spowolnienia.[/b]
    W oparciu o co? Na jakiej podstawie? Skad sie to wzielo ?

Zobaczymy.
    Dzis nie ma znaczenia ze ten kretynski sposob myslenia moze was kosztowac nie tylko Europe, ale wrecza wasza pnastwowosc w ktoryms momencie.
  • cojestdoktorku 03.06.19, 16:29
    >“Bo po raz pierwszy w historii III RP budżet państwa mógł udźwignąć ponad 20 miliardów złotych rocznie na politykę >prorodzinną czy socjalną bez ryzyka załamania się finansów publicznych.”
    >Bez zalamania? Ano, zobaczymy.

no przecież jest bez załamania, te miało być w 2016 czy tam w 2017
    to juz kilka lat i zamiast załamania jest wzrost i spadek długu publicznego w relacji do PKB
    nawet jesli załamanie kiedys przyjdzie to nie bedzie miało wiele wspólnego z 500+ (przynajmniej nie tym pierwszym)

>sugeruje wyjątkową odporność krajowej gospodarki na zaburzenia zewnętrzne w postaci globalnego spowolnienia.[/b]
    >W oparciu o co? Na jakiej podstawie? Skad sie to wzielo ?

z uwagi na to ze oderwaliśmy sie od niemiec, oni zwalniają a my nie bardzo
    prognozy dla niemiec - rewizje w dół:
    wgospodarce.pl/informacje/60993-niemcy-w-szoku-wzrost-pkb-nie-przekroczy-1-proc
    prognozy dla Polski - rewizje w górę
    forsal.pl/gospodarka/inwestycje/artykuly/1415564,coraz-wiecej-inwestycji-mimo-gorszych-nastrojow-za-granica.html
    i takie podsumowanie:
    wyborcza.pl/7,155287,24764588,niemcy-w-dolku-polska-na-szczycie-kiedy-zatem-nasza-gospodarka.html
    wyborcza.pl/7,155287,24764588,niemcy-w-dolku-polska-na-szczycie-kiedy-zatem-nasza-gospodarka.html

--
  • pigeon_shit_dust 03.06.19, 17:05

Oderwaliscie, chyba dupe od taboretu. BNigdy nie byliscia tak uzaleznieni od Niemiec jak dzis.

cojestdoktorku napisał:

>
    > z uwagi na to ze oderwaliśmy sie od niemiec, oni zwalniają a my nie bardzo
    > prognozy dla niemiec

swaid.stat.gov.pl/HandelZagraniczny_dashboards/Raporty_predefiniowane/RAP_DBD_HZ_3.aspx
    swaid.stat.gov.pl/HandelZagraniczny_dashboards/Raporty_predefiniowane/RAP_DBD_HZ_4.aspx
  • sendivigius 03.06.19, 18:39
    pigeon_shit_dust napisał:

>
    > Oderwaliscie, chyba dupe od taboretu. BNigdy nie byliscia tak uzaleznieni od Ni
    > emiec jak dzis.

W pielgrzymce do grobu świętego Wojciecha i w celu pozyskania Chrobrego do swych idei uniwersalistycznego cesarstwa przybył do Gniezna w roku 1000 cesarz Otton III. ... Najważniejszym aktem dokonanym podczas zjazdu gnieźnieńskiego była jednak symboliczna koronacja Bolesława Chrobrego na króla, dokonana poprzez nałożenie na jego skronie diademu cesarskiego. Nie została ona nigdy jednoznacznie potwierdzona,...

A potem juz z gorki...
  • cojestdoktorku 03.06.19, 18:57
    >Nigdy nie byliscia tak uzaleznieni od Niemiec jak dzis.

ano jesteśmy, tego nikt chyba nie neguje

--
  • dorota_333 04.06.19, 14:32
    Oczywiste jest, że koniunktura się kończy, i że "rozjechanie się" z Niemcami może być tylko chwilową aberracją. Wywołaną kolejnym impulsem konsumpcyjnym. To nie może trwać już długo, ale gospodarka ma swoją bezwładność. O ile nie będzie uderzenia kryzysu jak w 2008, to wzrost gospodarczy jeszcze potrwa. Dwa, trzy, może nawet cztery kwartały.

Wystarczy to Kaczyńskiemu do zbudowania Budapesztu w Warszawie. Czeka nas orbanizacja. Można tylko próbować minimalizować straty - np. celować w przejęcie senatu.

Zlinkowałam - szczególnie ten pierwszy artykuł - żeby pokazać, że sygnały frustracji w społeczeństwie występowały od dawna. Aspiracje (głownie dzięki wejściu do UE i masowemu kontaktowi z zachodem Europy) poszły dużo dalej niż ich zaspokojenie. PO w swojej profesorskiej pogardzie dla społeczeństwa nie chciała tego widzieć. Kaczyński to zobaczył i dał ludziom i chleb i igrzyska "godnościowe".

Czy to będzie nas kosztować państwowość? Myślę, że nie aż tak. Ale dryfujemy w kierunku niedobrym i rozwój się skończył. Tak nawiasem mówiąc: retoryka władzy teraz jest wyjątkowo kłamliwa. Jest świetnie, jest świetnie, więc o co wam chodzi? smile

• pigeon_shit_dust 04.06.19, 15:34
    dorota_333 napisała:
    . Dwa, trzy,
    > może nawet cztery kwartały.
    >

Normalnie powinno to isc znacznei szybciej, ale nie pojdzie, bo oni beda dalej uprawiac tworcza ekonomie. Poleca sila inercji sprzedajac, drukujac, rozdajac I transferujac z pustego w prozne.
    Kopiac sobie coraz glebszy grob.
  • dorota_333 04.06.19, 16:27
    To nie sobie oni kopią smile

Bydlacka, chamska radocha w szeregach PiS bierze się stąd, że widmo jakichkolwiek rozliczeń bardzo się od nich odsunęło po 26.05. Oni swoich majątków nie będą musieli zwracać. Staje się także możliwy deweloperski sukces samego prezesa.

A najfajniejsze jest to, że naród nawet tego nie zauważy. Propaganda mediów publicznych stała się - paradoksalnie! - chyba bardziej skuteczna niż za komuny. Ponieważ wtedy ludzie mieli dystans do reżimowej telewizji i szukali alternatywnych źródeł informacji. Teraz część narodu po prostu mediom rządowym wierzy i nie szukają.

• pigeon_shit_dust 04.06.19, 16:41
    dorota_333 napisała:

> To nie sobie oni kopią smile
    >
    > Bydlacka, chamska radocha w szeregach PiS bierze się stąd, że widmo jakichkolwi
    > ek rozliczeń bardzo się od nich odsunęło po 26.05. Oni swoich majątków nie będą
    > musieli zwracać. Staje się także możliwy deweloperski sukces samego prezesa.

Bo was maja za idiotow. Zobacz moj ostatni wpis an Inflacja Budzet ....
  • sendivigius 04.06.19, 16:57
    dorota_333 napisała:

Oni swoich majątków nie będą
    > musieli zwracać.

Nikt nigdy nie musial. Nikt nigdy. Jedyna grupa ktora kiedykolwiek uderzono majatkowo byli tzw. ubecy i to tez metoda od linijki bez zadnej merytoryki. Nie rozliczono nigdy ani korupcji konca lat 70 tych (choc to moze i dobrze bo zlodzieje by chodzili w aureoli ofiar komuny), nie rozliczono przekretow dewizowych lat 80, ani numerow na kredytach zjadanych przez inflacje w latach 90, ani reprywatyzacji ani tzw przywatyzacji i uwlaszczen pozniejszych. Na ekipe Tuska nie spadl ani jeden akt oskarzenia ani na ekipe Bieleckiego czy Kolodki. Nic nigdy. Jak to mowia k....a k....wie lba nie urwie.

> A najfajniejsze jest to, że naród nawet tego nie zauważy. Propaganda mediów pub
    > licznych stała się - paradoksalnie! - chyba bardziej skuteczna niż za komuny. P
    > onieważ wtedy ludzie mieli dystans do reżimowej telewizji i szukali alternatywn
    > ych źródeł informacji. Teraz część narodu po prostu mediom rządowym wierzy i ni
    > e szukają.

To prawda tylko ze to nie paradoks. Tak wlasnie jest. "Demokratyczne" pranie mozgow jest procesem totalitarnym i zaczyna sie w przedszkolu. Dla tych kilku opornych jest do dyspozycji kodeks karny o propagowanie "komunizmu" lub innego ustroju totalitarnego.

• pigeon_shit_dust 04.06.19, 17:10
    sendivigius napisał:

> dorota_333 napisała:
    >
    >
    > Oni swoich majątków nie będą
    > > musieli zwracać.
    >
    > Nikt nigdy nie musial. Nikt nigdy. Jedyna grupa ktora kiedykolwiek uderzono maj
    > atkowo byli tzw. ubecy i to tez metoda od linijki bez zadnej merytoryki. Nie ro

Rozliczyc, ale musialby do tego miec jajca. Jak bolszewicy, uzywajacy nagantow do rozliczen.
    Narod polski jaj juz nie ma. Tygrys, kto ci jajca wygryzl? PiS?
    DArujac dobre zycie i namiastke normalnosci na troszke?
  • cojestdoktorku 04.06.19, 10:14
    wyjasnianie tego co się dzieje to trzeba chyba zaczynac od roku 1989
    forsal.pl/gospodarka/polityka/artykuly/1415748,bugaj-chcielismy-po-prostu-zmalpowac-zachod-wywiad.html

--
  • cojestdoktorku 04.06.19, 10:19
    " W dokumentach rządowych – jak pamiętam – nie było oceny konkretów. Ale z wypowiedzi Leszka Balcerowicza wynikało, że rząd przewiduje recesję. Spodziewano się, że program stabilizacji doprowadzi do spadku PKB sięgającego 3 proc. A ostatecznie wyniósł 18 proc. Przewidywano zdmuchnięcie inflacji w ciągu roku, nastąpiło to w ciągu kilku lat – proces okazał się dużo boleśniejszy. Płace realne – ze wszystkimi zastrzeżeniami dotyczącymi przywrócenia równowagi na rynku – spadły o jedną czwartą, bardzo dużo. "

Opisy tego jak to rośliśmy po upadku PRL nie pokazują tych katastrofalnych początkowych spadków i dlatego tak ładnie wyglądamy na wykresach od 1990/1991 roku. Jednocześnie porównanie tego jaki był plan a jakie efekty w jasny sposób pokazuje ze w skutek planu Balcerowicza doszło do katastrofy.

--
  • pigeon_shit_dust 12.06.19, 16:07
    wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24889282,zycie-po-tusku-rycerz-na-bialym-koniu-nie-przyjedzie-opozycja.html#s=BoxOpImg2#BoxWOpImg1
    Idiota nie jest, tchorzem cwaniakiem tak.
    Po co sie bedzie w gowno pchjal? Synekura jest, kasa plynie ze glowa mala, emeryture bedzie mial 5 X wyzsza noz dzis zarabia prezydent RP.
    A tu? Opluja, piescia moze nawet w ryje sie oberwie.
    Tak wiec, nadejdzie taki moment, ze waadza znow bedzie lezala na ulicy. PiS sie odetnie jak sie zroibi syf, ale odetnie sie sprytnie, to nie my, to koniec koniunktury, nie nasza wina przeciez ze siem schlodzilo na swicie. I juz.
    A opozycji zdolnej a przede wszystkim chetnej by sprzatac ten syf przez nastepne 30-40 lat nie ma. Jaki frajesr sie na to rzuci?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.