Dodaj do ulubionych

"Sprzedam białego konia"

27.05.19, 16:28
Donald Tusk.

ps. sory, ale dobrze wam tak. Wincej obrażania ludzi, wincej "anty", wincej pozjadania wszystkich mądrości, to i za 8 lat łomot taki jak wczoraj dostaniecie.
Edytor zaawansowany
 • dorota_333 27.05.19, 16:37
  … Jarosław Kaczyński. Ajde Jano, ajde duszo, kolo da igramo.

  > ps. sory, ale dobrze wam tak. Wincej obrażania ludzi
  Co ty powiesz, zdradziecka mordo, kanalio, złodzieju, elemencie animalny? smile Mam wymieniać dalej?

  Wincej to Kaczyński będzie musiał znaleźć przed wyborami. I będzie trudno.
 • zimna-wodka 27.05.19, 17:05
  PisoLudek nie jest jednak przesadnie rozgarnięty. Jakby wyniki były odwrotne to już dzisiaj każdy miałby obiecanego Mercedesa z kierowcą, dom z basenem i udany seks po 90-ce. A tak to kicha.
  Koalicja odniosła sukces jakiego się nie spodziewałem. 38% to nawet nie wchodziło w sferę marzeń. Owszem PisoLudek uzbierał więcej i ma sukces jeszcze większy. To fakt. Trudno wyznać czemu; widać opowieści o inteligencji Polaków są nieco przesadzone.
  Co będzie dalej - to wie tylko lenny. Jego wiedza w zakresie przyszłości, i to w horyzoncie 8 letnim, jest imponująca. Czekam na prognozy sukcesów wychodzące poza XXI wiek.

  --
  "Suma inteligencji na planecie Ziemia jest stała. Liczba ludności rośnie" - Edward Murphy (podobno).

  www.youtube.com/watch?v=p8z-BY90Qj8
 • leny20-4-7 27.05.19, 17:29
  Oj Zimny, zimny...polotu zaczyna brakowac, a szkoda, bo zawsze potrafiłeś tak napisac, że aż samo się klaskało. Piszesz takie brewerie, że aż zastanawiam się, czy coś ten teges. Patrz, w 3 minuty:

  Do PiSu to były najtrudniejsze głosowanie w tym cyklu, zgarnął więcej niż mógł. To KE "prowadziła" jeszcze na 3 dni przed. A dostała 10p.p. łomotu!!! Strefa marzeń, chyba zaklinania rzeczywistości. I to jest pierwszy punkt.

  Teraz dwa. Opozycja (totalna jak i ta normalna) w pułapce. Po pierwsze "jedności"=ktoś korzysta, a ktoś traci=trudno będzie ją utrzymac. Mobilizowac będzie coraz trudniej, bo "konstytucja, zamordyzm, faszyzm, dykta-tura, tak jak było, anty...kolejny raz pokazało klapę. Ludożerka lubi wygrywac, także natrualne będą przejścia tzw. elektoratu.

  Po trzecie...Tusk przywołany w temacie, co bym złego o nim nie powiedział/uważał, był jakiś, obecni liderzy, to chyba są na żołdzie Prezesa aka Kartofla, a może dyktatorka (jak wy tam go nazywacie teraz?) = nie ma kto kierowac.

  Wreszcie i NAJWAŻNIEJSZE kurczą się wasze zasoby. Kaczafi zrobił przez 8 lat długi marsz, wam się nie uda. Zaraz się zaczną napięcia, zaraz będa rozliczenia, zaraz będzie podział. Może jeszcze do jesieni będzie się ludzic, ale po kolejnym wpierdolu, zacznie się ruch. Patrz na artystów, bo każdy artysta to prostytutka, jak śpiewał pewnien gośc. Mógłbym tak dalej i dalej, do tego SWOPa zrobic Pisiakom, ale mnie to nie dotyczy. Już 3 lata temu mówilem, że kupuję popcorn. Babrajcie się dalej...wincyj ANTY zimny. Wincej czołgaj "kmiotów", wchódź po ich grzbietach na konia, a co!... to będą jesc z ręki.
 • frusto 27.05.19, 18:53
  Od 2015 roku piszę i mówię, że reakcję PO i jego twardego elektoratu na zwycięstwo PiS da się sprowadzić do "OMG czarnuchy wylazły z bantustanów, trzeba ich zapędzić z powrotem". Minęły cztery lata, nic się nie zmieniło.
 • leny20-4-7 27.05.19, 19:02
  To, co pod kreską, dziś widziałem na TT, podejrzewam, że dobrane pod tezę, ale pokazuje, to o czym piszesz, a czego, ani kasta, ani mędrcy nie dostrzegają.
  Mianowicie, że NIE MA POWROTU DO TEGO CO BYŁo. Pisowcy korzystają na koniunkturze, ale to ich prawo, zatem Ludożerce, trzeba dac nową ideę, rozwiązanie jakiejś bolączki, realnego problemu. a nie - straszyc - powrotem, do tego co było. Nie chcę za darmo dawac "totalnym" broni do ręki, ale rozwiązanie większości ich problemów leży na wyciągnięcie ręki. Tylko trzeba wykonac pracę. Banda leniuchów i nieudaczników (zawsze tak ich opisywałem, jeszcze za Tuska).
  -------
  Przez minione 8 lat...
  Dzień Wolności Podatkowej:
  2011 - 6 lipca
  2019 - 4 czerwca

  Przychody budżetu państwa:
  2011 - 277 mld zł
  2019 - 388

  Śr. płaca:
  2011 - 3399 zł
  2019 - 5186

  Bezrobocie:
  2011 - 13,4%
  2019 - 5,9
 • deluc 27.05.19, 19:58
  ”Ludzie łatwiej przeboleją stratę ojca niż stratę ojcowizny” - N.Machavelli Mam w rodzinie - ”za PO dostałem 20zl podwyżki renty... traktowali mnie jak śmiecia... pójdę i zagłosuję na PIS choć wcześniej kto tam gdzie tam to mnie nie interesowało w ogóle". Mój komentarz - może i PIS stosuje metodę rozdawnictwa i kupowania elektoratu ale ci ludzie też nie są głupi, i wiedzą że ci na górze przyszli do polityki się nachapać i teraz nareszcie trafił im się ktoś kto też im coś sypnie...
 • leny20-4-7 27.05.19, 20:26
  Paradoksalnie, dobrze że wygrał i (najprawdopodobniej) wygra PiS. Będzie to lepsze dla budżetu państwa, bo zakończy licytację rozdawnictwa. Nikt ci tyle nie obieca, ile PiS da. Teraz PiS już więcej nie musi dawac, bo i na co? Bo i tak wygra.
  Na nienarodzone dziecko? Na emigranta, aby "miał za co wrócic do kraju"? Na psa, czy bliżej Prezesowi, kota? Wszystko już było...

  Ale tutaj (paradokslanie 2.0) jst szansa dla Totalnych (badziewiaków). Człowiek szybko przwyczaja się do dobrego. Do tego że ma...należy mu się, jak psu kosc. Dużo trudniej będzie za 3, 4 lata...ale już dziś trzeba zacząc planowac i wprowadzac nowe idee. Budowac kredibility, a nie wycierac gębę konstytucją lub bananem. Dramat. I jeszcze zimny, zamiast ruszyc szare komórki dworuje sobie ze mnie. Dno. Nic się przez te prawie 4lata nie nauczyli. Trudno.
  ps. Jak ktoś ma pomysł na energochłony biznes, to zapraszam do kontaktu.
 • zimna-wodka 27.05.19, 21:22
  leny20-4-7 napisał:

  > Paradoksalnie, dobrze że wygrał i (najprawdopodobniej) wygra PiS. Będzie to lep
  > sze dla budżetu państwa, bo zakończy licytację rozdawnictwa. Nikt ci tyle nie o
  > bieca, ile PiS da. Teraz PiS już więcej nie musi dawac, bo i na co? Bo i tak wy
  > gra.
  > Na nienarodzone dziecko? Na emigranta, aby "miał za co wrócic do kraju"? Na psa
  > , czy bliżej Prezesowi, kota? Wszystko już było...

  Dostała krowa, dostała nierogacizna... Będzie podbijane dalej bo nie ma innego pomysłu.
  Kij (czyli strach: przed peło - bo zabierze, genderem - bo zdeprawuje, antykościelnoscią - bo Polski nie będzie, Arabem - bo strzela, Ruskim - bo może strzelać, Żydem - bo kasa, Niemcem - bo jest Niemcem, pedałem - bo pedali i pewnie jakieś inne)

  I marchewka - pińćset, trzysta, na krowę, na babcię, na wielbłąda... Już nie starcza swoich to obiecuje się z unijnych.

  I to jest CAŁA filozofia Dzioboustego. Prymitywna, głupia, szkodliwa i .... skuteczna. Bo Prawdziwy Polak to do szkoły nie bardzo...
  --
  "Suma inteligencji na planecie Ziemia jest stała. Liczba ludności rośnie" - Edward Murphy (podobno).

  www.youtube.com/watch?v=p8z-BY90Qj8
 • leny20-4-7 27.05.19, 21:47
  Ależ to macie rozpracowane! Ależ jesteście mądrzy!!! Tylko dlaczego wam tak nie idzie?
 • leda16 28.05.19, 12:20
  zimna-wodka napisał
  > I marchewka - pińćset, trzysta, na krowę, na babcię, na wielbłąda... Już nie st
  > arcza swoich to obiecuje się z unijnych.
  >
  > I to jest CAŁA filozofia Dzioboustego. Prymitywna, głupia, szkodliwa i .... sku
  > teczna. Bo Prawdziwy Polak to do szkoły nie bardzo...


  Wobec tego, jak wyjaśnisz niniejsze zjawisko? Nic nie dostali a głosowali identycznie.
  wiadomosci.onet.pl/swiat/wybory-do-europarlamentu-2019-wyniki-polonii-w-usa/n5btk23

  --
  www.pmiska.pl
 • zimna-wodka 28.05.19, 14:48
  leda16 napisała:


  > Wobec tego, jak wyjaśnisz niniejsze zjawisko? Nic nie dostali a głosowali ident
  > ycznie.
  > wiadomosci.onet.pl/swiat/wybory-do-europarlamentu-2019-wyniki-polonii-w-usa/n5btk23
  >
  Polonia amerykańska zawsze była szalenie konserwatywna. Dla nich za marchewkę robi Bóg Honor i Ojczyzna a za kij spedalonydżender i komuniści. Ta grupa nie potrzebuje innych argumentów i nigdy nie potrzebowała. W sumie tanio się ich kupuje, ot, poklęczeć , porydzykować i napluć na Żyda - są zachwyceni.  --
  "Suma inteligencji na planecie Ziemia jest stała. Liczba ludności rośnie" - Edward Murphy (podobno).

  www.youtube.com/watch?v=p8z-BY90Qj8
 • dorota_333 28.05.19, 15:22
  Odczuwam przykrość, jak widzę "polish jokes", ale te żarty mogą mieć rzetelny powód. No niestety, trzeba to powiedzieć wyraźnie: Polonia amerykańska to proste ludzie som. Jak zwolennicy PiS w kraju. Myslę, że ci inteligentniejsi Polacy w Stanach próbują nie przyznawać się do pochodzenia smile
 • zimna-wodka 27.05.19, 20:56
  leny20-4-7 napisał:

  > Przez minione 8 lat...
  > Dzień Wolności Podatkowej:
  > 2011 - 6 lipca
  > 2019 - 4 czerwca
  >
  > Przychody budżetu państwa:
  > 2011 - 277 mld zł
  > 2019 - 388
  >
  > Śr. płaca:
  > 2011 - 3399 zł
  > 2019 - 5186
  >
  > Bezrobocie:
  > 2011 - 13,4%
  > 2019 - 5,9

  Nie wiem skąd te cyferki (poza bezrobociem). Tusk podniósł VAT - i tyle. Od 2015 r. trwa festiwal podnoszenia podatków. Sprytny - bo go nie widać. Ludzie widzą VAT i dochodowy. Podnoszenia akcyzy, opodatkowania banków, wody, i uj wie czego jeszcze - już nie. A dodatkowo spora część kupuje ruchy pozorowane jak "darmowe leki dla seniorów" czy "mieszkanie za frajer" lub "obniżka dochodowego dla tych co nie płacą dochodowego".

  Ale pal diabli cyferki.

  Nie przyjechał Dziobousty na rumaku, nie zrobił "stoliczku nakryj się". To się skądiś wzięło. Trwa radosna konsumpcja owoców pracy III RP przy jednoczesnej propagandzie o tym, że ta III RP tylko zniszczyła/ukradła wielkie dobra odziedziczone po komunie. Która to komuna zniszczyła wszystko. Nielogiczne ale po co logika.

  To co jest dzisiaj przeżerane wypracowała liberalna gospodarka a nie antyliberalne rozdawnictwo. W liberalnej gospodarce bogacą się wszyscy. Owszem, bogaci bardziej, biedni mniej. I biednych to boli. Przy rozdawnictwie w dupę dostają wszyscy choć nie od razu. W końcu rozdawnictwo na tym polega żeby zabrać bogatym i dawać biednym. W naszych realiach to jest zabieranie tym co pracują po to żeby dać tym co nie pracują. Efekt będzie prosty - bogaci przestaną być bogaci a biedni pozostaną biednymi. To tylko kwestia czasu.
  W mniejszych miejscowościach (parę dni temu z takiej wróciłem) jest tragedia na rynku pracy. Nie opłaca się pracować bo pińćset załatwia sprawę. A Ukraińcy do dziur się nie pchają.
  Płace rosną a ceny podobno nie. Cud?

  I dlatego MUSI być powrót do tego co było. Bo nikt nie wymyślił skuteczniejszego mechanizmu rozwoju od liberalnej gospodarki. Można się spiąć i zachować wzrost gospodarczy i rozdawnictwo naraz ale na krótką metę. W dłuższej perspektywie to musi pierdolnąć.

  I to jest cały problem. Im dłużej trwa radosna zabawa w przeżeranie spadku tym boleśniejszy będzie powrót do rzeczywistości. Może nie dla polityków bo oni znajdą wytłumaczenie jako winy Tuska czy foch Matki Boskiej z powodu dżendera.

  A całą otoczkę ideologiczną możesz w buty schować. To tylko dla ciemnego ludu.

  Zrób sobie prosty test - co Dziobousty osiągnął poza rozdawnictwem. Punkt pierwszy ci podpowiem - zniszczenie struktur demokratycznego państwa i zastąpienie ich oligarchią partyjną. Skąd my to znamy?

  A dalej kombinuj.

  PS. Trochę się zagalopowałeś przy wyliczance "przezłostatniełosiemlat". Z łostatnichłośmiulat cztery to już nie peło.

  PS 2. Kiedyś się chwaliłeś, że forsę wozisz taczkami. Nie sądzisz, że Dziobousty ulży ci w tej robocie? I to nie przez miliony samochodów od Matouszka.
  --
  "Suma inteligencji na planecie Ziemia jest stała. Liczba ludności rośnie" - Edward Murphy (podobno).

  www.youtube.com/watch?v=p8z-BY90Qj8
 • leny20-4-7 27.05.19, 21:45
  Cyferki, bardzo łatwo można zweryfikowac. Wyglądają prawdziwie. Ja nie sprawdzałem, bo uznałem, że prawdziwe. Podważasz?

  Piszesz, że będzie buuum. Przypominasz w tym harcerzyka. Opozycja nie może jednak budowac swojej pozycji na tym, że kiedyś pierdolnie. Bo może/sz nie doczekac tego. Dlaczego? Ano dlatego, że ECB jakiś czas temu (linkowałem to nawet tutaj) wypuścił ciekawy "papier", w którym analizował mnożnik powyżej jedności. Miałeś mnożnik na studiach? Poczytaj.

  Łaczysz Tuska z fochem Matki Boskiej. Po co? Fajnie, że chociaż wielką literą. Ciemny lud, nie lubi takich łączników. Uważa to za drwinę. Jak chcesz wygrac wybory? Samymi fajnopolakami? Wiesz że w obecnej miescówce mam takich za sąsiadów. Wyceirają mi non stop K+M+B znad drzwi. Tacy fajni! A do tego codziennie punkt 5, jeden wypuszcza psa na klatkę, ten lata w tę i we w tę i fajda schody. Uwagi zwrócic mu nie można, bo taki fajny.

  Zrób sobie prosty test. Czym opozycja zraża "ciemny lud"? Dlaczego "ciemnego luda" przybywa w każdych wyborach?

  Piszesz o strukturach demokratycznych...pusty śmiech i niemy krzyk. Sądownictwo Stajnia Augiasza, Parlament od kiedy pamiętam, to ino lament. Poprzednich rządów nawet nie będę zaczepia,bo mi zaraz wypalisz...Pis rządzi od 4 lat, a ja czepiam się historii. Pusty śmiech. Wychodzi członiki kasty i mówi - urbi et orbi - że po wygranych wyborach nie trzeba będzie nic uchwalac nowego, ona i jej koledzy wszystko to, co będzie trzeba wyprowadzą z tego, co obecnie obowiązuje. Sędziowie dają się łapac, na próie ingerencji we włądzę wykonawczą...dalej wymieniac? Mało szorowania po dnie?

  Oligarchia? Czlowieku, pojedz za Bug i zobacz, co to oligarchia. Co to Rzplita XVIIIw. Dalej kombinuj.

  ps. zupełnie nie wiem co piszesz, piłeś?
  ps2. już cie z 5 razy złąpałem na tym, że mi/o mnie coś napisałeś, a było to sobie a muzom aka oparte na twoim grubym palcu. Wskaż, kied/gdzie napisałem o wożeniu taczką kasy? To masz zimną wtk-ę.
  ps3. i wincyj drwin z nazwisk, imion! Jasna Polska ma wtedy właśnie taką piękną twarz. Twoją! Wincyj!!!
 • lastboyscout 27.05.19, 23:52
  >>>Piszesz, że będzie buuum. Przypominasz w tym harcerzyka. Opozycja nie może jednak budowac swojej pozycji na tym, że >>>kiedyś pierdolnie.

  Ja nigdy nie napisalem, ze BUM bedzie kiedys. Ja wyjechalem w 1990 roku kiedy liberalowie powiedzieli mi, ze robia BUM.
  Zbankrutowane spoleczenstwo w zbankrutowanym kraju (nawet w Narodowym Banku Polskim nie bylo wowczas jednego dolara) za zludzenia o zwyciestwie i wolnosci oddalo resztki wlasnosci i dostalo 20 zlotych na papierze i ogrom dlugow na kazdym szczeblu i we wszelakiej formie (obecnie kilka, moze juz kilkanasciwe blilionow doralow).
  Dzisiaj nie mozna juz pozyczac bo wszyscy siedza w petli zadluzeniowej wiec sie rodaje, jutro bedzie sie zrzucalo gotowke z helikopterow, pojutrze ...
  To wszystko jest BUM.


  --
  www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk&list=RDEIUANfWqSB0&index=4
  www.youtube.com/watch?v=5ChZN8SDbwo
 • leny20-4-7 28.05.19, 09:26
  Ależ było wówczas wielkie buum. Pamiętam jaką radością w TV było sprzedanie FSM w Bielsku Białej, że Wałeśa gdzieś pojechał i umorzyli nam częśc odsetek od długu. Pamiętam, że bieda u nas w domu straszna była...a wiem, że i tak nie było, aż tak źle, bo oboje rodzice harowali za grosze. Teraz jak jestem starszy, to widzę, że pomimo 25 lat wolności, częsc biedy wyszła z kraju, dopiero w tych latach. W drugim podejściu Kaczora. Wieczna hańa temu, który szydząc z ludzi, mówił o szczawiu i mirabelkach! I temu drugiemu, któren mówił, że piniędzy nie ma i nie będzie...i buum 1/3 więcej wpływów w zasadzie w 3 lata się zrobiło, gdy TROCHĘ luk się pozamykało i TROCHĘ strachu padło na złodzieji, że w białych dzień już krasc się nie da.

  Co do kraju/gospodarki AD 2019, to nie jest aż tak źle. Wczoraj widziałem, że wprawdzie zatrudnienie spadło (bez korekty migracji), ale inwestycje w firmach zatrudniajaacyh 49+ ruszyły dzidą do góry! Automatyzacja?
  "Gospodarka pędzi"*, deficyt pod kontrolą, dług przestał relatywie rosnąc. O taki stan, albo przed zawałem, albo przed odpałemsmile

  *pamiętam jaką bękę tutaj robiliśmy z pewnej p. redkator z gazety, która za Tuska non stop pisała, że gospodarka pędziła. Ciekawe, czy/co ona teraz wypisuje za androny...chociaż na czerskiej sytuacja przed zawałaowa...zawalniają nawet największych antykaczystów.
 • lastboyscout 28.05.19, 16:04


  To przeciez oczywiste analogie.
  Wtedy ceny nieruchomosci i zlotowka, NIEODWRACALNIE padly o polowe a ceny odwrotnie.
  I to jest CENA dzisiejszego PLUSiarstwa

  Wiesz dlaczego nikt nie zadaje w Polsce podstawowych pytan?

  Dlaczego Kaczynski podwyzsza a potem rozdaje podatki zamiast po prostu zmniejszyc
  podatki ?
  Dlaczego w Polsce dzieci wierza, ze dzieci przynosi bocian a ich rodzice ze dzieci przynosza 500 zlotych?
  Dlaczego polscy emeryci ciesza z trzynastki mimo, ze wiecej trzynastki mieliby z nieopodatkowania juz opodatkowanej emerytury niz z kaczynskiej trzynastki ?

  Odpowiedz jest wlasciwie prosta:
  poniewaz Polska to kraj bolszewickich "cwaniakow", ktorzy choc demokracje uznaja kretynski system dla kretynow to sami wierza, ze sami polskimi kretynami nie sa wiec uda im sie innych polskich kretynow ogolic.

  Kilkaset lat temu, nie tak daleko od Polski, byl sobie premier, ktory rowniez mial przeogromne poparcie narodu.
  Na wskutek niesprzyjajacych jednak zewnetrznych okolicznosci owy narod zdolal bardzo szybko zmienic swoje przekonania, uznaznac go za zdrajce i w efekcie... zjesc swojego wlasnego premiera a nawet przekasic go jego bratem ...

  Smacznego ! wink


  Często mi powiadał: "Messer Niccolo,
  Nie warto dociekać gdzie dobro, gdzie zło
  W polityce bowiem koncept ów prostaczy,
  Że sprawa jest słuszna, niezbyt wiele znaczy"
  ...
  Lud ku silniejszemu zazwyczaj się skłania
  I od koszul częściej zmienia przekonania
  ...
  Ludzie bowiem łatwiej, odkąd świat jest światem
  Znoszą ojca śmierć, niż ojcowizny stratę  --
  www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk&list=RDEIUANfWqSB0&index=4
  www.youtube.com/watch?v=5ChZN8SDbwo
 • leny20-4-7 28.05.19, 16:35
  To napiszę jeszcze jedno wspomnienie. Pamiętam, że wszyskie dzieciaki żyliśmy Okrągłym Stołem (chociaż Moja Rodzicielka proroczo mówiła, że oni się umowią, a nam nic), i była taka siostra Kazimiera (miała wówczas ze 100 lat) i uczyła nas religii w salce przy kościele. Ta siostra mówiła wówczas różne "rzeczy", jedna z nich brzmiała: wszyscy od Mazowieckiego oczekują, że już zaraz będzie mu lepiej, tymczasem Mojrzesz wiódł 40 lat żydów przez pustynię, nas wiedli komuniści przez manowce, i za 10 lat nie będzie lepiej, ale z każdą kolejną już trochę. (serio pamiętam do dziś).
 • lastboyscout 28.05.19, 17:35
  A niby dlaczego rozowi w zmowie czerwonymi i czarnymi i pejsiatymi nie mieliby nas wyprowadzic na jeszcze wieksze manowce niz czerwoni ?!

  Chyba jestem zbyt praktyczny aby mogly mnie przekonac teorie zakonnicy dlatego przekonuje mnie twoja praktyczna mama.

  Milego dnia.


  --
  www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk&list=RDEIUANfWqSB0&index=4
  www.youtube.com/watch?v=5ChZN8SDbwo
 • leny20-4-7 29.05.19, 10:42
  Dlaczego? Nie znam odpowiedzi na to pytanie.
  Wydaje się jednak, ze powoli poprawia się. Zerknij prosze tutaj twitter.com/iggnacy/status/1133648567959212032
  Ignacy niby odpowiada na inne pytanie, ale daje do ręki instrument, który potwierdza, że Polakom zaczyna się lepiej życ. Ja wiem, że można pokazac inne wykresy, wkaźniki (np długu, etc), ale akurat te są zasadne.

  "Trawa odrasta". Pytanie, kto ostatecznie się nią będzie paśc.

  Dzięki za rozmowę. Czesc.
 • cojestdoktorku 29.05.19, 12:23
  ten wykres jest ciekawy
  https://pbs.twimg.com/media/D7uH_xbWsAAFtMt.png
  widac jak realne dochody w latach 2009-2013 spadły


  --
  diabeł w swych metodach kuszenia do grzechu używa przede wszystkim wizji przyszłości. Nigdy nie skupia się na teraźniejszości, na opisie tego co jest, bo opisując to co będzie, jest mu najłatwiej kłamać i oszukiwać. Ma wolność w kreowaniu sądów, bo jakże można zaprzeczyć czemuś, co się jeszcze nie wydarzyło?
 • zimna-wodka 28.05.19, 00:05
  leny20-4-7 napisał:

  Ja twoich drzwi nie wycieram. I nie słyszałem żeby ktoś to robił. Ale swoje wytrę jak mi cokolwiek namalują.
  Matkę Boską (jak chcesz mogę pisać małymi literami) do polityki zaprosił p. Karnowski. A skoro ona jest z pis-u (jak twierdzi Karnowski) to jej specjalnie nie lubię.

  wpolityce.pl/polityka/448337-kto-w-polsce-wojuje-z-panem-bogiem-ten-przegrywa
  Sądy. Mam pytanie - co ty o nich wiesz. Ile razy w ogóle byłeś w sądzie? Bo mam wrażenie, że lecisz bajkami o wiertarce i kiełbasie zupełnie bez pojęcia o co kaman.

  Pierwszym problemem sądownictwa jest brak pieniędzy. Sędziowie zarabiają dobrze ale tylko oni. Zaplecze pracuje od lat na głodowych stawkach, rotacja jest ogromna. Od kilku lat trwa strajk - taki werbalny bo innego nie wolno.
  Często sąd korzysta z biegłych. Podstawowa stawka biegłego to 32,70 zł/h. Jakiego fachowca za to kupisz? Ja się w to bawię jak mam nadmiar wolnego czasu; no i nauczyć się można sporo. Ale żyć z tego się nie da a i poświęcać innej roboty nie warto.
  Na całym świecie sądownictwo zarabia na siebie i jeszcze sporo oddaje do budżetu. Bo tam się trzepie po kieszeni a zamyka tylko z konieczności. U nas odwrotnie. I jeszcze p. Zbyszek opowiada, że zamykanie rozszerzy a kasę ograniczy. Bo ciemny lud uważa, że przez to bedzie bezpieczniejszy.
  Przewlekłość postępowań. Często wynika z niewydolności zaplecza ale głównie z obowiązujących procedur. Trzeba zmienić procedury - a zmieniono prezesów sądów.

  Praca nad ustawami. Trochę pracowałem przy tworzeniu prawa. Tak to jest, że każdy projekt rządowy przechodzi przez wszystkie resorty i każdy dokłada/może dołożyć swoje. Potem są konsultacje społeczne czyli rozmowa z zainteresowanymi środowiskami. Wszystko po to, żeby nie tworzyć bubli. I właśnie dlatego wszystko od kaczodziobych idzie jako projekty poselskie - rano sejm, wieczorem senat, w nocy Adrian i gotowe. Efekt? W moim fachu wypuszczono nowelkę gdzie komuś się pomyliło jedno słowo. Jedno było na s, drugie też na s, co za różnica. Wysadziło to w powietrze całą "technologię" mojej roboty. Ja i koledzy po fachu pierdolca dostają żeby z tego wybrnąć, burdel się zrobił nie do opisania a ustawodawca zadowolony.
  To, że ustawę o TK konsultowano z sędziami jest, a w zasadzie było, działaniem nie to że normalnym to w dodatku obowiązkowym. Ale można z tego zrobić aferę. Za czasów Rzeplińskiego wynagrodzenia w TK to było bizancjum, za Przygłupskiej to zupełnie normalne.

  Wracając do biegłych. Procedura naboru jest prosta - składasz kwit, że chcesz, jakikolwiek papier, że coś umiesz - i masz. Nikt niczego nie weryfikuje, nikt nie zrobi nawet parogodzinnego szkolenia jak ma wyglądać opinia biegłego. No i zdarzają się takie kwiatki, że mam wrażenie, że to dzieło pepego. A potem p. adwokat bez trudu taką opinię przewraca, sąd powołuje następnego biegłego i tak do usranej.

  Masz mniej więcej wszystkie problemy. Dołóż do tego brak szkoleń dla sedziów i brak specjalizacji. Ktoś od prawa rodzinnego idzie w nagrodę/za karę do spraw gospodarczych. Kiedyś referowałem sędziemu coś na podstawie sprawozdania finansowego i mniej więcej po godzinie dotarło do mnie , że on widzi bilans pierwszy raz w życiu. No i co?

  WSZYSTKO co waaadza zrobiła to wyjebanie niesłusznych prezesów i wsadzenie swoich czyli słusznych. Poszły na to tylko miernoty i miernoty rządzą. A to połączą dwa wydziały a to podzielą, przerzucą sprawę z wydziału do wydziału itd. Bo jak nie można lepiej to można inaczej.

  A ty możesz epatować sie kiełbasą. Smacznego!
  --
  "Suma inteligencji na planecie Ziemia jest stała. Liczba ludności rośnie" - Edward Murphy (podobno).

  www.youtube.com/watch?v=p8z-BY90Qj8
 • sendivigius 28.05.19, 00:29
  zimna-wodka napisał:


  > Przewlekłość postępowań. Często wynika z niewydolności zaplecza ale głównie z o
  > bowiązujących procedur. Trzeba zmienić procedury - a zmieniono prezesów sądów.

  Oj lepiej nie ruszaj procedur bo sa bardzo dobre. Chcesz miec po amerykansku - kto sie nie podoba szeryfowi tego zastrzeli. Fajnie wyglada tylko na filmie i tak dlugo jak na ciebie nie padnie.
 • leny20-4-7 28.05.19, 09:16
  Fajnie się czyta, gdy chce ci sie pisac.

  Teraz do meritum.
  Czy ja się znam na sądownictwie? Niewiele. Byłem może ze 2 razy. Za to piłem z jednym grubszym januszem, któremu coś tam załatwiałem. On, podkreslając swoją ważnośc, wypalił mi taką opowiastkę. Wiesz, my tu zawsze kręcilismy zdrowe lody na xxxx. Milion potrafiłem wyciągnąc z kieszeni żeby opłacic się temu, czy tamtemu, jak przyszła koniecznosc. I te perfidne kurduple nasłały na mnie cba czy coś takiego. O tam, tam ustawili punkt obserwacyjny, tutaj nad nami okazało się, że latał dron. Komórki, mejle, etc na podsłuchu i nazbierali trochę, zanim dostalismy cynk, że to nas trzepią. Areszt, sprawa w sądzie. Wysłałem brata - notariusza - w zaufanej misji. Załatwił u góry, że moją sprawę będzie prowadził Y. Następnie do Y pojechał Olo, dałem mu walizkę kasy plus trochę dla niego na wydatki. Olo załtwił sprwę tak, że dostałem uniewinnienie. Było odwołanie, ale to już była formalnosc. Gdy dostałem papier, to taki byłem wkurxxwiony na pisorów, że założyłem "im" sprawę, że siedziałem za niewinnosc i co kurXXwa...wygrałem. Dają mi teraz odszkodowanie! Ze mną chcieli wygrac kurduple.
  Także tak Zimny, ja się prawie nie znam na sądach. Wiem za to że wąż się przebije, a na muchę wina.

  Powiem ci jeszcze ze dwa słowa, bo widzę że używasz wiertarek i kiełbas. Sędzia wydający wyroki w imieniu RP, który kradnie, który jest częścią zorganizowanej grupy przestępczej, etc, w moich oczach nie jest lepszy od księdza pedofila. Jednemu i drugiemu założyłbym kamień młyński do szyji i utopił w łyżce wody. Takie same sprzeniewierzenie, taki sam skandal (w moich oczach zaznaczam, i mam prawo tak uważac, nic do tego nikomu)...tylko, że na podstawie kilku(mam przynajmniej nadziję, że tylko kilku!) zboków w KK, osoby o podobych do twoich poglądów chcą wypalic całą instytucję do gołej ziemi, ale na sędziów, broń nas laicki boże rękę podniesc, bo toż idenwydialne przypadki, które przeciez spotka zasłużona kara...przeniesienie do innego rejonu (przypomina ci to coś?), gdzie nadal wydają wyroki w imieniu RP. Coś mi znanym afrykańskim filizofem zalatuje. Wypowiesz na głos może jego imię, dasz radę?

  Piszesz o niszczeniu dobrych praktyk w prawodawstwie. Powiem tak. Nic nowego. Zresztą takie quesi rządzenie "dekretami", to spadek po planie "totalnych", że PiS może nawet i wygrac wybory, ale porządzic nie da rady, bo będzie blokowany, wszędzie gdzie się da.

  I mogę tak dalej, tylko po co. Widzę przecież, że jest niedobrze. Czesc

  ps. po jakiego grzyba wchodzisz na wpolityce, to nie wiem. Juz ci kiedys pisałem, ze szkoda czasu.
 • zimna-wodka 28.05.19, 10:49
  Jednak pomiędzy złodziejem a pedofilem jest jakaś różnica. Ale jeden i drugi powinni być osądzeni i ukarani.
  Nie słyszałem żeby ktoś apelował o rozpirzenie kk. Chodzi raczej o wprowadzenie normalności , także w dziedzinie finansowania.
  Niezawodnej metody na łapówkarzy nikt nie zna. Na pewno nie jest nią podporządkowanie TK interesom dziobatych.

  A o sądach napisałem tylko dlatego żebyś zobaczył różnicę pomiędzy stanem rzeczywistym a propagandą.

  Czytanie braci Karnowskich ma sens, przynajmniej w moim przekonaniu. Warto wiedzieć co i jak przekazują obie strony. Wpolityce ma tą zaletę, że cała informacja jest w nagłówkach. Patrzysz i wiesz - bez straty czasu. No i można zakres lektury dostosować do wytrzymałości żołądka. Próbowałem to zastąpić TVP ale nie daję rady. Max co wyrabiam to 7 minut więc mogą do mnie dotrzeć tylko urywki. No i TVP jest jeszcze głupsze.

  A z tym planem totalnych co do blokowania wszystkiego i paraliżu ustawodawczego.... I ta konieczność dekretów... Myślę że sam nie wierzysz w to co piszesz.

  --
  "Suma inteligencji na planecie Ziemia jest stała. Liczba ludności rośnie" - Edward Murphy (podobno).

  www.youtube.com/watch?v=p8z-BY90Qj8
 • leny20-4-7 28.05.19, 16:38
  Zimny kończę. Piszesz, wydajesz się byc, czasem ttak oderwanym od rzeczywistości, że hoho. Przestań życ tylko w swoim świecie. Zajrzyj czasem do mojego smile
  Wówczas zoabczysz, że to co ci napisałem, to rzeczywistośc "ciemnego ludu" i okolic. Ale zostaw wpoltyce, tam to za duży kosmossmile czesc.

  ps. nie brałem udziału w wyborach w niedziele. tak na koniec napiszę.
 • cojestdoktorku 27.05.19, 22:18
  >To co jest dzisiaj przeżerane

  skoro dług publiczny w relacji do PKB przestał rosnąc a wręcz spada to nie mozesz pisac ze jest przeżerane
  https://www.zadluzenia.com/wp-content/uploads/2019/02/Zrzut-ekranu-2019-02-02-o-11.49.11.png
  jeśłi było przeżerane to przed pisiorkami, teraz jest na styk

  >wypracowała liberalna gospodarka

  nic nie wypracowała, bo przeciez nie było zadnej kasy do rozdania, rostowski mówił że "pieniędzy nie ma i nie będzie" - o tyle było wypracowane

  >Nie opłaca się pracować bo pińćset załatwia sprawę.

  przeginasz totalnie
  naprawdę znasz kogos kto rzuca pracę bo dostaje 500 złotych za miesiac?
  przecież bezrobocie jest rekordowo niskie - pracujących jest najwiecej w historii IIIRP
  to co piszesz to zaklinanie rzeczywistości

  >Bo nikt nie wymyślił skuteczniejszego mechanizmu rozwoju od liberalnej gospodarki.

  za Roosvelta zerwano z liberalną gospodarką
  w kilka lat obicązenia podatkowe wzrosły 4-kotnie
  http://i2.wp.com/metrocosm.com/wp-content/uploads/2016/02/us-revenue-1.png?resize=612%2C455
  i to wtedy USA stało sie światowym hegemonem, a ludziom zaczęło sie żyć coraz lepiej


  --
  diabeł w swych metodach kuszenia do grzechu używa przede wszystkim wizji przyszłości. Nigdy nie skupia się na teraźniejszości, na opisie tego co jest, bo opisując to co będzie, jest mu najłatwiej kłamać i oszukiwać. Ma wolność w kreowaniu sądów, bo jakże można zaprzeczyć czemuś, co się jeszcze nie wydarzyło?
 • zimna-wodka 27.05.19, 23:23
  cojestdoktorku napisał:

  > >To co jest dzisiaj przeżerane
  >
  > skoro dług publiczny w relacji do PKB przestał rosnąc a wręcz spada to nie moze
  > sz pisac ze jest przeżerane

  Mogę. III RP wypracowała Duży potencjał gospodarczy. Ten potencjał kreuje teraz dochody, które są przeżerane. A sam potencjał nie rośnie. Co będzie dalej jak się go przydusi podatkami? Bo wchodzą ciągle nowe...
  > jeśłi było przeżerane to przed pisiorkami, teraz jest na styk

  Ja pracuję u siebie. Raz zarabiam wiecej raz mniej . Jakbym w okresie kiedy zarabiam więcej wszystko przeżarł to bym miał problem w okresie chudszym. W skali makro masz to samo.

  > nic nie wypracowała, bo przeciez nie było zadnej kasy do rozdania, rostowski mó
  > wił że "pieniędzy nie ma i nie będzie" - o tyle było wypracowane

  To skąd się wziął przyrost PKB z tych 30 lat. Jakby nic nie było wypracowane to nadal bylibyśmy na poziomie 1500 $ na łeb.
  > >Nie opłaca się pracować bo pińćset załatwia sprawę.
  >
  > przeginasz totalnie
  > naprawdę znasz kogos kto rzuca pracę bo dostaje 500 złotych za miesiac?

  Trochę znam, trochę słyszałem. Od ludzi, którzy zarządzają firmami i mają problem czy ktoś przyjdzie jutro do pracy.

  > przecież bezrobocie jest rekordowo niskie - pracujących jest najwiecej w histor
  > ii IIIRP

  To już nie jest III RP. Poszukaj danych o zatrudnieniu a nie o bezrobociu.
  > to co piszesz to zaklinanie rzeczywistości
  >
  > >Bo nikt nie wymyślił skuteczniejszego mechanizmu rozwoju od liberalnej gos
  > podarki.
  >
  > za Roosvelta zerwano z liberalną gospodarką
  > w kilka lat obicązenia podatkowe wzrosły 4-kotnie
  Roosvelt był komunistą? Nie wiedziałem.

  > i to wtedy USA stało sie światowym hegemonem, a ludziom zaczęło sie żyć coraz l
  > epiej

  Coś ci Amerykanie zarobili na wojnie. Podobno.

  --
  "Suma inteligencji na planecie Ziemia jest stała. Liczba ludności rośnie" - Edward Murphy (podobno).

  www.youtube.com/watch?v=p8z-BY90Qj8
 • cojestdoktorku 28.05.19, 17:35
  >Ten potencjał kreuje teraz dochody, które są przeżerane.

  i znowu
  jak sa przeżerane to dług spada, jak nie były przeżerane to dług rósł - ma sens powtarzanie tej narracji wobec tych faktów?

  > Mogę. III RP wypracowała Duży potencjał gospodarczy.

  zimny, jesteś humanistą, dlatego różne cwaniaki mogą wmówić Ci wszystko w temacie "gospodarki", a Ty sie z tym zgodzisz po to bys nie musiał rewidowac swoich przekonań politycznych
  obejrzyj niewygodną prawdę:
  twitter.com/i/status/1133368992448565248
  jak widzisz Tusk uważał 500+ za swietny pomysł ale nie potrafił go zrealizować wraz z jego ekipa geniuszy ekonomicznych z PO co sam przynawał przed kamerami

  przyszli na jego miejsce jednak jak widać lepsi i zdolniejsi i zrobili właśnie to co się Tuskowi w głowie nie mieściło, mimo tego potencjału gospodarczego który już wtedy był wypracowany

  --
  diabeł w swych metodach kuszenia do grzechu używa przede wszystkim wizji przyszłości. Nigdy nie skupia się na teraźniejszości, na opisie tego co jest, bo opisując to co będzie, jest mu najłatwiej kłamać i oszukiwać. Ma wolność w kreowaniu sądów, bo jakże można zaprzeczyć czemuś, co się jeszcze nie wydarzyło?
 • dorota_333 27.05.19, 20:24
  … bo decydującą rolę w tych wyborach odegrało dodatkowe sypnięcie groszem (miliardami nieco dokładniej mówiąc) obok sypania ponad trzyipółletniego (też miliardami, rząd wielkości wyżej).

  Wszelkie zachwyty nad strategią, długim marszem i inne farmazony nie mają znaczenia. Tu jest jeden kluczowy czynnik: na ile wystarczy pieniędzy. Bo marsz, owszem, długi, ale zaraz zaczną się rozliczenia. Nauczyciele (prawdopodobnie) nie odpuszczą, tak samo lekarze, rezydenci, pracownicy sądów, niepełnosprawni, rolnicy, etc., etc. A kasa już pusta, mimo genialnej polityki gospodarczej PiS.

  Do tego jeszcze dodajmy jakieś obłędne, monstrualne inwestycje podyktowane chyba tylko psychologicznie. Jakieś Centralne Porty, przekopy mierzei i wiele mniejszych. PiS przepala pieniądze jak bandzior na przepustce.

  Jakakolwiek dyskusja o cudach gospodarczych powinna być odłożona. Póki bandzior ma kasę, to nią rzuca. K...y zadowolone i kelnerzy. Ciekawiej będzie dopiero jak kasa się skończy.
 • leny20-4-7 27.05.19, 20:37
  Sory Dorota, próbowałem*, ale słów mi brak. Pisz tak dalej. Wincej!

  *naprawdę! nawet napisałem kilka zdań polemicznych, ale skasowałem.
 • dorota_333 27.05.19, 20:44
  Myślisz, że dla elektoratu pisowskiego jakąś rolę odgrywają imponderabilia? Na to liczysz, że jak zabraknie forsy, to wystarczy straszenie genderem, gejem i ręką podniesioną na kościół? Nie wystarczy.
 • dorota_333 27.05.19, 21:14
  "PiS otworzył wrota dla nowego modelu populizmu: rozdawnictwa bezpośredniego. Wyborcy uzależnią się od nich tak szybko jak od twardych narkotyków, bo nic tak nie smakuje jak gotówka otrzymana w prezencie. Dlatego od każdego rządzącego pokaźna grupa Polaków będzie oczekiwać, że będzie już teraz dawał i to coraz więcej. PiS sam na siebie ukręcił bicz.
  (…)
  prezes Kaczyński musi mieć jeszcze coś schowane na przyszłoroczną kampanię prezydencką. Czyli potrzebuje jeszcze dwóch zestawów wyborczych, z czego przynajmniej jeden z bardzo dużą ilością kiełbasy."

  www.gazetaprawna.pl/artykuly/1414352,antoni-dudek-o-populizmie-i-wyborach-europarlamentarnych.html
 • sendivigius 27.05.19, 21:37
  dorota_333 napisała:

  > "PiS otworzył wrota dla nowego modelu populizmu: rozdawnictwa bezpośredniego. W
  > yborcy uzależnią się od nich tak szybko jak od twardych narkotyków, bo nic tak
  > nie smakuje jak gotówka otrzymana w prezencie.

  Najbardziej wolnorynkowi sa profesorowie z budzetowki.
 • dorota_333 28.05.19, 10:10
  Widzę powyżej jakieś wykresy, że zadłużenie spada. Ano, przy dużych wpływach do budżetu może spadać.

  Rozważania o jakości rządów PiS w gospodarce bez uwzględnienia wyjątkowej koniunktury można o kant rozbić. Koniunktury, a jakże, wzmocnionej bardzo silnie konsumpcją (stąd ten rozjazd z Niemcami). Jedyne, co można by dyskutować, to jak PiS przygotowuje się na spowolnienie.

  Nie przygotowuje się. Działa procyklicznie. Dopiero przy spowolnieniu zobaczymy jakość rządów PiS w gospodarce. To będzie straszne i zabawne zarazem smile Póki jednak orkiestra gra szkoda klepać w klawiaturę ciągle te same slogany.
 • frusto 29.05.19, 15:09
  Opinia Jurasza (wcale nie sympatyka PiS!)

  forsal.pl/gospodarka/polityka/artykuly/1414578,jurasz-opinia-wynik-wyborow-nalezal-sie-elitom-za-ich-bute-i-pyche.html

  Piękna diagnoza stanu "elyt" i różnych oświeconych. Widać zdiagnozowaną przez niego przypadłość zarówno wśród moich znajomych z fejsa, jak i nawet tutaj, na PiG (jakim cudem pani Dorota może równocześnie uważać za słuszne opinie Tyszkiewicza gardzącego wyborcami, jak i Zaremby ostrzegającego przed takimi opiniami jest naprawdę beyond me

  Przypomina się wypowiedź Ziemkiewicza sprzed pięciu dni:

  dorzeczy.pl/kraj/103676/Ziemkiewicz-Koalicja-Europejska-przerznie-wybory-Glos-na-nich-to-glos-przeciwko-Polsce.html

  "Jeśli w przyszłości członkowie Koalicji Europejskiej nie zakrzykną jednym głosem: "Panie prezesie, meldujemy wykonanie zadania", to znaczy, że ci ludzie są kompletnie wypreparowani z mózgu"

  Nie zakrzyknęli, więc wniosek jest chyba jasny.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.