Dodaj do ulubionych

"PiS już nie przegra wyborów"

08.07.19, 13:49
… Kaczyński ma w ręku piekielnie skuteczną innowację polityczną".

"(…) kierownictwo PiS już wybrało: chce iść w kierunku autorytaryzmu. I nie podobają im się żadne kompromisowe pomysły, które pozwoliłyby obu stronom sporu jakoś się dogadać i ułożyć w ramach demokracji konstytucyjnej.

W Polsce trwa obecnie transformacja ustrojowa. Jeżeli nastąpi dokończenie tego procesu po wygraniu przez PiS wyborów na jesieni, to będziemy musieli kiedyś na nowo przepisać podręczniki historii. Na lata 1989-2015 będziemy patrzeć jako na kolejne polskie XX- lecie między czymś a czymś. W tym przypadku między peerelem a wyborczym autorytaryzmem.

Wyborczy autorytaryzm, czyli co?

To jest niesamowicie skuteczna innowacja polityczna, która kiełkuje w wielu miejscach na świecie. Polega na szerokim wykorzystywaniu form demokratycznych przy takim ułożeniu struktur państwa, żeby wygranie wyborów przez opozycję było w zasadzie niemożliwe.

Połączenie aparatu państwa z aparatem partyjnym staje się tak ścisłe, że cała machina państwowa prowadzi nieustanną kampanię wyborczą. I nie ma jak z tym skutecznie konkurować. Wszyscy, którzy mówią: „O, to wina tego złego Schetyny, brak mu charyzmy i dobrego programu” nie doceniają elementów strukturalnych nowego systemu. W wyborczym autorytaryzmie jest tak, że Schetyna, czy nie-Schetyna - w zasadzie wszystko jedno. Nie sposób z władzą wygrać.

No ale niby na czym polega ta innowacja?

Poprzednie autorytaryzmy, po pierwsze, bały się wyborów - w ogóle ich nie organizowały, albo je fałszowały, a po drugie, bały się emigracji. Zabierały ludziom paszporty. Wyborczy autorytaryzm zrozumiał, że w czasach facebooka i mediów społecznościowych obie te rzeczy - wybory i emigracja - mogą służyć utrwalaniu władzy. Wyjeżdżają ci, którzy są niepewni, a wybory z kolei można wygrywać dzięki wspomaganej technologicznie propagandzie.
Media społecznościowe dużo bardziej działają na korzyść sił antydemokratycznych.
(…)
Mnie to się wydaje naciągane. W Polsce jest podział mniej więcej pół na pół. Nie da się żadnej połówki zmarginalizować.

Da się. W tym innowacyjnym systemie ważna jest marchewka. W Polsce marchewka dla miejskiej klasy średniej na razie jest nieco ograniczona, bo Kaczyński ma lewicowe poglądy ekonomiczne i chce dawać kasę swojej bazie z klasy ludowej. Ale już pokolenie pisowskich 50-latków to są bezwzględni ekonomiczni neoliberałowie. Oni tylko czekają, żeby zrobić to co Orban, czyli zmienić kraj w tanią strefę ekonomiczną dla robienia biznesów.

Klasie ludowej dajemy głównie nienawiść i strach, natomiast pieniądze wydajemy na to, żeby przekonać miejskie elity do życia w niskokosztowym państwie autorytarnym: PIT 15 proc., niskie koszty pracy, a pracowników za mordę. I moim zdaniem to przeważy. Ekipa Morawieckiego tylko na to czeka, bo Orban i Trump pokazali, że jeśli dostatecznie ludzi przestraszysz uchodźcami, LGBT albo Sorosem, to wcale nie musisz im dużo dawać.
(…)
Być może gdyby Urban z Jaruzelskim mieli do dyspozycji media społecznościowe, to by rządzili do dziś."

Całość tutaj:
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24950931,prof-kisilowski-zdecentralizujmy-aborcje-niech-kazdy-region.html#BoxWOpImg1
Edytor zaawansowany
 • pigeon_shit_dust 08.07.19, 14:21
  dorota_333 napisała:

  > … Kaczyński ma w ręku piekielnie skuteczną innowację polityczną".

  Ten Wasz Napoleon? Co, on ma charzyme? Nieee, ma taki narod.

  Schetyna nie ma charyzmy, dobre, dobe 😊 A Kaczynski ma?
  Co myslisz o narodzie, ktorym wywija jak starym parasolem gosciu z kotem I o wzroscie 1,62?
  Jak Erdogan bral wladze, skatowal oficerow, sfingowal pucz, grozil kara smierci etc to nawet mitu dreszcze po karku chodzily.
  A ten Wasz? Pilnuje go prywatna achrana, pewnie zeby go trzecioklasisci na wagarach nie porwali nad Wisle albo co.
  Taki juz macie ten wasz narod dzis I nic na to nie poradzisz. Moze byc tylko gorzej. A co dalej?
  Oni tez wiedza, ze to kiedys sie dramatycznei zakonczy z hukiem. Ze padnie dmuchana gospodarka, ze zwali sie zlotowka.

  next.gazeta.pl/next/7,151003,24968908,polskie-zloto-wroci-do-kraju-nbp-chce-sprowadzic-z-londynu.html
  Pieknie to gowno owineli papierem juz mozemy sprowadzic, juz mozemy dokupic. Blah, blah….
 • herr7 09.07.19, 16:57
  Gdyby poważnie odnieść się do tez stawianych przez tego "profesora" to nasuwa się jedno skojarzenie - tytułem tym nie szczycą się ludzie bardziej inteligentni od przeciętnej. To co ten człowiek tu wygaduje to są brednie do kwadratu.

  Dlaczego PIS nie przegra wyborów? Odpowiedź jest prosta - jego program (obietnice) jest wiarygodny dla znacznie większej liczby Polaków, aniżeli program opozycji, którego w istocie opozycja nie posiada. Opozycji najbardziej zresztą szkodzi sama sobie. Np. rządzący Warszawą prezydent Trzaskowski jest zbyt radykalny pod względem obyczajowym. Polityk ten zapewne aspiruje do któregoś z urzędów w Brukseli i to na czym można wyrosnąć w Brukseli proponuje Warszawiakom, którzy mają zupełnie inne oczekiwania.

  PIS będzie rządził, gdyż bezpośrednim oponentem Kaczyńskiego jest Schetyna, polityk sprytny, ale też pozbawiony wizji politycznej i charyzmy. Przyczyn przewagi PIS jest zresztą wiele, ale najważniejszych mu dostarcza sama opozycja, a właściwie jej arogancka postawa oraz arogancja ludzi, którzy tę opozycję w mediach wspierają. Musiało minąć trzy lata rządów PIS żeby niektórzy przedstawiciele "intelektualnego zaplecza" PO wyrazili zrozumienie dla motywów, jakimi kierują się wyborcy PIS i przyznali, że traktowanie ich jak Polaków gorszego sortu niczego dobrego opozycji nie wróży. O czym więc tu można mówić? Jeżeli chce się wygrać z PIS to trzeba w opracowanie programu włączyć naprawdę mądrych ludzi, a nie takich, jak ten oto profesor.
 • pigeon_shit_dust 09.07.19, 17:10
  herr7 napisał:


  > Dlaczego PIS nie przegra wyborów? Odpowiedź jest prosta - jego program (obietni
  > ce) jest wiarygodny dla znacznie większej liczby Polaków, aniżeli program opozy
  > cji, którego w istocie opozycja nie posiada.

  Brzydale mowia, ze nie przegra bo rozdaje kase garsciami na lewo i prawo.
  No ale to sa brzydale co tak mowia.

  www.money.pl/gospodarka/300-plus-dla-doroslych-rzad-przyjal-rozporzadzenie-6400731483416193a.html
  --
  Donosimy że podporucznik Galiński, jako instruktor po linii bojowej powiada, że jak „chłopa z rana nie uderzyć w mordę to cały dzień chodzi jak pijany”.
 • pigeon_shit_dust 09.07.19, 17:22
  Minimum.
  next.gazeta.pl/next/7,151003,24976808,szesc-reaktorow-jadrowych-w-polsce-minister-potwierdza-plany.html
  2040-2019.
  Oczko. 21.

  --
  Donosimy że podporucznik Galiński, jako instruktor po linii bojowej powiada, że jak „chłopa z rana nie uderzyć w mordę to cały dzień chodzi jak pijany”.
 • varken 10.07.19, 09:02
  PIS wygra wybory i to jest już pewnik. Opozycja nie ma alternatywnego dobrego programu, który by wypunktował słabości PIS-owskiego rozdawnictwa i jego konsekwencje w przyszłości. Więc PIS będzie wygrywał, . . . . dopóki gospodarka nie runie pod ciężarem tego rozdawnictwa a np. rolnicy nie dostaną wsparcia unijnego za łamanie praworządności przez rząd. No takim jesteśmy krajem i takim społeczeństwem.
 • herr7 10.07.19, 09:19
  Gospodarka nie runie, gdyż deficyt budżetowy jest obecnie mniejszy niż za czasów PO. To że ludzie mają więcej pieniędzy oznacza, że mogą więcej kupić, stać jest ich na spędzenie wakacji itp. To nakręca gospodarkę. PO wspierało jedynie klasę średnią i ludzi zamożnych, tj. jakieś 20% społeczeństwa. Reszta społeczeństwa ich nie interesowała. Tyle, że te 20% rzeczywistych beneficjentów transformacji nie wygra dzisiaj dla PO wyborów. Stąd biorą się te narzekania na demokrację, w której wygrywają nie swoi. Podobnie krótkowzroczne jest oparcie się na sprawach obyczajowych. W Polsce prawa gejów i lesbijek interesują nie więcej niż 10% społeczeństwa.
 • deluc 13.07.19, 13:00
  Stale powtarzam PiS wygrał (i wygra) nie dlatego, że jest tak dobry tylko, że PO jest o wiele gorszy ... PO oszukało swój elektorat i to nie raz ! Ktoś pamieta ich sztandarowy program 3x15 ? Co dostali wyborcy PO w rzeczywistości - podwyżkę VAT! Wyższy wiek emerytalny! Skok na OFE!
 • zimna-wodka 13.07.19, 18:26
  Wszystko to bardzo piękne.
  1. podwyżka VAT. Tusk podniósł - niesłusznie. Dziobousty nie obniżył - jeszcze bardziej słusznie.
  2. Tusk policzył , że za 20 lat system ubezpieczeń społecznych wyleci w powietrze no i poniósł wiek - niesłusznie. Dziobousty nic nie liczył bo co go obchodzi co będzie za 20 lat - słusznie.
  3. Tusk zajumał OFE - niesłusznie. Dziobousty obiecuje, że zajuma OFE (to co z niego zostało) - słusznie. Tusk zajumał bez opłat - niesłusznie. Dziobousty obiecał , że za zajumanie każe sobie zapłacić 15% - słusznie.

  A można dalej:
  Dziobousty obiecał tańsze leki dla seniorów - słusznie. Te tanie dał za darmo, dla tych drogich obniżył refundację. W efekcie seniorzy płacą więcej - słusznie. Ostatnie działania wskazują na zamiar faktycznego zlikwidowania leczenia farmakologicznego i zastąpienia go postem i egzorcyzmami - słusznie.
  Tusk nie podniósł kwoty wolnej od podatku. Dziobousty podniósł tą kwotę ale tylko dla tych co nie płacą podatków dzięki czemu oni nie płacą jeszcze bardziej. Dla tych co płaca podatki kwota wolna została faktycznie zniesiona - słusznie.
  Tusk podniósł VAT a resztę zostawił w spokoju. Diobousty nie podniósł VAT za to podniósł 30 innych opłat (albo wprowadził nowe) - bardzo słusznie.
  Jeszcze Dziobousty obiecał pomóc frankowiczom. I na tym się skończyło.

  Można dołożyć jeszcze sporo:
  - milion samochodów elektrycznych (żart)
  - odbudowa przemysłu stoczniowego (w zasadzie też żart-położono uroczyście stępkę pod coś czego nie ma i nie będzie).
  - odbudowa górnictwa (też żart - poziom importu węgla ze wschodu rośnie).
  - tanie mieszkania na wynajem (he,he...)
  Można tak długo. Obiecane mają świnie, krowy, Radom i mierzeja wiślana. W zasadzie każdy ma coś obiecane. Ot , choćby zniesienie wieczystego. Dziobaty dał - zapłacą samorządy.

  Ale jest pięknie. Ryje napchane pińćset są zadowolone. Ciemny lud to kupił.

  --
  pepe napisał: Póki więc można, warto się starać.Już prawie nie można, nie zauważył Pan?

  kadi napisał:To staraj sie Pan.Bo ja to pierdole.
 • cojestdoktorku 13.07.19, 19:37
  >Tusk policzył , że za 20 lat system ubezpieczeń społecznych wyleci w powietrze no i poniósł wiek - niesłusznie. Dziobousty >nic nie liczył bo co go obchodzi co będzie za 20 lat - słusznie.

  dziobousty policzył lepiej od Tuska co wczoraj chyba przyznał Schetyna
  www.money.pl/emerytury/platforma-obywatelska-bije-sie-w-piersi-podniesienie-wieku-emerytalnego-bylo-bledem-6401718960949377a.html
  generalnie pisorki są lepsze w liczeniu chyba

  --
  diabeł w swych metodach kuszenia do grzechu używa przede wszystkim wizji przyszłości. Nigdy nie skupia się na teraźniejszości, na opisie tego co jest, bo opisując to co będzie, jest mu najłatwiej kłamać i oszukiwać. Ma wolność w kreowaniu sądów, bo jakże można zaprzeczyć czemuś, co się jeszcze nie wydarzyło?
 • herr7 14.07.19, 10:31
  cojestdoktorku napisał:


  > dziobousty policzył lepiej od Tuska co wczoraj chyba przyznał Schetyna
  > www.money.pl/emerytury/platforma-obywatelska-bije-sie-w-piersi-podniesienie-wieku-emerytalnego-bylo-bledem-6401718960949377a.html
  > generalnie pisorki są lepsze w liczeniu chyba

  Problem jaki ma PO polega na tym, że więcej ludzi ufa obietnicom PIS aniżeli obietnicom Platformy. PIS jest w istocie jedyną w Polsce partią lewicową, podczas gdy PO jest partią prawicową, która o interesy biedniejszej większości społeczeństwa się nie troszczy. Skrywanie się za parawanem obyczajowego "liberalizmu" ma tę niepopularną prawdę przed narodem. Ale polskie społeczeństwo nie różni się pod tym względem od innych i obyczajowego libertynizmu nie popiera. Na propagowaniu marszów równości wyborów się nie wygra.

  Podwyższenie wieku emerytalnego nie było w programie PO przed wyborami w 2011 r. O tym warto pamiętać. Zdecydowano się na te zmiany zakładając, że głupi lud i tak wszystko zaakceptuje i nie wpłynie to znacząco na poparcie dla PO. Obecne zapowiedzi poprawy sytuacji służby zdrowia stoją jednak w jawnej sprzeczności choćby z tym, że autor reformy służby zdrowia Jerzy Buzek jest jednym z ważniejszych osób w PO. Jak można wierzyć partii, która od zawsze występowała w interesie bogatszej części klasy średniej, że stanie się teraz wyrazicielem interesów grup społecznych, którymi owa wyższa klasa średnia gardzi?
 • deluc 14.07.19, 12:08
  Zauważmy ... w obudwu partiach dominują wszelkiej maści miernoty, przydupasy - i gros członków tych partii poszło do polityki by się ustawić i to nie są dwa jakże przeciwstawne i wrogie obozy - szczególnie widać to na prowincji, ale też wyżej też - i tu i tu sa PZPR-owcy, ludzie o szemranej przeszłości, ci co byli tu i tu i jeszcze w paru partiach ... rzecz jednak w tym, że elity PO są zdecydowanie bardziej zdegenerowane, sprzedajne i po prostu głupsze ...

  Ot np taki piękny strzał w stopę jak deklaracja przyjmowania (obcych kulturowo) uchodźców - czy ktoś tej Makreli nie mógł powiedzieć - "wielceszanowna Pani Kanclerz jak będziemy grali na tej strunie to popłyniemy ..., schowajmy to, schowajmy"

  Ten wózek mieliby ciągnąć skutecznie tacy jak Kopacz, Schetyna, Arłukowicz ... albo nabytki w postaci Lubnauer? - PO nie ma ludzi!!! - tych "do planowania", "do budowania" - owszem ma całą rzeszę ujadaczy ... którzy patrzą PiS na ręce i z wrzaskiem punktują ich wpadki.

  Ale pycha kroczy przed upadkiem każdego ... więc na miejscu liderów PO modliłbym się do ... nieważne by elity PIS zaczęły myśleć jak PO - że jesteśmy tak dobrzy że nikt nam nie podstkoczy.....
 • zimna-wodka 14.07.19, 12:50
  W całej polityce dominują miernoty. Naszej polityce. Może PO nic wielkiego nie zbudowała. Ale Tusk musiał zmierzyć się z kryzysem - największym od 1929 roku. Kaczodzioby trafił na doskonałą koniunkturę. No i całkiem pokaźny spadek po tak opluwanej III RP. Np. dróg nie musi budować bo zbudowali ci wredni inni podczas najczarniejszej nocy ich rządów.

  Jest miło bo nikt nie patrzy na skutki; co raz bardziej widoczne. Służba zdrowia przeżywa stan przedzawałowy. Zawał już mamy w aparacie państwowym. Od pewnego czasu dochodzą mnie wieści o kompletnej degrengoladzie w urzędach skarbowych. Niekompetencja to mało powiedziane. Ostanio wlazłem na stronę sądu dla Warszawy Żoliborza. A tam czerwony napis - będą zaburzenia w pracy sądu do końca sierpnia. Bo są urlopy co oczywiste. A to co nie jest oczywiste to wakaty sięgające w niektórych wydziałach 50%. Szkolnictwo - wiadomo. Burdel na kółkach.

  Państwo, jako instytucja systematycznie gnije. I wcale nie jest to powolny proces. Kaczyści mają na to jeden pomysł - 500+ dla każdej krowy. Będą rozdawali dalej bo to się sprawdza. Tak jak Tusk skrócił OFE o połowę bo musiał ratować budżet tak druga połowa pójdzie w PIS-du na różne pierdoły. 150 mld może wystarczy na cztery lata. A potem... Chuj z tym, grunt że doskonale się bawimy, orkiestra gra, prominenci otwierają uroczyście zejście na plażę a Wielki Wódz dostaje brawa na stojąco jak tylko się objawi poddanym.


  --
  pepe napisał: Póki więc można, warto się starać.Już prawie nie można, nie zauważył Pan?

  kadi napisał:To staraj sie Pan.Bo ja to pierdole.
 • cojestdoktorku 14.07.19, 13:19
  >Ale Tusk musiał zmierzyć się z kryzysem - największym od 1929 roku. Kaczodzioby trafił na doskonałą koniunkturę.

  to nieprawdziwy mit
  https://thistimeitisdifferent.com/wp-content/uploads/2018/07/EU-GDP-until-Q2-2018-chart.png

  >Np. dróg nie musi budować bo zbudowali ci wredni inni podczas najczarniejszej nocy ich rządów.

  to też mit:
  https://www.czernica.pl/files/fck/Image/gfx/111/2.jpg
  później to planowane przekroczono o 1,1mld złotych
  "Nowelizacja ustawy (...) o Funduszu Dróg Samorządowych polega na umożliwieniu udzielenia dotacji celowej z budżetu państwa z części budżetowej, której dysponentem jest minister właściwy do spraw transportu, w roku 2018. Przekazanie dotacji w wysokości 1,1 mld zł pozwoli na przyspieszenie procesu inwestycyjnego na drogach samorządowych" - napisano w OSR.
  samorzad.infor.pl/wiadomosci/2843028,Nowelizacja-ustawy-okolobudzetowej-na-2018-r-podpisana.html
  pisiaki maja na wszystko, mnoża kasę jak jezus

  --
  diabeł w swych metodach kuszenia do grzechu używa przede wszystkim wizji przyszłości. Nigdy nie skupia się na teraźniejszości, na opisie tego co jest, bo opisując to co będzie, jest mu najłatwiej kłamać i oszukiwać. Ma wolność w kreowaniu sądów, bo jakże można zaprzeczyć czemuś, co się jeszcze nie wydarzyło?
 • dorota_333 14.07.19, 20:51
  Piszesz "to nieprawdziwy mit" i cytujesz wykres, który ten "mit" potwierdza.
 • stasi1 21.07.19, 10:24
  To co ty byś zrobił z uchodźcami w 2015roku?
 • zimna-wodka 14.07.19, 13:00
  cojestdoktorku napisał:

  > >Tusk policzył , że za 20 lat system ubezpieczeń społecznych wyleci w powie
  > trze no i poniósł wiek - niesłusznie. Dziobousty >nic nie liczył bo co go o
  > bchodzi co będzie za 20 lat - słusznie.
  >
  > dziobousty policzył lepiej od Tuska co wczoraj chyba przyznał Schetyna
  > www.money.pl/emerytury/platforma-obywatelska-bije-sie-w-piersi-podniesienie-wieku-emerytalnego-bylo-bledem-6401718960949377a.html
  > generalnie pisorki są lepsze w liczeniu chyba
  >

  Nie są. Nic nie liczyli bo i po co. Oczywiście PO popełniła błąd ale tylko w sferze polityki - bo została odsunięta od władzy.
  Czy ktokolwiek przedstawł jakiś rachunek. Czy np. wyliczył, że będzie świetnie i poradzimy sobie bez podwyższenia wieku emerytalnego? Albo znalazł jakieś alternatywne rozwiązanie? Jutro jeszcze nie pierdolnie a pojutrze nikogo nie obchodzi.

  Schetyna mówi dobrze. Także z VAT . Nie należało podnosić tylko obniżyć. A dziurę zasypać pieniędzmi z OFE. Po co brać 50% jak można 100 ? Proste? Albo dołożyć innych podatków byleby ich nie było widać.
  --
  pepe napisał: Póki więc można, warto się starać.Już prawie nie można, nie zauważył Pan?

  kadi napisał:To staraj sie Pan.Bo ja to pierdole.
 • cojestdoktorku 14.07.19, 13:37
  > Nie są. Nic nie liczyli bo i po co. Oczywiście PO popełniła błąd ale tylko w sf
  > erze polityki - bo została odsunięta od władzy.

  zgadza się, starali sie byc odpowiedzialni
  ale Twoim kosztem i moim
  bez ambitniejszych prób jak ominac problem

  > Czy ktokolwiek przedstawł jakiś rachunek.

  jeśli spojrzysz na dane oficjalne i pominiesz teorie spiskowe to wychodzi ze nas stać, bo dług spada
  https://d3fy651gv2fhd3.cloudfront.net/charts/poland-government-debt-to-gdp.png?s=poldebt2gdp&v=201904231557a1&lang=all

  > Jutro jeszcze nie pierdolnie a pojutrze nikogo nie obchod

  ale dlaczego ma pier...ć skoro dług spada
  wpierw dług musi zacząc rosnać zeby takie zagrozenie sie pojawiło

  chyba juz pisałem
  PO-wcy chcieli dobrze, Ty chcesz dobrze i PIS chce dobrze
  PIS robi to dobrze metodami które sie ludziom nie mieszczą w głowie, ale słupki pokazują ze to działa
  wiec trzeba się cieszyć a nie narzekac


  > Schetyna mówi dobrze. Także z VAT . Nie należało podnosić tylko obniżyć. A dziu
  > rę zasypać pieniędzmi z OFE.

  schetyna 4 lata krytował pisowskie rozdawnictwo
  od wczoraj obiecuje ze rozda wiecej, program nowego rozdawnictwa napisał rzońca (ten co straszył 100mld deficytem) - teraz mu z wyliczeń nagle wyszło ze jednak mozna rozdac wiecej i deficyt nie wzrosnie - co za klaun

  wracajac do tematu Schetyna to jest tylko polityk wiec zmienia zdanie jak potrzebuje, potrzebuje
  skoro nie zadziałąly afery PIS to teraz próbuje pobic PIS ich bronią, ok, jego prawo

  ale Ci którzy głosują na PO i krytykowali to rozdawnictwo to co oni na to? tak po prostu przełkną ze PO teraz chce zrobic to co PIS tylko mocniej?
  co Ty o tym myślisz ze partia której kibicujesz nagle po tym jak PIS krytykowała za socjal chce ten PIS w socjalu przebic?  --
  diabeł w swych metodach kuszenia do grzechu używa przede wszystkim wizji przyszłości. Nigdy nie skupia się na teraźniejszości, na opisie tego co jest, bo opisując to co będzie, jest mu najłatwiej kłamać i oszukiwać. Ma wolność w kreowaniu sądów, bo jakże można zaprzeczyć czemuś, co się jeszcze nie wydarzyło?
 • zimna-wodka 14.07.19, 15:11
  Czy ty aby na pewno rozumiesz te wykresy? Dług spada. I będzie spadał przez najbliższe 20 lat? Przy mnożeniu wydatków sztywnych? Ten wykres jest tak efektowny bo obcięto dolne części słupków. Ktoś tak robi dla większej czytelności, ktoś dla propagandy. Dług AD 2018 NIE JEST 10 razy mniejszy niż w 2013. Zdaje się, że sporo krajów w Europie podnosi wiek emerytalny. Bo rośnie średnia długość życia a tym samym czas (a więc i wielkość) pobieranych świadczeń. Jeśli za 20 lat długość życia osiągnie 90 lat to kobieta będzie pobierała świadczenie przez lat 30. A że w wiek produkcyjny wchodzi się co raz później to może wyjść, że przez 30 lat pracy trzeba odłożyć na 30 lat emerytury. A gdzie inne świadczenia? Wytrzymasz jak ubezpieczenia zabiorą ci 70 % zarobków a z tego co zastanie podatki łykną następne 70% ?

  Kryzysu nie było? Jak Q12009 = -3% a Q12010=+0,5% to wartościach bezwzględnych jest spadek czy wzrost do roku 2007? Arytmetyka.

  II RP budowała drogi przez 25 lat. I teraz są. Ciekawe co by było gdyby Kaczy zastał stan z roku 90-tego. Poza tym jaką masz dynamikę w stosunku do roku 2014? A jeszcze weź pod uwagę długość okresu inwestycyjnego.

  --
  pepe napisał: Póki więc można, warto się starać.Już prawie nie można, nie zauważył Pan?

  kadi napisał:To staraj sie Pan.Bo ja to pierdole.
 • cojestdoktorku 14.07.19, 15:47
  >Czy ty aby na pewno rozumiesz te wykresy? Dług spada. I będzie spadał przez najbliższe 20 lat? Przy mnożeniu wydatków sztywnych?

  tego nie wie nikt co bedzie za 20 lat, ale na razie spada nawet mimo mnozenia wydatków sztywnych

  >Ten wykres jest tak efektowny bo obcięto dolne części słupków. Ktoś tak robi dla większej czytelności, ktoś dla propagandy.

  tego wykresu nie robiły pisiorki, (na dole jest źródło) i to nie propaganda tylko taki sposób przedstawienie by były bardziej widoczne róznice
  ale nie wazne, wazne ze jak nie było 500+ dług róśł cały czas i nigdy w realcj ido PKB nie spadł choćby jeden procencik
  teraz tak sie zdarzyło dwa lata z rzedu

  >Jeśli za 20 lat długość życia osiągnie 90 lat to kobieta będzie pobierała świadczenie przez lat 30. A że w wiek produkcyjny >wchodzi się co raz później to może wyjść, że przez 30 lat pracy trzeba odłożyć na 30 lat emerytury. A gdzie inne >świadczenia? Wytrzymasz jak ubezpieczenia zabiorą ci 70 % zarobków a z tego co zastanie podatki łykną następne 70% ?

  powtórzę: nie wiemy co będzie za 20 lat
  moze wszędzie będą pracować roboty zamiast ludzi moze one będą płacić ZUS, a moze kometa walnie w tą planete i bedzie koniec
  w dodatku są kraje które mają 100% i wiecej tego długu, japonia ma ze 250%

  strasznie bankructwem ZUS-u (oraz jego ogłaszanie) trwa od 25 lat, rok w rok
  to weszło w mode w latach 90-tcyh, jako pierwszy był chyba Korwin, on przewidywał upadek w roku 2000
  i teraz rok w rok mozna poczytac gdzieś tam ze koniec jest bliski
  ale skoro dług w relacji do PKB spada to po raz pierwszy ten koniec sie oddala zamiast przyblizac i po raz pierwszy strasznie ma mniej sensu niz wczesniej
  --
  diabeł w swych metodach kuszenia do grzechu używa przede wszystkim wizji przyszłości. Nigdy nie skupia się na teraźniejszości, na opisie tego co jest, bo opisując to co będzie, jest mu najłatwiej kłamać i oszukiwać. Ma wolność w kreowaniu sądów, bo jakże można zaprzeczyć czemuś, co się jeszcze nie wydarzyło?
 • zimna-wodka 14.07.19, 23:55
  cojestdoktorku napisał:

  > powtórzę: nie wiemy co będzie za 20 lat

  No to w chuj z tym całym globalnym ociepleniem, z walką ze smogiem, ochroną jakiś pszczółek i żuczków, dbaniem o środowisko, segregacją śmieci, zalesianiem, oczyszczaniem ścieków, utylizacją odpadów, ograniczaniem emisji CO2 i całym tym niepotrzebnym a kosztownym balastem. Co nas obchodzi co będzie potem? Jacy będziemy bogaci jak wypierdolimy to wszystko o czym wyżej i zaczniemy swobodnie i radośnie srać na ulicach.

  Jutro nie istnieje i nie wiadomo czy będzie istniało. Carpe diem! (w wolnym przekładzie "Alleluja i do przodu!)
  --
  pepe napisał: Póki więc można, warto się starać.Już prawie nie można, nie zauważył Pan?

  kadi napisał:To staraj sie Pan.Bo ja to pierdole.
 • cojestdoktorku 14.07.19, 16:09
  ZUS wypłaca emerytury dzieki bieżacym składkom, oraz dzięki dotacjom z budżetu, mimo rosnącej rzeczy emerytów ta ilośc dotacji o dziwo obecnie maleje wbrew wcześniejszym prognozm i to maleje od dawna:
  https://galeria.bankier.pl/p/2/d/670ac031cd3c48-645-393-0-0-668-408.jpg
  oczywiscie na koniec artykułu ze juz za chwile bedzie tragedia:
  www.bankier.pl/wiadomosc/ZUS-rezygnuje-chwilowo-z-dotacji-budzetowej-7610579.html
  no ale moze ta tragedia bedzie polegac na tym ze wrocimy tylko na poziomy z roku 2008 kiedy swiat tez istniał?

  a w temacie rozwazań co będzie to np.
  za 20 lat taksówkarzy prawie na pewno nie bedzie i beda jeździc za nich automatyczne taksówki z komputerem za 10tys sztuka
  taka firma taksówkowa nie bedzie musiałą płacić pensji taksówkarzowi a w zamian zapłaci ze dwa tysiace składki dla ZUS od każdej taksówki
  moze podobnie ZUS będą płacić automatyczne kasy w marketach
  i w wielu innych miejscach
  to przykładowe rozwiazania, ale jak ktoś w nie nie wierzy to pozostaje liczyć na 500+ i rosnącą dzietność (ja na to nie liczę)
  https://nowakonfederacja.pl/wp-content/uploads/2018/01/Dzietno%C5%9B%C4%87-615x368.png  --
  diabeł w swych metodach kuszenia do grzechu używa przede wszystkim wizji przyszłości. Nigdy nie skupia się na teraźniejszości, na opisie tego co jest, bo opisując to co będzie, jest mu najłatwiej kłamać i oszukiwać. Ma wolność w kreowaniu sądów, bo jakże można zaprzeczyć czemuś, co się jeszcze nie wydarzyło?
 • herr7 14.07.19, 15:47
  cojestdoktorku napisał:


  > PO-wcy chcieli dobrze, Ty chcesz dobrze i PIS chce dobrze
  > PIS robi to dobrze metodami które sie ludziom nie mieszczą w głowie, ale słupki
  > pokazują ze to działa
  > wiec trzeba się cieszyć a nie narzekac

  Przez trzy lata walczono z PIS zarzucając tej partii zamach na demokratyczne instytucje i oskarżając jej lidera o zapędy dyktatorskie. Robiono to jednak bez wyobraźni, stawiając m.in. na czele KOD człowieka o wątpliwej reputacji. Czyżby przeoczenie, a może zwykła głupota?
  Niewiele to pomogło, gdyż prosty lud wyżej sobie ceni pożytki płynące z 500+, niż groźby jakie stanowi PIS dla Trybunału Konstytucyjnego i jego byłego przewodniczącego. Zresztą postaci też nie najwyższych lotów.
  Wydaje się, że walka o TK i przeniesienie tego sporu na brukselskie salony dały PIS dobrą lekcję, którą ta partia odrobiła.


  > schetyna 4 lata krytował pisowskie rozdawnictwo
  > od wczoraj obiecuje ze rozda wiecej, program nowego rozdawnictwa napisał rzońca
  > (ten co straszył 100mld deficytem) - teraz mu z wyliczeń nagle wyszło ze jedna
  > k mozna rozdac wiecej i deficyt nie wzrosnie - co za klaun
  >
  > wracajac do tematu Schetyna to jest tylko polityk wiec zmienia zdanie jak potrz
  > ebuje, potrzebuje
  > skoro nie zadziałąly afery PIS to teraz próbuje pobic PIS ich bronią, ok, jego
  > prawo

  Kiedy nie zadział wrzask podniesiony w Brukseli zaczęto się zastanawiać co można zmienić. Przyszło to trudno, ale część doradców i dziennikarzy związanych z PO odkryła, że nie należy odnosić się do wyborców PIS z lekceważeniem i pogardą, gdyż sami "młodzi, wykształceni z wielkich miast" wyborów dla PO nie wygrają.


  > ale Ci którzy głosują na PO i krytykowali to rozdawnictwo to co oni na to? tak
  > po prostu przełkną ze PO teraz chce zrobic to co PIS tylko mocniej?
  > co Ty o tym myślisz ze partia której kibicujesz nagle po tym jak PIS krytykował
  > a za socjal chce ten PIS w socjalu przebic?

  Większość tych ludzi i tak zagłosuje na PO, gdyż są to jedynie obietnice wyborcze i PO ich z pewnością nie traktuje poważnie. Zresztą w jaki sposób najbardziej prawicowa partia w Polsce ma się przekształcić w partię lewicową? Połknięcie SLD niczego nie zmienia, gdyż Czarzasty i jego koledzy za synekury w Parlamencie Europejskim, czy w przyszłym Sejmie zgodzili się sprzedać szyld SLD, póki jeszcze można było to zrobić. SLD jest partią, która po wyborach zniknie ze sceny politycznej, gdyż jej wyborcy głosują obecnie głównie na lewicowy PIS, a jej liderzy są w opozycji do PIS.

  Dla Zimnej wodki te zapowiedzi Schetyny nie mają istotnego znaczenia. On żyje z uprawiania propagandy i straciłby robotę, gdyby pisał coś innego, co pisze.
 • dorota_333 10.07.19, 10:28
  Zlinkowałam wywiad, który porusza kwestie fundamentalne w obecnej sytuacji politycznej w Polsce. Po kilku dniach są ciekawe głosy w dyskusji. Ale właśnie Kisilowski się z tym argumentami rozprawia. Po kolei.

  Kadi:
  "Oni tez wiedza, ze to kiedys sie dramatycznei zakonczy z hukiem. Ze padnie dmuchana gospodarka, ze zwali sie zlotowka."

  No właśnie, to może już nie mieć znaczenia. Kiedy wyczerpią się możliwości realizowania dużych transferów socjalnych to władza - wzorem Orbana - sięgnie po środki pozagospodarcze. Zacznie zarządzać strachem i wprowadzi miękki terror. Pińcet może nie być konieczne do zachowania władzy, jak już wszystkie organa państwa będą w rękach piS.

  Varken:
  "Opozycja nie ma alternatywnego dobrego programu, który by wypunktował słabości PIS-owskiego rozdawnictwa i jego konsekwencje w przyszłości".

  Mamy zupełnie nową sytuację w kraju. PiS wprowadził Polskę w stan permanentnej kampanii wyborczej, gdzie każda decyzja władzy ma przysparzać głosów. Inne decyzje nie są podejmowane - jeśli coś "nie gra" wyborczo, to jest olewane. A ponieważ jeszcze jest co rozdać, to państwo pisowskie rozdaje po kilkadziesiąt miliardów w kolejnych rzutach obietnic.

  Jaki może być program opozycji w kontrze do takiego rozdawnictwa? Obiektywnie biorąc: żaden. A uświadamianie ludziom uwarunkowań ekonomicznych spotyka się tylko z szyderstwem.

  Krótko: PiS nie rządzi ani nawet nie zarządza krajem. PiS wyłącznie prowadzi kampanię wyborczą. Od kilku lat. Włączył w nią cały aparat państwa.

  Herr7:
  "Podobnie krótkowzroczne jest oparcie się na sprawach obyczajowych."

  To właśnie PiS narzuca tematy obyczajowe w dyskursie publicznym, ich wcześniej nie było, nikogo to nie interesowało aż tak. Najpierw gender, teraz LGBT. W ten sposób udało się - to zadziwiające! - wykreować atmosferę strachu i oporu przed "dewiantami". Doskonały przykład "zarządzania strachem".


  A do tego jeszcze bonus: kiedyś do władzy kooptuje się klasę średnią i przedsiębiorców. Przez niskie podatki i wzięcie robotników za pysk. Polska będzie jeszcze tańszą niż dzisiaj montownią. Orban dokładnie to zrobił z Węgrami.

 • pigeon_shit_dust 10.07.19, 14:27
  dorota_333 napisała:


  > Jaki może być program opozycji w kontrze do takiego rozdawnictwa? Obiektywnie b
  > iorąc: żaden. A uświadamianie ludziom uwarunkowań ekonomicznych spotyka się tyl
  > ko z szyderstwem.

  Moze. Moga dac wiecej. Tzn obiecac wiecej , z reka na sercu.
  I tu skora cieprnie na czlonkach: Dlaczego tego nie robia? Wierzysz w przyzwoitosc politkyow?
  Nie, nie robia tego z przyzwoitosci. Nie robia tego, bo musieli by przebic program rzadzacej Partii, ktory na dzis juz jest jak ze snu pijanego wiariata i prowadzii tylko na manowce. Opozycja ma na tyle inteligencji ze przebic tego sie nie odwazy. Jak w pokerze, w ktoryms momencia dajesz pass albo idziesz do domu pieszo, bez rolexa i z gola dupa. Albo i wisisz w piwnicy na sznurze od zelazka.................


  --
  Donosimy że podporucznik Galiński, jako instruktor po linii bojowej powiada, że jak „chłopa z rana nie uderzyć w mordę to cały dzień chodzi jak pijany”.
 • frusto 15.07.19, 17:38
  Ja tylko przypomnę nieśmiało, że ostatnie rozdawnictwo PiSu (trzynasta emerytura i 500+ także na peirwsze dziecko) to było skopiowanie pomysłów PO, które najpierw krzyczało, że to nieodpowiedzialność, potem obiecalo, że rozda więcej, a potem zdaje się (gdy PiS przejął ten pomysł) znowu zaczęło krzyczeć, ze to nieodpowiedzialność.

  PO nie wygra obietnicami wyborów, bo PO ma zerową wiarygodność. PO nie ma programu, idzie od sondażu do sondażu. Była partią za wartościami rodiznnymi, tradycją, przeciwko tym degeneratom a teraz nagle jest już za nowoczesnością i przeciwko tym bigotom. Pójdzie jakiś kolejny sondaż i znowu zmienią front. Ich jedyny program to dorwać się do władzy. Mówienie o jakiejś odpowiedzialności w kontekście PO to jakiś żart.
 • zimna-wodka 16.07.19, 01:46
  frusto napisał:

  Mówienie o jakiejś odpowiedzialności w kontek
  > ście PO to jakiś żart.

  W kontekście PIS jeszcze większy żart. Pomijam obietnice typu "milion samochodów elektrycznych" bo już dzisiaj wiadomo, że to był dowcip. Podobnie jak stępka pod nieistniejący (nawet na papierze) statek, jakieś setki tysięcy tanich mieszkań, tanie leki (zastąpione przez brak leków - czyli skutecznie - to czego nie ma jest zupełnie za darmo) czy ostatnie pół miliarda drzew.
  Ale mam w pamięci kampanię samorządową gdy kaczyści walczyli o Warszawę jak lwy. I obietnice p. Jakiego. To był zupełny odjazd jakby p. Jaki coś fajnego ostro przedawkował. Mieszkam w Warszawie i mogę to ocenić.
  Takich odjazdów będzie zapewne więcej. Taktyka jest czytelna. Siada sztab ludzi i wymyśla co ludzie chcą usłyszeć. Realia nikogo nie obchodzą. Jedne obiecanki przykrywa się następnymi i tak w koło.
  Właśnie, jaki program tej partii? Rozdawnictwo obietnic - to trwały element. Walka z komuną i dżenderem to następny temat. Najpierw wymyślono zagrożenia a potem się dzielnie walczy.
  I frazeologia typu "umacnianie naszej pozycji w Europie" - kompletnie oderwana od rzeczywistości.
  A nie mówi się przy tym o sprawie najważniejszej - przejęcie na prywatną, partyjną własność wszystkich instytucji państwa.
  Tylko, że to działa. Nachalna propaganda tłucze maluczkim do główek, że podła komuna trwała do 2015 roku, że III RP zniszczyła wielki majątek jaki został po śmierci PRL a Tusk na co dzień chodzi w mundurze dziadka z Wermachtu. Ciemny lud to kupuje; słusznie przewidziało biuro polityczne KC PiS, że pińćset w ryju wyłącza myślenie.

  Faktem jest, że bajdurzenie Schetyny o następnych gruszkach na wierzbie i mnie wkurwia. Tylko, że jak Schetyna zachowa się rozsądnie i powie po prostu, że posprząta ten cały burdel to nic nie uzyska. Tylko wykształciuchy to zrozumieją a cała sól tej ziemi skoncentrowana w dziurach omijanych przez cywilizację taką deklarację oleje.
  Pińćset to cały sens i cały cel polityki.

  --
  pepe napisał: Póki więc można, warto się starać.Już prawie nie można, nie zauważył Pan?

  kadi napisał:To staraj sie Pan.Bo ja to pierdole.
 • pigeon_shit_dust 16.07.19, 02:02
  zimna-wodka napisał:

  > Faktem jest, że bajdurzenie Schetyny o następnych gruszkach na wierzbie i mnie
  > wkurwia. Tylko, że jak Schetyna zachowa się rozsądnie i powie po prostu, że pos
  > prząta ten cały burdel to nic nie uzyska.
  Slusznie. Jest jedna droga do wygrania wyborow. Obiecac 2-5 razy wiecej niz daje Partia...
  W USA taki "atak" masowy siem nazywa shock & awe

  --
  Donosimy że podporucznik Galiński, jako instruktor po linii bojowej powiada, że jak „chłopa z rana nie uderzyć w mordę to cały dzień chodzi jak pijany”.
 • pigeon_shit_dust 10.07.19, 14:48


  Jak to bylo w niezapomnianym PRL. Ceklowo daje to tu a nie w poscie o braku lekow btw.

  Inflacja, nakrecana automatycznymi podwyzkami lub strajkami, skoki cen co tydzien- glownie zarcie no I naistotniejsze: braki w zaopatrzeniu. Wtedy braki zaczely sie od miesa I cukru. Potem poszlo maslo, mozna bylo dostac maryske, ale I tego zaczelo brakowac. Byl ser, twarogi ktrymi rzygalem. I szypiorek z ogrodka.
  Pozniej byl alkohol, co zrozumiale bo nawet napedzic nie szlo ( braki cukru) .
  Dzis w Polsce zaczyna bakowac lekow . To tak wyglada, jakbyscie szli na skroty. Z zarciem mozna pomanipulowac, ale jak brakuje niektorych lekow to jzu smierc w oczach.
  To powazna lista, widze nawet lek ktory sam biore:

  next.gazeta.pl/next/7,151003,24979310,ministerstwo-zdrowia-przedstawilo-wykaz-ponad-300-lekow-zagrozonych.html#s=BoxMMtImg2
  “Jednym z nich jest zwiększenie działalności grup przestępczych, które wysyłają polskie leki za granice (polskie leki są bowiem jednymi z najtańszych w Europie)”
  E, na to PARTIA ZARDZI. Wystarczy podniesc ceny X 100 I po herbacie. Spoko, inflacja dalej pod kontrola. No I partia doplaci. Z waszej kasy.
  Sluchajcie , za 5 lat na pewno przescigniecie Europe…bedziecie krajem drozszym niz Kuwejt.
 • dorota_333 12.07.19, 11:22
  Cała para idzie w tej chwili na wyprostowanie medialne tej sprawy. Minister zdrowia twierdzi, że leków nie ma w całej Europie (bo Chiny wstrzymały produkcję komponentów). Tymczasem ludzie jeżdżą do Niemiec i Czech wykupywać recepty.

  Poza tym: nie ma leków, ale będzie uruchomiona infolinia. W ten sposób pacjenci dowiedzą się, gdzie nie ma i jakich leków smile
 • pigeon_shit_dust 12.07.19, 14:22
  dorota_333 napisała:

  >
  > Poza tym: nie ma leków, ale będzie uruchomiona infolinia. W ten sposób pacjenci
  > dowiedzą się, gdzie nie ma i jakich leków smile


  To by nawet bylo smieszne w swej glupocie, ale poptrz na liste 324 medykamentow.
  Tam jest insulina, leki na odrzuty przeszczepow, raka.
  Tydzien i cmentarz dla niektorych. Partia za to odpowie kiedys ?
  --
  Donosimy że podporucznik Galiński, jako instruktor po linii bojowej powiada, że jak „chłopa z rana nie uderzyć w mordę to cały dzień chodzi jak pijany”.
 • pigeon_shit_dust 12.07.19, 14:59

  next.gazeta.pl/next/7,151003,24986990,problemy-z-warzywami-bronisze-rzut-produkcyjny-kalafiorow.html
  Bez warzyw da sie przezyc. Jak padnie na chlebek i miesko to bedzie awantura.
  Na razie dalej iflacja oczywiscie zerowa, bo warzywa sie nie licza. Partia podrzuci narodowi ze inflacje trzeba poprawic sezonowo ( warzywa nei rosna w zimie) i juz.  --
  Donosimy że podporucznik Galiński, jako instruktor po linii bojowej powiada, że jak „chłopa z rana nie uderzyć w mordę to cały dzień chodzi jak pijany”.
 • dorota_333 12.07.19, 11:24
  … oto kolejne zwycięstwo PiS: Szydło przepadła w głosowaniu:
  www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/beata-szydlo-nie-zostala-przewodniczaca-komisji-zatrudnienia-pe,951695.html

  Widok tych ryjów po ogłoszeniu wyników głosowania jest po prostu bezcenny. Życzę kolejnych sukcesów, do samego końca.
 • pigeon_shit_dust 12.07.19, 14:52
  dorota_333 napisała:

  > Widok tych ryjów po ogłoszeniu wyników głosowania jest po prostu bezcenny. Życz
  > ę kolejnych sukcesów, do samego końca.

  Mysle ze Ty rozumiesz jak bedzie wygladal ten koniec? No przeciez oni wlasnie teraz sie ustawiaja na synekurach. W sekretariatach, komisjach, komisariatach EU wystarczy odwalic 5 lat by dostac emeryturwe czy jak to tam zwa.
  Pojada tam, na weekend sobie zjada do PL, po 3 miesiacach od najglepszego nawet kryzysu lud zapomni przewinienia Partii. A za 5 lat wroca do Polska, wypasieni, opaleni, z eemryturka 200 000 Euro rocznie I beda mieli polew do konca zycia. Kupia chaty w malych miejscowosciach a lokalsi beda zachwyceni ze jakas Szydlo czy Morawiecki mieszkaja na ich ulicy.
  To ma byc “upadek” czyj ?  --
  Donosimy że podporucznik Galiński, jako instruktor po linii bojowej powiada, że jak „chłopa z rana nie uderzyć w mordę to cały dzień chodzi jak pijany”.
 • dorota_333 12.07.19, 15:41
  Szydło będzie podlegać odpowiedzialności karnej za niedopełnienie obowiązków: brak publikacji orzeczeń TK. Tak samo niejaka Kempa. Parlament Europejski cofnie im immunitet bez problemu. Tak że synekura może nie wyglądać optymalnie.
 • pigeon_shit_dust 12.07.19, 15:53
  dorota_333 napisała:

  > Szydło będzie podlegać odpowiedzialności karnej za niedopełnienie obowiązków: b
  > rak publikacji orzeczeń TK. Tak samo niejaka Kempa. Parlament Europejski cofnie
  > im immunitet bez problemu. Tak że synekura może nie wyglądać optymalnie.


  Dostanie 3 miesiace w zawieszeniu na pol roku.

  --
  Donosimy że podporucznik Galiński, jako instruktor po linii bojowej powiada, że jak „chłopa z rana nie uderzyć w mordę to cały dzień chodzi jak pijany”.
 • frusto 14.07.19, 17:55
  Ii tam. Ktoś kiedyś u nas dostał jakąkolwiek karę z polityków za łamanie konstytucji? Weźmy wojnę z Irakiem, ewidentnie dla każdego niekonstytucyjną. I co? Argumentacja jest taka, że nie było wypowiedzenia wojny, więc stanu wojny nie było de iure, więc prawa nie złamano - a prezydent i rząd mają prawo wysłania wojska za granicę do udziału w konflikcie zbrojnym (Tak samo jak zresztą z USA - USA oficjalnie nie toczy wojen, bo wypowiedzenia wojny nie było). I co? Komuś to przeszkadza teraz, albo wtedy (nie licząc paru marginesowych polityków typu ikonowicz)? Czy ktoś nawołuje, by Kwacha i Millera wsadzić do więzienia? Phii tam.
 • pigeon_shit_dust 15.07.19, 19:15
  next.gazeta.pl/next/7,151003,24996325,sztandarowy-program-schetyny-ma-kosztowac-30-mld-zl-rocznie.html#s=BoxOpMT
  Obiecuje progrma za 30 duze dychy? Ochujal?
  Zeby miec szanse w tych wyborach, musialby obiecac program za minimum stowe !
  3 dychy Partia rzuca na samo 500+.
  Zeby wygrac te wybory, to 500 trza dak KAZDEMU, 500+ zamienic na 1000+ a dodatkowo robic raz na miesiac losowanie. Losowac jedna litere z alfabetu i ludzionm o nazwiskach na te litere dawac premie 5000.
  A juz na pytanie, skad na to brac plus proba odpowiedzi to moze zadac tylko kompletny idiota.
 • dorota_333 16.07.19, 09:41
  … tym razem na wyraźne życzenie Jarosława Kaczyńskiego. Myślał, że przeforsuje, tak jak forsuje wszystko w Polsce od kilku lat:

  www.tvn24.pl/beata-szydlo-przegrala-glosowanie-na-komisarza-komentarz-jongerius,953151,s.html

  Serdeczne gratulacje z okazji kolejnego zwycięstwa, towarzysze. Tylko tak dalej smile
 • pigeon_shit_dust 16.07.19, 12:52
  Polapali sie z kim maja do czyneina, lepei j pozno niz wcale ?
  Podkreslam ze to moja opinia i anikt nie musi sie z nia zgadzac....jakbym ja mial mies szefa Polaka w robocie, to wolalbym sie zwolnic. Oczywiscie, sa bardzo nieliczne wyjatki.
 • zimna-wodka 16.07.19, 21:10
  dorota_333 napisała:


  > Serdeczne gratulacje z okazji kolejnego zwycięstwa, towarzysze. Tylko tak dalej
  > smile

  Zwycięstwo było. Co prawda Becia została uwalona ale Merkel osobiście przeprosiła za ta Matouszka. Pewnie wolałaby pokajać się u Prezesa ale kudy jej do Majestatu. Żeby podjąć pod kolana i ucałować stopy Jego trzeba zasłużyć.
  "WYWIAD. Prezes PiS: Merkel zadzwoniła do premiera Morawieckiego z przeprosinami po odrzuceniu kandydatury Szydło"

  Prezes, ludzki Pan, ujęty łzami Makreli, pozwolił wybrać Niemrę na szefa KE.
  "TYLKO U NAS. Kulisy głosowania w PE: Bez poparcia europosłów PiS Ursula von der Leyen nie zostałaby wybrana"
  Politycy partii rządzącej nie kryją samozadowolenia z odniesionego sukcesu:
  "Politycy PiS komentują: Niewiele brakowało, aby von der Leyen nie została wybrana. Dzięki nam nie ma chaosu"

  Kolejną znakomitą wiadomością są sukcesy kk.
  "Prawie połowa Polaków pozytywnie ocenia działalność Kościoła katolickiego."
  Ta prawiepołowa jest tą lepszą prawiepołową zdefiniowaną następująco:
  "Pozytywnie o Kościele częściej niż przeciętnie wypowiadają się ludzie ....... deklarujący prawicowe poglądy polityczne i zamiar głosowania w wyborach parlamentarnych na PiS. Częściej są to również starsi respondenci (mający 55 lat i więcej), najsłabiej wykształceni i mieszkający na wsi."
  A gorsza ponadpołowa wygląda tak:
  "Natomiast głosy krytyki przeważają nad aprobatą wśród osób ... mających wyższe wykształcenie, mieszkańców średnich i największych miast oraz badanych w wieku 25-44 lat."

  A na koniec bomba. P. Krycha zdecydowała, że już wkrótce nie będzie żreć publicznie tylko będzie żreć prywatnie. Zatem oddajmy jej hołd słowami kabaretowieszcza:


  --
  pepe napisał: Póki więc można, warto się starać.Już prawie nie można, nie zauważył Pan?

  kadi napisał:To staraj sie Pan.Bo ja to pierdole.
 • dorota_333 17.07.19, 09:45
  Niesamowite. Tak dawno ktoś przewidział istnienie i cichą mękę Krystyny Pawłowicz.

  A poważnie: sondaż o kościele powinien dać trochę do myślenia opozycji. Teraz dominuje pogląd, że wbrew kościołowi nie można wygrać wyborów i wszyscy próbują przynajmniej z nim nie zadzierać. Może czas na delikatną emancypację Polski od Watykanu (tylko tak pytam)?
 • pigeon_shit_dust 17.07.19, 14:06
  dorota_333 napisała:
  . Może czas na delikatną emancypację Polski od
  > Watykanu (tylko tak pytam)?


  Dalej nie lapiesz prawdy o wlasnym narodzie. Narod nie chce sie emancypowaac. Narod polski musi miec bat. Wasal musi miec seniora. Inaczej sie nei da, bo to setki lat historii.
  Dlatego zawsze bedziecie montowac i odbierac cudze telefony. Bo nie jestescie leader tylko follower. Nahajka, nie berlo. Nahajka w ksiezycowa, okragla twarz ....Na odlew.
  Probujecie sie oddac USA ale juz najglupsi widza, ze USA nie che was jako poddanych. No to trwaja rownolegle zaloty do innych. A Watykan wspanialy do tego, mimo ze na krotko by mysle ze doczekam dnia, w ktrym ktos rozgoni to talatajstwo na cztery wiatry.
  PS.
  Moja interwencja w Kurii ws cmentarza przynisla nadspodziwany efekt. Dostalem pismo z parafii, kurii i info, ze pleban zainstalowal na cmentarzu ...kamery. Zeby zlapac tego kto donisl pewnie. Buahahahaha.

  --
  Donosimy że podporucznik Galiński, jako instruktor po linii bojowej powiada, że jak „chłopa z rana nie uderzyć w mordę to cały dzień chodzi jak pijany”.
 • pigeon_shit_dust 17.07.19, 17:58
  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25002889,pis-szczodrze-obdarza-kosciol-w-trzy-lata-parafie-dostaly-ponad.html#s=BoxOpMT
  Chyba ze pod plot ich klechow ale kto za spust pociagnie ?
  Ja bym mogl bo kurwow nienawidze, jak poszedlem kiedys w 1982 zeby mi pomogli z Polski uciec, to mi doslownie, kazali sie, kameduly jebane, wynosic z kosciola ..............  --
  Donosimy że podporucznik Galiński, jako instruktor po linii bojowej powiada, że jak „chłopa z rana nie uderzyć w mordę to cały dzień chodzi jak pijany”.
 • dorota_333 17.07.19, 19:59
  Kiedyś trzeba będzie odzyskać te pieniądze należące do narodu. Z drugiej strony: nie dziwię się kościołowi. Tendencja do zeświecczenia społeczeństwa jest nie do zatrzymania. Teraz próbują nachapać się, bo dalszych okazji nie będzie.

  Chyba to już pisałam: widzę kościół katolicki w Polsce (w perspektywie, powiedzmy, 20-30 lat) jako niszowy klub bogatych gejów smile Nikt nie będzie odwiedzał tzw. świątyń, ale będą mieli z czego żyć, tyle nagrabili.
 • pigeon_shit_dust 17.07.19, 20:28
  dorota_333 napisała:

  > Chyba to już pisałam: widzę kościół katolicki w Polsce (w perspektywie, powiedz
  > my, 20-30 lat) jako niszowy klub bogatych gejów smile Nikt nie będzie odwiedzał tz
  > w. świątyń, ale będą mieli z czego żyć, tyle nagrabili.

  To w koncu i tak jednak wina ludzi i tego, ze tacy glupi ze wierza w te gusla . Religia, koscilki, wiara- od razu pod plot o salwa.


  --
  Donosimy że podporucznik Galiński, jako instruktor po linii bojowej powiada, że jak „chłopa z rana nie uderzyć w mordę to cały dzień chodzi jak pijany”.
 • stasi1 21.07.19, 10:30
  To już wiadomo nie było przeprosin
 • dorota_333 18.07.19, 09:50
  Na trzy miesiące przed wyborami parlamentarnymi mamy istotne zmiany w prawie wyborczym:

  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25004431,pis-chce-zmiany-kodeksu-wyborczego-nocne-obrady-partyjniacy.html#s=BoxOpMT

  Jedno mnie w tym zastanawia: czyżby Kaczyński nie był pewny wyniku, że się tak asekuruje? Przecież sondaże są jednoznaczne. Ot, gospodarska troska. Nie zostawiamy nic przypadkowi.
 • zimna-wodka 18.07.19, 11:31
  Ruch wydaje się dość oczywisty i mało finezyjny - jak wszystkie inne. Ale... Wyobrażasz sobie jaki wrzask by się podniósł? To co u nas jest nieistotne. Wsadzi się do ryjów następne pińćset i będzie OK. Ale dalej? Nawet nasz największy i jedyny przyjaciel, ten zza oceanu mógłby się wkurzyć. W końcu on musi dbać o reputację bo czołgów na Manhattan nie wprowadzi; nie w Ameryce takie numery. A wybory już bliżej niż dalej.

  --
  pepe napisał: Póki więc można, warto się starać.Już prawie nie można, nie zauważył Pan?

  kadi napisał:To staraj sie Pan.Bo ja to pierdole.
 • dorota_333 18.07.19, 12:29
  Odpowiedź Ameryki swoją drogą, ale ciekawsza będzie odpowiedź UE. Bo tą nową izbę SN stwierdzającą ważność wyborów miałby wyłonić - pisowski już - KRS. Tymczasem właśnie na temat nowego KRS wypowie się unijny Trybunał Sprawiedliwości. I wszystko wskazuje, że uzna jego bezprawność.

  Cała konstrukcja, cały łańcuszek pisowskich instytucji państwowych przewróci się. No i mamy problem, również w kwestii ważności wyborów parlamentarnych.

  Kaczyński o tym wie doskonale i forsuje kolejne kroki jako powolne wychodzenie Polski z Unii. Tyle, że UE jest zdeterminowana żeby powiązać dopływ funduszy z przestrzeganiem prawa. I mamy fundamentalny problem.

  Kiedy dojdzie już do tego - a wszystko wskazuje, że to tylko kwestia czasu - że zostaną ograniczone lub wstrzymane fundusze, to podniesie się wielki krzyk. Wyobraź sobie wycie rolników, kiedy stracą dopłaty bezpośrednie.

  Żaden zaborca nie roz…dzielił tego kraju tak fajnie, jak to zrobi Kaczyński.
 • zimna-wodka 18.07.19, 13:20
  O UE specjalnie nie pisałem bo nie bardzo umiem wyobrazić sobie reakcję. Zakręcenie kurka wydaje się oczywiste ale to za mało. Wywalenie PIS z EKIF podobnie.
  Ale prawie na pewno taki ruch przyśpieszyłby budowe unii paru prędkości. A Polska w ostatnim koszyku.
  Pewnie to razem do kupy wzięte da decyzję o Polexicie. Tylko znów pytanie jak bo referendum odpada.
  Dziwne to wszystko tym bardziej że partia waaadzy odnosi ostatnio same sukcesy. Obsadzamy wszystkie kluczowe stanowiska, decydujemy o wynikach głosowań i w ogóle zaczynamy rządzić na całego.

  --
  pepe napisał: Póki więc można, warto się starać.Już prawie nie można, nie zauważył Pan?

  kadi napisał:To staraj sie Pan.Bo ja to pierdole.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka