Dodaj do ulubionych

Polska nie kupiła złota! Kupiła ETF-y?

18.07.19, 20:41
Narodowy Bank Polski pochwalił się, że w tym roku kupił aż 100 ton złota; co łącznie z poprzednim stanem posiadania daje Polsce 228,6 ton. NBP zachwyca się, że Polska w taki sposób ulokowała się w szpicy państw o największych rezerwach!.

Tylko, czy to jest prawdą?

Czy na-pewno Polska zakupiła i posiada tyle złota, ile chwali się NBP?

Wszystko wskazuje na to, że NBP kłamie! Polski premier kłamie! PiS kłamie!

A Polska tego złota w ogóle nie posiada!


Pomijając już fakt, że prawie 100 ton polskiego złota z przed okresu PRL zostało wywiezione w tajemnicy z Bank of England, a jego istnienie jest tylko zapisem księgowym!

Obecnie NBP zdaje sobie sprawę, że fizycznie tego złota nie posiada - więc kupił drugie tyle w tym roku....

... Szkopuł polega na tym, że NBP nie kupił złota - ale kupił ETF, czyli tzw. "papierowy kruszec". To zwykła kartka papieru ze znakiem wodnym i zapisem bankowym - o prawdziwej wartości pojedynczej karki papieru wyrwanej z zeszytu!

Co to są ETF ?

Gold Exchange Traded Funds
ETF (Gold Exchange Traded Funds), czyli instrumenty finansowe replikujące cenę złota. Uczestnicy funduszy ETF wchodzą w posiadanie złota niealokowanego w realnie istniejącym kruszcu. ETF-y są kupowane i sprzedawane tak jak akcje. Szacuje się, ze nawet 95% złota, którym obraca się w Londynie jest niealokowane. W ubiegłych latach sprzedawano tam co roku ok. 1,3 mln ton złota ogółem, czyli prawie 7 razy więcej niż kiedykolwiek go wydobyto.

ETF nie jest nawet obligacją ani żadnym papierem dłużnym. To następne narzędzie ekonomiczne do oszukiwania ludzi!

Taki sobie instrument oszustwa finansowego w rękach syjonistów zarządzających w Bank of England.

Ażeby zrozumieć czym są ETF-y warto poznać kilka faktów i cyfr.

- Londyńskie rezerwy oficjalnie liczą 7 449 ton — ekwiwalent 596 tys. sztabek (stan z 31 marca tego roku). Ich aktualna wartość wynosi ok. 298 mld funtów. Dla porównania na całym świecie wydobyto dotąd 187,2 tys. ton złota. Oznacza to, że w Londynie znajduje się zaledwie 4% światowych zapasów

- W Bank of England znajduje się obecnie (teoretycznie i deklaratywnie) ok 4% złota w ogólnym obiegu; 60 państw trzyma w nim swoje rezerwy lub zapasy, rzekomo dlatego, aby łatwiej nim spekulować i zarządzać bez tracenia czasu.

- W kontekście obecności fizycznej złota w skarbcach eksperci rynkowi przyznają, że istnieje coś takiego jak leasing złota. W ten sposób prywatne instytucje finansowe mogą wykorzystywać narodowe depozyty kruszcu. To mogło być też przyczyną decyzji kilku europejskich krajów o sprowadzaniu do siebie złota w ostatnich latach.

- Alasdair Macleod, szef działu badawczego GoldMoney, zauważył rozbieżność miedzy Raportem rocznym a oficjalnymi wynikami. A. Macleod założył wtedy, że jest to nieznacznie więcej niż 400 tys., dlatego doliczył się różnicy 1 300 ton w porównaniu ze stanem z raportu na 28 lutego 2013 r. Teraz, kiedy ukazał się już tegoroczny raport, możemy potwierdzić, że ogromna ilość złota opuściła skarbiec Banku Anglii. Ten ubytek powinien być niepokojący dla podmiotów, które przechowują tam swoje złoto, ponieważ do brytyjskiego rządu należy jedynie 310 ton. Opuścić Londyn musiało wiec złoto przechowywane w imieniu kogoś innego.

Po prostu tego złota nie ma! ... lub ogromnej jego części już nie ma!

Wielu ekspertów twierdzi, że wiarygodność Banku Anglii poddawana jest w wątpliwość. Praktycznie nic nie wiadomo o złocie w skarbcu, w którym rezerwy trzyma blisko 60 krajów, w tym Polska. Australia, chcąca dokonać audytu, nie jest do niego dopuszczana. Rosyjska telewizja RT podważa wiarygodność Banku Anglii. Powołując się na Ronana Manly - eksperta rynku złota z Bullion Star, wskazuje, ze Australia, która ma tam 80 ton kruszcu, nie może doprosić się, by móc przeprowadzić audyt swoich rezerw. - Nigdy nie było żadnych niezależnych audytów, które potwierdziłyby, ze złoto Australii fizycznie jest obecne w skarbcu w Londynie - wskazuje Ronan Manly. Dodaje, ze Bank Anglii sam w 2013 roku kompleksowo sprawdził wszystkie zasoby kruszcu, ale pełny raport nigdy nie został ujawniony opinii publicznej. A wszystkie wnioski w tej sprawie zostały odrzucane. Ekspert sugeruje, ze 80 ton złota wcale może tam nie być, bo zostało pożyczone. Mniej więcej na podobnej zasadzie jak jest z pieniędzmi w bankach. Zamiast leżeć na kontach klientów, w praktyce są przekazywane innym ludziom w formie np. kredytów. W ten sposób funkcjonuje obieg pieniądza. Ten jest w dużej mierze tylko zapisem księgowym.

W każdym razie wywiady i kontrwywiady wielu państw donoszą, że sejfy w Bank of England są puste!


Skąd to złoto się w takim razie wzięło na giełdzie?

To zwykła księgowość, a nie złoto!

Syjoniści Bank of England drukują kartkę papieru i spontanicznie (bez żadnej refleksji) wpisują w niej zawrotne kwoty i wmawiają durnym klientom, że to jest to samo, co prawdziwe złoto.

Na przykład drukują papierek, który twierdzi, że jest wart 20 ton złota... i sprzedają to idiotom w cenie 20 ton złota! Papierki te noszą nazwę ETF.

Takie właśnie papierki syjonistyczni oszuści z Banku Anglii sprzedali idiotom Narodowego Banku Polskiego!

- A ci idioci, z Glapińskim na czele łażą z tym kwitem ETF po telewizjach i czarują miliony polskich obywateli, jaki to niby interes stulecia zrobili.

- Sam prezes Kaczyński dał się uwieść tej teorii, że aż Glapińskiemu dał chwilowo spokój, za te dwie wywłoki, co za Glapińskim stale łażą, a on za to łażenie płaci im po 60 tys. PLN co miesiąc!

- Przygłupiasty premierek RP, który też jest przecież semitą i finansistą powiązanym JP Morgan i Rockefellerem, udaje głupa, że niby nie widzi różnicy pomiędzy metalowym złotem a
papierowym ETF-em.

I klawo jest!

NBP obiecuje, że to złoto sprowadzi do Polski, tylko jakoś nie mówi o dacie, kiedy je przywiezie.

Byli już tacy prezesi banków narodowych i przywódcy państw, co odlewali sztaby z gipsu i malowali na złoty kolor (Nicolae Ceausesku, Josip Bros Tito, Fidel Castro) by następnie pokazać te skarby ludowi pracy i przygłupiej, łatwowiernej gawiedzi.

Syjoniści z Londynu pompują złotą bańkę w identyczny sposób jak pompowali giełdę papierów wartościowych oraz akcje korporacji, generując w konsekwencji poważne kryzysy gospodarcze.

Polacy znają małą wersję tego przekrętu: Amber Gold, gdzie klientom zamiast zysków i depozytów pozostały tylko - elegancko wydrukowane - nic nie warte kartki papieru!

PiS-iory i NBP dali ciała syjonistom, którzy sprzedają PiS-iorom zwykłe kartki papiery ETF po cenie metalowego złota!

Ku...wa, interes stulecia!


Kartka papieru jest warta tony złota - to jakby syjonista czy PiS-ior zadekretował że w środę jest piątek! Tylko, że środa dalej będzie w środę; złoto będzie nadal warte złota; a kartka papieru będzie dalej warta tyle co kartka papieru (bez względu jakie cyfry będą tam zapisane).

Tyle są warte dekrety!

No ale przecież NBP zapłacił za to złoto....

Ale komu zapłacił?

Zapłacił syjonistom w Bank of England.

A kto to potwierdzi? Syjoniści wyprodukują potrzebne papierki i w dowolnej ilości za odpowiednią opłatą!

- Oczywiście pojawią się uzasadnione teorie, że tym złotem opłacono część roszczeń żydowskich ustawy 447. Możliwe że tak właśnie jest!

UWAGA:


Ale warto też śledzić publikację londyńskich ekspertów, których sugerują, że częstą praktyką fikcyjnych zakupów złota u syjonistów z Banku Anglii to - wyprowadzenie ogromnych kwot z budżetów państw narodowych przez rządzące partie polityczne, w okresie poprzedzającym wybory.

Dokąd wyprowadzają kasę?

Przeczytałeś 60% całości artykułu (z uwagi na ograniczenia tego FORUM)
Całość przeczytasz tu:
mr-navigator.strikingly.com/blog/polska-nie-kupila-zlota-kupila-etf-y
Edytor zaawansowany
 • cojestdoktorku 19.07.19, 10:25
  wersja oficjalna:
  www.tysol.pl/a34804-Do-Polski-specjalnym-transportem-wroci-z-Banku-Anglii-100-ton-zlota
  www.fakt.pl/pieniadze/finanse/transport-100-ton-polskiego-zlota-z-anglii-polskie-rezerwy-zlota/pmlgp6m

  --
  diabeł w swych metodach kuszenia do grzechu używa przede wszystkim wizji przyszłości. Nigdy nie skupia się na teraźniejszości, na opisie tego co jest, bo opisując to co będzie, jest mu najłatwiej kłamać i oszukiwać. Ma wolność w kreowaniu sądów, bo jakże można zaprzeczyć czemuś, co się jeszcze nie wydarzyło?
 • pigeon_shit_dust 19.07.19, 12:47
  Niesamowita jak mozna w chuja zrobic 38 milonowy naros.
  W glowie sie nie miesci.
  Zarobki 7% im rosna RdR, GDP im rosnie 5,5%.
  Buahuahuahuaua.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka