Dodaj do ulubionych

"Trzeba mu ostro dojebać”. Rząd trolli, państwo

21.08.19, 12:08
… trolli, partia trolli. Niejaka Emi wrzuciła granat do szamba.

Jednak robię wątek na temat zorganizowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości akcji deprecjonowania polskich sędziów. Po to, żeby wrzucić analizę.

Tutaj temat zanalizowany plus techniki manipulacji:
www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/opinie/„rząd-trolli-państwo-trolli-partia-trolli”-jak-pis-manipuluje-polakami/ar-AAG62GO?ocid=spartanntp#page=1

Tutaj o tym, że grupa była szersza niż osoby związane z MS. Dokonania @KastaWatch:
oko.press/afera-piebiaka-zaangazowane-wiecej-osob-powiazanych-z-resortem-ziobry/

A tutaj ostatnie ustalenia i perełki obyczajowe:
"„Emi” jest mocno zaangażowana w swoją misję. „Sędziom prowadzącym” pisze: „Swoje miejsce już znam. Jestem na każde skinienie. Taka moja rola. Wspierać żołnierz”. Ci odpowiadają jej w podobnym tonie: „Dla mnie Polska ma twarz Twoją, Inki, Rotmistrza”. Chodzi o bohaterów niepodległościowego ruchu z czasów II wojny światowej i tuż po niej: Danutę Siedzikównę „Inkę” i rtm. Witolda Pileckiego.

Latem 2018 r. w nagrodę „Emi” dostaje od „swoich” sędziów figurkę husarza za 360 zł. Na podstawce tabliczka z wyrytym napisem nawiązującym do cytatu z „Inki”: „Mała Emi, zachowałaś się jak trzeba! Od Herszta i jego żołnierzy”.

wyborcza.pl/7,75398,25105218,ludzie-od-ziobry-i-hejtowanie-sedziow-swoje-miejsce-juz-znam.html

Na koniec uwaga osobista. Temat pisowskiego trollingu zna z obserwacji każdy, kto ma dostęp do internetu. Szczególnie mocno to zjawisko można było obserwować przed wyborami 2015.

Także na tym forum. Do tego stopnia, że jednym z adminów był (jest nadal!) pisowski troll. Na dodatek mocno wspierał go założyciel tego forum.

Przycinku, do Ciebie osobiste pytanie: jak się czujesz z tą wiedzą, którą właśnie niezależne media ujawniają? Jak to jest wytarzać się w […]?

Edytor zaawansowany
  • sendivigius 21.08.19, 12:39
    dorota_333 napisała:

> A tutaj ostatnie ustalenia i perełki obyczajowe:
    > "„Emi” jest mocno zaangażowana w swoją misję. „Sędziom prowadzącym” pisze: „Swo
    > je miejsce już znam. Jestem na każde skinienie. Taka moja rola. Wspierać żołnie
    > rz”. Ci odpowiadają jej w podobnym tonie: „Dla mnie Polska ma twarz Twoją, Inki
    > , Rotmistrza”. Chodzi o bohaterów niepodległościowego ruchu z czasów II wojny ś
    > wiatowej i tuż po niej: Danutę Siedzikównę „Inkę” i rtm. Witolda Pileckiego.

I do czego przyszlo! Zgadzam sie z pisem. Choc mniemam ze nie byliby zachwyceni z jakich powodow. Emi i reszta to podobne postacie i podobnie warte siebie.
  • dorota_333 21.08.19, 13:00
    Sendi, nie przeginaj. Gadasz brednie.
  • sendivigius 21.08.19, 13:27
    dorota_333 napisała:

> Sendi, nie przeginaj. Gadasz brednie.

Niczego nie przeginam. Moje zdanie na temat powojennej zbrojnej partyzantki jest zdecydowanie negatywne, w to wchodza tez dzialania przygotowawcze i agenturalne.
  • dorota_333 21.08.19, 14:29
    Ale Inka? Pilecki?? Czy Ciebie naprawdę pogięło? Pilecki z jego raportem z Auschwitz miałby być agenturalny??

Sendi, nie zamulaj wątku.
  • pigeon_shit_dust 21.08.19, 13:56
    dorota_333 napisała:

> … trolli, partia trolli. Niejaka Emi wrzuciła granat do szamba.
    >
    www.youtube.com/watch?v=l9EzK-719aE
    www.youtube.com/watch?v=LYcNa2w-HYI
  • pigeon_shit_dust 21.08.19, 14:09
    dorota_333 napisała:

> … trolli, partia trolli. Niejaka Emi wrzuciła granat do szamba.

Bo sie zastanawiam nad tym ostatnio. Do smutnych refleksji pchnely mnie wspomnienia zwiazane z tym KWiS..... Kazda partia nadaje temu politvczny wydziwk na swoja modle.
    No i przeciwnik, co oczywite,m nie lubi tego. Ze cukierek rzucono przez siatke.
    Dla mnie rzad PO byl najbardziej skoprumpowanym rzadem od czasow wladania Polska przez Millera.

--
  • dorota_333 21.08.19, 14:27
    > Dla mnie rzad PO byl najbardziej skoprumpowanym rzadem od czasow wladania Polska przez Millera.

Bzdura. Ostatnie cztery lata udowodniły, że takie twierdzenie to tylko kalka propagandowa. PiS ma w ręku całą władzę: prokuraturę, wszystkie służby. Gdyby było cokolwiek na poprzedników, to mielibyśmy serię pokazowych procesów zakończonych skazaniem. Bo gdyby były jakiekolwiek dowody tej "korupcji", to władza PiS z pewnością by do nich dotarła. I GDZIE są te dowody na "skorumpowanie rządów PO"?

Kadi, pierwszym prawem propagandy jest oskarżenie przeciwnika o to, co samemu się robi. PiS buduje - i jest już blisko ukończenia - system władzy, gdzie korupcja jest wpisana w ten system. Wszędzie, gdzie nie spojrzysz, władza państwowa przeplata się z prywatą. A jest to możliwe również dzięki temu, że zdobyli władzę dzięki hasłom "czystości", "transparentności", "pokory", "uczciwości", "skromności" i czego tylko chcesz. Gdzie to wszystko teraz jest? Codziennie masz przykłady prywaty i zamiatania niewygodnych faktów pod dywan. Od stłuczki Szydło po wizytę samobójcy u Cygana Kosteckiego.

No, ale suweren to wszystko łyknął. I - widzę po Tobie - że nie tylko suweren. I to mnie dziwi (weź to za komplement).
  • secondradoslaw 21.08.19, 15:26
    dorota_333 napisała:

> > Dla mnie rzad PO byl najbardziej skoprumpowanym rzadem od czasow wladania
    > Polska przez Millera.
    >
    > Bzdura. Ostatnie cztery lata udowodniły, że takie twierdzenie to tylko kalka pr
    > opagandowa. PiS ma w ręku całą władzę: prokuraturę, wszystkie służby.

Polecam definicja terminu "korupcja". Nie jestem pewien czy mowimy o tym samym.

pl.wikipedia.org/wiki/Korupcja
  • dorota_333 21.08.19, 15:44
    Doczytaj do końca akapitu, to zrozumiesz, o czym piszę.
  • pigeon_shit_dust 21.08.19, 16:06
    dorota_333 napisała:

> Doczytaj do końca akapitu, to zrozumiesz, o czym piszę.

PO nie dbalo tak bardzo o pozory. Jakas tam transparentnosc. A po co ?
    Prawdopodobnie jak dzis Partia, sadzili ze beda rzadzic wiecznie. Wiec krecili te lody znacznie mniej transparentnie moze, ale jak jakies gowno wyplynelo na wierch to nikt sie tym po prostu nie przejmowal.
    Dla mnie szczytm bezczelnosci PO bylo mianowanie Czumy. Tak to PO odpolitycznialo stanowisko Ministra Sprawiedliwosci. Polac sie mozna.

--
  • dorota_333 21.08.19, 16:19
    Jeszcze raz: gdyby cokolwiek było (COKOLWIEK), to PiS zrobiłby z tego pokazową sprawę. Mają od czterech lat wszelkie możliwości zebrania dowodów. Wszystkie służby i prokuraturę.

Aha, wyjaśnia się: po prostu nie lubisz Czumy smile I stąd generalnie zła opinia.
  • pigeon_shit_dust 21.08.19, 17:02
    dorota_333 napisała:

> Jeszcze raz: gdyby cokolwiek było (COKOLWIEK), to PiS zrobiłby z tego pokazową
    > sprawę. Mają od czterech lat wszelkie możliwości zebrania dowodów. Wszystkie sł
    > użby i prokuraturę.
    >

Nikt nikomu nic nie bedzie robil. To nie jest juz kraj "robienia" czegokolwiek. Obrastacie w luzny tluszczyk i to ejst wazniejsze. Nikt nic rowniez nie zrobi nikomu z Partii ( PiS) po tym jak zwala z hukiem wasza dzisiejsza dymana gospodarke. Nic, nikt nikomu nie zrobi. I dobrze, bo skazanie kogos na 3 mieisace wiezienia w zawieszeniu byloby gorsze niz udawanie, ze nic sie ne stalo.
    Zrobili cos Tuskowi? Popyszczyli tylko i dalej juz cisza. Jajca schowaly sie pod faldami tluszczu.

--
  • dorota_333 21.08.19, 20:00
    > Zrobili cos Tuskowi?

No właśnie. Prezes tak nienawidzi Tuska, że gdyby mieli choćby sprawę o niezapłacony mandat na 100zł, to wysłaliby list gończy po Europie.

PiS nie znalazł nic, z czego można by zrobić sprawę karną. Gawłowskiego oskarżyli zarzutami, które się nie obroniły (jako prezent dla Rydzyka), poza tym nic. NIC.
  • pigeon_shit_dust 21.08.19, 20:40
    dorota_333 napisała:

> PiS nie znalazł nic, z czego można by zrobić sprawę karną. Gawłowskiego oskarży
    > li zarzutami, które się nie obroniły (jako prezent dla Rydzyka), poza tym nic.
    > NIC.

I dokladnie tak samo nastepna Partia "nic nie znajdzie" na PiS.
    Bo po nich znow moze przyjs ...PiS i dostana w dupe.
    W Polsce dzis duzo gadania, wygrazania, malo akcji. Szum , huk ale z tego malo co wynika.

--
  • zimna-wodka 21.08.19, 21:23
    Można się licytować czy ośmiorniczki czy loty Kuchcińskiego, czy zegarek Nowaka czy dwie wieże" i jeszcze długo. To nie ma sensu bo nie jesteśmy i nie byliśmy krajem, w którym się takich rzeczy nie wybacza. W Norwegii (czy gdzieś w Skandynawii) poleciała minister bo za jakiś duperel zapłaciła kartą służbową. Pieniądze zwróciła jeszcze przed wybuchem afery ale to jej nie pomogło. W Polsce, jak Pitera nagłośniła sprawę zakupu dorsza za państwowe kilka złotych (co nie zostało zwrócone) śmiech się rozniósł od Bałtyku do Tatr. Nikt nie słuchał tłumaczenia, że nie chodzi tu o kwoty tylko o kradzież. W Polsce nie jest tak, że wysoki urzędnik złapany na kłamstwie ma duże kłopoty. Matouszek nie jest postacią porównywalną z Clintonem a jednak on może łgać co dzień i nikogo to nie rusza a Clinton... sam wiesz.
    PO i PiS tak samo pchali sie do koryta. Jadnak PO mniej bezczelnie, mniej ostentacyjnie ale to tylko moje zdanie.
    Różnica polega na czym innym. Jedni i drudzy żerowali na państwie (czyli na nas) ale PO tego państwa nie niszczyło. W jakiś sposób nawet o nie dbało.
    PiS niszczy państwo i tą substancję społeczną jaką się udało zbudować przez prawie 30 lat. Masz doświadczenia z PRL to potrafisz sobie wyobrazić ile trzeba było czasu i pracy żeby policjant był postrzegany i osoba przyjazna wobec uczciwych ludzi i godna zaufania. A to dotyczy faktycznie wszystkich instytucji państwa: sądów , prokuratury, urzędników skarbowych i zwykłej pani z okienka.
    To wszystko zostało zniszczone - jeśli nie całkiem to w dużej części. Mamy kraj podzielony na swoich i obcych. Swoi dostają wszystko - obcy tylko wyzwiska i to w najlepszym przypadku. Ten obraz utrwalają instytucje państwowe podporządkowane bezgranicznie politykom. Dotacje dostają "słuszne" samorządy, "słuszni" artyści i "słuszne" media. Reszta ma się cieszyć, że jeszcze pozwolono jej żyć. I słuchać deklaracji waadzy, że to "jeszcze" za długo nie potrwa.
    Tu nie chodzi o sentymentalizm czy jakieś poczucie krzywdy. Chodzi o mentalny i społeczny powrót do PRL za którą tak tęsknisz. Bo komunizm niszczył dokładnie tak samo i dokładnie w taki sam sposób. Różnica głównie polega na tym, że komunizm w miarę upływu czasu łagodniał a pisim staje się coraz bardziej brutalny. Uczciwość stała się głupotą czy naiwnością a łajdactwo cnotą.
    Ile czasu będzie potrzeba żeby to odkręcić? Ile lat będziemy wracali do punktu wyjścia tj do 2015 roku - 10, 15? Ile my wszyscy za to zapłacimy, ile będzie kosztował zmarnowany czas?

Bo życie to nie tylko ekonomia: stopy procentowe, inflacja czy 500+, to dużo dużo więcej. Masz tyle lat , że powinieneś być tego świadomy.

--
    pepe napisał: Póki więc można, warto się starać.Już prawie nie można, nie zauważył Pan?

kadi napisał:To staraj sie Pan.Bo ja to pierdole.
  • pigeon_shit_dust 21.08.19, 21:34
    Kompletnie nie zgadzam sie z tym ze PO nie niszczylo Polski. Oczywiscie to sprawa indywidualna, ale u mnie to za tekst “po co nam LOT jak mamy Lufthanse”, polityk stanalby pod sciana , za zdrade stanu.
    Bo rozjebac panstwo w rmach UE latwo, ale wrocic “do starego” mzoe sie okazac bardzo trudno. Podobnie zdaje sie bylo z bankami, sieciami handlowymi?
    Nikt sie pewnei nigdy nie dowie czy I jakie szkody porobili PO swoim dyskretnym kreceniem lodow.
    A skad to ie beierze, ze ja za PRL tesknie to nie rozumiem. Ty nigdy tu nie czytales, ze ja sie wycieralem 3 lata po czerwonych wiezeniach a z PRL wylatywalems skuty kajdankami I nie moglem chorej matki zobzaczyc przez 10 lat? Oj, bo pomysle ze LBS mial jednak racje.

--
  • zimna-wodka 21.08.19, 22:14
    pigeon_shit_dust napisał:

> A skad to ie beierze, ze ja za PRL tesknie to nie rozumiem. Ty nigdy tu nie czy
    > tales, ze ja sie wycieralem 3 lata po czerwonych wiezeniach a z PRL wylatywa
    > lems skuty kajdankami I nie moglem chorej matki zobzaczyc przez 10 lat? Oj, bo
    > pomysle ze LBS mial jednak racje.

Twoja "tęsknota za PRL" to była ironia. Czytałem wiele twoich postów, także jak wspominałeś o swojej historii, i tak jakoś wydawało mi się oczywiste.

Jeśli odebrałeś to inaczej - przepraszam. Wyszło wbrew moim intencjom ale wyszło.

--
    pepe napisał: Póki więc można, warto się starać.Już prawie nie można, nie zauważył Pan?

• zimna-wodka 21.08.19, 22:29
    Nie rozumiesz. Może za długo żyjesz w normalnym kraju.

Jest dom. Ma fundamenty, ściany, dach. Dach się dość regularnie kiepści i trzeba naprawiać. Ściany można zburzyć, przestawić, zmienić. Nawet zajebać parę cegieł. Ale fundament musi być solidny.

To co robi PIS to nie tylko dewastacja ścian (jak za PO). To rozwalanie fundamentu i wmawianie maluczkim, że bez tego faktycznie brzydkiego i nieciekawego elementu dom będzie lepszy. Będą piękne rzeźbione ściany, pozłacany dach a w środku antyki. Tylko trzeba rozpierdolić fundamenty w drobny pył, tak żeby śladu po nich nie zostało. I to jest właśnie robione - dewastacja fundamentów.

Kumasz?

PS. Jeszcze raz przepraszam za ten PRL. Głupio wyszło.

--

• pigeon_shit_dust 22.08.19, 14:26
    Spoko, no sweat. Ten PRL.
    No wlasnie nie wiem kto zwala sciany a kto fundamenty scian... nie jestem do konca pewein.
    10 lat rzadow w stylu PO a UE wciagnela by Polske Jak Tony Montana kilogram kokainy nosem ....
  • dorota_333 22.08.19, 10:16
    PO nie niszczyło Polski. To brednia tak twierdzić.
    W ogóle: symetryzm, czyli stawianie znaku równości między rządami PO i PiS jest świadomym zabiegiem propagandowym. Czynionym, żeby usprawiedliwić rządy mafii.

Kadi, nie wiem, ile siedziałeś za komuny. Ale teraz masz poglądy właśnie takie, jakich chce dla ciemnego ludu odradzająca się komuna. Jeśli ta moja diagnoza jest prawdziwa, to znaczy że Twoje życie to klęska. Walczyłeś z komuną, a teraz wspierasz komunę-bis. Porażka. Stary a głupi. Nic nie zrozumiałeś z tego, co przeżyłeś.

• pigeon_shit_dust 22.08.19, 14:23
    dorota_333 napisała:

> Kadi, nie wiem, ile siedziałeś za komuny. Ale teraz masz poglądy właśnie takie,
    > jakich chce dla ciemnego ludu odradzająca się komuna. Jeśli ta moja diagnoza j
    > est prawdziwa, to znaczy że Twoje życie to klęska. Walczyłeś z komuną, a teraz
    > wspierasz komunę-bis. Porażka. Stary a głupi. Nic nie zrozumiałeś z tego, co pr
    > zeżyłeś.
    PiS to nie komuna....komuna miala sytem represji a PiS to pryszczyk. A poza tym to ja ich w zany sposob nie wspieram. Nigdy nie bede sie przed nimi kryl po piwnicach aniw wyjezdzl skuty za granice. Jak wyjade, to samolotem i w First Class . Preferably LH.
    Zapomnieliscie albo nigdy nie wiedzieliscie, jak to bylo. Za prawdziwej "komuny".Ktora nie mial nic wspolnego z komunizmem zreszta.
    Ale to nie o to chodzi. Do rzeczy.
    Mnie bogata Polska , napelniona wypasionymi bufonami, ktorzy dostali dom, samochod i zrec za darmoche ( lub prawie) wyrwana z gardel zagranicznyh korporacji, jest potrzebna jak umarlemu kadzidlo. Ide za nakazem mojego financial adviser. Fokusuj sie na sobie- co tobie ( mi) jest potrzebne i o ty masz i jak to mozesz uzyc.
    A jak ja bede za 15 lat mogl uzyc dzisiejsze 100K USD rocznie emerytury jak pierdolona pietrzuszka bedzie po 50 dolarow za wiechec ? Co mnie obchodzi, ze naokolo beda zrec ze smietnikow jak mnie tez nie bedzie stac na piwo w nedznej knajpie ?
    Wiec niech PiS robi swa krecia robote, tak, to popoieram. O ile to doprowadzi w koncu kwiatki na strydach do wlasciwego punktu. Oczywiscie, jest ryzyko ze doprowadza do tego, ze Polska bedzie unlivable .Coz, ryzyko ….

Co do PO to nei masz sie co burzyc... ile tego bylo? Co google wyrzuca PO +afera=?
    Normalnosc? Please !

• sendivigius 22.08.19, 15:22

> dorota_333 napisała:
    >
    >
    > > Kadi, nie wiem, ile siedziałeś za komuny.

A ja wiem.... wink Ale nie powiem. big_grin Choc podpowiem ze krocej niz Wladyslaw Gomulka. Jego chyba nie podejrzewasz.

Ma Walesa swoja bajke, ma Mateuszek niech ma i Kadi.

> Zapomnieliscie albo nigdy nie wiedzieliscie, jak to bylo.

Owszem. Dzieki temu mozemy slawic "wolnosc" i "demokracje", udawac ze nie widzimy tego co oczywiste, popierac zbrodnie, wyzysk i neokolonializm, w polityce zadowolac sie garscia plotek o celebrytach i na koncu patriotycznie na dnie z honolem lec.
  • dorota_333 22.08.19, 15:56
    > Wiec niech PiS robi swa krecia robote, tak, to popoieram. O ile to doprowadzi w
    > koncu kwiatki na strydach do wlasciwego punktu.

Aha, więc o to chodzi. Im gorzej u nas, tym lepiej dla Ciebie. No to może po prostu nie wypowiadaj się, szkoda dyskutować z czymś takim.

> PiS to nie komuna....komuna miala system represji

Tak się zaczyna komuna - państwo autorytarne, jeśli wolisz - jak PiS zaczyna meblować Polskę. Represje będą z biegiem czasu, to nieuniknione. Że nie ma jeszcze więźniów politycznych? poczekaj chwilę, będą.

Samobójca dopadł w więzieniu prostego bandziora Cygana Kosteckiego, który miał wiedzę o powiązaniach CBŚ z ukraińskimi sutenerami (i o wyczynach marszałka). Mało? Ludzie niewygodni władzy już giną.

> Co google wyrzuca PO +afera=? Normalnosc? Please !

O, dobry przykład smile To jest właśnie plon działalności armii pisowskich trolli i botów. Pisanie tysiące razy w sieci o "aferach PO", tak, żeby nakarmić google treścią. Właśnie tak się to robi i nie udawaj, że bierzesz to serio.

• pigeon_shit_dust 22.08.19, 16:17

No, no. nie im gorzej. Jak przedobrza to znow spiedoli pare milionow ludzi, nie da rady zyc w miare normalnie. Rezun jednak nie zawsze moze Polaka zastapic. No I Ukraina sie rozbucha, macie slaba policje.
    Partia klamie. Partie zawsze klamia. Czyli nie bylo afer: hazardowej, OFE, z lasami nic nie bylo, gazowej, weglowej I jak tam sie to wszystko nazywalo. No to dobrze ze nie bylo.
    Ja rozumiem filozofie, ze polityka swoje a my mamy taka mocna, pedzaca gospodarke, ale uwazam ze sie bardzo srogo rozczarujecie.
  • pigeon_shit_dust 22.08.19, 16:26

Ze ma ludzi za debili. Buahahaha. Ale siem rymnelo Kadiemu 😊

next.gazeta.pl/next/7,151003,25105972,frank-znow-bije-po-kieszenie-kurs-powyzej-waznej-bariery-mamy.html#s=BoxOpMT
    Niedawno wciskali ludowi kit o spowolnieniu spowodaowanym iuapalami albo kalendarzem ( jeden dzien roboczy mniej czy ocs takiego). Tylko idiota moze to lyknac. Tylko idiota. Teraz katar wam cisna. Atu k..a mac rak trzustki.
  • sendivigius 22.08.19, 21:42
    dorota_333 napisała:

> > PiS to nie komuna....komuna miala system represji
    >
    > Tak się zaczyna komuna - państwo autorytarne, jeśli wolisz - jak PiS zaczyna me
    > blować Polskę. Represje będą z biegiem czasu, to nieuniknione.

Tak sie komuna nigdy nigdzie nie zaczynala. Natomiast faszyzm i owszem. Nie spieram sie natomiast ze komuna to panstwo autorytarne bo to oczywiste - jest to jak sama nazwa wskazuje dyktatura proletariatu.

O tym czym jest kraj decyduje w duzej mierze swiadomosc spoleczna. Czescia tej swiadomosci jest tzw. kultura masowa. Ona decyduje o pierwszych odruchach, a w dalszej kolejnosci jak sie caly system polityczny kreci. Nawet gdy nie 100% sie zgadza to pewna narracja wiekszosci narzuca ton a dalej dziala sila konformizmu. Bohaterem ludowym za komuny byl robotnik co wyrabial 300% normy, wtedy komuna sie miala dobrze; gdy stal sie nim cinkciarz i badylarz to komuna padla szybciutko.

Bedac ostatnio w PL zastalem w skrzynce wezwanie na przesluchanie. Juz dlugo po terminie. Ale i tak zadzwonilem sprawdzic. Dwoch sasiadow toczy od lat wojne na wszystkie sposoby i wezwano mnie na swiadka. Umowilem sie i poszedlem. Patrze - nowa komenda. Tu jeszcze nie siedzialem przyszlo mi do glowy. Patrze po parkingu. Na samochodach policjantow znaki Polski Walczacej, NSZ-tu, ONRu, oczywiscie zolnierze wykleci we wszystkich odmianach. To samo w srodku. Koszulki z orzelkami wojennymi i inne oznaki "patriotyzmu". Kadry wiec juz sa uformowane moralnie jak trzeba. Teraz na czele wystarczy postawic jakiego Rohm'a, bo SA juz jest gotowe bic lewakow i genderystow. Po ciebie tez w koncu przyjda.

• pigeon_shit_dust 28.08.19, 14:01
    sendivigius napisał:

> >
    > > Tak się zaczyna komuna - państwo autorytarne, jeśli wolisz - jak PiS zacz
    > yna me
    > > blować Polskę. Represje będą z biegiem czasu, to nieuniknione.
    >
    > Tak sie komuna nigdy nigdzie nie zaczynala. Natomiast faszyzm i owszem.

Czyli Gulag Ziutka Sloneczko to byl co, summer camp? A masowe rostrzeliwania ludzi w latach 1945 -1953 po jednodniowych rozprawach to bylo co? Gimnastyka?
    No chyba ze masz zamiar przyznac ze do tej pory nigdy, nigdzie nie bylo komuny, to inan sprawa.

• sendivigius 28.08.19, 23:16

> sendivigius napisał:
    >
    >
    > > >
    > > > Tak się zaczyna komuna - państwo autorytarne, jeśli wolisz - jak Pi
    > S zacz
    > > yna me
    > > > blować Polskę. Represje będą z biegiem czasu, to nieuniknione.
    > >
    > > Tak sie komuna nigdy nigdzie nie zaczynala. Natomiast faszyzm i owszem.
    >
    > Czyli Gulag Ziutka Sloneczko to byl co, summer camp? A masowe rostrzeliwania l
    > udzi w latach 1945 -1953 po jednodniowych rozprawach to bylo co? Gimnastyka?
    > No chyba ze masz zamiar przyznac ze do tej pory nigdy, nigdzie nie bylo komuny,
    > to inan sprawa.

Sa inne zrodla wiedzy niz So-łże-nicyn. Proponuje sie zapoznac. Napisano tak nieprawdopodobna ilosc bzdur i przeinaczen ze trudno to prostowac w krotkim poscie. Na potrzeby polityczne walki z ZSRR i obozem wschodnim wtluczono je w glowy tak jak w sredniowieczu czary, diably na rozstajach i czarownice na miotlach. Trzeba bylo setek lat aby to odwrocic, choc i do dzis niektory wciaz wierza w zly urok.

Chocby jedna cyfra: w najgorszym roku 1948 w ZSRR incarceration rate wynosilo 547, sprawdz ile dzis w USA. W sprawozdaniu z dzialalnosci na froncie stalingradzkim i donskim za rok 1942 (najgorszy rok wojny!) NKWD pisze: z 350 tys uciekinierow i dezerterow rozstrzelano 1147 (czyli 0,3% !!!!!), do karnych batalionow i kompanii wyslano 5 tysiecy, reszte wrocono do macierzystych jednostek. Byly szef organizacji Memorial* Roginski pisze: "Coraz trudniej jest napisac prawde. Istnieja duze i silne organizacje potomkow i grup politycznych interesow ktore domagaja sie ciaglej inflacji liczby ofiar i uznawania za ofiary tych ktorzy wcale nimi nie byli."

*) a oto kto finansuje Memorial aby nie bylo:

Источники финансирования :
    Глобальный Фонд Предотвращения Конфликтов (посольство Великобритании)
    Европейская Комиссия
    Европейский Центр Защиты Прав Человека
    Норвежский Хельсинкский Комитет
    .....
  • dorota_333 29.08.19, 10:38
    > Sa inne zrodla wiedzy niz So-łże-nicyn.
    Gra nazwiskiem? Ależ to słabe. Taki "argument" kompromituje.

Dalsze akapity: ktoś wierzy w oficjalne radzieckie dane? Interesujący przypadek.
  • pigeon_shit_dust 30.08.19, 16:33
    Jak NKWD cos napisze to tak musi byc na bank.

• sendivigius 30.08.19, 21:15

> Jak NKWD cos napisze to tak musi byc na bank.
    >

Dlatego wlasnie sie powoluje na "Memoriał" - sprawdz w wujka googla co to jest, i kto to finansuje. Memorial i tak dosc liberalnie podchodzi do sprawy, bardziej konserwatywni historycy daja o 30-40% mniejsze liczby. Ale "Memoriał" to jest wciaz firma powazna z ktora mozna dyskutowac, na przyklad o tym ze kara prac dozorowanych (u nas zwana kara ograniczenia wolnosci) to nie jest od razu gulag, natomiast ci fantasci co gadaja o tych dziesiatkach i setkach milonow rozstrzelanych i zaglodzonych niech lepiej pisza o UFO.
  • cojestdoktorku 22.08.19, 09:27
    rację ma kadi
    oni maja jakis pakt o nieagresji w kluczowych tematach
    zsrr dostarczał surowce zachodowi nawet w czasie kryzysu kubańskiego

więc są rzeczy których sobie nie zrobią
    walka polityczna swoją drogą, ale jakos życ trzeba

--
    diabeł w swych metodach kuszenia do grzechu używa przede wszystkim wizji przyszłości. Nigdy nie skupia się na teraźniejszości, na opisie tego co jest, bo opisując to co będzie, jest mu najłatwiej kłamać i oszukiwać. Ma wolność w kreowaniu sądów, bo jakże można zaprzeczyć czemuś, co się jeszcze nie wydarzyło?
  • frusto 23.08.19, 19:37
    Kwaśniewski beknął za wojnę w Iraku? Nie. Ktoś beknął za więzienia CIA, sprzeczne z polskim prawem? Nie. A po strasznych dwóch latach rządów PiSu, ktoś beknął po ośmiu latach władzy PO? Nooo po ośmiu latach wreszcie prawie się udało skazać Kamińskiego.

Swoją drogą, u nas sądy naprawdę nie działają zbyt szybko. Staram się śledzić sprawę Piniora. Aresztowany 2016. Trzy lata, i wreszcie w styczniu mu postawili zarzuty. Zanim wreszcie dostanie prawomocny wyrok, całkiem możliwe, że minie lat z dziesięć.
  • kod_matrixa 21.08.19, 14:43
    Niusłyk i najprawdziwsza prawda prosto z dojcze kalifat republik

--
    Myślenie krytyczne czyni wolnym
  • dorota_333 21.08.19, 15:29
    Uderz w stół, a trolle się odzywają smile (raczej: zlatują)
  • dorota_333 21.08.19, 15:51
    Legion pewnie.

natemat.pl/282027,kim-jest-emilia-od-wiceministra-piebiaka-razem-niszczyli-sedziow
  • kod_matrixa 21.08.19, 17:41
    Tak to ona, na bank. Ja też tam byłem i widziałem jak sPiSkuje. wink

--
    Myślenie krytyczne czyni wolnym
  • zimna-wodka 22.08.19, 00:56
    No i dokładka:

wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/farma-trolli-w-ministerstwie-sprawiedliwosci-cz-3-sedziowie-organizuja-hejt-przeciwko/jg5lhx7
    Komentować trudno. Raczej w ogóle się nie da. Ale patrząc na to wszystko z pewnego dystansu nasuwają się pewne wnioski:

- poziom umysłowy (nie powiem intelektualny) tego towarzystwa. Widać wyraźnie kryteria doboru kadr.

- akcja wygląda na starannie i profesjonalnie przygotowaną. Jeśli faktycznie tak jest to już się boję tego co jutro przeczytam. I nie wyobrażam sobie co pierdolnie na tydzień przed wyborami. Supernowa na Nowogrodzkiej to mało.

- geniusz wodza. Pan Zbyszek już raz wsadził go na minę (Blida) a potem poczęstował nożem w plecy. I genialny strateg dał mu szansę na powtórkę. To jednak coś z tym geniuszem jest nie tak. I ciekaw jestem reakcji. Posunąć p. Zbyszka nie można, zostawić też nie można i jeszcze trzeba kombinować jakie mu dać miejsce na listach. Będzie ciekawie.

--

• dorota_333 22.08.19, 10:26
    To po prostu rozwala, nie wiadomo, co powiedzieć. Sędzia Izby Dyscyplinarnej SN organizuje wysyłanie do I Sędziego pocztówek ze słowem "wypierdalaj". Nie wierzę, że to się dzieje. Ta władza nie ma hamulców - i to powinno nam jeżyć włos na głowie.

Co "pierdolnie" na tydzień przed wyborami - nie ma znaczenia. Podobno już media publiczne grzeją narrację o "farmie trolli posła Brejzy". Dopóki pińcet w ryju...

Co do pozycji Ziobry: niezagrożona. Szczególnie przed wyborami, gdzie jakiekolwiek przetasowania są niemożliwe. Po wyborach Kaczyński będzie próbował coś zrobić, ale tez się nie uda. Ziobro ma jakieś haki na oberprezesa.

Pamiętasz informację o niegdysiejszych kpinach Wałęsy (z lat 90-tych), że Lech Kaczyński zaproszony jest z żoną, a Jarek z mężem? Moim zdaniem to jest główny hak. Gdzieś są materiały jeszcze z akcji Hiacynt i późniejsze.
  • zimna-wodka 22.08.19, 11:11
    dorota_333 napisała:

. Nie wier
    > zę, że to się dzieje. Ta władza nie ma hamulców - i to powinno nam jeżyć włos n
    > a głowie.

Ja też nie wierzę. Ale jeszcze bardziej nie wierzę w to co się dzieje obok. Mąż publikuje informacje o stanie zdrowia żony i to w taki sposób aby ją zdyskredytować. Apologeci waaadzy stoją murem za Piebiakiem lżąc onet za wykorzystywanie niepełnosprawnej intelektualnie.* Nie wykorzystał jej mąż, przez którego szła kasa, nie wykorzystali jej koledzy męża nakręcający cały proceder - wykorzystał ją onet bo ujawnił łajdactwo.
    Ziobro deklaruje że nie odpowiada za swoich ludzi co spotyka się z pełnym zrozumieniem i aprobatą.
    Siedzimy w gównie po uszy, spuściliśmy w kanał resztki szacunku jakim nas obdarzał świat a Matouszek gada, że nic się nie stało. Bo przecież ośmiorniczki....

Nie wiem, nie rozumiem, nie pojmuję...

* Benzodiazepiny - podobno używane przez Emi jako dowód na jej niepoczytalność.
    Leki używane kiedyś w neurologii (epilepsja). Dzisiaj wykorzystuje się ich działania uboczne - uspakajające i przeciwlękowe. Stosowane krótkotrwale w przypadku zaburzeń emocjonalnych spowodowanych choćby traumatycznymi przeżyciami. Nic nie leczą tylko uspokajają. Nie zaburzają percepcji, nie znoszą świadomości ani ocen siebie i otoczenia. Nie świadczą o chorobie psychicznej - raczej o dużych kłopotach osobistych.
    --

• zimna-wodka 22.08.19, 14:37

Już są:

Komisja Europejska odniosła się do sprawy Łukasza Piebiaka

"Odnotowaliśmy z zaniepokojeniem sprawę opisaną w mediach. Śledzimy sprawę z bliska" – przekazał radiu RMF FM w pisemnym oświadczeniu rzecznik Komisji Europejskiej, odnosząc się do ujawnionej przez Onet sprawy Łukasza Piebiaka.
    Afera Łukasza Piebiaka. Stanowisko Komisji Europejskiej Foto: Leszek Szymański / PAP
    Łukasz Piebiak
    Jeden z rozmówców RMF w KE ocenił ponadto, że afera Piebiaka "to dowód na to, iż źle się dzieje w polskim systemie sądownictwa" oraz, że "sprawa ta tylko potwierdza zarzuty komisji o upolitycznieniu sądownictwa".

Inna, pytana o sprawę osoba, oceniła, że ujawniona sprawa "to jest coś niewyobrażalnego dla państwa respektującego zachodnie wartości". Ponadto dodała, że takie akcje są raczej znane z "działań Putina" oraz, że w UE tego typu afery jeszcze nie było - czytamy na stronie radia.

wiadomosci.onet.pl/kraj/afera-lukasza-piebiaka-stanowisko-komisji-europejskiej/7bhhm6f
    --

• cojestdoktorku 22.08.19, 15:21
    no nie było,
    bo obsmarowywanie sędziów to jak wiadomo o wiele gorsze niż mordowanie "zwykłych" ludzi kiłą
    pl.wikipedia.org/wiki/Badanie_Tuskegee

"zachodnie wartosci" - to bajka dla dla dzieci i to głupich

--
    diabeł w swych metodach kuszenia do grzechu używa przede wszystkim wizji przyszłości. Nigdy nie skupia się na teraźniejszości, na opisie tego co jest, bo opisując to co będzie, jest mu najłatwiej kłamać i oszukiwać. Ma wolność w kreowaniu sądów, bo jakże można zaprzeczyć czemuś, co się jeszcze nie wydarzyło?
  • dorota_333 22.08.19, 15:45
    A CO ma piernik do wiatraka?? Po co takie wrzutki robisz?
  • cojestdoktorku 22.08.19, 16:03
    reaguje alergicznie jak czytam "zachodnie wartości"
    pokazuję na czym one mogą polegać tym którzy wciąż nieświadomi

--
  • cojestdoktorku 22.08.19, 09:24
    natura ludzka sie nie zmienia a historia zatacza koło

historia żołnierzy wyklętych uczy co bedzie zemilką
    jeśli PIS będzie rządził wiecznie Emilia prędzej czy później zostanie "uświęcona" bo robiła brzydkie rzeczy ale dla wielkiej sprawy
    jeśli PIS przegra i długo nie wróci do władzy Emilia bedzie oficjalnie przeklęta, ale w podziemnym nauczaniu pisowskim będzie żołnierzem wyklętym i jeśli gdy PIS jednak po latach wróci do władzy zostanie zrehabilitowana i znów będzie sie z niej robic bohatera jak żołnierza wyklętego

punkt widzenia jak zwykle zalezy od punktu siedzenia, mało ważne czy ktoś był moralny, ważne za kogo walczył i czy ten ktoś jest na górze czy w opozycji

dla mnie Emilka ma wydźwięk mocno negatywny (podobnie jak wyklęci) co nie zmienai faktu ze ona pewnie chce dobrze i jej środowisko uważa ją za patriotkę (i pewnie ona sama siebie)
    100% przekonanie o własnej racji potrafi być bardzo groźne, bo skoro na pewno mamy rację to mozemy naginac prawo i dopuszczać się zbrodni - robimy to przeciez po to by prawda i dobro zwyciezyło wiec troche nieprawdy i zła moze byc konieczne w drodze do raju

--
  • cojestdoktorku 22.08.19, 14:20
    no dobra, to kto sie podpisuje pod tym filmikiem?

--
  • zimna-wodka 22.08.19, 14:33
    cojestdoktorku napisał:

Ja.
    --

• zimna-wodka 22.08.19, 15:22
    cojestdoktorku napisał:

> no dobra, to kto sie podpisuje pod tym filmikiem?

Ja.

Powinien podpisać się pod nim każdy, kto nie chce by lustro pękało na jego widok. Możesz uważać inaczej.

(jeszcze raz bo poprzednio wyszło trochę niewyraźnie).

--

• cojestdoktorku 22.08.19, 16:06
    uważam sprawę za karygodną i obrzydliwą

ale niech żydzi sie tylko dowiedzą ze sytuację w Polsce porównuje sie na filmikach z holocaustem, to sie niektórzy mogą zdziwić kto po nich przyjdzie

--
  • zimna-wodka 22.08.19, 21:44
    cojestdoktorku napisał:

> ale niech żydzi sie tylko dowiedzą ze sytuację w Polsce porównuje sie na filmik
    > ach z holocaustem, to sie niektórzy mogą zdziwić kto po nich przyjdzie
    >
    Aaaaaaaaaaa... Teraz rozumiem. Kurestwo może nie jest piękne. Ale za węgłem czyha złowieszczy straszny Żyd groźniejszy niż syfilis i głupota pepego razem wzięte.

Bój się Żyda. Uuuuuuuuuuuuuu!!!

--

• cojestdoktorku 22.08.19, 23:38
    muzyka.dziennik.pl/news/artykuly/594427,rammstein-deutschland-skandal-szubienica.html
    poznan.tvp.pl/36128239/poznanscy-zydzi-oburzeni-filmem-o-polskim-holokauscie
    dzieje.pl/aktualnosci/obchody-75-rocznicy-likwidacji-litzmannstadt-getto-od-niedzieli

jakiekolwiek użycie holokaustu do porównań z czymkolwiek jest przewinieniem, bo holokaustu nie można porównać do niczego
    no i mamy szczescie ze ten filmik nie został opublikowany 27 stycznia, bo w ten dzień nie mozna niczego innego świetowac
    rezerwacja

--
  • cojestdoktorku 22.08.19, 23:40
    > dzieje.pl/aktualnosci/obchody-75-rocznicy-likwidacji-litzmannstadt-getto-od-niedzieli

jakis chochlik sie wkradł w temacie 27 stycznia
    poprawny link
    dzieje.pl/aktualnosci/organizacja-zydowska-oburzona-uroczystoscia-na-czesc-m-horthyego

--
  • zimna-wodka 23.08.19, 07:27
    cojestdoktorku napisał:

> jakiekolwiek użycie holokaustu do porównań z czymkolwiek jest przewinieniem, bo
    > holokaustu nie można porównać do niczego

Czy ty w ogóle potrafisz czytać ze zrozumieniem? Do szkoły uczęszczałeś czy załatwiłeś sobie wolne od tego nudnego zajęcia?
    Ten wiersz nie traktuje o holocauście. Jest apelem o niezgodę na zło. I ostrzeżeniem - będziesz obojętny na zło bo dotyczy innych to zło przyjdzie do ciebie.

Dzisiaj nie ma potrzeby strzelania w tył głowy ani karmienia ludźmi komór gazowych. Człowieka można zabić internetem. Fakt - nie zabić. Można tylko odrzeć z godności, sponiewierać, zabrać intymność, rodzinę pracę, czasem i zdrowie. Zostawić życie ale już niewiele warte.

I dokładnie to się dzieje. Eliminuje się ludzi tylko innymi metodami.

Godzisz się na to? Słusznie - w końcu inni się nie godzą. Niech to załatwią za ciebie bo ty się boisz żyda. A co będzie jak innych zabraknie?

O tym i tylko o tym jest ten wiersz.

--

• cojestdoktorku 23.08.19, 09:35
    >Ten wiersz nie traktuje o holocauście. Jest apelem o niezgodę na zło.

uroczystośc na cześć Hortheygo też nie traktuje o holokauście
    teledysk Rammstein też nie jest o holokauscie tylko o niemcach i ich historii

wydawało mi sie ze te przykłady w jasny sposób przykłady pokazują ze jakikolwiek nawiązanie do holokaustu jest dla żydów niedopuszczalne bo to według nich trywializowanie i porównywanie z nieporównywalnym

>Człowieka można zabić internetem. Fakt - nie zabić.

no to jestem przekonany ze dla żyda przez internet nic nie można zrobic i pokazywanie żydów gonionych przez niemca w historyjce o internetowym hejcie to jest trywializowanie holocaustu
    i o dziwo - zgodze się z żydami!

>Godzisz się na to? Słusznie - w końcu inni się nie godzą.

nie nie godzę się uważam że to obrzydliwe, i tak jak mówisz moze człowieka psychicznie zniszczyć, złamaćmu karierę i poważnie płynac na życie
    jednak uważam że porównywanie tego do zbrodni III rzeszy i ogólnie do fizycznej eliminacji jest przesadzoną reakcją
    bo wiesz co było gorsze od internetowego hejtu?
    zlikwidowanie PGR-ów, zlikwidowanie PKS-ów i powiedzenie tym ludziom "róbta co chceta"
    ale tego nikt do holokaustu nie porównał, a w sumie np. liczebnosc bardziej zbliżona

>Niech to załatwią za ciebie bo ty się boisz żyda.

nie nie, żyda to niech się boją Ci od tego filmiku, a jeśli żyd się wypowie ze przegięli jak ramstein, jak Ci od horthego, to ja żydowi przyznam racje

--
  • zimna-wodka 23.08.19, 22:05
    cojestdoktorku napisał:

Nie rozumiem co z Rammstein. Obejrzałem jeszcze raz klip, przeczytałem tekst (tłumaczenie) i nie cholery nie rozumiem. Może dlatego, że jestem fanem rocka ale niekoniecznie niemieckiego.

I zejdź z tych PGR-ów. Po ich likwidacji zostało w chuj ziemi, sprzęt , zabudowania. ARR prosiła żeby brać tylko nikt nie chciał. Pewnie dlatego, że mogło już nie być dopłat do wczasów pod gruszą i jak chłop chciał pojechać na wieś odpocząć to musiał za swoje.

Kochasz PGR to je zrób. Ktoś ci broni. Kup ziemię, maszyny i co tam jeszcze. Zatrudnij ludzi z ośmiogodzinnym dniem pracy, wolnymi sobotami także w w żniwa, trzynastą i czternastą pensją, z dopłatami do gruszy, deputatami na wszystko co wyprodukujesz, zwolnieniami na chore dziecko, nadgodzinami, funduszem socjalnym, funduszem mieszkaniowym i przydziałem mydła.

I zarabiajcie. A ty będziesz z zysków mógł zrobić następny PGR i tak dalej. Uszczęśliwisz wielu ludzi i to na własny rachunek.
    --

• pigeon_shit_dust 24.08.19, 02:02
    Bo podobno nie ma komu tego robic w Polsce.
    Kiedys w liceum pojechalem z kolega na czeresnie. Zbieralismy od 6 do poludnia i uzbieralismy po pol wiadra. Kobita obejrzala i mowi ze zarobilismy po 10 zlotych ....Nie starczyloby na jedno piwo za to. Zbieralismy dalej do 16.00 , skoczylismy z sadu przez plot z wiadrami i opierdolilismy te czeresnia na targu w Bydgoszczy po 70 zotych za kilo. Wiaderka tez poszly, po 5 dych.
    I to byl jedyny sposob zeby zarobic na tych pierdolonych czeresniach.
  • zimna-wodka 24.08.19, 20:28
    To mi zaimponowałeś. Jak zebraliście po pół wiadra w 6 godzin to znaczy, że po całym wiadrze musieliście opierdolić. Zeżreć wiadro czereśni a potem jeszcze przez płot to duża sprawa, nawet dla licealisty.

--

• pigeon_shit_dust 24.08.19, 21:17
    zimna-wodka napisał:
    Zeżreć wiadro czereśni a potem jeszcze pr
    > zez płot to duża sprawa, nawet dla licealisty.
    >

A skad . To gowno sie tak wolno zbieralo w upale. Babsko sie smialo z miastowych ze wioskowe 10 wiader zbieraja do drugiego sniadania. Niech spierdala.

--
  • zimna-wodka 24.08.19, 22:21
    Niech ci będzie. Ale ja też rwałem czereśnie. Co prawda nie zawodowo ale jednak. Dziadkowie mieli takie cuś co się nazywało działka pracownicza i tam rosła czereśnia. Wielka jak cholera i co roku oblepiona owocami. I jeszcze gałezie miała tak zaprogramowane, że wygodnie się po niej chodziło.
    Jak wlazłem z wiadrem zaopatrzonym w hak to po 3 godzinach schodziłem z pełnym i jeszcze byłem nażarty do oporu.

--

• sendivigius 25.08.19, 00:56

> Bo podobno nie ma komu tego robic w Polsce.
    > Kiedys w liceum pojechalem z kolega na czeresnie. Zbieralismy od 6 do poludnia
    > i uzbieralismy po pol wiadra. Kobita obejrzala i mowi ze zarobilismy po 10 zlo
    > tych ....Nie starczyloby na jedno piwo za to. Zbieralismy dalej do 16.00 , skoc
    > zylismy z sadu przez plot z wiadrami i opierdolilismy te czeresnia na targu w B
    > ydgoszczy po 70 zotych za kilo. Wiaderka tez poszly, po 5 dych.
    > I to byl jedyny sposob zeby zarobic na tych pierdolonych czeresniach.

Oto bohater walki z komuna. Pod....ic i przez plot. Wiaderko tez. Kwiat "kapitalizmu i demokracji". A jakby go dupneli to by krzyczal ze jest "ofiara represji". I potem chodzil po IPNach, nawet u Rachonia by cos opowiedzial o krawym rezimie i swojej walce o wolnosc dla czeresni.
  • pigeon_shit_dust 26.08.19, 17:15
    Czy ty wiesz co to bylo za PRL "liceum"?

Ja rozumiem ze teraz magistra robi sie po szkole podstawowowj, ale moze gdzies slyszales co to jest? Liceum? LO? Liceum Ogolnoksztalcace?
  • lastboyscout 26.08.19, 19:20

Oto bohater walki z komuna. Pod....ic i przez plot. Wiaderko tez. Kwiat "kapitalizmu i demokracji". A jakby go dupneli to by krzyczal ze jest "ofiara represji". I potem chodzil po IPNach, nawet u Rachonia by cos opowiedzial o krawym rezimie i swojej walce o wolnosc dla czeresni.

To w zupelnosci wypelnia definicje czerwonego a potem rozowego polskiego (?!) buraka.

Zbyt glupi i leniwy aby zarobic kradnie cudza wlasnosc, dorobia do tego ideologie, potem wypina "patriotyczna" piers "bohatera" do medalu a zlodziejska lape do specjalnych i rzadowych, chicby zagranicznych emerytur aby moc szydzic z uczciwych frajerow.
    W miedzyczasie donosi na wszystkich na jakich sie da a juz na pewno na tych, ktorzy nazwa to wszystko zwykla podloscia ...

--
    ..."I dlatego właśnie żądania środowisk żydowskich nie zostaną spełnione. To by spowodowało bunt w kraju, jest absolutnie nie do przyjęcia ... żadnej restytucji być nie może"... POlskie łżeElyty wink
  • cojestdoktorku 28.08.19, 08:52
    >Kochasz PGR to je zrób. Ktoś ci broni.

nie nie kocham, do niczego dizś niepotrzebne
    ale wtedy potrzebne były, mozna im było dać po ludzku szansę z korzyścią dla wszystkich
    tyle ze nowi talibowie (tym razem ze skrzywieniem w prawo zamiast w lewo) wymyślili ze wszystko powinno być prywatne, bo robili porzadek po poprzednich talibach co mówili ze wszystko powinno być państwowe
    i jedni i drudzy dogmatycy byli w błedzie

--
  • zimna-wodka 28.08.19, 16:07
    cojestdoktorku napisał:

> >Kochasz PGR to je zrób. Ktoś ci broni.
    >
    > nie nie kocham, do niczego dizś niepotrzebne
    > ale wtedy potrzebne były, mozna im było dać po ludzku szansę z korzyścią dla ws
    > zystkich

Szansę dawali. Prosili żeby przejmować. Dawali preferencyjne kredyty a chętnych nie było.
    A twoje rozumowanie przekracza granice absurdu. A co - robotnik czy inżynier to nie miał prawa do pracy? Fabryki produkujące badziewie też trzeba było zachować tak samo jak PGR.

W zasadzie w ogóle nie należało nic zmieniać. Bo nie dało się utrzymać istniejącej sytuacji przy otwartej gospodarce. Bo nawet zaporowe cła nie dawały szans na utrzymanie produkcji Polonezów czy radioodbiorników Meluzyna.

Ale w gospodarce socjalistycznej - OK. Bez wymienialnej złotówki bylibyśmy dzisiaj bogaci. Tylko w co?
    --

• sendivigius 28.08.19, 22:01
    zimna-wodka napisał:

> Szansę dawali. Prosili żeby przejmować. Dawali preferencyjne kredyty a chętnych
    > nie było.
    > A twoje rozumowanie przekracza granice absurdu. A co - robotnik czy inżynier to
    > nie miał prawa do pracy? Fabryki produkujące badziewie też trzeba było zachowa
    > ć tak samo jak PGR.
    >
    > W zasadzie w ogóle nie należało nic zmieniać. Bo nie dało się utrzymać istniej
    > ącej sytuacji przy otwartej gospodarce. Bo nawet zaporowe cła nie dawały szans
    > na utrzymanie produkcji Polonezów czy radioodbiorników Meluzyna.
    >
    > Ale w gospodarce socjalistycznej - OK. Bez wymienialnej złotówki bylibyśmy dzis
    > iaj bogaci. Tylko w co?

Na skleroze to podobno dobrze jesc ryby, ale czy uszkodzenia w mozgu ktore juz nastapily mozna odwrocic to mniej pewne.

PRL obecnie sie przedstawia w kontrascie do 2019. W 1989 zrobiono klik myszka i wszystko bylo juz tak jak teraz. Ci ktorzy na amnezje nie cierpia zwroca uwage ze smartfony to dopiero ostatnie 10 lat, czyli 20 lat po koncu PRLu. W 89 nie bylo nawet myszki (Windows chodzil pod DOSem przypominam, a PC kosztowal majatek) aby zrobic klik, nie mowiac o internecie.

Przyklad z Polonezem:

The FSO Polonez was a Polish motor vehicle that was produced from 1978 to 2002.

en.wikipedia.org/wiki/FSO_Polonez

Tak, tak a jeszcze w 1996 czyli 7 lat po upadku PRLu:

1996 (February) First series of the new FSO Atu 1.6 GLI sold - produced from December 1995 to February 1996. (June) Mass production of the FSO Polonez Atu 1.6 GLI and FSO Polonez Atu 1.4 GLI 16V, very few cars in FSO Polonez Atu 1.9 GLD specification with Diesel engine.

Jak widac tez z wolumenu produkcji Polonez jest bardziej "demokratyczny" niz komunistyczny. NIe mowiac o tym to za komuny trzymal standard a za demokracji stal sie przestarzaly.

A tak na marginesie zauwaz ze Skoda, Dacia czy Tatra sa do dzis. W tych samych miejscach a na Zeranu hula wiater zimny.

Jesli zas chodzi o Meluzyne to mam do dzis na daczy w PL, zadne cyfrowe badziewie nie ma takiego dzwieku. Dopiero te z najwyzszej polki na ktore malo kto moze sobie pozwolic. Meluzyna i Kleopatra to byl sprzet ktorego dzisiejsze nastolatki moga tylko zazdroscic.

PGR - gadasz glupstwa. Po pierwsze jakie kredyty - chyba jaja sobie robisz. Przypomnij sobie co zrobil Balcerowicz z kredytami, ilu rolnikow poplynelo do gory brzuchem, przeciez ta cala Samoobrona wziela sie wlasnie z tego, a ty teraz bajki opowiadasz. Po drugie i najwazniejsze. Organizacja indywidualnego gospodarstwa jest inna niz PGRu. Tego sie nie zrobi w tydzien ani rok, wymaga innych predyspozycji, wiedzy i jeszcze duzo wsparcia. Po trzecie nikt nie dawal zadnej ziemi. PGRowcy dostali jakies male odprawy ale nie byly one w zaden sposob wystarczajace na uruchomienie czegokolwiek. Po czwarte gdyby tak dawali ziemie to sam bym wzial ale nic nie dawali, w obliczu totalnej biedy i bezrobocia sam sie wtedy rozgladalem wiec wiem o czym mowie.

Odbijasz sie od sciany do sciany w swoim rozumowaniu. Mowisz ironicznie ze nie nalezalo nic zmieniac. Owszem nalezalo zmieniac, bo zmiany sa stalym elementem zycia i wciaz zachodza ale zmiany z glowa a nie metoda wrzucania granatu w szambo. Mowiac inaczej aby szybko zbudowac Bizancjium w Warszawie sprzedano moje miejsce pracy za grosze. Kasa do warszawki a takim jak ja sie kazano bujac. Kapitalizm, q.. jeego mac.

• zimna-wodka 28.08.19, 22:58
    Fakt. W 2002 roku wyprodukowano 83 sztuki tego pojazdu. Sam miałem to gówno kupione w 1995 roku. Wydawało mi się, że nowe, choć polskie, będzie lepsze od 10 letniego zachodniego. Jak w 1998 przesiadłem się na Nissana zrozumiałem, że byłem idiotą.
    Miałem i Kleopatrę. Nawet znalazłem jeden jedyny punkt w pokoju, w którym było słychać efekt stereo. Tylko należało siedzieć bez ruchu i nie oddychać. Znów w okolicach 1995 roku przesiadłem się na Kenwooda + kolumny Jamo i "poczułem różnicę". Kenwood to może nie jest najlepsza marka ale nic lepszego w sklepach wtedy nie było.

Balcerowicz zrobił z kredytami chyba w 90 roku. Wtedy jeszcze PGR-y były. Ziemi po zlikwidowanych PGR-ach Tusk nie zeżarł. Czekała na nowego pana. Kredyty dla ex-pracowników PGR na zakup tej ziemi były na prawdę interesujące. Ponadto zawsze paru mogło się zebrać i zrobić ściepę.
    Tylko, że wszyscy wiedzieli, że na ziemi nie da się pracować od 8 do 16 i korzystać pełnymi garściami z socjalu. Przynajmniej wtedy gdy nikt nie dokłada do interesu. A do zapierdolu takiego jaki jest w prywatnym gospodarstwie nikomu się nie spieszyło.

Oczywiście, można pitolić, że kiedyś wszystko było lepsze. Ale to przywilej bardziej mojego wieku niż twojego.

W PRL zarabiałem różnie. Raz bardzo dobrze, raz znakomicie, raz rewelacyjnie. Teraz na emeryturę więc zbieram kwity. Przy rozwiązaniu, że liczy się najlepsze 10 lat powinienem mieć kokosy. A tu chuj - wszystko gdzie pracowałem padło, papiery zginęły więc policzą mi najniższą krajową. Plus składki od 91 roku jak poszedłem na swoje. Zdziwię się jeśli dostanę 2000.
    Ja mam znacznie więcej do żałowania niż ty. Tylko nie dorabiam do tego żadnej teorii. W 89 r. polska gospodarka nie potrafiła wyprodukować nic co by nie odstawało in minus od standardów światowych. Wymienialna złotówka musiała doprowadzić do zderzenia narodowego chłamu z tym co potrafi wyprodukować zachód. Chłam bronił się ceną, szczególnie gdy startowaliśmy od poziomu płacy rzędu 30 usd. Ale szybko ludek zrozumiał, że lepiej wydać większe pieniądze na dobry towar niż wyrzucić mniejsze. I dlatego Polonez odszedł w niebyt mimo, że był całkiem dużym samochodem za faktycznie małe pieniądze.

--

• sendivigius 29.08.19, 00:35
    zimna-wodka napisał:

> Fakt. W 2002 roku wyprodukowano 83 sztuki tego pojazdu. Sam miałem to gówno ku
    > pione w 1995 roku. Wydawało mi się, że nowe, choć polskie, będzie lepsze od 10
    > letniego zachodniego. Jak w 1998 przesiadłem się na Nissana zrozumiałem, że był
    > em idiotą.

Ale w 1995 to juz bylo 5 lat demokracji!!! O co ci chodzi. Czemu ta demokracja nie zadzialala? Komunistyczny Palac Kultury komuna zbudowala w 3 lata a demokracja w 5 nie mogla samochodu!

> Oczywiście, można pitolić, że kiedyś wszystko było lepsze. Ale to przywilej bar
    > dziej mojego wieku niż twojego.

Eh nie. Oczywiscie ze bylo nominalnie gorsze bo jest postep. Pamietam stare lodowki i stare odkurzacze i tym podobne. Pamietam tez jak wygladaly amerykanskie samochody gdy przyjechalem w 90. Postep technologiczny jest ciagle, dzis slynny hamerykanski superkomputer Cray wyglada jak ten wlasnie Polonez. Czyzby byl komunistyczny?

Ja mowie o spoleczenstwie. Bylo lepsze. To znaczy bardziej rowne dochodowo i o wiekszej mobilnosci spolecznej. Ponadto bardziej zintegrowane, obywatelskie i ogolenie ogarniete. Czy dzis 10 mln Solidarnosc jest mozliwa? Albo wsparcie jednej grupy zawodowej dla drugiej? Dzis nawet sasiedzi nie znaja sie na klatce schodowej a szkoly z wychowania i oswiaty przeszly na model korporacja-klient. Najwazniejsze jednak i to jest to czego mi zal w dzisiejszych czasach bylo poczucie sprawczosci i samodzielnosci w spoleczenstwie. Bylo przekonanie - "chcemy miec, musimy zrobic sami". Dzis spoleczenstwo przypomina smutny festiwal w Opolu - spiewaja same covery z czasow komuny. Spoleczenstwo bezplodne i ogladajace sie na dobrego wujka z Zachodu, bez wizji konsumujace odpady z panskiego stolu, nawet nie tyle w sensie materialnym co mentalnym.

> Ja mam znacznie więcej do żałowania niż ty. Tylko nie dorabiam do tego żadnej t
    > eorii. W 89 r. polska gospodarka nie potrafiła wyprodukować nic co by nie odsta
    > wało in minus od standardów światowych.

To calkiem nie o to chodzi. Duza czesc gospodarki to low-tech. Wegiel jest wegiel, miedz jest miedz, prad jest prad, kartofle i mieso to kartofle i mieso, tarcica, cement, kwas siarkowy i tak dalej. Druga duza czesc to middle-tech. Spodnie to spodnie, widelce to widelce, zarowki takie same jak w USA i tak dalej. W istocie pozostawal sektor high-tech ktory byl mniej zaawansowany, choc i tu byly osrodki zaawansowane, szczegolnie te ktore produkowaly na rynek indywidualny (np. wojsko) a nie na masowy. Powiedziec tu chce ze na rynku sa nie tylko nowe Mercedesy ale sa tez uzywane samochody roznych marek, ktore jednak spelniaja swoje zadania, za wyjatkiem szpanu. W ten sam sposob gospodarke nalezalo unowoczesniac a nie niszczyc bo oprocz produkcji towarow gospodarka tez ma zadania spoleczne co w dlugim okresie przeklada sie na sprawy polityczne, wiec istnienie panstwa jako calosci. Obawiam sie ze dzis w referendum gdyby przyszlo do glosowania o przylaczenie Ziem Zachodnich to rezultat bylby inny.

A tak na marginesie - co dzis takiego nowoczesnego produkuje polska gospodarka? Uslugi produkcyjne to glowny eksport. Obce fabryki, gdzie polski pan Kazio przykreca srobki. Gdzie te polskie Nissany, ktorych nie pozwalala produkowac komuna, gdzie polskie procesory i i-phony, gdzie polskie leki ktore nie powstaly z powodu komunistycznych opresji. To juz 30 lat, niedlugo demokracji bedzie dluzej niz komuny. Wszystkie problemy gospodarcze rozwiazano tak ze pojechalim na arbajt. Aby nie komplikowac i zaoszczedzic to arbajt przyjechal. Pisalem to juz kiedys ale powtorze. Murzynowi ktorego zlapali w Kongo i zawiezli na plantacje do Alabamy standard zycia sie poprawial - tyle ze byl niewolnikiem.

> szczególnie gdy startowaliśmy od poziomu płacy rzędu 30 usd.

W Polsce waluta jest zlotowka, nie ma znaczenia ile to USD a ile mongolskich turgikow.
  • zimna-wodka 29.08.19, 01:32
    sendivigius napisał:

1. Fakt. W Polsce jest złotówka a nie tugriki. Ale jak się zarabia 30 USD miesięcznie to kupno samochodu za 10K USD stanowi pewien problem.
    No i jeszcze są takie duperele jak części czy serwis. W 95 roku ta infrastruktura była bardzo słaba o ile w ogóle była. A Poloneza czy Żuka naprawił pan Kazio albo wiejski kowal. I to było głównym atutem polskiej motoryzacji.

Sam pozbyłem się Nissana przez wycieraczki. Rozwalił się jakiś duperelny kawałek plastiku łączący popychacz z piórem wycieraczek i kicha. Serwis takiego gówna za 5 zł nie ma, w Hamburgu też nie mają, trzeba z Japonii. Czyli 3 miesiące. Jak to słyszysz na początku listopada a samochód jest potrzebny to można się wkurwić.

2. 5 lat demokracji nie starczyło na zniwelowanie luki technologicznej jaka powstała i zwiększała się przez cały czas trwania słusznieminionego ustroju. Opracowanie nowoczesnego samochodu, konstrukcji i technologii wymaga ogromnych pieniędzy i ogromnego zaplecza technicznego. Pieniądze to najmniejszy problem. Ale kto ma to zrobić? Ilu polskich inżynierów pracowało przy takich tematach? Jakie mamy doświadczenia, licencje, patenty? Zero takie same jak pan Zbyszek.

Nie wiem czy PKiN był wielkim wyzwaniem technicznym. Ale ruscy pobudowali takich od cholery u siebie więc raczej wiedzieli jak to ugryźć.

2. W dziedzinie low tech - OK. Węgiel to węgiel , miedź to miedź. Choć z miedzią to nie jest takie proste. Ale już midle-tech to inna bajka. Pamiętam widelce, które niemiłosiernie się krzywiły i rdzewiały, noże które łamały się przy próbie posmarowania chleba masłem, buty przypominające imadła w których się chodziło bo nie ma innych. I takie bluzy w niebieską kratę, w których chodzili wszyscy bo naprodukowano tego jakieś kosmiczne ilości i leżało w sklepach.
    Widać zapomniałeś co w tej dziedzinie można spartolić.
    W dziedzinie hi-tech masz sporo racji. Ale coś jednak spowodowało przejście od płacy 30USD do 1000 USD. Nie wiem czy jest wielką różnicą czy pracuje się w fabryce, której właścicielem jest Polak czy w takiej należącej do Niemca.
    Stworzenie dużych koncernów na miarę VW czy Boeinga to proces na dziesiątki lat. Szczególnie kiedy zaczyna się praktycznie od zera. A w związku z tym przypomniał mi się nasz hit eksportowy. Cały świat chciał u nas kupować i mogliśmy przebierać w odbiorcach. To były kosy. Nie ptaki tylko takie narzędzia do ścinania (koszenia) owsa, trawy i innych takich. A nie jest łatwo przestawić się z produkcji kos na mikroprocesory.
    Na razie pchamy się tam gdzie można, gdzie nie ma bariery wejścia i barier technologicznych. Np. informatyka. Potem może będzie coś więcej. Może za kilka/kilkanaście lat wyrośnie jakiś polski potentat szanowany na całym świecie. Ale to długi i trudny proces.

Sprawy społeczne. To chyba najciekawszy temat ale nie na dzisiaj i nie na ten wątek.
    --

• sendivigius 30.08.19, 15:13
    zimna-wodka napisał:

> sendivigius napisał:
    >
    > 1. Fakt. W Polsce jest złotówka a nie tugriki. Ale jak się zarabia 30 USD miesi
    > ęcznie to kupno samochodu za 10K USD stanowi pewien problem.

A ty wiciaz o mongolskich turgikach. Wiekszosc ludzi jezdzi tramwajem i autobusem a juz na pewno tak robila w 1989. Jesli przeliczysz pensje na bilety tramwajowy lub PKP to masz regres a nie postep. Jest bardzo dluga lista dobr i serwisow ktore dadza regres, na przyklad mieszkania, medycyna, oswiata, wypoczynek, bezpieczesntwo osobiste i tak dalej.

To, miedzy innymi, pokazuje ze oceniasz zmiany wedlug swojego koszyka konsumpcji, sa inne i jest ich wiekszosc. I na tym polega problem. Glowni wykonawcy aparatu propagandowego sa maja taki koszyk jak ty wiec chwala postep. A ci z PGR? Juz uzgodnilismy ze to nie ludzie i zaorac.
  • zimna-wodka 30.08.19, 16:23
    Nie rozumiem. Tugriki to ty wymyśliłeś. Parę innych rzeczy takoż:
    - mieszkania - faktycznie nie było wolnego rynku No i ziemia zdrożała co chyba jest naturalne
    - medycyny prywatnej też prawie nie było. Więc była tania jak wszystko czego nie ma.
    - oświata też była tylko darmowa czyli tania.
    - wypoczynek był tani do państwo dopłacało do FWP. A i standard był nieco inny. Królowały chatki z dykty i wspólne wc dla całego ośrodka.
    - co to bezpieczeństwo osobiste? broń czy bodyguards? Nie mogę z tym dyskutować bo nie wiem jak zmieniły się ceny broni i ile przed 89 r. kosztował ochroniarz. Na pewno było lepiej bo za komuny mogłeś kupić za flaszkę kałacha a teraz pogonili ruskich i podaż znacząco zmalała. W zasadzie można wprowadzić z powrotem wojska radzieckie coby zwiększyć podaż broni wszelakiej albo wystąpić do UE o dopłaty. Przynajmniej w zakresie broni maszynowej.

Ale jak masz potrzebę to znam firmę handlującą m.in. czołgami. Ostatnio mieli Leopardy. Prawie nowe, Niemiec płakał jak sprzedawał. A za komuny mogłeś kupić Leoparda i to przez internet?

Być może należźało zachować PGR-y do dziś, tak samo FWP dla tych z PGR, państwowe budownictwo mieszkaniowe. No i państwowe szkolnictwo, szczególnie to wyższe. Bo jak było tylko państwowe to obejmowało tylko 7% roczników. Student był zjawiskiem rzadkim a jeśli się wywodził z PGR to dostawał punkty za pochodzenie, stypendium i akademik za frajer.
    A teraz 50% studiuje. I jeszcze za to płacą. Tylko tych punktów za pochodzenie żal.

--

• sendivigius 30.08.19, 21:33
    zimna-wodka napisał:

> - co to bezpieczeństwo osobiste? broń czy bodyguards? Nie mogę z tym dyskutowa
    > ć bo nie wiem jak zmieniły się ceny broni i ile przed 89 r. kosztował ochroniar
    > z.

Mam na mysli fale przestepczosci. Gdy panstwo wycofuje sie ze swojego psiego obowiazku zapewnienia bezpieczenstwa to ludzie musza robic to sami, co kosztuje. Skad sie wzial szal drzwi antywlamaniowych, kraty w oknach, grodzone osiedla, ochroniarze w kazdym sklepiku, miasteczka rzadzone przez Proszkow i Wolomin? O roznych "bezpiecznych kasach oszczednosci" i amebergoldach nie wspomne.

Na pewno było lepiej bo za komuny mogłeś kupić za flaszkę kałacha a teraz po
    > gonili ruskich i podaż znacząco zmalała.

Miejska legenda. I to niespojna. Z jednej strony mowicie jak to za komuny za byle co rozstrzeliwali a z drugiej ze kazdy soldat handlowal bronia i amunicja. A oczywiscie, ze jakby go zlapali na sprzeniewierzeniu mienia panstwowego to bylby niewinna ofiara represji komunistycznych. Dobra propaganda wlasnie polega na tworzeniu przekazu wewnetrznie sprzecznego.

> ..... A za komuny mogłeś kupić L
    > eoparda i to przez internet?

Tu mnie masz. Przyznaje ze to jeden z pozytywow upadku komuny. Pomysl ze twoj sasiad wpadnie na taki pomysl.

> Bo jak było tylko państwowe to obejmowało tylko 7% roczników.

To prawda, bo to byly studia na serio. Na pewno gdyby komuna trwala to by troche uroslo ale nie do dzisiejszych 42% (jak pamietam dokladne dane). To niepotrzebne marnotrastwo i sluzy nie wiadomo czemu choc w poczatkach sluzylo maskowaniu bezrobocia.

> iskiem rzadkim a jeśli się wywodził z PGR to dostawał punkty za pochodzenie, st
    > ypendium i akademik za frajer.

Za frajer to sie skonczylo za Gomulki ale fakt byl tani w porownaniu do lokali na miescie.

> .... Tylko tych punktów za pochodzenie
    > żal.

Nie, dzis nie maja sensu, ale mialy sens gdy byly. Inne czasy.
  • sendivigius 29.08.19, 04:55
    zimna-wodka napisał:

> W 89 r. polska gospodarka nie potrafiła wyprodukować nic co by nie odsta
    > wało in minus od standardów światowych.

Na to pytanie mozna odpowiedziec jeszcze inaczej. Dobra, a w ktorym roku potrafila?

1946 - oj chyba nie (to jasne - komuna)

1938 - czyzby? Moze ktos pokaze dane statystyczne per capita np. dla produkcji samochodow, lub radioodbiornikow lub czegokolwiek co wtedy bylo high-tech (BTW winna komuna).

1921 - tez nic sobie nie przypominam. Aha zabory. A ktory z zaborcow byl komunistyczny?

1792 - winna komuna.

966 - winna komuna

Jak widac z przegladu historycznego w 89 winna byla komuna, natomiast wczesniej? Wczesniej nie mozna bylo nic produkowac bo NAROD sie sposobil do walki z komuna. Obecnie zas walczy z zakonspirowanymi resortowymi dziecmi. I tak bedzie ciagle. Tymczasem komunistyczne Chiny robia wiecej samochodow niz cala demokratyczna Europa.

• zimna-wodka 29.08.19, 09:58
    sendivigius napisał:

> zimna-wodka napisał:
    >
    >
    > > W 89 r. polska gospodarka nie potrafiła wyprodukować nic co by nie od
    > sta
    > > wało in minus od standardów światowych.
    >
    > Na to pytanie mozna odpowiedziec jeszcze inaczej. Dobra, a w ktorym roku potraf
    > ila?

W 2019.
    --

• dorota_333 23.08.19, 09:05
    Patrzę i nie wierzę własnym oczom. Sędzia Cichocki, wówczas prezes Sądu Okręgowego w Gliwicach robił sobie nagie zdjęcie i przesyłał je Emilii. Tylko nerwowy śmiech pozostaje. Co jeszcze wymyślili?

wyborcza.pl/7,75398,25112060,hejt-nagie-zdjecia-i-posty-na-twitterze-sedziemu-cichockiemu.html#S.main_topic-K.C-B.3-L.1.maly

W Stanach po takim wybryku przestałby być sędzią.
  • pigeon_shit_dust 23.08.19, 12:51
    dorota_333 napisała:

Co jeszcze wymyślili?

Skonczy. Skonczy. Dobre. co?
    Skonczy, nie zmieni.
    --
  • dorota_333 23.08.19, 15:08
    W tym sensie, że wezmą za mordę niezależne media i zrobią kilka pokazowych procesów internautom pyskującym? Niestety, to możliwe.

• dorota_333 27.08.19, 20:53
    … zostanie wymuszona, jakby ktoś chciał lekkomyślnie z mediami rozmawiać:

wyborcza.pl/7,75398,25127795,chcial-sypac-nawiazal-kontakt-z-wyborcza-nagle-zamilkl.html#S.DT-K.C-B.1-L.1.duzy

To nie do uwierzenia. A więc już państwo mafijne.
  • pigeon_shit_dust 27.08.19, 21:06
    dorota_333 napisała:

> … zostanie wymuszona, jakby ktoś chciał lekkomyślnie z mediami rozmawiać:

> To nie do uwierzenia. A więc już państwo mafijne.

Spoko, byle do wyborow.

--
  • dorota_333 30.08.19, 20:12
    To jest naprawdę sensacyjne: nie wiadomo, gdzie jest sędzia Cichocki. Udzielił Onetowi wywiadu, którego nie autoryzował, bo portal nie może się z nim skontaktować. SĘDZIA ZNIKŁ. Nawet rozmowa telefoniczna byłaby dla niego ryzykiem kardiologicznym, tak twierdzi nowy pełnomocnik.
  • wajueji 29.08.19, 05:12
    pinglun帖子哈哈

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka