Dodaj do ulubionych

Pińcet plus pod Giewontem

23.08.19, 09:19
… czyli to się musiało w końcu zdarzyć. Najazd nieprzygotowanych do chodzenia po górach tłumów na Tatry musiał kiedyś skulminować tragedią. Przypadek, że akurat taką.

"- Byliśmy na Herbacianej Przełęczy. Dużo ludzi było na szlaku wiodącym w górę. Byli ludzie w kopule szczytowej, przy samym krzyżu, byli też na szlaku zejściowym - relacjonuje stacji RMF przewodnik tatrzański. - Z daleka było słychać grzmoty i ludzie jeszcze szli do góry. Proponowałem, najpierw bardzo grzecznie, żeby stamtąd zeszli jak najszybciej, dopóki się nic nie dzieje. Nie bardzo chcieli słuchać, więc potem użyłem trochę mocniejszych argumentów - dodaje.

Dwie minuty później piorun uderzył po raz pierwszy. Przewodnik zszedł ze swoją grupą z Giewontu przed nagłym załamaniem pogody.

- Zaczął się chaos, panika. Latały kamienie takie jak pięść i większe, w promieniu 100 metrów to się rozprysło. Samego uderzenia nie widziałem, jak się odwróciłem to już kamienie fruwały wokół nas, wszędzie - opowiada mężczyzna."

wiadomosci.wp.pl/giewont-dramatyczna-relacja-przewodnika-tatrzanskiego-wokol-nas-fruwaly-kamienie-6416373721168001a

Czytam, że jakaś pani na Kondrackiej Kopie rozłożyła parasolkę, kiedy zaczęło padać. Z parasolką w góry?? Piorun ją poraził, bo niby gdzie miał uderzyć, jak stworzyła takie warunki.

Z tego co czytam turyści w górach już żadnych reguł nie przestrzegają. Idą na szlak późno, po dobrym obiedzie z piwkiem, w sandałach. Źle ubrani, nie sprawdzający pogody. Zawodzi ich nawet elementarny rozsądek: jaka jest przyjemność w oczekiwaniu pod szczytem w kolejce na wejście?

No i w końcu w kolejkę ludzi pod Giewontem pierdyknęło. Zdziwieni? Zaskoczeni? Tylko ratowników mi żal, mieli sądny dzień wczoraj.
Edytor zaawansowany
 • pigeon_shit_dust 23.08.19, 12:48
  Biala nylonowa skarpeta tez nie zaizoluje od pradu przy takeij roznicy potencjalow sad
 • dorota_333 23.08.19, 15:10
  Czytam relacje i się dziwuję. "Wyszliśmy z hotelu o 11". Hm.

  No, było to ostrzeżenie. Zobaczymy, jak zadziała.
 • pigeon_shit_dust 23.08.19, 15:25
  dorota_333 napisała:


  >
  > No, było to ostrzeżenie. Zobaczymy, jak zadziała.


  dorota_333 napisała:


  > No, było to ostrzeżenie. Zobaczymy, jak zadziała.

  "Dziennikarze pytali naczelnika TOPR, czy po czwartkowej tragedii w Tatrach i uderzeniach piorunów w Giewont nie należy rozmawiać o postawionym tam krzyżu. Jan Krzysztof mówił, że 15-metrowa konstrukcja oczywiście nie podnosi bezpieczeństwa, ale usuwanie takiego symbolu "byłoby nie do przyjęcia" dla wielu osób."

  Za to krzewy i ozdobne drzwka na babcinym cmentarzyku nie musialy. Po mojej skardze do kurii, jebur- pedofil wzial sie za porzadki na cmentarzu. Chwasty wprawdzie zostaly ale kazal wyciac wszystkie tuje, bukspzany i co tam sobie dobrzy parafianie posadzili przez ostanie 50 lat. Nasze dwie 20 letnie, 6 metrowe tuje tez poszly pod pile ....
  Musial sie domyslic mniej wiecej kto doniosl, bo wygolil tylko "nasza" polowe cmentarza.
  Jak ja ich kurw czarnych nienawidze.


  --
  www.youtube.com/watch?v=l9EzK-719aE
  www.youtube.com/watch?v=LYcNa2w-HYI
 • zimna-wodka 23.08.19, 15:38
  Jest góra i ma szczyt. Na samym szczycie stoi 15 metrowy kawał metalu i ma kształt krzyża
  Nie jestem fizykiem ale wydaje się że jak ma jebnąć to w ten metal i to niezależnie od jego kształtu. No bo gdzie?

  To okazuje się bardziej skomplikowane i to nie od strony fizyki. Zwraca na to uwagę mój ulubiony portal i aż trzęsie się z oburzenia. Warto zacytować i wielkie tytuły i fragment tekstu bo mogą szybko zniknąć.

  Szczyt bezczelności! "Fakt" już znalazł winnego tragedii, która rozegrała się w górach: "Zabójczy krzyż na Giewoncie"

  "Nawet w obliczu śmierci i potęgi żywiołu, lewacy walczą z Bogiem. W ich paranoidalnym świecie, krzyż na Giewoncie zabija"

  Aberracja! Na konferencji TOPR dziennikarze pytają o usunięcie krzyża z Giewontu. Ziemiec: "Słowa św. Jana Pawła II aktualne"

  No i uzasadnienie - czemu to na Giewoncie nie działają prawa fizyki lecz metafizyki:

  "A ludzie wierzący idą swoją drogą. Widzą dalej, głębiej, dzięki czemu mają siłę przetrwać najcięższe doświadczenia. Dzisiejsza burza była zjawiskiem, jakiego nie widziano w Tatrach od dziesięcioleci. Ostatnio tak silna nawałnica miała miejsce w 1939 roku. Jak przypominają lokalne media, 15 sierpnia 1939 r. w pogodny dzień nad Świnicę niespodziewanie nadciągnęła burzowa chmura, a huk po uderzeniu pioruna poruszył kamienną lawinę. Zginęło sześć osób, kilkanaście zostało rannych. Internauci zauważają pewien związek, widoczny pewnie jedynie dla katolików. Obie daty wypadają w święta maryjne. Mówią, że nie ma przypadków, są jedynie znaki. Z pewnością. I jest też pewność, że gdyby nie siła wiary, wiele rodzin ofiar tych i innych tragedii, nie miałoby siły, by przezwyciężyć swój ból. Nie tylko w doświadczeniach indywidualnych, ale i doświadczeniach całego narodu, który przetrwał chwile największego uciemiężenia właśnie dzięki tej sile. Krzyż wniesiony w 1901 roku w znoju i trudzie przez kilkaset osób na Giewont, jest tego wyrazem. Jest symbolem polskości."

  No i git. Maryja skonsultowała się z Zeusem i w ramach ćwiczeń jebła w krzyż żeby sprawdzić czy działa. Działało i Maryja dostała zal z piorunoznawstwa.

  --
  pepe napisał: Póki więc można, warto się starać.Już prawie nie można, nie zauważył Pan?

  kadi napisał:To staraj sie Pan.Bo ja to pierdole.
 • deco.derr 23.08.19, 15:49

  Polskosci?
  Mozna sprzedac Giewonta Trumpowi. I po krzyku, znaczy krzyzu.
 • dorota_333 24.08.19, 11:03
  Czyli sytuacja rozwija się typowo. Mamy pod tragicznym pretekstem nawalankę pt. brońcie krzyża; obie strony cos dla siebie znalazły. Przy czym cytat prawdziwy aż do bólu.

  Jednak myślę, że władze samorządowe będą musiały jakoś racjonalnie tę sprawę uporządkować. Połączenie krzyż+burza+turyści raczej nie powinno być powtarzane, a podobno piorun wali w krzyż średnio 10 razy w roku. Coś z tej układanki trzeba usunąć.
 • sendivigius 23.08.19, 15:36
  dorota_333 napisała:

  > … czyli to się musiało w końcu zdarzyć.

  wiadomosci.onet.pl/kraj/burza-w-tatrach-sledztwo-prokuratury/5b4ggjt

  - Sprawę zarejestrowaliśmy i wyjaśniamy w kierunku artykułu 155 Kodeksu Karnego, czyli nieumyślnego spowodowania śmierci czterech osób, bo takie mamy na tę chwilę ustalenia. Będziemy ustalać wszystkie okoliczności tego zdarzenia i odtwarzać przebieg zdarzenia. Chcemy zebrać wszystkie niezbędne materiały i przesłuchać świadków - powiedziała prok. Bogdanowicz.

  Szanowny pani prorok:

  1. Nalezy zmienic kwalifikacje bo Zeus czyni wszystko umyslnie, choc w gniewie
  2. Na swiadka powolac zone Here
  3. Jak sie nie stawi to wyslac europejski nakaz aresztowania do Grecji

  Jezeli zas szanowna pani prorok wierzy w innego Boga to sprawy komplikuja sie jeszcze bardziej.

 • pigeon_shit_dust 23.08.19, 15:52
  Za ofiary w Rytlu poszlo siedziec dwoch meteorologow, Partia sprawdzi kto zle postawil dobry krzyz i tez konstruktor pojdzie gibac.
 • pigeon_shit_dust 23.08.19, 16:13
  Ale widze ze jak nie pyknie was szybko kryzys, to wszyscy w Polsce pomalu dostniaecie pierdolca. Rybka psuje sie od glowy ( i na glowie).

  myfitness.gazeta.pl/myfitness/7,166676,25109407,anna-lewandowska-staje-na-glowie-i-zdradza-swoje-plany.html#s=BoxLSImg5
  Jak staniecie no tam na glowie wszyscy razem to bedzie dopiero problem.A w kryzysie wroci normalnosc i wlaka o byt oraz przetrwanie, w czym jestesci calkiem niezli.
 • dorota_333 24.08.19, 11:05
  To jest pani, która robi dobry biznes na lansowaniu się w mediach. Dzieki temu sprzedaje te wszystkie obozy i batoniki. Stać ją pewnie na wiele więcej niż stanięcie na głowie.

 • pigeon_shit_dust 24.08.19, 14:21
  dorota_333 napisała:

  > To jest pani, która robi dobry biznes na lansowaniu się w mediach. Dzieki temu
  > sprzedaje te wszystkie obozy i batoniki. Stać ją pewnie na wiele więcej niż sta
  > nięcie na głowie.

  Kuba WOjewodzki za jedno pokaznie sie na Instagramie z produktem kasuje od 200- 500 . Tysiecy.
  Na szczescie ( nie wasze) Polacy nie wierza w waluty obce, wierza w zlotowke. Mimo calego tego gadania Wiec te wszystkie pieniazki ktore teraz sobie tak radosnie rozdajecie i bierzecie beda warte kiedys tylko tyle ile warte beda tez zlotowki smile  --
  www.youtube.com/watch?v=l9EzK-719aE
  www.youtube.com/watch?v=LYcNa2w-HYI
 • 2leor1931 24.08.19, 10:32
  To nie żelazny krzyż na Giewoncie, który ściągnął pioruna, jest winny za czwartkową (22.08.2019) tragedię w Tatrach. Winne jest nieprawidłowe uziemnienie odgromnika znajdującego się na krzyżu, jeśli w ogóle jest! Gdyby kabel uziemnienia był o odpowiednim przekroju oraz oddalony od ścieżki wejścia z łańcuchową poręczą, to ładunek elektryczny pioruna spłynąłby po kablu od uziemnienia, a nie po łańcuchu poręczy. Nie pierwsza to tragedia z powodu braku wyobraźni i polskiej bylejakości!!! LO
 • pigeon_shit_dust 03.09.19, 15:17

  W lasach tez juz som:

  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,25151443,dolny-slask-impreza-w-lesie-na-100-osob-ploszyli-zwierzeta.html#s=BoxOpImg3
  I pewnie w burdelach tez:

  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114871,25151247,zabrze-obywatel-bulgarii-zatrzymany-za-handel-ludzmi-i-czerpanie.html#s=BoxOpLink
  Pozytywne ze sie imigranci zadamawiaja I dobrze czuja w Polsce . To wazne.
 • dorota_333 03.09.19, 16:24
  11 tysięcy wszystkich kar? To jakiś żart? Bez sankcji za obrzucenie policjantów butelkami?? Napaść na funkcjonariusza na służbie jest karalna.

  Jeśli policja będzie się prdolić z takimi łajzami, to chamskie i niebezpieczne zachowania będą kwitły. A tak nawiasem mówiąc: imprezę należało przerwać wcześniej, nie dopiero rano.


 • pigeon_shit_dust 03.09.19, 16:40

  Tego lata w NYC byla afera, bo Murzynkowie oblewali woda …policjantow na sluzbie.
  Dla hecy. Podchodzili do patrolu I sru, woda z wiadra na nich. I zaden policjant nie zareagowal, bo od kiedy czerowna swinia rzadzi miastem, to policja siedzi w komendach I pisze raporty zamiast regulatrnie patrolowac ulice. Boja sie. No bo jak wyjda to ich jeszcze kto pobija a oni przeciez sie nie moga w zaden sposob bronic.
  Moze macie podobnie? A moze macie za malo kulsonow? Moze lamagi ida do policji? Moze bandyta ma wiecej praw niz waaadza ?
  Pisalem tu kiedys , w 8 mln NYC jest 55 000 policjanow a w calej Polsce 103 000.
 • dorota_333 03.09.19, 16:44
  U nas to inna sprawa. Policja jest wyczulona na inne bodźce. Jakby zaczęli krzyczeć "konstytucja!", to aresztowania by były.
 • pigeon_shit_dust 03.09.19, 17:37

  Tez mamy....Tylko lepsze. 500 dolcow na lebka.

  "Garza can spend the money however she wants. She uses $150 of it to pay for her cellphone and another $100 or so to pay off her dog's veterinarian bills. She spends the rest on her two grandsons now that she can afford to buy them birthday presents online and let them get the big bag of chips at the 7-Eleven."

  www.yahoo.com/news/california-buzzy-campaign-idea-gets-040710293.html
  --
  www.youtube.com/watch?v=l9EzK-719aE
  www.youtube.com/watch?v=LYcNa2w-HYI

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka