Dodaj do ulubionych

pieniadze dostały usta

21.09.19, 18:16
Ciekawe zjawisko. Pieniądze dostały usta i mówią. TVN, GW itedeipede. Nawet można sobie mniej więcej policzyć jakie pieniądze. PiS przechwala się na prawo, lewo i w środek ile to rozdał w 500+300+100+świnia+krowa+lotniskoModlin+stocznie+przekop+cośtam+cośtam+cośtam. To są pieniądze UKRADZIONE pp Czerwonym.
Kilkaset mld cos około. I cały czas nie ci je dostają, którzy powinni.
Te pieniądze, hm, wyją. Nie mówią.

Fotel, patyczki, kawka, fajeczka (jak kto lubi), szlafroczek, kominek i można posłuchać.
Zabawne.

Ależ wyją.

*

U. E. musi zostać zakończona.
Wcześniej opłaca się i warto, żeby Polska z tego wyszła.

P. S.
Przesadziłem. Pieniądze cały czas mają usta. Ale to wycie, teraz. Smaczek.
Edytor zaawansowany
  • damkon 21.09.19, 22:03
    Tutaj akurat muszę się z Tobą Pepe niestety w pełni zgodzić, tzn. z pewnością będziemy wszyscy wyli po pisowskich rządach
    Oj będziemy wyli...

--
    Pozdrawiam,
    DK
  • sevenseas 21.09.19, 23:00
    Bedziecie wyli, ale nie po Pisowakich rzadach tylko po rzadach od 89 roku. Zartem z Twojej strony, wiedzac gdzie pracujesz, jest pisac takie bzdury. PiS tez wie ze wszystko trafi szlag....teraz nawet super Mario mowi jak PiS, ze trzeba bedzie zrzucac z helikoptera. Wystarczy posluchac co mowil na ostatnim posiedzeniu ECB, i co napisal w listach z ECB do MEP.....kazdy ktory sluchal wczesniej zrozumial przeslanie.
    Wnioskujac z tego co napisales wierzysz ze np. PO nie decydujac sie na programy + ocalila by Polske przed wyciem ? wink W takim otoczeniu goeplitycznym i gospodarczym na swiecie? Jestes co najmniej nielogiczny!

--
    " A journey of a thousand miles begins with a single step" - Lao Tzu.
  • sevenseas 21.09.19, 23:01
    * geopolitycznym

--
  • damkon 22.09.19, 07:01

> Jestes co najmniej nielogiczny!

Jedyne, co można logicznie wywnioskować z mojej wypowiedzi, to to że moja ocena pisowskich rządów jest bardzo krytyczna. Tylko to i nic więcej smile

Z jednej strony mamy do czynienia jedynie z nieopamiętanym rozdawnictwem i obiecywaniem kolejnych gruszek na wierzbie a z drugiej z prymitywną wszechobecną propagandą.

Geopolityka, o której wspomniałeś, jest o tyle przedmiotem zainteresowania pisowskich dyletantów o ile można na niej coś ugrać na użytek krajowej propagandy....

--
    Pozdrawiam,
    DK
  • sevenseas 22.09.19, 11:56
    Nie posądzam PiS o jakimkolwiek wiedzę, rozkazy przychodzą z Waszyngtonu, to widać i słychać.
    Absolutnie ich tez nie bronię, bo to takie same buce jak wszyscy inni po niby przemianach.

--
  • sevenseas 22.09.19, 12:06
    Dlatego pytam Damkon, czy uważasz ze nie byłoby wycia gdyby w Polsce rządził ktoś inny ? A moze tylko ze wycie zostało by odłożone na inna datę?
    Przecież to jest jasne ze wycie jest zależne od tego co dzieje sie za granicami naszego kraju?

--
  • damkon 22.09.19, 12:19
    pewnie masz rację Sevenseas, że też zapewne byłoby wycie.
    Choć w przypadku pisowskiej ekipy mamy drogę na skróty do katastrofy i to jeszcze z turbo-dopalaczem...

--
    Pozdrawiam,
    DK
  • sevenseas 22.09.19, 13:11
    Absolutna zgoda.

--
  • pepe49 22.09.19, 22:45
    wyje, która wcześniej lądowała u kumpli. Czyli co ma runąć od rozdawnictwa paru miljonom ludzi co by nie runęło od rozdawnictwa paru tysiącom ludzi?
    Rozumiem, że sumy sa porównywalne, bo jedna pochodzi od drugiej.
    Różnią się sposobami dalszej drogi. Kumple wkładali swoje groszaki na zagraniczne konta, lud kupuje papu i tańsze rzeczy na miejscu.

Czyli zamiast znikania kasy (co nam cały czas fundują na bieżąco np. zagraniczne sklepy) mamy "impuls inflacyjny". I kupę zadowolonych ludzi.

*

U. E.
    Jak zwykle.
  • cojestdoktorku 23.09.19, 17:45
    forsal.pl/gospodarka/aktualnosci/artykuly/1431326,ilosc-pieniadza-w-gospodarce-osiagnela-rekordowa-wartosc-ponad-1-5-biliona-zlotych.html
    --
    diabeł w swych metodach kuszenia do grzechu używa przede wszystkim wizji przyszłości. Nigdy nie skupia się na teraźniejszości, na opisie tego co jest, bo opisując to co będzie, jest mu najłatwiej kłamać i oszukiwać. Ma wolność w kreowaniu sądów, bo jakże można zaprzeczyć czemuś, co się jeszcze nie wydarzyło?
  • deco.derr 23.09.19, 17:57
    Za rok ja sobie to przeliczysz na dowolna walute to wyjdze ze M3 sie skurczylo jak macica starej prostytutki .

forsal.pl/gospodarka/aktualnosci/artykuly/1431297,wysok-tsue-frankowicze-kurs-zlotego-notowania-walut.html
  • deco.derr 23.09.19, 18:03
    To chyba ruski portal?
    Bezpieczeństwo energetyczne Polski ma być "oparte jest o obecną energetykę"

forsal.pl/gospodarka/polityka/artykuly/1431118,bezpieczenstwo-energetyczne-polski-ma-byc-oparte-jest-o-obecna-energetyke.html
  • zimna-wodka 22.09.19, 14:20
    damkon napisał:

> pewnie masz rację Sevenseas, że też zapewne byłoby wycie.

Nie. Największym problemem jest rozbudzenie ogromnych apetytów społeczeństwa i, co najgorsze, wytworzenie przekonania, że te apetyty mogą być zaspokojone poprzez decyzje polityczne.Bo wystarczy nie kraść, pokazać wała Niemcom i zabrać tym, których nie lubimy. Czyli czerwonym, jak sprytnie zauważył pierdolnięty pepe.
    I USA nic do tego nie mają.
    Maluczcy wiedzą, że to dostają od "rozbitej mafii" (której nikt nie widział), złych bogatych albo z prywatnych zasobów Matouszka. Grzech nie brać.

Zauważyłem, że nawet sławetne pińćset zaczęło pochodzić z tych źródeł. Bo maluczcy zapomnieli, że to z opodatkowania banków. A banki sobie poradziły - nawet zwiększyły zyski zyski - oczywiście sięgając do kieszeni maluczkich.
    I to trwa dalej a nawet twórczo się rozwija. Za wyższą minimalną zapłacą źli kapitaliści, za zniesienie ograniczeń składek ZUS zapłacą też oni (bo maluczcy dopiero za 10-20 lat), za krowy i świnie UE (choć UE jeszcze o tym nie wie) etc. No i Niemcy = reparacje.

Każdy absurd jest dopuszczalny. Nawet Polish Silikon Valley nad Wisłą (ostania obietnica Matouszka). Tego nic nie powstrzyma, chyba że wielkie BUM (copyright cipcia).

--
    pepe napisał: Póki więc można, warto się starać.Już prawie nie można, nie zauważył Pan?

kadi napisał:To staraj sie Pan.Bo ja to pierdole.
  • herr7 22.09.19, 09:28
    sevenseas napisał:

....teraz nawet super Mario mowi jak PiS, ze trzeba b
    > edzie zrzucac z helikoptera. Wystarczy posluchac co mowil na ostatnim posiedzen
    > iu ECB, i co napisal w listach z ECB do MEP.....kazdy ktory sluchal wczesniej z
    > rozumial przeslanie.

teraz super Mario może sobie mówić co chce. Ważne jest to co mówi, lub będzie mówić Christine Lagard.

PIS zapewne przeholował. Płaca minimalna na poziomie 4 tys zł jest nie do utrzymania dla bardzo wielu przedsiębiorców. Będą więc zwolnienia lub praca na czarno. Oficjalnie na pół etatu...
  • sevenseas 22.09.19, 12:02
    Proszę cie. Chcesz mi powiedzieć ze Krystyna nie wie co Mario opowiada ? Nie masz pojęcia w takim razie jak działają take instytucje.
    PiS nie przeholował, to jest banda pajacy jak każda inna partia w PL.

--
  • pigeon_shit_dust 22.09.19, 17:06
    W 2016 ( lub pod koniec) roku w Polsce odkryto nieprzprane poklady zloz naturalnych. Ekploatuje sie je i sprzedaje w taki sposob, ze nikt ...nie wie co to jest. Mozna sie tylko domyslac: Ropa, zloto, diamenty, zloty pociag?
    Stad te pienaidze, bo przeciez nie z montowania siedzen i silnikow do opli i folswagenow.
    Ewenementem na swiatowa skale jest to ze da sie to zrobic bez odkrywnia kart. No w koncu caly swiat wie z taka Norwegia ma kase z ropy, tak czy nie ?
    Oczywiscie jesli to ja sie myle i Polska nie jest de facto szejkanatem, to bedziecie mieli przejebane na nastepne 30 lat jak kiedys ( niedlugo) przyjdzie splacic te dziesiejsze rachunki.
    Ale moze Partia ma racje- lepeij pozyc krotko a dobrze niz skuczec z bidy latami.
  • zimna-wodka 22.09.19, 17:58
    pigeon_shit_dust napisał:

> W 2016 ( lub pod koniec) roku w Polsce odkryto nieprzprane poklady zloz natural
    > nych. Ekploatuje sie je i sprzedaje w taki sposob, ze nikt ...nie wie co to jes
    > t. Mozna sie tylko domyslac: Ropa, zloto, diamenty, zloty pociag?
    > Stad te pienaidze, bo przeciez nie z montowania siedzen i silnikow do opli i fo
    > lswagenow.

Te bogactwa to z lat osiemdziesiątych. Jak twierdziła mamusia "S" produkowało się wtedy w chuj wszystkiego a ówczesna zła partia wywoziła to do ogromnych magazynów. Te magazyny były tak zakamuflowane, że nikt ich nie widział a nawet nie widział transportów.

I teraz aktualna PZPR (vel PiS) dobrała się do skarbów dawnej PZPR. Skarby są wywożone na zachód (bo zachód ceni naszą produkcję z tego okresu) i stąd pieniądze.
    --
    pepe napisał: Póki więc można, warto się starać.Już prawie nie można, nie zauważył Pan?

kadi napisał:To staraj sie Pan.Bo ja to pierdole.
  • pepe49 04.10.19, 00:52
    tylko odpowiedź trudna.

Marzeniem pepego jest, żeby odpowiedź była taka:

jesienią 2015 r odkryto w Polsce złoża tego samego minerału, które odkryto w Japonji po II wojnie światowej, i w Korei Południowej parę lat później.

Jeżeli nawet tak by było, to w GW odpowiedzi się nie znajdzie. Nie mają interesu ludzie pisać o tym w ten sposób. Ale czy tak jest? Jak to jest?
    Bo coś się dzieje, i to bardzo. I nie są to kredyty.

*

U. E.
    Jak zwykle.
  • pigeon_shit_dust 23.09.19, 12:36
    sprawdzielm na Bloomberg, kurs dolara byl w tym momenica 3.99 a nie 3.93.
    Ja pierdole.

next.gazeta.pl/next/7,151003,25216715,kursy-walut-o-godz-7-glowne-waluty-drozeja-kurs-dolara-funta.html?v=1&pId=54345828&send-a=1#opinion54345828
  • dorota_333 04.10.19, 10:32
    Ile trzeba mieć złej woli, żeby takie łajdackie kłamstwa pisać.
  • pigeon_shit_dust 11.10.19, 15:53
    Pytanie, pytanie mi wyjal, swintuchy smile

next.gazeta.pl/next/7,151003,25296769,pada-mit-o-zarobkach-17-proc-badanych-nie-ma-oszczednosci.html
    “Skoro jest tak źle, to czemu jest tak dobrze???
    Zarabiam sporo na tle innych osób, ale i tak dziwią mnie poniższe fakty, bo dla mnie nadal są nieosiągalne lub osiągalne z trudem:
    - jako rowerzysta startujący w zawodach nie mogę się nadziwić, skąd taka masa ludzi ma kasę na rowery na ponad 10 tyś? Ja z bólem zakupiłem "super" rower na 6 tyś po przecenie.
    - gdzie człowiek nie pojedzie na wakacje, tam masa ludzi i nie ma znaczenia Polska czy zagranica bo wszędzie dziś ceny wysokie. Ja zacząłem jeździć we wrześniu, bo chociaż ceny ciągle wysokie, to przynajmniej ludzi mniej
    - niby Polacy tacy biedni, a samochodów najwięcej na liczbę mieszkańca chyba w całej Europie. Ktoś może powiedzieć, że to stare złomy, ale właśnie utrzymanie takich najwięcej kosztuje.

Czy ktoś może wyjaśnić ten fenomen? Coś z tymi badaniami jest nie tak, co nie zmienia faktu, że jest jednak spora liczba osób zarabiających po prostu mało.”

Czesc klade na Powstanie Z Kolan. Jak kto mial 100 na koncie, to to rozpierdla dokladajac do pensyjki.
    Umacnia mnie w tym ta rozmowa z repem w nbanku, ktory zaklinal sie ze dzis ludzie maja w bankach 30 % tego co 3 lata temu. I prosze nie pisac, ze mieszkania pokupowali, bo jak tos mial luzne 100 K, to mieskzania nie kupil.

• pepe49 11.10.19, 23:09
    Może być, że jednym ze źródeł pieniędzy dla rządu, oprócz odzyskanych od kumpli z tytułu wątku są pieniądze z podatków od przedsiębiorstw odtwarzanych.
    PLL Lot miał pod kumplami straty 100-200 mln zł rocznie. Po odejściu kumpli ma zyski ok 100-200 mln.
    Gazoport w Świnoujściu od 2016 r. Najwyższy stopień wykorzystania mocy regazyfikacyjnych w Ojropie.
    W 2018 r. przeładunki w polskich portach przekroczyły 100 mln ton. Należności celno-podatkowe z odpraw ładunków w 2018 wyniosły 40,6 mld zł.*
    Coś się ciągle buduje, tworzy, to coś płaci podatki.
    Do dużych firm dołączają kooperanci.
    To są tysiące ludzi, którzy mają teraz pieniądze. Wcześniej zamykano zakłady, teraz się otwierają.
    Coś się zmienia.
    Pytanie, ile tych tysięcy. Dziesiątki czy setki?

* za „Infrastrukturalny boom”, „W sieci” nr 38/2019.

*

E. U.
    Raus.
  • pepe49 11.10.19, 23:42
    Rachunek w pko.sa - 0%. 2% to ho, ho. Z pieniędzmi z rachunków bankowych się ucieka. Tylko gdzie? Mieszkania hotelowe się reklamują. Różne tu i tam drobne inwestycje.
    30 % ludzi nie ma ochoty się szarpać i ryzykować.

*

UE
    ue

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka