Dodaj do ulubionych

dawne wątki na PiG - dolar po 4 złote!!!

26.09.19, 18:50

Bardzo rzadko weryfikujemy nasze rozmowy sprzed lat, jakie prowadziliśmy na naszym forum, jednak nieraz warto jest sprawdzić, co prognozowaliśmy i jak te prognozy zweryfikowało życie. Osobiście zapamiętałem jedną rozmowę Szczurka z Kadim na temat przewidywań co do kursu dolara względem złotego. Kadi obstawiał dolara po 4 złote, zaś Szczurek szydząc z prognoz swojego rozmówcy nazywał go "prorokiem domowego wyrobu".

Dla potwierdzenia zacytuję poniżej kilka wypowiedzi:

zwolennik_twardej_reki 26.10.17, 19:13
1 USD = 3.6414 PLN

To PLN dostal w pizde.
Przyjme zaklad ze predzej bedzie 4 niz 3.40

szczurek.polny 23.11.17, 21:34
Trzy siedemdziesiąt to byłaby dobra okazja, żeby się pozbyć dolara i przesiąść na szybko umacniającą złotówkę. Tylko, że taka okazja już się w tym roku nie zdarzy, a i w przyszłym też może się nie zdarzyć.

(...)
Ale nie bój nic, Kadi. Za tydzień frank szwajcarski (a za nim dolar) będą o 5 groszy droższy niż dzisiaj. Zbliża się dzień, kiedy wyborcy .Nowoczesnej będą musieli zapłacić ratę kredytu we frankach, bez względu na kurs. I tego dnia banki muszą zarobić, bez względu na sympatie polityczne prezesa. Bo grube pakiety akcji banków trzymają fundusze emerytalne, a na przykład w moim pracują straszni sku..wiele i potrafią na takiego prezesa z Polski nakrzyczeć, albo nawet go zwolnić jak im nie przyniesie kasy. W ten sposób młodzi, wykształceni wyborcy .Nowoczesnej oddają swoją kasę na konto emerytalne starego pisiora smile

A potem od 1 grudnia do nowego roku znowu dolar w dół.

i na koniec:

szczurek.polny 28.12.17, 15:57
"Rynki finansowe nigdy się nie mylą" - tak nauczał mistrz Balcerowicz. (I jeszcze uczył: "Kapitał nie ma narodowości")

Perspektywę uruchomienia Art. 7.1 Traktatu rynki wyceniły jednoznacznie jako korzystną dla Polski i niekorzystną dla strefy euro. Nastąpiło umocnienie PLN do EUR, a w konsekwencji również do USD i CHF.

Dolar po 3,50 PLN. Kolejne 10 groszy w pierwszej połowie przyszłego roku. Potem, mam nadzieję, stabilnie.

No trudno, trzeba z tym żyć...

Dzisiaj dolar przekroczył smutną granicę 4 złotych...

cały wątek można znaleźć tutaj:

forum.gazeta.pl/forum/w,17007,164811870,164811870,Wpie_dolicie_sie_na_mine_Ostrzegam_po_dobroci_.html

--
Pozdrawiam,
DK
Edytor zaawansowany
  • pigeon_shit_dust 26.09.19, 21:11

Komiczne, bo ja mam zachowany link do tego postu a nawet screen shot 😊
    a.
    PLN to ostani bastion, ktorego Partya nie potrafi utrzymac przez zaslone dymna. Reszta tez sie chwieje, ale Partya wam dymi prosto w oczy.
    Nigdy nie watpilem ze do tego dojdzie, chociaz nie uzurpuje sobie prawa do nieomylnosci w tej materii. Jest ten 1-2% ze trend sie odwroci. No, ale dolce byly juz I po 4.25.
    Popatrz jednak, co oni wyrabiaja. Zalewaja kraj kasa, podbijaja wydatki do niebotycznych granic , lac na 500plus- ale ta armia USA I samoloty? M3 pono macie na najwyzwzym poziomie w historii. Ile pienirdzy Partya pozyczy jeszcze I wyprodukuje na pusto ?

Jednoczesnie w waszej ekonomii nie dzieja sie zadne cuda. Nie buzuje gileda, nie wala drzwiami I oknami nowe firmy. Wg mnie pozyczacie po cichu a na lichwiarskich zasadach kase gdzie popadnie, jednoczesnie tlumaczac chlopkom – roztropkom, ze stan budzetu I panstwa jest OK+ a nawet super.
    Zsuwanie PLN zwalaja na …Trumpa. Bo wojne handlowa zrobil, I inwestor ucieka do CHF. Czytac sie tego nei da.

• damkon 27.09.19, 07:22

> PLN to ostani bastion, ktorego Partya nie potrafi utrzymac przez zaslone dymna.
    > Reszta tez sie chwieje, ale Partya wam dymi prosto w oczy.

no właśnie jakoś złoty nie chce uwierzyć w pisowską propagandę sukcesu...

--
    Pozdrawiam,
    DK
  • cojestdoktorku 27.09.19, 09:17

"szczurek.polny 28.12.17, 15:57
    Dolar po 3,50 PLN. Kolejne 10 groszy w pierwszej połowie przyszłego roku. Potem, mam nadzieję, stabilnie."
    stooq.pl/q/?s=usdpln&c=10y&t=c&a=ln&b=1

miał rację, było po 3,4, tyle ze później nadzieje sie nie spełniły

"szczurek.polny 23.11.17, 21:34
    Trzy siedemdziesiąt to byłaby dobra okazja, żeby się pozbyć dolara i przesiąść na szybko umacniającą złotówkę. Tylko, że taka okazja już się w tym roku nie zdarzy, a i w przyszłym też może się nie zdarzyć."

tu racji nie miał, choć pisał "moze sie nie zdażyć" więc niczego nie przesądzał

"zwolennik_twardej_reki 26.10.17, 19:13
    1 USD = 3.6414 PLN
    To PLN dostal w pizde.
    Przyjme zaklad ze predzej bedzie 4 niz 3.40"

nie miał racji i przegrałby zakład, prędzy było 3,4

więc generalnie w tych postach szczurek miał lepsze typowania niz zwolennik twardej ręki,

p.s. i nie wiem co was zaskakuje, trend osłabiania złotego jest widoczny od 10 lat, a wątek jakby chciał zasugerowac ze to sie stało teraz jak rzadzi PIS, tyle ze PIS nie radził w 2014

--
    diabeł w swych metodach kuszenia do grzechu używa przede wszystkim wizji przyszłości. Nigdy nie skupia się na teraźniejszości, na opisie tego co jest, bo opisując to co będzie, jest mu najłatwiej kłamać i oszukiwać. Ma wolność w kreowaniu sądów, bo jakże można zaprzeczyć czemuś, co się jeszcze nie wydarzyło?
  • cojestdoktorku 27.09.19, 09:55
    PIS przejął władze przy 3,8, no to złoty stracił jakieś 6% do dolara przez 4 lata jak na razie

--
    diabeł w swych metodach kuszenia do grzechu używa przede wszystkim wizji przyszłości. Nigdy nie skupia się na teraźniejszości, na opisie tego co jest, bo opisując to co będzie, jest mu najłatwiej kłamać i oszukiwać. Ma wolność w kreowaniu sądów, bo jakże można zaprzeczyć czemuś, co się jeszcze nie wydarzyło?
  • damkon 27.09.19, 10:55
    Mam rażenie, że rozmawiamy o całkowicie innym wątku smile
    Cała rozmowa między Szczurkiem a Kadim miała miejsce w końcówce 2017 roku, więc w samym szczycie pisowskiej tzw. "dobrej" zmiany (daty wypowiedzi załączyłem przy każdej z nich), a nie w okresie czteroletnim, jak napisałeś.
    Jeden z nich sugerował, że w wyniku wspaniałych pisowskich rządów gospodarka będzie rosła w siłę a ludziom będzie żyło się dostatniej, czego oczywistą konsekwencją będzie umacnianie się złotego, drugi zaś odwrotnie, tzn. twierdził, że w wyniku fatalnej polityki gospodarczej będziemy mieli do czynienia z osłabianiem się złotego do poziomu 4 PLN za dolara...

--
    Pozdrawiam,
    DK
  • zimna-wodka 27.09.19, 11:56
    Warte są zacytowania jeszcze dwa urywki z ówczesnej dyskusji. Oba autorstwa szczurka:

dla doktorka:

"Niestety, oprócz twojego i mojego chciejstwa i artykułów w "Podłym Szmatławcu" istnieje jeszcze tak zwana obiektywna rzeczywistość. I w tej obiektywnej rzeczywistości nic nie wskazuje, aby nam było dane zobaczyć dolara po 4,00 PLN. Prędzej Tusk wyjdzie na wolność po odsiadce - a posiedzi chłopina z 15 lat minimum - niż będziemy mieli dolara po takim kursie.
    Nie opieraj całego swojego widzenia Polski na jednym tylko źródle - w dodatku o dość wątpliwej reputacji i często mijającym się z prawdą."

I dla wszystkich - ku radości:

"Rynki finansowe reagują umocnieniem złotówki na zapowiedź szybkiego uchwalenia głębokiej reformy systemu sądownictwa, tak bardzo potrzebnej Polsce. Przejście w stan spoczynku licznej grupy sędziów o wątpliwych kwalifikacjach merytorycznych i moralnych z pewnością wpłynie korzystnie na bezpieczeństwo obrotu gospodarczego i inwestycji w kraju."

--
    pepe napisał: Póki więc można, warto się starać.Już prawie nie można, nie zauważył Pan?

kadi napisał:To staraj sie Pan.Bo ja to pierdole.
  • damkon 27.09.19, 12:08
    tych złotych myśli Szczurka nie zauważyłem smile

--
    Pozdrawiam,
    DK
  • cojestdoktorku 27.09.19, 13:00
    >"Niestety, oprócz twojego i mojego chciejstwa i artykułów w "Podłym Szmatławcu" istnieje jeszcze tak zwana obiektywna >rzeczywistość. I w tej obiektywnej rzeczywistości nic nie wskazuje, aby nam było dane zobaczyć dolara po 4,00 PLN.

no i ok, tu racji nie miał

wcześniejsze cytaty nie były takie dla niego złe, ten wyglądają gorzej

>"Rynki finansowe reagują umocnieniem złotówki na zapowiedź szybkiego uchwalenia głębokiej reformy systemu >sądownictwa, tak bardzo potrzebnej Polsce. Przejście w stan spoczynku licznej grupy sędziów o wątpliwych kwalifikacjach >merytorycznych i moralnych z pewnością wpłynie korzystnie na bezpieczeństwo obrotu gospodarczego i inwestycji w >kraju."

no tutaj sie nie stało jak chciał
    sam uważałem ze z tej reformy nic dobrego nie wyjdzie i ze przez nią tylko kłopoty, ale ciezko mówić o skutkach czegos co sie w końcu nie dokonało

a to ze ten tekst cięzko mi traktować poważnie to już niestety moja ocena subiektywna ocena na podstawie własnych opinii, bo fakty sie nie dokonały

--
  • zimna-wodka 27.09.19, 14:06
    cojestdoktorku napisał:
    .....................................

Cały doktorek. Tu racji nie miał, tam racji nie miał ale rację miał. A nawet jeśli nie miał to miał bo to, że nie miał to nie jego wina.
    Nie mówiąc o tym, że słabnący PLN to jest wynik zachowania niezależności przez sądy. Pełne podporządkowanie sądów politykom i wynikłe z niego wyroki, w pełni podporządkowane interesom aktualnych prominentów ściągną do Polski całe furmanki kapitału a dolar będzie po 0,50 PLN albo w ogóle za darmo.

--
    pepe napisał: Póki więc można, warto się starać.Już prawie nie można, nie zauważył Pan?

kadi napisał:To staraj sie Pan.Bo ja to pierdole.
  • pigeon_shit_dust 27.09.19, 14:34
    damkon napisał:

> Jeden z nich sugerował, że w wyniku wspaniałych pisowskich rządów gospodarka bę
    > dzie rosła w siłę a ludziom będzie żyło się dostatniej, czego oczywistą konsekw
    > encją będzie umacnianie się złotego, drugi zaś odwrotnie, tzn. twierdził, że w
    > wyniku fatalnej polityki gospodarczej będziemy mieli do czynienia z osłabianiem
    > się złotego do poziomu 4 PLN za dolara...

Ze nie ma zwaizku miedzy kursem PLN do walut a stanem gospodarki. Polecqam dzial NEXT w Gazecie, tam co dwa dni glowy mowia nt. To wylcznie Trump i jego wojan handlowa, spekulacja spekulantow i tym podobne.,
    Cos moze i w tym jest. Jak bylo w Polsce gdy dolce byly po 2 zlocisze? Albo 2,50 ?
    Oczywiscie mamy tu tez kwestie sily samego dolara, to inna rzecz. Byl zdaje sie i okres, ze CAD byl wyzje niz USD sad

--
    www.youtube.com/watch?v=l9EzK-719aE
    www.youtube.com/watch?v=LYcNa2w-HYI
  • pigeon_shit_dust 28.09.19, 14:17
    Niedoczekanie zeby sie Partyi cos postawili, takze tali PLN...
    Zrzuca wa;uty, rezerwy sa na razie pokzne i juz . Moga wzmocnic PLN o10-12 groszy w tezn sposob.
    No i Glapie nie na reke, ze nie ma wahan, bo przeciez jak zapewnial podczas afery Cycatych Blondi, oni sobie nie placa z waszych pieniazkow , tylko z zarobku na "wahaniach kursow".
    A tu wahania male bo zloty idzie tylko w dupe i nie chce wracac.
    Wiec stawian na interwencje co momentalnie zauwazymy.
  • pigeon_shit_dust 02.10.19, 20:26
    finance.yahoo.com/news/asia-factory-sentiment-remains-mostly-022508506.html
    Widze slamazarna probe podbicia PLN smile
    Pewnie na konto jutrzejsze jazdy jak sie okaze ze trzeba wykaszlec 100 mld zlotych dla frankow.
    Pardon, bankow.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka