Dodaj do ulubionych

Wątek wyborczy

04.10.19, 00:39
" Kandydat Koalicji Obywatelskiej na posła Jerzy Hardie Douglas popiera m.in. wprowadzenie "ograniczonej eutanazji". Co się kryje za tym postulatem? O sprawę został zapytany rzecznik Zielonych Maciej Józefowicz.

Rzecznik partii Zieloni (wchodzącej w skład Koalicji Obywatelskiej) był dzisiaj gościem Antoniego Trzmiela w audycji "W samo południe", gdzie został zapytany o wypowiedź Jerzego Hardie Douglasa, który opowiada się za wprowadzeniem "ograniczonej eutanazji".

– Ograniczona eutanazja to taka, gdzie decyzja może być podejmowana jedynie w sytuacji, gdy dalsze leczenie nie daje szans na poprawę losu pacjenta cierpiącego na śmiertelną chorobę. Pacjent jest świadomy i sam jest w stanie podjąć taką decyzję, a świadkami tej decyzji jest rodzina, lekarz i urzędnik państwowy – tłumaczył Józefowicz w radiowej Jedynce.

Trzmiel zauważył, że ledwie kilka dni temu światowe media informowały o szokującej sprawie lekarki z Holandii, która przeprowadziła zabieg eutanazji wbrew woli pacjentki.Józefowicz w odpowiedzi podkreślił, że aby uniknąć tego typu przypadków w przyszłości, Zieloni opowiadają się za wprowadzeniem "potrójnej kontroli". Antoni Trzmiel zapytał wprost rzecznika Zielonych, czy głośna sprawa z Holandii była jego zdaniem morderstwem.

– Trudno mi powiedzieć, czy to było morderstwo z premedytacją. To było z pewnością spowodowaniem śmierci wbrew woli tej kobiety. Jeśli otwieramy debatę o eutanazji, to chcemy wprowadzić takie procedury, aby takich sytuacji uniknąć – stwierdził Józefowicz, dodając, że człowiek ma "przyrodzą godność" i posiada prawo zakończyć swoje życie, jeżeli jest ono wypełnione cierpieniem."

www.dorzeczy.pl/kraj/116013/rzecznik-zielonych-mowi-o-wprowadzeniu-ograniczonej-eutanazji.html
*

Gdyby ktoś chciał sobie pogłębić temat:

forum.gazeta.pl/forum/w,17007,163705785,163705785,zwiazki_jednego_z_drugim.html

Historja z tamtego wątku o wykończonej przez swoją lekarkę i swoją rodzinę babci ma finał:

www.breitbart.com/health/2019/09/11/dutch-court-exonerates-doctor-accused-of-forced-euthanasia/

Court to sąd, dutch to holenderski, exonerates to zwalnia. Doctor to lekarka.

www.dorzeczy.pl/swiat/112079/lekarka-przeprowadzila-eutanazje-na-pacjentce-bez-jej-zgody-kazala-rodzinie-ja-przytrzymac.html

"...Córka zmarłej podziękowała lekarce za "wyzwolenie jej matki z mentalnego więzienia"".

W gazecie, której pracownicy popierają zabijanie ludzi w ten sposób

www.nytimes.com/2019/09/11/world/europe/netherlands-euthanasia-doctor.html

zauważono, że

"The Dutch law on euthanasia contains strict rules, known as due care criteria, that must be met in every case."

Odnośnik do Dutch law, które contains strict rules:

www.dignitas.ch/images/stories/pdf/gesetz-niederlande.pdf
Wg breitbarta udzie od holenderskiego pana Ziobry nie mieli litości:

"Prosecutors had requested that the judges not sentence the doctor as she had acted with “good intentions” and had “fully cooperated” with the investigation. Moreover, the doctor reportedly already faces disciplinary measures.

A total of 6,126 people were euthanized in the Netherlands in 2018."

I kara dyscyplinarna. Czy ci Holendrzy nie znaja litości dla lekarzy?

*

- Tak, to jest wątek wyborczy.
- Nie, nie tylko na te wybory.

*

U. E. musi zostać zakończona.
Wcześniej opłaca się i warto, żeby Polska z tego wyszła.

*

P.S.

Swoją drogą pepe jest zdania, że gdy już ci tam wprowadzą w Polsce zabijanie starych i chorych, powinien zabijać kat państwowy wg wyroku sądu. To nie jest praca dla lekarza.

Obserwuj wątek
    • zimna-wodka Re: Wątek wyborczy 04.10.19, 12:32
      Tym razem na poważnie.
      Moja matka umierała 5 lat. Przez 5 lat zmieniała się z radosnego człowieka w wyjącą z bólu roślinę. A diagnoza od początku była jednoznaczna - każdy następny dzień będzie gorszy i nie ma na to sposobu.
      Nie przerwałem tego, nie zabiłem, tylko z jednego powodu - miałem małe dziecko i żonę na utrzymaniu. A może i odwagi zabrakło... Ale patrzeć musiałem.

Wszystkim obrońcom życia za wszelką cenę życzę podobnych doświadczeń.

PS. Syn ma przykazane : jeśli coś takiego i mnie się przydarzy to ma mnie wywieźć do Holandii i załatwić sprawę.

--
      pepe napisał: Póki więc można, warto się starać.Już prawie nie można, nie zauważył Pan?

kadi napisał:To staraj sie Pan.Bo ja to pierdole.
      • pigeon_shit_dust Re: Wątek wyborczy 04.10.19, 14:03
        zimna-wodka napisał:

To serdecznie wspolczuje. Moi jakos do tej pory, opdpukac, zawijali sie bardzo szybko.
        Mam nadzieje , ze to rodzinne.

> PS. Syn ma przykazane : jeśli coś takiego i mnie się przydarzy to ma mnie wywie
        > źć do Holandii i załatwić sprawę.

Co bedziesz chlopakowi glowe zawracal, odezwij sie do mnie, pomoge po starej znajomosci.

Dla mnie podejrzana jest polska statystyka wypadkow drogowych. Cus za duoz tego. Sloneczny dzien, prosta droga i jeb. Czolowka z TIR-em czy jak to sie zwie teraz.
        Co do mnie to wydaje mi sie ze wspaniale byloby odejsc z kalaszem w reku, rownajac zalegle rachunki o ile jeszcze zdrowie pozwoli na to.

--
        www.youtube.com/watch?v=l9EzK-719aE
        www.youtube.com/watch?v=LYcNa2w-HYI
      • pepe49 poważna sprawa 05.10.19, 02:32
        to jest. Ponieważ ma Pan takie doświadczenia, to te rzeczy, które piszę czy przekazuję znalezione, inne cudze doświadczenia, może Pan tylko dodać do swoich.

To, o czym ja piszę w 2005 r. zapisał lepiej ktoś inny:

"...
        - Zwolennikom eutanazji wydaje się, że nic złego się nie stanie, jeśli nie będzie się karać ludzi, którzy przyśpieszają śmierć nieuleczalnie chorych. Ale nie zdają sobie sprawy, że występuje tu zasada tzw. równi pochyłej.

Jeśli przestaniemy chronić życie ludzkie, jego nienaruszalność w każdej postaci, to runie bariera, poza którą jest już łatwo rozszerzać warunki określające, kiedy życie można komuś odebrać.
        Tak było w Holandii. Pierwsze przypadki eutanazji dokonano tam ze współczucia dla cierpiących osób, które chciały umrzeć.

Obecnie eutanazja stosowana jest również bez wiedzy i zgody pacjenta.
        Ostatnio ustala się regulacje dotyczące eutanazji niemowląt.

Pozostaje też kwestia wpływania na osoby chore, którym można zasugerować, skłonić je, aby wyraziły swoje życzenie przyspieszonej śmierci. Przekonać, że są ciężarem dla społeczeństwa, dla rodziny, że opieka nad nimi pochłania za wiele pieniędzy. I taka „edukacja” jest stosowana.

... do niedawna mówiło się o eutanazji jako prawie do śmierci, obecnie mówi się coraz częściej o obowiązku umierania.

W Internecie pod hasłem „duty to die” (obowiązek śmierci) można znaleźć setki tysięcy tekstów, co oznacza, że ta kwestia jest szeroko dyskutowana i to nie tylko przez pojedynczych autorów, lecz także przez instytucje. Dyskutuje się o tym, czy ze względu na obciążenia finansowe, emocjonalne i czasowe rodziny nie powinno się mówić o obowiązku śmierci osoby chorej.
        ...
        Niedawno czytałem artykuł z Holandii o rodzinie, która miała wykupione wczasy, ale na przeszkodzie stał dziadek, który nie umarł w odpowiednim terminie. Jego najbliżsi prosili lekarza, by coś zrobił, bo dziadek się męczy, a oni mają już zarezerwowane miejsca w kurorcie... W krajach, gdzie praktykuje się eutanazję, powoli dokonuje się zmiana obyczajowości.
        ...
        Wielu Holendrów jest niezadowolonych ze skutków legalizacji eutanazji w ich kraju, uciekają czasem za granicę, by nie być zmuszonym do poddania się jej.
        ...
        na początku eutanazja jest prawem, ale z czasem staje się obowiązkiem."

Za:
        www.niedziela.pl/artykul/45003/nd/Eutanazja---prawo-czy-obowiazek
        Kilka innych linków:

fakty.interia.pl/swiat/news-belgia-katolicki-dom-starcow-skazany-za-odmowe-eutanazji,nId,2229516
        www.opieka.senior.pl/85,0,Eutanazja-dla-starszych-8222-na-zyczenie-8221-8211-Holandia-ja-wprowadzi,25056.html
        naszdziennik.pl/mysl/13087,lekcja-holandii.html
        www.rp.pl/artykul/598046-Ekspresowa-eutanazja-na-zyczenie.html
        www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/12538
        polonianiemcy.com/eutanazja-17-latki-holandii-byla-molestowana-mlodu/
        kossobor.neon24.pl/post/43504,wezwiesz-karetke
        naszeblogi.pl/24153-w-europie-trwa-rzez-starych-ludzi
        "..Wyniki holenderskich sondaży wskazują, że około 60 %. starszych osób boi się, że zostaną uśmierceni wbrew ich woli. Wielu chorych właśnie z powodu tego lęku decyduje się na wyjazd do szpitali niemieckich, gdzie eutanazja jest nielegalna..."

www.bibula.com/?p=14298
        "...niemieccy lekarze alarmują, że wzrasta liczba starszych osób przybywających z Holandii na leczenie do Niemiec. Osoby te w rzeczywistości boją się, że ich otoczenie będzie chciało im skrócić życie korzystając z ich słabości. ..."

niezalezna.pl/30882-wlk-brytania-usmiercaja-tysiace-pacjentow
        Z ostatniego:
        "Co roku brytyjskie szpitale pozbawiają tysiące pacjentów leków, płynów i pokarmu, przyśpieszając ich śmierć, tylko dlatego, by oszczędzić na ich leczeniu – twierdzi sześciu brytyjskich lekarzy w liście, opublikowanym na łamach dziennika „The Daily Telegraph”."

Na tym się sprawa kończy. Na oszczędności. Państwowej, ubezpieczalnianej i na oszczędności wysiłku przez lekarzy, czyli lenistwie.
        A i rodziny oszczędzają wysiłek i czas.
        O Panu nie mówię. Ale niech Pan się rozejrzy. Czy jest Pan optymistą?

Banalne, prawda?
        O sobie mówię, że póki żyję w miarę bez bólu, póty nie chcę, żeby lekarze wykonywali pracę katów.

*

.
        .

P. S.

Już gdy napisałem powyższed trafiłem na starą notatkę. A nie chciało mi się pomyśleć. Przecież jeżeli jest towar, podaż, pojawi się i popyt. Gospodarka głupcze!

"...
        Zamiast umierać w wyniku podania śmiertelnego zastrzyku, osoby wnioskujące o eutanazję mogłyby być legalnie uśmiercone w wyniku operacji, polegającej na pobraniu organów do przeszczepu
        – sugerują medycy w artykule zatytułowanym: „Legal and ethical aspects of organ donation after euthanasia in Belgium and the Netherlands”, który ukazał się 24 marca br. (2016) w „Journal of Medical Ethics”, publikacji wydawanej przez „British Medical Journal.”

„Pozwoliłoby to chirurgom pobrać zdrowe i nieuszkodzone narządy, które mogłyby być następnie wykorzystane do ratowania życia innych pacjentów” – napisano w „Journal of Medical Ethics.”

Artykuł sugeruje, że w Holandii czy Belgii złagodzenie przepisów, umożliwiające pobieranie organów od osób wciąż żyjących „poprawiłoby jakość przeszczepianych narządów”.
        ..."

www.bibula.com/?p=86872
        www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27012736
        • zimna-wodka Re: poważna sprawa 05.10.19, 12:59
          kadiemu dziękuję za ofertę pomocy. Będzie miał problem jeśli zechcę skorzystać ale sam się naprasza....

A dalej. Ciągle się powtarza jakieś pojebane mantry typu "nie można dać człowiekowi więcej praw bo będzie ich nadużywał". Poczynając od homo - nie można dać związków partnerskich bo będą chcieli adopcji dzieci, te dzieci wychowają na pedałów i całe społeczeństwo nam się spedali etc.." Nie można zalegalizować marihuany, która jest wprawdzie nieszkodliwa ale będzie wstępem do twardych narkotyków itd..."

Tu jest kwestia fundamentalna. Na ile człowiek może sam decydować o swoim życiu czy śmierci. Codziennie o moim życiu i śmierci decydują inni - politycy, sędziowie, kierowcy tirów, lekarze, patrioci w glanach, bandyci. A zatem - czemu ja nie mam takiego prawa? Owszem - k.k. nie przewiduje kary za samobójstwo. Mogę bezkarnie władować się pod pociąg czy bryknąć z mostu. Ale ja bym wolał bez bólu i w miarę estetycznie. Ot - jakiś zastrzyk czy pigułka. A tak się nie da.

I tu jest pierwsza kwestia. Jeśli jestem świadomy, dokonuję świadomego i akceptowalnego logicznie wyboru to czemu system prawny tego nie szanuje? To w końcu moje życie a nie p. Zbyszka.

Druga kwestia jest trudniejsza. Kandydat na samobójcę nie ma możliwości wyrażenia swojej woli. Mogliby decydować najbliżsi. No i tu właśnie wytaczane są najcięższe działa - te o nadużyciach. I ich skutek - nie wiadomo czy człowiek, którego jedynym kontaktem ze światem jest ból chciałby, żeby też ból ustał na zawsze czy też może czerpie z bólu jakieś niepojęte przyjemności. A skoro nie wiadomo to niech cierpi nadal a my, z naszą medycyną, dołożymy wszelkich starań aby to cierpienie trwało jak najdłużej. I tradycyjnie wlepimy ikonkę dziarskiego staruszka, obmacującego (wzrokiem) cycate panienki, co go żądna spadku rodzina wlecze do krematorium.
          Nikt nie chce mordować dziarskich staruszków ani nawet ludzi najciężej i nieuleczalnie chorych. Ale każdy powinien mieć prawo decyzji. Jeśli sam nie jest w stanie podejmować tych decyzji - niech działają pełnomocnicy. Jeśli nie ma pełnomocników - rodziny poprzez sąd.

Można stworzyć odpowiednie konstrukcje prawne. Np. ja, w pełni świadomy, ustanawiam pełnomocnika na wypadek gdybym przestał być świadomy. Mogę wybrać źle, może ten pełnomocnik nadużyć mojego zaufania. Ale konsekwencje poniosę tego tylko ja. Niech nikt mnie nie broni przed samym sobą.

--
          pepe napisał: Póki więc można, warto się starać.Już prawie nie można, nie zauważył Pan?

kadi napisał:To staraj sie Pan.Bo ja to pierdole.
          • dorota_333 Re: poważna sprawa 05.10.19, 14:13
            > Niech nikt mnie nie broni przed samym sobą.

To nie ma znaczenia, nie o to chodzi w sprawie eutanazji (podobnie jak w kwestii in vitro i aborcji). Chodzi o możliwość narzucenia społeczeństwu swojego zdania. Opakowanego w dogmaty, przykazania, encykliki, adhortacje, kazania i Bóg jeden wi co jeszcze. Bo jeśli nie ma rządu dusz dobrowolnego, to narzuca się go siłą regulacji prawnych.

A władza to jest jedyne, co kręci purpuratów. Bo oznacza pałac biskupi, służbę, luksusowy samochód z kierowcą i pulchne ciałko kleryka (a potem następnego i następnego). Podobno Jędraszewski chce zostać kardynałem - więc rozkręcił szczujnię, która skończy się rozlewem krwi (niewinnej). Dlatego też nie będzie ustępstw w sprawach "fundamentalnych", w sprawie "świętości życia ludzkiego".

A ty, ludu boży, stul pysk i cierp (mówię to tak ogólnie, nie do Ciebie osobiście, Schłodzony). Nie mają znaczenia żadne tam sprawy światopoglądowe. To czysta kwestia władzy nad ludźmi.

PS. Kadiemu doradzałabym nie szafować takimi obietnicami. Nawet obietnica pomocy jest złamaniem prawa.
            • pigeon_shit_dust Re: poważna sprawa 05.10.19, 22:01
              dorota_333 napisała:

> PS. Kadiemu doradzałabym nie szafować takimi obietnicami. Nawet obietnica pomoc
              > y jest złamaniem prawa.

Jakbym chcial sie przejmowac waszymi glupimi prawami to pewnie bym musial odsiedziec w Polska 10 lat albo i wiecej. Aly wy tam nie umiecie nawet mordercow lapac i skazywac.
              A juz na ameyknskim paszporcie to ja strasze telefonem do ambasady i ide wolno smile Znow sie dobrze zrilo dla nas, Hamerykanow .

--
              www.youtube.com/watch?v=l9EzK-719aE
              www.youtube.com/watch?v=LYcNa2w-HYI
          • pepe49 póki co 11.10.19, 02:45
            >"Ciągle się powtarza jakieś pojebane mantry typu "nie można dać człowiekowi więcej praw bo będzie ich nadużywał". Poczynając od homo - nie można dać związków partnerskich bo będą chcieli adopcji dzieci, te dzieci wychowają na pedałów i całe społeczeństwo nam się spedali etc.." Nie można zalegalizować marihuany, która jest wprawdzie nieszkodliwa ale będzie wstępem do twardych narkotyków itd..."

- Tak. Te "pojebane mantry" to inaczej "sprawdzone wzorce zachowań". Jeżeli zrobimy A to dostaniemy B. Wszystkie te ciągi zdarzeń, które Pan wyśmiewa, zachodzą.
            Dlatego warto blokować zachowanie, które Pan wymienił. Chyba, że ktoś chce dostać takie B po tamtym A. Ale ja nie chcę.

**

>Tu jest kwestia fundamentalna. Na ile człowiek może sam decydować o swoim życiu czy śmierci. Codziennie o moim życiu i śmierci decydują inni - politycy, sędziowie, kierowcy tirów, lekarze, patrioci w glanach, bandyci. A zatem - czemu ja nie mam takiego prawa? Owszem - k.k. nie przewiduje kary za samobójstwo. Mogę bezkarnie władować się pod pociąg czy bryknąć z mostu. Ale ja bym wolał bez bólu i w miarę estetycznie. Ot - jakiś zastrzyk czy pigułka. A tak się nie da.

I tu jest pierwsza kwestia. Jeśli jestem świadomy, dokonuję świadomego i akceptowalnego logicznie wyboru to czemu system prawny tego nie szanuje? To w końcu moje życie a nie p. Zbyszka.

- Sądy skazują za zabijanie ludzi, którzy najęli sobie zabójcę dla siebie dlatego, bo obowiązuje ogólna norma chroniąca życie ludzkie. Ma ona wyjątki, jak każda norma, np. sąd nie wyznaczy nam kary państwowej za zabicie uzbrojonego włamywacza, ale działa. Nie karanie zabójców maleńkich dzieci udało się obejść dzięki stworzeniu dla nich kategorji prawnej nieludzi.
            (Jako podczłowiek (Polak) wg. prawa niemiec z czasów Narodowo Socjalistycznej Partji Robotników, uważam ten wyjątek za ludobójczy.)

Zasada "jeżeli A to B" działa i w tym wypadku. Jeżeli pozwolimy ludziom na zabicie Pana bez obawy kary odpaństwowej, to albo będziemy stwarzać nową kategorję prawną dla tego wypadku (nie pojedyńczego przecież) albo pójdziemy w kierunku zmiany ogólnej normy zakazującej zabijanie ludzi na normę zezwalającą.

W rezultacie dostaniemy masę zabójstw, które będą dokonywane pod innymi nazwami. Eutanazja, czy rozwiązanie problemu żydowskiego czy coś innego. Dostaniemy to z nową nazwą, a nazwa będzie, bo człowiek kultury polsko-rzymsko-chrześcijańskiej, póki co, nie lubi mieć poczucia że uczestniczy w zabijaniu albo nawet akceptuje zabijanie innych ludzi.

Jeżeli uważa Pan, że trzeba, to musi to Pan sobie zorganizować we własnym zakresie. Dwa litry zimnej wódki i wystarczy? Nie będzie bolało.
            Nie, to nie drwina. Straszny problem jest, ale próba jego rozwiązania za pomocą środka, który Pan proponuje jest niedobra. Dla pozostałych.

**

>Druga kwestia jest trudniejsza. Kandydat na samobójcę nie ma możliwości wyrażenia swojej woli. Mogliby decydować najbliżsi. No i tu właśnie wytaczane są najcięższe działa - te o nadużyciach. I ich skutek - nie wiadomo czy człowiek, którego jedynym kontaktem ze światem jest ból chciałby, żeby też ból ustał na zawsze czy też może czerpie z bólu jakieś niepojęte przyjemności. A skoro nie wiadomo to niech cierpi nadal a my, z naszą medycyną, dołożymy wszelkich starań aby to cierpienie trwało jak najdłużej. I tradycyjnie wlepimy ikonkę dziarskiego staruszka, obmacującego (wzrokiem) cycate panienki, co go żądna spadku rodzina wlecze do krematorium.
            Nikt nie chce mordować dziarskich staruszków ani nawet ludzi najciężej i nieuleczalnie chorych. Ale każdy powinien mieć prawo decyzji. Jeśli sam nie jest w stanie podejmować tych decyzji - niech działają pełnomocnicy. Jeśli nie ma pełnomocników - rodziny poprzez sąd.

Można stworzyć odpowiednie konstrukcje prawne. Np. ja, w pełni świadomy, ustanawiam pełnomocnika na wypadek gdybym przestał być świadomy. Mogę wybrać źle, może ten pełnomocnik nadużyć mojego zaufania. Ale konsekwencje poniosę tego tylko ja. Niech nikt mnie nie broni przed samym sobą.

- Jak wyżej. Takie rzeczy można robić tylko w ukryciu. Chyba, że zabójca się ujawni i pójdzie siedzieć. Zresztą, przy dzisiejszych polskich sędziach może by nie poszedł. Ale proces by miał.
            Jeżeli się Zielonym uda i kary za zabijanie chorych znikną, dostaniemy lekarzy zabójców.
            A→B.

Akcja AB. Rok 1940 do potęgi.

Człowiek się buntuje odruchowo zupełnie przeciwko takiej bezdusznej machinie liczydłowej, ale prawo tak funkcjonuje. Coś za coś. Będąc staruszkiem czy bardziej będę bał się bólu czy leniwego lekarza-zabójcy?
            Eh.

Na dzisiaj jest to wątek wyborczy.
            Póki można, warto się starać

*

U. E.
            ↓.

P. S.
            Przepraszam, że tyle trwało napisanie odpowiedzi. Musiałem się do tego jakoś zebrać
    • cojestdoktorku Konfederacja 05.10.19, 23:48
      www.youtube.com/watch?v=a6pbQq6Zsds
      --
      diabeł w swych metodach kuszenia do grzechu używa przede wszystkim wizji przyszłości. Nigdy nie skupia się na teraźniejszości, na opisie tego co jest, bo opisując to co będzie, jest mu najłatwiej kłamać i oszukiwać. Ma wolność w kreowaniu sądów, bo jakże można zaprzeczyć czemuś, co się jeszcze nie wydarzyło?
      • cojestdoktorku Re: Konfederacja 06.10.19, 12:24
        oficjalny spot wyborczy wyglada tak
        www.youtube.com/watch?v=iHimYhwPVlc
        ale pewnie wyraźnie przegra z wersją nieoficjalną

--
        diabeł w swych metodach kuszenia do grzechu używa przede wszystkim wizji przyszłości. Nigdy nie skupia się na teraźniejszości, na opisie tego co jest, bo opisując to co będzie, jest mu najłatwiej kłamać i oszukiwać. Ma wolność w kreowaniu sądów, bo jakże można zaprzeczyć czemuś, co się jeszcze nie wydarzyło?
    • cojestdoktorku PIS 05.10.19, 23:49
      www.youtube.com/watch?v=CJfQt1c5RD0
      --
    • cojestdoktorku KO 05.10.19, 23:51
      www.youtube.com/watch?v=W3xiEku0LLI
      --
    • cojestdoktorku Lewica 06.10.19, 00:00
      www.youtube.com/watch?v=ap2spO3NC7s
      --
        • bieda_inwestor Mnie tam sie podobaja... 11.10.19, 04:06
          Szczegolnie w polaczeniu z podpisem cojestdoktorku. Widzisz taki spot PiS i pozniej czytasz o diable i wizji przyszlosci i od razu jakos weselej sie robi wink

--
          www.e-subversion.eu
          "Jakos tak bywa, ze zwykle najtrafniejsze dlugoterminowe prognozy wychodza Ci jesli w dowolnym modelu ekonomicznym zalozysz glupote, niekompetencje i zla wole politykow"
    • bieda_inwestor Tematy zastepcze zawsze na czasie 11.10.19, 04:36
      Widze ze jak zawsze rozmawiamy o przekonaniach, ktore sie raczej nie zmienia w wyniku rozmowy. Partie to lubia - to cementuje elektorat. Aborcja, eutanazja, malzenstwa homoseksualne, polityka historyczna - rzeczy ktore ekscytuja, ale ktore bezposrednio w zyciu codziennym dotykaja tylko jednak mala grupe Polakow.
      Nie rozmawiamy o podatkach, ktore dotyka wszystkich. Nie rozmawiamy o zlodziejach, ktorzy te podatki kradna. Nie rozmawiamy o serwisie jaki otrzymujemy od panstwa za te podatki (sluzba zdrowia, policja, edukacja). Czasami jak tego slucham to dochodze do wniosku, ze moze jednak oceny najbardziej wyrachowanych wyborcow sa najlepsze - ten mi tyle da a tyle odbierze i proste - nie potrzebuje zadnej dodatkowej informacji np ze ten kandydat jest homoseksualista badz ministrantem, badz i tym i tym na raz.
      Jesli chodzi o mnie to zaglosuje przeciwko i za. Przeciwko hipokryzji obecnie rzadzacych i za zmiana ludzi przy korycie, bo nie podobaja mi sie absolutystyczne zapedy i tlamszenie wszystkiego innego. Tak jak ktos fajnie napisal, po rzadach PiS-u zaczynam doceniac, NIESPELNIANIE postulatow wyborczych przez inne partie.

--
      www.e-subversion.eu
      "Jakos tak bywa, ze zwykle najtrafniejsze dlugoterminowe prognozy wychodza Ci jesli w dowolnym modelu ekonomicznym zalozysz glupote, niekompetencje i zla wole politykow"

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka