Dodaj do ulubionych

Jak pan Budka wkopał kumpli z sądu

12.10.19, 00:25
Pan Budka w trakcie debaty przedwyborczej w TVP pokazał receptę z lekiem. za 2000 zł dla dziecka po przeszczepie.
Pan Pereira z TVP zadzwonił do apteki z recepty pana Budki i dowiedział się, że lek kosztuje 3 zł, bo pan płaci, pani płaci, rząd płaci. To się nazywa refundacja.

Pan Budka podał pana Pereirę do sądu w trybie przedwyborczym, bo w trakcie pokazywania recepty w czasie debaty przedwyborczej w TVP nie chodziło mu o ocenę rządu PiS wpływającego na nierefundowanie leków dla dzieci po przeszczepach a o wycenę tej konkretnej recepty.

Sąd podzielił zdanie pana Budki.

Powyższe było śmieszne, ale teraz będzie clou:

"„Sąd Apelacyjny utrzymuje postanowienie nakazujące TVP sprostowanie nieprawdy. Postanowienie prawomocne.” – napisał na Twitterze 9 października br. o godzinie 16:27 Borys Budka.
...
Jak wynika z informacji przekazanych przez sędzię Aleksandrę Janas, która jest rzeczniczką Sądu Apelacyjnego w Katowicach i była w składzie orzekającym – ... postanowienie podpisane zostało „około 16:30-16:40”. Sędzia dodała, że podaje tę godzinę „po upewnieniu się w sekretariacie”.
...
Zgodnie z zapisami w elektronicznym systemie pocztowym Sądu, orzeczenie na adres TVP wysłano o godzinie 17:04, a na adres pełnomocnika Borysa Budki dziesięć minut później, dokładnie o godzinie 17:14..."

Za:

www.tvp.info/44802888/


U pana Borysa Budki ręka prędsza niż pomyśli głowa. Tak mówiono o panu hetmanie Koniecpolskim, że prędzej uderzy niźli wymówi. Hetman miał wadę wymowy ale decyzje podejmował szybko i dobre.
Pan Budka zamachnął się na PiS a uderzył w kumpli.

Gorzej. We własną kryszę*.
Sierota.

*
Krysza - w gwarze przestępców rosyjskich, protoplastów władzy sowjeckiej i z nich pochodzących obecnych kumpli polskich, oznacza dach, czyli krycie, osłonę dla przestępców ze strony ludzi władzy.

*

U. E. musi zostać zakończona.
Wcześniej opłaca się i warto, żeby Polska z tego wyszła.


Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka