Dodaj do ulubionych

Polska, XXI wiek

24.10.19, 00:31
Wstawanie z kolan stało się faktem. Otrzepaliśmy portki, wysmarkaliśmy nos w rękaw i ogłosiliśmy się Narodem Wybranym. Jako Naród Wybrany musimy być unikalni. Jakbyśmy nie byli unikalni to i inne nacje poczułyby się Narodami Wybranymi a w nadmiarze Narodów Wybranych Narody Wybrane przestają być Narodami Wybranymi za to Narodami Wybranymi stają się Narody Niewybrane. To logiczne.

Pomyślałem sobie, że warto odnotować przykłady naszej niezwykłości, trochę dla nas trochę dla potomnych. My sami kiedyś będziemy rechotać; albo z przykładów niezwykłości albo z siebie - że kiedyś uważaliśmy za niezwykłe to co jest zupełnie normalne słuszne.
Potomni albo dostaną czkawki albo postawią pomniki czy nawet kanonizują. Czas pokaże.

A na początek:
--
pepe napisał: Póki więc można, warto się starać.Już prawie nie można, nie zauważył Pan?

kadi napisał:To staraj sie Pan.Bo ja to pierdole.
Obserwuj wątek
  • zimna-wodka Wojtyła, laska i wytrysk. 24.10.19, 00:40
   W Polsce powyższe słowa kojarzą się dobrze ale rozpatrywane oddzielnie. Połączone razem już niekoniecznie. Może ten hedlajn jest obrazoburczy ale nie potrafię stworzyć innego.
   Po prostu - w Wadowicach trysnęło Wojtyle z laski co lud uznał za cud i świętą kranówką leczy siebie i dzieci a nawet za nią płaci. I to dużo - mała buteleczka świetej kranówki potrafi kosztować więcej niż litr w miarę przyzwoitej gorzały.
   A waaadza triumfuje. Już nikt nie powie, że pińćset to zmarnowana kasa. A i budżet się poprawi - eksport naszego nowego, narodowego bogactwa sprawi, że zostawimy w tyle brudnych arabskich szejków a może nawet zdołamy zrealizować część wyborczych obietnic Matouszka.

   gazetakrakowska.pl/wadowice-z-papieskiej-laski-trysnela-woda-ludzie-mysla-ze-to-cud-mozna-ja-kupic-po-50-zl-za-butelke-wideo-20-10/ar/c1-14515685

   --
   pepe napisał: Póki więc można, warto się starać.Już prawie nie można, nie zauważył Pan?

   kadi napisał:To staraj sie Pan.Bo ja to pierdole.
   • dorota_333 Re: Wojtyła, laska i wytrysk. 24.10.19, 11:46
    No, zgięła mi kolana ta informacja. Znaczy się, istnieje w narodzie zapotrzebowanie na cud (może nawet cud na kiju). A jak wolny rynek dostarczy podaż do tego popytu, to tym lepiej.

    Jestem zbudowana. Dziękuję. Ducha nie gaście. Światło możecie zgasić.

    PS. A trochę bardziej serio: ostatnio coś czytałam, że oświecenie nie miało okazji zadomowić się w umysłach Sarmatów (a tym bardziej chłopów pańszczyźnianych). Bo ledwo się zdarzyły te wszystkie Kołłątaje, Komisje Edukacji Narodowej i inne nowinki to nastąpiły rozbiory i kicha. Naród szlachecki musiał się zająć powstaniami i batożeniem chłopów, żeby lepiej pańszczyznę odrabiali.

    No i tak zastygliśmy w tym barłogu, czerepy rubaszne, niepiśmienne, niemyte, z duszą anielską. Jak Wojtyle tryśnie z laski to wpadamy w ekstazę.
  • sendivigius Nihil Novi 24.10.19, 01:07
   zimna-wodka napisał:

   > Wstawanie z kolan stało się faktem.


   "Pan narodu, margrabio, nie zmienisz
   Tu rozsądku rzadko się używa"


   nczas.com/2019/10/19/noblistka-szokuje-tokarczuk-moj-syn-nie-poszedl-do-komunii-zamiast-tego/

   Nie milkną echa po werdykcie Akademii Szwedzkiej, której kapituła wybory przyznała tzw. „literackiego Nobla” polskiej pisarce Oldze Tokarczuk.

   Tak zwany literacki Nobel. A niedawno mowili o tak zwanym bylym NSZZ Solidarność.
   • zimna-wodka Jak zmierzyć gołe? 24.10.19, 13:54
    Z doniesień prasowych wynika, że dzielna policja weszła do teatru interweniując w sprawie nagości. Zmierzono stopień nagości a pomiar wykazał brak naruszeń prawa. Mnie gnębi konstrukcja zastosowanego nudomierza i skalą jaką się posługuje ale o tym nic nie ma.
    A może ktoś z czytelników ma taką wiedzę albo przynajmniej propozycje?

    wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,25340170,policja-przyszla-do-teatru-wybrzeze-dopytywali-o-stopien-nagosci.html


    --
    pepe napisał: Póki więc można, warto się starać.Już prawie nie można, nie zauważył Pan?

    kadi napisał:To staraj sie Pan.Bo ja to pierdole.
    • dorota_333 Re: Jak zmierzyć gołe? 24.10.19, 14:37
     Technologia mierzenia gołego już została opracowana, bo od kilkudziesięciu lat (powstanie stroju bikini) ustalamy, co nas gorszy w przestrzeni publicznej, a co nie.

     Po prostu popatrz na bardzo skąpy strój plażowy. W przypadku kobiet: można odsłonić wszystko z wyjątkiem sutków i sromu (tak to nazwę bardziej technicznie). W przypadku mężczyzn sutki mogą być odsłonięte. Ale zachodzi pytanie, czy kontekst nie jest decydujący: to, co na plaży jest akceptowalne, w teatrze niekoniecznie.

     Przy czym: mówimy o naszym kręgu kulturowym i obecnych czasach. W innych kulturach granice dopuszczalnej publicznie nagości ustalane są zgoła (że tak powiem) inaczej. W stronę pruderii: kiedy przyjeżdża irański oficjel do Paryża, to zasłania się rzeźby w muzeach. W stronę niewinnej swobody: w łaźniach koreańskich i japońskich nie gorszy nagość obu płci. Mówię o przestrzeni publicznej, bo plaże nudystów to jest jednak pewna nisza.

     Tak że temat rzeka i bardzo zależny od czasu i miejsca. Niewątpliwie działania prawicy w Polsce obecnie mają nas nieco cofnąć do większej pruderii. Nieskuteczne będą, moim zdaniem.
     • zimna-wodka Re: Jak zmierzyć gołe? 24.10.19, 18:36
      dorota_333 napisała:

      coś nie załapałaś. Masz do dalszych przemyśleń:
      gwiazdy.wp.pl/policja-w-teatrze-pyta-o-stopien-nagosci-aktorki-to-niedopuszczalne-6438556936751233a
      --
      pepe napisał: Póki więc można, warto się starać.Już prawie nie można, nie zauważył Pan?

      kadi napisał:To staraj sie Pan.Bo ja to pierdole.
      • dorota_333 Re: Jak zmierzyć gołe? 24.10.19, 19:15
       No to sorry. To ostatnie zdjęcie jest trochę zbyt nagie jak na spektakl przeznaczony dla widza nieletniego smile

       Ale myślę, że w jednym się zgodzimy. Zamiast rozpytywać, policjanci powinni po prostu obejrzeć sztukę. Wydelegować jakiegoś piśmiennego i niech się pomęczy te trzy godziny (może mu się nawet spodoba). I wtedy naocznie stwierdzi delikt lub brak deliktu.
        • zimna-wodka Re: Jak zmierzyć gołe? 24.10.19, 22:35
         Rany, jak z dzieckiem. Dowcipy ci tłumaczyć czy co... Przychodzi policja do teatru żeby sprawdzić stopień nagości. To jak ma to zrobić? Jak drogówka zatrzyma kierowcę to balonik prawdę powie - tyle a tyle promili. Jak go złapią na suszarkę to widać - jechałeś pan 150 a wolno 30.
         A stopień nagości? Gdyby zastosować normy obyczajowe do tejże drogówki to by było: "no wiesz pan, jedzie jak z gorzelni, przed chwilą pewnie ćwiartkę nosem wciągnąłeś. Ale mój szwagier za kółko nie siada jak nie obskoczy połówki a czasem i litra trzeba żeby się odważył. Bo on, wisz pan, niezupełnie widzi to i nie pojedzie na trzeźwo. A tak... to pan trzeźwy jesteś w porównaniu tylko przegryź coś coby baba się nie czepiała".
         Tak nie może być. Policja ma przestrzegać norm prawnych a te muszą być precyzyjne. Musi wiedzieć, że jak nudomierz pokaże 85 nudogrzechów to na glebę i w kajdanki a jak tylko 30 to wystarczy po ryju. A przy 10 to to prace społeczne przy sprzątaniu plebanii. Porządek musi być.

         Spójrz od strony praktycznej. Co to jest bikini każdy wie. Ale stringi + centymetrowy pasek na górze? Czy stringi widziane od tyłu coś zasłaniają i w jakim stopniu? A od przodu? Od czego zależy stopień nagości? Co z depilacją? Niby stringi + depilacja pokazują więcej ale z kolei nie pokazują to czego nie ma i czego nie wolno pokazywać. Stringi + bezdepilacji pokazują to czego nie wolno pokazywać ale jednocześnie bezdepilacji dokładniej zakrywa to czego absolutnie pokazywać nie wolno.
         Czy uważasz, że młody, rześki policjant rozwiąże takie problemy bez pomocy proboszcza? Skąd ma wiedzieć czy ma już strzelać czy tylko zakuć w kajdany. A może powinien przyłączyć się do zabawy w celu wallenrodowania (wiedziony przykładem exposła Piotrowicza).
         Wyzwania są epokowe a tu nie ma narzędzi - przepisów, instrukcji, nudomierzy.

         --
         pepe napisał: Póki więc można, warto się starać.Już prawie nie można, nie zauważył Pan?

         kadi napisał:To staraj sie Pan.Bo ja to pierdole.
         • sendivigius Re: Jak zmierzyć gołe? 24.10.19, 23:18
          zimna-wodka napisał:


          > Wyzwania są epokowe a tu nie ma narzędzi - przepisów, instrukcji, nudomierzy.

          O, tak! Nie ma to jak panstwo prawa i demokracja.

          Ah, gdyby to zdarzylo sie w roku 1969 to specjalny numer "Historia - Do Rzeczy" murowany. Jakie to bylyby wspomnienia represjonowanych aktorek, ktore by opowiedzialy jak to gola dupa chcialy dac odpór sowieckiemu rezimowi. Od razu IPN by znalazl cala genealogie milicjantow ktorzy interweniowali na rozkaz Kremla. A moze by nawet powstalaby organizacja kombatantek topless, ktore by zlozylyby pozwy o rekompensaty. Ich haslem byloby "gole cycki droga do wolnosci".

          Niestety. Specjalnego numeru nie bedzie. Za komuny po teatralnych scenach latano zupelnie nago. Chlopy i baby. Chodzily cale wycieczki szkolne licealistow. Taka to byla okrutna cenzura i reżim. He, aby juz bylo zupelnie najsmieszniej bywalo tak w niejednej sztuce rezyserowanej przez tate jednego z dzisiejszych czolowych narodowcow-patriotow (obecnie tez posla).
         • dorota_333 Re: Jak zmierzyć gołe? 25.10.19, 12:53
          > Rany, jak z dzieckiem. Dowcipy ci tłumaczyć czy co... Przychodzi policja do tea
          > tru żeby sprawdzić stopień nagości. To jak ma to zrobić?

          Brak Ci wyobraźni prawniczej, bo to wbrew pozorom nie jest dowcip i nawet osoby mocno władzy nieprzychylne widzą, że problem jest. Jak zmierzyć dopuszczalny w teatrze stopień nagości wyjaśniam wyżej: wziąć ogólną normę z tego, co widzi się na plażach (ogólnodostępnych). Plus poprawka na teatr. Plus poprawka na młodocianą publiczność.

          Jeśli chcesz wzornika, to on nie istnieje. Poniżej Sendi pisze, że w Stanach mają wzornik opisany po łacinie, ale nie wiem, czy to dobre rozwiązanie. Decyduje kontekst sytuacyjny (przykład karmienia piersią ukazuje złożoność problemu smile ).

          Wiesz, na czym polega niemożność porozumienia w tym temacie? Ty nie myślisz jak prawnik smile (to nie jest krytyka, stwierdzam fakt).
          • zimna-wodka Re: Jak zmierzyć gołe? 25.10.19, 18:12
           No nie myślę jak prawnik. Mam mierzyć to mierzę. Wychodzą mi litry, metry albo decybele. Poproś w sklepie o metr gumy do majtek albo dwa kilo kartofli a sprzedawca niech ci odmierzy według ogólnej normy plus kontekst sytuacyjny.

           --
           pepe napisał: Póki więc można, warto się starać.Już prawie nie można, nie zauważył Pan?

           kadi napisał:To staraj sie Pan.Bo ja to pierdole.
           • dorota_333 Re: Jak zmierzyć gołe? 25.10.19, 19:24
            Ścisły umysł. A jak zmierzyć zjawiska społeczne, niemierzalne? Amerykanie spróbowali tak jak pisze Sendi, ale to wyszło nie tylko śmiesznie, ale będzie po prostu szybko nieaktualne. Bo odczucie społeczne względem nagości może się zmienić (w obie strony).

            W prawie jest sporo takich pojęć nieostrych (bo są w życiu) i trzeba to jakoś rozstrzygać. Ogólna (aktualna) norma plus kontekst sytuacyjny to dobry pomysł. Ale już mniejsza o to.
    • sendivigius Re: Jak zmierzyć gołe? 24.10.19, 22:22
     zimna-wodka napisał:

     > A może ktoś z czytelników ma taką wiedzę albo przynajmniej propozycje?
     >
     > wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,25340170,policja-przyszla-do-teatru-wybrzeze-dopytywali-o-stopien-nagosci.html

     Nudomierza nie ma - ale mozna udac sie do niezastapionych w takich sytuacjach lojerow amerykanskich. W wielu stanach istnieja definicje nagosci. Oparte sa one o atlasy anatomiczne i szczegolowo opisuja do jakiego sciegna, miesnia, kostki lub cokolwiek mozna sie pokazywac. Kiedys o malo nie peklem ze smiechu gdy opisany (po lacinie aby bylo weselej) byl w ten sposob minimalny przebieg dolu damskich majtek.

     Pobilili ich dopiero lojerzy kanadyjscy gdzie przed Sadem Najwyzszym stanelo pytanie "czy jesli kobieta jest ubrana tak jak mezczyzna to mozna ja karac?" Zgodnie z postepem orzeczono ze nie, wiec w Kanadzie mozna latac topless. Ale nie w USA gdyz przezornie Sad Najwyzszy sie zabezpieczyl przed glupimi pytaniami w ten sposob z ma w regulaminie ze sprawy rozpatruje kiedy chce a nie kiedy wplyna wobec tego za rozpatrzenie nie wzial sie od chyba 50 lat.
  • dorota_333 Kościół jak sekta, ksiądz jak szemrany guru 25.10.19, 19:27
   … to się chyba nadaje to tego wątku opisującego stan świadomości Polaków AD 2019. Ksiądz oskarżony o molestowanie dzieci śpiewa psalm wchodząc na sale rozpraw a towarzyszą mu rozmodlone wyznawczynie.

   Sekta pełną gębą:
   fakty.tvn24.pl/fakty-po-poludniu,96/ruszyl-proces-bylego-proboszcza-parafii-w-ruszowie-piotr-m-oskarzony-jest-o-molestowanie-dziewczynek,980445.html
   • zimna-wodka Z szacunkiem dla pedofila. 26.10.19, 19:20
    Tak uczą w szkole. Tu parę cytatów:

    "Przede wszystkim potraktuj go z szacunkiem. Daj mu do zrozumienia, że schlebia ci zainteresowanie, które kieruje w twoją stronę, ale że będzie ci jeszcze milej, jeżeli będzie cię szanował. W żadnym wypadku nie bądź niegrzeczna, nie okazuj niesmaku: poniżysz i zranisz go, co może sprawić, że zechce się zemścić. Z szacunkiem podejdź do tego, że będzie czuł się urażony. Bądź miła"

    "Poproś o radę osoby, która może cię wesprzeć. Proś Najwyższego, który czyni cuda w sytuacjach takich jak te. Może 'potrząsnąć' sercem twojego prześladowcy, który w końcu zostawi cię w spokoju, a nawet zacznie szanować i cenić. Czystość zawsze popłaca"

    Co tu dodać? Pierwszy cytat jest skierowany do dziewczynek; drugi jest bardziej uniwersalny. Co będzie jeśli akurat cud się nie zdarzy? Nie kombinuj - bądź miła/miły. I z szacunkiem bo...

    Trudno się oprzeć wrażeniu, że nauki te skierowane są głównie do małolatów uczęszczających regularnie do kościółka. Szacunku do pedofila-murarza raczej by nie zalecano.

    dorzeczy.pl/kraj/79099/Badz-mila-traktuj-go-z-szacunkiem-Oburzajace-rady-dla-ofiar-molestowania-w-szkolnym-podreczniku.html
    --
    pepe napisał: Póki więc można, warto się starać.Już prawie nie można, nie zauważył Pan?

    kadi napisał:To staraj sie Pan.Bo ja to pierdole.
  • dorota_333 Jezus, Maria 31.10.19, 10:34
   … ciśnie się na usta, bo nadchodzi zupełna zgroza. Facet z Ordo Iuris będzie decydował o przyszłości in vitro i badań prenatalnych w Polsce. Ekspert episkopatu krajowym konsultantem ds. genetyki smile (to brzmi jak żart, a jednak).

   www.tvn24.pl/profesor-andrzej-kochanski-przeciwnik-in-vitro-krajowym-konsultantem-do-spraw-genetyki,981827,s.html
   • zimna-wodka Zgroza i nadzieja. 31.10.19, 21:17
    dorota_333 napisała:

    > … ciśnie się na usta, bo nadchodzi zupełna zgroza. Facet z Ordo Iuris będzie de
    > cydował o przyszłości in vitro i badań prenatalnych w Polsce. Ekspert episkopat
    > u krajowym konsultantem ds. genetyki smile (to brzmi jak żart, a jednak).

    Ale jest i nadzieja. Związana, jak zwykle, z siłami najwyższymi. Potęga Ordo Iuris w katoerpe jest wielka ale są większe.
    Nikt nie zgadnie gdzie lokuję nadzieje więc nie przeciągam: w Watykanie. To dla mnie, lewaka, ostatni bastion obrony przed walcem Dobra, który to walec niszczy, demoluje, miażdży, wyrywa kończyny i lasuje mózgi. Bo Dobro jest bezkompromisowe, szczególnie wobec takich jak ja.

    A w Watykanie miło i wesoło. Tak przynajmniej donosi Warszawska Gazeta, której nikt nie czyta więc ja muszę. Motyw na dzisiaj:

    "TYLKO U NAS! Czy w Watykanie urzęduje szatan?"

    Niby to tylko pytanie, zajawka. Ale dalej dowody, że właśnie tak jest.
    I miło. Nadal mogę odprawiać czarne msze, składać ofiary z dziewic (o ile jakąś znajdę), produkować macę z krwi niewinnych dziatek (oderwanych w tym celu od kompa), wieszać krzyż na odwrót a nawet drzeć biblię i nie wierzyć w objawienia exposłanki Sobeckiej. I to mi zapewnia najświętsze miejsce tego świata a raczej jego lokator.

    warszawskagazeta.pl/kraj/item/6661-tylko-u-nas-czy-w-watykanie-urzeduje-szatan-zrownanie-pierwotnych-poganskich-wierzen-z-chrzescijanstwem-jest-zaprzeczeniem-chrzescijanstwa
    --
    pepe napisał: Póki więc można, warto się starać.Już prawie nie można, nie zauważył Pan?

    kadi napisał:To staraj sie Pan.Bo ja to pierdole.
    • dorota_333 Re: Zgroza i nadzieja. 01.11.19, 10:54
     Nadziei nie ma, nawet w Watykanie. Bo wstawanie z kolan, które opisałeś w leadzie wątku będzie polegać również na emancypacji naszej narodowej cerkwi, tfu, chciałam powiedzieć: narodowego kościoła polskiego. Mamy taką potęgę intelektualną w naszym episkopacie, że przeciwstawimy się lewicowym miazmatom Franciszka i ocalimy prawdziwą wiarę.

     Jeszcze musi się to szaleństwo piekła kobiet przetoczyć przez kraj, zanim baby wezmą ścierę i pogonią to tałatajstwo. Ale już bliżej niż dalej.
     • zimna-wodka Ofiarna praca policji 01.11.19, 21:30
      Temat od doktorka ale zapodam jeszcze raz:

      wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,25369113,belchatow-13-latek-wyplul-hostie-i-wlozyl-do-kieszeni-ksieza.html#s=BoxOpImg3
      Bo nie mogę się od sprawy odczepić. Niby to proste ale... Nie bardzo rozumiem co ten małolat przeskrobał. Czy jest prawny obowiązek połykania tego co ksiądz ofiaruje? Czy w przypadku gdy np. ministrant nie połknie tego co otrzymał (nie musi to być hostia) będzie wzywana policja? Jakich argumentów użyto by gówniarz jednak łyknął? Tradycyjnie: kajdanki- gleba- -świętość do ryja czy może jednak bardziej subtelnie?

      I to co najważniejsze. Zdaje się przed łyknięciem, w tym przypadku hostii, należy się wyspowiadać. Młody się ponoć nie spowiadał ale łyknął choć nie dobrowolnie. Ktoś pewnie za to beknie na sądzie ostatecznym. Ale kto? Policja?

      Dzielna policja interweniowała także przed domem Najwyższego. Przebierańcy powiesili Tuska na płocie Najwyższego i domagali się słodyczy. Filmik załączony do artykułu pokazuje, że głównym celem zainteresowania policji był wiszący Tusk. To akurat dziwne bo ich obowiązkiem raczej powinno być dopilnowanie żeby Tusk nie odkleił się i nie spadł. Tusk wiszący to w końcu marzenie waaadzy.
      Najwyższy do przebierańców nie wyszedł i nic nie dał. Słusznie. W końcu wie, że psikus będzie zawsze, niezależnie od ofiarowanych słodyczy. Sam to ćwiczy od dawna.

      wpolityce.pl/polityka/471086-hucpa-przed-domem-jaroslawa-kaczynskiego      --
      pepe napisał: Póki więc można, warto się starać.Już prawie nie można, nie zauważył Pan?

      kadi napisał:To staraj sie Pan.Bo ja to pierdole.
      • cojestdoktorku Re: Ofiarna praca policji 02.11.19, 00:23
       mnie najbardziej nurtuje pytanie co by było gdyby ten dzieciak powiedział ze nie łyknie bo nie
       co wtedy?
       mandat? pałowanie? więzienie?
       nie mam pomysłu za bardzo


       p.s w kwestii wyjaśnienmia
       zgodnie z obowiązującymi dogmatami ten opłatek zamienił sie w trakcie mszy faktycznie w ciało Jezusa, nie symbolicznie tylko w rzeczywistości i stąd jest właśnie traktowany jako najcenniejszy skarb, więc dla ludzie którzy w to wierzą zrozumiałe jest ze takie zachowanie wymaga wezwania policji, a myślę nawet wojska oi straży pożarnej
       problem w tym ze nie wszyscy są katolikami i oficjalnie mamy rozdział państwa od kościoła wiec służb państwowych ta wiara w ten cud przemiany opłatka w ciało nie obowiązuje

       p.s.1 zjadanie ciała własnego Boga myślę ze większosci wyda sie obrzydliwe, to jest kanibalizm, protestanci to zrozumieli i sie z tej interpretacji wycofują, katolicy przy niej pozostali
       spolecznoscbiblijna.pl/cialo-i-krew-chrystusa-czyli-klamstwo-oplatka/


       --
       diabeł w swych metodach kuszenia do grzechu używa przede wszystkim wizji przyszłości. Nigdy nie skupia się na teraźniejszości, na opisie tego co jest, bo opisując to co będzie, jest mu najłatwiej kłamać i oszukiwać. Ma wolność w kreowaniu sądów, bo jakże można zaprzeczyć czemuś, co się jeszcze nie wydarzyło?
      • dorota_333 Obraza uczuć religijnych 03.11.19, 12:35
       … jako podstawa do wezwania policji? WTF???

       Zastanawiałam się, jak księża wzywający policję umotywowali swoje wezwanie. Bo czegoś takiego jak "wyplucie hostii" jako żywo nie ma w kodeksie karnym i wykroczeń. Jeszcze nie ma. Ale można to od biedy podciągnąć pod pojemną kategorię obrazy uczuć religijnych.

       Podzielam zaniepokojenie Sekielskiego: co się, k..., w tym kraju dzieje? Oto kobieta, której mąż grozi nożem słyszy dzwoniąc na policję, że nie mają patrolu i niech poczeka godzinę, to patrol się pojawi. A do wyplutej hostii przyjeżdżają cito.

       Inna rzecz: dziecko było uwięzione bezprawnie, zastosowano wobec niego bezprawną przemoc fizyczną. Postępowanie powinno dotyczyć działania księży.

       Mam nadzieję, że ta sprawa nie przyschnie.
       • cojestdoktorku Re: Obraza uczuć religijnych 03.11.19, 18:59
        ta,
        tylko jakby rządziło PO, albo konfederacja to by było inaczej? tak samo by było
        ewentualnie Razem by ustawiło kościół tam gdzie jego miejsce, tyle ze jest w sojuszu z SLD więc też chyba nic z tego

        www.facebook.com/osrodek.monitorowania/photos/a.185373918304416/1092842977557501/?type=3
        --
        diabeł w swych metodach kuszenia do grzechu używa przede wszystkim wizji przyszłości. Nigdy nie skupia się na teraźniejszości, na opisie tego co jest, bo opisując to co będzie, jest mu najłatwiej kłamać i oszukiwać. Ma wolność w kreowaniu sądów, bo jakże można zaprzeczyć czemuś, co się jeszcze nie wydarzyło?
   • zimna-wodka Re: Piekło kobiet 90 lat później 08.11.19, 21:59
    Artykuł długi - kto chce niech czyta. Mnie urzekło jedno jedyne zdanie:

    "W Krośnie szpital nosi imię Jana Pawła II i to jest powód, że w tej placówce aborcji się nie wykonuje. "

    I to jest Polska XXI wiek w pigułce.

    --
    pepe napisał: Póki więc można, warto się starać.Już prawie nie można, nie zauważył Pan?

    kadi napisał:To staraj sie Pan.Bo ja to pierdole.
  • dorota_333 Przepuśćcie świętego, przepuśćcie świętego 15.11.19, 10:26
   wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,25409865,proboszcz-z-ruszowa-mial-molestowac-dziewczynki-jego-zwolennicy.html

   Problem pedofilii w kościele polega również na tym, że księża mają potężne poparcie w społeczeństwie. Jak widać, większe niż ich kilkuletnie ofiary. G...niana mentalność ludu polskiego.
   • zimna-wodka Niby piękne ale się kojarzy 26.11.19, 18:53
    Łuk tryumfalny w Warszawie a raczej jego projekt. O sensie wypowiadał się nie będę bo zostanę uznany za krasnoarmiejca.

    Ale projekt mnie urzekł. Nie rozumiem jak może kojarzyć się z otwieraczem do piwa (Grodzki). Ja widzę alegorię lejącego faceta, pokazanego od pasa w dół bo góra przy tej czynności jest nieistotna.. W sumie jest to nawet do kompletu ze słynnym rzeszowskim pomnikiem, który wszystkim kojarzy się jednakowo. Tylko, jak ma być patriotycznie od północy do południa to należałoby postawić coś zbliżonego w formie i treści nad morzem. Boją się pomyśleć coby to mogło być zatem niech środowiska patriotyczne pomyślą za mnie.

    --
    pepe napisał: Póki więc można, warto się starać.Już prawie nie można, nie zauważył Pan?

    kadi napisał:To staraj sie Pan.Bo ja to pierdole.
    • deco.derr Luk to luk 26.11.19, 19:11

     Nie postrzelasz, ale w takim NYC to luk jest w prawie kazdym parku. Wygugluj no sobie.
     Mniejszy, wikszy, z rzezba na gorze albo na dole.
     • zimna-wodka Re: Luk to luk 26.11.19, 19:46
      deco.derr napisała:

      >
      > Nie postrzelasz, ale w takim NYC to luk jest w prawie kazdym parku. Wygugluj no
      > sobie.
      > Mniejszy, wikszy, z rzezba na gorze albo na dole.

      I na pewno w kształcie lejącego z godłem w miejscu ....


      --
      pepe napisał: Póki więc można, warto się starać.Już prawie nie można, nie zauważył Pan?

      kadi napisał:To staraj sie Pan.Bo ja to pierdole.
    • dorota_333 Re: Niby piękne ale się kojarzy 26.11.19, 20:09
     Jak by się pięknie kra spiętrzała przy takiej budowli, szkoda, że zrezygnowali z lokalizacji w nurcie Wisły. Faktycznie projekt przypomina rozkraczonego kibola uwalniającego się od nadmiaru płynu. Nie jestem pewna, czy umieszczenie orła białego w tym akurat miejscu miało na celu jakiś ukryty przekaz.

     No cóż, władza ma jedną myśl: zmienić kraj tak, żeby się nie dało tego odkręcić. Temu też służy "obsikiwanie" przestrzeni publicznej stawianiem różnych pomników.

     A na koniec pozostanie już tylko pochować brzuchatego caudillio na Wawelu, obok brata i bratowej (po stronie brata upchnąć). Z milionową demonstracją, która przyćmiłaby pogrzeb Piłsudskiego w 1935. Wawel się na tę okoliczność przebuduje.
     • zimna-wodka Re: Niby piękne ale się kojarzy 26.11.19, 22:01
      dorota_333 napisała:

      . Nie jestem pewna, czy umieszczenie orła
      > białego w tym akurat miejscu miało na celu jakiś ukryty przekaz.

      Jak łuk będzie odpowiednio duży to można za tym orłem pochować ZbawcęLudzkości i nazwać łuk jego imieniem (Zbawcy). Nadanie imienia Zbawcy Wawelowi może wzbudzić niechęć sukienkowych. A i zamiana katedry na mauzoleum Lenina.... ups - Zbawcy też może być nie po ich myśli.      --
      pepe napisał: Póki więc można, warto się starać.Już prawie nie można, nie zauważył Pan?

      kadi napisał:To staraj sie Pan.Bo ja to pierdole.
    • najezyn Re: Niby piękne ale się kojarzy 12.01.20, 13:55
     Co racja, to racja, skojarzenia są niedobre i ja bym takiego pomnika nie stawiał, bo to Olewaczem natychmiast ochrzczą. Łuki triumfalne, klasyczne i nie budzące durnych komentarzy, znane są od lat i raczej w tym kierunku by należało iść. Tu mamy marynarza w kloszowych portkach i z orłem w miejscu nie powiem czego. Niedobrze.
  • dorota_333 Takie będą rzeczpospolite 27.11.19, 15:44
   Temat bardzo na miejscu w wątku o współczesnej Polsce. Liczba godzin religii w szkole - zarówno w 9-cio jaki i w 8-mio letnim cyklu nauczania - jest wyższa niż liczba godzin fizyki, chemii, biologii i przyrody razem wziętych.

   A potem się dziwimy inwazji płaskoziemstwa i nieustającemu poparciu dla PiS.

   konkret24.tvn24.pl/polska,108/duza-liczba-godzin-religii-mniej-fizyki-sprawdzamy-popularny-wpis,983921.html
  • dorota_333 Ile kremówek zjadł JPII 27.11.19, 15:58
   … zanim się porzygał? Czyli zadania na olimpiadzie matematycznej w Krakowie.

   No nie mogę zrobić szybkiego przeglądu newsów, żeby nie natrafić na coś obłędnego. Może zacznę czytać tylko o makijażach i gotowaniu.

   krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,25453921,jp2-do-kwadratu.html#S.main_topic-K.C-B.4-L.2.duzy
   • dorota_333 Re: Najwieksza zmalpowana "wiocha" , linia USA-PL 29.11.19, 20:12
    To jest kraj katolicki. Najlepsze promocje daje proboszcz z Rogalina:
    www.tvn24.pl/rogalin-black-friday-w-kosciele-chrzest-i-slub-za-darmo,989339,s.html
    Trochę sobie chyba w stopę strzelił. Bo jeszcze ludziska zaczną się zastanawiać, dlaczego w ogóle sakramenty są płatne. Ale to szczegół.
     • zimna-wodka Re: Najwieksza zmalpowana "wiocha" , lini 29.11.19, 22:05
      U proboszcza czy w ogóle? Ciuchów nie musisz ale u proboszcza brałbym choćby na zapas. Nie wiadomo kiedy się przyda.
      Tekst o kremówkach mnie rozwalił. Anioł też. Chciałbym coś napisać ale nie potrafię. Dewoci rozwalili system.

      --
      pepe napisał: Póki więc można, warto się starać.Już prawie nie można, nie zauważył Pan?

      kadi napisał:To staraj sie Pan.Bo ja to pierdole.
      • zimna-wodka Niby normalność ale nienormalna. 01.12.19, 13:01
       Bo bez księdza. Radni Warszawy zorganizowali sesję bez opłatka i bez księdza. Zostali zatem potępieni.
       "Na przykład p. Lasocki zarzucił im złamanie konstytucji:
       Konstytucja, na którą reprezentowane przez Panią środowisko tak często się powołuje wyraźnie stwierdza, że została ustanowiona (Konstytucja) w poczuciu wdzięczności „za kulturę zakorzenioną w chrześcijańskim dziedzictwie Narodu”. Jednocześnie jej art. 5 nakazuje Rzeczypospolitej Polskiej, czyli wszystkim organom władzy państwowej i samorządowej, strzec dziedzictwa narodowego, a więc także jego chrześcijańskich elementów.To również mój i Pani obowiązek"
       Realizacje konstytucyjnego obowiązku religijności p. Lasocki widzi tak:
       "Były to spotkania przy modlitwie i stole a przede wszystkim spotkania ludzi życzliwych sobie i zatroskanych o sprawy Warszawy." I uzasadnia:
       "Czas zbliżających się Świąt Narodzenia Pańskiego to taki czas w kulturze polskiej, który od setek lat jest przeżywany także w przestrzeni publicznej poprzez organizowanie różnego rodzaju spotkań czy wydarzeń o charakterze religijnym."

       I już miałem wrażenie, że moje rodzinne miasto znormalniało i potrafi żyć bez księdza. Czyli ksiądz może być ale nie musi. A to wcale nie tak:

       "Wysłuchuję od radnych, że to nie fair, że muszą przerywać obrady, a nie dla wszystkich jest to ważne. W związku z tym uznałam, że zrobimy takie spotkanie opłatkowe poza sesją. Odbędzie się 17 grudnia. Kto będzie chciał, to przyjdzie

       — powiedziała „GW” Ewa Malinowska-Grupińska. "

       Czyli cała burza o to, że ksiądz nie będzie elementem obowiązkowym w pracy radnych i radni będą się delektowali obecnością księdza w czasie wolnym. Czyli ja, podatnik im nie zapłacę za udział w religijnych misteriach. A religijność bez wynagrodzenia jest nie do przyjęcia dla polskich katolików, szczególnie tych na stołkach.

       wpolityce.pl/polityka/475511-to-jest-normalnosc-internauci-oburzeni-decyzja-radnych-ko
       --
       pepe napisał: Póki więc można, warto się starać.Już prawie nie można, nie zauważył Pan?

       kadi napisał:To staraj sie Pan.Bo ja to pierdole.
  • cojestdoktorku Re: Polska, XXI wiek 29.11.19, 16:40
   www.facebook.com/photo.php?fbid=2170829863220744&set=a.1388905734746498&type=3
   --
   diabeł w swych metodach kuszenia do grzechu używa przede wszystkim wizji przyszłości. Nigdy nie skupia się na teraźniejszości, na opisie tego co jest, bo opisując to co będzie, jest mu najłatwiej kłamać i oszukiwać. Ma wolność w kreowaniu sądów, bo jakże można zaprzeczyć czemuś, co się jeszcze nie wydarzyło?
  • dorota_333 Słowo na niedzielę: czy Bóg znajdzie Karela? 05.01.20, 13:10
   Stało się. Oto Czesi robią film na temat polskiego katolicyzmu i zdaje się, że zaczniemy ich nie lubić. Bo szaleństwa polskiej religijności ludowej na nas nie robią wrażenia, ale widziane z zewnątrz, oczami ludzi niezaczadzonych mogą nas zaboleć.

   W linkowanym materiale jest niespełna czterominutowy trailer dokumentu, zabawny. Gdybym miała ogród, to kupiłabym do niego dmuchaną statuę JPII, jaką widać na filmie 0:45.

   film.wp.pl/jak-bog-szukal-karela-czesi-robia-film-o-polakach-katolikach-radio-maryja-egzorcysci-i-pedofilia-6463677716772481a


   A mówiąc poważnie: dyskusja na temat pedofilii w kościele musi kiedyś sięgnąć głębiej. Właśnie religijności ludowej. Bo w niej jest sedno, fundament potęgi kleru i słodka tajemnica jego bezkarności.
  • pepe49 Ależ patologiczny wątek 05.01.20, 18:17
   Skoro został podbity, zajrzałem, oczekując jakichś spostrzeżeń nt. współczesności, 21. wiek.
   A tu same przekleństwa pod adresem Kościoła. Wątek dla spatologizowanych emerytów partyjnych?

   Macie Państwo, przynoszę Wam przykłady z państw, gdzie Kościół katolicki został wypędzony ze sfery publicznej:

   Francja:

   "Polski dziennikarz Marek Gładysz wywołał zdziwienie we francuskiej telewizji. Powiedział on na antenie, że w Polsce nikt podczas sylwestra nie podpala samochodów.

   Ostatni sylwester był we Francji niezwykle niespokojny. W jego trakcie spalono wiele samochodów na ulicach. Wobec tego słowa Gładysza wywołały ogromne zdziwienie we francuskiej telewizji.

   Polski dziennikarz wystąpił w stacji LCI, gdzie był gościem. Powiedział tam, że gdyby w Polsce podczas sylwestra spłonęło 20 samochodów, byłaby to wiadomość, która wzbudziłaby ogromne zainteresowanie mediów.

   – A we Francji, gdy spłonie tysiąc, wychodzi minister spraw wewnętrznych i mówi, że noc była spokojna – dodał Gładysz.

   Dziennikarz prowadzący rozmowę nie krył swojego zdumienia.

   – To pierwszego stycznia w Polsce nie ma spalonych samochodów? – zapytał."


   nczas.com/2020/01/05/polak-wywolal-zdziwienie-we-francuskiej-telewizji-powiedzial-ze-w-polsce-nikt-nie-podpala-samochodow-w-sylwestra-francuzi-w-szoku-video/


   Niemcy:


   "Senat Hamburga przedstawił informacje dotyczące finansowania imigrantów. Chodzi o wydatki opłacane z budżetu miasta na ich zakwaterowanie, opiekę nad nimi i integrację. Od 2105 roku imigranci kosztowali podatników z miasta co najmniej 5,35 miliarda euro. To suma zawarta w budżecie.

   W 2015 roku wydatki na imigrantów, czy starających się o azyl wyniosły 750 milionów euro. Rok później wzrosły dwukrotnie – do 1,5 miliarda. W kolejnych dwóch latach spadły do 1 miliarda roczne, a w 2019 roku wyniosły co najmniej 800 milionów. Początkowo planowano „zaledwie” 500 milionów, ale okazało się, że to za mało.
   ...

   Nie tylko hamburczycy łożą na imigrantów. We wrześniu Federalna Agencja Zatrudnienia informowała, że beneficjentami zasiłków w Niemczech, aż w 40% są imigranci. Kosztują oni Niemców aż 4 miliardy na tydzień."


   nczas.com/2020/01/05/niemcy-sie-ubogacaja-tylko-hamurg-w-4-lata-wydal-ponad-5-miliardow-euro-na-przyjmowanie-imigrantow/   Polska tyle datków nie dostała z U. E. od 2004 r.


   Ale spokojnie.
   U nas będzie tak samo.

   Poczytajta sobie:

   kiedyś pokazywałem to:

   euroislam.pl/szwecji-jaka-znali-polacy-juz-nie-bedzie/


   A dzisiaj doszło to:

   www.salon24.pl/u/wawel/910910,j-teglund-ideal-pis-u-to-bezwolna-bezwladna-ludzka-masa-strojaca-patriotyczne-miny


   O, proszę:

   J.Teglund: "Ideał PIS-u to bezwolna, bezwładna ludzka masa strojąca patriotyczne miny..."

   Więcej Wam cytował nie będę, sami se poczytata, czy obejrzyta. Jak już otrzepaliśta portki, wysmarkaliśta nosy w rękawy i zachwyciliśta się, że trysnęło Wojtyle z laski.


   *


   U. E. musi być zakończona.
   Wcześniej opłaca się i warto, żeby Polska z tego wyszła.
  • dorota_333 Słowo na niedzielę: "to są dłonie chrystusowe” 12.01.20, 12:40
   Pewien ksiądz życzy sobie, żeby wierni kościoła powszechnego powrócili do zarzuconego już obyczaju i całowali rękę księdza przy powitaniu. Uzasadnia to tak kwieciście, że nie spamiętałam i cytuję dosłownie. Uwaga, tekst naprawdę śmieszny smile

   "– Przez dłonie kapłańskie działa sam Pan Bóg w trójcy jedynej. Te dłonie moje materialnie to są dłonie Tomasza, ale tak naprawdę to są dłonie chrystusowe za przyczyną święceń kapłańskich. To już nie ja ale Chrystus błogosławi i daje tą moc życiodajną, która przepływa szczególnie przez dłonie kapłańskie – to też ważne, żeby sobie to uświadomić – podkreślił. – Same ucałowanie tych dłoni to oddanie czci samemu Panu Bogu, za które można – za ucałowanie dłoni kapłańskich – uzyskać odpust – dodał ks. Tomasz Jochemczyk. "

   www.wprost.pl/kraj/10288450/duchowny-zacheca-do-calowania-ksiezy-w-dlonie-tak-naprawde-to-sa-dlonie-chrystusowe.html


   … jest tam więc na koniec i bardzo praktyczna obietnica odpustu za ucałowanie ręki, ale nie bądźmy zbyt materialni. Liczy się kontakt (ustami) z sacrum.
   Diabeł podszeptuje rozważania i nad innymi formami kontaktu z sacrum, lecz te podszepty ignorujemy.

   W całej sprawie zwraca uwagę zupełnie już absurdalne odklejenie tego pana od rzeczywistości. Oto mamy nieuchronne - i postępujące w Polsce najbardziej dynamicznie na świecie! - procesy laicyzacji społeczeństwa. A księdzu Tomaszowi marzą się czasy przedwojenne, gdy wszystkie wiejskie babiny ciumkały księżowską pulchną dłoń.

   Tylko tak dalej, chłopaki. Poczytajcie komentarze pod tekstem, to zaczniecie powoli się pakować.
  • najezyn Re: Polska, XXI wiek 12.01.20, 13:49
   A tak konkretnie? Gdzie i kiedy ktoś o Polakach powiedział ostatnio, że są jakimś Narodem Wybranym? Wkładanie ludziom własnych fantazji w usta, celem ośmieszenia, jest owszem, skuteczne, ale do momentu, aż ktoś poprosi o cytat. No to ja poproszę. Dawaj tych głupków, którzy głoszą dziś tezę o Polakach - Narodzie Wybranym.
  • zimna-wodka Jeszcze o Owsiaku. 13.01.20, 14:21
   Trochę z innej beczki. Bo w miarę pamiętam starsze finały WOŚP. I chodzi o atmosferę jaka była wtedy. Jakieś ogólne poczucie zjednoczenia, wspólnoty zorganizowanej wokół szlachetnej sprawy. Unikalne (przynajmniej dla nas) bo powstałe wokół akcji pełnej radości i zabawy. Takie wesołe, wspólne święto połączone z dobroczynnością. Zupełnie inne od królującej martyrologii, rozdrapywania ran, pretensji do całego świata o krzywdy i klęski.

   I tak się zastanawiam - komu to przeszkadzało i przeszkadza nadal.

   Każda normalna władza byłaby szczęśliwa dostając taki prezent. Praktycznie za darmo. Bo każda normalna, demokratyczna władza czerpie swoją siłę ze społecznej jedności i solidarności zorganizowanej wokół rzeczy DOBRYCH. Z pozytywnego przekazu, który jest bardzo trudno wykreować bo szalenie trudno jest znaleźć wspólne elementy przy całej nieuniknionej różnorodności poglądów, postaw etc.

   W Polsce tak się nie da. Dlaczego? Nikt nie potrafi odpowiedzieć. Zarzuca się Owsiakowi brak przejrzystości jego finansów. Ale sprawozdania finansowe WOŚP są w internecie, każdy może przeczytać. Że Owsiak zarabia. A może nie zarabiać? Nie każdemu bezdomni dają samochody, umierający Akowcy kamienice a księża działki za 10% wartości. Że zarabia za dużo. Nie wiem czy za dużo bo jednak mniej niż pani od rajstop u Glapy.
   Lista zarzutów jest dłuższa - pozwolę sobie zacytować za portalem wpolityce. który wywalił wielki artykuł o tytule:
   Mocne KOMENTARZE po finale WOŚP. "Odrzuć pseudokulturę Owsiaka, a płać raczej na Caritas"; "Nie istniałby, gdyby nie TVP"

   1. W. Reszczyński: odrzuć Owsiaka i jego hucpę
   Dlaczego hucpę i dlaczego odrzuć?
   2. W. Reszczyński 2: Na podwarszawskiej prowincji „dzieci Owsiaka” (dziś już dojrzali ludzie), nachalnie, z tymi swoimi puszkami WOŚP, zatrzymywali wychodzących z kościoła. To tu Owsiak znajduje najwierniejszych darczyńców, ale publicznie o tym nie mówi, wiadomo to katolicy.
   A może Owsiak nie zwraca uwagi na wyznanie darczyńców? Powinien? Dzieciaki z puszkami powinny pytać ludzi o wyznanie i prowadzić statystyki?
   3. M. Paczuska: Owsiak nie istniałby, gdyby nie TVP.
   Może tak a może nie. A istniałaby p. Paczuska?
   4.R. Ziemkiewicz: Katolicy mają obowiązek wspierania gotówką. Antykatolicy wystarczy jak dadzą na aukcję stare bambetle .
   Nie wiem gdzie p. Ziemkiewicz to wyczytał. W naukach JPII ? A może Jezus miał takie parcie na kasę?
   Jeszcze zapytałbym czemu p. Ziemkiewicz tak jedzie po Du*ie i jego połowicy - du*a dał na aukcję podkoszulkę a Du*owa sukienkę (p. Ziemkiewicz napisałby starą kieckę/szmatę
   5. R. Fogiel Uważam, że w akcjach charytatywnych chodzi raczej o to, by komuś pomóc, a nie o to, by się tym afiszować.
   P. Fogiel był w TVN i dał sobie przykleić serduszko. Po godzinie był w TVP i już serduszka nie miał. Przykładowa skromność.
   6. R. Fogiel 2. A swoją drogą podziwiam tych wszystkich, którzy przy dzisiejszej pogodzie biegali po dworze w samych garniturach i przyklejali sobie na marynarkach serduszka, widoczne później w TV. Zwykle ludzie naklejają je na kurtki.
   P. Fogielowi przylepiono serduszko właśnie na marynarce. Ale szybko się go pozbył okazując swoją moralną wyższość.
   7. Bernard: Biorąc pod uwagę całą Polskę i WOŚP wychodzi ok 3 zł. na osobę, na rok.
   I co z tego?
   8. D. Wildstein:W WOŚP bierze udział zapewne wielu świetnych ludzi. Ale nie zgadzam się na szantaż moralny „kochaj Owsiaka”. Bo Owsiak to obrzydliwy bufon, głupek, cham, pracujący dla paskudnej formacji politycznej.
   Pierwszy rzeczowy argument: bo Owsiak to głupek i cham
   9. A. Stelmasiak: Wydaje się, że #Owsiak i ludzie z #WOSP ratują życie dzieci. Ale domagają się także prawa do zabijania dzieci!
   Nie rozumiem. Nie muszę.
   10. L. Fołtyn: Owsiak wywołuje ogromne emocje (pozytywne i negatywne) dlatego, że wykreował się na zbawcę służby zdrowia i chorych dzieci. A to tylko siła propagandy! WOŚP kupuje sprzęt, na który szpitale jest stać. Poza tym jego wkład to 5 zł na obywatela. Ale cóż, ludzie chcą mieć bohatera…
   Tu się zgadzam. Skoro mamy bardzo bogatą służbę zdrowia i szpitale cierpiące na nadmiar pieniędzy to faktycznie po cholerę jakiś sprzęt. I tak go szpitale wyrzucą bo mają nadmiar wszystkiego.

   11. K Treter - Sierpińska: Rzygam już Owsiakiem i jego akcją. Piep..enie o ratowaniu służby zdrowia przez WOŚP to kompletna ściema. Pajac w czerwonych porciętach robi kasę sprzedając Polakom kit o tym, jacy są super, bo wrzucili parę złotych do puszki. Substytut sumienia certyfikowany przez cwaniaka.
   Celnie. Też uważam, że Polacy nie są super. Polacy to skłócone, nienawistne stado topiące w gównie wszystko co uda im się osiągnąć. P. Treter to typowa Polka.
   12. Jacpoludek (?) Przez 28 lat WOŚP zebrało "prawie miliard". Rocznie państwo przeznacza na służbę zdrowia 88 miliardów.
   Prawdopodobieństwo, że właśnie Ciebie będzie ratował sprzęt kupiony przez WOŚP jest minimalne.
   Czyli - nie dawaj na cele charytatywne bo możesz na tym nie zarobić. Rozsądnie.

   To tylko komentarze przytoczone w artykule. Komentarze pod artykułem nie nadają się do cytowania.

   PS. Wszystkim co BARDZO chcą wiedzieć ile Owsiak zarabia, gdzie idą pieniądze odsyłam do internetu. Są tam sprawozdania finansowe WOŚP których rzetelność potwierdził niezależny audytor. W internecie są też sprawozdania finansowe Złotego Melona co pewnie bardziej rajcuje. Trzeba trochę się postarać żeby je odgrzebać ale można. Ja wygrzebałem.

   --
   pepe napisał: Póki więc można, warto się starać.Już prawie nie można, nie zauważył Pan?

   kadi napisał:To staraj sie Pan.Bo ja to pierdole.
   • sendivigius Re: Jeszcze o Owsiaku. 13.01.20, 15:40
    zimna-wodka napisał:


    > Celnie. Też uważam, że Polacy nie są super. Polacy to skłócone, nienawistne sta
    > do topiące w gównie wszystko co uda im się osiągnąć. P. Treter to typowa Polka.

    Ano. Zapytajmy sie OD KIEDY?
   • dorota_333 Idealizm 13.01.20, 16:08
    > Bo każda normalna, demokratyczna władza czerpie swoją siłę ze społecznej jedności i
    > solidarności zorganizowanej wokół rzeczy DOBRYCH.

    Brawurowy idealizm, powiedziałabym. Gdybyśmy chcieli dyskutować ten temat - rzekę to od razu rozbijamy się o definicję: co to jest ta "normalna, demokratyczna władza" i gdzie występuje w naturze.

    Tak mi się zdaje, że "normalna, demokratyczna władza" (o ile taki zwierz istnieje) nie ma w ogóle zapędów, żeby kształtować postawy ludzi jakąś socjotechniką, tylko po prostu dobrze administruje. Zapewnia przysłowiową "ciepłą wodę w kranie", dostarczając populistom szyderczy argument.

    Zdaje mi się też, że dużo poręczniej rządzić ludźmi budząc w nich całą gamę złych uczuć (strach i nienawiść do wybranych grup), byle to były uczucia intensywne. Chyba coś już Machiavelli o tym napomykał w "Księciu". I widzimy to właśnie na co dzień - naród wreszcie odnalazł się w silnych uczuciach. Precz z ciepłą wodą, sikamy napalmem.

    To nienawiść niesie, dobroć jest krótkim błyskiem. Kaczyński to doskonale rozumie.
    • dorota_333 Re: Idealizm 14.01.20, 09:48
     A tutaj bardzo fajny, aktualny przykład, że nic nie opłaca się tak bardzo jak sianie nienawiści. Przynajmniej za tej władzy:

     next.gazeta.pl/next/7,151003,25593642,wosp-przez-28-lat-zebrala-1-2-mld-zl-pis-w-kilka-minut-dal.html

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka