Dodaj do ulubionych

wyroki śmierci na psychotyków - Belgja

05.11.19, 15:49
Kiedyś było używane słowo psychotyk na określenie chorego psychicznie. Używam.

Jeden z dyskutantów zauważył, że przy wyborach sejmowych należy nakładać najpierw kryterjum gospodarcze na propozycje konkurentów, bo inne to ideologiczne lewary do wzbudzania plemiennej politycznej nienawiści i odmóżdżania /poezja pepego/.

Nie wiem. Może mi się ciężka choroba wydarzyć. Albo starość. Czy ja muszę wtedy musieć uciekać przed lekarzem? To też polityka i jest szansa temu czasem w polityczny sposób zapobiec.
Póki można.

*

"Zdrowa fizycznie 23-letnia kobieta zostanie uśmiercona śmiertelnym zastrzykiem z powodów związanych z jej zdrowiem psychicznym. Kelly, która mieszka w Leuven w Belgii, jako nastolatka odczuwała niepokój społeczny i cierpi na różne poważne problemy ze zdrowiem psychicznym, które spowodowały u niej samookaleczenie, próbę samobójczą i zaburzenia jedzenia.

Młoda kobieta złożyła podanie o zabicie siedem miesięcy temu po odkryciu, że zabicie jest legalne dla osób w podobnej sytuacji. Stan Kelly jest obecnie oceniany przez lokalnego profesora Jorisa Vandenberghe.

Obecnie 510 Belgów zostało legalnie zabitych z powodu złego stanu zdrowia psychicznego, odkąd kraj ten zalegalizował praktykę wspomaganego umierania w 2002 roku. Belgijskie prawo dotyczące legalnego zabijania nie rozróżnia bólu fizycznego i psychicznego „nie do zniesienia”.

Aby pacjent spełniał kryteria kwalifikujące do zabicia ze względu na zły stan zdrowia psychicznego, jego prośba powinna być poparta przez dwóch psychiatrów i lekarza, którzy muszą zgadzać się, że problemy psychiczne pacjenta są nie do zniesienia i nieuleczalne. Holandia i Luksemburg to dwa inne kraje, które zezwalają na egzekucję ze względu na zdrowie psychiczne.

Towarzystwo Ochrony Nienarodzonych Dzieci (SPUC) podkreśliło ten przypadek jako szokujący przykład tzw. równi pochyłej. Obecnie co czwarty Brytyjczyk dozna złego stanu zdrowia psychicznego w ciągu swojego życia.

Antonia Tully z kampanii SPUC Lives Worth Living (Życia warte życia) powiedziała: „To szokujący przykład równi pochyłej w działaniu, skoro tylko społeczeństwo zaakceptuje, że z pewnych powodów egzekucja powinna być zgodna z prawem. Śmierć nie jest odpowiedzią na poważne problemy Kelly. Trudno nie czuć, że w kraju, w którym lekarze są uprawnieni do zabijania, istnieje mniej zasobów do leczenia osób z taką chorobą jak Kelly. Kelly ma przed sobą większość życia. Troskliwe społeczeństwo powinno szukać sposobów na złagodzenie jej bólu. Jeśli belgijscy lekarze zgodzą się, że może zostać zabita, współczucie dla osób z poważnymi problemami ze zdrowiem psychicznym będzie jeszcze mniejsze”.

Za:
bialykruk.pl/wydarzenia/23-letnia-belgijka-chce-poddac-sie-eutanazji
Słowa "eutanazja", jako synonim "rozwiązania problemu polskiego" (żydowskiego, cygańskiego, ormiańskiego itd.) pepe nie lubi i z tekstu pousuwał.

*

U. E.
Wystarczy.
Obserwuj wątek
    • deluc Re: wyroki śmierci na psychotyków - Belgja 05.11.19, 17:14
      To nie jest takie proste. Nadużywasz słowa "egzekucja". Każdy dorosły, poczytalny ma prawo do decydowania o własnym losie - jest stopień bólu nie do zniesienia przez człowieka - były przypadki samobójstw w stytuacji gdy choremu skończyły się środki przeciwbólowe - znajoma pielęgniarka z onkologii twierdzi, że są takie przypadki, gdzie te leki nie działają - trochę to dziwne w przypadku bólu fizycznego ... mamy ten XXI-wiek czy nie?

Co do schorzeń psychicznych to temat jest bardziej skomplikowany w grę wchodzi cała sfera schorzeń, urojeń ... najważniejsze (i chyba o wiele trudniejsze) jest ustalenie czy ten człowiek cierpi strasznie i nie ma możlwości mu ulżyć w tym cierpieniu ...
      • zimna-wodka Re: wyroki śmierci na psychotyków - Belgja 05.11.19, 18:08
        deluc napisał:

..................................

Trochę rozwinę.
        Ameby w stylu pepe mają obraz chorego psychicznie jako wesołego furiata i równocześnie cierpiącego otoczenia. Otoczenie musi cierpieć bo radosny świr ma prawo żyć. Z takim poglądem nie polemizuję - to nie temat na XXI wiek. Może na XXII (o ile ludzkość dotrwa).

Ale jest jeszcze druga strona medalu - cierpienie psychola. Ameby (pepe) tego nie rozumieją. Mogą zrozumieć ból ale to cierpienie nie jest bólem. Bywa, że jest gorsze od najgorszego bólu mimo, że nie sposób go opisać. Tak ekstremalne cierpienie rozwala całe życie; nie pozwala czytać, oglądać tańca z gwiazdami a czasem nawet nie pozwala wstać z łóżka. Chory wie jedno - każdy następny dzień będzie gorszy choć wydaje się to niemożliwe.
        Owszem, można leczyć, piguł jest od cholery. Ale czasem piguły nie działają i nikt nie wie dlaczego. I co wtedy?
        Może można użyć twardych narkotyków - nie wiem. Na pewno musiałoby to być coś co walnie w łeb tak, że wyłączy świadomość. Tylko tego na receptę nie sprzedają. A i sens takiej "terapii" jest problematyczny.

Najbardziej mnie wkurwia to, że najmądrzejsi są ci, którzy takiego cierpienia nie zaznali, a nawet nie mają pojęcia o jego istnieniu. Wydają wyroki na innych w błogim przeświadczeniu, że nic takiego nie spotka ani ich ani ich bliskich. Czują się przez to lepsi, skurwysyny.

--
        pepe napisał: Póki więc można, warto się starać.Już prawie nie można, nie zauważył Pan?

kadi napisał:To staraj sie Pan.Bo ja to pierdole.
          • zimna-wodka Re: wyroki śmierci na psychotyków - Belgja 05.11.19, 19:13
            pepe49 napisał:

> Akurat znam taką osobę. No i co z tego? Propozycję leczenia przez zabicie. Eh.

To z tego, że ta osoba ma prawo decydować o sobie: czy chce żyć i cierpieć czy to cierpienie zakończyć.
            Jeśli wybierze śmierć to nawet taki idjota jak pepe powinien to uszanować.

I znów, bo inaczej się nie da:
            PEPE - NIE PIER-DOLL!!!

--
            pepe napisał: Póki więc można, warto się starać.Już prawie nie można, nie zauważył Pan?

• pepe49 mamy więc wybór 07.11.19, 12:19
              ta osoba ma prawo decydować o sobie: czy chce żyć i cierpieć czy
              > to cierpienie zakończyć.
              > Jeśli wybierze śmierć to nawet taki idjota jak pepe powinien to uszanować.

Wybór mamy więc taki:

albo rządzą PiS i inni biali; w wyniku na starość nie musimy się bać każdej karetki pogotowia ratunkowego przejeżdżającej pod domem, bo np. dzieci mają już dość starego.
              W szpitalu zaś, nie musimy się bać, że lekarz uzna, że trzeba nas zabić bo mamy nieuleczalną albo zbyt drogo kosztującą podatnika chorobę; albo bo chce wcześniej wyjść na miasto z dyżuru.

Albo rządzą PO i inni czerwoni; w wyniku wiemy, że w razie ogromnego bólu, albo i bez będziemy mogli poprosić o bezbolesną egzekucję.

Sklepik otwarty. Jeszcze można wybierać.

*

U. E. musi zostać zakończona.
              Wcześniej opłaca się i warto, żeby Polska z tego wyszła.
              • zimna-wodka Re: mamy więc wybór 07.11.19, 16:30
                pepe49 napisał:

> Wybór mamy więc taki:
                >
                > albo rządzą PiS i inni biali; w wyniku na starość nie musimy się bać każdej kar
                > etki pogotowia ratunkowego przejeżdżającej pod domem, bo np. dzieci mają już do
                > ść starego.
                > W szpitalu zaś, nie musimy się bać, że lekarz uzna, że trzeba nas zabić bo mamy
                > nieuleczalną albo zbyt drogo kosztującą podatnika chorobę; albo bo chce wcześn
                > iej wyjść na miasto z dyżuru.

Kocham taką argumentację. Bo rozumiem, że jest alternatywa: rządy piss-dzielców albo śmierć. W ostatnich wyborach 43% głosujących wybrało życie. 57% wolało zginąć niż żyć pod rządami GeniuszoKordupla. Prawie dla 50% dorosłych Polaków było obojętne czy jeszcze pożyja czy niekoniecznie

Pepe, bądź tak miły i NIE-PIER-DOLL
                --

• zimna-wodka Re: mamy więc wybór 07.11.19, 22:36
                  dorota_333 napisała:

> Skrajna demagogia. Czy on może wierzyć w to, co tutaj wypisuje??

Jakby wyszedł choć na milimetr poza partyjno-kościelną propagandę to może bym go tak nie poniewierał. Ale nie wychodzi i jeszcze stosuje najbardziej prymitywne metody.
                  W zasadzie należałoby go olać. Ale za bardzo mnie wkurwia właśnie przez metodę odwracania znaczeń. To dyżurny trick Kaczolubnych.
                  Ja mu o PRAWIE do godnej śmierci, rozpatrywanym zawsze indywidualnie i z pełnym poszanowaniem klauzuli sumienia - on mnie o OBOWIĄZKU śmierci egzekwowanym bezlitośnie przez Tuska. Ups, już nie Tuska... Tusk to przeżytek i to kosztowny bo masa amunicji poszła w pis-du. Zaraz będzie nowy obiekt do ostrzału a na razie napierdala w czerwonych rozumianych dość ogólnikowo.

A żeby jeszcze, skurwysyn, napisał prawdę. Że śmierci samobójczej nie toleruje kk. Bo życie człowieka nie należy do niego tylko do Boga. I tylko Bóg może zdecydować kiedy owieczka staje się zupełnie bezużyteczna (np. nie łoży, nie ofiarowuje, nie tyra na kościelnym etc) i wtedy powołać ją "do domu ojca". I żeby jeszcze próbował przekonać mnie , że mam się stosować do tych reguł mimo, że sam w "dom ojca" nie wierzę. I mam prawo nie wierzyć - w końcu nie wierzą i kapłani tego Boga ale się z tym nie afiszują bo to się mocno nie opłaca.

Ale małpa jedzie Tuskiem bo w tym jest interes a "dom ojca" wszyscy mają w Du*ie, także kapłani wymyślonego Boga.

Wracając do pytania czy małpa wierzy. Cholera wie - to zależy co małpa ma pod deklem. Czyli jaki rodzaj gówna się tam zaległ.

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka