Dodaj do ulubionych

Pani marszałek, trzeba anulować, bo my przegramy.

22.11.19, 14:50
… Za dużo osób po prostu jest. Naprawdę."

Padły słowa skrzydlate na pierwszym posiedzeniu Sejmu nowej kadencji i już nic nie będzie takie samo. Marszałek Witek "anulowała" - nie ma takiego trybu w Regulaminie Sejmu - przegrane przez PiS głosowanie. Wszystko utrwalone w stenogramie i na nagraniach.

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25436117,nocna-awantura-w-sejmie-ws-krs-kancelaria-publikuje-stenogramy.html#s=BoxMMt1


Tak zupełnie na marginesie - głosowanie dotyczyło neo-KRS i wniosek PiS był sprzeczny z zaleceniami TSUE. Ale to naprawdę szczegół.

Parlamentaryzm w Polsce wszedł w nową fazę. Przyspieszonego rozkładu.
Obserwuj wątek
  • cojestdoktorku Re: Pani marszałek, trzeba anulować, bo my przegr 22.11.19, 17:21
   https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/77134780_2409160972729700_6554380579167535104_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_oc=AQlynifrWyHTra5m-2krEmpf0W4RiW3vHMoX7Sdd03JoiT75exntGZtST8owXYeRg0A&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=0c42cdc5eab0a7ef82f2d7b5167f3c97&oe=5E7EBDFA

   a tak powazniej to afera jest dęta:

   - "Czy wszyscy posłowie są już gotowi do przeprowadzenia głosowania? Proszę sprawdzić, czy wszystkie karty działają, czy światełka się nie świecą" - pytała Witek posłów.

   - "Wszystko działa? Przechodzimy wobec tego do głosowania (...). Proszę obecnie panie i panów posłów o podejmowanie decyzji w sprawie wyboru posłów członków Krajowej Rady Sądownictwa" - oświadczyła chwilę później marszałek.

   W stenogramie pojawia się "głos z sali" mówiący: "Nie działa".

   - "Proszę państwa, u kogo nie działa czytnik?" - pytała marszałek Witek.

   - "Czy u kogoś z państwa jeszcze nie działa karta? Działa. Proszę państwa, nie może być tak, że u jednych działa, a u innych nie działa. Działa?" - dopytywała Witek.

   W stenogramie czytamy, że z sali pojawiają się głosy: "Działa, działa".

   - "Proszę państwa, ja widzę, że nowi posłowie mają problemy z głosowaniem w czytniku, chociaż nie tylko nowi... Nie ma problemów?" - pyta dalej marszałek Witek. Na to odzywa się szef klubu KO Borys Budka: "Nie, my nie mamy".

   - "Jest problem?" - dopytuje Witek. Z sali pojawiają się głosy, że "jest problem" i "nie działa".

   - "Kto ma problem?" - pyta marszałek.

   - "Możemy jeszcze raz?" - mówił głos z sali. "Nie ma nowych maszynek" - kolejny głos z sali. Jak czytamy w stenogramie kolejny głos z sali mówi: "Prezes ma".

   - "Dobrze. Proszę państwa, w takim razie, jeżeli nie działają, mogę anulować to głosowanie, powtórzyć" - oświadcza Witek. Na co z sali ktoś mówi: "Tak, anulować". Inny głos stwierdza: "Nie".

   Następnie pojawia się głos z sali. Jeden z posłów zwraca się do Witek, że nie może być tak, że jednym działa, a drugim nie działa. "Pytam właśnie, czy jednym działa, a drugim nie działa" - odpowiada marszałek.

   Kolejny głos z sali stwierdza: "Pani marszałek, trzeba anulować, bo my przegramy. Za dużo osób po prostu jest. Naprawdę".

   www.rmf24.pl/raporty/raport-batalia-o-sady/fakty/news-trzeba-anulowac-bo-przegramy-mamy-stenogramy-z-nocnego-gloso,nId,3348824#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
   --
   diabeł w swych metodach kuszenia do grzechu używa przede wszystkim wizji przyszłości. Nigdy nie skupia się na teraźniejszości, na opisie tego co jest, bo opisując to co będzie, jest mu najłatwiej kłamać i oszukiwać. Ma wolność w kreowaniu sądów, bo jakże można zaprzeczyć czemuś, co się jeszcze nie wydarzyło?
   • zimna-wodka Re: Pani marszałek, trzeba anulować, bo my przegr 22.11.19, 23:09
    Znów nie kumasz, doktorku. Nie chodzi o to czy działa czy nie działa ani o to kto to głosowanie wygrał, bo większość i tak robi co chce.
    A dorota dobrze radzi. Trzeba zapamiętać te słowa.

    TRZEBA ANULOWAĆ GŁOSOWANIE BO PRZEGRAMY....

    Może się przydać i to niedługo, zaraz wybory prezydenckie.

    To może być motto na najbliższe lata...

    --
    pepe napisał: Póki więc można, warto się starać.Już prawie nie można, nie zauważył Pan?

    kadi napisał:To staraj sie Pan.Bo ja to pierdole.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka