Dodaj do ulubionych

Kto jest glupi a kto przekupny

10.12.19, 03:48
A kto ma racje... A kto nie.
Temat niby nie gospodarczy, ale jesli sobie wziac do glowy, ze roczna kuracja generic Lipitorem zrobionym w Indiach kosztuje 4000 dolarow, to mozna sobie wyobrazic skale zjawiska.Rocznie w samych stanach beda to niewyobrazalne pieniadze a statyny trzymaja najwieksi producenci pharmy amerykanskiej.
Moj nowoprzepisany specyfik zostal wyprodukowany przez Dr. Reddys Lab Limited, Bachupally, India.. Produkt hinduski nazywa sie ATORVASTATIN. Moja ubezpieczalnia placi calosc. Pierwszy raz od 25 lat wreczono mi lek bez zadnego udzialu z mej strony ( tzw copay), normalnie place od 3 do 25 dolcow.
Dla rownowagi podaje linki do dwoch calkowicie odmiennych punktow widzenia, moj jest trzeci. Swoja statyne splukalem wczoraj w kiblu. Skora calego ciala swedziala mnie tak ze tydzien oka prawie nie zmruzylem, odlac sie to wysilek na miare wejscia na Czomolungme. Mam tylko nadzieje ze to wypluka sie z organizmu w miare szybko, bo zwariuje do konca. Pobieralem 10 mg, lekarz zapisal mi 20 mg dziennie. Co byloby, gdybym zgodnei z filozofia profesorki z PL wzial maksa, czyli 80 mg? Hm.
Ok, no to mamy :

zdrowie.dziennik.pl/diety/artykuly/534967,statyny-obnizaja-poziom-cholesterolu-hdl-ldl-leki-maksymalne-dawki.html,komentarze-popularne,1#comment-4005034
passa.waw.pl/artykul/statyny-leki-czy-trucizna,2172
Drugi link prowadzi do bardziej logicznego wywodu, musze poszperac w oryginalach prac tej kobity z MIT. Polska pani profesor farmakologii raczej argumentuje ze tak ma byc bo tak kazali i juz. Jak komus nie pasuje to niech wypierdala.

Podejrzewam ze w Polsce czy Europie to inaczej wyglada, ale tu branie statyn oznacza lepszy bznes dla lekarzy. Nawet jak nie biora kasy za sprzedawanie tego pacjentom. Oni dobrze wiedza ze to gowno moze zabic, wiec ja razem z recepta, dostalem z gory okreslony cykl wizyt. Za 6 tygodni lekarz i lab krwi, pozniej regularnie do 3 miechy wizyta. Moja recepta na hypertensje odnawia sie sama na pol roku a to nie.
Do tej pory latalem tdo lekarza dwa razy rocznie. No i lab, morfologia to okolo tauzen - tauzen dwiescie. Razy cztery i srodowisko medyczne kosi kolejne 5000 USD. To tej pory morfologie robilem raz rocznie.
Prywatnie - Teraz pozostalo mi tylko poinformowac mojego doca zeby se statyne w dupe upchal.
Ale nikomu nc nie sugeruje. Chceta, to bierzta. Na zdrowie.

--
www.youtube.com/watch?v=l9EzK-719aE
www.youtube.com/watch?v=LYcNa2w-HYI
Obserwuj wątek
    • sendivigius Re: Kto jest glupi a kto przekupny 10.12.19, 13:31
      pigeon_shit_dust napisał:

> A kto ma racje... A kto nie.
      > Temat niby nie gospodarczy,

Na skutek bledow lekarskich ginie w USA wiecej ludzi niz na skutek, zabójstw, wypadkow drogowych i wypadkow przy pracy razem wzietych. Spacer po nieciekawej dzielnicy w nocy jest bardziej bezpieczny niz wizyta u amerykanskiego doktora.

Ale jest na to sposob Kadi, i dziwie sie ze w NY go nie znacie. Przed wizyta u doktora idziesz do lojera i uzgadniasz za co go mozna zaskarzyc. Dzieki temu, ty, lojer i doktor dzielicie kase miedzy siebie. A pochodzi ona z kieszeni tych co na to nie wpadli. Ot, tak dziala rynek.

A leczyc sie pojedz do szamana jakiegos plemienia w Arizonie.
      • pigeon_shit_dust Re: Kto jest glupi a kto przekupny 10.12.19, 13:51
        sendivigius napisał:

>
        > Na skutek bledow lekarskich ginie w USA wiecej ludzi niz na skutek, zabójstw, w
        > ypadkow drogowych i wypadkow przy pracy razem wzietych. Spacer po nieciekawej d
        > zielnicy w nocy jest bardziej bezpieczny niz wizyta u amerykanskiego doktora.
        >
        To ie jest watek o bledach lekarskich.

--
    • dorota_333 Re: Kto jest glupi a kto przekupny 10.12.19, 14:53
      Ten drugi link - świetny po prostu. Samo sedno. Nie ograniczać idiotycznie tłuszczu w diecie (a już szczególnie nie wyrzucać żółtek!) tylko kontrolować spożycie cukrów. Szczególnie cukrów dodanych.

Gdyby ktoś był zainteresowany, to mam taki dokument, który kiedyś w TVN widziałam. "Cholesterol - Wielki blef. Jak nas oszukano. TVN Ewa Ewart przedstawia":

www.youtube.com/watch?v=UyLvpjYDpC0

PS. No i na koniec: trza się nauczyć gotować smile bez tego nie ma prawidłowego odżywiania.
      • pigeon_shit_dust Re: Kto jest glupi a kto przekupny 10.12.19, 21:16
        dorota_333 napisała:

>>
        > PS. No i na koniec: trza się nauczyć gotować smile bez tego nie ma prawidłowego od
        > żywiania.

Ja umiem, tylko mi sie ni chce, hehe. Babka jeszcze uczyla.....1908 rocznik, za Boga nie posolila kobita nic. Cukru minimum, a to bylo przeciez jeszcze ze "cukier krzepi"
        Skad wiedziala?
        Musze przestudiowac papier tej kobity z MIT w oryginale, jak nie bedzie na necie to napisze do niej i puszcze tutaj. Przynjamniej strzeszczenie.
        Ciekawe- jakby faktycznie kiedys uznano ze satyny = trucizna, to co z tymi, ktorzy juz podpisali kontrakt z diablem? Biora dalej? U mnie w robocie mam 4 zgredow naokolo mnie, dziesiatki razy prosilem o przeniesienie w inne miejsce. Chorzy okragly rok. Smarkaja, kichaja, charcza, kaszla. Pierwsi zawsze leca w listopadzie kolejke do szczepinie na grype ( je to pierdole) i co z tego? I cala 4 ma pelna cukrzyce. Teraz wiem o co chodzi.
        A tu lkolejna amerykanska pasja. Pono teraz juz robia ludzion nawet przed 30- ka !!
        www.popsci.com/hip-replacements-young-patients/
        --
      • pigeon_shit_dust Link 10.12.19, 22:02
        dorota_333 napisała:

> Ten drugi link - świetny po prostu. Samo sedno. Nie ograniczać idiotycznie tłus
        > zczu w diecie

people.csail.mit.edu/seneff/why_statins_dont_really_work.html
        Napisalem do baby, bo wylapalem kilka bledow...kuwa widcznie nikt nie czyta , nie obchodzi to nikogo. Lekarze wiedzo lepiej smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka