29.08.12, 15:04
Szanowni Państwo,

W dniu 21.08.2012 r. została przesłana do Urzędu Gminy Radzymin „Koncepcja programowa dla drogi S8” wraz z pismem z firmy Transprojekt – Warszawa Sp. z o.o. z prośba o zaopiniowanie przesłanych materiałów, w terminie 14 dni od daty otrzymania. Koncepcja została przedstawiona części radnym na Posiedzeniu Komisji Zdrowia, w której również zasiadam. Ze względu na rangę zagadnienia poprosiłem przedstawicieli urzędu, żeby problem został poruszony na zaplanowanej na 28.08.2012 r. Sesji Rady Miejskiej. Żeby ułatwić komunikację zaprosiłem na to spotkanie przedstawiciela firmy Transprojekt, który przedstawił zebranym „Koncepcję programową dla drogi S8”. Wszystkie zaprezentowane materiały zostały w dniu wczorajszym zamieszczone na stronie Urzędu www.radzymin.pl/
Na spotkaniu ustaliliśmy, że w celu skoordynowania prac ewentualne uwagi dotyczące przesłanej Koncepcji należy złożyć w formie pisemnej do Urzędu Gminy.

Po przeanalizowaniu przesłanych przez Transprojekt materiałów w dniu wczorajszym zgłosiłem uwagę dotyczącą lokalizacji zbiorników przeznaczonych na gromadzenie wody opadowej, oznaczonych na mapach jako Z-9 i Z-10. Biorąc pod uwagę zeszłoroczne problemy mieszkańców Nadmy mieszkających wzdłuż ul. Nowej wyraziłem swoje zaniepokojenie faktem, że do i tak przeciążonego rowu „kobyłkowskiego” dołączone będą dodatkowe dwa zbiorniki mające za zadanie odprowadzanie nadmiaru wód odpadowych z projektowanej trasy S8. Dlatego też poprosiłem o wybudowanie wzdłuż projektowanej trasy S8 dodatkowego rowu melioracyjnego, po wschodniej stronie projektowanej trasy S8 (od strony Kobyłki), od rowu „kobyłkowskiego”, przez ul. Chrobrego, do zaznaczonego na przesłanym planie rowu położonego na długości 7+800, jak również udrożnienie tego rowu przez GDDKiA aż do rzeki Czarnej. Ponadto poprosiłem o rozważenie możliwości zlokalizowania zbiorników Z-9 i Z-10 po drugiej stronie projektowanej trasy S8.

Jeżeli mają Państwo uwagi do przesłanych przez Transprojekt materiałów bardzo proszę o przesłanie pisemnej wniosków do urzędu, jak również zamieszczenie ich treści na forum.

Pozdrawiam,
Marek Brodziak
Obserwuj wątek
    • projekt74 Re: Trasa S8 04.09.12, 22:35
      Szanowni Państwo!

W dniu dzisiejszym w siedzibie Starostwa odbyło się spotkanie na temat wniesionych przeze mnie uwag, o których pisałem w poprzednim wątku. Oprócz mnie w spotkaniu uczestniczyli: Zastępca Starosty – Konrad Rytel, Zastępca Burmistrza Kobyłki – Piotr Grubek i dwóch pracowników urzędu oraz Zastępca Burmistrza Gminy Radzymin – Andrzej Siarna. Ogólnie rzecz ujmując jeszcze raz przedstawiłem zebranym swój pomysł na ograniczenie ilości przepływu wody przez tzw. rów kobyłkowski. O dziwo wszyscy zebrani zgodzili się z zaproponowaną przeze mnie koncepcją i ustaliliśmy, że w najbliższym czasie zorganizujemy spotkanie z przedstawicielami firmy Transprojekt – Warszawa Sp. z o.o. oraz GDDKiA w celu wprowadzenia zmian w koncepcji programowej oraz uszczegółowienia zakresu działania poszczególnych instytucji. Co z tego wyniknie pokaże najbliższa przyszłość.

Pozdrawiam,
      Marek Brodziak
      • projekt74 Re: Trasa S8 22.10.12, 21:39
        Szanowni Państwo,

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie opracowała Koncepcję Programową dla drogi ekspresowej S8 na odcinku węzeł Drewnica – węzeł Radzymin Południowy i zaprasza na spotkanie w dniu 25 października 2012 roku o godz. 17.00 do Sali Koncertowej w Radzyminie przy ulicy Konstytucji 3-go Maja 15, w celu omówienia dotychczasowych rozwiązań projektowych i wysłuchania ewentualnych pytań mieszkańców.
        Myślę, że warto przyjść i porozmawiać na temat rozwiązań zastosowanych przez projektantów, którzy opracowali koncepcję programową, ponieważ z nieoficjalnych informacji, jakie uzyskałem wynika, że mój pomysł związany z budową dodatkowego rowu wzdłuż trasy S8 nie spotkał się z aprobatą GDDKiA.

Pozdrawiam,
        Marek Brodziak
        • brombry Re: Trasa S8 28.10.12, 19:35
          Witam,
          Panie Marku, jak ustalenia po spotkaniu. Można poprosić o krótki skrót?
          Przyglądałem się tej koncepcji i generalnie podoba mi się - wszyscy chyba powinni być szczęśliwi, że obwodnica Marek wreszcie powstanie. Mam nadzieję, że wygra koncepcja zjazdów w Nadmie z rondami, wg mnie wygląda to najsensowniej.
          Co do zjazdu Wołomin, wygląda na to że zjazd w stronę Nadmy będzie w pole, dopóki nie będzie wybudowana droga do trasy Białostockiej - czy w sprawie tej drogi są jakieś plany ?? Ta droga najbardziej mnie interesuje, czy jej przebieg (linia przerywana) jest ostateczny, powstaje już jakaś koncepcja ?

Ostatnie pytanie dot. spraw bieżących: Czy można liczyć na uzupełnienie ubytków i wyrównanie ul. Rzeczna od stadniny w Słupnie do Starej przed zimą ? Miejscami dziury są ogromne.

Pozdrawiam Andrzej

• atapi1 Re: Trasa S8 29.10.12, 11:07
            Może równolegle z koncepcją warto by planować nie tylko "załatanie" ale również wylanie prawdziwej nawierzchni na ulicy Rzecznej? Będzie ona przecież jedyną drogą dla mieszkanców Pólka w stronę wymarzonej trasy szybkiego ruchu...
            • projekt74 Re: Trasa S8 04.11.12, 21:40
              Panie Andrzeju,

O poprawę nawierzchni ulicy Rzecznej wystąpiłem do urzędu i usłyszałem, że na bieżącą naprawę mogę liczyć z tym, że będzie to tylko i wyłącznie drobny lifting, a nie gruntowna przebudowa.

Niestety muszę zmartwić atapi1, ponieważ z tego co wiem Gmina Radzymin nie planuje w najbliższym czasie wylania asfaltu na ulicy Rzecznej.

Jeżeli chodzi o budowę nowoprojektowanej trasy łączącej Wołomin z projektowaną trasą S8, a następnie z istniejącą drogą wojewódzką 631, to jak to zwykle w tym kraju bywa, na takie inwestycje nigdy nie ma dość pieniędzy. Na spotkaniu w Radzyminie przedstawiciele GDDKiA wprost powiedzieli, że jeżeli nie powstanie owa trasa, to GDDKiA nie wybuduje węzła „Wołomin”. I wcale się temu nie dziwię, ponieważ kto by chciał, żeby mówiono o kimś, iż jest kompletnym *&^%$#@, który wydał kupę kasy na coś, co kończy się w polu. Niewątpliwie na tej drodze najbardziej zależy gminie Wołomin, jak również staroście wołomińskiemu, dlatego też te dwa samorządu postanowiły opracować niezbędną dokumentację. Jednak na budową całego projektowanego odcinak drogi raczej nie znajdą one pieniędzy. Nawet z odcinkiem drogi od Czarnej do projektowanej trasy S8 (około 2 km) również mogą być problemy, bez wsparcia finansowego marszałka województwa, który de facto ma być właścicielem tej drogi. Dlatego jeżeli powstanie ta trasa to prawdopodobnie tylko i wyłącznie na w/w odcinku.

Pozdrawiam,
              Marek Brodziak
              • brombry Re: Trasa S8 07.11.12, 12:23
                Witam,
                Lepsze to niż nic, chociaż miejscami przydało by się podsypać trochę tłucznia, bo ubytki są znaczne - szczególnie od ul. Starej.

Wracając do drogi S8 i trasy wzdłuż rzeki Czarnej - byłoby to świetne rozwiązanie dla Wołomina i również Nadmy. Jeśli węzeł Wołomin nie powstanie, wszyscy mieszkańcy Wołomina i okolic będą wjeżdżali na S8 właśnie przez węzeł Kobyłka/Nadma, co znacznie zwiększy ruch w Nadmie na ul Starej, gdzie i tak strach teraz chodzić bo prędkości aut znacznie przewyższają normy. Bez chodników dla pieszych, nie chcę źle wróżyć, ale pachnie nieszczęściem.

Wracając do drugiej części Nadmy. Mam świadomość że asfalt lub jakiś beton na Rzecznej długo nie powstanie - a szkoda, bo ruch jest całkiem spory. Jak natomiast gmina zapatruje się na naprawę/budowę ul. Pólko, która jest w stanie OPŁAKANYM. Z tego co wiem projekt tej drogi jest zrobiony i wydane zostały na to pieniądze. Czy są jakieś realne szanse na realizację tej inwestycji ? Czy pozostaje opcja zakupu dobrych gumowców i terenówki ....
                • koordynator150 Re: Trasa S8 08.11.12, 14:29
                  Witam w dniu 23.11.2012 w Naszej szkole o godz. 18.40 odbędzie się zebranie Sołeckie, jeden z tematów: to właśnie droga S8 i zagrożenia dla Nadmy wynikające z jej budowy
                  Zapraszam w imieniu Sołtysa i Organizatorów.
                  • lachim49 Re: Trasa S8 18.11.12, 13:44
                    Koordynator,czy termin zebrania 23.11 aktualny?Myślę ,że spotkania sołeckie o sprawach gminy i wsi winny odbywać się cyklicznie .W tak istotnej sprawie jak groźba rozjeżdżenia Nadmy informcja winna być dostępna dla wszystkich natychmiast , a nie pocztą pantoflową.
                  • krol_11 Re: Trasa S8 23.11.12, 19:17
                    Witam Pana, Panie Koordynator150.
                    Dlaczego Pan nie napisał informacji o tym, że zebranie jednak się nie odbędzie?
                    Jest Pan nieodpowiedzialnym człowiekiem, który za nic ma czas innych. Ciekawe ile osób skorzystało z Pana zaproszenia "w imieniu Sołtysa i i Organizatorów"?
                    • koordynator150 Re: Trasa S8 29.11.12, 16:50
                      Witam,
                      przepraszam za zamieszanie z zebraniem, które się nie odbyło. Przyczyna braku zebrania sołeckiego jest bardzo prosta: w trakcie organizacji spotkania w pierwszą Niedziele Listopada uzyskałem wstępną zgodę ustną od Pana Sołtysa na organizację zebrania sołeckiego.
                      Grupa osób zaangażowana w tą sprawę przygotowała plan zebrania, ogłoszenia, plany map S8, symulację przypuszczalnych terenów zalanych w przypadku powodzi w Nadmie i zaproszenia do Władz Samorządowych.
                      11.11. udałem się do Pana Sołtysa o podpisanie w/w dokumentów; muszę zaznaczyć że zebrania sołeckie zgodnie z prawem może zwoływać Sołtys lub Przewodniczący Rady Sołeckiej; i usłyszałem że Pan Sołtys konsultował się z Panem Radnym i zebrania nie będzie, Sam niczego nie podpisze, bo zebrań nie potrzeba, On wszystko załatwił. W małej grupie zagadaliśmy Pana Radnego po spotkaniu patriotycznym w naszej szkole o zaistniałą sytuację. Pan Radny stwierdził że jest w trakcie dokończenia pewnych spraw związanych z Nadmą i na spotkanie jeszcze za wcześnie, gdy będzie Miał coś do przekazania Mieszkańcą, zebranie będzie zwołane.
                      ( Bez Komentarza)
                      Jeszcze raz przepraszam za zamieszanie, pewnych rzeczy nie przez skoczę; czas każdego Mieszkańca szanuję.
                      • projekt74 Re: Trasa S8 29.11.12, 22:40
                        Panie Krzysztofie,

Pozwoli Pan, że przypomnę Panu kilka szczegółów z naszej rozmowy, którą odbyliśmy w dniu 22 listopada 2012 r. około godz. 19, a więc jakieś 24 godz. przed terminem zwołanego przez PANA zebrania wiejskiego.

Po pierwsze poprosiłem Pana, żeby poinformował Pan wszystkich zainteresowanych, że zebranie w podanym przez Pana terminie jednak się nie odbędzie. Zobowiązał się Pan w obecności przynajmniej trzech osób, że taką informację zamieści Pan na forum. Niestety słowa Pan nie dotrzymał!

Po drugie poprosiłem Pana, żeby nie rozpowszechniał Pan wśród mieszkańców Nadmy niesprawdzonych i co najważniejsze nieprawdziwych informacji. Nie wspominając już o planowanym terminie zebrania wypowiada się Pan publiczne na tematy, o których po prostu nie ma Pan pojęcia. Pisze Pan, że [i]„Grupa osób zaangażowana w tą sprawę przygotowała plan zebrania, ogłoszenia, plany map S8, symulację przypuszczalnych terenów zalanych w przypadku powodzi w Nadmie …”[/i] Proszę wybaczyć, ale nie jest Pan osobą kompetentną do przedstawiania takich problemów publicznie i bez obecności ekspertów wyrządzi Pan więcej szkody niż pożytku. Nie posądzam Pana o celowe działanie na szkodę mieszkańców Nadmy, ale na przyszłość proszę zastanowić się nad sposobem przeprowadzania podobnych konsultacji społecznych.

Po trzecie [i]„Pan Sołtys [b]NIE[/b] konsultował się z Panem Radnym i zebrania nie będzie”[/i]. Jak już Panu mówiłem to Pan Radny zadzwonił do Pana Sołtysa z pytaniem jaki będzie temat zebrania i powiem szczerze, że Pan Sołtys długo nie mógł uwierzyć w to, że zwołał zebranie. Dlatego myślę, że po prostu mija się Pan z prawdą pisząc, iż uzyskał Pan [i]„wstępną zgodę ustną od Pana Sołtysa na organizację zebrania sołeckiego”.[/i]

Podczas naszej rozmowy stwierdził Pan, że zebranie jest niezbędne, ponieważ mieszkańcy Nadmy nie mają zielonego pojęcia o tym, że w pobliżu ich domów będzie przebiegała nowoprojektowana trasa S8. Przypomnę Panu, że wielokrotnie na zebraniach wiejskich informowałem mieszkańców Nadmy o tych planach inwestycyjnych GDDKiA. Przypomnę Panu, że na spotkaniu dotyczącym budowy tejże trasy, które odbyło się w Radzyminie dużą grupę zainteresowanych stanowili mieszkańcy Nadmy
                        www.radzymin24.info/aktualnosci/szczegolowy-projekt-trasy-s8-omowiono-w-radzyminie
                        Wreszcie przypomnę Panu, że nawet Premier RP w swoim Expose wspomniał, że rząd podjął decyzję o budowie obwodnicy Marek.

Na zakończenie swojej wypowiedzi chciałbym Państwa zapewnić, że o wszystkich istotnych dla naszego życia i otoczenia inwestycjach czy zagrożeniach będę Państwa informował na bieżąco. Prawdą jest to, czego nie chciał komentować Pan Krzysztof, czyli fakt, iż w chwili obecnej prowadzę rozmowy m.in. na temat: poprawy naszego bezpieczeństwa powodziowego, o których informowałem Państwa w wątku [i]„Utrzymanie rzeki Czarna.”[/i], przebudowy ul. Starej, współfinansowania przez gminę Kobyłka przebudowy głównych rowów melioracyjnych na terenie Nadmy, czy wreszcie budowy dodatkowego rowu melioracyjnego wzdłuż projektowanej trasy S8.

Jak zapewne Państwo zauważyli nie mam zwyczaju informować o sprawach[i] „pisanych palcem na wodzie”[/i], jak również ze względu na swoje obowiązki zawodowe i społeczne nie jestem w stanie w chwili obecnej brać [u]czynnego[/u] udziału w zebraniu sołeckim. Niemniej jednak przyjmuję do wiadomości, że zachodzi potrzeba spotkania się i omówienia bieżących spraw Nadmy, dlatego na początku roku zobowiązuję się uczestniczyć w takim zebraniu i profesjonalnie Państwa poinformować o miejscu i terminie spotkania.

Pozdrawiam,
                        Marek Brodziak
                        • koordynator150 Re: Trasa S8 30.11.12, 19:22
                          Witam Panie Marku,

małe sprostowanie na Pana sugestie:
                          Polemikę na temat zebrania sołeckiego z Panem Sołtysem nie będę się wdawał, w dniu 11.11 pod szkołą wypowiedzi Pana Sołtysa przy dość dużej grupie Mieszkańców zbyt dobrze były w tym temacie słyszane.

co się tyczy tematów zebrania niedoszłego:
                          - materiały na temat S8, które miały być przedstawione, uzyskaliśmy od mazowieckiej GDDiA; z możliwością ich przedstawienia na zebraniu sołeckim;
                          - uprawnień do przedstawienia symulacji graficznej przypuszczalnych terenów podtopień w Nadmie, chcę zaznaczyć że ze względu na zawód i wykonywaną pracę branżową, w tej tematyce uprawnienia takowe posiadam.

Jestem mieszkańcem Nadmy od 24 lat, dwa razy moje domostwo było podtapiane, mam prawo jak inni mieszkańcy naszego sołectwa martwić się o wspólne dobro. Brak regularnych zebrań przy tak ważnych rzeczach i zdarzeniach, które dzieją się wkoło Nadmy, może spowodować , że prześpimy przysłowiowe "Nasze 5 minut".
                          Nie w moim stylu i chęci, jest z Panem się kłócić , czy zwalczać. Tak jak i Pan, zależy Mi na dobru miejsca gdzie mieszkamy, sam na Pana głosowałem jak i wielu innych mieszkańców, i tego nie żałujemy - dużo Pan już zdziałał jako Radny Nadmy; ale informowanie Nas tylko na Forum, to chyba trochę za mało.
                          Nie chcę się wtrącać w politykę Gminą, i myślę, że Pana plany w tym temacie mogą jeszcze lepiej postawić sprawę Nadmy, i sądzę że wielu mieszkańców jest za Panem, tak jak i Ja.
                          Proszę potraktować przedstawiane przez Mnie sugestie w sprawie Naszego sołectwa, nie jako atak na Pana , ale Mój niepokój i inne zdanie , które chciałbym przedyskutować ogólnie.
                          Co się tyczy terminu zebrania, o którym rozmawialiśmy ostatnio, wspominał Pan, Panie Marku coś o grudniu 2012; rozumiem, że nie dokończył Pan tematów jeszcze, dlatego wskazuje Pan termin zebrania na styczeń 2013.
                          Pozdrawiam:
                          Krzysztof.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka