Założenie Wspólnoty Mieszkaniowej Dodaj do ulubionych

 • drzewko
 • od najstarszego
 • od najnowszego
 • 18.09.12, 10:51
  Cytuj Odpowiedz
  Witam. Jak w temacie interesuje nas jak krok po kroku jak założyć wspólnotę mieszkaniową. Mieszkamy w czworaku Państwa Mazurków.
  Czy ktoś w forumowiczów zakładał taką wspólnotę?
  Będziemy wdzięczni za wszelkie informacje
  Przejdź do zaawansowanego formularza Odpowiedz
  • Re: Założenie Wspólnoty Mieszkaniowej

   Cytuj Odpowiedz
   19.09.12, 08:40
   Do pełnego zorganizowania wspólnoty mieszkaniowej wykonać należy następujące kroki:

   1. Pierwsze zebranie wspólnoty mieszkaniowej, na którym uchwala się (fakultatywnie) statut wspólnoty mieszkaniowej, dokonuje się wyboru zarządu wspólnoty i podejmuje uchwałę w sprawie wysokości opłat na pokrycie kosztów zarządu nieruchomością wspólną.
   2. Zawrzeć umowę o administrowanie i podpisanie protokołu z przejęcia nieruchomości i jej dokumentacji technicznej.
   3. Wystąpić o numer statystyczny REGON (w oddziale Głównego Urzędu Statystycznego).
   4. W dowolnym banku otworzyć rachunek bankowy wspólnoty mieszkaniowej.
   5. Podpisać umowy z dostarczycielami mediów takich jak: woda, prąd, ciepło itp.
   6. Wystąpić o NIP w Urzędzie Skarbowym.

   Co roku składa się rozliczenie roczne do US.

   • Re: Założenie Wspólnoty Mieszkaniowej

    Cytuj Odpowiedz
    20.09.12, 19:12
    Dokładnie jak opisał przedmówca. ALE jeśli mieszkacie w 1 czworaku i nie jest ich kilka na jednej działce to wspólnota jest samoczynna i jest to tzw mała wspólnota. W takiej wszystkie decyzje podejmowane są jednomyślnie. chyba, że pójdziecie do notariusza i spiszecie wszystkie szczegóły...no ale to kolejny koszt. do tego żaden zarządca nie zajmie się Wam jednym budynkiem bo jest to najzwyczajniej dla niego nieopłacalne.
  • Re: Założenie Wspólnoty Mieszkaniowej

   Cytuj Odpowiedz
   10.10.12, 12:55
   Witam Państwa.
   Jestem licencjonowanym zarządcą nieruchomości i zamieszkuję w Kobyłce. Posiadam długoletnie doświdczenie w szerokorozumianej gospodarce mieszkaniowej. Zarządzałam kilkudziesięcioma wspólnotami mieszkaniowymi. Dla szerszej informacji dodam: wspólnota mieszkaniowa powstaje z mocy prawa w określonych właściwymi przepisami prawa sytuacjach. Poczatkiem drogi do powstania wspólnoty mieszkaniowej jest wyodrębnienie właśności lokali. Do współnot mieszkaniowych mają zastosowanie przepisy o własności lokali (tekst jed, Dz.U. z 2000r. Nr 80,poz. 903 z późn.zm.) oraz przepisy kodeksu cywilnego i kodeksu postepowania cywilnego. Szczegółowo tematykę sprawowania zarządu nieruchomością wspólną normuje rozdział 4 ustawy o własności lokali. Jeżeli właścicieli jest 7 lub mniej, mają zastosowanie przepisy kc. i kpc. Jeżeli lokali jest wiecej niż 7, włąciciele sa obowiązani podjąć uchwałę o wyborze jednoosobowego lub kilkuosobowego zarządu (nie mylić z zarządcą nieruchomości). Decyzję o powierzeniu zarządzania (administrowania) nieruchomością podejmuje wspólnota mieszkaniowa i do niej nalezy wybór zarządcy. Może to być osoba fizyczna, która posiada licencję zarzadcy nieruchomości. Jestem otwarta na różne formy współpracy ze wspólnotą mieszkaniową w tym sprawować zgodnie z właściwymi przepisami prawa zarząd wspólnotą. Kontakt telefoniczny ze mną : 501.716.585.
   Pozdrawiam. G.Roman
   • Re: Założenie Wspólnoty Mieszkaniowej

    Cytuj Odpowiedz
    16.10.12, 09:18
    Witam Panią - mała poprawka - nie właścicieli a lokali. Ilośc właścicieli nie stanowi o rodzaju wspólnoty, np. jeden lokal moze mieć 12 współwałaścieli i co wtedy potrzebują założyć wspólnote...

    gaga863 napisał(a):

    ............ Jeżeli właścicieli jest 7 lub ....
    > ną : 501.716.585.
    > Pozdrawiam. G.Roman
   • Re: Założenie Wspólnoty Mieszkaniowej

    Cytuj Odpowiedz
    16.11.12, 09:17
    Witam Państwa

    Jesteśmy firmą z 20 letnim starzem w zarządzaniu i administrowaniu nieruchomościami. Jezeli są Państwo zainteresowani ofertą.
    Zapraszamy
    kontakt tel. 605532015
    Pozdrawiam
  • Re: Założenie Wspólnoty Mieszkaniowej

   Cytuj Odpowiedz
   13.11.12, 20:33
   niestety w czworakach sytuacja nie jest taka prosta:/ Poczytaj trochę o tym zanim się za to zabierzecie, zwłaszcza na forum prawnym. Przy okazji czy nie mają Państwo żadnych mieszkańców, którzy są przeciwni powstaniu "wspólnoty" Mieszkam na osiedlu Ceramiczna przy ul. Podleśnej i gdy rzuciłam pomysł byśmy taką wspólnotę założyli, bo naprawdę lepiej załatwia się wtedy wszelkie sprawy, wiele osób się zbuntowało i nic z tego nie wyszło.Bardzo czekam na informację jak u Państwa udało się rozwiązać ten problem,pozdrawiam i życzę powodzenia:)
   • Re: Założenie Wspólnoty Mieszkaniowej

    Cytuj Odpowiedz
    14.11.12, 10:44
    W czworakach nie jest takie proste bo to są 4 oddzielne rodziny. Po założeniu wspólnoty będzie decydowała większość i w razie konfliktu jest to uciążliwe.
    Przy braku wspólnoty bez jednogłośnej zgodny całości nie da się nic zrobić.
    My mieliśmy taką sytuacja jak byliśmy skonfliktowani z sąsiadami w temacie bramy i gdyby była wspólnota u nas bylibyśmy zawsze na przegranej pozycji 3 głosy do 1.
    • Re: Założenie Wspólnoty Mieszkaniowej

     Cytuj Odpowiedz
     29.11.12, 13:48
     Szanowni Państwo

     PRO-SYSTEM Nieruchomości to firma stabilna, o wysokiej renomie, której marka jest rozpoznawalna na rynku zarządzania nieruchomościami.
     W zakresie świadczonych usług zapewniamy kompleksową obsługę wspólnot mieszkaniowych.

     POWODY, DLA KTÓRYCH WARTO SIĘ NAMI ZANITERESOWAĆ TO
     Gospodarne podejście – o każdą Wspólnotę staramy się dbać jak o własny dom
     Przejrzystość działania – nasi Mieszkańcy mają dostęp do wszystkich umów, faktur, protokołów; regularnie otrzymują drogą elektroniczną szczegółowy wykaz wszystkich poniesionych przez Wspólnotę kosztów (wszystkie faktury, rachunki itd)
     Bieżący dostęp Mieszkańców do ich indywidualnych sald – każdego dnia można sprawdzić, ile pieniędzy ma się na koncie (tak jak w banku)
     Szybkość działania – każde zadanie wykonywane jest w sposób sprawny i profesjonalny

     Specjalista do Spraw Marketingu
     Łukasz Dobosiewicz
     Tel. 605532015
     lukasz.dobosiewicz@prosystemrp.pl
 • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.