Dodaj do ulubionych

Bedziemy mieli przepiekny Ogrod Miejski

29.12.12, 03:20
Plac 15 sierpnia stanie sie bardzo atrakcyjny dla mieszkancow. Ponizej daje wizualizacje jak to ma wygladac. Ciekawe kiedy rusza prace. Mam nadzieje, ze na wiosne

um.kobylka.pl/images/kobylka/newsy/2012wrzesien/60765%20plansza%202%20%5B900%5D.jpg
um.kobylka.pl/images/kobylka/newsy/2012wrzesien/60765%20plansza%201%20%5B900%5D.jpg
Obserwuj wątek
        • tu-brzoza Re: Bedziemy mieli przepiekny Ogrod Miejski 31.12.12, 12:41
          Ja pierdolę! (przepraszam, inaczej się nie da). Burmistrz po raz kolejny strzela sobie w stopę :-)
          Czy ogród miejski będzie nawadniany wodą z mojej piwnicy, która jest następstwem braku odwodnienia terenu? Wiecie, że jak dwa lata temu była powódź w sierpniu i brodziłam po swojej działce w wodzie po kolana, strażacy odmówili mi pomocy, bo miasto nie miało kasy na opłacenie straży? :D
          Powtórzę jeszcze raz: JA PIER DO LĘ :D
          • rajqu Re: Bedziemy mieli przepiekny Ogrod Miejski 31.12.12, 13:23
            sa waznijsze rzeczy do zrobienia w kobylce niz jakis nedzny park. Drogi. Ludzie pod wzgledem drog jest to zadupie w polsce. Jeszcze w centrum jako tako ale na zewnatrz jest masakra. Po drogach takich jak mam przed domem nawet w afryce sie nie jezdzi. O chodnikach nawet nie mowie. Burmistrz dolozyl do starostwa w celu remontu drogi i co sie stalo. Wycyckal go kolega i nawet nie dociagnal do konca tego remontu. Skonczyli w polowie.
              • kobylkowiec82 Re: Bedziemy mieli przepiekny Ogrod Miejski 31.12.12, 14:26
                Czyli Waszym zdaniem miasto nie powinno w ogole inwestowac w poprawe estetyki miasta? Tylko w drogi? To jest dopiero zasciankowo-sypialniane myslenie. Kobylka musi miec wlasna tozsamosc, a nie byc jedynie peryferia Warszawy jakbyscie chcieli. Maisto bez tozsamosci to dopiero jest dziura, ale jak kto woli. MIASTO DLA PIESZYCH i zwyklych mieszkancow a nie tylko dla samochodow!
                • wizardon Re: Bedziemy mieli przepiekny Ogrod Miejski 31.12.12, 15:12
                  Estetykę miasta poprawi przede wszystkim inwestowanie w infrastrukturę i wyłapanie nastoletnich wandali. Po co mi park miejski, skoro dookoła dziury w drogach, rozsypujące się chodniki, spalone kosze na śmieci, przewrócone znaki, zniszczone łatki czy wszędobylskie graffiti na chodnikach i budynkach. Niech miasto najpierw zacznie dbać o to co ma, a dopiero potem myśleć o inwestycjach. Co z tego, że raz na rok zrobią nowy chodnik, skoro potem się go nie sprząta ani nie odśnieża. Przykładów można podawać znacznie więcej. Nawet jak już powstanie park, to znając aktywność chuliganów w Kobyłce, długo on piękny nie będzie.
                • tu-brzoza Re: Bedziemy mieli przepiekny Ogrod Miejski 31.12.12, 20:41
                  Te, postępowy, nie wyżyje się perfumami, jak się nie ma chleba. Kumasz to, czy masz za daleko do łba? Tożsamość budują mieszkańcy, a niedługo wszyscy się stąd wyniosą, taki jest pierdolnik.
                  Miasto dla pieszych? To niech burmistrz wreszcie zadba o komunikację, bo póki co mamy chujową koleję oraz gówniany cebulakowóz, który jeździ co godzinę.
          • k_b_k Re: Bedziemy mieli przepiekny Ogrod Miejski 03.01.13, 13:33
            Popieram. Te cala propaganda to papka dla buractwa. Zrobmy imperze za 200tys zamiast wyczyscic row- niech bydlo naje sie do syta. Wybudujmy piekny park zamiast zrobic chodnik- niech plebs sie cieszy. A jak nastepnym razem nas wszystkich zaleje to sie powie, ze w tym roku bylo wyjatkowo duzo opadow- a na otarcie lez zaprosimy Kapele rockowa na impreze i zapalcimy 200tys- tak dla zapomnienia. Wyp..... tych komuchow popijajacych kawysie w urzedzie- niech sie za robote wezma. Zobaczcie jak wyglada budzet na 2013 to moze kilkoro z Was zobaczy jak to sie przejada pieniadze.
    • uciekajmy_stad Re: Bedziemy mieli przepiekny Ogrod Miejski 31.12.12, 15:13
      ladne to to moze i jest ale poniewaz podroz do wawy do pracy bedzie mizajmowac pewnie ze 2h w jedna strone - zwaszcza w obliczu jednotoroego ruchu juz wkrotce i swietnego NOWEGO rozkladu KM - to nie bede miec czasu na korzystanie z ogronu wiec mam to szczerze powiem w d***** zwlaszcza ze chyba wezme nagdoziny zeby zaplacic za bielty po podwyzce.... mieszkam tu 3 lata - bo musze i szczerze powiem nie wiem jak wy ludzie dajecie rade z tymi dojazdami do wawy - jakis koszmar... nie lubie tej wiochy
      • damyk1 Re: Bedziemy mieli przepiekny Ogrod Miejski 09.01.13, 17:22
        Skończ już tym marudzeniem z KM. Ktoś Ciebie tutaj na siłę trzyma że musisz??? Jak ktoś Ciebie do czegoś zmusza, to podpowiem Ci że mamy w Kobyłce POLICJĘ a jak z Twoim "Muszę" jest problem że masz tutaj dom, ktoś wcześniej w jakimś wątku oferował że go kupi, ewentualnie poszukaj w necie agencji nieruchomości, wyprowadź się w okolice Zachodniego - sa nawet reklamy sprzedaży mieszkań na krzyżówce Toruńskiej i Jerozolimskich...
        Albo się zwolnij!!!
        Pozdrawiam
        • uciekajmy_stad Re: Bedziemy mieli przepiekny Ogrod Miejski 16.01.13, 21:58
          bede narzekac bo takie moje praw - no chyba ze przestane placic przerozne podatki to wtedy bede miec wszystko generalnie w d.... a jak lubisz jak ktos z ciebie robi balona to prosze - ciesz sie parkiem, ciesz sie brakiem komunikacji - jak ci zrobia wysypisko smieci obok chaty to przypadkiem nie narzekaj tylko sie wyprowadz.... bozsz co za glupi narod
          • damyk1 Re: Bedziemy mieli przepiekny Ogrod Miejski 19.01.13, 09:52
            Tylko abyś od tego narzekania w depresję nie wpadła i na lince nie skończyła...
            Co do komunikacji to Kobyłka nie ma większego wpływu na kolej, czy autobusy - pisałaś że mieszkałaś tutaj kiedyś, potem wróciłaś, więc wiedziałaś gdzie wracasz.
            Jak lubisz narzekac, to po narzekaj jeszcze tutaj
            Koleje mazowieckie
            www.mazowieckie.com.pl/
            Autobusy linia J i W - właściciel Stalko
            www.stalko.net.pl/
            Droga wojewódzka
            www.powiat-wolominski.pl/
            Z abstrakcjami typu wysypisko czy spalarnia jak ktoś tam inny wyskoczył to już przesadzasz a jak w przyszłości będą takie plany to wtedy będę sie martwił ale takie samo ryzyko jest wszędzie.
            A pisze dlatego że masz nick taki jaki masz bo i masz do niego prawo ale skoro podpisujesz się "uciekajmy stąd" to daj przykład i pierwsza uciekaj a nie marudź proste - a głupim narodem jesteś Ty namawiająca swoim nickiem do ucieczki ale masz pretensje bo nie chcesz uciekać... Sprecyzuj i ogarnij się co chcesz aby nie narzekać. A parkiem będę się cieszył, pozdrawiam
    • naukapianino Re: Bedziemy mieli przepiekny Ogrod Miejski 10.01.13, 11:34
      To że drogi są w opłakanym stanie to fakt i trzeba naciskać na władze aby ciągle ten problem rozwiązywała natomiast piękno ogólne to nie tylko drogi... dlatego mi również podoba się ten projekt... choć mam pewne ale...
      - restauracja, sklep (będzie przetarg? )
      - toalety publiczne (dopóki będą regularnie sprzątane będzie ok)
      Cieszę sie z fonntany bo jakoś brakowało mi tego w naszym mieście... mam nadzieje że będzie tylko z motywem kobyłki...
        • lyrica Re: Bedziemy mieli przepiekny Ogrod Miejski 15.01.13, 10:37
          Park należy zrewitalizować, ale w parku restauracja, fitness? Po co? Ile miejsca na zieleń zostanie? Tuż obok jest Cafe Rondo, kawałek dalej Torstar Club. Przydałby się tam ładny plac zabaw dla dzieci, zieleń odgradzająca park od ulic, więcej oświetlenia z klimatem i byłoby całkiem przyjemnie.
            • naturella Re: Bedziemy mieli przepiekny Ogrod Miejski 24.01.13, 08:57
              Dla mnie to żenujący pomysł - zupełnie jakby spryskiwać perfumami spoconą, śmierdzącą bluzkę:) Kobyłka wygląda źle - i nie park to zmieni, tylko właśnie kasa na chodniki, drogi, likwidowanie budek, szyldów, odrapanych budynków itp. Nie wiem, czy bywacie w jakiś bogatych, zadbanych gminach - polecam Tarnowo Podgórne pod Poznaniem. Odległość od miasta mniej więcej taka, jak Kobyłki od Warszawy, i pytam się, czemu u nas tak być nie może? Tam są piękne chodniki z kostki, równe drogi, latarnie, dużo zieleni, o którą dba miasto. Wszystko jest kwestią zarządzania - ale nie przypuszczam, by w tych zadbanych miejscowościach robiono kilka imprez w ciągu roku, z których nic nie wynika - żeby to chociaż były imprezy przeznaczone na jakiś cel, ze zbiórką, albo dla biednych itp - nie, po prostu kiczowate, festyniarskie imprezki, które przeżerają kasę na jakiekolwiek inwestycje, które poprawiłyby wygląd Kobyłki. Słów brak. Codziennie rano, jak brnę przez śnieg (bo nasza droga nie była ani razu odśnieżana przez miasto, a mieszkamy trzecią zimę), po błocie, albo po trawie, bo nie ma chodnika, to zgrzytam zębami, że tak się nas lekceważy - masa ludzi płaci tu podatki, a w zamian ma tylko to, co sama sobie zrobi, np. swój własny trawnik.
              --
              --------------
              [img]http://fotoforum.gazeta.pl/photo/0/dd/qh/ddmo/KLwAqaMVGEwOdGbaIX.jpg[/img]
              • damyk1 Re: Bedziemy mieli przepiekny Ogrod Miejski 24.02.13, 10:00
                nie byłem nigdy w Tarnowie pdgr. ale...
                poprzegladalem teraz strony internetowe, forum i niestety rozczaruję Ciebie ale tez są festyniarskie imprezy, problemy z drogami i brak kanalizacji, po za tym to jest wieś z ponad 4tys. mieszkanców jak wspomnialaś bogata gmina a nie biedna gmina na wschodzie polski z 20tys. mieszkańców leżąca w powiecie gdzie władze zamiast coś robić i szukac inwestorów zajmują się pomnikami. Mają blisko do Niemiec, są przy drodze tranzytowej wschód - zachód i sporo dużych zakladów pracy i taka jest różnica.
                Daj parę lat Kobyłce, powstał mcDonalds, powstanie Market przy Orzeszkowej i Hipermarket przy Nadarzyńskiej a to będą dodatkowe wpływy do budżetu który jest pusty po robieniu kanalizacji którą dopiero planują w Tarnowie a kasy nie mają.
                • sebku1 Re: Bedziemy mieli przepiekny Ogrod Miejski 24.02.13, 13:34
                  Czyżby naturella przeniosła się z rodzinnego miasta jakim jest Tarnowo Podgórne, pytanie czemu jak tam jest tak super? strzelam, że 80% ludzi narzekających na Kobyłkę to ludzie napływowi, co w takim razie was skłoniło, żeby się osiedlać w takiej "dziurze" (jak to teraz wszyscy twierdzą)
                  • naturella Re: Bedziemy mieli przepiekny Ogrod Miejski 26.02.13, 07:39
                    Nie mieszkałam nigdy w Tarnowie Podgornym:-) a do Kobylki przenioslam sie 3 lata temu z Warszawy. Nie odbieranie prawa do narzekania ludziom, którzy tu płaca podatki, robią zakupy, tankuja samochody, kupuja grunty, mieszkania itp. Miejsce jest fajne, ale zarządzane zle.
                    --
                    --------------
                    • naturella Re: Bedziemy mieli przepiekny Ogrod Miejski 26.02.13, 07:43
                      Aha, i ja kanalizacji tez nie mam, mimo ze mieszkam w okolicach Zaluskiego, 500 m od kościoła, więc nie na peryferiach. Plug tej zimy przejechał raz. Więc nie pocieszaja mne argumenty, ze "inni maja gorzej bo nie maja kanalizacji" - to dla mnie nie argument, skoro Kobylka tak sie splukala na kanalizację, której nawet wszędzie nie ma...
                      --
                      --------------
                      • damyk1 Re: Bedziemy mieli przepiekny Ogrod Miejski 26.02.13, 16:45
                        No widzisz naturella, dałaś przykład bogatej gminy z zadbaną zielenią, zaraz piszesz że mieszkałaś w Warszawie a Wawa tez ma swoje dzielnice jak błotnista bialołęka, ursus, zacisze i w zasadzie tez sa blisko centrum. Piszesz że mieszkasz w centrum Kobyłki k. Załuskiego ale ciąg załuskiego to zarówno peryferie Kobyłki czyli pola i lasy a centrum jest od starego kościoła do stacji PKP W Tarnowie jest zadbana zieleń, jak to rozumieć? Lasy czy skwery? Bo w Kobyłce sprzeciwiasz się skwerowi a zieleni u nas też nie brakuje i narzekasz na budki, obdrapane kamienice. Byłaś na peryferiach Tarnowa pdgr? czy byłaś jako turystka w Centrum, bo Sopot też jest piękny, pod warunkiem nie zapuszczania się w głąb, nie wspominając już o Warszawie...
                        • naturella Re: Bedziemy mieli przepiekny Ogrod Miejski 26.02.13, 17:32
                          Nie chce sie z Tobą spierać. Po prostu uważam, ze w Kobylce powinny byc inne priorytety niz zamienianie parku, który wizualnie jest ok, w "ogród miejski", skoro naokoło straszą inne rzeczy. I tyle, to jest moje zdanie i nie musisz go podzielac. Mieszkam w okolicy Zaluskiego na wysokości API. Miasto ma nas w tyłku :-( ani latarni, ani odsniezania, ani posypania piaskiem, mimo próśb. Budzi to moje rozgoryczenie, bo ja sama staram sie jak najlepiej lokalnie wypełnia swoje obowiązki, płacić wszytko na czas, dbać o otoczenie, nawet śmieci po huliganach zbieram w okolicy. W zamian slizgam sie co zimę na lodzie, który tworzy sie na ulicy i od miasta słyszę, ze droga ma byc przejezdna, a nie "przechodnia..."
                          --
                          --------------
                          [img]http://fotoforum.gazeta.pl/photo/0/dd/qh/ddmo/KLwAqaMVGEwOdGbaIX.jpg[/img]P
                          • naturalnie.n Re: Bedziemy mieli przepiekny Ogrod Miejski 27.02.13, 20:10
                            Witam, ja też z Twojej okolicy! I dokładnie to samo usłyszałem! Miasto nie wywiązuje się z obowiązków a najbardziej wnerwiające jest to, że nie są w stanie uczciwie poinformować mieszkańców: kasy nie ma - odśnieżania nie będzie ale za to wyremontujemy chodnik tu i tu. Ale lepiej rozmydlić wszystko - będzie dobrze!
                            • naturella Re: Bedziemy mieli przepiekny Ogrod Miejski 27.02.13, 21:43
                              Jeeej, teraz dopiero zobaczyłam, jakiego byka strzelilam w słowie "chuligan", zasugerowalam sie "hooligan", przepraszam.

Mnie miasto poinformowało, ze na moja ulice ma na cały rok 3500 zł. No rzeczywiście, można poszaleć :-( Za każdym razem jest to samo, śnieg sie ubija, leży twarda warstwa, a potem jak wzrasta temperatura w dzień to zamienia sie w lód. Nie ma bokiem jak przejść i dobre 200 m muszę sie slizgac i drobić jak babulinka :-) Mało to bezpieczne i komfortowe.

Ale muszę sie pochwalić, ze w zeszłym roku osiągnęliśmy sukces, jeśli chodzi o ulice Weissa - samochody dostawcze z API tak zryly ulice, ze nie sposób było przejechać. Pisałam pisma, dzwonilismy do urzedu, zeby API zdyscyplinowali, do centrali sklepu tez pisałam, ale dostawałem odpowiedzi z miasta ze nie ma dowodu ze to API niszczy drogę - więc jak któregoś dnia zobaczyłam zarytą po osie ciężarówkę dostarcza to po prostu zrobiłam kilka zdjęć i wysłałam. Następnego dnia API równalo i utwardzalo drogę.

Dziwi mnie jeszcze to, ze urząd niewiele wymaga od inwestorów. W Ursusie, jak Oriflame sie rozbudowywalo, to urząd postawił warunek - ok, ale zróbcie chodnik wzdłuż Skoroszewskiej. Zrobili. Tak samo było w Poznaniu ze stacja Esso - inwestor musiał zrobić chodniki i urządzić skwer obok. To takie dwa przyklady, które znam. A na Weissa powstała myjnia samochodowa - dziwi mnie, ze nie kazano im w zamian za pozwolenie na budowę itp zrobić ulicy albo chodnika. Gmina miałaby z głowy, a tak Weissa jeszcze bardziej rozryta.
                              --
                              --------------
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka