Dodaj do ulubionych

Wielkie brawa dla MOKu!

17.03.13, 17:53
Wróciłem właśnie z pierwszego koncertu zorganizowanego przez nasz MOK Kobyłkowskiego Festiwalu Wielkopostnego i jestem szczerze zachwycony. Druga strona Kobyłki dorobiła się wreszcie własnej imprezy kulturalnej i to od razu na topowym poziomie festiwalu w Perle Baroku. Tak trzymać!

Wielkie dzięki dla pani dyrektor MOK za ten wspaniały pomysł i jego perfekcyjną realizację (poprzedni dyrektor niech się spali ze wstydu!) oraz dla naszego kochanego burmistrzunia za wsparcie tej inicjatywy. I żeby nie przejmował się głosami malkontentów wołających o odwodnienia czy jakieś durne chodniki tylko nadal dbał o rozrywkę mieszkańców.
Edytor zaawansowany
 • adam.adamowicz 17.03.13, 20:05
  Jeżeli koncert wielkopostny jest rozrywką ,a nie przeżyciem to gratuluję wyczucia i smaku.Nasz kochany "burmistrzunio" i jego ekipa i tak nic w zasadzie nie robią dla miasta.Brak odwodnień i chodników przecież nie wpływa na komfort życia mieszkańców prawda ? Co do kompetencji p.dyrektor MOK nie będę się wypowiadał bo szkoda słów.
 • damyk1 18.03.13, 06:42
  11111 pewnie nie mieszka tam gdzie jeszcze niedawno były łąki i lasy, podobnie jak ja, więc problem odwodnienia i chodnika nie wplywa na nasz komfort, on woli koncert wielkopostny, ja festyn aby wybrać sie z dzieckiem... A skoro kupiłeś działkę, czy mieszkanie po okazyjnej cenie nie mniej teraz pretensji do calego świata bo wszystko jest dla wszystkich a nie tylko problemy z zalewanymi łąkami...
 • rozyczka70 22.03.13, 21:08
  Treść postu jest niedostępna.
 • ikonopis01 23.03.13, 14:01
  Igrzyska i tyle. Problem ulic błotnistych i zabagnionych rowów to nie tylko problem nowych osiedli. Mieszkam na Marecie od 50 lat asfalt tylko na Olszewskiego , Prusa, Mickiewicza , Przyjacielskiej .Boczne błoto i dziury. Chodnik na Przyjacielskiej był , teraz jest rozebrany . Był kładziony w czynie społecznym w latach 70. Rów odwadniający kończy się przy ul Kmicica bo jakiś palant zasypał go by postawić skrzynie sterowniczą kanalizacji. Itd .itp tratata . Mnie te koncerty tylko irytują
 • arturkoczyk 24.03.13, 16:03
  Ale lipa- publiczność klaszcząca w przerwach pomiędzy częściami jednego utworu- o lol ale wstyd.
 • kobylka6 25.03.13, 01:30
  Organizatorka nie potrafi składnie zapowiedzieć koncert, co do ubioru się nie wypowiadam...hm
 • 11111 25.03.13, 14:15
  Podobało mi się to klaskali. W teatrze nie rzadko klaszcze się nawet w środku utworu - po jakiejś brawurowo wykonanej arii. Sam byłem też kiedyś osobiście świadkiem, gdy publika w warszawskiej filharmonii długo i namiętnie biła brawa po pierwszej części VI symfonii Czajkowskiego. Nie dlatego jednak że im się podobało, ale że chcieli w ten sposób podziękować orkiestrze za dalsze takie jej wykonywanie. Dyrygent jednak był hardy i mimo trwających braw zaczął grać drugą część. Jak więc widzisz są czasami wyjątki od Twojej zasady.
 • adam.adamowicz 25.03.13, 14:42
  A według mnie to były oklaski,albo owacja dla burmistrzunia bo to oczywiście Jego zasługa ,że koncert się odbył,że w ogóle Kobyłka jeszcze istnieje itd,itp.
 • kobylka6 25.03.13, 01:26
  P. Głębicka nie dorasta do pięt P. Zbyszyńskiemu , tak jest prawda.! Wystarczy jeden przyklad - Noworoczny Koncert w Bazylice. Ten człowiek nie ma się czego wstydzić ,.mały człowieczku?
 • kobylka6 25.03.13, 01:35
  do 1111- Kochaj dalej Burmistrza i wpadaj w zachwyt , mierni ludzie tak mają.
 • kobylka6 25.03.13, 02:09
  Żenada ..., jacy ludzie mogą być mali w swoich ocenach. P. Andrzej nie ma czego się wstydzić , to p. Głebicka ma sprawę w sądzie o mobbing i nie prawne decyzje. Oceniajcie działalnośc obiektywnie , bez prymitywnych wstawek.
 • 11111 25.03.13, 14:44
  > P. Andrzej nie ma czego się wstydzić...

  Doprawdy? A nie przeszkadzało ci nigdy rozdęte do kosmicznych rozmiarów ego pana dyrektora? Pan Andrzej pewnie się i nie wstydził, ale ja i zapewne wielu innych bardzo często - a to za przyczyną tych wiernopoddańczych hymnów na cześć pana dyrektora, którymi obowiązkowo kończyły się występy każdego wykonawcy na miejskich imprezach.

  - Dziękujemy panu Andrzejowi za wszystko co dla nas robi!
  - Bez niego nie byłoby tutaj żadnej kultury!
  - Chcielibyśmy najmocniej podziękować dyrekcji za wsparcie i pomoc...

  Mnie po godzinie takiej wazeliny zbierało się na wymioty, on jednak łykał to jak ambrozję. Zresztą być może robił to z czystego wyrachowania - znaleźli się bowiem jak widać ludzie, którzy bezkrytycznie w to wierzyli.
 • luxor7 25.03.13, 18:53
  A czy poprzedni dyrektor w ogóle miał wstyd ? Zajmował się On promocją własnej osoby a czasem też kultury takiej jak boks i ...ciężary!
 • rosa43 25.03.13, 18:59
  Nie wiem,czy poprzedni dyrektor miał rozbudowane ego, czy tez nie. Wiem jednak, że miał zapał do pracy, niesamowitą energię, pomysły..Miał też dar zjednywania sobie ludzi, takich oczywiście, którym chciało się robić coś fajnego. Ja i moi znajomi mieszkający kiedyś w Wołominie przyjeżdżaliśmy specjalnie do Moku do Kobyłki. Dużo się działo i panowała super atmosfera. Teraz mieszkam w Kobyłce, ale moje dzieci jeżdżą do Wołomina. Uważam,że te peany nie były na pewno przesadzone, a Mok wiele stracił na zmianie dyrektora. I możesz być pewien, że podobnie sądzi wiele osób.
 • luxor7 25.03.13, 20:35
  Dziwne że kontrola w MOKu u tego ,,wspaniałego ''dyrektora stwierdziła jednoznacznie nadużycia finansowe i wybór miał prosty albo prokurator albo zwolnienie,jeśli uważał że nie słusznie zwolniony to mógł się odwoływać do sądu. ps.zamiast jeżdzić do Wołomina przyjdz z dziećmi na super wystawę do naszego MOKu w Kobyłce .Zapraszamy, to już trzecia wystawa w tym roku! Atmosfera więcej jak super!
 • adam.adamowicz 25.03.13, 22:04
  Nadużycia finansowe są przestępstwem i tu nie ma alternatywy zwolnienie, albo prokurator.Jeżeli jakakolwiek kontrola stwierdziła nadużycia i nie zgłosiła tego faktu organom ścigania to popełniła przestępstwo.Ciekawi w takim razie kto i dlaczego zamiótł sprawę pod dywan.Gdzie organy gminy nadzorujące MOK,gdzie burmistrz miasta - "strażnik" naszych publicznych pieniędzy.Rozumiem,że następczyni dyrektora, p.Głębicka gdy obejmowała obowiązki ,nie podpisała protokołu zdawczo-odbiorczego i zgłosiła te nadużycia organom ścigania.Jeżeli tego nie zrobiła popełniła przestępstwo.
  Dlaczego piszesz o wiadomym Tobie przestępstwie i zgłosiłeś tego organom ścigania.
  Ciekawy jestem,czy ta komisja kontrolowała również inne jednostki w gminie włącznie z Urzędem Miasta,czy tam też wykryła nadużycia ?
  Panie burmistrzu Roguski kogo pan zatrudnia za nasze publiczne pieniądze,śmiechu warte.Teraz rozumiem dlaczego nasze miasto zaciąga permanentnie kredyty,trzeba pokrywać koszty nadużyć i może nie starczyć na PR-owe przedsięwzięcia, a wybory niedługo.

 • 11111 25.03.13, 23:25
  Ja też żałuję, że tak łagodnie i po ludzku się z nim obeszli. Ale samo to że się wreszcie za niego wzięli to już jest wielki sukces - poprzedni burmistrz krył pana dyrektora i nie dopuszczał do żadnych kontroli w MOKu. Jakby więc nie patrzyć za Roguskiego zmieniło się tutaj na lepsze. A że władza nie daje swojemu zrobić krzywdy to już jest inny problem, dotyczący całego kraju i ogólnie mentalności naszych rodaków.
 • adam.adamowicz 26.03.13, 05:47
  Znamy dobrze kulisy tej sprawy sprzed dwóch lat i po pierwsze nie było żadnej kontroli wykazującej nadużycia finansowe dyrektora,brak dokumentów w tej sprawie zarówno w RM jak i MOK.Po drugie owi oni co się niby łagodnie obeszli wyrzucając dyrektora, popełnili przestępstwo nie powiadamiając organów ścigania o "wykrytych" nadużyciach.Kto są ci owi oni wszyscy w Kobyłce wiedzą.Pan łagodny burmistrz chciał zatrudnić jako dyrektora MOK panią Annę Lisiewicz i klepiąc z uśmiechem po plecach p.Zbyszyńskiego jak to dobrze pracuje - za kilka dni wyrzucił Go z pracy.Natomiast pani Anna widząc cały szum wokół tej sprawy zrezygnowała z objęcia stanowiska,pomimo umizgów pana burmistrza i chwała Jej za to zachowała się godnie i nie straciła twarzy.Nie wiem komu zależy na odgrzewaniu tej sprawy,wytaczaniu oskarżeń i pomówień wobec p.Zbyszyńskiego, myślę,że łagodni oni nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa.Teraz powinna być kolej na byłego vice p.Stefaniaka on też odszedł w trybie natychmiastowym ,może pani blond "hakowa" coś w szufladzie ma.
 • luxor7 30.03.13, 14:54
  Do @adam.adamowicz ,mylisz się bo jednak była kontrola w MOKu ,wynik kontroli był miażdżący dla pana Zbyszyńskiego ,stwierdzono m.in. rażąco niewłaściwą gospodarkę finansami samorządowymi ,natychmiast została zwolniona główna księgowa z MOKu a potem pan Zbyszyński,wyniki kontroli przedstawiono na posiedzeniu Rady Miejskiej
 • luxor7 30.03.13, 14:57
  Do @adam.adamowicz ,mylisz się bo jednak była kontrola w MOKu ,wynik kontroli był miażdżący dla pana Zbyszyńskiego ,stwierdzono m.in. rażąco niewłaściwą gospodarkę finansami samorządowymi ,natychmiast została zwolniona główna księgowa z MOKu a potem pan Zbyszyński,wyniki kontroli przedstawiono na posiedzeniu Rady Miejskiej .
 • nardelli2 30.03.13, 18:37
  Ciekawe jest to co piszesz luxor7 To chyba w nagrodę za ,,obrotne gospodarowanie funduszami MOKu '' pan Zbyszyński awansował na asystenta Starosty Prawa i Sprawiedliwości w Wołominie aby wzmacniać powiatowy PiS. To jest Polska...
 • adam.adamowicz 30.03.13, 19:10
  Rok przed zwolnieniem p.Zbyszyńskiego zwolniła się główna księgowa,od jego odejścia w MOK jest już czwarta księgowa,która to została zwolniona natychmiast ?
  Na czym polegała ta rażąca niegosdpodarność finansami samorządowymi - swoja drogą ciekawa definicja można pod to podczepić wszystko.
  Może pochwalisz się jakie były wnioski kontroli komisji rewizyjnej RM z działalności MOK pod obecnym kierownictwem,jak mniemam wszystko było bez zarzutu.
  Jeżeli nie lubisz p.Zbyszyńskiego to napisz,a nie szukaj "magi do zupy"  luxor7 napisał(a):

  > Do @adam.adamowicz ,mylisz się bo jednak była kontrola w MOKu ,wynik kontroli b
  > ył miażdżący dla pana Zbyszyńskiego ,stwierdzono m.in. rażąco niewłaściwą gospo
  > darkę finansami samorządowymi ,natychmiast została zwolniona główna księgowa z
  > MOKu a potem pan Zbyszyński,wyniki kontroli przedstawiono na posiedzeniu Rady M
  > iejskiej .
 • kobylak_art 31.03.13, 08:40
  @luxor7 pewnie siedzisz sobie wygodnie i w rm i w tej kulturalnej placówce, boś- jak widać- nieźle obeznany(a) i na siłę szukasz usprawiedliwienia swojej tam obecności. weż sie w obydwu miejscach wreszcie do konkretnej roboty z pożytkiem dla mieszkańców, bo ani jedno ani drugie w chwili obecnej wielkiej chluby miastu nie przynosi.
 • kobylka34 26.03.13, 08:33
  @11111-zwolnienie P.Zbyszyńskiego z MOK-u to niefortunne posunięcie Burmistrza,z czego również i on dzisiaj zdaje sobie sprawę,do tego żeby było śmieszniej nigdy nie podał oficjalnej wersji zwolnienia zasłużonego i dobrze pełniącego swoją funkcję dyrektora.Nie ma ludzi nie zastąpionych ale czy warto było Panie Burmistrzu burzyć fundament ,który jest podstawą budynku w dobrym stanie,czy nie lepiej było swoją energię i chęć działania przełożyć na inną inwestycję!!!To jest następny argument przemawiający za tym,że służąc dla ludzi należy ich słuchać,w innym przypadku wychodzi tak jak wyszło.
 • rosa43 26.03.13, 09:48
  Widać,że zarówno luxor7, jak i 1111 to ludzie albo związani z obecną władzą, albo z obecnym mokiem. Zapomninają oni,że rzucanie poważnych oszczerstw takiego typu na człowieka bez konkretnych dowodów jest karalne, rzucanie w eter dla opinii publicznej pomówień, plot i domysłów po to, by zniszczyć czyjś wizerunek też ma prawne konsekwencje. Osoby te ,jak mniemam, są osobiście uprzedzone do byłego dyrektora, z ich postów można wyraźnie odczytać prywatną niechęć. Ja wolalam ten skromny, ale wypełniony po brzegi Mok za pana Zbyszyńskiego, tamtą atmosferę,jego chęć do działania i wysiłki, by w niezbyt dobrych warunkach wiele sie działo, niż piękne wystawy(bywam czasami) i nijaką atmosferę obecnego Moku. Tłumów zresztą nie widać, a jeśli się ma takie poparcie władzy, jak obecna dyrektor, to można zrobić perełkę. Tylko trzeba jeszcze do tego być odpowiednim człowiekiem.
 • kobylak_art 26.03.13, 22:33
  uwazam, ze ten festiwal to inicjatywa i pomysł pani Aliny Stefaniak. przede wszystkim jej nalezy podziekowac
 • kobylka34 26.03.13, 08:44
  Ja myślę,że wazeliniarstwo w Twoim wykonaniu jest nie do przebicia!!!
 • ikonopis01 26.03.13, 15:37
  Popieram tu i teraz rosę . Do kobyłki34 -- pomówienia są karalne. Odwaga w internecie jest bardzo tania. Powtórzycie te pomówienia patrząc w twarz zainteresowanej osobie ?
 • kobylka34 26.03.13, 19:20
  @ikonopilis-o jakie pomówienia Ci chodzi?To,że napisałem,że P Zbyszyński pełnił dobrze swoją funkcję jako dyrektor!!!Wazeliniarstwo wytknąłem @11111 ponieważ w poprzednich postach przypisywał je innym.Proszę czytaj uważnie,zanim zwrócisz komuś uwagę!
 • ikonopis01 27.03.13, 07:43
  Aby zakończyć rodzącą się pyskówkę:
  - jestem Ikonopis nie pilis , kwestja formalna.
  - czytam uważnie posty tak Twoje jak i paru innych osób
  - co do pomówień no może troszkę mnie poniosło
  Dzięki za zwrócenie uwagi ;)
 • marek.k72 27.03.13, 08:02
  a ile wydaje się na remont, chociażby ulicy Zielonej. Od kiedy mieszkam w Kobyłce (od 2008r.) sytuacja jest tutaj, jak się wydaje jeszcze gorsza niż wtedy. A to koło McDonalda więc miłośnicy wytworów tej firmy, mogą łatwo sie przekonać jak skandalicznie wygląda sytuacja. Inna rzecz - jest to ulica graniczna Wołomina i Kobyłki więc może, po prostu nikt nie jest winny?
  A tu inna ulica też koło McDonalda:
  fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/1839888,2,1,Kobylka-tak-zwana-ulica-Asnyka.html
  Mam pomysł - może zrobić takie zdjęcia pokazujące, jak pięknie sie "rozwija" Kobyłka po miłościwymi rządami i coraz wyższymi podatkami (a podwyżki są drakońskie) i może w miejskim biuletynie Kobylka.pl to wydrukują?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka