Dodaj do ulubionych

3 xNIE !!! dla najdroższych kosztów wywozu śmieci

21.06.13, 00:19
Dla mnie to skandal, że w Kobyłce, od lipca 2013, każą nam płacić najwięcej za wywóz śmieci. Nie możemy na to pozwolić. Bo niby dlaczego mieszkańcy Zielonki, Marek, Wołomina mogą płacić mniej niż my. Czy nasza władza jest, aż tak arogancka czy raczej beznadziejnie nieskuteczna. Przy segregacji śmieci, Mieszkańcy: Zielonki płacą 7,1 zł od osoby, Marek płacą 8 zł/osobę, a Wołomina 7zł/os. Te ceny wydają się moim zdaniem realne i sprawiedliwe. Niestety w Kobyłce każą nam płacić 14 zł za osobę - oczywiście przy segregacji odpadów. Jest to rozbój w biały dzień. Jako jedyni wprowadzili opłatę zależną od ilości osób zamieszkujących daną nieruchomość.
Opłaty w Kobyłce (przy segregacji odpadów):
1 os. — 14 zł
2 os. — 13 zł
3 os. — 12 zł
4 os. — 10 zł
5 os. — 9 zł
6 os. — 8 zł
7-10 os. — 7 zł
11 i ponad — 10 zł
Aby osiągnąć cenę za 1 osobę taką jak np w Zielonce czy Wołominie musiałbym z żoną posiadać pięcioro dzieci. To jest mega denne podejście do nas jako mieszkańców Kobyłki. W bezczelny sposób próbują nas pozbawić naszych pieniędzy i zrobić z nas idiotów na tle innych gmin.
I niech mi nie mówią, że to jest polityka prorodzinna bo pęknę ze śmiechu jak tak chcą mnie zachęcać do powiększenia mojej 3 osobowej rodziny. Idiotą nie jestem. Gdybym mieszkał np. w Zielonce to przy 3 osobowej rodzinie zapłaciłbym 21,3 zł miesięcznie - w "Kochanej i miodem płynącej Kobyłce" zmuszają mnie do zapłaty 36 zł za dokładnie taką samą usługę.
Proponuję coś z tym zrobić. W grupie siła!!!
Edytor zaawansowany
 • en-no 21.06.13, 10:25
  już czas zasadzic kopa w ta nienazarta dupe burmistrza i tych jego przydupasow ,won bydlo tam gdzie wasze miejsce
 • en-no 21.06.13, 10:27
  już czas zasadzic centralnie kopa w dupe burmistrzowi i jego lizodupom ,won chamy do korzeni
 • postnihilism 21.06.13, 10:42
  I właśnie dlatego nie powstają żadne oddolne inicjatywy społeczne. Ludzie przeczytają takie wpisy jak twoje i nie będą chcieli mieć nic wspólnego z takim chamstwem.
  I co, pójdziesz do urzędu i nawsadzasz burmistrzowi, wyzwiesz go od najgorszych i załatwisz sprawę? A może siłą go będziesz stamtąd wyrzucał? A następny niech się boi, bo mu jakiś en-no wpieprz wpuści? Nie, ty nie chcesz niczego załatwić, chcesz się wyżyć - idź do lasu, pobiegaj, drewna narąb, albo coś.

 • karimus 21.06.13, 11:45
  co powiecie na spotkanie w tej sprawie, nagłośnienie jej i zaproponowanie nowych stawek? Spotkanie się z UM Zielonka, Marki , Wołomina i przedyskutowanie czym się różnią nasze - kobyłkowskie śmieci od tych okolicznych. Co wy na to?
 • en-no 21.06.13, 11:51
  nie dyskutować ,zasadzic kopa w dupe ,już się nakradli ,czas na innych tez maja dzieci rodzine ,musza ich ustawić a wy dalej udawajcie wersal
 • karimus 21.06.13, 11:52
  albo petycja
 • ikonopis01 21.06.13, 12:01
  Coś mi się widzi że Kolega nie bywał na spotkaniach w kwietniu i maju. Teraz to sobie można jak on-en czy en-on pokrzyczeć w na forum. Niestety klamka zapadła a przetargi już wygrała firma Imperf. Co do krzyków na burmistrzunia kochanego to tym razem winien tego zamieszania jest ustawodawca a nie samorząd . Nasze osły sorry posły tak uchwaliły że stawki trzeba było wyznaczać z powietrza a dopiero później przetarg. Ciekawi mnie tylko co zrobi rada Zielonki Wołomina i Ząbek jak firmy odbierające podniosą ceny - a podniosą. A teraz możecie krzyczeć. Pa
 • damyk1 21.06.13, 12:23
  Heh... ciekawe i dające do myślenia. No cóż teraz to już tylko trzeba poczekać i poobserwować sytuację w Wołominie, Zielonce i Markach. Jak przez jakiś czas firmy nie podniosą stawek to wtedy możemy walczyć w Kobyłce, jak okaże się że jednak Kobyłka dobrze przeanalizowała sytuację wtedy trzeba będzie wykopać na kopach en-on-a ;)
 • karimus 21.06.13, 12:33
  Damyk1 masz rację. Poczekajmy, poobserwujmy, jeśli faktycznie w okolicznych miastach ceny się utrzymają, możemy powalczyć o niższe stawki :)
 • postnihilism 21.06.13, 12:52
  W Kobyłce odpady segregowane z domów wielorodzinnych będą odbierane raz w tygodniu, w Zielonce raz na dwa tygodnie.
  W Kobyłce odpady biodegradowalne będą odbierane raz na dwa tygodnie, raz na tydzień (zależy od pory roku), w Zielonce trzeba samemu je dostarczyć.
  W Kobyłce wielkogabarytowe będą odbierane 2 razy w roku, w Zielonce raz na rok.
  To tylko proste i pobieżne porównanie, które jednak ma wpływ na cenę.
  Każda gmina ustala tez limit śmieci na rok, tutaj też czają się "oszczędności". Za śmieci ponad limit trzeba płacić ekstra.
 • en-no 21.06.13, 12:39
  temat był dokładnie przeanalizowany szkoda tylko ze nie ma nic wspólnego z rachunkiem ekonomicznym ,ale jak wcześniej napisałem oszuści ,aferzyści i złodzieje maja rodziny i znajomych i musza być ustawieni,skoro naczelna warszawska zydowke można wygnac i to i zaciankowej władzy można zasadzic kopa w dupe a z butem miedzy pośladkami jest trudno uciekać to dostaje się po lbie długo czego tym złodziejom z całego serca zycze
 • closh 21.06.13, 13:24
  Temat jaki podejmujesz jest ważny dla mieszkańców. Inicjatywa oddolna w celu wyjaśnienia jak najbardziej potrzebna.
  Ale poziom twoich wypowiedzi i kultura = 0 i fragment podchodzący pod rasizm ... to delikatnie mówiąc psuje cały efekt i więcej szkodzi niż pomaga.. Ja np. nie potrafię wsiąść cię na poważnie.

  Pozdrawiam
 • kobylka34 22.06.13, 07:50
  a to ,że ludziom nerwy puszczają to tylko świadczy o tym,że mają już powyżej dziurek w nosie burmistrza i jego chaotycznych rządów.@closh ja uważam,że to co ty tu taj sobą reprezentujesz jest bardziej żenujące!!!
 • en-no 21.06.13, 12:44
  dodam ze dla tej zpsutej władzy jestesie zwykłymi robalami a kto z robalami rozmawia?
 • damyk1 21.06.13, 20:25
  Idź się piwa napij, albo w niedzielę na mszę do Kościoła idź, - wybór pozostawiam Tobie pozdrawiam
 • piotr_kobylka 21.06.13, 14:20
  Witam Wszystkich.

  Moim zdaniem W Zielonce i Wołominie stawki nie mogą się zmienić ponieważ takie stawki podano do publicznej wiadomości i na ich podstawie kazano wypełnić mieszkańcom wiążące obie strony deklaracje. Możemy oczywiście poczekać ponieważ pozostało raptem kilka dni i wszystko będzie pewne na 100%. Mam tylko gorącą prośbę abyśmy wszyscy zamieszczali tu potwierdzone informacje od swoich znajomych z Zielonki, Marek, czy Wołomina; dotyczące wysokości opłat oraz czy w jakikolwiek sposób się zmieniły. Zbierajmy konkretne informacje i na ich podstawie przygotujemy również konkretne argumenty na spotkanie z UM Kobyłka. Dobry pomysł aby na to spotkanie zaprosić przedstawicieli, bardziej zaradnych przedstawicieli, z UM Wołomin i Zielonka.

  Nie możemy się poddawać, ponieważ w tym czy innym przypadku WŁADZA zawsze nas zrobi na szaro. Na koniec dodam, że nie możemy też zapominać o tym, że kiedyś UM prosili i namawiali do zgody na podwyższenie podatków ze względu na wprowadzenie "darmowej zbiórki" posegregowanych śmieci. Tłumaczyli, że worki kosztują itp. Wszyscy się na to zgodziliśmy. I co z tymi pieniędzmi z naszych podatków się stanie od 1 lipca 2013 - tu oczywiście wszyscy święci z UM Kobyłka milczą. Aby tak dalej. Ja nie mam zamiaru odpuścić. Spotkanie, petycje itp. z UM Kobyłka uważam za jak najbardziej właściwe i konieczne.
 • gargamelica1 22.06.13, 08:51
  Że wygrał Imperf,wcale mnie to nie dziwi w końcu już wiele lat rządzą urzędem w Kobyłce.
 • damyk1 22.06.13, 12:49
  Jakby wygrało MPO to zaraz też krzyki by były że wszystko jest ustawione a wygrała państwowa firma a burmistrz poszedł na układy ze starostwem albo starostwo narzuciło tą ideę. A jakby wygrał Jurant z Zielonki też by było źle bo firma z Kobyłki przegrywa z firmą z innego miasta i pewnie pod stołem poszła kasa. Co by nie zrobić i tak będzie powód do narzekania
 • adam.adamowicz 22.06.13, 13:07
  Proponuję,żeby sprawą się zajął znany "rzetelny" dziennikarz śledczy z Wieści,on z pewnością dojdzie do prawdy jak to było z tym przetargiem.Natomiast faktem jest ,że ceny w Kobyłce są najwyższe w powiecie.Jest okazja oskubać mieszkańców,bo kredyty trzeba niestety spłacać - 70% zadłużenia gminy to nie w kij dmuchał.
 • en-no 22.06.13, 18:37
  chcieliscie kapitaliznu? to pozwwulcie na tworzenie milionerow i kapitalistow a to ze za wasze ? a kogo to interesuje ? teraz zamknac morfy i placic ,komuna wam nie pasowala ? to macie czrgo chcieliscie -lemingi
 • damyk1 22.06.13, 19:38
  Bo za komuny politycy byli uczciwi?
  Pragniesz komuny, pojedź na Białoruś, zobacz jak tam żyją ludzie a potem wróć i przemyśl to jeszcze raz i weź gosciu zacznij się wyrażać kulturalniej a jak masz ze sobą jakiś problem walnij łbem ze 3 razy w ścianę
 • en-no 22.06.13, 18:39
  a i przepraszam za blad POZWOLCIE to wina wytartej klawiatury
 • kobylka34 22.06.13, 19:22
  Ja myślę,że mieszkańcy Kobyłki zrozumieli swój błąd na czele ze mną a tych kilku krzykaczy musi zachwalać ekipę rządzącą ,mają inne wyjście.Przyjdzie nowa władza i się urwie......Przeczytałem oświadczenie podatkowe burmistrza za 2012 r i o dziwo mimo 160 tys rocznego przychodu nie spłacił jeszcze 40 tys pożyczki a na koncie ma zaledwie 35 tys i 2500 euro.Każdy głupi potrafi sobie policzyć,że 160 tys x 6lat = 960 000,należy dodać również wysokie dochody żony itp.Zgadzam się z przedmówcą,że za nasze pieniądze robią nas. Mówimy dosyć!
 • postnihilism 22.06.13, 21:17
  Pewnie, burmistrz powinien za minimalną pracować, albo najlepiej społecznie. Wówczas będzie można pisać, że kasy nie dostaje, ale na pewno kręci lody na boku, bo przecież za darmoszkę nikt o zdrowych zmysłach by nie pracował.
 • gargamelica1 23.06.13, 19:10
  Ale co to za przetarg jak z góry wiadomo jakie są stawki,skoro Jurant w Zielonce robi to za 7 zł to dlaczego w Kobyłce wygrała firma za 14 ):}
 • postnihilism 23.06.13, 21:18
  To ciekawe czemu ten sam Jurant chciał robić w Kobyłce za ponad 15zł, a inni nawet za 50zł. Może tamte oferty trzeba było wybrać, nie byłoby zarzutu, że daje się pracę miejscowym, a jakaś wołomińska, czy warszawska firma by sobie zarobiła.
  Poza tym nic straconego, teraz jest już za późno, ale za jakiś czas będzie znowu przetarg, proponuję do tego czasu założyć firmę i wygrać z stawką niższą o połowę. Wszyscy się ucieszymy.
 • kobylka34 24.06.13, 06:43
  Koleżanka pisze o tym,że w Zielonce mają taniej śmieci niż w Kobyłce,zatem prosimy nie filozofować,tylko odpowiedzieć konkretnie dlaczego tak się dzieje,że w Wołominie i innych miejscowościach ceny śmieci zabierane są za znacznie niższą stawkę?
 • postnihilism 24.06.13, 10:18
  Już o tym pisałem - choćby dlatego, że zakres usług jest inny to i cena musi być inna, nie da się w prosty sposób porównywać stawek. W Zielonce odpady zielone mieszkańcy sami będą musieli wywozić. Inna jest częstotliwość odbioru odpadów. Różne są też limity roczne śmieci (po ich przekroczeniu trzeba płacić ekstra). Spore znaczenie ma też stosunek liczby mieszkańców w budownictwie jednorodzinnym do mieszkańców w budownictwie wielorodzinnym. Nie chce mi się analizować szczegółów dla każdej okolicznej gminy i pisać rozprawki, ale po pobieżnym przejrzeniu paru ogólnodostępnych danych widzę, że sprawa jest bardziej złożona, a wasza krytyka jest typowym narzekactwem, a nie oparta na meritum.
  Jak jesteście tacy czepialscy to zróbcie rzetelną analizę i udowodnijcie, że cena w Kobyłce jest rażąco za wysoka. Rzucacie oskarżenia bez dowodów i jakiejkolwiek analizy zagadnienia, które krytykujecie. Nawet w materiały przetargowe nie chce wam się zajrzeć.
 • postnihilism 24.06.13, 10:37
  Aha, i jeszcze jedno. Tak was interesują sprawy lokalnej społeczności, krytykujecie burmistrza. A może po prostu napiszcie do władz gminy pismo z zapytaniem dlaczego cena taka a nie inna skoro was to interesuje. Jest w Polsce prawo o dostępie do informacji publicznej, możecie się na nie powołać.
  Ale coś mi się widzi, że to nie chodzi o uzyskanie odpowiedzi, ale o pretekst do narzekania.
 • en-no 26.06.13, 13:47
  szkoda na was matoly czasu ,tu większość to klika od burmistrza ,czyt złodzieje i cwaniacy
 • kobylka0 26.06.13, 15:30
  en on sam jesteś matołem niedouczonym
 • ikonopis01 26.06.13, 17:19
  a kysz trollu
 • en-no 26.06.13, 18:22
  uderz w stol a nożyce się odezwa ,kolki nigdy nie wytrzymują,zalosne durne kreatury
 • ikonopis01 26.06.13, 18:53
  en-no napisał(a):

  > uderz w stol a nożyce się odezwa ,kolki nigdy nie wytrzymują,zalosne durne krea
  > tury
  W lustereczko się spojrzało ?
 • piotr_kobylka 15.12.13, 16:17
  Witam Wszystkich,

  z wielką przyjemnością pragnę Was poinformować, że jednak miałem rację zakładając ten post. Natomiast Ci wszyscy którzy próbowali tłumaczyć, że "usługa jest inna" i dlatego cen nie powinno się porównywać; na szczęście nie mieli racji.
  Jak pisałem w Zielonce i Wołominie ceny były o wiele niże. Tamci radni po prostu od samego początku potrafili dla swoich mieszkańców wywalczyć dobre stawki na poziomie 7,1 zł za 1 osobę, gdy w Kobyłce samotnej staruszce kazali płacić 14 zł. Teraz zrobiło im się wstyd i poszli po rozum do głowy i ogłosili, że od 2014 roku stawka za 1 osobę przy segregacji wyniesie 8 zł. MOŻNA? MOŻNA!!! Tylko dlaczego nie od samego początku... Ten się śmieje kto się śmieje ostatni!!!
 • mate604 15.12.13, 17:12
  Poszli po rozum do głowy bo do wyborów został niecały rok. To tak jak promocje w supermarketach- jest towar który normalnie kosztuje 100 zł, przed promocją podwyżka do 200 zł, a potem wielka okazja i promocja 50 %. I tak mamy ze śmieciami: ustalili wysoką stawkę, żeby nagle w geście bezgranicznej hojności, dobroci i troski o mieszkańców obniżyć jej wysokość. Jakby wybory były co rok, to śmieci byłyby za darmo, i jeszcze każdy miałby własnego asystenta w domu, który wynosiłby śmieci (oczywiście opłacanego przez miasto).
 • sebku1 19.12.13, 08:43
  Dziwnym trafem zbiegła się ta zmiana z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego.

  biznes.interia.pl/wiadomosci/news/jest-orzeczenie-trybunalu-konstytucyjnego-w-sprawie-ustawy,1969545,4199
 • kobylka34 24.06.13, 06:54
  Nikt nie mówi o darmowej pracy a jedynie o mydleniu oczu mieszkańców.Sam fakt ,że wyciągają wysokie dochody(sam burmistrz 160 tys) i,że nie potrafili spłacić pożyczki zaledwie 40 tys przez kilka lat to już jest manipulowanie społeczeństwa.Pewnie ,że zawsze lepiej jak mniej razi - produkt marketingowy!!!
 • adam.adamowicz 24.06.13, 09:24
  Ta ekipa i ten burmistrz w przeciągu blisko 7 lat rządów nie zrobili dla naszego miasta praktycznie nic.Stawki za śmieci są doskonałym przykładem dbałości rządzących miastem o portfele mieszkańców,skubać gdzie się da i jak się da.Sami zarabiają dobrze,wierchuszka ponad 10 tys. miesięcznie,wszędzie kolesiostwo,brak przygotowania merytorycznego, a w mieście marazm i brak rozwoju.Zadłużenie najwyższe w powiecie (70%),wielomilionowe kredyty bankowe będziemy spłacać jeszcze bardzo długo.PR i socjotechnika to jest to,manipulowanie społeczeństwa jest najważniejsze.
 • postnihilism 24.06.13, 10:29
  Jak ktoś dobrze zarabia i ma jednocześnie kredyt to jest to manipulowanie społeczeństwa? Bez żartów.
 • kobylka34 26.06.13, 23:07
  W tym przypadku ta nie spłacona pożyczka to tylko przykrywka dla społeczeństwa i w najbliższym czasie dowiemy się prawdy tak jak to było w przypadku jego zastępcy.Pan S w pewnym momencie sprawiał wrażenie,jakby wygrał w totka.w ciągu miesiąca wzbogacił się o .......
 • piotr_kobylka 27.06.13, 11:18
  Drodzy Państwo,

  nie po to założyłem ten post aby rozmawiać o wynagrodzeniu decydentów z UM Kobyłka. Proszę o założenie odrębnego postu. Ten dotyczy tematu najdroższych w okolicy śmieci i próby rozwiązania dokładnie tego problemu.
  Dla mnie teraz jest ważniejsze wyjaśnienie dlaczego ów decydenci każą nam płacić o AŻ !!! 70% więcej za śmieci w porównaniu do mieszkańców Zielonki, i o 50% więcej w porównaniu do mieszkańców Wołomina.
  Tak jak pisałem wcześniej proszę o zamieszczanie informacji od Państwa znajomych z Zielonki, Wołomina, Marek itd. w sprawie wysokości i szczegółów wywozu nieczystości.

  Dla mnie 70% drożej za wywóz tych samych śmieci to rozbój w biały dzień i nie pozwolę na to. Idiotą nie jestem, ale nie wiem czy szanowni decydenci z UM w Kobyłce tak nie uważają bo to co robią nie daje się inaczej wytłumaczyć.
 • kobylka34 27.06.13, 21:54
  chcesz zmian w mieście zmień burmistrza wreście - jedyna rada jaka przychodzi mi do głowy.Przetarg już został rozstrzygnięty,podpisana umowa.Jak to sobie teraz wyobrażasz.Czy wiesz jakie są kary za zerwanie umowy?A kto będzie za to płacił?
 • ikonopis01 28.06.13, 08:01
  Tak jak napisałem wcześniej: teraz to trochę za późno na protesty i petycje . Jest po przetargach . Stawki nie zmienią się do końca trwania umowy z miastem . Trzeba się dowiedzieć do kiedy jest ta umowa.
 • sebku1 28.06.13, 08:34
  Jeśli dobrze pamiętam ze spotkania w ZSP1 to umowa jest podpisana do końca roku 2013 i będzie na nowo podpisana z rokiem 2014 więc od stycznia mogą być nowe wyższe stawki. Reszta gmin, które określiły stawki na niższym poziomie na pewno je podniesie i to będzie również dobra okazja dla Kobyłki żeby naszych stawek nie zaniżać, a nawet zawyżyć. Takie jest moje zdanie zresztą sam burmistrz powiedział na spotkaniu, że stawki z nowym rokiem mogą ulec zmianie, w którą stronę? Tylko paliwo ma wahania w dół i w górę czego powodem jest inna waluta ale statystycznie zawsze drożeje!!!
 • ikonopis01 28.06.13, 11:38
  I właśnie.Naciskać trzeba zacząć od września lub października.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka