Dodaj do ulubionych

nowe zarządzenia księdza plebana

10.06.14, 11:05
Kto był na MSZY ŚWIĘTEJ (niestety po wypowiedzi księdza plebana straciła ona miano ŚWIĘTEJ) w niedzielę o godz. 11:30 ten wie, że najlepsze truskawki są sprzedawane koło bazyliki p.w.Trójcy Świętej.
Edytor zaawansowany
  • thekrolik 10.06.14, 11:12
    jakieś pikantne szczegóły? ;)
  • katarynia 10.06.14, 12:02
    szczegóły w skrócie proboszcz powiedział że obejrzy na kamerach kto kupuje w niedziele pod kościołem i porobi zdjecia umieści w kancelarii parafialnej i takim osobą będzie trudniej o jakiekolwiek zaświadczenie , tak w skrócie jakby sam nie pracował w niedziele prawda on to ma dyspensę kamery zamiast chronić teren kościoła to będą teraz wykorzystywane do sprawdzania kto chodzi do kościoła kto nie klęka albo kto nie śpiewa w czasie mszy kto nie jest w środku tylko na zewnątrz ( niech odgrodzi teren to ludzie mu będą wchodzić zresztą w kościele jest strasznie duszno często ktoś wychodzi bo słabną ) chyba nie do teego miał służyć monitoring jak tak dalej pójdzie to zrazi ludzi do kościoła już po niedzieli słyszy się o bojkocie księdza proboszcza nie dawaniu na tace ( bo powiedział że nawet jak ktoś da 2 zł to i tak wyjdzie na swoje a nawet jeszcze lepiej dlatego ma taki samochód jaki ma , a kościół nasz dostaje dotacje ze względu że jest bazyliką mniejszą ) itp . zresztą jak się posłucha co ludzie mają do powiedzenia na jego temat to aż sam sie prosi o donos do kurii z resztą co to da skoro to jedna wielka klika miejmy nadzieje że dostanie jakiś awans i od nas odejdzie a dadzą kogoś porządnego ja był stary proboszcz Konowrocki
    --
    Pati(21.08.2003)i Michałek(30.04.2007)
  • ikonopis01 10.06.14, 14:45
    Ksiądz prałat Konowrocki też taki święty nie byl. Wypowiedź może niefortunna ale przekaz jasny. Mnie też wkurza jak panie z kółek,rodziny rodzin i starsi panowie ministranci zaraz po mszy lecą do sklepu. Albo się jest Rzymskim Katolikiem z całym dobrobytem i niewygodami albo nie. Wnerwiają mnie osoby kucające zamiast klęknąć. W Warszawie byłem na ślubie gdzie panna młoda stwierdziła że nie będzie klękać bo suknia z wypożyczalni, droga i się zniszczy.
    We Włoszech i w Hiszpanii zwrócą uwagę jeśli wejdziesz nieodpowiednio ubrana a u nas ?
    Od lat Nasz Kościół szedł na ilość wiernych może wreszcie zacznie iść w jakość.

• thekrolik 10.06.14, 23:02
    to proboszcz się popisał. Niby prawo kościelne potępia handel w niedziele, więc ludzie, którzy chodzą do kościoła powinni być tego świadomi robiąc zakupy w tym dniu. Na pewno z resztą większość o tym wie i ba... z premedytacją kupuje te truskawki pod kościołem :-D Ale to już kwestia sumienia jest i proboszcz posuwa się za daleko wprowadzając takie sankcje. W tej sytuacji należy się tylko cieszyć, że inkwizycja i stosy są już passe mając takiego krewkiego krzewiciela wiary ;)
  • pipi0912 12.06.14, 08:48
    Jakie "prawo kościelne"???
    Czyżby pojawiło się 11 przykazanie "Nie będziesz dokonywał zakupów w dzień święty (nie dotyczy sklepiku parafialnego oraz rzeczy sprzedawanych przez przedstawicieli kościoła)"

Pora żeby wszyscy zrozumieli, że jeżeli nie wiadomo co chodzi - to chodzi o pieniędze.

I te 5 złotych, które niejednokrotnie są jedyni pieniędzmi jakie ktoś wrzucił do kieszeni przed wyjściem do kościoła na Mszę Świętą nie trafią "na tacę" - tylko do sprzedajacego truskawki.

A jeżeli już mówimy o pieniądzach - to je dawałem Księdzu Plebanowi na założenie monitoringu, aby ochronić naszą bazylikę parafialną przed kradzieżami, a nie w CELU INWIGALACJI WIERNYCH!!!!!!!
    DO KSIĘDZA PLEBANA - w celu eliminacji pseudotatolików z szeregu parafian (odsiejmy ziarno od plew!!!!!) proponuję rozszerzyć inwigilację o robienie zdjęć:
    - kto stoi przed bazyliką, a nie środku
    - kto nie daje na tacę
    - kto kuca, a nie kleka
    - kto stoi podczas podniesienia (zwolnienia lekarskie nie są brane pod uwagę)
    - kto przyszedł do kościoła z konkubinem/konkubiną (tutaj konieczne jest porównanie z księgami zawarcia związku małżeńskiego)

Jeżeli zdjęcia nie zmieszczą się w kancelarii - to do ekspozycji wykorzystajmy mur wokół koscioła.

Jeżeli nie starczy miejsca wykorzystajmy drugą stronę muru.

Potem mamy do dyspozycji jeszcze mur wokół ogrodu za Kancelarią Parafii (tutaj niestety tylko z jednej strony). oraz wokół starego cmentarza (tutaj także tylko z jednej strony).

Mam też pytatnie do takich teologów jak IKONOPIS (którzy znają się na wszystkim łącznie ze żmijami w ogródku - partrz inny wpis na forum) - czy kupowanie w niedzielę w internecie też jest grzechem???

• thekrolik 12.06.14, 15:43
    pipi0912 napisał(a):

> Jakie "prawo kościelne"???
    > Czyżby pojawiło się 11 przykazanie "Nie będziesz dokonywał zakupów w dzień świę
    > ty (nie dotyczy sklepiku parafialnego oraz rzeczy sprzedawanych przez przedstaw
    > icieli kościoła)"

Przykazanie 3: "Pamiętaj, abyś Dzień Święty święcił” i tak jest coś takiego jak Katechizm Kościoła Katolickiego co jako osoba wierząca na pewno znasz, więc odsyłam jedynie do wybranych paragrafów ;) KKK 2188 w szczególności: KKK 2193-2194.
    Smacznych truskawek :D
  • pipi0912 13.06.14, 07:59
    Dziękuję bardzo za podanie żródeł, na których ksiądz prałat (ale także chyba Ty) opieracie swoje stwierdzenie, o katolickim zakazie dokonywania drobnych zakupów w niedzielę. bo chyba przyznasz, że zakup kilograma truskawek, czy balonika dla dziecka (bo i tym mówił ksiądz prałat) - jest drobnym zakupem.
    Czytałem to wielokrotnie i nijak nie znalazłem tam niczego, co mówiłoby, że zakupy w niedzielę to grzech.
    Równie dobrze zapis "powstrzymać się od wykonywania tych prac i zajęć, które utrudniają oddawanie Bogu czci, przeżywanie radości właściwej dniowi Pańskiemu" możemy rozszerzyć na zakaz mycia, kąpieli, gotowania obiadu, przewijania dzieci (bo smród).
    Cały dzień na klęczkach i Amen przed pójściem spać.

2188 W poszanowaniu wolności religijnej i dobra wspólnego wszystkich chrześcijanie powinni domagać się uznania niedziel i świąt kościelnych za ustawowe dni świąteczne. Powinni wszystkim dawać widoczny przykład modlitwy, szacunku i radości oraz bronić swoich tradycji jako cennego wkładu w życie duchowe społeczności ludzkiej. Jeśli ustawodawstwo kraju czy też inne powody zobowiązują do pracy w niedzielę, to niech ten dzień będzie jednak przeżywany jako dzień naszego wyzwolenia, które pozwala nam uczestniczyć w owym "uroczystym zebraniu", w Kościele "pierworodnych, którzy są zapisani w niebiosach" (Hbr 12, 22-23).powstrzymać się od wykonywania tych prac i zajęć, które utrudniają oddawanie Bogu czci, przeżywanie radości właściwej dniowi Pańskiemu

2193 "W niedzielę oraz w inne dni świąteczne nakazane wierni są zobowiązani... oraz korzystanie z należnego odpoczynku duchowego i fizycznego" 105 .

2194 Ustanowienie niedzieli przyczynia się do tego, by "wszyscy korzystali z wystarczającego odpoczynku i czasu wolnego, który mogliby poświęcić życiu rodzinnemu, kulturalnemu, społecznemu i religijnemu" 106 .
  • tomaszko74 11.06.14, 10:59
    Fiu, fiu...to nie drogo, od dziś tylko pod Kościółkiem truskawki kupujemy :)
  • 11111 10.06.14, 15:35
    > najlepsze truskawki są sprzedawane koło bazyliki p.w.Trójcy Świętej.

A nie mówił klecha po ile? Bo u nas przy stacji po 3,50 zł/kg. Ciekawe czy macie taniej czy drożej.
  • ikonopis01 10.06.14, 15:58
    teraz piszesz "klecha". a zapewne dzieci miały chrześcik komunijkę a waćpan ślubik we koścółku . Trzeba było polac wodą z kranu i żyć na kocią łapę. NIE
  • malgomich 11.06.14, 11:18
    sprawa zahaczyła nawet o nowy numer wieści
    wiesci.com.pl/2014/06/grzeszna-truskawka/
  • mate604 11.06.14, 12:08
    malgomich napisała:

> sprawa zahaczyła nawet o nowy numer wieści
    > wiesci.com.pl/2014/06/grzeszna-truskawka/

Skandal w podwarszawskiej Kobyłce (599 l.). Wierni tutejszej parafii są terroryzowani przez sprzedawców truskawek, którzy po niedzielnych mszach oferują parafianom zakup owoców. Niestety wielu wiernych nie potrafi przejść obojętnie obok straganów ze świeżymi truskawkami i decyduje się na ich zakup. „Wychodząc z kościoła zostałam znienacka skuszona zapachem i wyglądem tych truskawek. Uległam pokusie i kupiłam 2 kg.” - mówi roztrzęsionym głosem pani Zofia (45 l.). „Nie można przejść obojętnie obok łubianek pełnych tych grzesznych owoców. Czułam się jak Ewa kuszona przez węża” dodaje pani Mirosława (56 l.). Poprosiliśmy o komentarz sprawców całego zamieszania, niestety truskawki nie chciały odpowiedzieć na nasze pytania. Wygląda na to wierni będą w dalszym ciągu wystawiani na pokusę spróbowania grzesznego owocu aż do czasu zakończenia sezonu truskawkowego.
  • tu-brzoza 11.06.14, 13:14
    Mate604, jesteś mistrzem :D
    W ogóle nasz ksiądz proboszcz ma wiele problemów ze sobą chyba. Robi wszystko, żeby się wierni na niego wypięli. A szkoda, bo mógłby jednoczyć. Sumienie wiernych nie należy do proboszcza, tylko do wiernych.
    Widać właściciel straganu podpadł, nie było haraczu :/
  • rokerperejro88 11.06.14, 21:56
    Rzetelnie, bez braku owijania w bawełnę, konkretnie i same fakty jak na tacy.
    Wróże Panu karierę dziennikarską na cztery fajery. Czekam na kolejne relacje z kluczowych wydarzeń w naszym mieście.

Na poważnie: dawno się tak nie uśmiałem z wpisu na forum :)
    Pozdrawiam

• damyk1 12.06.14, 07:57
    Dobre :)
    Powinieneś iść na dziennikarza :)
  • naturella 11.06.14, 12:19
    To na to poszedł mój datek z okazji kolędy? To po to ten monitoring?
    Ciekawe czy proboszcz zdaje sobie sprawę z tego, że musi mieć zgodę fotografowanych osób na publikację:D
  • malgomich 11.06.14, 13:15
    zawsze może prosić o zgodę prokuratora albo sądu na upublicznienie wizerunku sprawcy. Przy takim wielkim "przestępstwie" każdy organ wyda mu ja bez gadania, tak więc strzeżmy się ! :) ja już przerzuciłem się na czereśnie ;)
  • pipi0912 12.06.14, 07:04
    Aby pomóc Księdzu Plebanowi w szerzeniu wiary i wyrwaniu chwasta obłudników, którzy podają się za katolików - w najbliższą niedzielę będę robił zdjęcia wszystkich, którzy kupują cokolwiek w SKLEPIKU PARAFIALNYM.
    Jest to akcja na apel Księdza Plebana - kupujac cokolwiek w niedzielę - GRZESZYSZ, łamiąc przykazanie "Pamiętaj, abyś dzień święty święcił".

Zdjęcia zostaną dostarczone do Kancelarii Parafialnej.

Akcja robienia zdjęć zostanie z czasem rozszerzona przeciwko jawnogrzesznikom nie szanującym poświęconej ziemi i kupujacym świece Caritasu od ministrantów przed bazyliką oraz wszystkim kupującym korkowce, kapiszony i "pańskie skórki" na odpuście jaki co roku latem odbywa się w Kobyłce.
  • ikonopis01 12.06.14, 08:33
    Mam inna propozycję. Nie sklepik parafialny ale pod Panorama i fotki pań z kółek różańcowych i panom ministrantom.
  • pipi0912 12.06.14, 08:52
    Proszę Cię NIE KPIJ ze słów, dla innych świętych i drogich i nie używaj słów "chrześcik", "komunijkę", "ślubik", "kościółku".

Typowy przykład zakłamanego ciemnogrodu...

tfu......
  • ikonopis01 12.06.14, 11:07
    Nie kpię. To jest odpowiedź na słowo "klecha" którego użył 11111 a jeśli tak bardzo są Tobie drogie słowa Kościół -nie jako instytucja; Komunia - nie jako dzień prezentów dla dziecka; słowo Ślub- nie jako li tylko uroczystość ale poważny SAKRAMENT , to po co wywoływałaś/eś temat. Mamy też wypowiedzi ks.profesora ktorego kazania są czasem bardziej denerwujące.
    Księża tylko są ludźmi i jeśli tak droga jest Ci wiara to zwróć się bezpośrednio do ks.prałata nie plebana. Nie pogryzie
  • pipi0912 12.06.14, 11:53
    A skąd wiesz, że ksiądz prałat nie gryzie...

A może ksiądz prałat kryje się łaśnie pod pseudonimem IKONOPIS01?

Nawet by sie zgadzało..

Ikona - słowo religijne....

PIS - ksiądz prałat zawsze był tubą PISu.

No i mamy IKONOPIS.

Ale skąd ksiądz prałat znałby się na żmijach?? (patrz inne wpisy IKONOPIS01 na forum Kobyłka)

Bo IKONOPIS01 zna się na wszystkim.

A temat wywołałem CELOWO, aby nie było o nim cicho.

Aby znowu nie zostało zamiecione pod dywan postępowanie księdza, które oddala ludzi od wiary, który myśli, że to średniowiecze, że co ksiądz powie - to święte. a kto się sprzeciwia - NA STOS!!!!

Nie ma tematu na forum bez jego wpisu.
  • pipi0912 12.06.14, 12:09
    Zapomniałem o jeszcze jednym...

"Pleban" to synonim słowa "proboszcz". Proszę sprawdź w Słowniku Języka Polskiego PWN.

Warto nieraz łyknąć wiedzy zanim komuś zwróci się uwagę, bo wtedy jest się ignorantem (przepraszam za trudne słowo, ale je także możesz znaleźć w Słowniku Języka Polskiego PWN).
  • ikonopis01 12.06.14, 13:33
    Aby zakończyć "bicie piany": nie jestem księdzem . Na żmijach się znam bo lubię te gadziny a jest ich coraz mniej. Tak się składa że ks, Andrzejewskiego zdenerwowało zachowanie (co któryś raz powtarzam ) pań i panów ściśle związanych z parafią . Księża tego dnia na wszystkich mszach w kazaniach podkreślali niestosowność robienia zakupów w niedziele. I proszę nie stosuj "wyjazdów" osobistych.
  • ikonopis01 12.06.14, 13:34
    IKONOPIS dlatego że piszę Ikony . Czasem maluję.
  • latawce-dmuchawce-wiatr 19.06.14, 13:00
    Nasz proboszcz i co niektórzy wikariusze powinni bardziej wsłuchiwać się w homile Papierza Franciszka, bo chodzi o to, że ksiądz NIE MA BYĆ STARŻNIKIEM NASZEJ WIARY, jego zadanie to głosić ewangelię i rozbudzić w nas wiarę.
    A jak ewangelizować się powinno, cytuję Papierza Franciszka:
    "Co to znaczy ewangelizować? Świadczyć z radością i prostotą o tym, kim jesteśmy i w co wierzymy."
    I jeszcze pozwolę sobie zacytować słuszną uwagę Abp Kupnego z Wrocławia:
    "Jezus nie powiedział do uczniów: "Idźcie i potępiajcie" lub "Idźcie i zakazujcie". Mówił: "Idźcie i głoście, że Królestwo Boga jest blisko"

• en-no 21.06.14, 08:15
    zeby pogodzic panie w ciasnych beretach z reszta swieckiego spoleczenstwa i wychodzac naprzeciw oczekiwaniom ksiezy proponuje w niejscu handlu truskawkami otwarcie wielkiego super marketu z dewocjonaliami ,bedzie wilk syty i owca cala a ze bedzie smiesznie to tylko lepiej ,endorfiny to super sprawa to najlepsze lekarstwo na glupote i zacofanie

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka