Dodaj do ulubionych

p. damyk1 kilka pytań do Pana...

14.09.14, 19:32
Pan zakładał już dwa tematy skierowane do mnie, więc nie pozostając dłużnym chciałbym również dać się Panu wykazać i zadać kilka pytań. Pytania są proste i jako zwolennik obecnych rządzących na pewno nie będzie miał Pan z nimi problemu. Liczę, że tym razem mnie Pan nie zawiedzie i odniesie się do każdego z punktów.
Temat może być ciekawym polem do dyskusji po Pana wypowiedzi. Z pewności inni zwolennicy Wspólnoty z przyjemnością przeczytają jak się Pan do tych pytań odniesie.

Tak wiec do dzieła:
1. Proszę wymienić 5 sukcesów 2 kadencji (czyli 7,5 roku) obecnie rządzącego obozu.
2. Jakie pomysły na rządzenie miastem, plany i podjęte działania sprawiają, że warto oddać głos na obecnie rządzących?
3. Proszę powiedzieć co to jest dług publiczny. Czy wg Pana ma on realny wpływ na życie mieszkańców czy też zadłużenie możemy zignorować?
4. Czy jeśli byłby Pan burmistrzem to zaraz po przekroczeniu 20 000 mieszkańców przez miasto zatrudniłby Pan sobie drugiego zastępce pobierającego wypłatę z budżetu miasta ok. 150 000 zł rocznie?
5. Czy liczba urzędników w urzędzie miasta ma realny wpływ na stan budżetu Kobyłki?
6. Czy chciałby Pan być szczegółowo informowany o kosztach poniesionych z budżetu na pikniki i inne imprezy organizowane przez urząd miasta?
7. Co Pan sądzi o zatrudnieniu pełnomocnika do spraw relacji instytucjonalnych i ogólnoorganizacyjnych? Czy takie osoby są nam niezbędne? (Szerzej tutaj: www.kobylkowotoiowo.pl/2013-08-27-15-35-00/333-pelnomocnik-do-spraw-zadnych.html)
8. Czy uważa Pan, że ostatni spot reklamowy na stronę miasta za 5000 zł osiągnie swój deklarowany przez urząd cel i ściągnie nowych mieszkańców i inwestorów?
9. Co Pan sądzi o zatrudnieniu dyrektora Wichru z wypłatą 8000 zł miesięcznie? Czy myśli Pan, że Wicher dzięki temu lepiej funkcjonuje?
10. Co Pan sądzi na temat Karty dużej rodziny wprowadzonej w Kobyłce? Czy daje realne udogodnienia mieszkańcom?
11. Czy zauważył Pan, że w ostatnich miesiącach tego roku działań na rzecz miasta jest znacznie więcej niż w 3 latach ubiegłych? Jeśli tak to z czego to wynika?
12. Czy jeśli dojdzie do zmiany władzy to uważa Pan, że będzie gorzej niż teraz? Jeśli tak to dlaczego?

Ja Panu odpowiedziałem na zadane pytania. Mam nadzieję, że rewanż będzie równie treściwy i bez wywijania się od niewygodnych treści i pytań jak to dotychczas się Panu zdarzało.

Pozdrawiam
Edytor zaawansowany
  • damyk1 17.09.14, 13:37
    Jakoś przoczyłem ten temat, sorrki.
    1. Moze sukcesów wybitnych nie wymienię ale...
    W ostatnich latach Kobyłka przyciągnęła sporą liczbę nowych mieszkańców na tle sąsiadujących gmin. I proszę mi nie porównywać Marek ani Zabek bo to specyficzne miasta ze względu na sąsiedztwo Warszawy. Ktoś zarzuca ze za poldarmo posprzedawal działki. Działki które do tej pory by leżaly jako nie użytki a tak chociaż mieszkańcy płacą podatki.
    Z jakiś także względów także Kobyłka zaczęli się interesować inwestorzy, którym na dzien dobry rzucono kłody pod nogi. CH FOCUS, AUCHAN, Pawilony handlowo usługowe przy Szkole 3. Gdyby nie te zagrania, więcej osób by miało prace w okolicy a to byłby sukces. Sukces który jeszcze nie przepadł. Moze byłyby i inne sukcesy, gdyby nie kanalizacja, ale taki był etap i raczej inni więcej też by nie zdzialali.
    2 Planów jest trochę jak Parki, nowe centrum przy Kolejowej, rozwój miasta pod względem inwestycji o których wspomniałem w p1, kredyty jednak są spłacane i kiedyś sie skończą, obligacje także.
    3. No tak, teoretycznie nie powinniśmy ignorować. W praktyce jednak wymagamy inwestycji, nakładów na miasto. Pozatym nie ma w powiecie gminy bez długu publicznego. Nawet Kraje je maja jak D czy USA.
    Co Coco wspomnianych zadłużeń, jak ktoś gdzieś wspomniał. Trawę też przestańmy kosić, w końcu i tak odrosnie a budżet pomniejszy swój dług o coś tam.
    4. To zależałoby od sytuacji. Skoro prawo na to pozwala to jakiś cel w tym jest. Nie znam grafika burmistrza wiec trudno mi powiedzieć, ale wiem ze ilu mieszkańców, tyle wymogów. Formalności, biurokracja także przyczyniają sie braku ogarnięcia samemu wszystkiego a coś jest łatwo przeoczyć.
    5. To pytanie to tak dla jaj? Odp. Tak.
    A czy chciałby Pan stać godzinę w kolejce a potem sie dowiedzieć ze Pan sprawy nie załatwi, bo inny urzędnik coś zle zrobił i Pański jakiś wniosek nie będzie rozpatrzony i musi pan jeszcze raz od nowa coś załatwić? Ale jutro bo juz 15 a pani urzędniczka chce jeszcze obsłużyć 2 petentów a z panem sie długo zejdzie? Biurokracja, przesyłanie dok z urzędów do urzędów, powiatów robi swoje.
    6 Powinna być informacja ze to a tamto kosztowało tyle i tyle. Szczegółowych wykazów nie potrzebuje. Jak są jakieś podejrzenia to prokuratura powinna szczegóły przeglądać. Z tego co wiem to ogólnie wiadomo co ile kosztowało.
    7. Nie wiem. Nie wiem co ten Pan robi. Powinny być jakiś informacje czy odniusl jakieś sukcesy w kontaktach instytucjonalnych i z jakimi instytucjami sie kontaktuje.
    8. Sadze ze spot moze przynieść pozytywne oczekiwania, nawet wśród inwestorów szukających gruntów pod budowę firm.
    9. Nie wiem ile zarabiają inni dyrektorzy ośrodków sportowych. Czy przyniesie efekt? Czas pokaże. Trenerzy też z dnia na dzień nie odnoszą sukcesów.
    10. Nie daje, podobnie jak nie daje karta powiatowa.
    11 Tak zauważyłem.
    Ale część ulic była robiona w zeszłym roku. Inne działania były w planach o wiele wcześniej. Ale tak, zauważyłem nie tylko w Kobylce ze wybory się zbliżają.
    12. Zależy kto ta władze obejmie. Narazie są 2 opcje. Dlaczego wole ta niż druga?
    Jak odpisałem, widzę co się dzieje w Wołominie. I moze niech ktoś z WS odpisze szczerze na ile kobylkowska WS nie będzie uzależniona od Wolominskiej i na ile beda mogli podejmować decyzje samodzielnie.
    Pozdrawiam
  • agnieszka375 17.09.14, 13:56
    Panie damyk1 odpowiedzi typu "nie wiem" "to zależy" "planów jest troche..." itp. to bardzo słabe argumenty.
    Panie rokerperejro88 szacunek za ustosunkowanie się do pytań p.damyk1 i konkretne, rzeczowe odpowiedzi.
  • damyk1 17.09.14, 14:38
    p. Agnieszko, wyrwanie trzech kawałków zdań z 12 odpowiedzi jest bardzo łatwe. Z czego "nie wiem" i "to zależy" odniosło się do odpowiedzi jakbym był Burmistrzem i czy uważam za słuszne zatrudnienie kogoś. A jest pani w pełni przekonana że "nowi" pozwalniaja iluś urzędników i urząd będzie w pełni 100% funkcjonował? Czy jest pani pewna ze beda nowe inwestycje?
  • adam.adamowicz 17.09.14, 15:31
    Panie damyk1 w demokracji zasada jest prosta, jeśli ekipa się nie sprawdziła przez dwie kadencje to mieszkańcy wyborcy mówią takim rządzącym adieu.Takie zarządzanie publicznymi ( mieszkańców) pieniędzmi jak to ma miejsce obecnie prowadzi do bankructwa gminy i wtedy wkroczy nadzór sprawowany przez RIO. Emisja obligacji jest ratunkiem na spłatę kredytów i pożyczek zaciągniętych przez ekipę p.Roguskiego.Przed objęciem stanowiska w przez p.Roguskiego zadłużenie miasta wynosiło ponad 2 miliony zł, a obecnie wynosi ponad 35 milionów zł, plus 10 milionów obligacji.Panie damyk1 liczby nie kłamią , a pan wmawia nam wszystkim jacy to świetni ,przygotowani merytorycznie fachowcy rządzą Kobyłką.Chce pan zaczarować rzeczywistość,wyniki finansowe mówią same za siebie.
  • bolo-777 17.09.14, 16:10
    Trochę przewrotnie -zasadą demokracji jest tyrania większości nad mniejszością, a sprawdzenie się nie ma większego znaczenia. Zakładając jednak, że w Kobyłce mieszkają w większości ludzie rozumni nie powinno być problemu z właściwym wyborem samorządowców na kolejną kadencję. Obarczanie przez zwolenników WS obecnie rządzących miastem winą za wszystko może oprócz kokluszu i gradobicia, ciągłe ataki na tych, którzy ośmielą się mieć inne zdanie niz WS świadczyć może o braku szacunku dla mieszkańców Kobyłki. Czy WS myśli że mieszkańcy Kobyłki to ciemnota która nie jest w stanie wyciągnąć wniosków i podjąć odpowiedzialnej decyzji przy urnie wyborczej? Może hejterzy tym się kierują : plotka wielokrotnie powtarzana ma szanse stać się prawdą.
    "Przed objęciem stanowiska przez p. Roguskiego zadłużenie miasta wynosiło ponad 2 mln PLN, a obecnie wynosi ponad 35 mln PLN"
    Powiem tak, tylko 35 mln PLN. Rozumiem , że nowi włodarze dokonają inwestycji za setki milionów złotych, a na koniec kadencji wykażą się nadwyżką? Chcemy kanalizacji, wodociągów, obiektów sportowych, dróg, chodników, internetu etc. Dodatkowo gmina zobowiązana jest realizować szereg zadań ( coraz więcej przerzucanych na samorządy) czy uważa pan że wszystko to można wykonać wyłącznie ze środków własnych? a na koniec wszystko się zbilansuje? Zadłużenie to rzecz powszechna, a nawet często świadoma. W wielu przypadkach lepiej jest posiłkować się obcym kapitałem - zasada dźwigni finansowej.
    Poczekajmy na debatę.
  • adam.adamowicz 17.09.14, 17:35
    Widzę,że "seksmisję" to Pan oglądał. Ja jestem ze starszego pokolenia i wychodzę z założenia,że tak krawiec kraje jak materii staje lub dobry zwyczaj nie pożyczaj.Pisze Pan,że zadłużenie to rzecz powszechna, a nawet świadoma,ale zdaje Pan sobie sprawę,że pożyczone pieniążki trzeba kiedyś oddać z odsetkami prawda.Pan Roguski odejdzie ,a mieszkańcom zostanie spłacanie długów. A brak szacunku dla mieszkańców Kobyłki wykazuje właśnie obecna ekipa poprzez PR-owe i socjotechniczne zagrywki.
    Jeszcze jedno - proszę mnie nie podczepiać do WS - nie należę do tego stowarzyszenia i nie jestem jego zwolennikiem.
  • rokerperejro88 17.09.14, 18:02
    Panie damyk1.
    Dziękuję za odpowiedzi. Pozwolę sobie jeszcze w wolnej chwili o coś zapytać, ale teraz nie wystarczy mi czasu, bo będzie to dłuższa wiadomość skierowana do Pana.

Panie bolo-777
    Pana wypowiedź mnie niesamowicie rozbawiła. Masz Pan poczucie humoru :)

O krytyce podpartej argumentami i atakach na biednych i niewinnych włodarzy miasta już nie będę się powtarzał, bo to się robi nudne jak flaki z olejem. Pozwolę sobie przywołać 2 fragmenty Pana wypowiedzi:

"ciągłe ataki na tych, którzy ośmielą się mieć inne zdanie niz WS świadczyć może o braku szacunku dla mieszkańców Kobyłki"

Ataki? Gdzie Pan widzi tu ataki?
    Szkoda, że nie było Pana 2 miesiące temu, gdy leciały w moją stronę porównania do idioty, nienormalnego człowieka piszącego bzdury. Poza tym byłem tak beznadziejny, że spotkałem się nawet ze współczuciem dla mojej rodziny. O dziwo wszystkie te przyjemności spotkały mnie od zwolenników burmistrza, którzy z pewnością okazywali szacunek dla innego mieszkańca :D
    Tylko kto by się tym przejmował.

"Czy WS myśli że mieszkańcy Kobyłki to ciemnota która nie jest w stanie wyciągnąć wniosków i podjąć odpowiedzialnej decyzji przy urnie wyborczej? Może hejterzy tym się kierują : plotka wielokrotnie powtarzana ma szanse stać się prawdą."

Wierzę, że właśnie mieszkańcy nie są ciemniakami i zagłosują w pełni świadomie. Jeszcze parę dni temu to właśnie Pan rozsiewał niestworzone bzdury i są na to dowody:

cytuję:
    "no właśnie, pan Robert otrzymał wcześniej poparcie od ks..., a że zerwał się z łańcucha ( i bardzo dobrze) to trzeba go usunąć i zastąpić innym. Oto cła tajemnica wiary :)"

Gdy się okazało, że Pan Robert lata gdzieś z księdzem Andrzejewskim nie wiedział Pan co ma powiedzieć. Okazało się, że jednak burmistrz jest "zniewolony", a "zniewolony" miał być tylko ten "nowy". Zresztą chyba sam Pan nie wiedział o co Panu chodzi.
    Tak właśnie rozsiewał Pan wspomniane przez siebie plotki. Po mojemu to się nazywa hipokryzmem, ale co ja tam wiem.

Konkretów znowu u Pana brak, bo nie liczę, że odniesie Pan się do któregokolwiek merytorycznego zarzutu wobec władz. Gadanie o niestworzonych rzeczach i brak merytorycznych argumentów sprawia, że ciężko Pana traktować poważnie.

Patrząc na poglądy na temat zadłużenia pozwolę sobie już do tego nie nawiązywać, bo chyba nie warto. Niech każdy przeczyta i sam wyrobi wnioski.

Pozdrawiam
  • damyk1 17.09.14, 18:59
    p. adamowicz, mówi Pan że zadłużenie gminy ok. 8 lat temu wynosiło 2mln, teraz 35mln + 10mln obligacje.
    Niech Pan mi powie jaki koszt był zrobienia kanalizacji, wodociągów?
    Proszę mi przybliżyć jakie były wpływy a wydatki do budzetu 8- 12 lat temu?
    Proszę mi powiedzieć ile kosztował chleb 8-12 lat temu a ile teraz kosztuje? - odniesienie ile kosztowały dofinansowania np. MOK kiedyś a teraz, jakie ogólnie były koszta kiedyś a teraz?
    Proszę mi powiedzieć jak by inna ekipa, czy np. p. Jakubowski zrealizował projekt kanalizacji, skąd by wziął środki, starczyłoby wszystkiego z budżetu?
    I najważniejsze pytanie... Co się działo z ulicami przed zrywaniem asfaltów przy robieniu kanalizacji, dlaczego jak ludzie się wtedy pukali w czoło po co to i na co, dlaczego Kobyłka słynąca kiedyś z dobrych ulic w całym powiecie w latach 90-tych pod koniec tych lat stała się mękką dla kierowców. Pamiętam że od 95r. jeżdziłem już samochodem i tylko wpadałem w dziury?
  • k.dworak12 17.09.14, 19:22
    Pozwolę sobie odpowiedzieć po części o kosztach za p. adama.
    W 1996r. kupiłem Toyotę Corollę z 1989r. za kwotę 60 mln zł. Co prawda była dewaluacja ale jeszcze parę lat się przeliczało mln na tyśki.
    To była taka Corolla
    pl.wikipedia.org/wiki/Toyota_Corolla#mediaviewer/File:Toyota_Corolla_front_20080331.jpg
    Dzisiaj 7 letnia Corolla sedan kosztuje średnio 20 tys.

olx.pl/motoryzacja/samochody/toyota/corolla/?search%5Bfilter_float_year%3Afrom%5D=2006&search%5Bfilter_float_year%3Ato%5D=2008
    Pomimo że jest bardziej zaawansowana techniczne, to jednak i budowy dróg, chodników, remontów budynków także są bardziej zaawansowane.
    Dodać fakt że sporo Kobyłka się rozwinęła w hektarach, nie dziwię się że zadłużenie aż tak wzrosło.

Także Pańskie argumenty są wyssane z palca i tutaj widzę że ma Pan nadzieję że ciemnogród się na to nabierze.
    To już chociaż roki88 przedstawia konkretniejsze argumenty.

I także jestem ciekawy skąd poprzedni burmistrz, czy obecny kandydat wzięliby te środki na kanalizację?
    Może ma Pan asa w rękawie? Albo odpowie Pan że jest tylko mieszkańcem Kobyłki i nie zna się Pan na tym, tylko ocenia jak w którymś poście ostatnio?
    A skoro umie Pan tylko oceniać bez głębszych dyskusji to sorry ale szkoda tracić na Pama czasu.
  • k.dworak12 17.09.14, 19:26
    P.S. aby nie było aluzji...
    Ciemnogród mam na myśli ludzi którzy guzik myślą a czytają, nie mają swojego zdania i podejmują decyzję za namową innych.
    Wcale nie mam na myśli wyborców WS, którzy mają inne spojrzenie na świat, za ciemnogród mogę uznać także tych co głosują na JP Roguskiego bo im tak powiedziano, że tak będzie lepiej.
  • adam.adamowicz 18.09.14, 09:17
    Panie k.dworak12 wiadome jest,że od kilku lat Kobyłka balansuje na krawędzi bankructwa i w takich przypadkach wszelkie instytucje wdrażają programy oszczędnościowe.Nasz burmistrz i jego ekipa ograniczają koszty funkcjonowania w następujący sposób:
    podwajają liczbę urzędników oraz tworzą zbędne stanowiska jakichś pełnomocników ;zatrudniają dyrektora Wichru z pensją ok. 8000 zł miesięcznie - Wicher dzięki temu lepiej funkcjonuje?;powołują drugiego zastępcę zaraz po przekroczeniu 20 000 mieszkańców przez miasto z pensją ok 10000zł miesięcznie; organizują festyny,pikniki i inne imprezy typu wigilie,jajeczka z budżetu miasta itd.
    Ciemnogród zdaje sobie sprawę,że skanalizowanie miasta kosztuje,ale co do kanalizacji to 80% wydatków pokryła UE,a koszty przyłączy do domów płacą mieszkańcy,u mnie to wyniosło ok.2000zł-dom stoi blisko ulicy.
    Ciemnogród panie k.dworak12 widzi co się dzieje,prywatny folwark tej ekipy powinien się skończyć jak najszybciej.
    "Dodać fakt że sporo Kobyłka się rozwinęła w hektarach, nie dziwię się że zadłużenie aż tak wzrosło" - czyżby do gminy włączono jakieś tereny ?
    W kwestii Toyoty pomyliła się panu denominacja z dewaluacją to zupełnie inne pojęcia.
  • bolo-777 18.09.14, 09:55
    koszty skanalizowania miasta UE pokryła nie w ponad 80%, ale realnie niespełna w 50 %- a to ze względu na niedoszacowanie projektu. Brakujące środki gmina pokryła z dochodów własnych.
    Liczę na debatę, na zadawanie pytań przez mieszkańców.
  • anna_sroda 17.09.14, 20:20
    Szacunek się należy obu Panom za spokojną wymianę swoich argumentów.
    A Ty wyrwałaś 3 rzeczy z odpowiedzi...
    Czyli na upartego można powiedzieć że tylko nie zgodziłaś się z 3 odpowiedziami na 12. A resztę przemilczasz.
  • anna_sroda 17.09.14, 20:16
    Chyba to pisałeś biegnąc za pociągiem bo składnie masz suuper...
    Chyba że pisałeś ze smartfona, ale mi by się nie chciało ze smarta aż tyle pisać.
    Pozatym macie obaj z rokerem ciekawe argumenty i po części wszyscy macie rację.
    Ciekawam jestem czy p. Paweł zajmie swoje zdanie, czy zamilczy, bądź komuś wypomni mały błąd i powie że ktoś plotki sieje, dlatego p. Paweł przekonał mnie aby nie głosować na nich.
    Jakby miał trochę kultury, zwróciłby się że "tutaj jesteś w błędzie" i wyprostował to.
    A tak zachował się jak gmur.
    A wiecie że w Wołominie MZO pozywa do sądu przeciwników rozbudowy wysypiska?
    To już nawet nie można protestować i wyrażać swoich opinii.
  • rokerperejro88 18.09.14, 09:12
    Pozwolę się do paru punktów przyczepić.

1. No faktycznie wybitne to te sukcesy nie są jak na 7,5 roku rządów...

Demografia. Pozwoliłem sobie zajrzeć w dane znalezione w Internecie.

Kobyłka
    1997 - 2006 - 16043 --> 18104 (czas przed Panem Roguskim) --> wzrost koło 2100
    2006 - 2012 - 18104 --> 19385 (czas Pana Roguskiego) --> wzrost koło 1300. Za ostatnie dwa lata pewnie będzie drugie tyle, co łącznie da z 2500.
    Aktualniejszych danych niestety nie odnalazłem, ale podejrzewam, że obecnie mamy z 20500 i tak mniej więcej założyłem.

Czy to robi na Panu wrażenie i można to nazwać sukcesem?

Faktycznie w Kobyłce jest coraz więcej mieszkańców, ale po prostu utrzymano tendencję z lat poprzednich.
    Upatrywałbym tu raczej zasług w dogodnej lokalizacji i rozwiniętej deweloperce, a nie sukcesu burmistrza.

Inwestorzy:
    1. Co sądzę o Oszołomie Pan doskonale wie. To miastu zaszkodzi, a nie pomoże.
    2. CH Focus --> proszę wejść na górę i zobaczyć ile salonów jest wynajętych, a ile świeci pustkami. Gdyby nie biedronka to byłby to kompletny niewypał.
    3. Pawilony handlowe --> i kto by to wynajmował i dał pracę?! ;p
    Proszę się rozejrzeć dookoła. Wszędzie widać "do wynajęcia". W Focusie dziesiątki pawilonów, w Zielonce całe to drugie centrum stoi puste i nie zanosi się na ruszenie czegokolwiek. W czerwonym parasolu w Zielonce też w połowie pustki.
    Dajmy Oszołoma to z pewnością przybędzie przedsiębiorców jeszcze więcej...

Sumując: Jestem zawiedziony. Gdyby Pan chociaż wspomniał o czystości w mieście, do czego faktycznie burmistrz się w miarę przykłada to jeszcze bym przytaknął. W moich oczach wyszło tak jakby tych sukcesów nie było w ogóle, co jest znamienne. W dodatku to aż 2 kadencje.

P.S - dużo Pan mówi o kanalizacji. Proszę się trochę przyłożyć, znaleźć źródła i powiedzieć ile w latach 2006-2014 przeznaczono na kanalizację. Wtedy uznam Pana argumentację za zasadną.

2. Park powstaje od 2 kadencji i nie możemy się doczekać. O "inwestycjach" napisałem w punkcie 1. Kredyty są spłacane, bo muszą być spłacane. A że są coraz większe to już inna sprawa.

3. W dobie kiedy wszyscy są zadłużeni wymagamy gospodarności. Liczne przykłady wymienione przeze mnie dowodzą, że burmistrz takową się nie wykazuje, więc trzeba znaleźć kogoś kto pieniądze publiczne potrafi wydawać z głową.

4. Oj żartuje Pan chyba. Tyle lat kadencji sobie radzili, a gdy tylko próg 20000 został osiągnięty nagle przestali sobie radzić.
    Każdego by kusiła taka wyplata dla ziomka, ale czy można zrobić coś takiego w obliczu tak ogromnego długu? Toż to jawne sypanie piachem w twarz mieszkańcom płacącym podatki.

5. Proszę Pana. Już przywoływałem 2 przyklady:
    1. Wydział Finansowy (bodajże 6 osób) --> nie poradzili sobie z emisją obligacji. Trzeba było firmy zewnętrznej za bodajże 50 000 zł.
    2. Wydział Promocji (bodajże 2 osoby) --> film promocyjny muszą robić ludzie zewnątrz za 5000 zł.
    Czym Ci ludzie się zajmują? Na pewno nie obsługiwaniem mieszkańców. Przykładów jest więcej (polecam artykuł z Kobyłczanina "biurokratyczne monstrum"), ale nie chcę przynudzać.

Fakty są takie, że urząd jest wypchany po brzegi zbędnymi osobami, a za to wszystko płacą oczywiście mieszkańcy.

6. Ogólnie wiadomo? Gdzie Pan o tym przeczytał? Ja do dzisiaj nie wiem, ile te imprezki nas kosztowały.
    Widziałem zapytanie do urzędu na facebooku. Skierowali człowieka z zapytaniem do Miejskiego Ośrodka Kultury i tak jak nikt nic nie wiedział tak nikt nic nie wie...

7. Nie odrobił Pan pracy domowej. Wystarczyło przeczytać artykuł. Ten człowiek nie robi nic. Bierze wyłącznie kasę z budżetu miasta, co jest jawnym robieniem w ciula podatników.

8. Inwestorzy zaglądają na stronę miasta Kobyłka? Czy też akurat wstrzelili się w 2 minuty emisji na Polsacie? Warto było wydać 5000 zł?
    Już niech Pan przyzna, że to była jednak kiełbasa dla mieszkańców :)

9. Ostatnio był wywiad z byłym już zawodnikiem pierwszej drużyny Wichru. Opowiedział dowcip:

Zawodnik: Prezesie czy jest woda?
    Prezes: Jest
    Zawodnik: A gdzie?
    Prezes: W Biedronce.

Mamy 8000zł dla dyrektora, a nie mamy pieniędzy na wodę dla zawodników. Ja po prostu nie mam pytań...

10. Zgadzamy się. Ogólnie brak sukcesów na tle polityki rodzinnej. Próbowali to podać do wiadomości jako sukces, ale jaki to ma wpływ na nasze życie to doskonale Pan wie...
    Zniżki na zakupki w Vistuli i w Kruku.

11. Dobrze, że Pan chociaż zauważył, że robią kiełbasę na wybory.
    - kostka brukowa i drogi
    - nowe tablice z nazwami ulic
    - autobus na 3 miesiące (po wyborach zlikwidują)
    - film promocyjny i nowa strona
    - tymczasowe rozwiązanie problemu z przedszkolami

Ja mam wrażenie, że więcej zrobili przez ostatnie pół roku niż przez całe 3 poprzednie lata :)

12. Nigdy nie rozumiałem co Pan ma z tym Wołominem.
    Za bardzo Pan przywiązuję wagę do ugrupowania.
    To jest Wspólnota Samorzadowa w Kobyłce. Należą do większej części, ale są niezależni. Mamy Wspólnotę w Warszawie, Tłuszczu i w wielu innych miastach.

Dobrze oceniany burmistrz Ząbek Pan Perkowski należał kiedyś do PiS. Pan uważa, że PiS to zło, więc i burmistrz Perkowski to zło?
    Dobrze oceniany burmistrz Grodziska Pan Benedykciński należy do PSLu. PSL w wielu kręgach ma kiepskie opinie. To znaczy, że ten człowiek też jest kiepski?

Przykładów można by mnożyć. Przynależność do większego ugrupowania wcale nie oznacza, że będzie się ślepo wykonywać ich polecenia. Jestem przekonany, że w tym przypadku jest identycznie.

Pozdrawiam

• damyk1 18.09.14, 20:23
    rokerperejro88 napisał(a):

> Pozwolę się do paru punktów przyczepić.
    >
    No a jaby było inaczej ;)

> 1. No faktycznie wybitne to te sukcesy nie są jak na 7,5 roku rządów...
    >
    > Demografia. Pozwoliłem sobie zajrzeć w dane znalezione w Internecie.
    >
    > Kobyłka
    > 1997 - 2006 - 16043 --> 18104 (czas przed Panem Roguskim) --> wzrost ko
    > ło 2100
    > 2006 - 2012 - 18104 --> 19385 (czas Pana Roguskiego) --> wzrost koło 13
    > 00. Za ostatnie dwa lata pewnie będzie drugie tyle, co łącznie da z 2500.
    > Aktualniejszych danych niestety nie odnalazłem, ale podejrzewam, że obecnie mam
    > y z 20500 i tak mniej więcej założyłem.
    >
    > Czy to robi na Panu wrażenie i można to nazwać sukcesem?
    >
    Za demografię nie są odpowiedzialni Burmistrzowie, także widze że jak nie ma się do czego przyczepić to już wypisuje się głupoty. W Europie demografia od lat leci na łeb i na szyje, ma to odzwierciedlenie wygoda ludzi, jak i ekonomia... niestety...
    Ani R ani G ani Barack O. bo u nich też są te same problemy nie mają na to wpływu....

> Faktycznie w Kobyłce jest coraz więcej mieszkańców, ale po prostu utrzymano ten
    > dencję z lat poprzednich.
    > Upatrywałbym tu raczej zasług w dogodnej lokalizacji i rozwiniętej deweloperce,
    > a nie sukcesu burmistrza.
    >
    To dlaczego Wołomin i Zielonka mają o wiele mniejszy przyrost mieszkańców?

> Inwestorzy:
    > 1. Co sądzę o Oszołomie Pan doskonale wie. To miastu zaszkodzi, a nie pomoże.
    Na pewno także nie pomoże gdyby Oszołom powstał 2 km dalej na terenie Zielonki. W Wołominie także powstaje CH...

> 2. CH Focus --> proszę wejść na górę i zobaczyć ile salonów jest wynajętych
    > , a ile świeci pustkami. Gdyby nie biedronka to byłby to kompletny niewypał.
    CH Kometa w Zielonce, proszę zobaczyć że to wogóle stoi puste..., Busines Park w Radzyminie, ten sam inwestor i coś się dzieje.
    www.jezierskipark.pl/oferta/galeria_radzymin
    > 3. Pawilony handlowe --> i kto by to wynajmował i dał pracę?! ;p

O to proszę się nie martwić, to ryzykuje inwestor.

> Proszę się rozejrzeć dookoła. Wszędzie widać "do wynajęcia". W Focusie dziesiąt
    > ki pawilonów, w Zielonce całe to drugie centrum stoi puste i nie zanosi się na
    > ruszenie czegokolwiek. W czerwonym parasolu w Zielonce też w połowie pustki.
    Czerwony parasol od niedawna działa, resztę podałem bliżej.

> Dajmy Oszołoma to z pewnością przybędzie przedsiębiorców jeszcze więcej...
    >
    A oby się Pan nie zdziwił, jedna z mieszkanek ma problem że butów nie może kupić w Kobyłce, proszę pojechać do M1, Centrum Wileńska, Głębocka, Auchan Modlińska i zobaczyć ile tam aut stoji na WWL

> Sumując: Jestem zawiedziony. Gdyby Pan chociaż wspomniał o czystości w mieście,
    > do czego faktycznie burmistrz się w miarę przykłada to jeszcze bym przytaknął.
    > W moich oczach wyszło tak jakby tych sukcesów nie było w ogóle, co jest znamie
    > nne. W dodatku to aż 2 kadencje.
    >
    > P.S - dużo Pan mówi o kanalizacji. Proszę się trochę przyłożyć, znaleźć źródła
    > i powiedzieć ile w latach 2006-2014 przeznaczono na kanalizację. Wtedy uznam Pa
    > na argumentację za zasadną.

Tak samo mogę odbić piłeczkę i powiedzieć aby Pan znalazł fakt zaczepienia że Kanalizacja tak dużo nie wyniosła.
    Na zdrowy rozsądek, rozkowpywanie wszystkich ulic, zakopywanie nie kosztuje 100zł/m3....

>
    > 2. Park powstaje od 2 kadencji i nie możemy się doczekać. O "inwestycjach" napi
    > sałem w punkcie 1. Kredyty są spłacane, bo muszą być spłacane. A że są coraz wi
    > ększe to już inna sprawa.
    >

Bo i co raz większe wymagania od mieszkańców jak i coraz więcej do roboty w rozwijającym się mieście.

> 3. W dobie kiedy wszyscy są zadłużeni wymagamy gospodarności. Liczne przykłady
    > wymienione przeze mnie dowodzą, że burmistrz takową się nie wykazuje, więc trze
    > ba znaleźć kogoś kto pieniądze publiczne potrafi wydawać z głową.
    >

Tak jak Pan wspomniał, a kto dzisiaj nie jest zadłużony...

> 4. Oj żartuje Pan chyba. Tyle lat kadencji sobie radzili, a gdy tylko próg 2000
    > 0 został osiągnięty nagle przestali sobie radzić.
    > Każdego by kusiła taka wyplata dla ziomka, ale czy można zrobić coś takiego w o
    > bliczu tak ogromnego długu? Toż to jawne sypanie piachem w twarz mieszkańcom pł
    > acącym podatki.
    >

Zobaczymy jak będzie ze WS, czy tak będą cięli koszta...

> 5. Proszę Pana. Już przywoływałem 2 przyklady:
    > 1. Wydział Finansowy (bodajże 6 osób) --> nie poradzili sobie z emisją obli
    > gacji. Trzeba było firmy zewnętrznej za bodajże 50 000 zł.
    > 2. Wydział Promocji (bodajże 2 osoby) --> film promocyjny muszą robić ludzi
    > e zewnątrz za 5000 zł.
    > Czym Ci ludzie się zajmują? Na pewno nie obsługiwaniem mieszkańców. Przykładów
    > jest więcej (polecam artykuł z Kobyłczanina "biurokratyczne monstrum"), ale nie
    > chcę przynudzać.
    >
    > Fakty są takie, że urząd jest wypchany po brzegi zbędnymi osobami, a za to wszy
    > stko płacą oczywiście mieszkańcy.

Czy tylko tym się zajmują? A pozatym 11,5 mca robią zawody kto dalej się odepchnie krzesełkiem od biurka?
    >
    > 6. Ogólnie wiadomo? Gdzie Pan o tym przeczytał? Ja do dzisiaj nie wiem, ile te
    > imprezki nas kosztowały.
    > Widziałem zapytanie do urzędu na facebooku. Skierowali człowieka z zapytaniem d
    > o Miejskiego Ośrodka Kultury i tak jak nikt nic nie wiedział tak nikt nic nie w
    > ie...
    >

Nie chce mi się teraz szukać, ale nawet na forum było podane że głownie sponsorzy sponsorowali koncert a Kobyłka wydała tyle i tyle, może jak jutro wcześniej wrócę z pracy, to poszukam.

> 7. Nie odrobił Pan pracy domowej. Wystarczyło przeczytać artykuł. Ten człowiek
    > nie robi nic. Bierze wyłącznie kasę z budżetu miasta, co jest jawnym robieniem
    > w ciula podatników.
    >

Dlatego napisałem że sam chciałbym wiedzieć o jego sukcesach. Tutaj mogę się zgodzić że jak nie ma sukcesów to porażka RR

> 8. Inwestorzy zaglądają na stronę miasta Kobyłka? Czy też akurat wstrzelili się
    > w 2 minuty emisji na Polsacie? Warto było wydać 5000 zł?
    > Już niech Pan przyzna, że to była jednak kiełbasa dla mieszkańców :)

Pisałem wielokrotnie ile kosztuje film ze ślubu, cena nie jest z kosmosu a w promocji dostsali spot na polsacie, ale polsat taki dodatek
    >
    > 9. Ostatnio był wywiad z byłym już zawodnikiem pierwszej drużyny Wichru. Opowie
    > dział dowcip:
    >
    > Zawodnik: Prezesie czy jest woda?
    > Prezes: Jest
    > Zawodnik: A gdzie?
    > Prezes: W Biedronce.
    >
    > Mamy 8000zł dla dyrektora, a nie mamy pieniędzy na wodę dla zawodników. Ja po p
    > rostu nie mam pytań...
    >

A niech Pan mi powie jakie sukcesy mają w Zielonce, w Wołominie, ile tamtejsi dyrektorzy zarabiają?
    To może wogóle zlikwidować Wicher, lub dać do prowadzenia Staśkowi za alpagę dziennie...

... na resztę odpowiem jutro, bo skończyły mi się "znaki na forum" a mam jeszcze coś ważnego do załatwienia, pozdrawiam
  • damyk1 19.09.14, 14:23
    > 10. Zgadzamy się. Ogólnie brak sukcesów na tle polityki rodzinnej. Próbowali to
    > podać do wiadomości jako sukces, ale jaki to ma wpływ na nasze życie to doskon
    > ale Pan wie...
    > Zniżki na zakupki w Vistuli i w Kruku.

Co do kart rodzinnych, moje zdanie Pan zna. Jest to głupi pomysł.
    P.S. Wistuli i Kruka nie wymyślił Burmistrz ale rząd.
    >
    > 11. Dobrze, że Pan chociaż zauważył, że robią kiełbasę na wybory.
    > - kostka brukowa i drogi
    > - nowe tablice z nazwami ulic
    > - autobus na 3 miesiące (po wyborach zlikwidują)
    > - film promocyjny i nowa strona
    > - tymczasowe rozwiązanie problemu z przedszkolami
    >
    > Ja mam wrażenie, że więcej zrobili przez ostatnie pół roku niż przez całe 3 pop
    > rzednie lata :)
    >
    Jak wszędzie, jak to w każdym roku wyborczym jak Polska długa i szeroka, niezależnie kto rządzi. Więc nie wiem skąd u niektórych takie zdziwienie :P

> 12. Nigdy nie rozumiałem co Pan ma z tym Wołominem.
    > Za bardzo Pan przywiązuję wagę do ugrupowania.
    > To jest Wspólnota Samorzadowa w Kobyłce. Należą do większej części, ale są niez
    > ależni. Mamy Wspólnotę w Warszawie, Tłuszczu i w wielu innych miastach.
    >
    > Dobrze oceniany burmistrz Ząbek Pan Perkowski należał kiedyś do PiS. Pan uważa,
    > że PiS to zło, więc i burmistrz Perkowski to zło?
    > Dobrze oceniany burmistrz Grodziska Pan Benedykciński należy do PSLu. PSL w wie
    > lu kręgach ma kiepskie opinie. To znaczy, że ten człowiek też jest kiepski?
    >
    > Przykładów można by mnożyć. Przynależność do większego ugrupowania wcale nie oz
    > nacza, że będzie się ślepo wykonywać ich polecenia. Jestem przekonany, że w tym
    > przypadku jest identycznie.

To dobrze że jest Pan przekonany.
    Panie roki, wypowiadałem sie w tym temacie wielokrotnie. Wołomin obserwuję bo jest stolicą Powiatu. Nie twierdzę że każdy jest zły ze względu na przynależność.
    Co do Grodziska nie będę się wypowiadał, bo 1 jest powiatem, 2 leży na terenach ogólnie dobrze zarządzanych i czy ten Burmistrz sam tego dokonał, czy dokonywało się latami nie ma to związku z naszym powiatem który od dziesięcioleci cofa się będąc źle zarządzanym.

Co do Ząbek, oraz Grodziska zaraz napiszę oddzielny temat. Bardzo ciekawe porównanie wpadło mi do Głowy z Ząbkami I Grodziskiem;)

P.S. Oba miasta nie rozwinęły się aż tak w ostatnich latach przez swoich Burmistrzów ale rozwijały się od długich lat.
    Tutaj jest odp. na temat tych miejscowości.

forum.gazeta.pl/forum/w,17460,154546525,154546525,Kobylka_a_Zabki_i_Grodzisk_Mazowiecki.html
    A co do Wołomina mojego skrzywienia PIS/WS tak jak pisałem, miasto i powiat stoją w miejscu, nawet wspólnego biletu nie umieli wynegocjować, zero inwestycji, walka pomnikowa, jakieś ustawy o gender, o klauzuli sumienia, niejasności z budowanym CH, gdzie inwestor proponował, czy nawet dokonał przelania 1mln na konto Wołomina za zgodę na budowę CH.
    A potem Starosta mówi, nie wiedziałem nic o tym, decyzja podjęta beze mnie, bo byłem na urlopie.
    Także dużo obiecanek jak chociażby z Parkiem po czołgu, ani tego, ani tamtego.

Dalej nt. WS.
    Ostatnia akcja Warszawskiej WS o odwołaniu HGW.
    Tylko widzą błędy jak coś się dzieje, oni by zrobili więcej i lepiej.
    To za Hanki czasów powymieniano Tabor na nowy [autobusy, tramwaje, metro] - chociaż ślimaczo był wymieniany i wcześniej to trzeba przyznać.
    To za jej rządów jest budowana II linia metra, powymieniano na większości ulic nawierzchnię, jest budowane połączenie II połączenia Ursusa z Wolą bo ul. Dźwigowa była porażką, było pobudowane połączenie Ursynowa z Mokotowem, pobudowany most płn. To za jej kadencji jest remontowany most Grota, połączenie tramwajami Tarchomina z Żoliborzem. I tak źle rządzi jak Guział czy jak mu tam płakał?
    Warszawiacy pokazali że mają go gdzieś, skumał się z PIS, obiecywali przekierowania samolotów z Ursynowa, gdzie? na inne dzielnice :P
    I wiele innych śmiesznych obiecanek. W Ursynowie także WS pomimo rządzenia nie pokazała nic ciekawego jak czytałem komentarze Ursynowian.
    Pis rządził Wawą przed HGW, co im się udało pobudować, zrobić?
    Jedna estakadę przy Galerii Mokotów, jedną na Jerozolimskich a z mostem płn tylko gadali a nawet przetargu przez długi okres nie udało im się zrobić.
    Dlatego jak widzę poczynania ich w Stolicy, w Wołominie to aż się boję o Kobyłkę.
    A dlaczego Kobyłkowscy chłopacy mogą być uzależnieni?
    Chociażby z powodu że prezesem Mazowieckiej Wspólnoty jest Konrad Rytel, były Starosta.
    I to On pociąga za sznurki a jako że blisko mu do Kobyłki i Wołomina bo chyba jak się nie mylę pochodzi z Turowa [a może sie mylę?] to on rozdaje karty i rządzi. I pomomo zapału dlatego jestem na NIE.
    Gdyby Kobyłkowska WS nie była WS a samodzielnym stowarzyszeniem nie powiązanym w żaden sposób z WS i partiami, wierzy mi Pan że dałbym im szansę i byłbym za nimi.
    Ale niestety widząc także bardzo duże zainteresowanie osłonieciami pomników w Ossowie, w Kobyłce, zaangażowanie we WS, i to samo podejście do konkurencje czyli aby się do czegokolwiek przyczepić, zanegować, dokopać, niestety nie jestem za nimi.

> Pozdrawiam
  • rokerperejro88 19.09.14, 15:23
    1. "Za demografię nie są odpowiedzialni Burmistrzowie, także widze że jak nie ma się do czego przyczepić to już wypisuje się głupoty. W Europie demografia od lat leci na łeb i na szyje, ma to odzwierciedlenie wygoda ludzi, jak i ekonomia... niestety...
    Ani R ani G ani Barack O. bo u nich też są te same problemy nie mają na to wpływu...."

To ja już Pana nie rozumiem. Pisze Pan, że burmistrzowie nie są odpowiedzialni za demografię, a wcześniej Pan pisał, że sukcesem burmistrza jest coraz więcej mieszkańców (no to chyba demografia).
    Ciężko za Panem nadążyć. To w końcu demografia jest sukcesem burmistrza czy nie jest?

Inwestycje:
    Biedna pani butów nie może kupić i dlatego postawmy molocha w Kobyłce... Ech.

Jeszcze raz wady Oszołoma:
    - brak wpływów do budżetu miasta, bo centra omijają podatek dochodowy (jeśli ktoś chce polemizować to przywrócę dyskusję z innego tematu)
    - szpecąca bryła, którą będę musiał codziennie oglądać jadąc do pracy. Nie chcę "drugiej stolicy" w Kobyłce.
    - dodatkowy ruch samochodowy
    - masakra w dojeździe do stolicy (tak tak 634 w Zielonce nie poszerzą i będzie potem padaka po całości).
    - bezsens stawiania, bo wszystko i tak można w okolicy kupić (2 biedronki rzut beretem, sklepy w Wołominie a w perspektywie nowe centrum u sąsiadów).
    - trudności lokalnych przedsiębiorców.

Każdy będzie miał swoje zdanie. Mam nadzieję, że nigdy na to paskudztwo patrzeć nie będę musiał.

Kanalizacja:
    Często mówi Pan o kanalizacji jako argument, dlaczego obecna władza niewiele zrobiła.
    Ja nie wiem ile jej kosztów pokryły środki unijne. Nie wiem ile z budżetu na to poszło i w jakich latach.
    Coś na pewno, ale nie usprawiedliwiałbym tym naszych włodarzy.
    To Panu powinno zależeć, żeby podeprzeć swoje zdaniem rzetelnymi argumentami.
    Tak to po prostu Pan sobie gada: Zrobili kanalizację i dlatego nie mieli pieniędzy. Mnie to nijak nie przekonuje bez podparcia materiałami.

2. Wymagania są takie same. Nie wiem jak Pan, ale ja nie lubię jak coś się obiecuje i się obietnic nie realizuje. Z parkiem jest tak od 2 kadencji i zanosi się, że na 3 znowu obiecują, a potem nic nie zrobią. Faktycznie kusząca wizja na prowadzenie miasta...

3. "Tak jak Pan wspomniał, a kto dzisiaj nie jest zadłużony..."

Niewiele ma Pan do powiedzenia na temat długu publicznego. No cóż. Wierzę, że gospodarność w dysponowaniu środkami publicznymi jeszcze zawita w Kobyłce.

4. Wystarczy, że nie będzie drugiego zastępcy. 600 000 na kadencję. Wie Pan ile za to można zrobić? Dobrze Pan wie, że ten zastępca jest całkowicie zbędny, ale ciężko przyznać rację...

5. "Czy tylko tym się zajmują? A pozatym 11,5 mca robią zawody kto dalej się odepchnie krzesełkiem od biurka?"

Nie zaglądam przez okno. Wiem natomiast jaka jest struktura urzędu i jakie są fakty. Część urzędników jest całkowicie zbędna i trzeba coś z tym zrobić.

6. "Nie chce mi się teraz szukać, ale nawet na forum było podane że głownie sponsorzy sponsorowali koncert a Kobyłka wydała tyle i tyle, może jak jutro wcześniej wrócę z pracy, to poszukam."

Znajdź Pan oficjalne stanowisko urzędu. Zapewne się nie uda. To co powiedział gdzieś tam Marian niewiele mnie urządza.

7. "Dlatego napisałem że sam chciałbym wiedzieć o jego sukcesach. Tutaj mogę się zgodzić że jak nie ma sukcesów to porażka RR"

Sukcesów nie ma, bo z takimi zadaniami nie da się mieć sukcesów. To zwyczajne stanowisko do zarabiania pieniędzy przez jakiegoś człowieka.

8. "Pisałem wielokrotnie ile kosztuje film ze ślubu, cena nie jest z kosmosu a w promocji dostsali spot na polsacie, ale polsat taki dodatek"

Pisałem wielokrotnie, że chodzi o sam efekt i o oszukiwanie mieszkańców. Cel włodarzy był inny niż deklarowany. Chodziło o kiełbasę, a nie sprowadzanie mieszkańców i inwestorów.

9. "A niech Pan mi powie jakie sukcesy mają w Zielonce, w Wołominie, ile tamtejsi dyrektorzy zarabiają? To może wogóle zlikwidować Wicher, lub dać do prowadzenia Staśkowi za alpagę dziennie..."

Ja nie będąc specjalistą lepiej bym wymyślił sposób na prowadzenie Wichru. Z pewnością płacenie 8000 zł dyrektorowi, gdy nie ma pieniędzy na wodę dla zawodników nie prowadzi do niczego dobrego. Nie zdziwię się jak za rok składu nawet nie zbiorą.

10. "Co do kart rodzinnych, moje zdanie Pan zna. Jest to głupi pomysł."
    Niemniej na stronie przedstawiony jako suckes. Szkoda, że nikt nie wytłumaczył jaka o tej karcie jest prawda.

11. "Jak wszędzie, jak to w każdym roku wyborczym jak Polska długa i szeroka, niezależnie kto rządzi. Więc nie wiem skąd u niektórych takie zdziwienie :P"

Zdziwienia nie ma, ale nazywajmy rzeczy po imieniu. Ja po prostu apeluję do oceny 2 kadencji, a nie ostatniego mydlenia oczu.

12. Co do Hanki. Ogłoszono jej sukces, kiedy 94,86 procent głosujących chciało jej odwołania. Poza tym referendum było źle skonstruowane, ponieważ nawoływano do zostania w domach. Teoretycznie każdy kto poszedł głosować głosował za odwołaniem. Chodziło wyłącznie o frekwencję.
    Znamiennym jest fakt, że więcej Warszawiaków chciało ją teraz odwołać niż ją wybrało...
    A tak poza tym to nijak mnie obchodzi Pana zdanie na temat rządów PiSu i PO w Warszawie :)

Co do Wołomina. Dobrze Pan wie, że też daleki jestem od pochwał naszego Starostwa. Dalej jednak będę się upierał, że nie wierzę, że Pan Rytel będzie miał wpływ na to co się dzieje w Kobyłce, a tutejsza Wspólnota jest niezależna.

Co do tych samych nieszczęsnych "pomników". Owszem - zdarzają się wydarzenia w Ossowie.
    Pan mi jednak powie: Czyż całkowicie powinniśmy pominąć pamięć o przodkach i zasłużonych dla ojczyzny?
    Chyba nie, ale to tylko moja opinia.

• damyk1 19.09.14, 16:11
    p. roki, powiem tak.
    Byłem zmęczony, szybko odpisywałem i jakoś tak coś mi w głowie utkwiło że pisał Pan o przyroście naturalnym, choć lampka mi się zapaliła i dlatego dziwiłem się że Pan to napisał, czego w sumie nie napisał.
    Przepraszam.
    Na resztę tematów już mi się nie chce odpowiadać, bo ciągle to samo.
    W Kobyłce jest źle, klika, kolesiostwo, niegospodarność i wiele innych.
    Czyli wg. Pana i Panu podobnym Kobyłka jest najgorzej zarządzana ze wszystkich gmin i poprostu jest wszystko na be.
    Nie bez powodu piszę o innych miastach, ale Pan tylko widzi Kobyłkę i wie że jak WS wygra to będzie wszystko cacy i 100% mieszkańców pomijając promil takich jak ja będą zadowoleni.
    Wg. Pana wizji już niedługo jak RR znów wygra, mieszkańcy będą przyozdabiali okoliczne drzewa swoimi ciałami powiszonymi na paskach, tak tutaj jest źle i nudno.
    Wg. Pańskiego toku myślenia w Kobyłce nic nie jest potrzebne, żadne większe sklepy, żadne festyny, najlepiej zakazać budowy większych sklepów. A mieszkańcy niech się cieszą że mają gospodarną władzę która w ciągu 4 lat ograniczy zadłużenie, wyremontuje kilometry dróg i chodników, pobuduje przedszkola, wyremontuje budynki komunalne, może jeszcze dobuduje, zrobią park, oraz zafunduję taką kartę rodzinną że HEJ... itp itd...
    A jak ktoś zapoda przykład innego miasta, odpowiedzą, nas obchodzi tylko Kobyłka.
    A trawę chociaż będą kosić, czy też ograniczą na to wydatki?
  • rokerperejro88 21.09.14, 11:01
    Chyba i Pan się wypalił ze zwolenników burmistrza, bo same ogólniki bez merytorycznej treści...

"Czyli wg. Pana i Panu podobnym Kobyłka jest najgorzej zarządzana ze wszystkich gmin i poprostu jest wszystko na be."

Wielokrotnie już Panu mówiłem, że nie ma Pan pojęcia o strukturze urzędów innych miast, nie wie Pan nawet jak się nazywają tamtejsi włodarze, nie czyta Pan dokładnie tamtejszej lokalnej prasy, nie widzi Pan tego miejsca na codzień, nie zna Pan tamtejszych lokalnych "aferek", nie czyta Pan artykułów tamtejszego "Kobyłczanina" czy "kobylkototoiowo", nie wie Pan dokładnie co się działo w ostatnich latach.
    Słowem --> nie ma Pan pojęcia co się dzieje w tamtych miastach, bo może Pan mieć jedynie złudną opinię, że jest fajnie albo niefajnie. Dlatego jeśli ma Pan potrzebę o tym gadać i wydaje się Panu, że ma Pan wystarczającą wiedzę to niech Pan sobie gada, ale nie ze mną.

Ja widzę co się dzieje w miejscu w którym mieszkam, czyli Kobyłce i jestem przekonany, że czas to zmienić.

Do reszty nie mam siły już się odnosić, bo to standardowe nudne pierdy człowieka, który nie odnosi się do konkretnego argumentu a odwraca kota ogonem, że przecież jest fajnie albo że jak dojdzie do zmiany to będzie mniej fajnie.

Ja gadam, że nie jesteśmy informowani o przepłaconych kosztach festynów --> Pan jakieś farmazony typu, że nie róbmy żadnych festynów.
    Ja gadam, że Oszołom przyniesie więcej strat dla miasta niż zysków --> Pan gada, że nie róbmy żadnych sklepów.
    Dodajmy jeszcze jakąś idiotyczną wizję rządów Wspólnoty z klapkami na oczach na wydarzenia i patologie, które dzieją się za 2 kadencji obecnych władz.

Na takie dyskusje o pierdołach szkoda mojego czasu. Wcześniej było fajnie, bo odnosił się Pan chociaż do konkretów. Teraz wrócił Pan do swojej linii lania wody o wszystkim i o niczym.

Pozdrawiam

• bolo-777 19.09.14, 15:30
    Ok, niewielka grupa osób uważa iż obecna ekipa niczym dobrym się nie popisała, pasmo porażek.
    Padały różne argumenty przeciw.
    Poproszę o konkrety, argumenty dlaczego powinienem zagłosować na WS. W ekipie WS kandydatem na burmistrza jest pan HG. Pewnie poczciwa chłopina , ale praktycznie zero doświadczenia samorządowego. Kandydatci do RM i RP- część z nich juz zasiadała już w RM i RP niech wymienia swoje sukcesy, dlaczego mamy ich ponownie wybrać? Część zaplecza WS miała realny wpływ na powiat i miasto - czym się mogą pochwalić? W czym są lepsi od obecnych?
  • rokerperejro88 19.09.14, 15:49
    Oooo. Jest i Pan specjalista od plotkowania o wyzwolonych i zniewolonych przez kościół burmistrzach :)

W przeciwieństwie do Jednego Powiatu życiorysy kandydatów WS możemy przynajmniej przeczytać...
    www.kobylka.net/

Chce Pan konkretów, a specjalistą w rzucaniu konkretnymi argumentami to Pan raczej nie jest...

Sprawa jest prosta: jeśli zwolennik burmistrza ma problem w poskładaniu jakiegokolwiek sensownego sukcesu 2 kadencji burmistrza to dla mnie wszystko jest jasne. Czas i pora ich zmienić. Tym bardziej przy tak wielu patologiach o których tu wałkuję.

Pojawia się sensownie zapowiadająca opozycja, wsparta ludźmi z doświadczeniem.
    Działania typu: likwidacja drugiego zastępcy burmistrza już przynoszą realne korzyści dla mieszkańców. Dlatego warto dać im szansę. Zaczekajmy jednak jeszcze na oficjalny program.

Jeśli 2 kadencje obecnych włodarzy to brak wymiernych sukcesów i marnotrawienie środków publicznych to dawanie szansy w trzeciej byłoby przesadą.
  • bolo-777 19.09.14, 16:07
    panie rp88 , nie zawiodłem się na panu :) Zamiast rzeczowo opowiedzieć na zadane pytania są uszczypliwości i złośliwości pod moim adresem.
    "Czas ich zmienić. tym bardziej przy tak wielu patologiach o których tu wałkuję"
    To już wiemy, ale dlaczego mamy dać szansę WS, jakie są ich sukcesy i doświadczenia? Cześć z kandydatów już miała swoje 5 minut, podobnie i zaplecze WS.
    Zaiste, likwidacja drugiego zastępcy to mocny argument, korzyści dla mieszkańców o tak wielka korzyść.
  • rokerperejro88 19.09.14, 19:58
    "Zaiste, likwidacja drugiego zastępcy to mocny argument, korzyści dla mieszkańców o tak wielka korzyść."

Na pewno mocniejszy niż Pana bajki o tym, że Pan Roguski się wyzwolił z Kościoła, a Pan Gniadowicz jest zniewolony.
    Na uszczypliwości zasłużył Pan wypisując tutaj kłamstwa, o czym Pan doskonale sobie zdaje sprawę.
    Zresztą potem tworzenie plotek przypisywał Pan zwolennikom Wspólnoty robiąc to samemu. Proszę się zatem nie dziwić, że o tym Panu przypominam.

Co do Panów bolo-777 i adamus1010 argumentów:
    Lubie dyskutować z Panem damykiem1, bo często daje argumenty warte przeanalizowania. Muszę zajrzeć do jakiś źródeł i czegoś się o mieście dowiedzieć. To jest fajne i ciekawe.

Panowie walą nudnymi ogólnikami.
    Ja mówię, że kiepsko rządzą i daję mnóstwo merytorycznych przykładów. Panowie wpierają, że dobrze rządzą, bo przecież jest dobrze. Naturalnie mają Panowie do tego prawo.

Pana bolo nie interesuje dług, drugi zastępca, nie interesuje liczba urzędników, nie interesuje przejadanie publicznych pieniędzy, brak sukcesów obecnych włodarzy. Mnie interesuje.
    Pan bolo chce mieszkać wygodnie , zdrowo i bezpiecznie.
    Jeśli to Panu wystarcza to niech Pan głosuje zgodnie z sumieniem.

Pan adamus ma w nosie to o czym mówię. Ja mam w nosie to co mówi Pan adamus, bo nic ciekawego nie wnosi do dyskusji.
    Niech Pan się raduje z pikników, rozwojowej Kobyłki i porozmawia sobie z Panem damykiem1 o sytuacji innych miast, bo mi się średnio chce.

Mam nadzieję, że jednak ludzi, który nie ignorują tak ważnych kwestii dla miasta jest tutaj trochę i do takich kieruję swoje argumenty.
    Pozdrawiam
  • bolo-777 19.09.14, 20:21
    Nadal brak odpowiedzi na moje pytania. Za to oprócz plotkarza doszedł kłamca :) Czy może się pan skupić na konkretnej odpowiedzi pozbawionej osobistych wycieczek ?
  • bolo-777 19.09.14, 21:05
    Panie rp88, musi mieć pan wyjątkowo długi i duży nos.
  • bolo-777 19.09.14, 22:06
    Nie jest tak źle jak niektórzy przedstawiają oto przykłady :
    Kobyłka laureatem Rankingu Samorządów ?Rzeczpospolitej? 2010!
    4 miejsce na Mazowszu w pozyskiwaniu środków unijnych
    SUKCES KADENCJI

W opublikowanym przez Pismo Samorządu Terytorialnego "WSPÓLNOTA" rankingu SUKCES KADENCJI 2006-2010, Kobyłka zajęła:
    ? 6 miejsce w kategorii "SUKCES FINANSOWY" (w kadencji 2002-2006 - miejsce 346)
    ? 26 miejsce w kategorii "SUKCES INFRASTRUKTURALNY" (w poprzedniej kadencji - 177)
    ? 11 miejsce (na 564 miast) w rankingu "SUKCES KADENCJI 2006-2010"!!! uwzględniajacym powyższe kategorie (233 miejsce w kadencji 2002-2006)
    ? Samorząd
    Kobyłka najlepsza na Mazowszu
  • bolo-777 19.09.14, 16:38
    panie rp88, a mi się widzi że mieszkańcy maja w 4 literach czy jest drugi, trzeci czy czwarty zastępca, czy jst 50 czy 70 urzędników, jakie jest zadłużenie miasta etc. Dla mnie jako mieszkańca i jak sądzę dla większości mieszkańców najważniejsze jest : dobre skomunikowanie Kobyłki z Warszawą- drogowe i kolejowe, wspólny bilet, możliwość zrobienia zakupów na miejscu aby nie trzeba było jechać do np M1 ewentualnie Wołomina. Więcej szkół i przedszkoli, poprawa infrastruktury drogowej, służba zdrowia i bezpieczeństwo w mieści. A czy i ile jest festynów czy jakaś kate ryan czy zespół dico polo będą na przygrywać to wie pan, w 4 literach. Chcę mieszkać wygodnie , zdrowo i bezpiecznie. Może pan wieszać psy na obecnej ekipie- dla pana zawsze będą źli bez względu co zrobią, nie są idealni, nikt nie jest. To co do tej pory wykonali jest dobre i trzeba to docenić- kanalizacja, wodociągi, sale sportowe, fajne boisko etc etc. chcą budować kolejną szkołę, jak dobrze pójdzie będziemy mieli bardzo dobrą komunikację kolejową z Warszawą, drogową również. W Polsce za wszystko winę ponosi Tusk, w Kobyłce Roguski. Wierzę że mieszkańcy nie dadzą się omamić.
  • adamus1010 19.09.14, 16:56
    p.rokerperejro88.
    Czytając Pańskie komentarze, dochodzę do wniosku że jednak jest Pan przeciwny normalnemu rozwojowi miasta jak to następuje w innych miejscowościach.
    Ma Pan swój pogląd i jak ktoś ma inny to już Pan wielce dyskutuje.
    Z tych ciągłych dyskusji, nie wyłania się nic nowego, ciągle Pan powtarza w kółko to samo.
    I nie bez powodu Pan unika dyskusji o innych miastach jako przykład, bo jest do dla Pana niewygodny temat, chociażby z tego punktu iż inne miasta także mają zadłużenia, inne miasta mają stonki i inne owado - gady z tańszymi zakupami i lepszą ofertą, inne miasta mają miejsca pracy u siebie w tych znienawidzonych marketach.
    Wszystko jest tutaj źle, przedstawiony w sposób histeryczny, nie tylko przez Pana ale i innych zwolenników WS.
    Czytam z uwagą a może już chorobą Pańskie wpisy jak to Pan innym zarzuca że innych obrażają, że zmieniają temat, że nie odpowiadaja na wszystkie pytania, lub poprostu robią błędy ortograficzne.
    Właśnie w pewien sposób obraził Pan bolo 777 czy jak mu to. Sam Pan nie odnosi się do przykładów podanych przez damyka1 na temat Ząbek i Grodziska, zarzucając jemu że się zagalopował i napisał nie na temat. Właśnie że napisał na temat, bo wychwala Pan Burmistrza Ząbek ale już jak do czego dochodzi to mówi Pan że nie interesują Pana dogłębniej problemy Ząbek. A może warto by było otworzyć oczy i zobaczyć że wszędzie jest jak jest.
    Jak dla mnie poparcie naszego Burmistrza w 50% jest dość dobrym wynikiem a to może świadczyć że ludzie się nie interesują długiem i ilością urzędników.
    Tutaj wypowiada się może z 10 tych samych osób na 20tysięcy.
    Także mam w nosie Pańskie, czy Pana adamowicza ciągłe powtarzanie w kółko tego samego.
    A pikniki są fajne, chociaż się jednak coś dzieje.
  • epi234 20.09.14, 07:46
    Nerwy wam panowie puszczaja piszecie jakies bzdury o sukcesach ktorych e tej kadencji brak. Natomiast sukces kadencji 2006-2010 to wynik pozyskania srodkow finsnsowych z ue przez poprzednikow .zostalo oglosic przetarg i realizowac zadanie.
    pieniazki RR dostal
    w spadku po poprzednikach.TO nieladnie przypisywac sobie zaslugi czyimd kosztem.A widze ze tu ktos glupoty popisal ze nawet sale sportoweprzy szkolach wybudowal roguski prosze podac rokwybudowania tych obiektow .
  • banan.1980 20.09.14, 09:32
    sukcesy finansowe Czyli w 8 lat poweikszenie dlugu z 2 do 35 milionow

najpierw gosciu piszesz o jakis dzwinych relacjach z kosciolem teraz to. ogarnij sie
  • damyk1 20.09.14, 12:07
    Panowie, sami bzdury piszecie.
    1. Nikt nie mówi ze kanalizacja jest sukcesem burmistrza.
    Mowa jest ze zdrenowala budżet.
    2. Dwa mln 8 lat temu to ile by dzisiaj było warte?
    Co mógłbyś sobie 8 lat temu kupić a co dzisiaj za 2mln? A do tego dochodzi koszt budowy kanalizacji której UE nie pokryła w 100% tylko podobno w 50%
    3. Sukcesem poprzedniej ekipy nie nazwałbym pozyskania tych środków, bo w tamtych czasach były przyznawane wszystkim gminom które dopełniły formalności na ten cel. Ale niektórzy mogą juz tego nie pamiętać.
    Także nie piszcie bzdur, albo gołych faktów bez pokrycia.
  • epi234 20.09.14, 20:15
    Ale bzdury pan wygaduje panie damyk.......coz pan moze wiedziec jak byly pozyskane na kanlizacje srodkifinansowe.to co pan wypisuje swiadczy o tym ze nie ma pan zielonego pojecia o calej procedurze zalatwiania srodkow z ue dla aglomeracjiwolomin-kobylka

CZEKAM nadal na podanie informacji w ktorym to niby roku R.R. wybudowal te sale sportowe przy Zsp1 i ZSP2...a moze i ZSP3.
  • damyk1 20.09.14, 20:44
    1. Ja o Halach Sportowych nic nie wspominałem.
    2. Skoro Pan Twierdzi
    ".coz pan moze wiedziec jak byly pozysk
    > ane na kanlizacje srodkifinansowe"
    To Skoro Pan wie, proszę o uświadomienie publiki swoją wiedzą, popartą faktami. Co ile i gdzie kosztowało. Ile UE sfinansowała % a ile wynosił koszt całej budowy sieci kanalizacji w Kobyłce i jakie były kryteria dofinansowania gmin w PL środkami UE.
    Czekam z niecierpliwością na odpowiedź.

Wracając do pkt1. Nie znam dokładnych dat budowy wsponianych hal, ale potwierdzam obiektywnie że wszystkie trzy były wybudowane przed kadencją obecnego Burmistrza, tak samo jak kiedyś ktoś stwierdził coś o budynku Poczty Polskiej. Jak była budowana, to obecny burmistrz miał poważniejsze problemy, czy kupić swojej dziewczynie kwiatka, czy cukierki bo był małolatem i pewnie nie myślał o samorządzie. A pozatym miał taki problem, że oby kwiatek dziewczynie się spodobał i się odczepiła bo w Wolfa* na Atari** musiał zagrać z kumplami:P
    Tutaj potwierdzam to co Pan wspomniał.
    Dla młodszych mieszkańców...
    * Wolf - protoplasta Quake - gość chodzi i rozwala wrogów na kawałki
    ** Atari - taki komputer, protoplasta PC***
    *** PC protoplasta laptopów, Tabletów i Smartfonów :P
  • rokerperejro88 21.09.14, 10:47
    "To Skoro Pan wie, proszę o uświadomienie publiki swoją wiedzą, popartą faktami. Co ile i gdzie kosztowało. Ile UE sfinansowała % a ile wynosił koszt całej budowy sieci kanalizacji w Kobyłce i jakie były kryteria dofinansowania gmin w PL środkami UE.
    Czekam z niecierpliwością na odpowiedź."

Uświadomić to już dawno powinien Pan, ponieważ cały czas Pan powtarza, że koszty kanaliacji nie pozwoliły burmistrzowi osiągnąć sukcesów w tym mieście.

Jak widzę teraz takie teksty typu:
    - kanalizacja zdrenowała budżet;
    - "PODOBNO" kanalizacja została pokryta w tylu i tylu przez UE;
    - podejście Pana damyka1: "postawiłem tezę o kanalizacji, ale Panie epi234 to Pan mi wyjaśni dlaczego moja teza jest słuszna"

--> to mi ręce opadają.

Chyba muszę odpocząć od tego forum...
  • epi234 22.09.14, 11:05
    " To Skoro Pan wie, proszę o uświadomienie publiki swoją wiedzą, popartą faktami. Co ile i gdzie kosztowało. Ile UE sfinansowała % a ile wynosił koszt całej budowy sieci kanalizacji w Kobyłce i jakie były kryteria dofinansowania gmin w PL środkami UE."
    Panie Damyk ponieważ budowę kanalizacji realizował już p.R.R ( 2007-2010) to proszę jego w trybie ustawy o dostępie do informacji publicznej spytać o te szczegóły. To on będzie najlepiej wiedział ile pieniędzy dostał i ile co wtedy kosztowało. Kryteria dofinansowania aglomeracji zawarte były w dokumentach programowych FS na lata 2004-2006. Jak Pan Burmistrz Panu odpisze to myślę ,że podzieli się Pan tą informacją na naszym forum. Pozdrawiam :)
  • artur7770 22.09.14, 11:46
    ooo to bardzo ciekawy temat, wygląda na to że znowu p.Robert mydli oczy mieszkańcom Kobyłki :/
  • mate604 21.09.14, 13:12
    kurna, 2 dni człowiek nie wchodził na forum i tu taki burdel się zrobił. Widać że idą wybory. Znudziło mi się czytanie tego samego w kółko w kolejnych wątkach ale powiem tak- wybory i tak wygra Pis, czego z całego serca im życzę, tak żeby utarli nosa ważniakom od roberta i wspólnoty.
  • en-no 22.09.14, 13:57
    Czy was to bawi ?,to straszne nie wyobrazam sobie 15 mln takich kabareciarzy

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka