Dodaj do ulubionych

Czyli to jednak wladze zawinily przy przejazdach?

16.10.14, 22:18
Dzisiaj przeczytalem troche ciekawych rzeczy. Bylem w takim szoku ze az musze o tym napisac.

Okazalo sie ze to nie podpisy byly glownym powodem wylaczenia przejazdow w kobylce.

Wladze miasta najpierw schrzanily. Potem nie poinformowali mieszkancow gdy przeciez wiedzieli juz o tym wczesniej.
Na koncu urzadzono sobie jeszcze nagonke na konkurentow ze to ich wina. To jakis cyrk.

Mysle ze po 16 listopada etat dróżnika dostanie ktos inny niz zakladano.
Edytor zaawansowany
  • na.po.leon 16.10.14, 22:33
    Szok, nie mogę się podnieść od rana po tym co przeczytałem, dzięki że założyłeś konto tylko po to żeby to napisać - postawa naprawdę godna prawdziwego "członka" pewniej wspólnoty. Ciekawe jak się ma do tego ten list:

"W odpowiedzi na Państwa wystąpienie z dnia 25.02.2014r, zawierające stanowczy protest przeciwko zaproponowanej lokalizacji wiaduktu nad torami kolejowymi przy przystanku Kobyłka Ossów ? PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. uprzejmie informuję, że ustalenie lokalizacji projektowanego wiaduktu drogowego, wynika z zapisów obowiązujących miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego przyjętych Uchwałami Rady Miejskiej w Kobyłce: Nr XVI/1722/04 z dnia 15.01.2004r, ogłoszonej w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego z 2004r. Nr 25 poz 835 (dotyczy północno zachodniej strony torów kolejowych), Nr VIII/63/99 z dnia 20 kwietnia 1999r. Ogłoszonej w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego z 1999r Nr 52 poz. 1990

PKP Polskie Linie Kolejowe Spółka Akcyjna, na etapie opracowania w latach 2008-2009 materiałów do Studium wykonalności, planowanej do realizacji w ramach Projektu POliŚ 7.1-22.1 inwestycji pod nazwą ?Modernizacja linii kolejowej E75 Rail Baltica Warszawa-Białystok ? granica z Litwą, etap I. Odcinek Warszawa Rembertów- Zielonka ? Tłuszcz (Sadowne)?, uzgadniała zamiary i koncepcje modernizacji linii kolejowej E75 z władzami samorządowymi Miasta Kobyłka, pod kątem zgodności projektowanej inwestycji z przepisami prawa miejscowego.

Spółka Polskie Linie Kolejowe nie miała wpływu na przyjęcie przez Radę Miasta obowiązujących Miejscowych Planów Zagospodarowania, natomiast jest zobowiązana do przestrzegania obowiązujących przepisów prawa w tym przepisów prawa miejscowego jakim jest uchwalony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.

Oprotestowany przez Mieszkańców szlak komunikacyjny został określony na etapie opracowania i przyjęcia MPZP. W obecnej chwili projekt modernizacji linii E75 jest na tyle zaawansowany, że wprowadzenie istotnych zmian na tym etapie jest niemożliwe, bo wiązałoby się z utratą dofinansowania z funduszy Unii Europejskiej.

Informuję również, że budowa wiaduktu drogowego, który zastąpi przejazd kolejowy w poziomie szyn w ciągu ulic Poniatowskiego i Napoleona, w znacznym stopniu wpłynie na poprawę warunków bezpieczeństwa, oraz komfortu wszystkich mieszkańców Kobyłki i okolic.

Rozumiejąc Państwa obawy zapewniamy, że wykonawca dołoży wszelkich starań, aby podczas realizacji wiaduktu zminimalizować wszelkie uciążliwości związane z jego budową."

Opracował:
    Roman Saganowski

Podpisał:
    Dyrektor Projektu
    Jerzy Korzeniowski
  • epi234 16.10.14, 22:47
    Powiedz do kogo ten list jest skierowany .
  • na.po.leon 16.10.14, 22:55
    Do protestujących. Dodatkowo ja youtube jest filmik ze spotkania z władzami w jednej ze szkół gdzie przedstawiciel (jakiegoś ugrupowania) już wie i mówi, że albo tak zaplanowane przejazdy albo wcale. Filmik chyba z marca albo coś koło tego. Powstały przecież plany, wszystko było narysowane, były decyzje i nagle się okazuje, że i tak by nic nie powstało? Trudno w to uwierzyć, więc skąd poparcie protestu przez jedyne słuszne ugrupowanie? Protestowali przeciwko czemuś co nie ma szansy powstać? Wszystko jest grubymi nićmi szyte.
  • na.po.leon 16.10.14, 22:57
    Poza tym piszą, że burmistrz "zwalił" winę na nich itd. ale ktoś kto oglądał tv widział, że to były słowa gościa z PLK. Teraz nagle ich rzecznik mówi co innego niż inny ktoś przed kamerami?
  • kowbylka 16.10.14, 23:58
    No i wlasnie tu jest pies pogrzebany, ze teraz ich rzecznik mówi cos innego niż ktoś przed kamerami. Dla myślących to powinien byc alarm! Burmistrz jest w zmowie z PLK żeby nie wybudować tunelu! Mieszkancy zebrali podpisy protestu i nagle kasują budowę? Ha! Jasne...
  • adam.adamowicz 18.10.14, 07:35
    PLK jest tak wiarygodną firmą jak GDDKiA dużo obiecuje,a zrobi to co zechce i szuka różnych pretekstów.Muszą mieć najpierw pieniądze na odprawy dla prezesów - vide p.Wasiak.Natomiast bardzo dobrze,że wyszło szydło z worka,nasze władze lokalne mówiąc oględnie dały ciała.Nie udało się zwalić winy na konkurentów samorządowych, a poprzez swoją arogancję stracili zaufanie społeczeństwa lokalnego.
  • k.dworak12 18.10.14, 09:15
    Zaufanie publiczne to traci WS, najpierw usuwając zdjecia z FB, potem wprowadzając cenzurę na swojej stronie a teraz ujawniając skrawki dokumentów. Podkreślam skrawki a nie calość. Pozatym jak do tej pory to tylko to robią, krytykują ale pomysłów na rozwiązanie nie mają. Czyli przyjdą rządzić, i nic nie będą robili bo to, tamto?
  • rokerperejro88 18.10.14, 09:25
    Masz Pan zacięcie.
    Mam nadzieję, że tak samo Pan kit ludziom w realu też wciskasz :D
    To jest dużo trudniejsze niż Internet.
  • na.po.leon 19.10.14, 14:46
    Czy ktokolwiek może powiedzieć dlaczego ten dokument nie ostał opublikowany w całości? Dlaczego akurat taka strategia została przyjęta?
  • na.po.leon 20.10.14, 12:12
    Powie ktoś - przecież to czytacie, na inne wątki szybko odpowiadacie...
  • artur7770 20.10.14, 13:18
    Gdzieś mi się przewinęła informacja że będzie można zapoznać się z dokumentem na spotkaniach WS, swoją drogą fajnie że będą takie spotkania, bo debaty to raczej się nie doczekamy.
    A dlaczego Urząd Miasta nie ustosunkował się do tych informacji z ostatnich dni? ktoś coś wie?
  • 3xm 17.10.14, 07:12
    "Jeśli teoria nie zgadza się z faktami, tym gorzej dla faktów." Napisał kiedyś filozof Hegel. Członkowie Wspólnoty są widać jego wiernymi uczniami.
  • rokerperejro88 17.10.14, 23:43
    Czego tu nie rozumiecie?

Te podpisy to tylko tło wykorzystane przez PLK.
    Nawet jakby ich nie było w ogóle podobnie jak w Toporze (tam protestów przecież nie było!!!!) przejazdy by nie powstały w Kobyłce przez zaniedbania naszych władz.

Władze miasta ukryły przed mieszkańcami prawdę, dlaczego nie powstaną bezkolizyjne przejazdy. Wiedzieli już o tym dawno tylko wstyd było się przyznać. Nie było wielkich szans na przejazdy w tym roku. Mało tego. By ratować stołki odpowiedzialność zwalono na biednych mieszkańców i WS.

WS własnymi środkami i siłami doprowadzili, że prawda wyszła na jaw. Gdyby nie oni prawdopodobnie do wyborów byśmy znali tylko wersję pana burmistrza. Czyli, że jest nieskazitelnie czysty i prowadzi jakąś tam ofensywę ;p
    Teraz moi "obiektywni" ulubieńcy bez względu na wszystko próbują jakoś to przykryć i dalej atakują. Ciężko będzie. W końcu miesiąc do wyborów :)

Nieistotne dla burmistrza i jego zwolenników jest w tym momencie, że uzgodnienia projektów budowlanych były niezgodne z wcześniej przyjętym programem funkcjonalno ? użytkowym. Nieistotne jest też, że nie zadbano wcześnie, by się dowiedzieć, że na tym terenie wiadukt powstać nie może!!!! Dalej brniemy, że sympatycy Wspólnoty zbierali podpisy przeciwko obu przejazdom ;p
    TO JEST KARYGODNE I NIE MIEŚCI SIĘ W GŁOWIE.

Gdzie są teraz memy obraźliwe? Zapomniałem. Zwolennicy Wspólnoty mają inną kulturę polityczną i do takiej żenady się nie posuną jak tworzenie Hubciów i innych inteligentnych inaczej obrazeczków, które potem z ochotą lajkuje i udostępnia nawet przewodnicząca rady miasta...

Tak jak wspominałem. Byłem spokojny, bo obrzydliwy atak z pomówieniami na facebooku powstał za wcześnie. Jest teraz mnóstwo czasu by ludzi uświadamiać.

Szkoda trochę. Teraz to już na 100% jestem pewien, że burmistrz na debatę nie wyjdzie :D
    Pan Gniadowicz by go wciągnął nosem na miękko.

16 listopada 2014 tuż tuż. A co mi tam. Zmieniamy miasto na lepsze! :)
  • epi234 18.10.14, 09:18
    Czyli "JEDEN PRZEKRĘT" - tysiąc możliwości.
    Niepokoi mnie tylko fakt, że robi się w balona mieszkańców zbierając podpisy pod budową wiaduktu i tunelu. A wiadomo, że nie jest to podstawowa przyczyna odstąpienia przez PKP PLK od realizacji inwestycji . Powstały błędy zasadnicze (.....................) zarówno w zakresie budowy tunelu w Orszagha , jak i budowy wiaduktu za stacją Kobyłka-Ossów. To co można było spokojnie przygotować przez 8 latzostało totalnie spie..... ne. RR ma teraz miesiąc na to, aby powiedzieć mieszkańcom prawdę. Czy powie, wątpię , kontynuuje przecież dyplomatyczne rozmowy, mamiąc publikę. Wiadomo, że w tym mieście wszyscy są za tym, aby te dwie inwestycje powstały. I one wcześniej czy później muszą powstać.
    "TRWAJĄ DYPLOMATYCZNE ROZMOWY Z (......)" oczywiście z ministrami , podsekretarzami -– na stronie internetowej wciska się ludziom JEDEN WIELKI KIT. RR ma miesiąc na to, aby powiedzieć mieszkańcom prawdę. Czy powie, wątpię , kontynuuje przecież dyplomatyczne rozmowy. To przykre, że traktuje mieszkańców tego miasta jak prostacki lud, który w ślepo kupi jego JEDNĄ BAJKĘ. No cóż trzyma ster i 13 tys. miesięcznie - do końca , w myśl zasady kapitan ginie ostatni.
  • k.dworak12 18.10.14, 09:18
    czy dla Ciebie ujawniony skrawek dokumentu to już dowód?
    To jest skrawek jakiegoś pisma, bez pieczęci, bez adresatów, bez pozostałych punktów.
    A jaką masz pewność że w pozostałych punktach nie ma mowy że jednak projekty powstana?
  • epi234 18.10.14, 09:36
    A skąd taka pewność proszę Pana/Pani , że mam skrawek pisma. Mam to co nalezy mieć , aby wiedzieć ,że manipulujecie do bólu opinia społeczną. Ale przyjdzie taki czas ,że będzie z tego JEDEN HUK i JEDEN SMRÓD.
  • k.dworak12 18.10.14, 11:06
    epi zachowujesz się jak nieodpowiedzialny gówniarz. Także mogę na komputerze wydrukować sobie jakiś punkt "c" napisac w nim że Władze Kobyłki dołożyły wszelkich starań pod budowę inwestycji, jednakże członkowie Wspólnoty zadeklarowali niechęć pod tą inwestycję i dlatego wycofujemy się z inwestycji.
    Czy mamy dostęp do całego dokumentu? Nie, dlatego dla mnie to poprostu czysta propaganda i tyle. Sorry jak Ciebie uraziłem ale myślę że jednak jesteś odpowiedzialnym człowiekiem i powinieneś wiedzieć że nie wierzy się fragmentom wyrwanym z całości, ale całości. Niech opublikują całościowy dokument, wtedy mogę przyznać Tobie rację.
  • kowbylka 18.10.14, 12:16
    Skrawek dokumentu to też musi być DOWÓD. Zgadzam się obiektywnie z @epi, że trzeba zrobić z tego HUK i SMRÓD bo inaczej nie da się wygrać z Tym Typem.
  • closh 18.10.14, 12:55
    Jak ktoś nie ma nic do ukrycia to publikuje całość dokumentu.
    Opublikowanie jakiegoś punktu b i c śmierdzi manipulacją.
  • damyk1 18.10.14, 13:16
    kowbylka napisał:

> Skrawek dokumentu to też musi być DOWÓD. Zgadzam się obiektywnie z @epi, że trz
    > eba zrobić z tego HUK i SMRÓD bo inaczej nie da się wygrać z Tym Typem.

No właśnie z tej wypowiedzi jasno wynika że nie tyle Wam zalezy dobro Kobyłki i mieszkańców jak fakt że musicie się dorwać do koryta... po trupach ale dorwać się...
    jeszcze opublikujcie skrawki dokumentów że molestował zakonnice :P
  • na.po.leon 18.10.14, 13:34
    No popatrzcie co za ty z tego Roberta R, oto co znalazłem w internecie: "Główni oskarżeni to Robert R., ......, oraz Marek W., domniemany przywódca grupy. To na jego zlecenie Robert R. miał zabić gangstera, a kilka miesięcy później zranić drugiego."
    To musi być dowód na typa, już go mamy...
  • kowbylka 18.10.14, 21:47
    @damyk Ja nie rozpocznę tej polemiki, którą pokazałeś swój poziom. Wszystkim powinno zależeć, żeby do Naszych Władz dostali się najlepsi. Tylko najsilniejsi oportuniści (Wspólnota) do obecnych decydętów mogą zmienić cokolwiek. Trzeba na nich postawić!!! Zrozum to.
  • damyk1 18.10.14, 21:41
    > A skąd taka pewność proszę Pana/Pani , że mam skrawek pisma. Mam to co nalezy
    > mieć , aby wiedzieć ,że manipulujecie do bólu opinia społeczną. Ale przyjdzie t
    > aki czas ,że będzie z tego JEDEN HUK i JEDEN SMRÓD.

Dajcie mi człowieka a odpowiednie paragrafy się znajdą...
    Cóż mogę Panu powiedzieć, tak zawsze coś się znajdzie na danego człowieka, ekipę, takie to koleje losu... Ale proszę tylko pamiętać, że nawet jak dorwiecie się do władzy, będziecie mieli sporo osób, które to Wam będą patrzyły na ręce. A ten się nie myli, co nic nie robi... Także powiem tak. Jak wygra Wspólnota, mam tylko nadzieję że po 2-3 latach znajdą się osoby tak samo krytykujące, tak samo zawzięte jak Wy.
  • kowbylka 18.10.14, 11:41
    Tez obiektywnie uważam, że ON wciąga jego nosem na miękko. Trzeba ludzi uświadomić bo burmistrz na pewno Debatę nie wyjdzie.
  • dariamaciolki 21.10.14, 23:50
    Czytam od dłuższego czasu wpisy użytkownika na.po.leon i nóż mi się w kieszeni otwiera ... Co Pan/Pani mi w takim razie napisze w tym temacie że na odcinek Zielonka - Sadowne jeszcze nawet nie złożono wniosku o pozwolenie na budowę? Jak takowy złożono proszę o sygnaturę.
  • k.dworak12 18.10.14, 09:13
    Cyrk to robi wspólnota. Przedstawia jakieś kawałki dokumentów z ktorych niby wynika ze od dawna nie było szansy na ten wiadukt. Ale to są skrawki dokumentów, czysta propaganda.
    niech ujawnią całą treść, wtedy będzie wiadomo czy te 2 pkt. nie odnoszą sie całościowo że ze wzgledu na teren bedzie musiało powstać inne rozwiązanie technologiczne aby zrobić wiadukt.
    Budowane są projekty na bagnach, na wodach itp... Takze tym bardziej dochodzę do wniosku że WS gra wyborami manipulując ludzi.
  • rokerperejro88 18.10.14, 09:22
    Wspólnota za prywatne pieniądze dowiedziała się prawdy, wystąpiła o dokumenty do PLK i opublikowała ją mieszkańcom, ale i tak manipuluje. Mieszkańcy powinni być wdzięczni, że mogą poznać prawdziwe powody wyłączenia przejazdów w Kobyłce!!!!! Gdyby Pan nie był bezkrytycznym zwolennikiem RR też by Pan pewnie to docenił.
    Urząd na te doniesienia siedzi jak wryty. Dlaczego? Nowa strategia jak nie spaść ze stołków?
    Przewodnicząca nagle przestała wstawiać komentarze. Usłużni JP nagle przestali pisać o Wspólnocie, tylko bohatersko zbierają petycje, które z tego co czytałem też w wielu miejscach miały wyłącznie na celu obrzydzenie Wspólnoty. Inni też zmiękli i teraz pytają jakie pomysły ma WSPÓLNOTA na odwrócenie problemu. Burmistrza nikt nie pyta dlaczego nie poinformował o swoich dokonaniach w styczniu;p
    Ech. Nie masz Pan opamiętania.

"Przypominamy, że 1,5 tysiąca podpisów mieszkańców Kobyłki, złożonych przeciwko proponowanym projektom przejazdów, zbierali sympatycy Kobyłkowskiej Wspólnoty Samorządowej."

Szkoda, że wtedy się Pan nie dojrzał manipulowania tylko tak ochoczo pluł i pisał komentarze. Może dalej Pan nie zauważył, że w tym tekście jest manipulacja. No bo chyba jest nie?
    Wcale by mnie to nie zdziwiło. Wiadomo o co chodzi.
    Pozdrawiam
  • epi234 18.10.14, 09:48
    "niech ujawnią całą treść, wtedy będzie wiadomo czy te 2 pkt. nie odnoszą sie całościowo że ze wzgledu na teren bedzie musiało powstać inne rozwiązanie technologiczne aby zrobić wiadukt.
    Budowane są projekty na bagnach, na wodach itp..."
    Panie k.dworak12 - cóż za rewelacje Pan odkrywa , to znaczy że wiadukt i tunel zaprojektowano na bagnach?, na wodach?
  • adam.adamowicz 18.10.14, 10:36
    Panie k.dworak12,a może tak lodu do głowy,nie może Pan przeboleć,że mieszkańcy poznali prawdę o niekompetencji rządzącej ekipy,ględzi Pan o jakichś zdjęciach na FB,skrawkach papierów,projektach na bagnach, na wodach itp. Po prostu tę ekipę trzeba zmienić bo się nie nadaje.Nie udało się zwalić tej żenady z PLK na konkurencję i tu jest problem . JEDEN OBCIACH
  • k.dworak12 18.10.14, 10:59
    p. adamowicz, jaką prawdę?
    www.facebook.com/photo.php?fbid=744448335630418&set=o.564925333613486&type=1
    To jest prawda? wyrwany skrawek papieru?
    A jaką mamy pewność że w punkcie "d" nie ma mowy o zastosowaniu innego rozwiązania np. droższego celem dostosowania ich do warunków PFU?
    Wogóle co to jest za dokument, kto to napisał, do kogo, kiedy?
    Jak się ma jakieś dokumenty na złe działanie władzy to się je publikuje całościowo i wtedy bym nie potępił WS a tak to dla mnie zachowują się jak dzieci.
    Czy po usunięciu zdjeć z FB z protestów, blokowaniu komentarzy [nie wulgarnych, ale konkretnych pytań], publikowaniu właśnie tychże skrawków dokumentów są to zagrania fair play, czy manipulacja - po trupach oby do koryta się dorwać? I chce mnie Pan przekonać że obecną władzę trzeba zmienić na ludzi tak zachowujących się?
    Skoro już teraz się dopuszczają takich zagrań, co będzie jak zajmą Urząd miasta? Wtedy dopiero będzie Sodoma i Gomora ale nie na skutek niegodziwości mieszkańców ale włodarzy...
  • kowbylka 18.10.14, 11:45
    Uważam, że są jednoznaczne dokumęty pokazujące wszystkie winy. A jak nie to musi być KONTROLA. Znajdzie się odpowiedni paragraf. Niech się nie zasłania bo nic nie osiagnie!
  • epi234 18.10.14, 11:10
    K.dworak napisał:
    "Skoro już teraz się dopuszczają takich zagrań, co będzie jak zajmą Urząd miasta?"

Panie K.Dworak jak ten Urząd już zajmą - to zrobią niezbędne porządki, ale ma Pan jeszcze miesiąc spokojnych nocy. Potem zobaczymy ...................... :)
  • na.po.leon 18.10.14, 13:12
    Niestety ale to co opublikowano mimo wszystko jest działaniem manipulującym albo próbą zagrania na emocjach. Skąd wiadomo jak jest datowane pismo i czy po tym piśmie nie zostało nic zrobione? Niestety ale bardzo mi się nie podoba negatywna kampania rozpoczęta przez sympatyków a może samych członków wspólnoty. Powiem tak - o wspólnocie dowiedziałem się na tym forum czytając rokiego, potem poznałem osoby należące do niej.
    Tak jak mówi roki, czas pokaże kto, co i jak zrobił w tej sprawie. Pytanie tylko na jakiej podstawie były organizowane protest, przecież ludzie protestujący, stowarzyszenie które ich wspierało oraz wspólnota na czymś się wtedy opierały. Przedstawiali plany itd. czyli co mimo tego że wiadukt miał nie powstać powstała wszelka dokumentacja? Dlaczego w odpowiedzi pisanej do protestujących kolej napisała, że nie jest możliwe wprowadzenie istotnych zmian skoro wiedzieli że wiadukt nie powstanie? Coś mi tu nieładnie pachnie...
  • adam.adamowicz 18.10.14, 13:51
    Drogi panie na.po.leon to nie wie pan ,że buractwo jak pan określił w którymś z postów protestujących mieszkańców Kobyłki, zawsze manipuluje,żeby oczernić wspaniałą,kompetentną lokalną władzę.Negatywna kampania prowadzona przeciwko konkurentom obecnej ekipy jest ok. prawda ?
  • banan.1980 18.10.14, 14:04
    nie wierze wyszla cala prawda na jaw
    nie powinno byc jeden smrod blisko polityki daleko od ludzkich spraw?
  • kowbylka 18.10.14, 15:46
    @banan Poruszyłeś najważniejsze Zagadnienie ale prawda musi wyjść na jaw bo Oni chcą wszystko zamieść pod dywan. Są tak beszczelni, że nic nie robią sobie z opinii większości mieszkańców Naszej Kobyłki. Smród przyczepia się do wszystkich ale tylko jedna strona powinna być wysłuchana!!
  • anna_sroda 18.10.14, 16:31
    A ja też przeczytałam kilka interesujących rzeczy i także jestem w szoku. Jestem w szoku jak Wspólnota próbuje dojść do władzy. Umieszcza jakieś zdania z pozasłanianej kartki. Co to wogóle jest? A co było napisane powyżej i poniżej, dlaczego tego nieopublikowali? Czyżby były to informacje nie na ich korzyść?
    Propaganda na całego. I takim ludziom mamy zaufac?
    Przecież to jak się zachowują jest poniżej krytyki.
  • epi234 18.10.14, 17:57
    " Co to wogóle jest?"
    Pani Anna Sroda - czas najwyższy iść na kursy dokształcające z gramatyki.
    " Wogóle" - błąd ortograficzny. !!!!!!!!!!!! To przykład, jest ich więcej w Pani wykonaniu na innych forach. Wstyd.
    Proszę się nie denerwować tą pozasłanianą kartką. Ciekawość pierwszy stopień do piekła. W odpowiednim momencie zostanie odsłoniona, a może jeszcze pojawią się inne kartki.
  • closh 18.10.14, 18:08
    Ortografia ponad podziałami. ;)
  • kowbylka 18.10.14, 21:35
    Powinno odsłonić się jak najwięcej kartek!!!!! One powinny pojawić się w najmniej spodziewanych momętach, tak żeby poszło im w pięty, aż się nie podniosą z wrażenia. Przypuszczam, że wątpię aby znaleźli aż takie papiery na WS!!!!!!
  • rokerperejro88 19.10.14, 10:26
    Bawi mnie to doszukiwanie się, że jest to wycinek dokumentu ;p
    Jawna manipulacja!!! O wiele większa niż obrzydzanie opozycji facebookiem z pomówieniem i zbieraniem petycji, gdzie ludzie rozpowiadają, że Wspólnota Samorządowa zablokowała przejazdy.
    Gdyby to było kłamstwo z pewnością urząd miasta, tak ochoczo udzielająca się do tej pory przewodnicząca rady miasta i inni "obiektywni" z interesem w pozostaniu na stołku RR nie podnieśliby tego na forach. Na pewno pan Majkowski napisał sobie ten tekst w Wordzie i wkleja i rozpowiada teraz na mieście :D
    Szkoda gadać. Bezkrytyczni miotają się jak mogą.

Ekipa pana burmistrza powinna teraz przeprosić za trzy rzeczy:

1. Za to, że przez ich błędy bezkolizyjnych przejazdów niemal już na pewno nie będzie w najbliższym czasie (napiszcie to teraz w stylu, żeby spojrzeli w oczy ludziom, gdy nie przejedzie straż pożarna lub karetka, że zablokowali rozwój miasta, że dla władzy zrobią wszystko itp. itd). Do tej pory część ludzi stąd robiła to bardzo ochoczo. Ciekawe dlaczego do pana burmistrza tak nie mówią :D

2. Za zatajenie informacji, bo o tym, że te są nikłe szanse na to, by te przejazdy powstały wiedziano już dawno. Czekali do ostatniej chwili by...

3. No właśnie. By zwalić wszystko na opozycję, bo strach wpadł w oczy, że można stracić stołki. Wszyscy, którzy brali udział w tej hucpie powinni się wstydzić. Wszyscy co cieszyli się z obrażania kandydata na burmistrza niech robią to teraz to samo z obecnym burmistrzem. Dlaczego tak się nie dzieje? Powtórzę jeszcze raz. Inna kultura polityczna ugrupowania i ich zwolenników.

Chociaż znając życie dalej będziemy okłamywani. Czekam na to aż w końcu władze miasta odniosą się do ostatnich rewelacji. Będę czekał tyle co na debatę?
    To wszystko to jest kpina z mieszkańców. 16 listopada musi nadejść zmiana, bo inaczej czarno widzę przyszłość Kobyłki.

Pozdrawiam

• rokerperejro88 19.10.14, 10:36
    Przepraszam. Zapomniałem jeszcze o jednym:

Słowa Pana burmistrza w związku z wielką ofensywą:
    "Wycofanie się z budowy obu obiektów byłoby dla Kobyłki bardzo dużą stratą, gdyż poza tunelem i wiaduktem miała tu powstać nowoczesna infrastruktura komunikacyjna wokół. Nie jestem w stanie zrozumieć braku wyobraźni oraz nieodpowiedzialności osób , które przyczyniły się do takiej sytuacji, posługując się manipulacją oraz zbierając podpisy wprowadziły mieszkańców w błąd. Nie pozostawimy sytuacji w takim stanie rzeczy. Mamy zapewnienie z Ministerstwa, że do 20 października będziemy znali stanowisko w tej sprawie - podsumowuje."

Już samo zwalenie winy na mieszkańców i stowarzyszenia wcześniej zakrawało o kpinę. W świetle ostatnich rewelacji to już po prostu brakuje słów, by to wszystko skomentować...
    Zobaczymy czy burmistrz naprawi w porę swoje błędy.
  • adam.adamowicz 19.10.14, 11:24
    Proszę pana niech się pan nie dziwi ,nasze lokalne władze zachowują się jak Pinokio.
    Cechą charakterystyczna Pinokia jest nos, który wydłuża się kiedy Pinokio kłamie.Po tej hucpie z inwestycją kolejową w ich wykonaniu oraz manipulowaniem w tej sprawie,wprowadzaniem mieszkańców w błąd,powinni mieć bardzo długie nosy.
  • damyk1 19.10.14, 11:50
    Wiecie co? Sami z siebie robicie nie wiadomo co. Opieracie się na jakiś zamazanych dokumentach, walczycie dokumentami, kasujecie zdjęcia, wpisy, oczerniacie włodarzy, ale cóż się dziwić. Jak nie ma pomysłów na przekonanie wyborców że jednak będziecie lepsi, to opieracie się na krytyce. To tylko pokazuje Waszą determinację i naprawdę brak pomysłów na rządzenie Kobyłką. A co do oczerniania, nikt z JP nie oczernił WS, w Wieściach napisali prawdę, bo jednak bardzo WS się angażowała w protest i już nie chodzi o to kto zbierał te podpisy, ale fakt samego zaangażowania, więc jest to równoznaczne ze zbieraniem podpisów. A teraz płaczecie że ktoś obwinia WS za przejazdy :P To Wy się opieracie tylko krytyką i oczernianiem. Nie wiem kto wygra, być może i Wasza WS bo już wszędzie są plakaty wyborcze i niech wygra lepszy - ale wiedzcie jedno. Ludzie Was po 4 latach takze rozliczą. :P
    Powiem więcej nawet jak wygracie, będę się cieszył z waszego sukcesu, a potem będę obserwował co WS dokonała pozytywnego :P I będzie to dla mnie ubaw :P A dlatego jestem szczerze obojętny bo nie jestem powiązany z JP ani inną partią, tutaj tylko mieszkam, jedyne co to szkoda mi będzie Kobyłki na te 4 lata :(
  • banan.1980 19.10.14, 14:25
    damyk idz stworz jakis obrazem z robciem na przejezdzie
    ten z hubciem cie rozbawil do lez przeciez
    razem sie teraz posimejemy
  • dariamaciolki 22.10.14, 00:04
    Panie Damianie może otworzymy i na forum gazety ludziom oczy na kilka tematów ?

archiwum.wiesci.com.pl/?f=xml/201411.xml&p=3
    Dokumenty z ministerstwa środowiska - jest imię i nazwisko - można znaleźć adres ale nikomu to nie na rękę bo przecież to tylkonjeden człowiek a nie żadne frakcje polityczne

bip.gdos.gov.pl/files/obwieszczenia/20384/Zawiadomienie_GDOS_DOOS_OAII_4201_4_2014_aj_1.pdf
    Tutaj kontynuacja - w konsekwencji odesłanie do burmistrza

bip.gdos.gov.pl/doc/2014/obwieszczenia/DOOS-OAII.4201.4.2014.aj.4.pdf
    W razie pytań służę pomocą a nie mydleniem oczu jak to robi Bonaparte lub Pan Damian Drożdż vel Damyk1.
  • 3xm 22.10.14, 08:50
    Jak publikujesz dokumenty to wszystkie kłamczuchu-manipulatorze
    bip.gdos.gov.pl/files/obwieszczenia/23754/Zawiadomienie_GDOS_DOOS_OAII_4201_4_2014_aj_8.pdf
  • mieszkaniec.33 22.10.14, 09:02
    Właśnie MANIPULACJA to główny punkt działania kolegów wspólnotowców. To, że gdzieś wpłynęły dokumenty, to że ktoś protestował itd jest rzeczą naturalną (pomijając fakt, że w roku przedwyborczym wspólnota TYLKO protestowała) Pytanie co dalej z tego wynikło, jaka była odpowiedź na dane pisma itd. Aby wyciągnąć rzeczowe wnioski trzeba patrzeć na całość a nie na fragmenty pism i to sprzed kilku m-cy.
  • jeden_kartofel 21.10.14, 17:15
    widziałem dzisiaj pana RR w wypożyczalni strojów karnawałowych. zamawiał na 16 listopada strój dróżnika. czyżby coś przeczuwał. czas na zmiany więc zaczyna od zmiany roboty. z tego co pamiętam to dróżnikiem miał być lider wspólnoty a tu zonk!
  • damyk1 21.10.14, 21:49
    Niestety ale strój dróżnika od dawna jest zamówiony dla Hubcia. A Ty co tam robiles? Stroju pazia szukałeś?
  • 75anka 21.10.14, 22:05
    Hubcio za przystojny na tę funkcję i elegancki facet, ale Robcio... idealnie :)
  • mieszkaniec.33 21.10.14, 22:14
    Z innego postu: "Czyli zdaniem Wspólnoty historia wygląda tak:
    1) urząd źle przygotował dokumentację i oba? przejazdy nie miały szansy powstać
    2) mimo to powstały plany i PLK przymierzała się do prac
    3) mimo to Wspólnota, stowarzyszenie i mieszkańcy protestowali (przeciwko czemuś czego miało nie być)
    4) urząd dogadał się z PLK aby ich przedstawiciel skłamał przed telewizyjnymi kamerami
    5) przedstawiciel Wspólnoty "podszedł" rzecznika PLK i ten wyjawił mu prawdę
    Generalnie urząd jest/był w zmowie z PLK ale rzecznik nie wiedział i się wygadał?
    Czy dobrze wszystko rozumiem?"

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka