Dodaj do ulubionych

Jeszcze raz o wiadukcie i tunelu

05.11.14, 15:40
Czy gdyby w pkt 1.1.1. nie występowały pkt a i b - to Kolej zrealizowałaby budowę wiaduktu ? (ponosząc dodatkowe koszty inwestycji posadowionej w bagnie i zwiększając odpowiednio zakres prac i koszty ), w pierwszym etapie?
Czy gdyby w pkt A - Tunel drogowo-pieszy w km 19,158: Orszagha nie miał pkt.c - to tunel zostałby przez Kolej wybudowany ?

We wspomnianym wniosku, czytamy:
„1.1.1. Wiadukt drogowy w km 17,242:
a. Wiadukt ma tworzyć bezkolizyjne skrzyżowanie linii E-75 lokalizowane w pobliżu ulic Poniatowskiego, Jasińskiego i Napoleona w Kobyłce,
b. Budowa powyższego wiaduktu jest przedmiotem ogromnych protestów społeczności lokalnych, blokujących wydanie decyzji o ustaleniu lokalizacji linii kolejowej i innych decyzji administracyjnych niezbędnych do realizacji inwestycji”,
c. Ponadto, z uwagi na wyniki szczegółowych badań geologicznych nie jest możliwe posadowienie wiaduktu drogowego w km 17,242 na warunkach określonych w PFU.

A. Tunel drogowo-pieszy w km 19,158:

a. Tunel drogowo-pieszy ma tworzyć bezkolizyjne skrzyżowanie linii E-75 oraz ul. Orszagha w Kobyłce,
b. Wykonawca uzyskał uzgodnienia projektów budowlanych od Burmistrza Miasta Kobyłki jako zarządcy drogi publicznej s p r z e c z n e z pkt 3.3.2.6 PFU. Według tych uzgodnień powinno się wykonać dodatkowy wiadukt w ciągu ulicy Granicznej wraz z dojazdami i murami oporowymi przygotowanymi na wykonanie w przyszłości przęsła drugiego wiaduktu drogowego w ciągu ulicy Warszawskiej, podczas gdy punkt 3.3.2.6 PFU przewiduje budowę tunelu drogowo-pieszego z czterema wyjściami i windami dla osób o ograniczonej zdolności poruszania,
c. Budowa tunelu jest przedmiotem ogromnych protestów społeczności lokalnych, którzy zapowiadają blokadę na każdym etapie wydawania decyzji administracyjnych niezbędnych do realizacji inwestycji.

Urząd wytłuszcza w swoich opracowaniach tylko punkty dotyczące protestów mieszkanców,
a ja widzę tu w i n ę nie tylko mieszkanców tego miasta, w szczegolności tych broniących swojego dobytku domu, działki , najbliższego sąsiedztwa.

Całość wytłumaczenia znalazłem na stronie Mazowieckiej Wspolnoty Samorządowej www.kobylka.net/pismo.pdf
Warto to dokładnie przeczytać. Nie tylko to co jest zaznaczone w ramkach ale dokładnie całość. Polecam.


Edytor zaawansowany
 • 11111 05.11.14, 16:44
  Cóż, sprawę definitywnie "położył" burmistrz i podlegający mu urzędnicy. Wygląda też na to, że kobyłkowskiego węzła na trasie S8 też nie będzie. No ale mamy przynajmniej ścieżkę zdrowia...
 • na.po.leon 05.11.14, 17:18
  A z czego wygląda że nie będzie węzła?
 • 11111 05.11.14, 17:27
  A po czym wnioskować, że będzie? Po deklaracjach burmistrza? Toż zapowiadał też wiadukt i tunel, a tu lipa!

  Węzła nie będzie z tych samych powodów co inwestycji kolejowych, czyli niezgodności z przepisami (zbyt bliskie odległości od węzła zielonkowskiego i wołomińskiego). Ponadto jego zakładana lokalizacja traci całkiem sens gdy nie będzie wiaduktu. Burmistrz oczywiście się do tego oficjalnie nie przyzna, tylko swoje zaniedbania sprzeda jako "protesty społeczne".
 • closh 05.11.14, 17:56
  Kolej musiała postawić na tym -bagnie" bo wpisała do przetargu biorąc odpowiedzialność. Wykonawca podpisał umowę i zadeklarował postawienie na "bagnie"

  Że się w czasie nie mieści to na koleji nie nowość.

  To do węzła s8 to będzie pod warunkiem że ultrasi nie wymyśla od groźbą niemieckich wiatraków zmasowanego ataku. A podobno już szykują ....
 • 11111 05.11.14, 17:59
  Właśnie z powodu zbyt małej odległości pomiędzy węzłami (conajmniej 3 km w terenie zabudowanym i 5 km poza nim) GDDKiA zrezygnowała z budowy węzła na S8 w Knurowcu.

  > wyszkow24.pl/co-z-wezlem-komunikacyjnym-w-knurowcu

  I niech się nikt nie łudzi, że GDDKiA zrobi coś ekstra za grube miliony, do czego nie obligują jej przepisy. No chyba, że my za to w całości zapłacimy. Ale czy mamy na to kasę?
 • na.po.leon 05.11.14, 18:09
  Na szczęście ta inwestycja już jest tak daleko posunięta, że będą mogli się tylko przyglądać przebiegowi prac. A później tylko pozostanie im wyglądać TIRów z wiatrakami.
  A może na tych słupach elektrycznych co to je powymieniali na okrągłe będą też wiatraki zakładać? Bo niby po co wymieniali skoro stare były dobre?
 • na.po.leon 05.11.14, 18:21
  Ta.. GDDKiA zaplanowała węzeł a teraz go nie zrobi... Podany przez Ciebie przykład jest na etapie przygotowań do realizacji w 2015-2017 - mącisz nie wiem po co.
  Węzeł jest zlokalizowany w gm. Radzymin ale to burmistrz jest wszystkiemu winien...
  Wina Tuska, i wina burmistrza!

  Węzeł ?Kobyłka? zlokalizowany jest na drodze gminnej (bez nr) ? ul. Szkolnej
  w gminie Radzymin, łączącej drogę powiatową nr 4308W (ul. Starą w miejscowości Nadma).
  Ulica Szkolna na terenie miasta Kobyłka łączy następujące drogi gminne:
  ? nr 431336W (ul. Przyjacielska),
  ? nr 430441W (ul. Gospodarcza), po śladzie której przewidywane jest wg planu
  miejscowego poprowadzenie drogi powiatowej.
  W związku z powyższym węzeł ?Kobyłka? będzie funkcjonował jako połączenie
  miasta Kobyłka z drogą ekspresową S8 przy wykorzystaniu w pierwszym okresie istniejących
  ulic stanowiących drogi gminne, natomiast docelowo główne połączenie stanowić będzie
  planowana trasa drogi powiatowej.
 • epi234 05.11.14, 18:24
  Merytorycznie, merytorycznie Panie Napoleonie, a nie złośliwości i bicie piany.
 • na.po.leon 05.11.14, 18:42
  Merytorycznie tak jak wszyscy... Oczywiście nikt nie bije piany a skąd. Wszyscy się wypowiadają na temat miasta, przyszłości planów. Każdy tu pisze tylko merytorycznie.
 • mwskk 05.11.14, 18:44
  Napoleon - nie dyskutuj z idiotą bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później powali doświadczeniem!
 • na.po.leon 05.11.14, 18:47
  hehe, to fakt. Przestaję sobie radzić. Psy wylizały rany i wracają na forum... Jeszcze nie zauważyli że ujadając szkodzą swojej sekcie.
 • kowbylka 05.11.14, 18:42
  niemerytoryczne wypowiedzi Napoleona i innych wykluczają ich z jakichkolwiek dyskusji. Po prostu nie mają racji.
 • closh 05.11.14, 18:41
  Jezu siejesz panikę przecież już wykonawce wyłonili. Ogarnij sie
 • adam.adamowicz 05.11.14, 19:13
  Panie na.po.leon chyba urzędowy dżemik panu zaszkodził,chyba czas na wyspę św.Heleny
 • na.po.leon 05.11.14, 19:20
  Ech prymitywy. Naprawdę macie obsesję na p-kcie urzędu. Wszędzie ich widzicie. Może macie jakiegoś doktora wśród "swoich"? Nie próbujcie tylko się leczyć u pani weterynarz - a może już coś zażyłeś?
  Widzę że nie tylko kandydat Chaciński daje takie rady wyborcom - gratuluję kandydatów.
 • epi234 05.11.14, 19:26
  Dla tych co nie rozumieją - jest to wątek o wiadukcie i tunelu.

 • tomaszko74 05.11.14, 20:02
  Ja zrozumiałem że wiadukt może być tylko trzeba zmienić technologię,a to w obecnych czasach nie problem
 • kaku25 11.03.15, 17:23
  > Cóż, sprawę definitywnie "położył" burmistrz i podlegający mu urzędnicy. Wygląd
  > a też na to, że kobyłkowskiego węzła na trasie S8 też nie będzie. No ale mamy p
  > rzynajmniej ścieżkę zdrowia...
  Ścieżka zdrowia jest w Zielonce:-)
 • jansky1 11.03.15, 18:01
  A Trasa Zdrowia w Kobyłce:-)
 • epi234 06.11.14, 12:19
  W otrzymanym materiale z Urzędu Miasta „Kobylka.pl” jest wywiad z Z-cą Burmistrza w sprawie wiaduktu i tunelu . Zacytuję tu pewien fragment z „wywiadu”:
  „Odnosząc się do pozostałych argumentów, których użyła spółka PKP PLK w wniosku, trzeba wiedzieć, że nieistotne odstępstwa od Programu Funkcjonalno-Użytkowym (PFU), nie są podstawą do braku możliwości realizacji obiektu we wskazanym miejscu! Różnica w wynikach badań geologicznych na etapie PFU i realizacji (nieistotne odstępstwo!) powinna skutkować zastosowaniem innej technologii wykonania robót, być może poniesieniem większych kosztów, na których pokrycie inwestor i tak ma w projekcie zabezpieczone rezerwy finansowe – a nie wyrzuceniem w ogóle tych obiektów z projektu.”
  Proszę zauważyć, w piśmie opublikowanym na www.kobylka.net/pismo.pdf na dwa uzasadnienia Kolei w zakresie odstąpienia od budowy wiaduktów pkt 1.1.4 (miejscowość Topór) i 1.1.5 ( miejscowość Łojew). W tych miejscowościach nie było protestów mieszkańców. Tam występował tylko j e d e n element tj. sprzeczności projektów budowlanych z PFU, a mimo wszystko Kolei zdecydowała się w tych miejscowościach odstąpić od budowy wiaduktów. Ciekawe jest szczegółowe uzasadnienie w przypadku Łojewa: „ przeprowadzone szczegółowe badania geologiczne wykazały , iż niemożliwe jest posadowienie tego wiaduktu na warunkach określonych w PFU”.
  Uzasadnienie jest proste, podobne do uzasadnienia w sprawie odstąpienia od budowy wiaduktu w Kobyłce. Mało tego dodatkowy zakres prac technologicznych w Toporze podraża koszty budowy inwestycji o ponad 10 mln. zł. Sytuacja wydaje się być prawie analogiczna jak w Kobyłce. Jakie koszty dodatkowe poniosłaby Kolej w Kobyłce nie wiadomo? Czy rzeczywiście Kolej ma zagwarantowane środki na te dodatkowe prace budowlane? Mam wątpliwości. Należałoby o to spytać również Kolei.
  Druga inwestycja od której Kolej odstąpiła budowa TUNELU w Kobyłce – ul.Orszagha .
  Uzasadnienie od odstąpienia budowy tej inwestycji Kolej publikuje w www.kobylka.net/pismo.pdf w pkt 1.1.2 ppkt b i c. (czyli tu również wina nie leży tylko i wyłącznie po stronie mieszkańców , jak próbowano nam to przekazać do wiadomości pisząc laboraty, wytłuszczając czcionkę ). Dodatkowo wybiórczo zaprezentowany w „Kobylka.pl „ fragment mapki dotyczący przebiegu tunelu jest wg. mnie nieczytelny i absolutnie nie obrazujący problemu, czyli dokąd ten tunel nas wyprowadzi. Przeczytajmy o szczegółach w archiwum.wiesci.com.pl/?f=xml/201411.xml&p=3 jeśli tego nie wykasują.
  To Kolej określa czy odstępstwa od PFU są „ istotne” czy „nieistotne,” aby realizować tak olbrzymią inwestycję ze środków UE. To olbrzymia rządowa inwestycja zaplanowana do realizacji na kilka lat, z konkretnie określonymi warunkami finansowymi, technicznymi, projektowymi , itd.... Tu musi być dopięte wszystko na ostatni guzik. Albo gmina spełni te warunki w 100%, albo nie. A wtedy efekt jest wiadomy (Kobyłka, Topór ).
  Zastanawiam się jak można było tak skłócić nasze społeczeństwo w Kobyłce. Jak można tak arogancko potraktować mieszkańców, którzy mają prawo do protestów, mają prawo do podejmowania działań w obronie swoich praw. Dlatego nie tak powinien być budowany nasz „ rodzinny dom”. Dobrze byłoby wyjść na ulicę i powiedzieć „Witam Pana sąsiedzie „ . Czy stać nas na to ? Na pewno większość tak. Ale takiego sąsiada jak NA.PO.LEON , który daje niezwykły popis chamstwa na tym forum, lepiej omijać z daleka.
  Jeżeli czyta to przedstawiciel MWS - to chcę powiedzieć Państwu, ze istnieją bardzo mocne podstawy prawne aby zgłosić tego Pana pod odpowiednią obserwację nie tylko służby lekarskiej.
 • na.po.leon 06.11.14, 12:39
  Drogi epi234 cofnij się na tym forum do kwietnia i zobacz kto zaczął nagonkę i jakim językiem się posługiwał, co pisał o innych, jak się o nich odnosił itd.
  Jak juz bedziesz po lekturze zapraszam do merytorycznej dyskusji o która prosiłem nie raz na tym forum. Kończyło się postami z nowych kont które miały 1-2 zdania że jest źle, bardzo źle a będzie gorzej. Tylko wspólnota was wyzwoli, oni wszystko zrobią lepiej - na pytanie tzn jak? odpowiedź brzmi na pewno lepiej.
  na pytanie w innym poście o pomysł na rozwój miasta - odpowiedzi 0.
  Niestety ale ograniczone umysły niektórych nijak nie mogą pojąc, że mogę nie być z urzędu. Każde pytanie jest niewygodne i bez odpowiedzi zarówno te na forum jak i niektóre na spotkaniach.
  Oczywiście Wspólnota dalej ma rację (jedyna słuszną i nie podlega ona dyskusji), NZ i PIS również - sąd sądem ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie...
  Sami widzicie do czego prowadzi negatywna kampania szczucia, straszenia i oczerniania innych. dlaczego nie rozpoczęliście swojej kampanii od pokazania w czym możecie być lepsi? Zaczęliście od kopania dołków w które sami zaczęliście wpadać i teraz co lament? Źli ludzie wam zaszkodzili? Sami się podtruliście własnym jadem.
 • na.po.leon 06.11.14, 12:54
  Widzę że nie tylko jeden z kandydatów radzący wyprowadzki innym ale i Ty masz takie podejście. Ciężko by było mieć sąsiada z inna koncepcją prawda? Czy taka jest właśnie linia waszej partii - albo przyjmujesz to co dajemy albo wypad z miasta?
  Dlaczego nie napisałeś tego na plakacie wyborczym? Czy mówisz to na spotkaniach z mieszkańcami? Z tego co widzę na forum pan Chaciński tak mówi do niektórych wyborców (spotkanie w Gregorym).
 • 11111 06.11.14, 13:40
  > Ciekawe jest szczegółowe uzasadnienie w przypadku Łojewa: „przeprowadzone
  > szczegółowe badania geologiczne wykazały, iż niemożliwe jest posadowienie tego
  > wiaduktu na warunkach określonych w PFU”.

  Spraw jest jasna - zostaliśmy wyru...ani a nas burmistrz dał się podejść jak małe dziecko. Tak się zastanawiałem dlaczego Kolej tak późno dostrzega te niezgodności uniemożliwiające inwestycje (nie tylko w naszym przypadku, ale też w wielu innych) i teraz już wiem - oni od samego początku widzą te przeszkody, ale nic nie mówią aby władze i ludzie łudzili się, że powstanie korzystna dla nich inwestycja i żeby dzięki temu nie protestowali! A potem jest już za późno.
 • pipi0912 06.11.14, 14:11
  Ten "na.po.leon" to na pewno Żyd, gej, gender, satanista..
  I na dodatek miał dziadka w Wermachcie.
  Jak z takim mieszkać w jednym mieście?
  Jak jego dzieci mogą chodzić do szkoły z dziećmi ludzi prawych, których celem jest dobro NAS MIESZKAŃCÓW KOBYŁKI.
  Na stos z nim!!!!
  Na stos!!!!
 • artur7770 06.11.14, 14:37
  epi234 myślę że wsród osób z tego forum rzeczowo nie porozmawiasz, oni wiedzą lepiej i dokumentów czytać nie muszą ;)
 • sylwia_sa 06.11.14, 20:21
  Panie na.po.leon no i jak będzie z tą rzeczową dyskusją której się Pan domagał?
 • kotwbutach2014 07.11.14, 21:04
  Nie mniej jednak KW Wspólnota Samorządowe Kobyłka razem KW Roberta Roguskiego są odpowiedzialni za brak możliwości rozwoju na parę lat i wielkim nietaktem jest start do wyborów samorządowych .
  Jedni i drudzy postarali się by kluczowe inwestycje upadły a następne cztery lata spędzą na udawadnianiu większej winy. Tym państwu dziękujemy.
 • kotwbutach2014 07.11.14, 21:14
  Jeszcze jedno : WS namawia nas do zjawiska wynikająca ze znudzenia się ludźmi lub całkowitego odrzucenia społecznego. POKOCHAJCIE KOBYŁKĘ -zboczeńcy!!!!
 • 11111 07.11.14, 21:53
  > POKOCHAJCIE KOBYŁKĘ -zboczeńcy!!!!

  Zoofile znaczy? Wiedziałem! :)
 • jansky1 08.11.14, 13:48
  I tu przyznaję 100% racji! Chyba nawet nie ma już sensu reagować na wklejanie tego samego linka z jednym i tym samym argumentem przeciw PIS, czy na obelgi i pomówienia. Ja, i większość moich znajomych, już wiem na kogo głosować, a obecna ekipa z UM oraz poprzednia która chce wrócić niech się szarpie dalej wzajemnie. Do zobaczenia przy urnach.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.