Dodaj do ulubionych

Chory rozwój wg Roguskiego

12.11.14, 15:34
Rozwój to jedno z ulubionych słów naszego obecnego burmistrza. Na pierwszy rzut oka brzmi to dobrze, ale w rzeczywistości sprowadza się jedynie do zwiększania liczby mieszkańców miasta bez wzrostu (a wręcz przeciwnie!) jakości ich życia.

Czy większa ilość mieszkańców przynosi jakiekolwiek korzyści obecnym mieszkańcom? W mieście likwidowane są lasy oraz tereny zielone i przeznaczane pod budownictwo mieszkaniowe. Większa ilość ludzi używa tej samej ilości dróg, chodników, miejsc parkingowych i dostępnej infrastruktury kulturalnej, sportowej, edukacyjnej itp. Krótko mówiąc - po ośmiu latach rządów Roguskiego na każdego z nas przypada mniej metrów drogi czy chodnika a dzieci mają coraz ciaśniej w szkołach.

Ktoś może powiedzieć, że ci nowi płacą przecież podatki. No dobrze, ale jeśli nawet są oni w naszym mieście zameldowani to "spłacą swoje długi" dopiero za 20-30 lat. Gdyż z dróg, chodników, szkół i innej infrastruktury korzystają od razu, a spłacają co roku po troszeczku.

Postem swoim pragnę zwrócić uwagę na brak realnej wizji rozwoju u naszego burmistrza. Być może jest on dobrym administratorem, ale za taką pensję to ja oczekuję czegoś więcej. On jednak zdaje się wcale nie dostrzegać swojego błędu i ślepo brnie dalej. Kolejną jego idée fixe jest poszukiwanie inwestorów (np. te zarezerwowane kilkadziesiąt hektarów w pobliżu S8). Rzecz w tym, że nawet jeśli tacy się znajdą to i tak centralę swojej firmy umiejscowią w Warszawie i tam będą płacić podatki. A nam przypadną ochłapy z podatków lokalnych i w zamian za nie mnóstwo problemów.

Reasumując - ja osobiście gotowy jestem postawić teraz na kogoś innego. Kogoś ze świeżymi pomysłami i nową wizją rozwoju. Bo Robert tu się po prostu nie sprawdził.
Edytor zaawansowany
  • tir-kobylka 12.11.14, 15:46
    W mojej ocenie jesteś nieobiektywny - po 1 są bardzo ambitne plany rozwoju nowe drogi, obwodnica, dobrze przemyślana komunikacja. W przeciwieństwie do konkurentów.
    Owszem przeszkodziła "konkurencja" pewnie nie przewidziano że sprawy mogą przyjąć aż tak niekorzystny obrót. Protesty są rzeczą naturalną i będą z tej czy innej strony za tej czy innej ekipy rządzącej.
    Są zarezerwowane tereny pod inwestycje w nowe technologie (wiatraki :) ).
    A co proponuje Wspólnota jeśli chodzi o rozwój, drogi i komunikację? Czy nadają się tylko dlatego, że są nowi?
    1) Póki co wykazali się tym, że bronią prywaty.
    2) Wdali się w protest nie przewidując jego skutków.
    3) Część z kandydatów (i zwolenników na forum) proponowała wyprowadzkę z miasta tym którzy ośmielali się mówić czy myśleć inaczej.
    4) Zaczęli się sądzić z tymi którzy ich krytykują - tak ma wyglądać ich cała kadencja?
    Nie będzie można słowa powiedzieć na władzę? Dziękuję, zaczekam aż dorosną...

I teraz pytanie - Wspólnota i PIS promują pogląd jak to źle jest w mieście - czy jak dojdą do władzy będzie ich stać na działanie jak poniżej?
    "w Obrzycku (ponad 4-tysięczna gmina w woj. Wielkopolskim) w 2002 roku radni zdecydowali o obniżeniu swoich diet do 1 zł. Powodem była trudna sytuacja miasta."
  • rejestracja-konta-gazeta 12.11.14, 20:31

> Czy większa ilość mieszkańców przynosi jakiekolwiek korzyści obecnym mieszkańco
    > m? W mieście likwidowane są lasy oraz tereny zielone i przeznaczane pod budowni
    > ctwo mieszkaniowe. Większa ilość ludzi używa tej samej ilości dróg, chodników,
    > miejsc parkingowych i dostępnej infrastruktury kulturalnej, sportowej, edukacyj
    > nej itp. Krótko mówiąc - po ośmiu latach rządów Roguskiego na każdego z nas prz
    > ypada mniej metrów drogi czy chodnika a dzieci mają coraz ciaśniej w szkołach.

O taaaak, o właśnie, nie chcemy tu nowych mieszkańców, ani tirów, ani przejazdu bezkolizyjnego i całej z tym infrastruktury związanej!

> > Reasumując - ja osobiście gotowy jestem postawić teraz na kogoś innego. Kogoś z
    > e świeżymi pomysłami i nową wizją rozwoju.

I kto niby ma te świeże pomysły??? Może "stara klika" ze WS??? Bo może wszyscy nie wiedzą ale to jest właśnie "stara klika"

Program Pana Szulca też jest niezwykle "odświeżający" i błyskotliwy:

•Doprowadzenie do wybudowania bezkolizyjnych przejazdów przez tory kolejowe, hali sportowej przy ZS nr 3 w Kobyłce.
    •Naprawa finansów gminnych – zlecenie audytu finansowego.
    •Przyśpieszenie prac nad planem zagospodarowania przestrzennego.
    •Usprawnienie pracy Urzędu Miejskiego – wprowadzenie zarządzania procesowego i elastycznego czasu pracy.
    •Powołanie Rady Gospodarczej jako ciała doradczego i opiniotwórczego przy burmistrzu miasta Kobyłka.
    •Przystąpienie do Powiatowej Karty Rodziny.
    •Wprowadzenie „Karty Kobyłczanina” – uprawniającej do zniżek dla mieszkańców płacących podatki w Kobyłce.
    •Efektywna współpraca z zarządami powiatu wołomińskiego i wojewódzkiego

Ehhhh
  • koraiv 12.11.14, 22:18
    11111 słabo chyba się interesujesz... dzięki temu, że zwiększa się ilość mieszkańców są plany budowy na początku chyba przedszkola, a później szkoły na maciołkach. Dzięki temu, że przybywa mieszkańców powstają ładne osiedla i są naprawiane drogi do nich prowadzące w miejscach gdzie jeszcze do niedawna rosły krzaki i strach była przechodzić obok. Interesują się naszym miastem inwestorzy którzy chcą budować np. centra handlowe, lokale usługowe, a co za tym idzie miejsca pracy, co z kolei przyciąga nowych mieszkańców i tak powstają mój drogi poważne miasta, aglomeracje.
    Niestety najgorsze jest to, że obecnie walcząca o władzę wspólnota oprotestowała praktycznie wszystkie inwestycje które miały być w Kobyłce, przez co te miasto nie tyle, że będzie stało w miejscu, to będzie się cofało i taka to korzyść dla mieszkańców..
  • 11111 12.11.14, 23:08
    > Kobyłce, przez co te miasto nie tyle, że będzie stało w miejscu, to będzie się cofało

Może tego właśnie nam potrzeba? Skoro rozwój w wydaniu Roguskiego to katastrofa to może naszą szansą jest właśnie stagnacja? Ja w każdym razie czuję się przekonany - zagłosuję na WS.
  • kobylka02 12.11.14, 23:38
    wszyscy byleby nie Gniadowicz Chacinski Luchowska CI ludzie to katastrofa dla miasta zafundowali już Kobyłce tunele wiadukty droga 634 CENTRUM HANDLOWE w Kobyłce
  • 11111 13.11.14, 00:24
    Tyle lat tego wszystkiego nie było i ludzie jakoś żyli i byli szczęśliwi. A wiecznym malkontentom zawsze jest czegoś za mało i ciągle są niezadowoleni. Choćby wszystko mieli.
  • tir-kobylka 13.11.14, 06:05
    Coś się kolo gubisz w zeznaniach.
    Tyle lat czegoś tam nie było i ludzie jakoś żyli...
    Roguski nie zrobił - źle o laboga jak to źle, niszczy miasto nie rozwija bla bla
    Wspólnota dała ciała - jakoś nie było wcześniej i dało się żyć....
    To w końcu chcesz rozwoju czy go nie chcesz?
  • 11111 13.11.14, 11:24
    > Roguski nie zrobił - źle o laboga jak to źle, niszczy miasto nie rozwija
    > To w końcu chcesz rozwoju czy go nie chcesz?

Ja mam po prostu inną koncepcję rozwoju niż Roguski. Jak już pisałem jego działania przyczyniają się do obniżenia poziomu naszego życia. Dla mnie rozwój jest wtedy, gdy polepsza nam się zarówno ilościowo, jak i jakościowo. A u Roguskiego rezultaty są całkiem przeciwne. Mamy coraz to mniej i gorzej.
  • pipi0912 13.11.14, 06:39
    Tyle lat tego wszystkiego nie było i ludzie jakoś żyli i byli szczęśliwi.
    11111 - 100 lat temu ludzie też nie mieli komputera (a go masz bo to na nim dokonujesz beznadziejnie głupich wpisów), telefonu komórkowego, samochodu, telewizji, pieca gazowego, kabiny prysznicowej, itd..). Wyrzuć to wszystko i żyj , bo przecież dawniej tego nie było i ludzie jakoś żyli. Przenieś się do epoki kamienia łupanego - fizycznie, bo umysłowo już tam jesteś.
  • 11111 13.11.14, 11:13
    > 100 lat temu ludzie też nie mieli komputera (a go masz bo to na nim dokonujesz beznadziejnie głupich wpisów), telefonu komórkowego...

I rozmawiali dzięki temu na żywo. Wolisz rozmawiać przez komputer czy przez telefon?

> samochodu, telewizji, pieca gazowego, kabiny prysznicowej, itd..). Wyrzuć to wszystko i żyj

Nie potrzebuję wyrzucać, bo nie mam. I wcale nie czuję się z tego powodu nieszczęśliwy.
  • pipi0912 13.11.14, 11:36
    do "11111"
    Spoko...
    Pogadamy jak się spotkamy osobiście...
    Myślę, że poznam Cię bez problemu...
    Po zapachu...
    To w związku z brakiem kabiny prysznicowej...
  • 11111 13.11.14, 11:55
    Mam umywalkę i wannę, co mi w zupełności wystarcza. Tyle odnośnie higieny fizycznej. Pamiętać jednak trzeba również o czystości mentalnej, bo to też potrafi zrazić bliźnich. Tu z kolei u Ciebie jest nie najlepiej.
  • pipi0912 13.11.14, 12:14
    do "11111"
    Przykro mi to oznajmić i jeszcze bardziej przykro, że robię to na forum publicznym, nie zachowując tajemnicy lekarskiej, ale diagnoza brzmi:
    masz spaczoną osobowość
    jesteś typem malkontenta, ktora zawsze jest na NIE z zaburzoną osobowością własnego JA
    nie masz sprecyzowanego światopoglądu
    dla Ciebie najważniejsze to być ZAWSZE na NIE.
    Powyżej już dwie osoby zarzucały Ci plątanie się wypowiedziach (koraiv oraz tir-kobyłka).
    Mi zarzucasz przekładanie komunikacji internetowej lub telefonicznej ponad komunikację werbalną.
    Nie zauważasz przy tym, że sam napierniczasz w klawiaturę na każdym forum.
    Aż kurz z klawiatury idzie...
    No właśnie - a odkurzacz masz??
  • tir-kobylka 13.11.14, 12:42
    Dlaczego widzisz drzazgę a nie widzisz belki?
    Czyli potwierdzasz głośno, że dla Wspólnoty wystarczy żeby dojść do władzy za wszelką cenę używając wszelkich możliwych podstępów oszczerstw itp i nie zamierzają nic budować, nic rozwijać w Kobyłce - tak?
    Czyli mowa o skansenie jaka pojawiła się dawno temu nie była oszczerstwem i nieprawdą wobec Wspólnoty.

LUDZIE KTÓRZY TO CZYTACIE, ZACZNIJCIE UŚWIADAMIAĆ SĄSIADÓW O CO CHODZI WSPÓLNOCIE!!!
  • 11111 13.11.14, 13:00
    Ależ ja właśnie w całym tym wątku próbuję przedstawić ten paradoks, a mało kto go łapie - otóż rozwój (czyli teoretycznie lepiej) wg Roguskiego prowadzi do obniżenia poziomu naszego życia. Czemu więc tak się ciągle upierasz przy "budowaniu i rozwijaniu" skoro do niczego dobrego to nie prowadzi? Przecież nawet ci wszyscy przyjezdni nie osiedlili się tu dlatego, że jest to teren wysoce zurbanizowany tylko właśnie dla tych sielskich klimatów. I teraz chcą drugiej Warszawy?
  • tir-kobylka 13.11.14, 13:08
    Przyszli tu po to żeby stać w korkach przed przejazdami? Żeby po wszystko jeździć do Wa-wy lub sąsiednich miast?
    Otóż nie - oni (ja jestem też wśród nich i z nimi rozmawiam) potrzebują obwodnicy aby w mieście było spokojniej.
    Potrzebują centrum handlowego poza miastem na uboczu (tak jest planowane) aby móc wcześniej wracać do tych sielskich klimatów.
  • 11111 13.11.14, 13:43
    Ale nie mogą zrozumieć, że gdy to wszystko postanie to już tych sielskich klimatów nie będzie.
  • tir-kobylka 13.11.14, 12:51
    Kolego/-żanko 111111 mam jeszcze kilka pytań:
    1) Czy zamierzacie też zlikwidować internet miejski? - Przecież bez niego jakoś się żyło.
    2) Czy zlikwidujecie komunikację miejską? - da się bez niej żyć
    3) Czy sale zabaw są nam w mieście potrzebne? CZy pani kandydatka wyburzy/zrezygnuje z jej prowadzenia? - da się bez tego żyć
    4) Czy zamierzacie odciąć wodociąg i kanalizację - jakoś bez tego się żyło
    Napisz co jeszcze zlikwidujecie?
    A jakbyśmy zamknęli kilka sklepów? Czy bez nich nie przeżyjemy?
  • pipi0912 13.11.14, 13:18
    3) Czy sale zabaw są nam w mieście potrzebne? CZy pani kandydatka wyburzy/zrezygnuje z jej prowadzenia? - da się bez tego żyć

Rozumiem, że masz na myśli AIDĘ?

A jakbyśmy zamknęli kilka sklepów? Czy bez nich nie przeżyjemy?

Chyba nie chcesz zamknięcia sklepu rodziców Kandydata Na Burmistrza - Pana Huberta Gniadowicza??
  • artur7770 13.11.14, 13:48
    pipi0912 nie wydaje ci się że nie na miejscu jest obrzucanie błotem rodziców kandydata? najwidoczniej jesteś mocno związany/związana z obecnie urzedującymi... Czego się nie robi dla kolejnych 4 lat
  • pipi0912 13.11.14, 14:14
    To juz kolejnry raz ktoś ze Wspólnoty zarzuca mi obrzucanie błotem rodziców kandydata na burmistrza - pana H.G.
    Strasznie musi Was to boleć.
    Trzeba zbadać temat bo wydaje się to podejrzane.
    Artur7770 - nie uwierzysz, ale nie jestem absolutnie zwiazany z obecną ekipą rzadzącą Kobyłką.
    Nie jestem żadnym radnym obecnym ani kandydatem na radnego.
    Po prostu nie mogę patrzeć jak grupa ludzi idzie do wyborów z hasłem - ZNISZCZYĆ wszystko. Nie po to żyję w Kobyłce blisko 50 lat, aby pozwolić zamienić ją w podwarszawski skansen.
    Ale z Wami (Wspólnota Samorządowa i jej sympatycy) nie ma merytorycznej dyskusji.
    Jak Ci się Kobyłce nie podoba to się pakuj i wyprowadź. To są Wasze odpowiedzi do oponentów.
    Która/który z Was ma odwagę powiedzieć mi to prosto w twarz??
  • artur7770 13.11.14, 14:29
    Ja też nie jestem związany ze WS, widzialem na forum ze próbowano podjąć merytoryczną dyskusję ze zwolennikami pana burmistrza-niestety bez efektów. pozdrawiam
  • koraiv 13.11.14, 14:53
    Chyba pipi0912 napisał/a w jaki sposób WS rozmawia z osobami które nie są ich sympatykami ...
  • pipi0912 14.11.14, 08:45
    Witam i zarazem żegnam na forum dotyczącym wyborów samorządowych.
    Tym wpisem kończę swoją aktywność w tym temacie i zaczynam ciszę wyborczą.
    Zapoznałem się niemal ze wszystkimi wpisami i wiem, że niektórych osób moje wpisy nie przekonają, tak jak mnie nie przekonają ich wpisy.
    Dlatego nie zwracam się do aktywnych ?forumowiczów? ? ale do ?czytaczy?, czyli tych co czytają co inni mają do przekazania.
    Chciałbym, abyście podczas wyborów podjęli rozsądną decyzję.
    Osobiście chciałbym mieć w Kobyłce władzę rozsądną i kompetentną.
    I dlatego oprócz zastrzeżeń, jakie niejednokrotnie podnosiłem na tym forum - jedna podstawowa rzecz nie przekonuje mnie w ofercie Wspólnoty Samorządowej.
    Jest to grupa ludzi, która NIE MA ŻADNEGO DOŚWIADCZENIA SAMORZĄDOWEGO.
    Tylko jedna z kandydatek , Pani Bogumiła Brzozowska ma doświadczenie w pracy samorządowej (była już kiedyś radną). Reszta osób to ?gołowąsy? ? ludzie bez najmniejszego doświadczenia samorządowego.
    Ludzie, którzy nawet nigdy nie kandydowali na radnych
    Dlaczego co 4 lata Wspólnota Samorządowa wystawia nową ekipę do wyborów samorządowych.
    Czy nigdy się nad tym nie zastanawialiście??
    Ja wiem, dlaczego, bo moja kuzynka 4 lata temu dała namówić się prominentnemu działaczowi Wspólnoty Samorządowej na kandydowanie do rady miasta z ramienia WS.
    Oczywiście nie została radną, ale za to straciła dużo czasu i pieniędzy.
    A prominentny działacz?
    Został radnym do Powiatu (w obecnych wyborach także startuje) i zaraz po wyborach przestał odbierać telefony od niedoszłej radnej Wspólnoty Samorządowej.
    Nie chcę by moim miastem kierowała grupa ludzi niemających o tym zielonego, ani innego kolorowego, pojęcia.
    Oczywiście ONI mówią ? potrzeba miastu nowych twarzy, nowej krwi.
    Zgoda ? ale nie dyletantów!!!!
    To nie są lata 90 XX wieku, kiedy po odsunięciu komunistów od władzy, nowe demokratyczne władze były wybierane spośród ludzi, którzy nie mieli doświadczenia w rządzeniu miastem, powiatem, województwem, krajem. Przez 25 lat urosła nam kadra wykwalifikowanych ludzi mogących zarządzać miastem, powiatem, itd.
    Nie chcę burmistrza, który nie ma żadnego doświadczenia samorządowego. Który nigdy nawet nie był radnym, a od razu marzy o fotelu Burmistrza. Który nawet w pracy zawodowej nie kierował małą grupa ludzi mu podległych, a chce zarządzać kilkudziesięcioma osobami zatrudnionymi w Urzędzie miasta i całym NASZYM MIASTEM.
    Proszę rozważcie ? czy warto ryzykować!!!
    No chyba, że Pan Hubert Gniadowicz będzie miał przy boku jedną ze swoich kandydatek na radnych (okręg wyborczy nr 4 Piotrówek) , która reklamuje się (UWAGA!!! dosłowny cytat) ? ?Wszelkie problemy staram się rozwiązywać jeszcze zanim się pojawią.?
    Z takimi zdolnościami można rządzić miastem będąc nawet kompletnym dyletantem.
  • anna-tur 14.11.14, 11:05
    www.piskobylka.pl/index.php/nasze-forum-kobylka-1
    www.piskobylka.pl/index.php/nasze-forum-kobylka-2
    www.piskobylka.pl/index.php/nasze-forum-kobylka-3
    Finał: osiem lat rządów Roberta Roguskiego -największe zadłużenie
    osiem lat rządów Roberta Roguskiego -zablokowanie kluczowej inwestycji w postaci bezkolizyjnych przejazdów
    osiem lat rządów Roberta Roguskiego- brak perspektyw na najbliższe cztery lata
    Obietnice wyborcze przeszłe - niezrealizowane
    Obietnice wyborcze przyszłe- podobne do przeszłych -nierealne
    Kobyłce potrzebny gospodarz a nie zarządca.

• pipi0912 14.11.14, 11:59
    Wiem, że miałem już milczeć, ale muszę podzielić się z Wami jeszcze jedną refleksją.
    Czy zauważyliście, że wszystkie ugrupowania - Wspólnota Samorządowa, PIS i nne pojawiające się na forum anonimowo - atakują tylko Komitet Wyborczy Roberta Roguskiego, a nie atakują się nawzajem, tzn. np. WS nie występuje przeciw PISowi i odwrotnie.
    To ewenement w skali kraju!!!!
    Jaki z tego wniosek?
    Tylko jeden - Komitet Wyborczy Roberta Roguskiego jest na tyle silny, że zagraża wszystkim ugrupowaniom osobno i razem wziętych.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka