Dodaj do ulubionych

Czy warto zamieszkać w Kobyłce?

13.04.15, 17:50
Pytanie z tematu do osób, które już trochę w Kobyłce mieszkają.

Proszę podać swoje za, przeciew.

Pytam, ponieważ zastanawiam się nad przeprowadzką z Ząbek do Kobyłki (zakup czegoś wiekszego). Dojazd do pracy komunikacją zbiorową do Wawy.
Obserwuj wątek
    • ka_rl Re: Czy warto zamieszkać w Kobyłce? 14.04.15, 15:26
      Jeśli chcesz dojeżdżać do pracy 20-30 min dłużej to możesz potraktować to jako argument "za". Jeśli zamierzasz jeździć autem do pracy to lepiej dołożyć więcej kasy lub wziąć większy kredyt = płacić ratę parę stówek więcej ale mieszkasz zdecydowanie bliżej. Kobyłka jest typową sypialnią z kiepskim dojazdem.
      Osobiście, pracując w Warszawie, nigdy nie zamieniłbym Ząbek na Kobyłkę.
      • 1polspeed Re: Czy warto zamieszkać w Kobyłce? 14.04.15, 17:28
        W Ząbkach za mieszkanie 3-pokojowe muszę zapłacić niewiele mniej, niż za segment w Kobyłce conajmniej o 20m2 większy, więc za cenę dłuższego dojazdu o ok. 20 minut myślę że warto (i nie płacę czynszu ok 600 zł za bliżej nie wiadomo co, bo raporty roczne wspólnot to jeden wielki przekręt)

Z tym rozkwitem miasta to bym nie przesadzał-wszystkie nowe (nowsze) bloki wyłącznie przy jednej ulicy - Powstańców, wg UM mieszka tylko przy tej jednej ulicy ok. 20 000 osób - droga w 50% dziurawa, nawet nie ma po całości chodnika, a tam gdzie jest, momentami jest taką wąski, że kobiety z wózkami się nie mieszczą przejść obok siebie - w UM nie ma nawet określonego terminu remontu tej drogi...

Rembertów nie wchodzi w grę, bo mówiąc wprost, jest za drogi jak na moje aktualne możliwości.

A czy jak w Zielonce bankowej skończą remont torów, to nie będzie dojazdu do c-m?
        Jak to jest faktycznie z tym dojazdem? Np. PKP, albo firma Stalko, która rano jedzie praktycznie co 10 minut?
        • damyk Re: Czy warto zamieszkać w Kobyłce? 14.04.15, 18:55
          Zależy o jakiej części Kobylki myślisz. Wzdłóż DW 634 jest linia W, druga strona Kobyłki jest linia J. Obie Stalkowe. Do tego pociąg. Jest także komunikacja miejska łącząca Stefanówke z Maciołkami [zobacz sobie w googlach mape Kobylki z dzielnicami abys mógł sobie to dogłębniej wyobraźić.] J-ka jedzie od szpitala w Wołominie, poprzez Stary Kościół aż do Zielonki przy gliniankach. Porównujac z Zabkami, rzeczywiście koszmarem jest pokonanie Zielonki, tak jak napisali przedmowcy - 20 - 30 min w plecy w porównaniu z Ząbkami. "Wy" tam macie 2 linie ZTM, 145 Ciebie dowiezie do Radzyminskiej, chyba 345, nie wiem jak jeździ. Także z Powstańców do np. Centrum także nie masz słodko, bo musisz mieć przesiadki. Ma być obwodnica Marek, która skutecznie połączy zielonkę, Kobyłkę, ale to jeszcze trochę potrwa. Zjazdy mają być za rondem na DW631/634, remont Toruńskiej i obwodnica napewno przyniesie korzyści z przepustowoscia tej Zielonki. Do tego ma być dokonczona Żołnierska do Wawy.
          Reszta się nie różni od pozostałej częsci Ząbek - mam na myśli stare Ząbki nawet nie daleko Powstańcow. Ulice podobnie jak w Zabkach, duza częsć gruntowych, diża czesć dziurawych - ten sam standard. Życie spokojne, ciche, wiejskie w porownaniu z koszmarem przy Powstańców i Chełmżyńskiej. Nie wiele sie różni od pozostałych Ząbek.
          Ci dwaj co tam wcześniej pisali, ciekawe czemu tak narzekając nie wyprowadzą sie do tych "Wspaniałych" Ząbek.
          [WPIS 0tiger "To jest zadupie idealne dla moherów, cisza spokój. Budowane co ulica kościół i biedronki"
          3 KOŚCIOŁY NA 20 TYS MIESZKAŃCÓW I 3 BIEDRONKI
          Poprostu cos za coś, albo tańsze i lepsze mieszkanie, ale gorszy dojazd, albo dobry dojazd ale drożej i skromniej.
          Tylko tutaj jest szansa na poprawienie dojazdu do Kobyłki.
        • arese1 Re: Jeśli czujesz się loserem to zapraszamy 15.04.15, 18:57
          sceptycy się wypowiadają a optymiści czytają :).
          Mieszkam w Kobyłce i jestem zadowolony.
          Plusy dla mnie:
          1. Cisza i spokój
          2. Przyjazny urząd miasta (załatwiam wszystko sprawnie i szybko).
          3. Jak dla mnie dobra komunikacja z Warszawą (perspektywy to jeszcze lepsze możliwości jak będzie S8)
          Minusy:
          To głownie jeden, kiepska infrastruktura drogowa
          • 1polspeed Re: Jeśli czujesz się loserem to zapraszamy 15.04.15, 19:07
            A jak to jest faktycznie z dojazdem, bo nikt nie napisał konkretnie...
            Korzystając z usług KM jaki jest faktyczny czas dojazdu do Wilenskiego (bo pewnie rozkład rozkładem a życie życiem...) i jak nie było remontu w Zielonce Bank. to w ile można było dojechać do wschodniego?
            Jeżeli chodzi o firmę Stalko w jakim faktycznym czasie można dojechać np. Do Wilenskiego?
            • 1polspeed Re 15.04.15, 19:14
              I jeszcze aby miał dokładniejsze porównanie - z powiedzmy centrum Kobyłki do skrzyzowania z źołnierską.
              • arese1 Re: Re 15.04.15, 19:42
                Ja pracuję w Wołominie i do pracy mam 5 minut (bardzo się z tego cieszę)
                Ostatnio mierzyłem czas dojazdu do Warszawy jak odwiedzałem z córką licea na dniach otwartych.

10 marca testowałem połączenie pociągiem, wyjechałem ok. 16.10, po 20 minutach byłem na Wileńskim, dalej 2 linia metra i przesiadka na stacji Świętokrzyska do 1 linii metra, wysiadałem na stacji Politechnika i piechotką na Mokotowską 2 do Lo Jeziorańskiego (zajęło mi to w sumie 55 minut od wyjazdu z Kobyłki do wejścia do LO)
                Drugi test przeprowadziłem samochodem 19 marca. Mieliśmy dotrzeć na Saska Kępę, na ul. Zwycięzców (LO Prusa). Jechaliśmy też po południu ok 16.00 i podróż zajęła nam ok 25 minut
                • naturella Re: Re 20.04.15, 15:59
                  Jeżdżę pociągiem o 8.23, o 8.11 wysiadam z metra Politechnika (na Wileńskim w M2, przesiadka na Świętokrzyskiej w M1). Na Wileńskim jestem o 8.45 (ok. 22 minuty pociągiem) na Świętokrzyskiej jestem o 8.00. Autobus J jedzie ok. 40 minut do Wileńskiej, 45-50 min. do Bankowego.
        • po-wiatowy Re: Choć i Kobyłka ma swoje zalety 25.04.15, 17:12
          Jeśli Kobyłka nie jest sla Ciebie atrakcyjna to zapraszam do Zielonki.

Wady :
          - planowane megawysypisko śmieci na skraju gminy. Władze twierdzą, że to tak daleko że prawie nie u nas ale mieszkańcy wiedzą swoje i póki co staramy się zablokować budowę tego biznesu.
          - za chwilę czeka nas przejściowy ( na szczęście ) paraliż komunikacyjny związany z przebudową linii kolejowej
          - brak Wspólnego Bilety - ale pozostali na linii wołomińskiej też go nie mają.

Zalety :
          - pociągiem bliżej do Warszawy niż z Kobyłki i biletu ciut tańsze.
          - darmobusy ( dwie linie ) jeżdżą głównie emeryci do M1 na zakupy ale mieszkańcy za przejazdy nie płacą.
          - jak skończą remont linii kolejowej to będziemy nowy dworzec i mieć DWA tunele pod torami, co bardzo usprawni komunikację w gminie.
          - glinki i masa terenów Zielonych - jest gdzie wyjść na spacer i na rower + dużo placów zabaw dla dzieciaków.
          - Burmistrz choć może nie wygląda jest nawet dość zaradny, ma pomysły i je realizuje ( choć nie ma zwyczaju głośno się wcześniej i później tym chwalić ).
          - sporo wydarzeń kulturalnych, różnych eventów sportowych itp.

Zapraszam.
          - moherów też u nas sporo ale ogólnie społeczeństwo jest światłe ( tylko jeden pisowiec w RM ).
          • mskobylka Re: Choć i Kobyłka ma swoje zalety 26.04.15, 10:53
            Glinki należą do Zielonki. Trasa do biegania ul. Jasinskieko ciągle zabłocona. PiSowców a raczej zwolenników jest więcej tylko starowali z listy RR. PSL znika, PO umarło. Ludzie zawistni, widzący czubek swojego nosa. Jak chcesz otworzyć biznes to nie w Kobyłce bo wtopisz pieniądze i nic z tego nie wyjdzie .
            W szkołach są dzieci lepsze i gorsze. do lekarza horrendalne kolejki. Zielonka chociaż mniejsza ma wszystko.
            • damyk1 Re: Choć i Kobyłka ma swoje zalety 26.04.15, 17:41
              Pan tak na powaznie? Czy jakaś faza naszła?

> Glinki należą do Zielonki. Trasa do biegania ul. Jasinskieko ciągle zabłocona.

A co za różnica? Leżą na granicy z Kobyłką, i tak samo są daleko, lub blisko jak dla miszkańcow Zielonki, w zależności gdzie mieszkają.

> PiSowców a raczej zwolenników jest więcej tylko starowali z listy RR. PSL zn
              > ika, PO umarło. Ludzie zawistni, widzący czubek swojego nosa. Jak chcesz otwo
              > rzyć biznes to nie w Kobyłce bo wtopisz pieniądze i nic z tego nie wyjdzie.

Co do ukrytych PISowców to wszędzie sa, natomiast oficjalnie w Kobyłce PIS jest groteską, natomiast szaleje takze WS ale jak na razie u wladzy nie są.
              A wiekszość zwolenników PISu jest w całym niestety powiecie.

> W szkołach są dzieci lepsze i gorsze. do lekarza horrendalne kolejki. Zielonka
              > chociaż mniejsza ma wszystko.

Prosze poczytac fora, porozmawiac z mieszkańcami. Wszędzie można zarzucić że dzieci są dzielone. A co Zielonka ma dodatkowo? Multimedice na granicy z Kobyłką, gdzie kazdy może nlezeć?

Pnie mskobylka, nrzek Pan n to miasto, jak tutaj jest źle. Skoro jest źle, nie wrto się przeprowadzić do raju, chociazby Ząbek? Czy pisze Pan tak o swoim miescie, bo ma w naturze narzekanie?
    • kunegundai Re: Czy warto zamieszkać w Kobyłce? 04.05.15, 11:18
      Kobyłka w porównaniu do innych ościennych miejscowości WWy jest o niebo tańsza jeżeli chodzi o nieruchomości i ich utrzymanie. Oszczędność w porównaniu do np zielonki to 400zł m-c. Utrzymanie mieszkanka 40m. w bloku w zielonce kosztowało nas 700zł czynsz i media teraz max 350zł segment w kobyłce. J-tka do centrum przy dobrych wiatrach 45 min. Jeżeli chodzi o mieszkańców to coraz więcej młodych się tu osiedla, więc będzie coraz lepiej.
    • e-moll Re: Czy warto zamieszkać w Kobyłce? 06.05.15, 16:07
      A ja bardzo polecam zamieszkanie w Kobyłce. Przeprowadziliśmy się z żoną ok. 2 lata temu, jesteśmy zachwyceni Kobyłką i bardzo dobrze nam się tu mieszka. Wcześniej mieszkaliśmy w Warszawie w bloku na 42 m2, teraz mamy znacznie większą powierzchnię, a opłaty płacimy podobne. znajdziesz tu naprawdę przepiękne miejsca, z zachwycającą przyrodą. Ludzie narzekają, bo drogi tu dość kiepsko wyglądają, ale to się zmienia. Pociągiem do Wileńskiej podróż trwa 20 min. - długo? Koledzy w pracy dojeżdżają z Kabat 1 godz., z Tarchomina 1,5 godz., a ja jestem w pracy w Centrum po 50-55 min. Mankamentem są przesiadki, ale to naprawdę nie boli tak bardzo.
      pozdrawiam
    • 4justyna.sz Re: Czy warto zamieszkać w Kobyłce? 01.12.15, 10:08
      Jeżeli jesteś zainteresowany domami, mieszkaniami, segmentami w Kobyłce i okolicy to zapraszam do obejrzenia ofert na stronę www.myhome.waw.pl. Poniżej przedstawiam ciekawą propozycję nieruchomości www.myhome.waw.pl/oferta/76/dom-sprzedaz-wolominski-kobylka
    • marek.k72 Re: Czy warto zamieszkać w Kobyłce? 10.12.15, 18:11
      odradzam zamieszkanie w segmencie, czworaku czy jakimś getcie. Warto też zwrócić uwagę na sąsiadów - czy nie mają na przykład na podwórzu składowiska płyt meblowych, opon, walizek, plastikowych krzeseł, walizek i jaki jest zapach dymu z ich komina...
      Ot, z życia wzięte.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka