Dodaj do ulubionych

Niemodna najnowsza historia z wyjątkami.

07.02.11, 10:51
Dla forumowiczów spod znaku Michnika, posługiwanie się historią XX w. jest "niemodne". Twierdzą, że należy wybaczać, zapomnieć, nie wypominać, przyjaźnić się itp. Gdy ktoś wspomni o 17 września, zaraz w ruch idą Dymitriady, jako rzekomy dowód że polityka polska się od rosyjskiej nie różni. Jednakże jest wyjątek. Wzajemne relacje Polaków i Żydów. Tutaj należy rozliczać, wypominać, generalizować. I broń Boże nie sięgać do trochę dawniejszej historii spektakularnej tolerancji Polaków wobec innych wierzeń, bo to "było zbyt dawno by mogło stanowić argument".

Swoją drogą ciekawe, czy ten post wyląduje na innym, mniej popularnym, forum czy od razy spotka go ośla lub "nieznany błąd".
Obserwuj wątek
    • mietowe_loczki Re: Niemodna najnowsza historia z wyjątkami. 07.02.11, 10:58
      Jak można poważnie traktować kogoś, kto swój wątek zaczyna od łgarstwa.

--
      Z powodów czysto higienicznych ignoruję nicki, które ze śmiertelną powagą używają haseł typu: "agentura wpływów", "układ", "salon", "michnikowszczyzna", "śpioch", "Wybiórcza", "żydokomuna", "sztuczna mgła", "polszewia", "merdia" (lista będzie uzupełniana), mają POważne POrblemy z rozróżnianiem wielkości liter i artykulacją głosek ("plemiel", "płemieł", "phremiehr") i celowo przekręcają czyjeś nazwiska.
            • mietowe_loczki Re: Niemodna najnowsza historia z wyjątkami. 07.02.11, 11:36
              Jak można dyskutować z postem, który zawiera ewidentne kłamstwo - nabazgrane w złej woli?

--
              Z powodów czysto higienicznych ignoruję nicki, które ze śmiertelną powagą używają haseł typu: "agentura wpływów", "układ", "salon", "michnikowszczyzna", "śpioch", "Wybiórcza", "żydokomuna", "sztuczna mgła", "polszewia", "merdia" (lista będzie uzupełniana), mają POważne POrblemy z rozróżnianiem wielkości liter i artykulacją głosek ("plemiel", "płemieł", "phremiehr") i celowo przekręcają czyjeś nazwiska.
                • mietowe_loczki Re: Niemodna najnowsza historia z wyjątkami. 07.02.11, 11:44
                  Że posłużę się twoimi argumentami - b/o, esbecki komuszku.

--
                    • mietowe_loczki Szybko się uczę 07.02.11, 11:54
                      Mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko temu, żeby stosować twoją retorykę w rozmowie. Intensywny kurs twojego sposobu prowadzenia rozmowy znalazłam tutaj:
                      forum.gazeta.pl/forum/w,28,121709129,121709129,Kto_odpowiada_za_przygotowanie_wizyty_w_Katyniu_.html
                      Zatem b/o.

--
                        • mietowe_loczki Uważaj. 07.02.11, 12:01
                          Bo za wycieczki osobiste infomuzg już wrzuca do kosza twoje posty. W końcu nie jest hipokrytą.

--
                          • indeed4 To nie ja! 07.02.11, 12:07
                            Ja jestem grzeczny. Sama napisałaś, że szybko się uczysz, ja tylko pozwoliłem sobie ad vocem tylko wyrazić swoje skromne stanowisko :-)
                • sclavus Re: Niemodna najnowsza historia z wyjątkami. 07.02.11, 13:29
                  ... a czytałeś pierwszy post???
                  A jeśli - to zgadzasz się z założeniem, jakie wysunął ten michas z pkp???
                  Ja uważam to za bzdurę - mało! Wygląda, że michas z pkp, chce potwierdzić ważność rusofobii i germanofobii partii, która zwie się Prawo i Sprawiedliwość...
                  I jakże tu się merytorycznie odnieść do czegoś, co absolutnie merytorycznym nie jest???
                  Gdybyż to jeszcze, ów michas z pkp, zaczął swojego posta od słów wydaje mi się, że...
                  --
                  W imię ojca PiS, i PiS, i ducha PiS: Bronek, nie darujemy ci krzyża - amen!
        • mietowe_loczki Re: Niemodna najnowsza historia z wyjątkami. 07.02.11, 11:35
          michas_z_pkp napisał:

> Ależ ja wcale nie proszę byś właśnie ty mnie traktowała poważnie. Twoje persona
          > lne ataki pokazują, że twój fanatyzm raczej nie pozwoli na przekonanie cię argu
          > mentami, więc dyskusja jest bezcelowa.

Mój post zawiera bardzo merytoryczną uwagę. Że ty nie chcesz jej zobaczyć - nie mój problem.

--
            • mietowe_loczki Re: Niemodna najnowsza historia z wyjątkami. 07.02.11, 11:43
              Dla forumowiczów spod znaku Michnika, posługiwanie się historią XX w. jest "niemodne". Twierdzą, że należy wybaczać, zapomnieć, nie wypominać, przyjaźnić się itp. Gdy ktoś wspomni o 17 września, zaraz w ruch idą Dymitriady, jako rzekomy dowód że polityka polska się od rosyjskiej nie różni.

TO jest kłamstwo. Jeśli twierdzisz, że tak nie jest, udowodnij to. To ty postawiłeś tezę, ja uważam, że jest kłamliwa.

ale dla normalnych l
              > udzi to był zwyczajny personalny atak.

Na szczęście wy, zwolennicy PiS, nie macie monopolu na normalność. I żadne zaklinanie rzeczywistości, robienie z siebie ofiary tego nie zmieni.

--
                • mietowe_loczki Re: To jest prawda. 07.02.11, 11:52
                  To nie jest prawda, a na dodatek infomuzg opieprzy cię za chwilę za wątpliwej jakości wycieczki osobiste wobec mojej skromnej osoby. On czegoś takiego nienawidzi, więc strzeż się.

--
                    • mietowe_loczki Re: Podaj argumenty. 07.02.11, 12:01
                      Nie. Najpierw infomuzg powinien udowodnić, że to, co napisał, jest prawdą.

--
                      • indeed4 Re: Podaj argumenty. 07.02.11, 12:11
                        O matkooo ! Znów mam nie iść po zakupy tylko siedzieć i pół dnia pisać o rzeczach oczywistych. Boże, zlituj się i zdejmnij ze mnię wreszcie ten peppermintowy krzyż :-)
                        • mietowe_loczki Re: Podaj argumenty. 07.02.11, 12:22
                          Po co pół dnia. Wystarczy raz. I skończ z tymi dennymi wycieczkami ad personam, bo infomuzg, wcale nie hipokryta, wkurzy się już nie na żarty.

--
                          • indeed4 Re: Podaj argumenty. 07.02.11, 12:28
                            Michnik jest niekonsekwentny - i tak samo jest niekonsekwentna część związanego z nim srodowiska. Przeanalizuj opinie GW w temacie np. lustracji i w kwestii stosunków polsko - żydowskich ; zupełne przeciwieństwo wyważonego, mądrego stanowiska takiego np. Szewacha Weissa. Idę na obiadek, popiszę jeszcze potem :-)
                    • sclavus Re: Podaj argumenty. 07.02.11, 13:34
                      Dziwne wymaganie!!
                      To michas z pkp postawił tezę... bez najmniejszego uzasadnienia!
                      A ty chcesz, żeby ktoś udowafniał jej kłamliwość - to tezy się broni, jeśli nie wiedziałeś....
                      --
                      "to jest człowiek, który widzi nie tylko to, co chce widzieć, ale i jak chce to widzieć... Na domiar złego, jest nikczemnej postury choć mitomanem&megalomanem wielkim" :)
              • michas_z_pkp Re: Niemodna najnowsza historia z wyjątkami. 07.02.11, 11:57
                Oczywiście, ze nie mamy, bo na szczęście nikt go niema. Choć niektórzy go sobie uzurpują. Proszę, posłuchaj i przeczytaj jak różni się podejście Michnika chociażby do książek Grossa i Zyzaka. Nie liczę na to, że przyjmiesz moją argumentacje, ale mam nadzieję, że choć dostrzeżesz, że są tu stosowane podwójne standardy.
                • mietowe_loczki Re: Niemodna najnowsza historia z wyjątkami. 07.02.11, 12:03
                  No proszę, więc piszesz o samym Michniku, a nie o "forumowiczach spod znaku Michnika". Założę się, że będziesz szedł w zaparte, że w zasadzie to żadna różnica.

--
                  • michas_z_pkp Re: Niemodna najnowsza historia z wyjątkami. 07.02.11, 12:09
                    Nie pójdę. Musiałem zastosować taki zabieg, bo to jest łatwiejsze. Gdybym zaczął wskazywać konkretne formowe wypowiedzi, niechybnie zażądałabyś statystycznych danych, a tych siłą rzeczy nikt z nas nie może przedstawić. Dlatego posłużyłem się wypowiedziami Michnika, które niewątpliwie są źródłem poglądów jego formowych zwolenników.
                    • mietowe_loczki Re: Niemodna najnowsza historia z wyjątkami. 07.02.11, 12:13
                      Z twoją wypowiedzią jest jeden problem. Musiałbyś podać definicję "forumowego zwolennika Michnika" i podać przykłady takich zwolenników oraz ich wypowiedzi, które dobitnie udowodniłyby, że są one kopią poglądów AM. Musiałbyś też udowodnić, że wybór nie jest podyktowany twoimi uprzedzeniami, tylko czymś, co można by nazwać twardym i obiektywnym faktem (życzę powodzenia).

--
                        • mietowe_loczki Re: Niemodna najnowsza historia z wyjątkami. 07.02.11, 13:20
                          A, czyli przyznajesz otwarcie, że twoje wywody oparte są na subiektywnej niechęci do AM. Zawsze coś.

A dotknięci na pewno poczują się ci, którzy s
                          > ię albo z nazwą albo z tezą utożsamiają. :)

Ale z czym? Kto?

--
                          • michas_z_pkp Re: Niemodna najnowsza historia z wyjątkami. 07.02.11, 14:22
                            Żywię subiektywną niechęć do poglądów i politycznych działań AM. Do niego personalnie, nie mam powodu. Jednakże to co piszę, to jedynie ambiwalentna obserwacja podwójnych standardów w traktowaniu historii najnowszej. A dotknęło to ciebie, co pokazałaś gwałtownym personalnym atakiem na mnie.
    • indeed4 Tak - to klasyczne podwójne standardy :-) 07.02.11, 11:23
      Zapomnieć, nie rozliczać się z komunistyczną przeszłością, zamknąć IPN, spalić archiwa - a jednocześnie z obsesyjną manią grzebać się w przeszłości dotyczącej stosunków polsko - żydowskich i tworzyć karkołomne, zmanipulowane tezy na podstawie jednego, pożółkłego zdjęcia.

Brawo michaś - trafna analiza obnażająca hipokryzję rednacza GW i części tego srodowiska :-)
      • gandalph Re: Tak - to klasyczne podwójne standardy :-) 07.02.11, 23:47
        indeed4 napisał:

> Zapomnieć,
        Nie zapomnieć, lecz zostawić to historykom, nie gawiedzi!

>nie rozliczać się z komunistyczną przeszłością,

Co chcesz rozliczać? Zużycie papieru i atramentu w UB, SB, PZPR, ...?
        > zamknąć IPN,
        Popieram! I bez IPN mamy za dużo zbędnych instytucji!

> spalić
        > archiwa
        Broń Boże! Niszczenie archiwów to zbrodnia! Nie chodzi o niszczenie archiwów, lecz o przekazanie tej całej makulatury z IPN do archiwów państwowych, gdzie każdy będzie miał dostęp i będzie mógł zrobić, co chce - na własną odpowiedzialność.

> - a jednocześnie z obsesyjną manią grzebać się w przeszłości dotyczącej
        > stosunków polsko - żydowskich
        Uważasz, że w tym kontekście nie ma już czego wyjaśniać? To się mylisz!

>i tworzyć karkołomne, zmanipulowane tezy na pods
        > tawie jednego, pożółkłego zdjęcia.
        >
        O jakich "karkołomnych, zmanipulowanych tezach" mowa? Teza może być albo prawdziwa, albo fałszywa, od tego jest weryfikacja. Ale "zmanipulowana"? Pierwszy słyszę!

> Brawo michaś - trafna analiza obnażająca hipokryzję rednacza GW i części tego
        > srodowiska :-)

Puknij się w łeb, to jest to, co masz pod czapką.
        --
        "Ekspert" od spraw gospodarczych to jak erotoman-teoretyk.
        • michas_z_pkp Re: Tak - to klasyczne podwójne standardy :-) 08.02.11, 10:35
          > Nie zapomnieć, lecz zostawić to historykom, nie gawiedzi!

W takim razie powiedz Michnikowi aby zamknął buzię na temat polskich zbrodni na Żydach. Wszak nie jest historykiem.

> Co chcesz rozliczać? Zużycie papieru i atramentu w UB, SB, PZPR, ...?

No to nieźle cię Michnik przerobił skoro uważasz, że to największe zbrodnie komunizmu.

> Popieram! I bez IPN mamy za dużo zbędnych instytucji!

Owszem, między innymi Trybunał Konstytucyjny.

> Uważasz, że w tym kontekście nie ma już czego wyjaśniać? To się mylisz!

Owszem, równie wiele jak w kontekście przewin komunistów na Polakach. Z tą wszakże drobną różnicą, że owych komunistów nadal mamy u władzy, choćby sądowniczej.

Wyraźnie widać po tym co piszesz, że panicznie się boisz rozliczenia przewin komunizmu, za to do rozliczania Polaków z przewin wobec Żydów jesteś chętny. Ja zaś uważam, że jeśli mamy wywlekać szkielety z szafy, to wszystkie albo wcale.
          • gandalph Re: Tak - to klasyczne podwójne standardy :-) 08.02.11, 13:50
            michas_z_pkp napisał:

> > Nie zapomnieć, lecz zostawić to historykom, nie gawiedzi!
            >
            > W takim razie powiedz Michnikowi aby zamknął buzię na temat polskich zbrodni na
            > Żydach. Wszak nie jest historykiem.

1. Historycy nie mają monopolu na zajmowanie się historią. Wolno również Michnikowi.
            2. Jeśli piszę, żeby "zostawić sprawę historykom, nie gawiedzi", to chodzi o to, żeby rzetelnie sprawę zbadać nie robiąc hucpy.

>
            > > Co chcesz rozliczać? Zużycie papieru i atramentu w UB, SB, PZPR, ...?
            >
            > No to nieźle cię Michnik przerobił skoro uważasz, że to największe zbrodnie kom
            > unizmu.
            1. Michnik (ani nikt inny) mnie nie przerobił, sam potrafię myśleć.
            2. Gdybym ci powiedział, co było największą zbrodnią komunizmu, to w ogóle nie zrozumiałbyś, o co chodzi.

>
            > > Popieram! I bez IPN mamy za dużo zbędnych instytucji!
            >
            > Owszem, między innymi Trybunał Konstytucyjny.

O nie!!! Trybunał Konstytucyjny wadzi tylko tym osobnikom, którzy nie potrafią niczego zrobić PORZĄDNIE, w tym napisać porządnych aktów prawnych, a nie gniotów.

>
            > > Uważasz, że w tym kontekście nie ma już czego wyjaśniać? To się mylisz!
            >
            > Owszem, równie wiele jak w kontekście przewin komunistów na Polakach. Z tą wsza
            > kże drobną różnicą, że owych komunistów nadal mamy u władzy, choćby sądowniczej
            > .
            >
            A co ma piernik do wiatraka? Wyjaśniać należy i to, i to. Zbrodnia jest zbrodnią, nie wolno uzasadniać/usprawiedliwiać zbrodni popełnionych na Żydach zbrodniami popełnionymi przez aparat przemocy PRL/ZSRR itd. na Polakach.
            Komuniści u władzy? Wolne żarty!
            >
            > Wyraźnie widać po tym co piszesz, że panicznie się boisz rozliczenia przewin ko
            > munizmu, za to do rozliczania Polaków z przewin wobec Żydów jesteś chętny. Ja z
            > aś uważam, że jeśli mamy wywlekać szkielety z szafy, to wszystkie albo wcale.

Pieprzysz jak nakręcony! Albo zacznij się leczyć, wtedy przestaniesz dostrzegać zwidy, których nie ma, albo idź się dokształcić w czytaniu ze zrozumieniem, albo jedno i drugie.
            Powiem krótko: dobrze jest mieć takiego przygłupa po drugiej stronie barykady. Sęk tylko w tym, że ja na żadne barykady nie wychodzę, bo mam ważniejsze rzeczy do roboty. Tym niemniej powiem tyle: jeżeli zwolennicy (obłędnej skądinąd) tezy o "rozliczeniach" mają takich orędowników, jak Ty, to mają z góry "przechlapane".
            --
            "Ekspert" od spraw gospodarczych to jak erotoman-teoretyk.
            • michas_z_pkp Re: Tak - to klasyczne podwójne standardy :-) 09.02.11, 10:05
              > 2. Jeśli piszę, żeby "zostawić sprawę historykom, nie gawiedzi", to chodzi o to
              > , żeby rzetelnie sprawę zbadać nie robiąc hucpy.

Tak, a jak sądzę według ciebie IPN "robi hucpę", a hucpy nie robiliby tylko ci, którzy mówiliby ci w kolor.

> 2. Gdybym ci powiedział, co było największą zbrodnią komunizmu, to w ogóle nie
              > zrozumiałbyś, o co chodzi.

Jasne. Klasyczna zagrywka kogoś, kto nie ma pojęcia o czym mówi, ale gdyby tylko wiedział...

> O nie!!! Trybunał Konstytucyjny wadzi tylko tym osobnikom, którzy nie potrafią
              > niczego zrobić PORZĄDNIE, w tym napisać porządnych aktów prawnych, a nie gniotó
              > w.

Oczywiście, bo tam przecież nie siedzą ludzie mający własne interesy i układy tylko übermensche , więc można się na nich zdać w ciemno. Rzeczywistość pokazuje jednak, że zgodna jest owa szacowna instytucja tylko przy uchylaniu ustaw, które mogłyby nieco uspołecznić środowisko prawnicze. W innych wypadkach mamy bałagan jak w sejmie, ale gorszy bo branżowy.

> A co ma piernik do wiatraka?

Wszystko. Jeśli wywlekamy z szafy szkielety, wywleczmy wszystkie.

A wyzwiska, które wobec mnie uskuteczniasz pokazują tylko jak mało masz do powiedzenia. To klasyczna postawa fanatyka. A tak na marginesie, nie ma żadnej barykady. Jest tylko Polska. Kraj takich jak ty i takich jak ja. Obojętnie czy się nam to obu podoba, czy nie.
    • humbak Re: Niemodna najnowsza historia z wyjątkami. 07.02.11, 12:01
      A propos generalizowania:
      "> Dla forumowiczów spod znaku Michnika,"

A co to za osobliwa grupa? Jakaś zdeklarowana organizacja forumowiczów? Z listą, prezesem i składkami?
      Pierwsze słyszę u uzasadnianiu ataku 17 września Dymitriadami. Nie tylko o tym zresztą.
      --
      [img]http://images48.fotosik.pl/288/d79d3819517d4875.jpg[/img]
        • humbak Re: Niemodna najnowsza historia z wyjątkami. 07.02.11, 12:19
          Raczej za UPRowca;)
          Niestety obawiam się że uprościłeś temat. Ponadto dodam, że generalnie rocjonalne jest rozliczanie najpierw "własnych" przewinień zanim się weźmie za cudze. Jakoś mniej mnie drażnią ludzie którzy twierdzą że Polacy mordowali Żydów, a wyrodne wyjątki zajmowały się odwrotną działalnością niż Ci którzy przedstawiają rzeczywistość odwrotnie, choć ani jedni ani drudzy nie mają racji.
          --
          [img]http://images48.fotosik.pl/288/d79d3819517d4875.jpg[/img]
      • mietowe_loczki Re: Niemodna najnowsza historia z wyjątkami. 07.02.11, 12:19
        Ja np. dowiaduję się, że "historia XX w. jest niemodna". Cóż.

--
    • obraza.uczuc.religijnych Re: Niemodna najnowsza historia z wyjątkami. 07.02.11, 12:40
      Mnie też zawsze zastanawiało stanowisko prawdziwych patriotów, którzy zachwalali książkę Zyzaka a krytykowali np. "Dramat w trzech aktach". Przecież oba tematy dotyczą najnowszej historii, tylko że jak rozumiem jeden z nich jest niewygodny dla patriotów.
      --
      Karol Karski:
      "(Pietruczuk) wbrew woli przetrzymywał Prezydenta w samolocie wojskowym i pozbawiając wolności przetransportował do miejsca, gdzie Prezydent nie chciał się znaleźć".
      Na lotnisku zapasowym prezydent też nie miał woli się znaleźć. Jego wolą było znalezienie się w Smoleńsku.
    • dr.krisk Poczciwy Michasiu... 07.02.11, 14:04
      michas_z_pkp napisał:

> Dla forumowiczów spod znaku Michnika, posługiwanie się historią XX w. jest "nie
      > modne". Twierdzą, że należy wybaczać, zapomnieć, nie wypominać, przyjaźnić się
      > itp.
      Jesteś tak bystry jak PKP.
      A tak przy okazji - wtedy złożyłeś te kwiatki pod ambasadą Rosji, czy nie?
      • michas_z_pkp Re: Może byś tak napisał, o co konkretnie Ci chod 08.02.11, 10:13
        Nie chodzi mi o żadną konkretną zbrodnię, ale o samą postawę hipokryty. Nie zgadzam się na podejście Michnika i jemu podobnych, którzy z jednej strony chcieliby oddzielić komunizm grubą kreską, zlikwidować IPN i niczego nie rozliczać, a z drugiej przewiny Polaków wobec Żydów chcą rozliczyć i przerobić na dziesiątą stronę. Jeśli mamy wywlekać z szafy szkielety, wywleczmy wszystkie.
    • Gość: eres2 Re: Niemodna najnowsza historia z wyjątkami. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.02.11, 22:41
      Michaś: I broń Boże nie sięgać do trochę dawniejszej historii spektakularnej tolerancji Polaków wobec innych wierzeń, bo to "było zbyt dawno by mogło stanowić argument".

eres: Zamiast czerpać wiedzę o historii z mediów toruńskiej sekty i wygłaszać nonsensy, zainteresowałbyś się historiografią. Dowiedziałbyś się na przykład o wyczynach błękitnego gen. Hallera i jego błękitnych żołnierzyków, o okrutnych pogromach na wyznawców judaizmu, o osławionych akcjach pacyfikacyjnych dokonywanych przez jego wojska, czy też o tak zwanej polonizacji i brutalnego „nawracania” na rzymski katolicyzm Ukraińców Chełmszczyzny (1936 – 1938 r.). Historyk Tadeusz Andrzej Olszański pisze („Historia Ukrainy XX w.)”: „Był to akt zbrodniczej wręcz głupoty, nawet z punktu widzenia polskiej racji stanu. Oto w przededniu wojny, z którą władze te miały obowiązek się liczyć, rozpoczęto przymusowe nawracanie na katolicyzm prawosławnych mieszkańców Chełmszczyzny, uważając ich za zruszczonych Polaków. W toku tej akcji wojsko niszczyło cerkwie i kaplice prawosławne i wysiedlało duchownych prawosławnych. [...] Do końca 1938 roku, kiedy to akcję wstrzymano, zniszczono w ten sposób 91 cerkwi, w tym 20 zbudowanych po I. wojnie światowej z zezwoleniem władz, 10 kaplic i 26 domów modlitwy. 4 cerkwie i 4 kaplice odebrano prawosławnym [...]. Akcja ta, prowadzona na terenach, gdzie dotychczas nie było większych napięć w stosunkach narodowościowych, a w toku której wojsko niejednokrotnie łamało siłą opór parafian, co pociągało za sobą ofiary śmiertelne, przysporzyła Polsce i Polakom nowych rzesz nieprzejednanych wrogów, a dla ludności Chełmszczyzny i Wołynia stała się podstawowym doświadczeniem, kształtującym w następnym okresie ich stosunek do Polaków”.
      (Podkreślenia - eres)
      • michas_z_pkp Re: Niemodna najnowsza historia z wyjątkami. 08.02.11, 10:11
        Eres, dlaczego ty uważasz, że ja neguję polskie przewiny? Niczego takiego nie robię i faktom nie zamierzam zaprzeczać. Nie zgadzam się jednak na hipokryzję tych, którzy niemal w jednym zdaniu gardłują o wybaczeniu przewin z czasów komuny i likwidacji IPN by po przecinku dodać jak bardzo konieczne jest rozliczenie naszych (domniemanych masowych) zbrodni na Żydach czy też innych innowiercach. Jeśli już wywlekamy z szafy szkielety to wszystkie albo faktycznie nie wywlekajmy ich wcale. Jakie widzisz uzasadnienie by nie badać przewin komunistów na Polakach, a badać przewiny Polaków na Żydach?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka