Dodaj do ulubionych

Niemcy najwiekszymi przyjaciolmi Polakow

29.08.12, 19:30
Wprawdzie Davies napisal , ze byli nimi przez ostatnie 1000 lat, ale ja uwazam, ze zapomnial dopisac, ze Polacy przez ostatnie 1000 lat byli i sa do dzis najwiekszymi benficjentami Niemiec.
--
pyrsk
Ballest
"Dobra retoryka jest tarcza niewiedzy"
Gleiwitz
Edytor zaawansowany
  • andrzej.sawa 29.08.12, 22:55
    O czym piszesz?
  • ballest 29.08.12, 23:06
    o tym, co "obcy" historycy , zreszta bardzo przyjazni Polsce skreslaja, tylko Polacy tego zauwazyc nie potrafia:

schlesien.nwgw.de/board/download.php?id=4389

--
    pyrsk
    Ballest
    Gleiwitz
  • erka-4 30.08.12, 07:55
    ballest napisał:

> o tym, co "obcy" historycy , zreszta bardzo przyjazni Polsce skreslaja, tylko
    > Polacy tego zauwazyc nie potrafia:

...hmm,nie winienem tak mówić,ale tobie to pewnie coś na muzg padło.
    Przepraszam z góry,jednakże taka jest niezaprzeczalna prawda.
  • ballest 30.08.12, 12:11
    mnie, albo Normanowi Daviesowi ?

Kto czytac potrafi ma zawsze przewage, a jak widzimy, niektorzy nawet 1 szara komoreczka nie dysponuja !

--
    pyrsk
    Ballest
    Gleiwitz
  • ballest 30.08.12, 12:15
    Jesli na przyklad o finsowanie polskich autostrad chodzi, to Niemcy placa na polskie autostrady ponad 20 nrazy wiecej jak sama Polska!
    --
    pyrsk
    Ballest
    Gleiwitz
  • erka-4 31.08.12, 06:29
    Dla mnie one nie potrzebne,wystarczy mi scieżka rowerowa.
    A Niemcy skoro pragną urządzać mercedesowe wycieczki po Europie to nie mają wyjścia jesli pragną mieć standard wysoki.
    A pozatem jacy Niemcy skoro fnanse idą z Unii Europejskiej a tam także jest masa innych pieniędzy,a Niemcom jeśli coś nie pasuje w tej kwestii to mają wolny wybór,mogą wystąpić z tej Unii,która ich tak niemiłosiernie wykorzystuje i gnębi.
  • ballest 31.08.12, 09:46
    Ja tez nie napisalem, ze Niemcy placa 99 razy wiecej jak Polska bo to robi wlasnie UE:

schlesien.nwgw.de/foto/displayimage.php?album=1012&pos=4

--
    pyrsk
    Ballest
    Gleiwitz
  • jeepwdyzlu 31.08.12, 10:41
    sympatycznym i Polakom życzliwym
    zdałem sobie sprawę, że wbrew pozorom JESTEŚMY DO NIEMCÓW BARDZO PODOBNI.
    W sensie cywilizacyjnym, mentalnym (tak tak), kulinarnym... jakim chcecie
    1000 lat sąsiedztwa i nie ukrywajmy to - pewien PODZIW dla niemieckich zalet - spowodowały, że z punktu widzenia Rosjan my i Czesi jesteśmy zniemczeni. W sensie pozytywnym - mamy wg Rosjan podobny stosunek do pracy, otoczenia, obowiązków. Nawet nasza życzliwość zmienia się w niemiecką czyli dość pozorną...
    Ciągle pozycjonujemy się do Niemiec w pewnej opozycji - zwłaszcza mentalnej - ale czy słusznie???
    jeep
    --
    YCDSOYA
  • ballest 31.08.12, 11:50
    poprzez sredniowieczna kolonizacje w polskich zylach plynie tez duzo niemieckiej krwi.
    --
    pyrsk
    Ballest
    Gleiwitz
  • erka-4 31.08.12, 14:11
    To pewnie dlatego na starośc tak mi doskwierają te moje polskie żylaki,chyba nie ma po co iść do lekarza,no chyba,że mi krew przetoczy bo jakieś tabletki nic raczej nie pomogą, zwłaszcza,że też są niemieckie.
    A może ten lekarz celowo mi takie przypisuje ze względu na moją krew poniemiecką ?
  • jeepwdyzlu 31.08.12, 17:05
    i zamilcz
    bo twoje posty ani mądre, ani dowcipne
    jeep
    --
    YCDSOYA
  • erka-4 01.09.12, 07:16
    jeepwdyzlu napisał:

> i zamilcz
    > bo twoje posty ani mądre, ani dowcipne
    > jeep

Nawet nasza życzliwość zmienia się w niemiecką czyli dość pozorną... - tak twierdzisz,no to ja muszę się pozbyć części tej krwi niemieckiej,o której wspomniał pan ballest,aby życzliwośc moja pozostała taką jak do chwili obecnej,nie chcę aby była pozorna,ma być uczciwa i jasna.
    Czy to może być dowcipne ?,ale głupie nie jest napewno !
  • przyjacielameryki 02.09.12, 13:15
    jeepwdyzlu napisał:

> sympatycznym i Polakom życzliwym
    > zdałem sobie sprawę, że wbrew pozorom JESTEŚMY DO NIEMCÓW BARDZO PODOBNI.
    > W sensie cywilizacyjnym, mentalnym (tak tak), kulinarnym... jakim chcecie
    > 1000 lat sąsiedztwa i nie ukrywajmy to - pewien PODZIW dla niemieckich zalet -
    > spowodowały, że z punktu widzenia Rosjan my i Czesi jesteśmy zniemczeni. W sens
    > ie pozytywnym - mamy wg Rosjan podobny stosunek do pracy, otoczenia, obowiązków
    > . Nawet nasza życzliwość zmienia się w niemiecką czyli dość pozorną...
    > Ciągle pozycjonujemy się do Niemiec w pewnej opozycji - zwłaszcza mentalnej - a
    > le czy słusznie???
    > jeep

Całkowicie potwierdzam tę opinię a to w oparciu o własne doświadczenia stosunków polsko-niemieckich, opinie wielu przyjaciół i znajomych mieszkających w Niemczech i rodowitych Niemców i Niemców polskiego pochodzenia(emigracja lat 80-tych).
    To my uczyliśmy się od Niemców dosłownie wszystkiego a w zasadzie 90% tzw. polskiej kuchni(np.kotlet schabowy, ziemniaki, kapusta, kiszki, kiełbasy, salcesony, szynki, brizole, sznycle, itd., itd. to kuchnia niemiecka, która na dobre zadomowiła się u nas w czasach saskich). To tylko przykład ale taki jasny dla każdego.
    Obecnie straszenie nas Europą germańską to jakieś totalne nieporozumienie. Europa jest germańska już od czasów rozbicia Cesarstwa Rzymskiego właśnie przez Germanów. Europa germańska to szansa dla Europejczyków(dokładność, solidność, prawo, pracowitość, uczciwość, czystość - mogą tylko pomóc a nie przeszkodzić w czymkolwiek!!! A my Polacy powinniśmy wspierać tworzenie takiej a nie grecko-hiszpańsko-francusko-włoskiej Europy.
  • erka-4 03.09.12, 14:30
    przyjacielameryki napisał:

To my uczyliśmy się od Niemców dosłownie wszystkiego a w zasadzie 90% tzw. polskiej kuchni(np.kotlet schabowy, ziemniaki, kapusta, kiszki, kiełbasy, salcesony, szynki, brizole, sznycle, itd., itd. to kuchnia niemiecka, która na dobre zadomowiła się u nas w czasach saskich). To tylko przykład ale taki jasny dla każdego.

...wszak to normalne bo jak niby ten biedny Polak miał wymyśleć patent na szynkę lub jakąś kaszankę jak on na oczy świnki chudej nie widział,a co dopiero mówić o tłustej,korzonki i inne jagody leśne jedli,przynajmniej zdrowi byli, a nie to co dzisiaj,że służba zdrowia nie może sobie poradzić z chorobami Polaków,więc stwierdzam autorytatywnie,że z tą kuchnią niemiecką w polskim jadłospisie wyszło jedynie wielkie nieszczęście dla nas Polaków,nie mogli nas bombowo załatwić to załatwią nas swą kuchnią wyśmienitą niemiecką.
  • przyjacielameryki 03.09.12, 18:02
    erka-4 napisał:

>
    > ...wszak to normalne bo jak niby ten biedny Polak miał wymyśleć patent na szynk
    > ę lub jakąś kaszankę jak on na oczy świnki chudej nie widział,a co dopiero mówi
    > ć o tłustej,korzonki i inne jagody leśne jedli,przynajmniej zdrowi byli, a nie
    > to co dzisiaj,że służba zdrowia nie może sobie poradzić z chorobami Polaków,wię
    > c stwierdzam autorytatywnie,że z tą kuchnią niemiecką w polskim jadłospisie wys
    > zło jedynie wielkie nieszczęście dla nas Polaków,nie mogli nas bombowo załatwić
    > to załatwią nas swą kuchnią wyśmienitą niemiecką.

No tak, wobec tego miejmy nadzieję, że załatwią nas również nowoczesnymi technologiami, dobrym prawem czy rozsądną polityką fiskalną i społeczną.

Ps. Chciałbym przypomnieć przy okazji, że to Niemcy Bismarcka stworzyli powszechny system ubezpieczeń społecznych(min. nasz ZUS działa w oparciu o pomysł Bismarcka) dla każdego obywatela a nie tylko np. dla tych "dobrze urodzonych", a także 3-topniowy system edukacji(szkoły podstawowe, średnie i wyższe) również dla wszystkich a nie tylko tych wybranych. Powstały również sierocińce, przytułki, domy starców i pierwsze żłobki. Mieszkańcy zaboru pruskiego, o ile byli lojalnymi obywatelami i uczyli się niemieckiego mogli w pełni korzystać z tych wszystkich dobrodziejstw i większość korzystała. Dzisiaj region wielkopolski to region najlepiej rozwinięty, o wysokiej kulturze pracy i życia.
  • erka-4 04.09.12, 07:46
    A co mi tam,ja jestem głodnym i niepiśmiennym przyjacielem Polski.
  • rico-chorzow 04.09.12, 09:36
    nie należał do najwspanialszych osób,jednak stworzył,prosto powiem - socjalność -,dzisiaj mamy renty,emerentury i w Polsce,Polacy mają je,on był Niemcem.
    --
    www.youtube.com/watch?v=5-GGTA4XlTI

bi.gazeta.pl/im/2/4739/m4739272.gif
  • aardwolf_ge 05.09.12, 16:13
    co powiecie o epidemii E. Coli z zeszłego roku, która zabiła 50 osób, doprowadziła do hospitalizacji i potencjalnego winiszczenia organów wewnętrznych u prawie 1000 osób i spokojnie sobie działała aż się naturalnie wypaliła?
  • rico-chorzow 04.09.12, 09:22
    nie macie innej opcji,jesteście Rosjanami albo Zachodem,wybór należy do Was Olacy.
    --

• gate.of.delirium 04.09.12, 09:58
    rico-chorzow napisał:

> nie macie innej opcji,jesteście Rosjanami albo Zachodem,wybór należy do Was Ola
    > cy.

Dla ciebie opcji też jest niewiele - Tworki albo Kocborowo - wybór należy do lekarza prowadzącego...
  • rico-chorzow 04.09.12, 10:25
    gate.of.delirium napisał:

> rico-chorzow napisał:
    >
    > > nie macie innej opcji,jesteście Rosjanami albo Zachodem,wybór należy do W
    > as Ola
    > > cy.
    >
    > Dla ciebie opcji też jest niewiele - Tworki albo Kocborowo - wybór należy do le
    > karza prowadzącego...

możesz mnie po dupie polizać,a własne gó... polskie zjeść.
    --

• gate.of.delirium 04.09.12, 10:45
    rico-chorzow napisał:

> możesz mnie po dupie polizać,a własne gó... polskie zjeść.

Koprofagia to Twoje ulubione zajęcie ? Naprawdę współczuję, ale wszystko można wyleczyć, no prawie wszystko...
    Na pewno tam gdzie mieszkasz są jakieś grupy wsparcia dla upośledzonych umysłowo. Przełam się, weź lekarstwa, poproś opiekuna o kontakt z punktem konsultacyjnym... jeszcze nic straconego Rico...
  • przyjacielameryki 04.09.12, 13:00
    rico-chorzow napisał:

> możesz mnie po dupie polizać,a własne gó... polskie zjeść.

Czy Ty rico, musisz zawsze każdy temat i każdą dyskusję rozwalić, zepsuć, okaleczyć???
  • zomozadwa 08.09.12, 12:22
    ta esesmańska qrwa
    nie tylko to potrafi... ;-)
  • jeepwdyzlu 04.09.12, 15:12
    w Niemczech - najlepiej się integrują..
    Nie ma polskich dzielnic, nie ma konfliktu cywilizacyjnego, nie ma zderzenia religii
    Powoli też - nie ma z naszej strony kompleksów.
    Od lat - jeżdżąc duzo po Niemczech na polskich rejestracjach - nie miałem żadnej nieprzyjemnej przygody czy to z Policją, czy lokalnymi żulami w małych mieścinach (często w dawnej DDR)
    Bez obawy krzywego spojrzenia można w kawiarni rozmawiać po polsku, pies z kulawą nogą nie zwróci na Was uwagi..
    I ten brak granic - naprawdę - my Polacy - zrobiliśmy duży skok od 89
    W dużej mierze - dzięki pomocy Niemiec. I za ich pieniądze - to też pamiętajmy...
    jeep

--
    YCDSOYA
  • erka-4 04.09.12, 17:07
    jeepwdyzlu napisał:

W dużej mierze - dzięki pomocy Niemiec. I za ich pieniądze - to też pamiętajmy...

...jak ci wiadomo,nic się nie dostaje za darmo,ciekawe co powiedzą twoje dzieci jak im przyjdzie ICH pieniądze spłacić ?
    No chyba,że się wszystkie te dzieci "zintegrują",no to co na to powiedzą Polaków przodkowie ?
    Ślepy by zauważył,o co chodzi z tymi ICH pieniędzmi,Grecja dobitnym przykładem a my jesteśmy w drodze do "Grecji".
    Dawno byli niewolnicy,a dziś kredytobiorcy,jest pewna różnica bo tamto to przymus a to nowe wolny,nieprzymuszony wybór i możesz wybierać mieszkanie pod mostem albo niewola.

ps.
    Jednakże zbyt bym się nie cieszył na miejscu tych co się ewentualnie zintegrują,bo kredytu chyba nie anulują za jakąś kenkartę ?.
  • przyjacielameryki 04.09.12, 18:46
    erka-4 napisał:

> jeepwdyzlu napisał:
    >
    > W dużej mierze - dzięki pomocy Niemiec. I za ich pieniądze - to też pamiętajmy.
    > ..

>
    > ...jak ci wiadomo,nic się nie dostaje za darmo,ciekawe co powiedzą twoje
    > dzieci jak im przyjdzie ICH pieniądze spłacić ?
    > No chyba,że się wszystkie te dzieci "zintegrują",no to co na to powiedzą
    > Polaków przodkowie ?
    > Ślepy by zauważył,o co chodzi z tymi ICH pieniędzmi,Grecja dobitnym przykładem
    > a my jesteśmy w drodze do "Grecji".
    > Dawno byli niewolnicy,a dziś kredytobiorcy,jest pewna różnica bo tamto to przym
    > us a to nowe wolny,nieprzymuszony wybór i możesz wybierać mieszkanie pod mostem
    > albo niewola.
    >
    > ps.
    > Jednakże zbyt bym się nie cieszył na miejscu tych co się ewentualnie zintegr
    > ują
    ,bo kredytu chyba nie anulują za jakąś kenkartę ?.

Erka, coś ci się całkowicie pomieszało. O jakim kredycie mówisz????? O funduszach unijnych? - on są bezzwrotne. Co masz na myśli mówiąc, ze kiedyś coś będziemy zwracać???
    Polska modernizuje kraj głównie w oparciu o fundusze unijne i wkład własny pochodzący z naszego budżetu(to od 15 do 25%, zależy jaki program operacyjny i jakie działanie) a nie kredyty z Niemiec.
    Myślisz kategoriami XIX wiecznymi, nie wyczuwasz i nie rozumiesz obecnej Europy i zachodzących zmian.
  • erka-4 05.09.12, 09:51
    Wyrażnie powiedziałem,nic nie ma za darmo na Świecie,dziś ty dostajesz a jutro drugiemu dajesz,i tylko od nas Polaków zależy czy te fundusze europejskie pomnożymy czy je "przesramy" a przygladając się temu co się wokół dzieje,to na tym najlepiej wychodzą polskie sępy,a Polacy zostaną puszczeni w skarpetkach a może i boso,jeżeli sie nie wezmą za swoich bosów.
    Precz z lemingami.

p.s.
    co nam z tego przyjdzie,że mając stadiony piękne i autostrady "wspaniałe" (już teraz nadające się do remontu )nie będziemy mieli kasy na bilet wstępu na stadion albo na przejazd przez autostradową bramkę ?
  • brons08 05.09.12, 18:19
    Ballest pewnie w domu mówi po niemiecku, zaś N. Davies z pewnością o historii Niemiec nie napisałby „boże igrzysko”. Ponadto jego „kameraderia” polsko-niemiecka jest już nieaktualna (a zwykłą propagandą ballesta jest pisanie o wielkich korzyściach czerpanych przez Polskę z Niemiec), bowiem mamy kameraderię niemiecko-rosyjską, co jest zresztą zdumiewające po tym, co miało miejsce w latach 1941-1945, a także w okresie istnienia NRD. Jednak jeszcze raz okazuje się, że najważniejszy jest biznes, a historię można traktować tak, jak np. ballest.
  • wdajcz 05.09.12, 19:56
    Być może, ale przysłowie mówi, że jak świat światem nigdy Niemiec nie był Polakowi bratem.
    --
    odamkiczasu.blogspot.com/2012/06/wywiad.html
  • erka-4 06.09.12, 10:27
    cytat:

FO. W Korzeniach zła sam tytuł ewidentnie nam już podpowiada, iż zło, które jest w korzeniach wkrótce zmieni się w wielkie drzewo z rozłożystymi gałęźmi, które będą miały w sobie również to zło. W takim razie czy nie lepiej od razu je wyrwać?

WD. Zła nie da się wykorzenić. Towarzyszy ono człowiekowi od zarania i będzie tak aż do końca świata, a nawet o jeden dzień dłużej jakby to ujął Jerzy Owsiak. Skłonność do zła jest zapisana w duszy ludzkiej, jest integralną częścią osobowości człowieka. Walka ze złem podobna jest więc do walki z wiatrakami. Niestety w tej kwestii musimy się ograniczyć do likwidacji podłoża, z którego zło wyrasta. Korzeniem wszystkiego zła jest chciwość pieniędzy – tych słów z listu świętego Pawła do Tymoteusza użyłem jako motta do mojej książki. Takich pożywek jest znacznie więcej, ale ta wydaje się być kluczowa. Najlepszym jednak antidotum na zło jest czynienie dobra.

FO. Dlaczego my Polacy potrafimy tylko innych krytykować, ale tak naprawdę nie robimy nic, aby zaradzić złu?

WD. Jest takie porzekadło – Polak potrafi i to jest prawda. Z tym, że potrafimy działać tylko zrywami. Na fali entuzjazmu potrafiliśmy odbudować ze zniszczeń wojennych Warszawę, a potem obalić światowy system komunistyczny. Szkoda tylko, że rzadko potrafimy wykorzystać szansę, którą sami sobie stworzyliśmy. Co gorzej bywa też, że porzucona szansa obraca się przeciw nam. Tak bywało w przeszłości. Po zwycięskiej bitwie pod Grunwaldem nie zadaliśmy sobie trudu, żeby ostatecznie zniszczyć Zakon, potem Sobieski uratował pod Wiedniem Habsburgów. Po latach okazało się, że po to, aby Prusy i Austria mogły dokonać rozbiorów Polski. Niestety od tamtych czasów niewiele się zmieniło.
    Nadal nie potrafimy wyłonić elit które potrafią patrzeć dalej niż czubek własnego nosa.

...święta prawda.
  • przyjacielameryki 06.09.12, 16:45
    erka-4 napisał:

>
    > WD. Jest takie porzekadło – Polak potrafi i to jest prawda. Z tym, że
    > potrafimy działać tylko zrywami. Na fali entuzjazmu potrafiliśmy odbudować ze z
    > niszczeń wojennych Warszawę, a potem obalić światowy system komunistyczny. Szko
    > da tylko, że rzadko potrafimy wykorzystać szansę, którą sami sobie stworzyliśmy
    > . Co gorzej bywa też, że porzucona szansa obraca się przeciw nam. Tak bywało w
    > przeszłości. Po zwycięskiej bitwie pod Grunwaldem nie zadaliśmy sobie trudu, ż
    > eby ostatecznie zniszczyć Zakon, potem Sobieski uratował pod Wiedniem Habsburgó
    > w. Po latach okazało się, że po to, aby Prusy i Austria mogły dokonać rozbiorów
    > Polski. Niestety od tamtych czasów niewiele się zmieniło.
    > Nadal nie potrafimy wyłonić elit które potrafią patrzeć dalej niż czubek wła
    > snego nosa.

>
    > ...święta prawda.

Żałosne wywody. Nic się nie zmieniło od tamtych czasów?? T znaczy co powinniśmy zrobić? Zniszczyć Niemcy, zniszczyć Austrię a może zniszczyć Rosję??? To jednak chyba dosyć trudne, więc co po 1989 r. mogła zrobić Polska, żeby nie było jak "w tamtych czasach", jak inaczej niż obecnie(przystąpienie do UE i NATO) i poprzez rozwijanie partnerskich i sojuszniczych więzi z naszymi sąsiadami( z wyjątkiem Rosji i Białorusi) mogła zabezpieczyć swój byt, rozwój, bezpieczeństwo???? Mamy wojować i z Rosją i z Niemcami????? Debilizm do kwadratu!!!!
    Przypomnę, że prof. Brzeziński wielokrotnie upominał niektórych naszych polityków - "jeżeli chcecie mieć dobre stosunki z USA to musicie mieć dobre stosunki z Niemcami".
    Polska jest słabym krajem i sama nie wiele może. Musimy się na coś zdecydować, skoro jesteśmy w UE i w NATO i w tych samych organizacjach są Niemcy, które jednocześnie są naszym największym partnerem gospodarczym to musimy rozwijać przyjazne stosunki z Niemcami. Kropka!!!! Podobne stosunki z Niemcami mają inne mniejsze kraje: Austria, Holandia, Dania. I co, zle na tym wychodzą???? Dla nas Polaków zawsze najlepszym wzorcem były kraje germańskie(Niemcy, Austria, Dania, Szwecja, Norwegia, Anglia, Holandia).
    A Rosja??? Niemcy(ale i inne kraje) z wielu powodów muszą mieć zapewnione dostawy surowców z Rosji bo skąd mieli by je brać??? Z Bliskiego Wschodu, z Iranu, . . . . . ???? Rosja jest naturalnym dostarczycielem surowców do Europy a polskie blokowanie rury N-S i wcześniejsze wstrzymanie II Jamalu pokazało tylko naszą gigantyczną niekompetencję. Inna sprawa to dobrze wynegocjowane umowy i wspólna polityka energetyczna. Ale to tylko przykład, pokazujący słabość i często brak profesjonalizmu Polski.
    Polska racja stanu - to ścisła integracja europejska bo tylko wtedy raz na zawsze odetniemy Rosję od negatywnego wpływania na Europę a powinniśmy to robić wspólnie właśnie min. z Niemcami.
  • szwampuch58 06.09.12, 20:13
    Rownie dobrze mozesz dyskutowac z licznikiem pradu w przedpokoju , podkreslic trzeba ze dla takich nacjonalistow nadwislanskich, Polska i Polacy to narod szczegolny, a drugiego takiego to nigdzie nie ma. A te wszystkie kleski to nie jest wina Polakow tylko wrogow czyli Niemcow rzadziej Rosjan ale te kleski, to nie kleski tylko wielkie moralne zwyciestwa. I tak wogole nie bedzie mu Niemiec w twarz plul i dzieci germanil....
  • erka-4 07.09.12, 10:39
    O czym ty fanzolisz szwampuchu 58 ,w którym to słowiem w tym przytoczonym fragmencie wywiadu wystąpiła jakaś gloryfikacja narodu polskiego,właśnie z ciebie wychodzi wyrażnie stosunek do Polaków,przecież w tym wywiadzie występuje totalna krytyka Polaków,więc o co ci chodzi,czy tak mówić może jakiś nacjonalista ?
    Bardziej ten licznik pasuje,ale do ciebie,
  • erka-4 07.09.12, 10:29

Żałosne wywody. Nic się nie zmieniło od tamtych czasów?? T znaczy co powinniśmy zrobić? Zniszczyć Niemcy, zniszczyć Austrię a może zniszczyć Rosję??? To jednak chyba dosyć trudne, więc co po 1989 r. mogła zrobić Polska, żeby nie było jak "w tamtych czasach", jak inaczej niż obecnie(przystąpienie do UE i NATO) i poprzez rozwijanie partnerskich i sojuszniczych więzi z naszymi sąsiadami( z wyjątkiem Rosji i Białorusi) mogła zabezpieczyć swój byt, rozwój, bezpieczeństwo???? Mamy wojować i z Rosją i z Niemcami????? Debilizm do kwadratu!!!!

...wszystko gra o to walczyli Polacy,żeby być normalnym państwem europejskim ale nie kolonią obcą,wskaż mi inne państwo z tej wolnej Europy o takim procencie wyeksportowanej siły roboczej do państw obcych,a pozatem nie musi się być jakimś ekspertem tylko człowiekiem,który ma względnie dobre oczy,żeby nie widzieć kto prym wiedzie w polskiej gospodarce i kto spija przysłowiową śmietankę.
    Ja jako emeryt jedną nogą w trumnie mógłbym powiedzieć,że mi to wisi i dynda,ale jak sobie pomyślę co będą miały moje dzieci i wnuki to myśleć tak nie potrafię i krew mnię zalewa jak patrzę na tę "polską" złodziejską "mafię",byłoby pół bidy,żeby ta "mafia" pieniadzę w kraju puszczała w obieg ale ona ma eksportowe ciągoty,i ta ciężko wypracowana polska kasa zyski obcym przynosi.

Przypomnę, że prof. Brzeziński wielokrotnie upominał niektórych naszych polityków
    - "jeżeli chcecie mieć dobre stosunki z USA to musicie mieć dobre stosunki z Niemcami".

...a czy ja mam coś przeciw,tylko te stosunki winny sie odbywać w pozycji stojącej a nie leżącej z Polską na spodzie,czyli dosadnie mówiąc powinny to być stosunki partnerskie.
  • przyjacielameryki 07.09.12, 17:13
    erka-4 napisał:

> [i]Przypomnę, że prof. Brzeziński wielokrotnie upominał niektórych naszych pol
    > ityków
    > - "jeżeli chcecie mieć dobre stosunki z USA to musicie mieć dobre [b]stosunki[/
    > b] z Niemcami".[/i]
    >
    > ...a czy ja mam coś przeciw,tylko te stosunki winny sie odbywać w pozycj
    > i stojącej a nie leżącej z Polską na spodzie,czyli dosadnie mówiąc powinny to b
    > yć stosunki partnerskie.

Erka, wyczuwam w Tobie patriotę i troskę o Polskę ale chyba jednak nie czujesz zachodzących w Europie zmian. Polska odgrywa coraz większą rolę w UE, jest coraz bardziej szanowana a w niemieckich mediach mamy bardzo dobre opinie n/t naszej gospodarki, naszego rozwoju, zmian cywilizacyjnych itd. Wszystko to dzieje się dlatego, że jednak pomimo wielu błędów i niedoskonałości, jako kraj wcześniej zniszczony przez system sowiecki, ze spuścizną komunistyczną, często już w wielu przypadkach z sowiecką mentalnością jednak potrafiliśmy skutecznie, w dość krótkim czasie przeprowadzić transformację ustrojową, stworzyć gospodarkę rynkową i demokrację. Obecnie przy wsparciu funduszy unijnych modernizujemy udanie cały kraj, budujemy autostrady, drogi ekspresowe, oczyszczalnie ścieków, szpitale, nowe nowoczesne firmy z branży IT. . . . . . . . . itd., itd. Oczywiście te autostrady można by lepiej budować, niemniej jednak do 2020 r. będą już dokończone a to oznaczać będzie gigantyczny skok cywilizacyjny. To tylko przykład, ale tak jest w każdej dziedzinie. Ktoś powie a ile młodych ludzi wyemigrowało z tej "zielonej wyspy"!!!!!! Owszem wyemigrowali, tyle że to absolutnie normalny proces w wypadku tak jeszcze mocno zróżnicowanych zarobków. Niemcy, Anglia, Holandia . . . . . , to kraje dużo bogatsze i ominął je ten wielki dar od J.Stalina. Ci polscy emigranci pokazują całej Europie wielką mobilność i przedsiębiorczość, pokazują zaradność i sami też dużo skorzystają - my musimy się jeszcze sporo uczyć!!!!! Polska w końcu też na tym skorzysta!!!
    Niemcy to potęga gospodarcza z wartością eksportu podobną do eksportu amerykańskiego i my musimy to zauważać i szanować. Przez 1000 lat współistnienia stosunki polsko-niemieckie były z reguły poprawne i dobre, zababrała je II w.ś. Ale Niemcy w przeciwieństwie np. do Rosji rozliczyły się bardzo solidnie z tej wojny i zbudowały świetnie funkcjonujące państwo demokratyczne. To wielki dar i szczęście, że mamy takiego sąsiada i darujmy sobie te kretyńskie przysłowia typu "jak świat światem Niemiec nigdy . . . . . . . " Obecne stosunki międzyludzkie Polaków i Niemców są dobre i bardzo dobre, w gruncie rzeczy jesteśmy do siebie dosyć mocno podobni(kuchnia, pracowitość, przedsiębiorczość . . . . ) i zawsze żyliśmy w podobnych kulturach. Teraz jest olbrzymia szansa na wielkie zbliżenie i nie możemy tego zmarnować a po obu stronach są tacy którzy tylko czekają że to rozwalić w drobny mak!!!!!
  • erka-4 08.09.12, 07:09
    Zgadzam się z tobą w pełni,ale wolałbym,żeby na miejscu Niemców ( ta wojna ostatnia mimo wszystko nie może mi wyjść z głowy ) przykładowo byli Anglicy,zresztą też dobrzy byli,po części tego sowieckiego józia mieliśmy z ich przyczyny,no cóż taki to los narodu,który mieszka w korytarzu.Wszędzie ta pierońska polityka się wpycha.
    I podziękowali nam na koniec szczerze i od serca.

Parada

Londyn, The Mall, 8 czerwca 1946 roku.
    Właśnie umilkły oklaski po tym, jak ostatnie szeregi przemaszerowały przed trybuną honorową, na której stała para królewska z dziećmi, członkowie rządu i najwyżsi dostojnicy państwa. Tłum odprowadził je wzrokiem i zaczął powoli rzednąć.
    Nagle z góry dobiegł warkot silnika. Wszyscy zadarli głowy. Na wysokości kilkuset metrów leciał samotny Hurricane. Za nim w równych formacjach leciało kilkadziesiąt Spitfire’ów. Potem z głośnym buczeniem przeleciały bombowce.
    Tłum ponownie wybuchnął radosną wrzawą.
    W połowie The Mall, niedaleko trybuny stał młody chłopak ubrany w zniszczony battledress. Jako jedyny nie miał uśmiechu na twarzy, co wyróżniało go wśród tłumu. Stał z tyłu i palił papierosa.
    - A pan dlaczego dzisiaj taki smutny? – zagadnęła go starsza kobieta trzymająca za rękę małą dziewczynkę.
    Mężczyzna nic nie odpowiedział. Rzucił niedopałek na ziemię, przydepnął go i poszedł w stronę najbliższego pubu.

...no cóż,Polacy są nie od parady,Polacy mogą służyć jako mięso armatnie a obecnie jako tania siła robocza,niestety tak to widzę i nic na to nie poradzę,może młodym się uda rozbić ten niekorzystny Polakom układ.

mówisz:
    Erka, wyczuwam w Tobie patriotę i troskę o Polskę ale chyba jednak nie czujesz zachodzących w Europie zmian.

...czemu się dziwisz,wszak jestem Polakiem ,ale Europejczykiem także,pragnąłbym Niemca mieć za przyjaciela,ale nie pragnę zostać Niemcem.
  • przyjacielameryki 06.09.12, 16:26
    wdajcz napisał:

> Być może, ale przysłowie mówi, że jak świat światem nigdy Niemiec nie był Polak
    > owi bratem.

No wiesz, oświecenie mamy już dosyć dawno za sobą a na bazie porzekadeł, przysłów czy różnorakich zaklęć nie buduje się stosunków międzynarodowych i międzyludzkich.
  • gate.of.delirium 09.09.12, 18:16

>
    > No wiesz, oświecenie mamy już dosyć dawno za sobą a na bazie porzekadeł, przysł
    > ów czy różnorakich zaklęć nie buduje się stosunków międzynarodowych i międzylud
    > zkich.

Zgadza się.

Te przysłowia i zaklęcia, odzwierciedlają rzeczywiste relacje międzyludzkie. Skoro jeszcze pokutują po polskiej stronie, to znaczy, że wcale nie są tak sielankowe, jak to opisują reportaże TVP z wizyt Kanclerz Niemiec i Premiera Polski...
  • erka-4 10.09.12, 07:17
    Osobiście w braterstwo nie wierzę,bo ono jest niemożliwe,ale do pełni szczęścia wystarczy nam normalna przyjażń,którą należy usilnie budować,tylko to ma być przyjażń równoprawna i partnerska,bywała i bywa nadal przyjażń pana i niewolnika,jednak nie o taką mi chodzi,Polak na rolę "niewolnika" nigdy się nie zgodzi,nawet gdy ona będzie podparta niemiecką "przyjażnią" czyli taką na papierze,taką już przerabialiśmy z innym partnerem wojennym,i co wyszło z tamtej przyjażni ? wielkie goowno.
    Spytam jedynie,jest dwoje Polaków chętnych do pracy w Niemczech,sprzątaczka i informatyk,który z wymienionych uzyska pracę w tych Niemczech ?

p.s.
    zatem porzekadło jest jak najbardziej aktualne i nie można mieć o to pretensji do Polaków,Germanie to Germanie a Polacy są Słowianami,a Niemcy dawali i dają nam często odczuć,że jesteśmy Azjatami,więc po co mają się bratać z jakąś ciemną azjatycką masą ? że tak się spytam.
    Niech żyje i rozkwita partnerska przyjażń między Niemcami i Polakami,w pełni nam wystarczy do szczęścia.
  • erka-4 10.09.12, 07:24
    ...tośmy już przerabiali nie ma potzreby powtarzać głupot:
    www.focus.pl/historia/artykuly/zobacz/publikacje/slynne-pocalunki/
  • jeepwdyzlu 16.10.12, 15:39
    np mnie, bo śmiałem w innym wątku rozważać scenariusze alternatywne w 39 roku. Śmierć 6 milionów współobywateli jest dla erki niczym - to powód aby iść z podniesioną głową - w przeciwieństwie do tchórzliwych Czechów, których zginęło przez całą wojnę może z tysiąc...

Taki człowiek NIE MA ŻADNEGO prawa do krytykowania dzisiejszej rzeczywistości/ Polska zrobiła gigantyczny skok od 89 roku dzięki pokoleniom urodzonym po 70 roku. Starsi - są tak umoczeni w komunę - że powinni na kolanach do Częstochowy codziennie jeździć, że raczymy im wypłacać ZUPEŁNIE NIENALEŻNE I NIEZAPRACOWANE EMERYTURY!!! Kosztem własnych.

erka w życiu w Niemczech nie był - to jest gołym okiem widoczne.
    Powtórzę: skorzystaj z okazji i SIEDŹ CICHO!
    jeep
    --
    YCDSOYA
  • ballest 16.10.12, 17:02
    Erka, zobacz ile procent z tego Polska dofinasowala:

schlesien.nwgw.de/foto/displayimage.php?album=1012&pos=4
    Mysle, ze potrafisz liczyc i nam tu napiszesz ile procent to bylo!
    --
    pyrsk
    Ballest
    Gleiwitz
  • erka-4 19.10.12, 13:10
    ...lub kula w łeb !

jeepwdyzlu napisał:

> Taki człowiek NIE MA ŻADNEGO prawa do krytykowania dzisiejszej rzeczywistości/
    > Polska zrobiła gigantyczny skok od 89 roku dzięki pokoleniom urodzonym po 70 ro
    > ku. Starsi - są tak umoczeni w komunę - że powinni na kolanach do Częstochowy c
    > odziennie jeździć, że raczymy im wypłacać ZUPEŁNIE NIENALEŻNE I NIEZAPRACOWANE
    > EMERYTURY!!! Kosztem własnych.
    >
    > erka w życiu w Niemczech nie był - to jest gołym okiem widoczne.
    > Powtórzę: skorzystaj z okazji i SIEDŹ CICHO!
    > jeep

...synuś,jeśliś jest Niemcem to ciesz się,a jeśliś Polak to płacz od zaraz.
    Jako Niemiec masz emeryturę zapewnoną,bo Polak się do niej dołoży,a Polakowi pozostanie emerytalna jałmużna,żeby ktoś miał to ktoś musi stracić,odwieczna prawda.
    A tu masz kapitał zakładowy emerytalny moich rodziców przedwojenno-wojennych,którym ja musiałem byt zabezpieczyć na starość,no bo coby nie mówić zas w tle tych emerytur są Niemcy,dzieki którym kapitał zakładowy mych rodziców szlag trafił.

Oto ten kapitał zakładow emerytalny powojenny w Polsce:

www.google.pl/search?q=zniszczenia+wojenne+w+polsce&hl=pl&qscrl=1&rlz=1T4ADFA_plPL481PL482&prmd=imvns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=QjOBUMSFJJDHswbbsIDgBA&sqi=2&ved=0CCwQsAQ&biw=1152&bih=632

p.s.

zaraz mi powiesz skąd Niemcy wzięli swój kapitał,a no mieli dostęp do żydowskich zebów i nie tylko,wiec przestań pieprzyć idiotyzmy i ty raczej siedż cicho.
  • erka-4 19.10.12, 13:17
    cytat:
    Musimy mieć świadomość prostego faktu - transformacja w tym wydaniu nie była intelektualnym błędem, była działaniem świadomym i zamierzonym, była zdradą stanu. Ci którzy kupowali, i ci którzy sprzedawali byli w pełni świadomi tego co czynią i działali w porozumieniu. Skutki równają się przegraniu dużej wojny. Kiedy Niemcy po I Wojnie Światowej w efekcie Traktatu Wersalskiego zostały obciążone ogromnymi reparacjami, ich rujnujące skutki gospodarcze [na których - nota bene - wyrósł Hitler], były daleko mniejsze niż skutki naszej transformacji dla nas...
    Ludzie winni tej zdrady nadal wywierają (często, gęsto zza kulis) dominujący wpływ na naszą scenę polityczną. Korzystają z materialnych i politycznych profitów zdrady forsując politykę, która jest w istocie rzeczy znęcaniem się nad własnym społeczeństwem.

www.aferyprawa.eu/Polityka/Sytuacja-gospodarcza-Polski-raport-o-zniszczenie-dorobku-dwoch-powojennych-pokolen-Polakow-Bogdan-Ozarowski
  • jeepwdyzlu 20.10.12, 11:28
    erka
    zdrajcami byli piłsudczycy którzy w 39 roku podjęli BŁĘDNE DECYZJE i wojnie z Niemcami a potem wygodnie uciekli za granicę. W wyniku tej wojny zginęło 6 mln POlaków, kraj został zaorany, zabrano nam połowę terytorium a sowieckie wojska stacjonowały w Polsce do 91 roku.
    KTO JEST ZDRAJCĄ pytam???
    Ty - bo to akceptujesz idioto!
    Nie musiało tak być. Mogliśmy zniszczyć zsrs razem z Niemcami, odwrócić sojusze i w 45 znaleźć się w obozie zwycięzców BEZ STALINA!!!
    Nie starcza ci rozumku, żeby to pojąć - to rozumiem nawet

Ale nie bądź taki szybki z kulami w łeb albo wieszaniem.
    Ostrzegam Cię - jeszcze jeden taki wpis a dopilnuję żebyś dostał bana, poinformuję policję a ta znajdzie Ciebie po ip komputera. TYLKO Ci się wydaje, że jesteś anonimowy. Nie jesteś więc mnie nie strasz szubienicami - bo to groźby karalne. Chcesz mieć kłopoty? Prokuraturę na karku? Przesłuchania? WYROK???
    Ostrzegam Cię TYLKO RAZ!
    jeep

--
    YCDSOYA
  • ballest 20.10.12, 12:26
    Tu jest cos na temat Indogermanow:

de.wikipedia.org/wiki/Indogermanen
    a tymi sa takze Polacy.
    --

pyrsk
    Ballest
    Gleiwitz
  • ballest 20.10.12, 12:39
    Te osoby stworzyli Slowian:

JOHANN GOTTFRIED HERDERS (1744-1803). JÁN KOLLÁR (1793-1852) i August Ludwig von Schlözer !!

Przedtem nazywano ich Sclavi.
    --
    pyrsk
    Ballest
    Gleiwitz
  • ballest 20.10.12, 12:40
    www.celtoslavica.de/bibliothek/herder_slaven.html

--
    pyrsk
    Ballest
    Gleiwitz
  • erka-4 21.10.12, 07:48
    jeepwdyzlu napisał:

zdrajcami byli piłsudczycy którzy w 39 roku podjęli BŁĘDNE DECYZJE i wojnie z Niemcami a potem wygodnie uciekli za granicę. W wyniku tej wojny zginęło 6 mln POlaków, kraj został zaorany, zabrano nam połowę terytorium a sowieckie wojska stacjonowały w Polsce do 91 roku.
    KTO JEST ZDRAJCĄ pytam???

Chcesz mieć kłopoty? Prokuraturę na karku? Przesłuchania? WYROK???
    Ostrzegam Cię TYLKO RAZ!

...zdania nie zmieniam,gdzie winien być wysłany zdrajca,a twoja beszczelność sięga sufitu,Polaka straszyć prokuratorem bo nie chce iść z Hitlerem pod rękę.
    Jednak doszedłem do wniosku,że twoim miejsce nie szubienica jest a psychiatryk,jeśliś ty Polak jest oczywiście,a zdanie niemieckie w tej kwestii wojennej i przedwojennej to ja mam głęboko w doopie.
    Jeżeli zdrowy jesteś na umyśle i Polakiem ewentualnie,to powiedz czemu Anglicy bronili przed Niemcami swoją wyspę i narażali ją na zatopienie ?

...zabanowany to winien być osobnik,który szerzy na polskim forum poglądy,że zdrajcą był Piłsudski i jemu podobni,no i w ogóle Polacy,którzy stanęli w obronie OJCZYZNY własnej.
    Gdybać to sobie można,lecz nie przekonywać Polaków do zdradzieckiej tezy,bo rolą historii i historyka są fakty i ocena faktów a nie domysły,co by było gdyby Polacy poszli z Hitlerem pod rękę,i jeszcze przekonywanie,że byłoby lepiej w takiej sytuacji.
    No to może załóżmy w Polsce dzisiejszej faszyzm i wyjdżmy Niemcom naprzeciw i pod rekę.

W sumie to sam sobie się dziwię,że dyskutuję z osobnikiem takim jak ty jesteś.
  • jeepwdyzlu 21.10.12, 12:02
    zabanowany to winien być osobnik,który szerzy na polskim forum poglądy,że zdrajcą był Piłsudski i jemu podobni,
    ----------------------------
    JA jestem Polakiem i patriotą a ty tylko produktem stalinowskiej propagandy.
    Piłsudski NIGDY nie zgodziłby się na wojnę i z Niemcami i z ZSRS RÓWNOCZEŚNIE!!!!!!

no i w ogóle Polacy,którzy stanęli w obronie OJCZYZNY własnej.
    Gdybać to sobie można,lecz nie przekonywać Polaków do zdradzieckiej tezt
    -------------------------------------------
    zdradziły władze państwa, które uciekły przez Zaleszczyki a na miejscu zginęło 6 mln ludzi

bo rolą historii i historyka są fakty i ocena faktów a nie domysły
    -------------------------------------------------
    prawda. I fakt jest taki: Beck popełnił błąd, a sojusz z Niemcami - choć przykry i niewugodny - uratowałby życie milionom ludzi. Nawet gdybyśmy skończyli jak Węgry czy Bułgaria- co wcale nie jest pewne - i tak straty ludnościowe byłyby znacznie mniejsze...

,co by było gdyby Polacy poszli z Hitlerem pod rękę,i jeszcze przekonywanie,że byłoby lepiej w takiej sytuacji.
    ------------------------------------------------
    zginęło by o KILKA MILIONÓW ludzi mniej. Jeśli ten argument nie ma znaczenia - twoja sprawa

No to może załóżmy w Polsce dzisiejszej faszyzm i wyjdżmy Niemcom naprzeciw i pod rekę.
    ---------------------------------------------------
    po co zakładać
    PIS jest partią narodowo-socjalisiyczną, a ojciec dyrektor jest zajadłym antysemitą
    do faszyzmu - dla 20% ludzi - brakuje ciut ciut
    a twój pomysł wieszania inaczej myślących - jest prosto z gestapo - albo z nkwd

W sumie to sam sobie się dziwię,że dyskutuję z osobnikiem takim jak ty jesteś.
    -------------------------------------------------
    też się sobie dziwię
    Powtórzę: jeszcze jedna groźba karalna - będziesz mieć kłopoty

jeep
    --
    YCDSOYA
  • erka-4 22.10.12, 08:08
    W Polsce zgodnie z prawem, obywatel polski, który uczestniczy w działalności obcego państwa lub zagranicznej organizacji mającej na celu pozbawienie niepodległości, oderwanie części terytorium, obalenie przemocą ustroju lub osłabienie mocy obronnej RP albo działając na rzecz obcego wywiadu godzi w podstawy bezpieczeństwa lub obronności RP, popełnia zdradę Ojczyzny i podlega karze pozbawienia wolności powyżej 10 lat.

...podlega karze pozbawienia wolności powyżej 10 lat
    t.zn. z karą śmierci włącznie jeśli się ją odwiesi przy szczególnej okoliczności,no ale tobie to nie grozi,bo twoje miejsce w : www.szpitalbranice.biuletyn.info.pl/ lecz pierwej należy ci odebrać katedrę historyka.
  • jeepwdyzlu 22.10.12, 10:34
    chcesz mnie wieszać - ponieważ uważam, że w 39 roku powinniśmy się przyłączyć do Niemiec
    a nie za MOJĄ współpracę z niemieckim wywiadem
    w 39 roku nie było mnie nawet w planach
    mój Ojciec był dzieckiem, a Mama jeszcze się nie urodziła

Mieszasz światy erka
    Świat historii z światem rzeczywistym...
    Może to ty powinieneś zainteresować się szpitalem, który mi proponujesz.
    Koniec - więcej nie odpisuję. I przypominam o ostrzeżeniu. Jeszcze raz będziesz mi groził - dopilnuję, aby twoja anonimowość pękła jak bańka mydlana...
    jeep
    --
    YCDSOYA
  • erka-4 22.10.12, 17:02
    jeepwdyzlu napisał:

> chcesz mnie wieszać - ponieważ uważam, że w 39 roku powinniśmy się przyłączyć d
    > o Niemiec

...no oczywiście,gdyby to był rok 39-ty,a ty byłbyś przykładowo premierem i takową podjął decyzję to na szubienicy byś zawisnął niechybnie,a ja jako kat na etacie państwowym osobiście założyłbym ci stryczek na szyję,pod jednym jednakże warunkiem,iż Hitler przegrałby wojnę,no bo gdyby mu Polacy pomogli to ta przegrana nie byłaby tak pewna,więc może byś stryczka uniknął,gdyż nie miałby cię kto osądzić i skazać na tę śmierć niechybną za takie czyny.
    Ale w końcu i tak byś życie zakończył jak gnida wszawa na głowie w hitlerowskich włosach,bo jako człowiek nierasowy nadawałbyś się jedynie na mydło,gdyby już rasa hitlerowska Świat cały miała u stóp swoich wraz z wyspą brytyjską.

No to teraz już możesz zgłaszać do prokuratury co należy tylko pierwej musisz zostać premierem polskiego Rządu no i oddać Polskę Niemcom.
  • rico-chorzow 22.10.12, 18:31
    podlega państwo,które anektujc część regionu anektuje,dzieląc rodziny?,powyżej 20 lat więzienia czy zaraz karze śmierci?
    --

• erka-4 22.10.12, 18:43
    Było prawo wojny po zakończeniu działań wojennych,warunki regulowali zwycięzcy nad agresorem,obecnie obowiązuje prawo pokoju w Polsce.
    Kiedyś na karę śmierci mogłeś liczyć za zdradę Ojczyzny lub Państwa,jeśliś jego był obywatelem,natomiast dzisiaj nie mniej niż lat 10 odsiadki masz jak w slonskim banku zapewnione.
  • rico-chorzow 22.10.12, 20:02
    pan omija pytanie i nie wymienia słowa - terrorysta - .
    --

• rico-chorzow 22.10.12, 20:23
    erka-4 napisał:

> Było prawo wojny po zakończeniu działań wojennych,warunki regulowali zwycięzcy
    > nad agresorem,obecnie obowiązuje prawo pokoju w Polsce.
    > Kiedyś na karę śmierci mogłeś liczyć za zdradę Ojczyzny lub Państwa,jeśliś jego
    > był obywatelem,natomiast dzisiaj nie mniej niż lat 10 odsiadki masz jak w slon
    > skim banku zapewnione.

A czy mnie się ktoś pytał,czy chcę chrzest?,nie,Polacy i Skarb Sląski okradliście,też Polska nigdy nie była,nie jest i nie będzie moją ojczyzną,jestem zmuszony uznać obecny podział geopolityczny a w tym polską administrację,proszę,pan,Polaku nie odpowiedział na moje pytanie,pewnie się pan boi polskiej prawdy.
    --

• erka-4 22.10.12, 18:32
    Knut Hamsun

Przed II wojną światową i w jej trakcie popierał Adolfa Hitlera i nazistów, za co po wojnie był sądzony i poddany ogólnonarodowemu ostracyzmowi. W 1942 Hamsun spotkał się z Hitlerem. W 1943 oddał nawet swój medal, będący częścią Nagrody Nobla, Josephowi Goebbelsowi na znak podziwu; jeszcze w maju 1945 roku opublikował artykuł gloryfikujący Hitlera. Po wojnie pozbawiono go majątku i osadzono w szpitalu psychiatrycznym. Efektem pobytu w szpitalu była powieść Na zarośniętych ścieżkach (På gjengrodde Stier) (1949).

Philippe Pétain

15 sierpnia 1945 o godzinie czwartej rano Pétain poznał wyrok specjalnego Trybunału Stanu, powołanego dekretem przywódcy Wolnych Francuzów gen. Charles'a de Gaulle'a. Trybunał Stanu podtrzymał argumenty oskarżenia i skazał Philippe'a Pétaina na karę śmierci przez rozstrzelanie, jednocześnie apelując do de Gaulle'a o odstąpienie od wykonania kary śmierci ze względu na wiek. Z powodu podeszłego wieku Pétaina (89 lat) i jego zasług dla Francji w I wojnie światowej generał de Gaulle ostatecznie zamienił mu karę na dożywotnie więzienie na wyspie Île d'Yeu, u zachodniego wybrzeża Francji – Bretanii.

Vidkun Quisling

W końcu wojny wierzył jeszcze, że norweski rząd emigracyjny przyjmie jego ofertę przekazania władzy. Jednak samobójstwo Hitlera i bezwarunkowa kapitulacja Niemiec pogrzebały jego nadzieje. Chociaż miał możliwość ucieczki, pozostał, wyobrażając sobie, że rozpocznie nowe życie idąc w ślady ojca, będąc pastorem w swojej rodzinnej gminie.

Vidkun Quisling był współodpowiedzialny za terror i deportacje Norwegów, w tym narodowości żydowskiej, do obozów koncentracyjnych. Po niemieckiej kapitulacji 9 maja 1945 został pojmany w Oslo przez żołnierzy norweskiego ruchu oporu, W procesie wydano na niego wyrok śmierci, który wykonano przez rozstrzelanie 24 października tego roku w fortecy Akerhus. Zwłoki wystawiono na widok publiczny w garażu, przechodzący Norwegowie mogli go kopać i pluć na niego.
    Jego nazwisko stało się synonimem przywódcy podbitego państwa, kolaborującego z hitlerowskimi Niemcami. Powstał też termin "quislingizm" na oznaczenie aktywnej kolaboracji.

...no więc,mógłbyś jakąś ewentualnie powieść napisać,ale najpewniej jako zbyt młody wiekiem szansy na darowanie życia raczej byś nie miał.
  • erka-4 23.10.12, 06:41
    jeepwdyzlu napisał:

dopilnuję, aby twoja anonimowość pękła jak bańka mydlana...
    jeep

...pragnę dodać,że nie jestem anonimowy,jestem legalnie zarejestrowany na tym forum gazetowym polskim,tak mi się przynajmniej wydaje,gdzie podałem wszystkie swoje dane,nawet nr domu i mieszkania,jeśli pragniesz ze mna pogadać osobiście w cztery oczy to zapraszam,a szubienicy się nie bój bo ktoś ukradł sznurek,pewnie jakiś samobójca.
  • rico-chorzow 22.10.12, 18:42
    erka-4 22.10.12, 08:08 Odpowiedz
    W Polsce zgodnie z prawem, obywatel polski,()

Jak pan nazwie wojskowych,obywateli polskich w cywilu działających na terytoruim obcego państwa,np.wojskowych ukraińskich w cywilu działających konspiratywnie na rzeszowżczyźnie?
    --

• erka-4 22.10.12, 19:06
    ...jeśli to Rzeszowsczyzna czyli Polska i obywatel polski,nieistotne jakiej narodowości,wystąpił przeciw żywotnym interesom Państwa Polskiego,dopuścił się zdrady tegoż Państwa,i nie ważne jakie to było Państwo,mówimy o zdradzie w aspekcie prawnym,a nie moralnym.

Stauffenberg był zdrajcą i bohaterem zarazem.
    Kukliński także.

W obliczu bezpośredniego zagrożenia schwytaniem, Kukliński wraz z żoną i dwoma synami uciekł z Polski (7/8.11.1981 r.),z pomocą organizacji prowadzącej go - CIA dotarł do Stanów Zjednoczonych Ameryki na krótko przed wprowadzeniem stanu wojennego w Polsce 13 grudnia 1981 roku. Trzy lata później, 23 maja 1984 roku został przez sąd wojskowy w Warszawie zaocznie skazany na karę śmierci, w 1990 wyrok został złagodzony do 25 lat więzienia. W 1995 wyrok uchylono i Kuklińskiemu przywrócono stopień pułkownika, jednak sprawę skierowano ponownie do prokuratury wojskowej. W 1997 śledztwo umorzono, argumentując że działał w stanie wyższej konieczności. Według Leszka Millera rehabilitacja Kuklińskiego była jednym z nieoficjalnych warunków wejścia Polski do NATO. Kukliński odwiedził Polskę w kwietniu 1998 roku; 6 maja 1998 roku odsłonił Pomnik Katyński w Warszawie jako jeden z inicjatorów jego budowy.

...gdyby nie uciekł niechybnie kary śmierci by też nie uniknął,dziś byłby męczennikiem systemu komunistycznego w Polsce.
  • tbernard 10.09.12, 09:46
    > Spytam jedynie,jest dwoje Polaków chętnych do pracy w Niemczech,sprzątaczka i i
    > nformatyk,który z wymienionych uzyska pracę w tych Niemczech ?

Choć nie przepadam za Niemcami, to na to pytanie mogę odpowiedzieć: prędzej dobry informatyk zostanie przez Niemca zatrudniony niż kiepska sprzątaczka. Oczywiście jak będzie kandydować informatyk Niemiec i Polak i będą prezentować ten sam poziom, to wiadomo, kto dostanie robotę. Ale to naturalna zasada: bliższa ciału koszula. Tak jest od zawsze i wszędzie.
  • hubertson7 10.09.12, 11:16
    co za bzduraa
  • ballest 15.10.12, 19:51
    Erka napisal:
    "p.s.
    zatem porzekadło jest jak najbardziej aktualne i nie można mieć o to pretensji do Polaków,Germanie to Germanie a Polacy są Słowianami,a Niemcy dawali i dają nam często odczuć,że jesteśmy Azjatami,.."
    Tylko pojecie Slowianie powstalo dopiero na przelomie 18/19 wieku, a tak naprawde to Polacy sa Indogermanami czytaj Indoeuropejczykami, podobnie jak Niemcy a zapomnijcie w koncu to sztuczne pojecie Slowian, bo nie jestescie z Turkami spokrewnieni, do tego sam Hitler powazal Polakow i to bardzo.
    --
    pyrsk
    Ballest
    Gleiwitz
  • erka-4 19.10.12, 06:26
    ballest napisał:

a tak naprawde to Polacy sa Indogermanami czytaj Indoeuropejczykami, podobnie jak Niemcy a zapomnijcie w koncu to sztuczne pojecie Slowian

...Kain z Ablem byli braćmi,więc nie będę zaprzeczał,że my z Niemcami jesteśmy braćmi,napewno jesteśmy,ale czy byliśmy i czy być możemy przyjaciółmi,nigdy tak nie było i zapewne dziś i w przyszłości nie będzie.
    Niemcy mają własny interes związany z Polską,a my także podobny względem Niemców.
    Interes ten ściśle związany jest z ostatnią wojną,żeby nigdy,przenigdy coś podobnego się nie powtórzyło.
    Popatrz na Polaków,ile zrobili w tej wojennej kwestii,potrafili dobrowolnie zrezygnować z wolności,oddali ją w darze Europie,mam nadzieję,że Niemcy potrafią to docenić,tyle nam Polakom w tej niemieckiej przyjażni wystarczy narazie.

p.s.

a co toś wymyślił za lud indogermański ??? to może ja sobie wymyślę indosłowiański,wszak to to samo co indoeuropejski w tłumaczeniu na język polski,nieprawdaż ?
    Sam chyba widzisz,że to co napisałem na temat indo-germańsko-słowiańskiego ludu brzmi BARDZO sztucznie.
  • grba 23.10.12, 08:21
    Balleście, zrobiłeś sobie badania genetyczne jak Cię prosiłem? Bo wiesz, może okazać się, że pomimo Twojego deklarowanego wikingostwa, przyroda może wykazać u Ciebie gen R1a1...

PS. Helmod w XII wieku napisał Chronica Slavorum.
  • ballest 23.10.12, 10:17
    Grba, a Ciebie fto juzas kopnou, zawsze uech pisou, ze Slowianie powstali dopiero w na przelomie 18 i 19 wieku, a przedtem nazywano ich Sclavi ;)
    a wiec nie mogl napisac Chronicum Slavorum tylko SCLAVORUM

"Helmold von Bosau Chronica Sclavorum et Venedorum"
    --
    pyrsk
    Ballest
    Gleiwitz
  • gate.of.delirium 23.10.12, 11:53
    ballest napisał:

> "Helmold von Bosau Chronica Sclavorum et Venedorum"

Helmold: Chronica Slavorum. Neu übertragen und erläutert von Heinz Stoob. In: Ausgewählte Quellen zur deutschen Geschichte des Mittelalters. Wiss. Buchgesellschaft, Darmstadt 1963, 2. Auflage 1973.
  • ballest 23.10.12, 15:13
    "Helmold von Bosau Chronica Sclavorum et Venedorum"

Taki jest oryginalny tytul, wszystkie inne sa sfalszowane.
    --
    pyrsk
    Ballest
    Gleiwitz
  • grba 24.10.12, 08:24
    www.mgh.de/publikationen/scriptores/scriptores-rerum-germanicarum-in-usum-scholarum-separatim-editi/
    Nawet za Adolfa... Patrz tom 32...
  • ballest 24.10.12, 16:15
    GEBA, Osiouku, to ale nie jest oryginal, tylk,o falszerstwo Hitlera, ktory Polakow uwielbial:
    "[32.] Helmolds Slavenchronik (Helmoldi presbyteri Bozoviensis Cronica Slavorum)
    Anhang: Die Verse über das Leben Vicelins und der Brief Sidos
    Herausgegeben von Bernhard Schmeidler.
    XXXII und 284 S. 8º. 1937.
    ISBN 3-7752-5080-8 € 20,-
    Bestellen"
    --
    pyrsk
    Ballest
    Gleiwitz
  • grba 24.10.12, 19:42
    Stary dobry ballest nic się nie zmienił... Naprawdę wzruszyłem się, kiedy w Nimcach zobaczyłem pomarańczowego Mercedesa firmy Kanal-Schikowski...
  • erka-4 23.10.12, 13:55
    Chronica Slavorum or Chronicle of the Slavs is a medieval chronicle which accounts the pre-Christian culture and religion of Polabian Slavs, written by Helmold (ca. 1120 – after 1177), a Saxon priest and historian. It describes events related to North-West Slavic tribes known as the Wends up to 1171

• ballest 22.10.12, 22:36
    Dzisiaj w Polsce i reszcie Europy kraje Marthy buduja infrastrukture a kraje Maryjne czasami do tych miliardowych wydatkow kolo 1% dofinsowujom, dodam, ze glowny ciezar tych wydatkow przypada na Niemcow, ale o tym Polacy zapominaja, a to od przeszlo 1000 lat.
    Ciekawe co Polacy Niemcom w ostatnich 1000 latach zbudowali, napewno nie Berlin, tak jak Niemcy Warszawe zbudowali, napewno nie Frankfurt tak jak Niemcy Polsce Krakow wybudowali i tak mozna wymienic ponad 1000 miast, ale Polacy nawet tego nie wiedza, bo skad!
    --
    pyrsk
    Ballest
    Gleiwitz
  • erka-4 23.10.12, 06:27
    ...i dziękujemy za informację oraz za to,że Niemcy Polakom Polskę wybudowali,bo ja do tej pory byłem przekonany,że to były krasnoludki ze Starej Baśni.
    Niech żyje i rozkwita niemiecka Polska Rzeczpospolita.
  • ballest 23.10.12, 10:03
    erka-4 napisał:

> ...i dziękujemy za informację oraz za to,że Niemcy Polakom Polskę wybudowali,bo
    > ja do tej pory byłem przekonany,że to były krasnoludki ze Starej Baśni.
    > Niech żyje i rozkwita niemiecka Polska Rzeczpospolita.

Nie tylko, ze w sredniowieczu niemieccy kolonisci i ich potomkowie wszystkie miasta w sredniowiecznej Polsce zbudowali, ( Te z Rynkiem i prostopadlem ukladem ulic) , to malo tego, nawet Wasz jezyk skodyfikowali, Drukarnie powstaly, uprzemyslowili Polske itd.itd.
    A Polcy mysleli, ze im to krasnoludki wybudowali w tym czasie jak oni kolejnego konika sobie strugali? ;)
    --
    pyrsk
    Ballest
    Gleiwitz
  • bruno565 23.10.12, 11:35
    ballest ma zupelna racje w tym wzgledzie.Kto pobudowal to wszystko jak nie kolonisci z zachodu,w olbrzymiej mierze Niemcy? Przywiazani do ziemi chlopi,panowie szlachta ,ksieza,moze Zydzi?...Nie ci to przyszli tu juz na gotowe...
    Nie ma wiec co sobie Niemcow lekcewazyc,bez nich bysmy lezeli i kwiczyli.
    A jeszcze jedno,gdyby nie interwencja Niemcow w okresie buntu Maclawa-okres po Mieszku II-to panstwo polskie rozpadloby sie z hukiem,a coby pozniej wyklulo sie z tego chaosu,jedynie Pan Bog raczy wiedziec.
  • bruno565 23.10.12, 11:46
    Wiekszosc miast i miasteczek na Podkarpaciu sa wybudowane przez kolonistow niemieckich.Taki Lancut to przeciez spolszczony Landshut,Dynow to Dienhoff,Frysztak to Freistadt.Niemieckie proweniencje maja takie miasta i miejscowosci jak Sanok,Krosno,Jaslo,Iwonicz,Brzozow,Rymanow ,Zmigrod,Hermanowa,Albigowa,Zarszyn,a wymieniam tu jedynie grupke miejscowosci,wiejska zabudowa Rzeszowa,tzw.Staromiescie to poklosie pobytu niemieckich osadnikow.Mozna tak wymieniac i wymieniac.
    W moich okolicach mnostwo jest osob o nazwiskach konczacych sie na -ar,koronny dowod na ich niemiecki rodowod.Przykladowo:Szylar,Pelczar,Miedlar,Szpunar,Wojnar,takze inne np.Gut,Pelc,Garlak,Pyrcz ewidentnie poniemieckie.
  • erka-4 23.10.12, 13:29
    ...że nad Szprewę musimy się wynosić a Niemcy nad Wisłok powrócić.

Granice Sprewian

Podstawę Polskiej granicy zachodniej stanowiła rzeka Odra, która rozdzielała plemiona polskie od Słupian serbskich i Sprewian wieleckich szła błotami odrzańskimi stanowiącymi naturalną barierę osadniczą. Tereny na południe od błot zajmowały po obu stronach Odry plemiona Lubuszan, stanowiące ogniwo pośrednie między polańską Wielkopolską a wieleckimi ziemiami zamieszkałymi przez plemię Sprewian. Granica rozdzielająca Sprewian i Lubuszan biegła pasmami puszcz po lewej stronie Odry, następnie schodziła do jej koryta w okolicy Szydłowa i szła dalej Odrą aż do ujścia Nysy Łużyckiej.

Sprewianie

- średniowieczne plemię zachodniosłowiańskie zamieszkujęce dorzecze rzeki Sprewy, dopływu Haweli (na wschód od Stodoran). Sąsiadowali z plemionami: Słupian, Morzyczan, Płonów i Lubuszan. Ich główny gród to Kopanica nad Sprewą obecnie dzielnica Berlina - Berlin-Köpenick.

...zaś myślałem,że to bajka,a jednak prawda niezbita,że serce Niemiec powstało dzięki Polakom,bo także są Słowianami jako ci Sprewianie.

• bruno565 23.10.12, 13:58
    Nie wiem czy traktowac te bzdziny na powaznie czy tez pewien rodzaj sardonicznego humoru przelany na ekran.
    Wiekszosc osadnikow niemieckich pochodzila z landow zachodnich,tam gdzie byla duza nadwyzka ludnosciowa.W XIV wieku,czyli w okresie najwiekszego nasilenia osadnictwa na ziemiach polskich ,na terenie obecnego Berlina i okolic suszono bagna i nawracano niedobitki Wieletow ,Stodoran i Obodrzytow na chrzescijanstwo.
    Sama nazwa LANCUT musi swiadczyc o o tym ,ze Niemcy przybyli z rejonow swojego rodzinnego Landshut ,ktory znajduje sie na terytorium landow zachodnich,od czasu do czasu odbywaja sie tam nawet zawody zuzlowe.
  • erka-4 23.10.12, 14:13
    bruno565 napisał:

Wiekszosc osadnikow niemieckich pochodzila z landow zachodnich w okresie najwiekszego nasilenia osadnictwa na ziemiach polskich ,na terenie obecnego Berlina i okolic suszono bagna i nawracano niedobitki Wieletow ,Stodoran i Obodrzytow na chrzescijanstwo.

...czy mordowano prawowitych mieszkańców tych słowiańskich ziem połabskich.
    Może przyszła pora aby każdy powrócił skąd przyszedł,nie sądzisz ?
  • bruno565 23.10.12, 21:17
    Jakich prawowitych mieszkancow? Przeciez Slowianie polabscy znalezli sie tam gdzie sie znalezli bo sami wygonili wczesniejszych mieszkancow tych ziem,czyli plemiona germanskie.Najbardziej prawowitymi mieszkancami dzisiejszej Meklemburgii, Brandenburgii i okolic powinni byc Celtowie,bo oni byli tam jeszcze wczesniej ale pewnie i ci przegnali jeszcze kogos zanim sie zadomowili na tym obszarze.
    Nazywanie mordami regularnych wojen miedzy Cesarstwem i jego akolitami a Zwiazkiem Wieleckim uwazam za naduzycie.Zazwyczaj wojny sa brutalne i zadna ze stron uczestniczacych w konflikcie nie jest lagodnym barankiem.Polabianie to byli rozbojnicy i na dluzsza mete ich panstwo nie moglo przetrwac.Odeszli z kart historii bez zbytnich sentymentow.Poza grabiezczymi napadami na sasiadow,niczym szczegolnym sie nie wyroznili.
    J
  • erka-4 24.10.12, 12:57
    Obodrzyce, zamieszkujący tereny dzisiejszej Maklemburgii i Holszteinu, stanowili grupę Słowian połabskich, którzy tworzyli niegdyś najsilniejszy w obrębie Połabian organizm państwowy (800-1164). Ich wyznaniem była religia spokojnych rolników. To jedno z państw, które zostało unicestwione w konsekwencji niepodporządkowania się wierze chrześcijańskiej.

Operacja wagryjska przyspieszyła krucjatę, która rozpoczęła się w lipcu 1147 r. Na Obodrzyców uderzyły dwie armie niemieckie (Albrechta Niedźwiedzia, 60 tys. żołnierzy, Henryka Lwa, ok. 40 tys.) i flota duńska (pod wodzą Kanuta i Swena). Wraz z Albrechtem Niedźwiedziem na Słowian ruszyło grono arcybiskupów, biskupów i opatów (biskup hoboliński i legat papieski, Fryderyk Anzelm, arcybiskup magdeburski, Fryderyk, biskup halbersztacki, Rudolf, biskup monastyrski, Werner, biskup miśnieński, Reinhard, biskup brandendurski, Wigger, biskup ołomuniecki, Henryk, opat z Korbei, Wibald). Nieco mniej hierarchów przyłączyło się do armii Henryka Lwa (m.in. arcybiskup bremeński, Adalbert, biskup werdeński, Ditmar, prałat Hartwig, późniejszy arcybiskup bremeński). Siły lądowe wspomagała potężna flota duńska, która miała atakować z morza i blokować porty. O nasileniu fanatyzmu krucjatowego świadczy okoliczność, że na wezwanie do wyprawy na pogan w Danii zawieszono trwającą niemal od roku wojnę domową, po to, aby obaj pretendenci do tronu, wraz ze wszystkimi mężczyznami zdolnymi do noszenia broni, mogli uderzyć w niewiernych. Do wyprawy dołączyły się także, niestety, wojska polskie, księcia Mieszka, w sile 20 tys. krzyżowców. Krucjata była więc niewątpliwie potężna, kronikarz podkreśla: „aż ziemia drżała na ich widok".

...Mieszko I za to,że Państwo Polskie założył na Medal Złoty zasłużył,a za udział w tej krucjacie przeciw swym ziomkom słowiańskim na szubienicę.

• rico-chorzow 24.10.12, 16:25
    Obodrzyce byli spacykowani przez wojów Brandenburczyków,Duńczyków oraz Polan w 1147 roku.
    --

• rico-chorzow 24.10.12, 16:29
    Też prawdą jest,że Polacy po 1945 wygnali całe wioski Obodrzyców za Odrę.
    --

• ballest 24.10.12, 19:13
    No to trzeba sie spytac, co sie stalo z Luzyczanami co przed wojna na polskich terenach mieszkali, czyzby ich sclawinscy bracia wypedzili?
    --
    pyrsk
    Ballest
    Gleiwitz
  • erka-4 25.10.12, 07:15
    ballest napisał:

> No to trzeba sie spytac, co sie stalo z Luzyczanami co przed wojna na polskich
    > terenach mieszkali, czyzby ich slawinscy bracia wypedzili?

...po złożeniu słowiańskiej deklaracji pozostali na swojej ziemi.
    Germanie uciekali z Hitlerem dobrowolnie lub bywali przymuszani,ci którzy pozostali lądowali w Łambinowicach,Oświęcimiu,Siemianowicach i setkach innych "polskich" obozach "zagłady" dla Niemców,jako element niepewny i podejrzany,no bo jak można wierzyć takiemu co wołał wczoraj haj hitla,a dziś gęby nie otwiera,dlaczego tak krzyczał zawzięcie i nie ma zamiaru się wytłumaczyć ze swego błędu życiowego,cóż takie to były stalinowskie prawa powojenne w tej nowej "wolnej" i "niezależnej" od nikogo "Polsce" sowieckiej.
    No ale co by nie mówić zachodni alianci przyklepali własną pieczątką te powojenne przepisy jałtańskie,których nie byłoby nigdy,gdyby niemieckie fryce siedziały u siebie w domu na własnej doopie,a nie urządzali wycieczek po Europie,ba,po całym Świecie.
    Dostali to na co zasłużyli,coś za coś,tak to bywa na tym durnowatym Świecie,żeby coś dostać to należy sobie zasłużyć,nic nie przychodzi za darmo.

p.s.
    jednakże po tym wszystkim co uczynili w okresie tej ostatniej wycieczki po Świecie,to wyszli na tym wyśmienicie,a winni zniknąć jak ci Obodrzyci połabscy.
  • erka-4 25.10.12, 13:47
    bruno565 napisał:

Polabianie to byli rozbojnicy i na dluzsza mete ich panstwo nie moglo przetrwac.Odeszli z kart historii bez zbytnich sentymentow.Poza grabiezczymi napadami na sasiadow,niczym szczegolnym sie nie wyroznili.

... Książę Niklot, który zasiadł na tronie obodrzyckim w 1131 roku, był znakomitym władcą. Swoje panowanie starał się podporządkować odrodzeniu gospodarczemu i poprawnych relacjach z sąsiadami. Szybko zdobył opinię mądrego i sprawiedliwego i nawet Sasi udawali się przed jego sąd, by rozstrzygać swe zwyczajowe spory. Są to wydarzenia bez precedensu, ponieważ duch „Drang nach Osten” był cały czas żywy, zwłaszcza wśród biskupów marchii nadgranicznych. A w końcu Niklot był poganinem!

Jednak szybko przyszło mu się zmierzyć z chyba najpotężniejszą krucjatą, jaka kiedykolwiek została zorganizowana. Głównymi jej przywódcami byli margrabia Albrecht Niedźwiedź prowadzący 60-tysięczną armię, książę Saksonii Henryk Lew na czele 40 tysięcy, Duńczycy pod wodzą pretendentów do tronu Kanuta i Swena, którzy zaprzestali swych sporów i zdołali zebrać flotę w sile 1000 (tysiąca!) okrętów, oraz polscy książęta, Bolesław Kędzierzawy i Mieszko Stary, ten ostatni na czele (podobno) 20 tysięcy dobrze okrytych wojsk (okrytych za pieniądze Konrada III). Jednak jak się okaże, rola polskich władców będzie mocno dwuznaczna:) Oprócz tych wymienionych, najwybitniejszymi przywódcami było cale grono arcybiskupów, biskupów oraz opatów, którzy zawsze mieli najwięcej do powiedzenia. Nawet dowództwo floty duńskiej objął biskup Boeskilde, Ascerus.

• rico-chorzow 23.10.12, 13:59
    że historia polska zapomniała plemiona śląskie.
    --

• ballest 23.10.12, 21:43
    erka-4 napisał:

> ...że nad Szprewę musimy się wynosić a Niemcy nad Wisłok powrócić.
    >
    > Granice Sprewian
    >
    > Podstawę Polskiej granicy zachodniej stanowiła rzeka Odra, która rozdzielała pl
    > emiona polskie od Słupian serbskich i Sprewian wieleckich szła błotami odrzańsk
    > imi stanowiącymi naturalną barierę osadniczą. Tereny na południe od błot zajmow
    > ały po obu stronach Odry plemiona Lubuszan, stanowiące ogniwo pośrednie między
    > polańską Wielkopolską a wieleckimi ziemiami zamieszkałymi przez plemię Sprewian
    > . Granica rozdzielająca Sprewian i Lubuszan biegła pasmami puszcz po lewej stro
    > nie Odry, następnie schodziła do jej koryta w okolicy Szydłowa i szła dalej Odr
    > ą aż do ujścia Nysy Łużyckiej.

>
    > Sprewianie
    >
    > - średniowieczne plemię zachodniosłowiańskie zamieszkujęce dorzecze rzeki Sprew
    > y, dopływu Haweli (na wschód od Stodoran). Sąsiadowali z plemionami: Słupian, M
    > orzyczan, Płonów i Lubuszan. Ich główny gród to Kopanica nad Sprewą obecnie dzi
    > elnica Berlina - Berlin-Köpenick.
    >
    > ...zaś myślałem,że to bajka,a jednak prawda niezbita,że serce Niemiec powstało
    > dzięki Polakom,bo także są Słowianami jako ci Sprewianie.

Wtedy nie bylo Slowian, tylko SCLAWI!!! albo Sklaweni !

--
    pyrsk
    Ballest
    Gleiwitz
  • konrad_dk 25.10.12, 16:44
    Zdecydowanie Niemcy są przyjaciółmi Polski; nie wiem czy ten synonim jest odpowiedni ( ja powiedziałbym dobrymi sujusznikami Polski).
    Napewno dzięki polityce niemieckiej umacnia się pozycja Polski.
    Warto przypomnieć w tym miejscu przyjaźni polsko-węgierską. Wydaje mi się, że ta jest bardziej reklamowana i przez to popularna.

• erka-4 26.10.12, 06:53
    konrad_dk napisał:

Zdecydowanie Niemcy są przyjaciółmi Polski; nie wiem czy ten synonim jest odpowiedni
    (ja powiedziałbym dobrymi sujusznikami Polski)
    .

...no może są tymi sojusznikami,tylko co to jest sojusz,z Sowietami też mieliśmy wielki sojusz,i co z niego wyszło.
    Być może są sojusznikami bo mają w tym WIELKI interes,gdyby go nie mieli to mieliby Polaków głęboko w ......
    O przyjażni to będziemy mogli mówić na szczeblu lokalnym,takim ludzkim przyziemnym,w którymś tam przyszłym pokoleniu,któremu obrazy wojny ostatniej bardziej mgła przysłoni,jednakże ta przszła przyjażń ewentualna zależy jedynie od postawy obecnych i przyszłych Niemców.

Z każdego euro wydanego przez kraje "starej Unii" na politykę spójności w krajach Grupy Wyszehradzkiej, w tym w Polsce, wraca do nich 61 centów - wyliczył resort rozwoju regionalnego. Według Ministerstwa Rozwoju Regionalnego jest to dowód na to, że polityka spójności ma dobry wpływ na gospodarkę całej UE.
    61 centów, które według tych wyliczeń wraca do krajów piętnastki z każdego euro wydanego na politykę spójności w Polsce, Czechach, na Słowacji i Węgrzech, to wpływy z dodatkowego eksport krajów "starej Unii". W sumie korzyści piętnastki z realizacji polityki spójności w krajach Grupy Wyszehradzkiej w latach 2004-2015 resort szacuje na 74,69 mld euro.
    Największe korzyści wynikające ze wzrostu popytu na dobra i usługi importowane z krajów "starej Unii" uzyskają Niemcy, które są największym partnerem handlowym wszystkich czterech krajów Grupy - na ten jeden kraj przypada 43 proc. dodatkowego eksportu wynikającego z potrzeb dotyczących realizacji polityki spójności. Zyskują też Holandia, Włochy i Francja - licząc razem z Niemcami przypada na nie 68 proc. dodatkowego eksportu uzyskiwanego dzięki polityce spójności. Resort rozwoju regionalnego wyliczył także, że w przypadku Niemiec, Irlandii i Luksemburga korzyści wynikające z realizacji polityki spójności w krajach Grupy Wyszehradzkiej przewyższają ponoszone przez te kraje koszty.

Największe korzyści wynikające ze wzrostu popytu na dobra i usługi importowane z krajów "starej Unii" uzyskają Niemcy - gdyby było inaczej zadławiliby się swym dobrobytem kapitałowym,który leżałby w niemieckich bankach na koncie,a leżeć nie może bo on ma chodzić,a nawet biegać,i pomnażać swoje walory.
  • ballest 26.10.12, 14:19
    Czlowieku opamietaj sie od 4 lat, Polska wiecej eksportuje do Niemiec jak Niemcy do Polski, to mowi wszystko!
    --
    pyrsk
    Ballest
    Gleiwitz
  • erka-4 26.10.12, 15:12
    ballest napisał:

> Czlowieku opamietaj sie od 4 lat, Polska wiecej eksportuje do Niemiec jak Ni
    > emcy do Polski, to mowi wszystko!

...mógłbyś to uściślić,to więcej ciężaru czego dotyczy ?
    No bo chyba jest różnica w cenie kilograma ziemniaka i kilograma samochodu,nieprawdaż ?
    To,że mamy bilans dodatni z Niemcami nie świadczy o tym,że zysk z tego mamy,bo można sprzedawać towary na granicy opłacalności,a nawet taniej.
    Może to wszystko pieknie wygląda na papierze i w sprawozdawczości,a wyjdzie w końcu jak w Grecji,która tez miała w przeszłości WIELKIE korzyści ze współpracy z Niemcami.
    Ja narazie jestem w miare normalny i nie jestem ślepy,ani idiotą,i widzę plusy i minusy polsko-niemieckiej "przyjażni",ktora jest zapisana grubym drukiem w DOJCZEBANKU,bierzesz markę trzy oddać musisz,więc czy to jest miłośc,czy to jest kochanie ???,a gdzie do przyjażni skoro o pieniądzach mowa.
  • przyjacielameryki 27.10.12, 14:23
    Dajcie spokój z tą absurdalna dyskusją. Współpraca gospodarcza pomiędzy Polską i Niemcami kwitnie i możemy tylko się z tego cieszyć. Obroty wymiany handlowej Polska-Niemcy są wyższe od obrotów Niemcy-Rosja i to już samo mówi za siebie a popatrzcie na mapę i porównajcie wielkości obszarowe państw. To dar od losu, że mamy takiego sąsiada na zachodzie, że współpracujemy we wszystkich dziedzinach, ze dzięki tej współpracy rośnie polski PKB, że modernizujemy nasze państwo, że Polacy mają w Niemczech możliwość podjąć zatrudnienie, że stosunki międzyludzkie zwykłych Polaków i Niemców są już dobre i bardzo dobre, że wygrzebujemy sie ze złych stereotypów, że świetnie współpracujemy z jedną z największych i najnowocześniejszych gospodarek świata, . . . . . . . . . , etc, etc!! Dochodzą fundusze unijne w których Niemcy są głównym płatnikiem ale z inwestycji unijnych w Polsce korzystają i Polacy i Niemcy(poprzez realizację różnych dostaw i zamówień).
    Jednym słowem wszyscy na tej współpracy polsko-niemieckiej korzystają i Polacy i Niemcy a zostało to juz opisane przez wielu ekonomistów i politologów polskich i niemieckich. Kropka!!!!
  • erka-4 27.10.12, 14:53
    No,masz pełną rację,należy się tylko cieszyć,ale co ta współpraca ma wspólnego z przyjażnią,skoro to jedynie biznesowy interes,tylko tyle,a można powiedzieć,aż tyle.
    Jednak się zastanawiam nad pewną sprawą,skoro to taki ma wpływ dodatni dla Polski i dla Polaków,to co oznacza ten licznik ???

www.dlugpubliczny.org.pl/pl
    ...skoro jest tak dobrze to czemu jest takie wielkie zagrożenie w/g innych ?
  • erka-4 05.11.12, 07:30
    Nie mogę doczekać się odpowiedzi na to pytanie skierowane do ciebie :

...skoro jest tak dobrze to czemu jest takie wielkie zagrożenie w/g innych
    www.dlugpubliczny.org.pl/pl
    Wytłumacz mi przyjacielu jak to jest właściwie,dobrze czy już tragicznie ? co te obroty wysokie oznaczają w końcowym rozrachunku ???
  • ballest 28.10.12, 21:10
    erka-4 napisał:

> ballest napisał:
    >
    > > Czlowieku opamietaj sie od 4 lat, Polska wiecej eksportuje do Niemiec
    > jak Ni
    > > emcy do Polski, to mowi wszystko!

>
    > ...mógłbyś to uściślić,to więcej ciężaru czego dotyczy ?
    > No bo chyba jest różnica w cenie kilograma ziemniaka i kilograma samochodu,niep
    > rawdaż ?
    > To,że mamy bilans dodatni z Niemcami nie świadczy o tym,że zysk z tego mamy,bo
    > można sprzedawać towary na granicy opłacalności,a nawet taniej.
    > Może to wszystko pieknie wygląda na papierze i w sprawozdawczości,a wyjdzie w k
    > ońcu jak w Grecji,która tez miała w przeszłości WIELKIE korzyści ze współpracy
    > z Niemcami.
    > Ja narazie jestem w miare normalny i nie jestem ślepy,ani idiotą,i widzę plusy
    > i minusy polsko-niemieckiej "przyjażni",ktora jest zapisana grubym drukiem w DO
    > JCZEBANKU,bierzesz markę trzy oddać musisz,więc czy to jest miłośc,czy to jest
    > kochanie ???,a gdzie do przyjażni skoro o pieniądzach mowa.

Aha, Erka, nie wiedzialem , ze Polacy sa wtedy zadowoleni jak maja ujemny bilans handlowy !
    No to sie cieszyc musicie bardzo, bo oprocz Niemiec z wiekszscia krajow go macie , gratuluje "polskiej" bystrosci!!!
    --
    pyrsk
    Ballest
    Gleiwitz
  • erka-4 29.10.12, 07:02
    ballest napisał:

Aha, Erka, nie wiedzialem , ze Polacy sa wtedy zadowoleni jak maja ujemny bilans handlowy !
    No to sie cieszyc musicie bardzo, bo oprocz Niemiec z wiekszscia krajow go macie , gratuluje "polskiej" bystrosci!!!

...jest następujący,gdy rano wstanę i czuję,że żyję,reszta to jest dodatek do mego życia,i pragnę ci zwrócić uwagę,że nie jest istotne w naszej dyskusji z czego Polacy się cieszą,wszak rozmawiamy o "przyjazni" polsko-niemieckiej lub odwrotnie,niemiecko-polskiej,boś ty wywołał tę przyjacielską dyskusję.
    A zatem skoroś tak stwierdził to mnię i innych przekonaj,że Nimcy sa największymi Polaków przyjacielami,lecz nie wspieraj się niemiecką "marką" ani polskim kredytem w dojczebanku.

p.s.
    mój sasiad z przeciwka wspólnego korytarza wziął kredyt na remont mieszkania pięć lat temu,dziś już nie jest moim sąsiadem i mieszka kątem u swego brata,bank,no właśnie,nie będę go wywoływał z nazwy,bo ktoś mnię posądzi o antyreklamę,ale brzmi jego nazwa trochę z niemiecka,wygonił sąsiada mego z jego mieszkania wartego około 150 tys.złotych za niespłacony kredyt częściowo w terminie w kwocie około 20 tys.złotych,
    Bank sprzedał mieszkanie sasiada mego za złotych polskich 50 tys.kwotę swą należną potrącił ze stosowną marżą,sąsiad mój na tej poważnej życiowej transakcji z bankiem,nie będę mówił jakim,zarobił około 25 tys.złotych,polskich pieniędzy.
    Tak wygląda,mój drogi baleście,przyjażn oparta na prawdziwej "marce" ekonomicznej.
    Grecy już to przerabiają i inni także,a kolej na Polske w niedalekiej przyszłości.
    A więc,niech żyje i rozkwita "przyjażń" z prawdziwą marką.
  • ballest 30.10.12, 13:03
    Niemcy ale stracily swoje 1 miejsce w nadwzkach eksportowych na rzecz Saudi :

Überschuss in Millionen US-Dollar[2] Rang Land Überschuss
    (2011)
    1. Saudi-Arabien 252.756
    2. Deutschland 219.938
    3. Russland 198.760
    4. China 155.142
    5. VAE 80.000
    6. Kuwait 72.800
    7. Katar 72.000
    8. Norwegen 67.982
    9. Nigeria 64.000
    10. Niederlande 63.145
    11. Iran 63.000
    12. Irland 60.786
    13. Kasachstan 50.079
    14. Venezuela 45.002
    15. Angola 44.500
    16. Singapur 43.733
    17. Malaysia 39.329
    18. Südkorea 30.801
    19. Irak 29.300
    20. Australien 27.404
    21. Schweiz 26.947
    22. Algerien 26.937
    23. Taiwan 26.819
    24. Aserbaidschan 25.600
    25. Indonesien 25.117
    26. Oman 22.900
    27. Brasilien 19.169
    28. Dänemark 15.546
    29. Belgien 15.510
    30. Libyen 12.500

Defizit in Millionen US-Dollar[2] Rang Land Defizit
    (2011)
    1. USA -784.775
    2. Großbritannien -162.973
    3. Indien -154.401
    4. Frankreich -117.676
    5. Türkei -105.862
    6. Spanien -64.691
    7. Hongkong -55.630
    8. Italien -33.872
    9. Japan -31.593
    10. Ägypten -28.375
    11. Griechenland -27.773
    12. Südafrika -24.684
    13. Marokko -22.950
    14. Portugal -21.226
    15. Polen -20.271
    16. Pakistan -18.250
    17. Philippinen -15.968
    18. Libanon -15.086
    19. Ukraine -14.134
    20. Rumänien -13.532
    21. Österreich -12.408
    22. Bangladesch -11.798
    23. Mexiko -11.391
    24. Jordanien -10.338
    25. Kanada -10.268
    26. Vietnam -9.844
    27. Sri Lanka -9.700
    28. Israel -9.470
    29. Kenia -9.026
    30. Dominikanische Republik -9.000
    --
    pyrsk
    Ballest
    Gleiwitz
  • erka-4 31.10.12, 07:21
    Lukrowane dane

O dobre przeczucia co do polskiej gospodarki na razie nie trudno, gdyż napływające z Głównego Urzędu Statystycznego dane nie pokazują załamania. Produkcja przemysłowa w styczniu wzrosła o 9 proc., płace o 8,1 proc. (zawyżone przez jednorazowe wypłaty w górnictwie i energetyce, ale GUS wyliczył, że gdyby nie to, to wzrost wyniósłby 6,4 proc.).
    A najnowsze dane o sprzedaży detalicznej pokazały wzrost o 14,3 proc.

...a ja się cieszę niezmiernie bo kiedyś miałem 100 zł od żony na drobne wydatki,na piwo także starczało,dziś dostaję 106 z groszami,no ale na piwo nie starcza bo mi 8 % zabrakło.
    I powód mam do uciechy bo wreszcie z alkoholizmu sie wyrwę.

m.wyborcza.biz/biznes/1,106501,11217839.html
  • berncik 31.10.12, 22:53
    erka:Tak wygląda,mój drogi baleście,przyjażn oparta na prawdziwej "marce" ekonomiczn
    > ej.
    erka :To tylko ludzie zyjacy jeszcze w epoce komunizmu tak rozumuja ,jak Ty.
    Od kiedy Biznes albo kredyty maja cos z przyjaznia do czynienia.
    Kazdy Baranna swiecie wie ze ,jak bierzesz kredyt to musisz go splacic .
    Jak bank daje konycje ze nie podolasz to nie birzesz.Nikt cie nie zmusza .Najlepiej isc do polskiego banku, tam Ci pieniadze podaruja.
  • ppako29 30.10.12, 17:24
    Przyjaciele czy nie,
    moja babka na wiosce któa przez to wszystko przeszła ma nieco odmienne zdanie.
  • ballest 31.10.12, 19:24
    Babka nie decyduje kto naprawde przyjacielem Polakow jest albo byl!, bo Polacy to narod ktory zawsze w nienawisci do swoich sasiadnich narodow zyje,
    - ale takze do swoich sasiadow w klatce czy domku , w Polsce jeden pod drugim dolki kopie, jeden drugiego nienawidzi, nikt nikomu nie ufa, jeden zawisci drugiemu sukcesu, w polityce to tez chaos jakiego nie ma w innym panstwie.
    Polacy zadnych wnioskow ze swej historii nie wyciagneli a Bismarck mial racje, twierdzac, ze jak chcesz Polaka ukarac, daj mu niepodleglosc !!
    Jak by nie Niemcy czytaj Gerd Schröder i Joschkla Fischer to Polacy by dzisiaj 100 razy gorzej stali jak Grecy !
    --
    pyrsk
    Ballest
    Gleiwitz
  • erka-4 01.11.12, 07:10
    Ja bym ten chaos rozwiązał w tri miga.
    Piłsudskiego ożywił i takich,i tobie podobnych wziął za dupę i wysłał gdzie byłoby im lepiej,czyli za Odrę.
  • ballest 01.11.12, 08:34
    Oj, to zrob to, pomoz Polsce, Polacy zyja mitami i licza na jakis nowy cud nad Vistulom!
    --
    pyrsk
    Ballest
    Gleiwitz
  • erka-4 02.11.12, 07:53
    ballest napisał:

> Oj, to zrob to, pomoz Polsce, Polacy zyja mitami i licza na jakis nowy cud nad
    > Vistulom!

...Wśród 50 najszybciej rozwijających się firm Europy Środkowej rekordowo dużo, bo aż 27 pochodzi z Polski, z czego sześć znalazło się w pierwszej dziesiątce - donosi "Gazeta Wyborcza".

• ballest 02.11.12, 18:47
    napisz wiecej i podaj jakie, bo mnie to interesuje !
    --
    pyrsk
    Ballest
    Gleiwitz
  • erka-4 03.11.12, 08:03
    Największe firmy w Europie Środkowej
    w rankingu 2012 r.

L.p. Nazwa firmy - Kraj Sektor

1 PKN Orlen Polska Energetyka i zasoby naturalne
    2 MOL Węgry Energetyka i zasoby naturalne
    3 ŠKODA Czechy Wyroby przemysłowe
    4 Metinvest Ukraina Wyroby przemysłowe
    5 Naftogaz of Ukraine Energetyka i zasoby naturalne
    6 ČEZ Czechy Energetyka i zasoby naturalne
    7 Lotos Polska Energetyka i zasoby naturalne
    8 PGE Polska Energetyka i zasoby naturalne
    9 Energorynok Ukraina Energetyka i zasoby naturalne
    10 Jeronimo Martins Polska Dobra konsumpcyjne i transport

• ballest 03.11.12, 14:34
    "Jerónimo Martins SGPS, S.A. - portugalskie przedsiębiorstwo będące właścicielem między innymi sieci handlowej Biedronka."

a ja myslalem, ze biedronka to polska firma.

--
    pyrsk
    Ballest
    Gleiwitz
  • erka-4 03.11.12, 15:20
    Nie ważny właściciel a ważne jest na czyjej ziemi obiekt tej "biedronki" stoi i kto w niej pracuje.
    Właściciela można zawsze zmienić,a "biedroneczka" nie odfrunie.
  • ballest 03.11.12, 15:44
    Hm, tylko Polacy pracuja, a zysk ma Portugalczyk!
    --
    pyrsk
    Ballest
    Gleiwitz
  • ballest 03.11.12, 15:47
    I jeszcze jedno, czy wiecej Firm w obcych rekach, ten wiekszy odplyw dewiz z Polski, co tez nie jest dobrym znakiem!
    Oczywiscie Polska jest w "dobrej" sytuacji, bo Polacy z zagranicy znowu dewizy do Polski przysylaja, ale i ten strumien moze wyschnac, jak sobie tam egzystencje zbuduja.
    --
    pyrsk
    Ballest
    Gleiwitz
  • erka-4 03.11.12, 17:15
    ...i zysk "przygwożdzimy" stosownym podatkiem.
    Wystarczy jedynie zrównać ich warunki dotychczasowe uprzylejowane z tymi polskimi normalnymi.
    Ale pierwej należy zmienić "polską" władzę,a to może być niewykonalne.
    Pożyjemy,zobaczymy co z tego wyniknie.
    Może się polskie lemingi obudzą wreszcie,oby w miarę wcześnie,bo jeśli za póżno to z ręką w nocniku.
  • ballest 04.11.12, 09:18
    Ja tylko jednego zrozumiec nie potrafie, dlaczego taka nagonka w Polsce na Lukaszenke, dlaczego, on chce tylko chronic bialoruskie skarby przed chcciwym kapitalem!
    Polska wszystkie swoje skarby stracila, dostala troche drukowanych papierkow i sie pozbyla czegos co przez lata budowala !
    --
    pyrsk
    Ballest
    Gleiwitz
  • erka-4 04.11.12, 10:24
    ballest napisał:

> Ja tylko jednego zrozumiec nie potrafie, dlaczego taka nagonka w Polsce na Luka
    > szenke, dlaczego, on chce tylko chronic bialoruskie skarby przed chcciwym kapit
    > alem!
    > Polska wszystkie swoje skarby stracila, dostala troche drukowanych papierkow i
    > sie pozbyla czegos co przez lata budowala !

...Łukaszenka czuje pismo nosem,no ale są także pozytywne efekty tych nie tylko bezwartościowych papierków.
    Bezwartościowe to one być mogą dla tych,którzy w obieg je puszczają,bo to co wybudowano to jedynie bomba jakaś zniszczyć byłaby w stanie,a nadzieję mam taką,że z takich pomysłów wyrośli także różnej maści rewizjoniści.

...takie są skutki m/in.używania bezwartościowej gotówki na polskiej ziemi:

www.kompasinwestycji.pl/katalog_inwestycji-miasto-warszawa.htm?gclid=CIrxyfr5tLMCFQEd3godoSMAtQ

p.s.
    z jednym lokatorem to bank by sobie poradził ale z milionami nie da rady w razie braku wpłaty kolejnej długowej raty,pójdzie z torbami jeśli niegrzeczny będzie w stosunku do dłużnika,a dom stał będzię.
    Popatrz na Grecję,Hiszpanię i innych,dlaczego Polacy mieliby być głupsi od innych ?
  • erka-4 04.11.12, 10:33
    ...skoro mamy tę "przyjażń",no to należy z niej korzystać efektywnie,mimo że jak mówisz,nic nie jest ona warta w przeliczeniu na stosunki międzynarodowe.
    Mam nadzieję,że kiedyś te "banki" pobankrutują i nastaną czasy prawdziwej przyjażni.
  • konrad_dk 04.11.12, 14:08
    erka-4 napisał:

> ...skoro mamy tę "przyjażń",no to należy z niej korzystać efektywnie,mimo że ja
    > k mówisz,nic nie jest ona warta w przeliczeniu na stosunki międzynarodowe.
    > Mam nadzieję,że kiedyś te "banki" pobankrutują i nastaną czasy prawdziwej pr
    > zyjażni
    .

Moherowy berecik Ciebie uciska?
    Ciesz się człowieku, że Polska ma takiego sojusznika i poplecznika w Europie jak Niemcy
    To naprawdę bardzo dobry układ.
  • erka-4 04.11.12, 15:33
    konrad_dk napisał:

> Moherowy berecik Ciebie uciska?
    > Ciesz się człowieku, że Polska ma takiego sojusznika i poplecznika w Europie ja
    > k Niemcy
    > To naprawdę bardzo dobry układ.

...wszak ja się cieszę niezmiernie z tego faktu,jednakże sojusznik czy poplecznik jako,ześ go nazwał to nie jest przyjaciel,bo przyjażń jest bezinteresowna a w tym polsko-niemieckim układzie jedynie sie liczy to coś powyżej wymienił,bo nawet słowo przyjażń nie mogło ci przejść przez gardło.

www.gazetaprawna.pl/encyklopedia/prawo/hasla/336109,poplecznictwo.html
    ...toteż jest jak jest,więc nie gadajmy o przyjażni między nami,sam zresztą to potwierdzasz.
    Taką zauważam prawidłowość,kiedy jest mowa o Polsce i Polakach,i ich niezależnych poglądach to zaraz na głowę wkłada im się berecik moherowy,a ja akurat noszę berecik filcowy.
    Już teraz mówisz Ciesz się człowieku, ciekawe kiedy zaczniesz mówić ?
    Ciesz się człowieku,że żyjesz jeszcze
  • konrad_dk 04.11.12, 19:09
    erka-4 napisał:

> ...wszak ja się cieszę niezmiernie z tego faktu,jednakże sojusznik czy pople
    > cznik
    jako,ześ go nazwał to nie jest przyjaciel,bo przyjażń jest bezinte
    > resowna
    a w tym polsko-niemieckim układzie jedynie sie liczy to coś powyżej
    > wymienił,bo nawet słowo przyjażń nie mogło ci przejść przez gardło.
    >
    > rel="nofollow">www.gazetaprawna.pl/encyklopedia/prawo/hasla/336109,poplecznictwo.html

E tam :) Chłopski filozof jesteś. Pisząc poplecznik, miałem na myśli zwolennika.

Przecież pisałem w poprzednim poście, że w polityce nie ma przyjaźni, według mnie.
    Czytaj dokładnie posty. A ty z miejsca , że " przez gardło mi nie przejdzie...". Typowo moherowski patetyzm.

> Taką zauważam prawidłowość,kiedy jest mowa o Polsce i Polakach,i ich niezależny
    > ch poglądach to zaraz na głowę wkłada im się berecik moherowy,a ja akurat noszę
    > berecik filcowy.
    Obawiam się, że nawet nie wiesz z jakiego materiału jest twój berecik:)))
    No właśnie i znowu ten typowy moherowy patetyzm. " Z igły widły"

Ja zauważam także pewną prawidłowość, że ktoś piszący w Twoim stylu, jest często promoherowski, zaściankowy i archaiczny. Zwróć uwagę ilu wśród moherowców tudzież pisowców ksenofobów, homofobów, nacjonalistów, ludzi archaicznych ; ogólnie ludzie nietolarancyjnych.

> Już teraz mówisz Ciesz się człowieku, ciekawe kiedy zaczniesz
    > mówić ?

> Ciesz się człowieku,że żyjesz jeszcze

Aleś ty poważny. Wrzuć trochę na luz.
  • ballest 04.11.12, 22:33
    Faktem jest, ze Polska jest przez cale 1000-lecie beneficjentem Niemiec byla i jest, a ta pomoc byla skanalizowana ze Zachodu na Wschod a nigdy nie odwrotnie, a tak jest do dzis !
    --
    pyrsk
    Ballest
    Gleiwitz
  • erka-4 05.11.12, 07:15
    Znasz taką zasadę ekonomiczną ?
    Aby ktoś był bogatym to ktoś musi być biednym,więc przestań pieprzyć farmazony.
  • erka-4 05.11.12, 07:09
    Mogłbyś napisać krótko - nie łap mnię za słówka - a tyś tyle czasu poświęcił na wyjaśnienia i zasadniczo nic żeś nie wyjaśnił,bo ja bym ci powiedział krótko i zwiężle - to po co były te słówka ? krótkie i zwięzłe.

ps.
    zauważyłeś zapewne,że wątek ten,który założył ballest służy temu,aby udowodnić niemiecką przyjażn względem Polaków,a zatem wnioskuję z twojej wypowiedzi,,że nic takiego nie istnieje,więc w tym jesteśmy zgodni, bez względu na to czy noszę berecik taki lub inny a nawet cylinder.
    A mam także cylinder,który wkładam na głowę czasem,najczęściej w Sylwestra na balu maskotek.
  • globox2 08.11.12, 09:08
    Tak, Niemcy są naszymi najlepszymi przyjaciółmi. Chcieli nasze ziemie zgermanizować, podbić i przyłączyć do swego kraju, jak to w przypadku Czechów. Są naprawdę przyjaciółmi- chcieli wymordować 80 procent Polaków, a reszta, jako bydło, miała pracować na rzecz III rzeszy! Czytałem, że w ZSRR hitler traktował z jeszcze gorszym okrucieństwem mieszkańców ZSRR, ale gdy czytałem, w ilu procentach planowano wymordować np Ukrainców i Białorusinów, to masakra. Niemcy są naszymi najlepszymi przyjaciółmi, że teraz "polaczki" jeżdżą do nich, na wespół z Turkami i kacapami budować drogi, domy dla nazistowskich zaborców. Nic się nie zmieniło- przyjaźń będzie wiecznie trwać, a oni u nas w Polsce będą swoje sklepy budować, typu Lidl, i podbijać innymi szajsami. Niech żyje przyjaźń Polsko-Niemiecka!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka