Dodaj do ulubionych

Duologia z przerywaczem

26.09.17, 13:31
Wkurzył mnie na max ostatnio niejaki Duppenschlitz von Fetor, ups, rabbi.rozencwajg, który w innym wątku, zapoczątkowanym przeze mnie wyskoczył ni z gruszki, ni z pietruszki, z Żydami (forum.gazeta.pl/forum/w,175,164778972,164778972,W_sprawie_tzw_zolnierzy_wykletych_z_przyleglosc.html#p164797161). W związku z tym:
WSTĘP:
Definicja Żyda w ujęciu indukcyjnym:
1. Jezus Chrystus był Żydem,
2. Żydem jest ten, kogo Żyd za Żyda uważa.
Jednym z niezbędnych atrybutów bycia Żydem jest matka-Żydówka.
TOM I
Jakie pretensje i o co mieli Żydzi do Rosji carskiej? A to zależy od statusu społecznego (po szczegóły odsyłam do Arno Lustiger "Czerwona Księga. Stalin i Żydzi"; tu w skrócie).
1) zamożni Żydzi o strefy osiedlenia. Jak miał milioner z Łodzi prowadzić interesy w Moskwie czy w Pitrze, skoro nie mógł się tam osiedlić, ba, nawet nabyć nieruchomości?
2) średniozamożni Żydzi - o pogromy i limity rekrutacji na uczelnie. Żydzi mogli stanowić bodaj 2% studentów. Efekt uboczny: studiować szli NAJLEPSI spośród Żydów, co miało ten skutek, że stanowili potem ścisłą czołówkę wolnych zawodów: lekarze, architekci, adwokaci, artyści itd., wywołując niechęć gojów.
3) biedota żydowska - przede wszystkim o pogromy, wzniecane lub tolerowane przez władze carskie.
Dlatego ludność żydowska w Rosji wiązała duże nadzieje z obaleniem caratu, ale poszło nie całkiem po ich myśl.
A) bogata burżuazja żydowska była dla bolszewików wrogiem, bo była burżuazją
B) Żydzi-syjoniści byli wrogiem, bo stanowili w ich oczach element obcy
C) Żydzi-socjaliści z Bundu byli wrogiem ideowym
D) ortodoksyjni Żydzi byli wrogami, bo wrogiem dla bolszewików była wszelka religia, z prawosławiem na czele
E) drobni kupcy, przedsiębiorcy, rzemieślnicy byli wrogiem jako wyzyskiwacze
F) ponieważ żydowskich rolników prawie nie było, kto zostawał? Biedota żydowska i część skołowanej inteligencji. To właśnie ci poparli pucz bolszewicki i rządy bolszewików.
Do tego doszła liczna kategoria osób wywodzących się z Żydów, ale nie uważających się za Żydów i chcących uchodzić za Rosjan. Na razie byli tolerowani, ale wkrótce im przypomniano ich pochodzenie, bo o tym się w Europie Wsch. pamięta, n'est-ce pas, Mr Duppenschlitz von Fetor?
TOM II
Nie mam nic szczególnego ani za Żydami, ani przeciwko nim. Jakkolwiek w konflikcie arabsko-izraelskim jest w 100% po stronie Izraela. W moich oczach w ogóle nie ma żadnych Palestyńczyków, to są łajzy arabskie, które od ponad 100% złażą się do Palestyny z całego świata arabskiego w związku z emigracją żydowską, a złażą się w poszukiwania zatrudnienia.
Ale... Zważywszy losy polskie i żydowskie w ostatniej wojnie elementarna przyzwoitość nakazywałaby powstrzymać się od paskudnych i nieuzasadnionych komentarzy wobec Żydów, zwłaszcza, że Polska ponosi w znacznej mierze winę za wybuch tej wojny, a o czym było w linkowanym wątku. W związku z tym:
PRZERYWACZ
Uprzedzam, jeśli jeszcze raz napotkam takie bzdety, jakie wysmarował von Fetor, to osobiście zakabluję do Mossadu czy innego Shin-Beth, a jak wszyscy wiedzą, a niejaki Eichmann osobiście się o tym przekonał, te instytucje mają bardzo długie ręce. Jeśli tak uczynię, to nawet nie z sympatii dla Izraela, lecz z obrzydzenia do głupoty, którą należy tępić przez fizyczną eliminację jej nosicieli. Gros paskudztw w dziejach ludzkości bowiem brało się z głupoty.
Edytor zaawansowany
 • trydzyk 26.09.17, 13:39
  A nie lepiej byloby takiego rozenszajsa po prostu zablokowac na grupie? Przeciez nic godnego uwagi do tej pory nie napisal (i sadzac po jego poziomie, raczej nie napisze).

  F.
 • gandalph 26.09.17, 14:18
  A niby kto ma to zrobić? Jak swego czasu ja byłem moderatorem grupy, to się nie podobało, że takie wątki wycinałem. No to powiedziałem: bye-bye, bawcie się sami. Nie tak dawno to było, ze dwa-trzy lata temu.
 • jeepwdyzlu 27.09.17, 02:00
  Izrael to najlepszy sojusznik USA. Jedyny przyczółek Zachodu na Bkiskim Wschodzie.
  Kolos militarny - jedyny kraj obok USA, Rosji, Francji i Chin produkujacy zaawansowaną broń. A mieszka tam 10 mln ludzi!!!!
  Skuteczna, oparta na POBORZE armia, miliony rezerwistów ( kobiety tak samo), satelity, broń jądrowa.
  Wszystko zbudowane na pustyni w dwa pokolenia. W miedzyczasie dwie duże wojny i nieustająca partyzancka. Otoczeni 200 mln wrogich sąsiadów i miliardem potencjalnych.
  Pełen szacun... gospodarczo jesteśmy przy nich liliputem. Poziom życia wyższy niż w Polsce.

  I na marginesie: w holocauście zginęło 3 miliony polskich Żydów. Naszych. Nawet jeśli obcych kulturowo i religijnie - żyli obok naszych dziadków, mówili i czytali po polsku. To nasza strata. O ilr bylibyśmy dziś bogatsi, gdyby przeżyli...


  --
  YCDSOYA
 • jeepwdyzlu 27.09.17, 02:06
  Jakkolwiek w konflikcie arabsko-izraelskim jest w 100% po stronie Izraela.
  ----
  Tego konfliktu dawno by nie było, gdyby nie sowieci. Popierali Izrael, aż w 47tym zorientowali się, że nie da się nim sterować. Więc postawili na Arabów. Najpierw Egipt, potem Syria, OWP, Hezbollah... Persowie..
  A tu dupa. 10 mln Izraelczyków i 20 mln Kurdów blokuje 100 mln Egipt, 80 milionowy Iran i 100 mln planktonu....
  Tak wygląda prawdziwa siła islamu.
  Specjaliści od ru...ia kóz.

  --
  YCDSOYA
 • gandalph 27.09.17, 16:51
  W zdaniu "...które od ponad 100% złażą się do Palestyny ..." miało oczywiście być "...od ponad 100 lat..."

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.