Dodaj do ulubionych

Polskie świnie, szubrawcy, szmalcownicy i kanalie

18.02.18, 18:28
Ponieważ rzygać mi się już chce z powodu kolejnej hucpy urządzonej przez doopogłowych z PiSu, odsyłam wszystkich do publikacji sprzed kilku lat: Barbara Engelking, "Szanowny panie gistapo. Donosy do władz niemieckich w Warszawie i okolicach w latach 1940-1941". Od razu uprzedzam, że lektura przyjemną nie będzie, ale przeczytawszy to nawet największy osioł i łysa pała spod znaku ONR powinien coś-niecoś zrozumieć i przestać się pultać.
W książce, obok licznych fotokopii, również odpisy donosów: o ukrywaniu Żydów, o przekrętach gospodarczych, o konspirowaniu, o tajnym nauczaniu, słuchaniu radia, pomstowaniu na Niemców po paru głębszych itd. itp., do wyboru, do koloru.
A więc krótko, Polaczki: morda w kubeł, posypać głowy popiołem i przeprosić. A potem spier....ać!
Edytor zaawansowany
  • rabbi.rozencwajg 19.02.18, 15:48
    Tyle razy prosiłem cię, że jak się źle czujesz, masz żydowską deprechę, to wytrzep kapucyna, chlapnij se pejsachówki względnie zażyj garść antydepresantów, ale na rany Chrystusa, nie wchodź na forum!

www.uwazamrze.pl/artykul/995313/jak-zydzi-kolaborowali-z-niemcami/3
    forumemjot.wordpress.com/2013/09/09/kolaboranci-zydowscy-w-czasie-ii-wojny-swiatowej-4-oslawiona-13-i-zagiew/
    www.fronda.pl/a/matka-kurka-dla-frondy-zydowscy-szmalcownicy%2C105991.html
    soc.culture.polish.narkive.com/nELzv00V/ilu-zydow-wyslali-zydowscy-szmalcownicy-do-gazu
    ptto.wordpress.com/2013/06/21/jak-zydzi-zdradzili-zydow-niewiniatka-z-judenratow/
    palmereldritch1984.wordpress.com/2012/08/12/zagiew-zydzi-jako-zdrajcy-mordercy-i-szmalcownicy/

--
    Naród,który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości.
    Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, co ją głoszą. Prawda jest mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania, jest rewolucyjnym czynem. George Orwell
  • jeepwdyzlu 22.02.18, 12:17
    rabbi z 3,5 mln polskich żydów zginęło 3 mln
    Polaków. Owszem, wyznania mojżeszowego. Owszem - w większości żle zasymilowanych. Ale i tych, którzy wtapiali się w polski żywioł. Mówili i pisali piękną polszczyzną. Mieli polskie korzenie, wartości, byli gotowi dla Polski umierać (poczynając od września 39, przez Londyn, Lenino po Monte Cassino), byli lekarzami, adwokatami, poetami.
    To rana nie na izraelskiej ale na naszej - Twojej i mojej duszy.
    Co z tego, że byli wyznania mojżeszowego(jak w tamtych czasach pisano). Tak się urodzili. Jedni wierzyli, drudzy mniej, trzeci wcale. Byli nielojalni? Niektórzy owszem. Większości nie dano szansy -na 10 polskich żydów 9 zginęło. Bo byli żydami. Nieważne czy dobrymi czy złymi Polakami, nieważne czy wierzyli w bga czy nie, ważne że któryś z ich przodków był żydem.

--
    YCDSOYA
  • gandalph 22.02.18, 12:30
    Otóż to, Holokaust to w głównej mierze ogromna strata POLSKI, nie IZRAELA. Gdyby nie Holokaust, być może nie byłoby państwa Izrael, a jeśli nawet, byłoby to państwo rolników, szewców i drobnych sklepikarzy, a nie Tuwimów, Brzechwów, Blumsztajnów itp., bo ci zostaliby w Polsce w znacznie większej ilości niż to faktycznie było.
  • rabbi.rozencwajg 26.02.18, 21:31
    Nie ze mną te hucpiarskie numery! Już ja wiem co wy o nas myślicie. I nie mydlijcie mi tu oczu tymi "zasymilowanymi" Brzechwami czy Tuwimami. Brystigierowa też była zasymilowana, podobnie jak Berman...czy Michnik...
    Pod cieniutką politurą poprawności językowej i znajomości literatury polskiej, kryła się zwierzęca nienawiść i pogarda do Słowian i sięgająca Himalajów megalomania pastuchów i lichwiarzy znad Jordanu.
    marucha.wordpress.com/2018/02/22/polacy-to-bestie-niemcy-to-cywilizacja-tak-rozumuja-zydzi/#more-69143

--
    Naród,który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości.
    Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, co ją głoszą. Prawda jest mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania, jest rewolucyjnym czynem. George Orwell
  • jeepwdyzlu 27.02.18, 13:04
    Wy?
    O nas?
    Chcesz się umówić na pokazywanie fiutów?? Prosze bardzo...

--
    YCDSOYA
  • jeepwdyzlu 27.02.18, 13:07
    Nienawiśc do Słowian? Cotypie...szdebilu?
    A inkwizycja w Hiszpanii? Pogromy we Włoszech? Hitleryzm w Niemczech?
    Z żydami na pieńku mieli wszyscy.
    Czemu? Bo się nie asymilowali.
    Ten sam błąd robią dziś w zachodniej Europie muzułmanie...

--
    YCDSOYA
  • tbernard 27.02.18, 18:36
    > A inkwizycja w Hiszpanii? Pogromy we Włoszech? Hitleryzm w Niemczech?
    > Z żydami na pieńku mieli wszyscy.

No proszę, to jednak antysemityzm nie był jakoś wyjątkowo polski?

> Czemu? Bo się nie asymilowali.

Zwłaszcza Niemcom to bardzo przeszkadzało, że do któregoś pokolenia w życiorysach grzebali i nawet tych co już pojęcia nie mieli o pochodzeniu żydowskim wzięto na celownik.
  • rabbi.rozencwajg 27.02.18, 20:17
    marucha.wordpress.com/2018/02/25/zydzi-czytajcie-wlasne-ksiazki/

--
  • gandalph 02.03.18, 00:25
    "No proszę, to jednak antysemityzm nie był jakoś wyjątkowo polski?"

Tu nie chodzi o antysemityzm, bo szmalcownicy, donosiciele i inne kanalie donosiły nie tylko na Żydów, lecz przede wszystkim na Polaków.
  • tbernard 04.03.18, 23:15
    No w porządku, nawet nie mieszając do tego antysemityzmu, tylko patrząc ogólnie na donosicielstwo. Niemcy jeden na drugiego donosili i donoszą nadal na taką skalę, że daleko Polakom do tak "obywatelskiej" postawy.
  • gandalph 05.03.18, 01:23
    Miszczu, ty chyba nie rozumiesz problemu. Czym innym jest donoszenie własnym władzom, że sąsiad kradnie, znęca się nad dziećmi albo kłusuje. Natomiast zupełnie inną parą kaloszy jest 1. donoszenie (np. z zemsty) o nieistniejącym przestępstwie, 2. donoszenie okupantowi o konspiracji rodaków, tajnym nauczaniu, słuchaniu radia czy ukrywaniu Żydów. Chodzi o to, że wedle utartej opinii byli z jednej strony szlachetni i bohaterscy Polacy i z drugiej - niemieccy zbrodniarze, kanalie, sadyści itp. Tymczasem rzecz ma się inaczej, bo znam przykłady Niemców, którzy pomagali Polaków oraz Niemców, którzy udawali ślepych i głuchych - ryzykując własną skórą! A co do Polaków (niektórych) - patrz wyżej.
  • gandalph 05.03.18, 01:26
    Oczywiście miało być "pomagali Polakom".
  • tbernard 05.03.18, 09:05
    > Miszczu, ty chyba nie rozumiesz problemu. Czym innym jest donoszenie własnym władzom, że sąsiad kradnie, znęca się nad dziećmi ...

A jak myślisz, ten cudzysłów w słowie "obywatelskiej" to po co wstawiłem?
    Oczywiście nikt nie neguje, że byli też Niemcy porządni i niektórzy przypłacili to życiem. Ludzie są wszędzie mniej więcej tacy sami statystycznie i tylko w niektórych okolicznościach z niektórych diabeł wyłazi. Ludzkość już nie raz przerabiała eksperyment, że lepiej uzbrojona grupa dostała pozwolenie na mordowanie i grabież tych stojących niżej w rozwoju technicznym. Raz nazywało się to niesieniem cywilizacji dzikusom, innym razem zdobywanie przestrzeni życiowej (wraz z rabunkiem wszystkiego co ma cenną wartość) kosztem podludzi.
    Nie wiem dlaczego aż tak bardzo starasz się głosić światu, że byli też podli Polacy. Oczywiste, że byli, ale czy to ze względu na liczebność lub słabe zdolności organizacyjne nie byli w stanie sami takiej machiny skonstruować jak zachodni sąsiedzi. Ci najpodlejsi zawsze mieli rangę pospolitego bandyty lub zawistnego donosiciela i każdy z nich samego siebie reprezentował. Gdy okupant się zmienił po "wyzwoleniu" UB nie miało problemu w skompletowaniu kadr z odpowiednimi predyspozycjami. Ale nawet wtedy musieli mieć wsparcie "zaprzyjaźnionych".
  • gandalph 05.03.18, 11:58
    A więc jednak nie rozumiesz problemu i rozwadniasz temat. Mój post był i jest adresowany przede wszystkim do tych, którzy od dziesięcioleci użalają się nad skrzywdzonymi Pola(cz)kami i nad tym, jacy to są poszkodowani, pomawiani, po..., przez obcych, nie pomnąc tego, że za wielu krzywdami kryli się jacyś rodacy. Skoro krakowskie gestapo, zatrudniając kilkunastu funkcjonariuszy wiedziało wszystko, to dzięki komu? Przecież nie dzięki Żydom (przebywającym w getcie), ani krasnoludkom, lecz dzięki kablującym rodakom. Tyle. Tylko tyle i aż tyle. I niczego tu nie zmienia to, że wśród Żydów, np. w gettach, również trafiały się łotry i kanalie.
  • erka-4 05.03.18, 22:31
    Ale nikt nie zmieni faktu tego,że gdyby nie Niemcy gestapo by nie powstało,a zatem i to wszystko co z nim było związane.
  • gandalph 06.03.18, 01:08
    Co ma piernik do wiatraka?
  • tbernard 06.03.18, 14:50
    Ponad wszelką wątpliwość jednym ze składników potrzebnych do wypieku piernika jest mąka i w tych czasach, gdy pierwsze receptury pierników opracowywano, to mąka bardzo często była wytwarzana w młynach wiatrowych, które potocznie wiatrakami są nazywane.
  • gandalph 09.03.18, 22:05
    No i co z tego? Skoro ci "piernik do wiatraka" nie pasuje, to spytam inaczej: co ma wypowiedź przedmówcy do tematu?
  • tbernard 17.03.18, 21:02
    Postaram się wyjaśnić tą zagadkę. Zanim bandyci niemieckojęzyczni w mundurach niemieckich nie wleźli do naszego kraju, to państwo nasze może nie idealne (Bereza Kartuska, getta ławkowe itp) ale jakoś tam funkcjonowało. Dzięki temu państwu jakoś polskim szmalcownikom nie przyszło do głowy aby Żydów rabować i zabijać, bo po prostu bali się kary za bandyckie czyny. Jednak niemieckojęzyczni bandyci zniszczyli państwo nasze i umożliwili kanaliom polskojęzycznym bezkarne podłe czyny. Z punktu widzenia państwa polskiego te kanalie polskojęzyczne to zwyczajni kolaboranci.
    Określenia "polskie obozy śmierci" sugeruje, że to ma coś wspólnego z polskim państwem a nie tylko indywidualnymi kanaliami, które nigdy by nie miały szans zaistnieć, gdyby niemieckojęzyczni bandyci mocno uzbrojeni tu nie wleźli.
  • gandalph 17.03.18, 21:44
    Jak zwykle pomieszanie z poplątaniem.
    Oczywiście, że GŁÓWNYMI winowajcami wszelakich paskudztw byli okupanci. OBAJ! Ale niestety Polacy do tego nieźle się dołożyli; przecież antysemityzm jest stary jak dzieje Polski.
    W dodatku zapominasz o jednej istotnej okoliczności: gdyby Niemcy wykorzystali CAŁĄ wiedzę o polskim podziemiu, jaką mieli, to skala represji i ofiar byłaby wielokrotnie większa. Niemcy działali z zaciągniętym hamulcem! Ich interesowało tylko to, żeby na zapleczu frontu wschodniego był spokój. Niestety, m.in. w wyniku działania konfidentów, szmalcowników itp. niejednokrotnie MUSIELI reagować, choćby dla ochrony własnych tyłków przed przełożonymi.
    Mówiąc krótko: wina Niemców i Sowietów to jedno, wina rodzimych kanalii to drugie. I tu nie ma wytłumaczenia. (A przy okazji kanalie donosiły nie tylko na Żydów, na Polaków też, o czym moja rodzina miała okazję przekonać się, gdy już w 2 dni po wkroczeniu Niemców do ich miasta poszedł donos, że ten i ten zajmuje się spekulacją.)
    Na temat polskich obozów koncentracyjnych nie mam zamiaru dyskutować, bo nie dyskutuje się z faktami.
  • tbernard 18.03.18, 02:18
    Cały czas nie rozumiem co chcesz osiągnąć. Wiadomo, że w każdej dostatecznie dużej zbiorowości znajdzie się różnych ludzi, od najpodlejszych aż po świętych. Jest też jakaś grupa z pogranicza, która zachowuje się jako tako, gdy na danym terenie funkcjonuje państwo, bo boją się kary. Ale jak zawierucha przyjdzie i wiedzą, że kary za podłość nie będzie, to zaczynają postępować w myśl maksymy hulaj dusza piekła nie ma. Chcesz powiedzieć, że Polacy jakoś szczególnie się tu wyróżniają? Twierdzisz, że "przecież antysemityzm jest stary jak dzieje Polski". Nie obrażasz czasem w ten sposób Żydów? Bo kto normalny wybrał by sobie do osiedlenia takie terytorium, gdzie jest znacznie gorzej traktowany niż gdzie indziej? A ponoć w Polsce żyło ich znacznie więcej niż w jakimkolwiek innym kraju zachodnioeuropejskim.
  • gandalph 18.03.18, 02:21
    Człowieku, przecież ty nie rozumiesz tego, co czytasz. Przeczytaj jeszcze raz i jeszcze raz, może coś dotrze. Zacznij od postu otwierającego, on wyjaśnia praktycznie wszystko, tzn. polskie grzechy i grzeszki, bo o nie mi chodzi.
  • jeepwdyzlu 19.03.18, 23:55
    Tbernard pie... jak zawsze. Jak tu było słodko i dlatego tak wielu żydów tu mieszkało. Jasne. Na smoleńszczyźnie było jeszcze lepiej. Albo na kijowszczyźnie.cud miód.

--
    YCDSOYA
  • tbernard 20.03.18, 21:20
    Nie twierdzę, że słodko, ale wszędzie indziej ten antysemityzm musiał być większy, skoro albo nie pozwolono im się tak licznie osiedlać lub po prostu tak im umilono życie, że woleli u nas. Chyba, że uważasz ich za dziwaków, którzy szukali miejsc, gdzie najgorzej będą traktowani.
  • gandalph 20.03.18, 21:59
    Koleś, co to chrzanisz? Co to znaczy, że gdzie indziej antysemityzm miałby być większy? Bo co, bo mordowano/wypędzano/maltretowano 4 Żydów dziennie, a nie 2? Jak chcesz to porównywać?
    Poza tym, gdy inkwizycja hiszpańska wypędzała/zmuszała do opuszczenia Hiszpanii Żydów, to dokąd mieli się udać? Siłą rzeczy pozostawało "Drang nach Osten", czyli podążanie tam, gdzie mniejsza gęstość zaludnienia, a jedynym krajem z pustkowiami była Rzeczpospolita. Mam kontynuować?
    Dalej, Żydzi w Polsce to było głównie mieszczaństwo, a więc konkurencja dla Niemców, Ormian itd., bo mieszczan-Polaków było relatywnie mało. Tym niemniej do eksplozji antysemityzmu dochodziło; dlaczego to Żydzi po całej Europie wychwalali księcia Jaremę? Bo jego podjazdy uratowały setki i tysiące ich pobratymców od rzezi. Fakt, że te akurat rzezie wyprawiała głównie ruska czerń, ale... Wojska polskie też puściły z dymem wiele miast, miasteczek i wsi, a wraz z nimi - Żydów, bo... Prześladowanie prawosławnych się nie opłacało - Moskwa, protestantów też - Szwecja, Prusy, natomiast za Żydami nikt się nie ujmował. Z trzeciej strony, im bliżej władzy królewskiej, tym spokojniej, bo za każdy wzniecony tumult, nieważne, antyżydowski czy inny, kara była jedna: katowski topór. Gdzie indziej tak skrupulatnie może tego nie pilnowano.
  • rabbi.rozencwajg 18.03.18, 11:39
    gandalph napisał:
    antysemityzm jest stary jak dzieje Polski.
    ---------------------------------------------------------
    A ty jestes glupi hui jak Brezniew.
    --
  • rabbi.rozencwajg 07.03.18, 21:42
    wolna-polska.pl/wiadomosci/zydzi-mordowali-zydow-2018-03

--
  • gandalph 17.03.18, 21:49
    Spadaj kmiocie!
  • referee 29.03.18, 00:26
    Panie Gandalph, Panie Gandalph,

jak pan brzydkie słowa używa, to niech pan takie niedomówienie zrobi, przecież młodzież słucha ona się uczy. Przepraszam, ale mam wrażenie, że nie ogarnia pan porad Kobuszewskiego:)))

> A więc krótko, Polaczki: morda w kubeł, posypać głowy popiołem i przeprosić. A
    > potem spier....ać!

To znaczy się, że pan także?
    A tak na serio. Pan to chyba kultury uczył się daleko na Wschodzie?
    Dlaczego to pieniactwo.
    My tutaj w forum staramy się rzeczowo dyskutować. Nie ma sensu obrzucać się wyzwiskami.
    Polaczki? Tak Polaków nazywali Niemcy i Rosjanie.
    Niech pan się trochę dokształci jeżeli chodzi o Savoir -vivre i ogólnie dobre maniery. Przecież netykieta to priorytet.

Najważniejsze, żeby było wiadomo, że to Niemcy napadli na Polskę 1.09.1039 a 17 dni później Sowieci ( towarzyszu Gandalph,to do wiadomości, gdyby tak Wam nikt nie przekazał). To Niemcy okupawali Polskę i mordowali ludzi. To oni wprowadzili nieludzkie prawa. To oni robili mydło z ludzi i nawozy do rolnictwa i wyroby sztuczne. To Niemcy okradli Polskę z Dzieł Sztuki i Kultury. To Niemcy mordowali cywili (od najmłodszych do najstarszych). To Niemcy zrównali Warszawę z ziemią, etc, etc. Panie Gandalph, niech się pan nie artykułuje jak burak. Nie ubliżam panu, chociaż korci. Mamy Wielki Tydzień, u Spowiedzi byłem, to powiem tylko, niech się pan ogarnie i ochłonie
  • gandalph 29.03.18, 00:31
    Masz robaczku coś do powiedzenia na temat? Bo jak nie, to spadaj.
  • referee 29.03.18, 00:35
    > A więc krótko, Polaczki: morda w kubeł, posypać głowy popiołem i przeprosić. A
    > potem spier....ać!
    Tak

Co to ma znaczyć towarzyszu?
  • gandalph 29.03.18, 00:41
    "— Jeżeli tak, tedy jako mnie tu, waszmościowie, widzicie, jakem Kowalski! tak w pierwszej
    bitwie prosto na króla szwedzkiego skoczę! Choćby też stał w największej gęstwie, nic
    to! Moja śmierć albo jego!… a taki kopią się do niego złożę… Miejcie mnie waćpanowie
    za kpa, jeśli tego nie uczynię!
    To rzekłszy, złożył pięść i chciał w stół grzmotnąć. Byłby przy tym potłukł szklenice,
    gąsiory i stół rozłupał, lecz pan Zagłoba skwapliwie go za garść uchwycił i w następujące
    ozwał się słowa:
    — Siadaj, Rochu, i daj spokój! Wiedz i o tym, że nie dopiero cię będziemy za kpa
    mieli, gdy tego nie uczynisz, ale dopiero cię za kpa przestaniemy mieć, jeżeli to uczynisz.
    "
    Na razie jesteś Pan durniem - sądząc po wypowiedziach. I przestanę Sz.P. mieć za durnia dopiero wtedy, gdy napiszesz coś z sensem i na temat.
  • referee 29.03.18, 00:58
    Towarzyszu Gandalph, Towarzyszu Gandalph
    mamy Wielki Tydzień a Wy się pienicie.
    A ten ostatni post to żenua. Coś o Szwecji, coś o Zagłobie. Wrzuć chłopie złoty na luz i jak nie masz argumentów, to nie zmieniaj tematu, albo się nie wypowiadaj. No chyba, że się na siłą dowartościowujesz i leczysz kompleksy. Jak tak to sorry, klikaj dalej i żyj radośnie.
  • gandalph 29.03.18, 01:57
    Spadaj kmiotku.
  • referee 30.03.18, 22:23
    Nie ripostuję, gdyż mamy Wielkie Swieto; Swięta Wielkanocy. Myślę, że wdając się w kłótnie i używając inwektyw udowodniłbym, że dałem się sprowokować. Dodatkowo tego typu konwersacja jest kontraproduktywna, a i dyskomfortem dla jej adwersarzy. Niewykluczone, że dla innych forumowiczów także.
    Błogosławionych i Wesołych Swiąt Wielkanocnych życzę.
  • gandalph 30.03.18, 23:38
    Jeżeli chcesz pan ripostować, to ustosunkuj się do postu otwierającego, traktującego o polskim donosicielstwie, szmalcownikach itp. No chyba, że uważasz pan, że takich nie było.
    Inwektywy szanowny panie biorą się stąd, że nie mam ochoty odnosić się do dyrdymałów ani do wypocin nie na temat.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka