• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Kliniki leczenia uzależnień

• 18.07.10, 19:19
    Ostatnio znalazłem stronę:
    www.ekliniki.pl/psychologia.php
    Jest to katalog klinik leczenia uzależnień. Bardzo rozbudowana baza
    klinik z całej Polski. Z poziomu strony można zadać pytanie
    bezpośrednio do szukanej kliniki!
    Może komuś się przyda.

Pozdrawiam i życzę sukcesów w walce ze swoim uzależnieniem!
    Edytor zaawansowany
    • 18.07.10, 19:50
      A oto strona Wspolnoty, ktora ma wiecej uleczen, anizeli wszystkie
      odwyki, szpitale, kluby trzezwosciowe i terapie razem wziete...!
      www.aa.org.pl/
      • 18.07.10, 20:55
        Nie ma sensu niczego tłumaczyć skoro moderator, podobnie jak lekarz, siedzi w kieszeni aptekarza.
      • 25.07.10, 23:07
        Pierwsze słyszę, że AA leczy.

--
        www.alkoholizm.com.pl/forumalko/index.php
        • 12.09.10, 08:26
          Według mnie i moich doświadzczeń to 95% moich znajomych z AA jest po terapii.Czy to prywatnej czy państwowej ale jest.Rozmawialiśmy nawet otym ostatnio i na prawdę jest dużo łatwiej wdrożyć się w program aa po lub w trakcie terapii.Kilka razy w roku organizujemy w naszym klubie rózne warsztaty prowadzone przez terapeutów z państwowego jak i prywatnego ośrodka.
          Ja osobiście poznałem i musiałem zacząć chodzić na miitingi aa podczas terapii w prywatnym ośrodku.Był to punkt kontraktu i jak bym się nie zgodził to wyjazd do domu.
          Dzięki temu poznałem co to i kto to są ci anonimowi alkoholicy.Sam z siebie bym nie poszedł, a tak musiałem chodzić w Warszawie i potem zacząłem w Gdańsku.Też bardzo ważne jest znależć fajną grupę dla siebie ponieważ często są grupy , które lekko mówiąc są "nawiedzone".Reasumując Terapia + AA to bardzo skuteczny sposób żeby się rozwijać, zmieniać i po prostu nie zapić. Moja siła wyższa wysłała mnie do ośrodka , w którym przełamałem się i uznałem ze jestem alkoholikiem, a póżniej już dużo łatwiej i tak do dziś 3 lata i 5 miesięcy i jestem zupełnie innym człowiekiem w dobrym słowa znaczeniu.

Polecam ośrodek leczenia i terapii uzależnień
          • 12.09.10, 09:32
            Ja nie mam nic przeciw terapiom, ale z jakiej racji ktoś ma za to płacić z prywatnej kieszeni.
            Ludzie regularnie uiszczali składki, przez całe swoje życie, a teraz są poniżani - traktowani jak żebracy.
            Oczekiwanie na zabieg przez całe miesiące bo prywatny /nieubezpieczony/ pacjent ma pierwszeństwo.
            Emerytur też by wam nie wypłacili /gdyby mogli/ bo były wypracowane za PRL-u.
    • 13.09.10, 14:59
      A ja nie zgodze sie z tym, że terapia nie pomaga, bo wlasnie terapia w osrodku, którym byłam pomogła mi zacząć normalne życie! Nie piję już dwa lata i nie zamienilabym na nic pobytu w ośrodku. Tam gdzie bylam pracują terapeuci, którzy mi pomogli. Utrzymuję abstynencję. Cenię sobie fakt, że wzięłam udział w terapii w ośrodku prywatnym, bo w takich miejscach dbają o pacjentów. A tam nie robili tego dla kasy. Do tej pory mam kontakt z kolegami z grupy i terapeutami. Można wrócić do normalnego życia. Pozdrawiam wszystkich tych, którzy chcą zacząć walczyć. Gdyby ktoś chciał kontakt do ośrodka, piszcie na
      • 13.09.10, 15:54
        " A tam nie robili
        > tego dla kasy"

Pewnie za darmo...
        • 13.09.10, 20:37
          Mi pomogli. I wielu innym także
          • 13.09.10, 20:57
            Jestem za biedny - muszę umrzeć.
          • 14.09.10, 21:18
            timba-easy napisała:

> Mi pomogli. I wielu innym także

To jest najważniejsze. Reszta h...
            Mnie pomógł odwyk w Łukowie i inni alkoholicy - zarówno ci będący razem ze mną na terapii, jak i spotkani w AA
            • 15.09.10, 14:30
              elfkabezhaltera napisała:

> timba-easy napisała:
              > > Mi pomogli. I wielu innym także
              - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
              > To jest najważniejsze. Reszta h...
              _______________________________________.
              W czym "pomogli" Tobie i tym "wielu innym"...!?
              Co rozumiecie pod pojeciem "pomogli", uzywajac czasu przeszlego...!?
              A...
            • 03.01.11, 22:59
              czy mogłabym dostać parę informacji na temat odwyku w Łukowie, do kogo się zgłosić , gdzie szukać pomocy( nie chodzi o mnie) , ile się czeka jakie warunki itp. dziękuje! czekam!
              • 03.01.11, 23:55
                www.spzoz.lukow.pl/index.php?mod=pages&page_id=3
                Najlepiej będzie gdy skontaktujesz się bezpośrednio - na stronie jest podany adres do poczty:
                odwyk@spzoz.lukow.pl
      • 13.09.10, 21:05
        timba-easy napisała:
        > ... Pozdrawiam wszystkich tych, którzy chcą zacząć walczyć.
        ______________.
        Z kim walczyc...!?
        A...
        Ps. Mam gosci... - za dwa dni wiecej napisze...
        • 14.09.10, 10:37
          walczyć ze swoimi uzależnieniami
          • 14.09.10, 15:40
            Ja nie podważam kompetencji, wielu wspaniałych terapeutów - zdaję sobie sprawę z tego, że samo uzależnienie bywa następstwem innych problemów i wymaga pomocy psychiatrycznej, farmakologicznej itd.
            Natomiast krytykuję system, który wymusza na pacjentach dodatkowe opłaty i szukanie pomocy, w sektorze prywatnym.
            Do tego dochodzi walka o pacjenta i związane z tym przeróżne manipulacje.
            • 15.09.10, 10:42
              "Otwarcie reklamujesz..."
              To prawda - nigdy nie będziesz mieć pewności, czy timba-easy jest na pewno pacjentką.
              • 16.09.10, 00:39
                timba-easy niestety na innej stronie reklamuje jawnie swój ośrodek
                Trzeba brać poprawkę na to, co się czyta w postach. Niestety.
            • 15.09.10, 14:25
              pierzchnia napisał:
              > ... Natomiast krytykuję system, który wymusza na pacjentach dodatkowe opłaty i szuk
              > anie pomocy, w sektorze prywatnym.
              > Do tego dochodzi walka o pacjenta i związane z tym przeróżne manipulacje.
              _________________________________________________.
              I wynajdywanie roznych szkol (czyt. teorii terapeutycznych),
              rzekomo lepszych od poprzednich...
              A...
          • 15.09.10, 09:27
            Timba... W wątku o leczeniu uzależnień otwarcie reklamujesz jeden z prywatnych ośrodków leczenia alkoholizmu. Jesteś pacjentem czy pracownikiem tejże czcigodnej placówki?

Nie potrzeba korzystać ani z państwowych terapii, gdzie ludzie są łamani i poniżani, nie potrzeba płacić ciężkiej kasy za luksusy i miłość terapeuty do pacjenta w prywatnych ośrodkach wypoczynkowych. Wystarczy nie pić.

Ale najprostsze rozwiązanie jest takie okropne... bo prozaiczne i bez sensacji. I dlatego nie wypada o tym pisać :-)))

No a co ty myślisz o samodzielnym zaprzestaniu picia?

Oraz: po ile u was turnusy?
            • 15.09.10, 14:44
              e4ska napisała:

> Nie potrzeba korzystać ani z państwowych terapii, gdzie ludzie są łamani i poni
              > żani,

Tak! Musiałem pełzać przed terapeutami wołając, iżem zapity śmieć, całować rąbka ich kitli niegodzien!
              • 15.09.10, 15:28
                elfkabezhaltera napisała:

> e4ska napisała:
                >
                >
                >
                > Tak! Musiałem pełzać przed terapeutami wołając, iżem zapity śmieć, całować rąbk
                > a ich kitli niegodzien!

a na powaznie...gdy szedlem na terapie, nikt, ani nic juz mnie nie musialo lamac, lub ponizac.sam to sobie zrobilem wczesniej.
                hej
    • 16.09.10, 10:08
      na forum zawsze wystepowal swego rodzaju problem, ze ktos, cos reklamowal z branzy "trzezwiennej"...czasem robil to autentycznie wdzieczny pacjent, czasem kierownik osrodka, innym razem ,znow , ktos reklamowal cudotworcze medykamenty. nie ma na to mocnych. poza tym?.....nigdy nie wiadomo co alkoholikowi pomoze , bo zaszkodzic, to mu niewiele juz moze poza nim samym. przyznam , ze onegdaj nieco mnie wkurzaly mniej lub bardziej zawoalowane formy handlu i reklamy itd itp. teraz jest mi to obojetne. kazdy dorosly sam sobie powienien brac odpowiedzialnosc za swoje wybory. czy pojdzie na mityng AA, czy kupi turnus w prywatnym osrodku, czy tez podda sie hipnozie trzeciego stopnia i ustawi wedlug hellingera
      • 16.09.10, 16:16
        wolfigen napisał:
        > na forum zawsze wystepowal swego rodzaju problem, ze ktos, cos reklamowal...
        przyznam , ze onegdaj nieco mnie wkurzaly mniej lub bardziej zawoalowane formy handlu i reklamy itd itp. teraz jest mi to obojetne....
        ________________________.
        Kogo to obchodzi, wolfiku...!? :-(
        A...
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.