Dodaj do ulubionych

Komputer - koszmar!!!!

02.03.11, 22:41
Witam wszystkich. Jestem uzależniony od komputera. Nie mówie tego z dumą. Niestety uzależnienie jeśli już w ogóle można mówić o jakimkolwiek sposobie na "spojrzenie" na nie - jest to spojrzenie, które widzi, że uzależnienie jest czymś bardzo bardzo smutnym.

Proszę więc was o pomoc. Jestem uzależniony od komputera. Spędzam przy nim ok 8-miu godzin dziennie. Setki osób dawały mi rady w stylu "wyjdź na spacer", "poznaj dziewczynę", "idź do kina", czy "znajdź sobie inne hobby". To wszystko mówiły mądrale, którym się wydaje, że uzależnienie jest czymś, nad czym ma sie kontrolę. Otóż - drodzy inteligenci - nad uzależnieniem (póki ma nad Tobą kontrolę) - NIE MA się kontroli, także tego typu rewelacyjne "rady" można niestety olać. Po prostu są nieskuteczne, a ludzie ich udzielający nie wiedzą NIC o uzależnieniu.

Czy ktoś zna jakiegoś specjaliste? Spróbuję wszystkiego. Jestem na 3cim roku studiów. Próbuję je skończyć ale moje uzależnienie dosłownie rujnuje moje oceny. Gram w gry. Nie jestem w stanie sie oderwać. Komputer, gry, internet. To pochłania 80% mojego czasu. Reszta to sen. Tak. 20% to sen. 80% to komputer. Czasem uda mi się zrobić coś poza komputerem, zrobić jakąś pracę na studia, dlatego jestem już na trzecim roku. Mam jednak beznadziejne oceny, a teraz mam obawy, że w ogóle studiów nie skończe. Mam wiele zaległych egzaminów i jest ryzyko, że po prostu te studia zawale. Nie jestem w stanie się kontrolować. Potrzebuje pomocy. Wiem, że jestem uzależniony. Nigdzie jednak nie umie znaleźć pomocy. Moja rozpacz się pogłębia. Dziękuję za jakiekolwiek porady.

Pozdrawiam
teykey
Edytor zaawansowany
 • 7zahir 03.03.11, 08:14
  Poczytaj tu:
  siecioholizm.eu/mid.php?sel=infoholizm_plaga


  --
  Rzeczy dla których warto żyć
  nie sposób wymyśleć - trzeba je czuć :-)
 • czlowieek 03.03.11, 09:04
  Oczywiście prawdziwe, duże ośrodki leczenia uzależnień pomagają także i w tego typu uzależnieniach. Najwięcej trafia tam tam alkoholików, ale są także na przykład hazardziści, siecioholicy, lekomani, erotomani. Są i inni. Zresztą bardzo często różne uzależnienia nakładają się na siebie, krzyżują, albo zastępują się jedno po drugim, a mechanizmy tych zniewoleń i sposoby leczenia są bardzo podobne.

  Ja bym w Twojej sytuacji poszedł na rozmowę, konsultację do poradni uzależnień przy najbliższym szpitalu psychiatrycznym, tam gdzie mieszkasz... albo może zacząłbym od Instytutu Psychiatrii i Neurologii na ul. Sobieskiego w Warszawie. Zatelefonowałbym tam i pojechał niezależnie od odległości, bo sytuacja jest trudna i czas już określić priorytety. Co jest teraz dla Ciebie najważniejsze.

  Prywatne ośrodki nastawione są często na długotrwałe wyciąganie kasy.

  Pozdrawiam Cię.
 • euzaleznienia 26.03.11, 10:39
  Uzależnienie od komputera i internetu jest coraz powszechniejsze wśród Polaków. Ostatnio nawet znalazłem serwis e-uzalezneinia, który w pełni jest poświęcony różnego rodzaju uzależnieniom od komputera.

  Chodź uzależnienie od komputera jest na pozór bagatelizowane może naprawdę stanowić duży problem coraz więcej sąd orzeka rozwodów z powodu uzależnienia się od internetu współmałżonka! Uzależnienie to może powodować depresję, wadę kręgosłupa u dzieci i młodzieży, wady wzroku, trudności w życiu zawodowym jak i prywatnym...
 • kuk_krakauer 26.03.11, 20:27
  Może spróbuj tu:

  www.anonimowi-siecioholicy.org/
  --
  Przy Cesarzu mile włada
  Cesarzowa pełna łask...

  www.youtube.com/watch?v=GNesyZik-oc&feature=related
 • uza123 13.07.19, 11:18
  Anonimowych Uzależnionych od Komputera (AUK) zmienili adres strony, zapraszamy teraz na auk.org.pl

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka