Objawy odstawienia clonazepamu Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Po wielu latach zażywania clonazepamu (2mg) i stilnoxu postanowiłam uwolnić się od tych nałogów. Pod koniec listopada w ciągu 8 dni zredukowałam moją dawkę do zera. Efekt był taki, że myślałam że umieram. Po kilku dniach wzięłam 0,5 mg i pomogło. Taką dawkę brałam przez
    6 tygodni po czym zredukowałam ją do 0,25 mg, po 2 tygodniach do 0,125mg. Stale w tym czasie biorę stilnox (10mg) jedną tabletkę przed snem. Znowu bardzo źle się czuję, mam wrażenie że rozsadza mi głowę a ponadto dostałam wytrzeszczu oczu. Endokrynolog stwierdził że to niedoczynność tarczycy i zalecił mi zwiększenie dawki leku (tsh w normie). Proszę o opinię czy Waszym zdaniem odstawienie clonazepamu może powodować takie skutki? Pozdrawiam i dziękuję.
    • Poczytaj na ulotce, a najlepiej zapytaj lekarza.
      --
      Rzeczy dla których warto żyć
      nie sposób wymyśleć - trzeba je czuć :-)
    • Odstawienie Clonazepamu może powodować najróżniejsze objawy. Najlepiej to robić w szpitalu, pod opieką lekarza psychiatry i zajmuje to chyba od 2 m-cy do pół roku. Ale można to zrobić też w domu w ciągu >2 m-cy, pod kontrolą psych. Redukcja dawki była pewnie zbyt szybka. Natomiast odstawianie Clonazepamu przy jednoczesnym zażywaniu Stilnoksu nie jest chyba dobrym pomysłem, bo Stilnox też jest lekiem uzależniającym. Tzn. Clonazepam (znacznie bardziej uzależniający) działa bezpośrednio na receptory benzo (jak alkohol), a Stilnox na podbenzo (ale też uzależnia, nie można brać dłużej jak 2 tyg. chyba). Jak już chcesz się wyzwolić z uzależnienia i przestać cierpieć, to może lepiej odstawiać stopniowo jedno i drugie? Bo i tak będziesz się bardzo męczyć odstawiając Clonazepam, a jak przy okazji nie pozbędziesz się drugiego g..., czyli Stilnoksu, to możesz się z nim bujać jeszcze parę dobrych lat, ew. do śmierci. A co do tych objawów (migrena, wytrzeszcz), to są one pewnie spowodowane przez odstawienie benzo, jeśli pojawiły się przy odstawianiu (nie było ich wcześniej). No ale musisz się zastanowić, jakie inne leki bierzesz i czy ew. nie mają one z tym związku. Choć ja stawiam na benzo, ich odstawienie potrafi wywołać najbardziej niewiarygodne objawy abstynencyjne. Pozdrawiam.
    • Ja odstawilam takze clony na raz dwa trzy!!!!
      to byla masakra, ktora trwa juz trzeci miesiac. dodam
      , ze takze zazywalam codziennie stilox latami.
      Od trzech dni nie biore tez stilnoxu
      nie spie

wogole od momentu odstawienia clonow cale zycie to rollercaster/ mordor/matrix
      czulam sie jak w cybernetycznym swiecie, nadwrazliwosc na kolory, barwy, zapachy,
      bezsennosc/strach/napady paniki/ wrazenie , ze cos rozszarpie Ci klatke uzaleznieni nazywaja to pajeczyca !!!!!!/ totalna niemoc, czasami nie moglam zrobic trzech krokow do ubikacji/ wrazenie ze jakas karuzelo-kula wywala mnie w powietrze i spadam/ leki i paranoje/leki tak silne, ze balam sie siegnac po kubek z woda/;
      CO NAJWAZNIEJSZE KONIECZNA JEST STALA OPIEKA BLISKIEJ CI OSOBY? KTORA ZNA PROBLEM ? ZROZUMIE CO SIE Z tOBA dzieje.... ja mam takie dziury w pâmieci z tych trzech miesiecy, ze wiecej nie pamietam niz pamietam. Pamietam sile tych negatywnych wrazen, niektore sytuacje... ale dzialalam jak walnieta,

acha jeszcze niestety napady drgawkowe wystepuja wtedy trzeba jakies lekie benzo polknac... ja bralam bronazepam lub tranxen, ale 1 a nie 10 tabletek.
      Drzenie rak tak silne , ze nie bylam w stanie nic utrzymac o sztuccu nie bylo mowy... kubki wylewalam, na laptop nadepnelam..; zero orientu; W tym czasie blagam nie dzwon do nikogo, nie pisz listow, kontaktuj sie tylko z zaufanymi. uwierz mi, wychodza jaja, mowisz piszesz bzdury........

mieszkam za granica i tutejsi specjalisci powiedzieli mi, ze tego sie nie da zrobic/ nie mozna tego zrobic samemu............ specjalisci klamia, da sie tylko trzeba miec wielka sile i samo zaparcie.ja tego dokonuje juz jest lepiej, ale dokonuje niemozliwego tak powiedzieli lekarze z najwiekszego we Francji osrodka uzaleznien w szpitalu marrmottan. Ja mialam juz dosyc brania tabletek na tabletki. Dodam, ze niestety clonow bralam duzo ponad 10 dziennie czasami do 20. Pamietam jak pierwszy raz zazylam 4 tabletki na raz i spalam 4 dni, pozniej wogole nie spalam nakrecaly mnie........

Trzymaj sie cieplo, :) rece nadal mi sie trzesa...;bedzie dobrze wiem:)
      muriellka
      • Ja też odstawiłam benzo, to już ponad 9 lat, a wydaje się jakby było wczoraj. Pamiętam te wszystkie objawy abstynencyjne o których piszesz, ale u mnie podstawowym objawem był straszliwy lęk. Najlepiej już w ogóle nie wracać do benzo po ich odstawieniu, jeśli w wywiadzie wpiszą Ci "uzależnienie od benzodiazepin". Jak już jesteś w tym szpitalu, to próbuj się uwolnić też od Stilnoksu, po wyjściu może być trudno. No i po wyjściu potrzebujesz jakiegoś wsparcia w utrzymaniu abstynencji, mnie pomogło AA, od ośmiu lat chodzę też na terapię. Trzymaj się.

• dziekuje za odpowiedz tak strach jest okropnym towarzyszem, ale trzeba go oswajac
          ja tlumacze sobie, ze 80 procent tego co sie dzieje , dzieje sie w mojej glowie
          stilnox, odstawilam, juz 4 noce wogole nie spie
          nie bede brac juz nic
          lekarze zby lekka reke maja i nie ma co brac tabletek na tabletki
          grupa wsparcia, jest bardzo wazna, zdaje sobie sprawe
          niestety to jeszcze nie jest ten etap, to ze zaczynam jakies kontakty przez internet jest wielkim moim sukcesem
          ciesze sie, ze masz juz czystych 9 lat, to budujace*
          pozdrawiam
        • upralam sie ze stilnoxem tez:)
          juz od kilku nocy spie normalnie
          i nawet jak nie spie to nie chodze po recepty
          stilnoxu nie kupuje:)
      • hej , ja tez mam jazdy od clonow.Biore 14 lat . Z siedem lat bralem 1 mg dziennie , pozniej byla wtopa i bralem po 4 mg , a pozniej detox i zszedlem do 1 mg i tu jest granica;/;/;/
        nie moge zejsc nic w dol ..bralem promazyne,depakine , antydepresanty ,inne leki i ani snu i ani zycia ;/widze , ze wiesz jak to jest ..jezeli bys chciala nawiazac kontakt to napisz do mnie na meila

z gory dzieki
    • Kolejny prezent od abstynencji... po odstawieniu clonow to juz napisalam co sie dzieje, teraz 6 dzien nie biore stilnoxu, glowe mi rozsadza, mam bardzo wysokie cisnienie....nie spie, juz 6 noc.
      Czekam az bedzie lepiej
      :)
      • muriellka napisała:
        > Kolejny prezent od abstynencji... po odstawieniu clonow to juz napisalam co si
        > e dzieje, teraz 6 dzien nie biore stilnoxu, glowe mi rozsadza, mam bardzo wys
        > okie cisnienie....nie spie, juz 6 noc.
        > Czekam az bedzie lepiej
        _____________________________.
        Tak trzymaj, a nagroda nadejdzie..!
        A...
        • Dziekuje, czekam na nia, wypatruje jej..kazdego dnia
          To juz ostatnia faza wychodzenia....
          Wychodze z ciezkiej jazdy bez trzymanki, zatrzymalam sie na ostatnim zakrecie
          dziekuje , kazde cieple slowo cenne
          gratyfikacja najwazniejszy po motywacji element wychodzenia
          :)
    • tez mam z tym problem Wspolczuje wszystkim uzaleznionym
      • stasiu62 napisał(a):

> tez mam z tym problem Wspolczuje wszystkim uzaleznionym>

Witaj .
        Napisz prosze ,jak sobie z tym radzisz?

--
        Rzeczy dla których warto żyć
        nie sposób wymyśleć - trzeba je czuć :-)
        • " odstawienie heroiny było niczym w porównaniu do klonów"- wypowiedz chłopaka na jednym ze spotkań terapeutycznych.

Trzymam za Ciebie mocno kciuki.
          • Po psychotropach mogą byc efekty odstawienne tak okropne jak po najgorszych chyba dragach.
            Fajnie że jednego się pozbyłaś i walczysz z drugim :)

Ja tak walczę z uzależnieniem od antydepresantów któtymi zostałam niesłusznie uraczona już 1,5 roku ale jest coraz lepiej
            • Piszesz ze walczysz z odstawienie antydepresantow, ciekawi mnie jak to robisz. ja wiem ze chyba schodzenie z d awek jest najlepsze.
              Mojej metody nie polecam bo ja z clonazepamem poszlam na calosc i rzucilam od razu..ale 3 pierwsze miesiace to czysty horror a w sumie pol roku to nieciekawe bylo tez. Wolalam jednak tak niz przez rok schodzic po malu.
              Tak czy siak kawla roboty masz do zrobienia. ja od clonow uzaleznilam sie wychodzac z heroinizmu. Pozniej podczas wychodzenia i jakis t5am wpadek wpakowalam sie w cocaine mieszana z heroina czyli ciezko bylo, nie wiem czy zlapie jeszcze kiedys swoja dawna dobra energie. bardzo teraz choruje, nie biore..czasami mam wpadke..jeden raz na jakis czas

• >
            > Trzymam za Ciebie mocno kciuki.
            trzymaj trzymaj bo miewam wpadki, generalnie IZm clean ...ale czasami sie potkne
            ps.musialam zmienic nick..ale murieka 2 to ta sama murielka :-)
            • Ja co tydzień zmniejszałam dawkę antydepresantów o średnio 20 mg, czasem mniej. Koszmar okropny, dopiero po roku od odstawienia mogłam powiedzieć że jest lepiej. Teraz już prawie 2 ale nadal czuje się nie za dobrze, ale porównując to co było to jest na prawdę lepiej.

Wczoraj dostałam miesiączkę to myślałam że umrę taki był okropny ból, a na antydepresantach to byłam jak sparaliżowana nic mnie nie bolało ale też nic mnie nie cieszyło, nic nie złościło, spać nie mogłam, nie czułam zimna ani ciepła, okres byle jaki raczej bezbolesny i masa innych koszmarnych objawów

W sumie zliczając dawki wszystkich moich 3 leków którymi mnie uraczyli było 280 mg.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

WIĘCEJ O ZDROWIU:

Drętwienie rąk i nóg

Jest się czego bać?

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.