• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Odkryta czy narodzona pokora?

• 06.09.13, 20:34
    Kilka miesiecy temu,pelna buntu i pychy,pyskowki urzadzalam na tym portalu,jadac po wszystkich komu moglam i (w moim mniemaniu)pojechac po strunach tych odwaznych i tych wiadacych prym,dac upust zlym emocjom,cieszac sie ze kogos przegadalam badz podwazylam jego racje ogolnie przyjete..dzis sie tego wstydze! Zagladajac w przeszlosc,mam wrazenie ze ktos inny tam rezydowal-nie ja!Cale zycie stosowalam diety..dzis odchudzilam nieco moje ego a i cialo skorzystalo:)
    Wrocilam tutaj kretymi drogami,bo hasla nie pamietalam...jakze mialam pamietac skoro zawsze po spozyciu sie logowalam!:)
    Prawda jest,ze dla trzezwiejacego to miejsce nie jest najlepsze..mam na mysli nakrecanie sie i uruchamianie tych instynktow,ktore napewno nie pomoga w rozumieniu wlasnych doznan emocjonalnych,eliminowanie wlasnych wad,w wyciszeniu...jednak przez piec m-cy kiedy tu nie zagladalam.towarzyszyly mi twarde slowa aagusta czy trafne rady Zahir
    Poznalam podobnych do nich i jeszcze innych...przegladam sie w lustrze i codziennie zauwazam cos innego...np.wygladzona jakby zmarszczka miedzy brwiami:) o jedna wiecej wokol kacika oczu:) To cieszy...juz nie rozpaczam nad soba....
    Zachecam wszystkich raczkujacych do sluchania w pokorze,zastanowienia sie dlaczego znalezlismy sie na takim forum a nie innym....
    Prawda boli tak samo jak zastrzyki z penicyliny....
    Edytor zaawansowany
    • 07.09.13, 06:37
      ... a ja postanowiłem nie byc jak jeży,czy august :-D
      Wydaje mi się ,a może nawet wiem ,jak to fajnie jest się ponakręcać.
      Kiedyś tak sie nakręcałem,ze miałem w swoim odczuciu 120 % racji.
      A gó... - zawsze ktoś się znajdzie ,kto podważy moja rację - w pewnym stopniu zgadzam się z nim i moja racja maleje do 90% itd
      I tak to spokorniałem z czym jest mi nawet do twarzy :-P
      Czego i wam życzę.
    • 07.09.13, 08:02
      odkrywamy w sobie znieczulane wcześniej uczucia.
      I to jest fajne i takie ciekawe - móc spojrzeć na siebie
      przez ich pryzmat.
      Jeżeli uda sie wkroczyć w nowe życie z ciekawością dziecka
      odkrywanie siebie boli mniej.

Pamiętam jak trudno mi było pogodzić się z uczuciem pokory,
      które wcześniej kojarzyłam z porażką , a przecież zawsze musiałam
      być " the best".
      Pamiętam też uczucie ulgi, gdy wreszcie uświadomiłam sobie
      że to nie prawda - nie muszę być the best - jestem tylko człowiekiem,
      nie bogiem i mam prawo do popełniania błędów i uczenia się na nich.

• 07.09.13, 10:33
        to chyba najwiecej mi dalo..moment w którym zrozumialam, ze nie jestem doskonala, nie musze byc, mam prawo poelniac bledy i inni tez je maja..
      • 07.09.13, 19:52
        Ja juz od bardzo dawna nie czuję, ze musze być "The Best'.. a jednak nie czuje z tego powodu ulgi.. ? Nie wiem dlaczego. .

... nawet gdy pilem nie lubiłem sie spinac.. (ostatnie moje picia, te okolo od 2004 , ktore mi sie przytrafialy)..

Nie wiem, ale nie daje mi jakiejs specjalnej "radosci" , ani te trzeźwe życie, ani te w pijanstwie nie dawalo.. szczerze mówiąc to nie tylko nie chce pic, ale tez uwazam picie za nunde i nie dajace niczego...

Ale trzeźwe zycie te mnie nie zachwyca. ., wiec ucze sie zyc bez zaxhwycania sie czymkolwiek. .
        Nie sądziłem kiedys kiedys, ze tak mozna...

Hmmm...

Nie wiem czy to normalne
        I nie wiem czy to prawdziwy ja.. ale nie mam chęci nic zmieniac w sobie..
        Przynajmniej nie na sile. ..

--
        Najbardziej godnym pożałowania jest ten spośród ludzi, kto swe marzenia zamienia na srebro i złoto.

Chalil Gibran
        • 07.09.13, 22:36
          nie chodzi chyba o spinanie...smutne, ze tak masz, ze Ciebie trzezwe zycie nie cieszy, mnie bardzo w wielu aspektach, moge czuc..odpowiedzialnie i głeboko, alkohol bardzo wypłycił moje uczucia, nie musze miec poczucia wstydu, ani winy, nie zachowuje sie jak obłakana, nie trzese na kacu, mam prawdziwych przyjaciol,jestem słowna,cieszy mnie kazdy trzezwy dzien, kazda chwila spedzona z dzieciakami na trzezwo:) to ze słysze i widze inaczej, to ze moje serce było jakby skute lodem kiedys, a teraz czuje nim całym wszystko, ze polubilam ludzi, siebie:) niby to samo zycie, ci sami ludzie, a kiedys mialam ochote umrzec, taka bylam nieszczesliwa, dzis budze się i z radocha wstaje z łózka, bo wiem, ze moge zrobic co tylko zechce, a nie leczyc kaca do wieczora:) duzo tego co fajne, za długo by pisac, namawiam Cie zebys jednak pomyslał o zrobieniu programu ze sponsorem - na prawde warto, w moim zyciu zmienili sie wszystko, nie jak przestalam pic, ale jak wprowadzilam z w zycie ten program, kiedys mialam tylko roszczenia i zale, dzis mam wdziecznosc za wszystko i radosc:) warto, bardzo warto:) trzym sie
          • 07.09.13, 23:32
            Odpowiadasz na:
            miskolaj napisała:

> nie chodzi chyba o spinanie...smutne, ze tak masz, ze Ciebie trzezwe zycie nie
            > cieszy, mnie bardzo w wielu aspektach, moge czuc..odpowiedzialnie i głeboko, al
            > kohol bardzo wypłycił moje uczucia, nie musze miec poczucia wstydu, ani winy, n
            > ie zachowuje sie jak obłakana, nie trzese na kacu, mam prawdziwych przyjaciol,j
            > estem słowna,cieszy mnie kazdy trzezwy dzien, kazda chwila spedzona z dzieciaka
            > mi na trzezwo:) to ze słysze i widze inaczej, to ze moje serce było jakby skute
            > lodem kiedys, a teraz czuje nim całym wszystko, ze polubilam ludzi, siebie:) n
            > iby to samo zycie, ci sami ludzie, a kiedys mialam ochote umrzec, taka bylam ni
            > eszczesliwa, dzis budze się i z radocha wstaje z łózka, bo wiem, ze moge zrobic
            ....

Ja czułem dużo pijąc. . A teraz.. ?...
            Teraz też. ..
            Ale czy lepiej.. ?

Nie wiem czy to smutne.. ?

Chyba każdy przeżywa inaczej ...
            I picie i nie -picie. .

Kiedyś kiedy trzezwialem po raz pierwszy myślałem , ze mam przyjaciół. .
            .. potem okazało sie , ze to byla iluzja "pijanego myslenia"...

Kiedy w to uwierzyłem i spojrzałem sie w ten sposob, to sprawdziło sie to.. ;)
            ,.. no i nie mam ich...

Teraz nie mam juz ich w ogóle. . Wszyscy sa na FB.. Pijani jeszcze bardziej niz ja kiedy sie alkoholem mroczylem..

Od bardzo dawna nie przeszkadza mi kiedy nie mam przyjaciół i wole to niz zludzenie , ze ich mam..

Wstaje trz zawsze szczesliwy..
            Ale wku...aja mnie ludzie , ze swoim zaklamaniem, próżności a...
            Choc pewnie gdzieś sa jeszcze LUDZIE. .

Czasem spotykam tych ludzi na mitingu...
            . I chciałbym bym wierzyć ze sa moimi przyjaciolmi...

No sa.. na godzine :)

Po za tym ..
            Jest ok...
            I wcale nie jest to smutne widzieć swiat dokladnie takim jaki on jest..!

A ja zawsze kiedy nie pije, ( a nawet kiedy ostnimi razy pilem to te widziałem) , to widzę jak sie sprawy maja;

Kazdy ma jakis interes. . Chocby tak niewielki jak prze pomoc komus poprawic sobie nastrój , czy na chwile pozbys sie poczucia winy , wzglednie zdobyc poczucie , ze " cos dobrefo soe zrobiło"...

A moze ja jestem uzaleznionu od kasy .. ? ;)
            W każdym razie cos w tym typie jak np. Od myślenia w określony sposób o kasie..
            - widze to w każdym razie w sobie - o z miejsca ppzbywam sie tego. ..

Tak samo jak pozbyłem sie "przyjaciół" i zaleznosci od ich dobrego albo zlego slowa..

- i co to smutne. .? ;)...

Chyba tylko dla kogoś kto sam widział by siebie w takiej sytuacji; jako w sytuacji smutnej. .

Ja widze soebie w normalmyn i realny. Świecie. .
            :) i pusto tu jakoś. . :)..

Wszyscy zajęci sa albo tym by mowoc co stracili , lub czego sie boją, albo tez chwaleniem sie co osiagneli.. :)...

Czyli w kolko to samo..

.. ale soe rozgadalem...

;)

Mniejsza o to.. chcilem cos skrobnac sobie...

Ps.. fajnie patrzeć lub czutac jak ktos tak strzela szczesciem, radością euforia itd.. czy to przez pierwsze kroki w trzeźwieniu dzieki AA.. czy to dzieki cidownej tabletce..

Powiem cos na koniec w sekrecie. .
            Jesli bede rryskal szczęście m ... ;) to mnie tu nie ujrzycie. ..
            Nie bede chcial sie tym dzielic
            .

Zreszta.. to nie możliwe. . :)

SZCZĘŚCIE sie przeżywa. . ( jak mi sie nie raz to zdarza np. W lesie, albo nad wodą, czy na pieknej polanie, lub gdy czuje sie zakochany)..
            .. i nie ma sie czasu o tym pisac ;)

Przechwalki potrzebuja wlasnie ci nieszczęśliwi.., czy niepewni tego ze to właśnie szczescie...

A właściwie.
            .

Kazdya prawo nazywac swoje szczescie jak chce i robic z nim co chce..

Ja natomiast widzę tu raczej nieszczesliwe osoby..

Dlatego nie chce papugoqac i kipiec szczesciem jak kazdy ale mowic jak ze mna na prawde jest...

No jest jak jest :)

W kazdym razie nie czuje sie smutno..

--
            Najbardziej godnym pożałowania jest ten spośród ludzi, kto swe marzenia zamienia na srebro i złoto.

Chalil Gibran
            • 11.09.13, 22:26
              Kiedy poczułem , że jestem szczęśliwy , przestraszyłem się. Po tym co zrobiłem pijąc , jak również co robiłem będąc w abstynencji byłem przekonany , że szczęście jest nie dla mnie. Długo nie dawało mi to spokoju , na mitingach AA szukałem tego szczęścia w wypowiedziach innych i kiedyś zaproponowałem temat dodatkowy " czy alkoholik może być szczęśliwy " . Z wypowiedzi wynikało , że tak , że alkoholik może być szczęśliwy , ale dla mnie było to za mało , mnie to szczęście " się nie należało " Po rozliczeniu się z przeszłością , czyli po przepracowaniu Kroku czwartego i piątego , kiedy wśród innych powiedziałem " jestem alkoholikiem , mam na imię Janusz i siebie lubię " poczułem , że i ja też mogę być szczęśliwy. Dzisiaj o tym mówię i nie jest to chwalenie się , tylko szczera prawda. Niekiedy śmiejąc się sam z siebie , mówię sobie , że było to takie proste , takie na wyciągnięcie ręki , a zarazem tak bardzo odległe i trudne. Thomi , Ty też masz prawo odczuwać pełnie szczęścia.
              • 12.09.13, 10:15
                boja55 napisał (do Thomy):
                > ... Thomi , Ty też masz prawo odczuwać pełnie szczęścia.
                ________________________________________________.
                On o tym wie, ale z tego co on robi widac, ze on nie chce...!
                A...
                • 12.09.13, 13:46
                  ________________________________________________.

aaugustw napisał:

__________________________________________.
                  > On o tym wie, ale z tego co on robi widac, ze on nie chce...!

A jak to widać. , to co robię. . ?
                  Hmmm..
                  • 12.09.13, 14:50
                    thomi73pl napisał (do A...):
                    > A jak to widać. , to co robię. . ?
                    ______________________________.
                    Na slepo to widac, ze nic nie robisz...!
                    A...
                    • 12.09.13, 14:52
                      aaugustw napisał:

> Na slepo to widac,
                      - bez komentarza. ...
                      --

Chalil Gibran
                      • 12.09.13, 15:01
                        > - bez komentarza. ...
                        ______________________.
                        Brak slow...! :-(
                        A...
                        • 12.09.13, 15:05
                          Brak slow...! :-(
                          > A...--
                          Wręcz przeciwnie- za dużo. ..

-----
                          Nie ma takiego poświęcenia, na jakie człowiek się nie zdobędzie, by tylko uniknąć wyczerpującego wysiłku myślenia
                          Joshua Reynolds
                          • 12.09.13, 15:08
                            thomi73pl napisał:
                            > Wręcz przeciwnie- za dużo. ..
                            _________________________.
                            To juz jest "shunyata"...! ;-)
                            A...
              • 12.09.13, 13:43
                Dziękuję Boja

docs.google.com/file/d/0B3kVR1O02-jON1kzeVBVZkRYeWM/edit?usp=docslist_api
                --

Chalil Gibran
                • 12.09.13, 15:35
                  thomi73pl napisał:
                  > docs.google.com/file/d/0B3kVR1O02-jON1kzeVBVZkRYeWM/edit?usp=docslist_api
                  ______________________________________________________.
                  Czy moze mi ktos podpowiedziec co chcial przekazac ten przebrany
                  i w tempie zwolnionym mowiacy - pan "Kobuszewski"...!?
                  Co niby zachod przeoczyl... - "Pustke"...!? - Kogo interesuje pustka
                  stepow Azji, czy pustka golych kamiennych przestrzeni Afganistanu.
                  Do czego, (procz pustego filozofowania) potrzebna jest mi pustka..?
                  Puste glowy, zoladki, serca, puste obiecanki i przyrzeczenia...!?
                  A...
                  • 12.09.13, 15:45
                    Dobre pytanie August .
                    > Do czego, potrzebna jest mi pustka..?
                    > Puste glowy... (...)?
                    Na prawdę
                    Dobre.. !
                    z nacikiem na słowo "potrzebna"...
                    ----

Tu masz cytat z nie-stepów:
                    Daniel Goleman „Inteligencja emocjonalna” (książka) 

"Życie emocjonalne jest dziedziną, którą można podobnie jak czytanie czy matematykę, opanować lepiej lub gorzej, a składa się nań zespół specjalnych umiejętności. Stopień, w jakim dana osoba opanowała te umiejętności, decyduje o tym, czy odniesie w życiu sukces czy zabrnie w ślepy zaułek; zdolność panowania nad swymi emocjami jest metazdolnością, od której zależy sposób wykorzystania przez nas pozostałych zdolności, włącznie z samym intelektem"
    • 13.09.13, 09:52

Rozumiem ze Ty to niejaka Miskolaj/Magda?
      Ulga to duza dowiedziec sie, ze wypisywalas pijana te swoje ataki, a dlaczego ulga? Dobrze dowiedziec sie, ze ktos nie jest taki agresywny, tylko byl pijany.

Przede wszystkim jednak dlatego, ze August wszysti twoim adwersarzom zarzucal bycie pod wplywem a Ciebie bronil jak ognia, a tu jak na zlosc okazalo sie na odwrot.

Augusta 'diagnozy' znowu kula w plot, uhahaha.

• 13.09.13, 11:15
        beka.smiechu-w.sali.obok napisała:
        > Rozumiem ze Ty to niejaka Miskolaj/Magda?
        > Ulga to duza dowiedziec sie, ze wypisywalas pijana te swoje ataki, a dlaczego u
        > lga? Dobrze dowiedziec sie, ze ktos nie jest taki agresywny, tylko byl pijany.
        > Przede wszystkim jednak dlatego, ze August wszysti twoim adwersarzom zarzucal b
        > ycie pod wplywem a Ciebie bronil jak ognia, a tu jak na zlosc okazalo sie na odwrot.
        >
        > Augusta 'diagnozy' znowu kula w plot, uhahaha.
        ;-) Alez droga beko, ja wyczuwam pijanego pod wiatr, wiec i tu nie
        moze byc mowy o mojej pomylce... - Najlepszym dowodem na to
        jestes ty sam - pijany na sucho, ktory wystawil taka pijana diagnoze...! ;-)
        A...
        • 13.09.13, 11:52
          aaugustw napisał:

> beka.smiechu-w.sali.obok napisała:
          > > Rozumiem ze Ty to niejaka Miskolaj/Magda?
          > > Ulga to duza dowiedziec sie, ze wypisywalas pijana te swoje ataki, a dlac
          > zego u
          > > lga? Dobrze dowiedziec sie, ze ktos nie jest taki agresywny, tylko byl pi
          > jany.
          > > Przede wszystkim jednak dlatego, ze August wszysti twoim adwersarzom zarz
          > ucal b
          > > ycie pod wplywem a Ciebie bronil jak ognia, a tu jak na zlosc okazalo sie
          > na odwrot.
          > >
          > > Augusta 'diagnozy' znowu kula w plot, uhahaha.
          > ______________________________________________________.
          > ;-) Alez droga beko, ja wyczuwam pijanego pod wiatr, wiec i tu nie
          > moze byc mowy o mojej pomylce... - Najlepszym dowodem na to
          > jestes ty sam - pijany na sucho, ktory wystawil taka pijana diagnoze...! ;-)
          > A...

Odetkaj nos, bo widac gile ci sie zadomowliy.
          • 13.09.13, 14:25
            beka.smiechu-w.sali.obok napisała (do A...):
            > Odetkaj nos, bo widac gile ci sie zadomowliy.
            ____________________________________.
            Ale nie tutaj... - Smiecie za mocno smierdza...! ;-)
            A...
          • 15.09.13, 21:09
            Każdy ma z was wybór , to jwst manipulacja ludzmi , Ja osobiście spluwam już na te madrale- jak wnuczek babci ,co świeczkę zjadł ,nasrał w lichtarz i pociemku siedział- oto madrości tego forum!!!!!!!!!!!!!!!!!
            • 15.09.13, 21:20
              iskram napisała:
              > Każdy ma z was wybór , to jwst manipulacja ludzmi , Ja osobiście spluwam już na
              > te madrale- jak wnuczek babci ,co świeczkę zjadł ,nasrał w lichtarz i pociemk
              > u siedział- oto madrości tego forum!!!!!!!!!!!!!!!!!
              ___________________________________________________________________.
              No wreszcie jestes moja kochana Iskram... - Czekalem na Ciebie z utesknieniem...!
              Tak Iskram, masz racje... - Kazdy z nas ma ten wybor, aby tak lub inaczej soba tak
              zmanipulowac, aby juz nie musial pic...!
              Czasami trzeba po ciemku isc w tym tunelu zagubienia, az sie ujrzy to swiatelko...!
              A...
              Ps. Rozumiem, ze ten wnuczek swieczke babci zjadl, aby siedziec po ciemku - wolno
              mu bylo, alle jak i dlaczego nasrał w lichtarz i jak to zrobil po ciemku., czego inni na
              jasno nie potrafia...!?
              (nie spluwaj na te madrale pod wiatr...!)
              • 16.09.13, 00:40
                potrafisz parafrazować ,to spróbuj kreatywnosci, przeciwienstwo próznosci, pychy- i trafisz w lichtarz ,a rozbłysnie światło ,a inni niech sami się troszczą !!!!!!!!!!
                • 16.09.13, 14:10
                  iskram napisała:
                  > potrafisz parafrazować ,to spróbuj kreatywnosci, przeciwienstwo próznosci, pychy-
                  i trafisz w lichtarz ,a rozbłysnie światło ,a inni niech sami się troszczą !!!!!!!!!!
                  _________________________________________________.
                  Chyba mialas na mysli; lichtarzem trafie w kogos ...!? :-o
                  Tylko tak moze komus rozbłysnac światło...!
                  I to bez pradu... - prawda thomi...!? :-\
                  A...
                  • 16.09.13, 15:08
                    Zajmij sie sobą, a nie ciągle ktoś , komuś?, w ty jest i Ja!!!!!!!!!!!!!!!1
                    • 16.09.13, 17:50
                      iskram napisała:
                      > Zajmij sie sobą, a nie ciągle ktoś , komuś?, w ty jest i Ja!!!!!!!!!!!!!!!1
                      _________________________________________________________.
                      Wybacz Iskram, ze dopiero teraz przylecialem do ciebie, ale bylem zajety...!
                      Wybacz takze, ze zajalem sie juz w pierwszym zdaniu toba, a nie soba...! :-(
                      Postawilas znak zapytania, wiec musze na to "komus?" odpowiedziec...!
                      A wiec; Rzucajac kandelabrem wygodniej mi jest rzucic w kogos, a ze byl
                      to akurat thomi, to dlatego, bo wspominal on wczesniej o braku pradu...
                      (nie wiem, czy go odcieli podczas gotowania bimbru, czy z innej okazji...!?).
                      Jeszcze tylko jedno na koniec, nie o sobie: Jak sie czujesz...!?
                      (w tym jestem i ja...!)
                      A...
                      • 16.09.13, 18:10
                        Iskram wchodzi nawalona na forum - szukając pomocy - ciągnie knajpę.
                        Na szczęście jesteśmy rozumni ludzie, bo już dawno miałaby wylany kufelek na łepek.
                        • 16.09.13, 20:28
                          Ty zrozum ze jak kaczka zobaczy ze jest orłem , to już z kaczkami gesiego nie chodzi ,no cóz potrzeba Ci lat i zycze wytrwałosci,a pilnuj swojej głowy by ci nie spadł złoty deszcz!!!!!!
                          • 17.09.13, 10:35
                            iskram napisała (do A...):
                            > Ty zrozum ze jak kaczka zobaczy ze jest orłem , to już z kaczkami gesiego nie chodzi...
                            ________________________________________________________________________.
                            Zrozumialem a ty zrozum, ze jak orzel zobaczylby, ze jest kaczka to juz by tu nie fruwal...
                            A...
                            • 17.09.13, 11:51
                              Ciagle pada!!!!!!!!!!!!!!!
                              • 17.09.13, 12:25
                                iskram napisała:
                                > Ciagle pada!!!!!!!!!!!!!!!
                                ______________________________________.
                                Kaczce wtedy trudno wzleciec ponad chmury...! ;-(
                                A...
                                • 17.09.13, 20:56
                                  Wysokich lotów życzę.
                                  • 18.09.13, 10:35
                                    > Wysokich lotów życzę.
                                    ____________________.
                                    Dziekuje Ci Iskram...! -
                                    Ale mi zalezy tylko na suchych lotach...! ;-)
                                    A...
                      • 16.09.13, 20:22
                        Spokojnie i żyje spokojnie, myslę za siebie, i o sobie.
                        • 17.09.13, 10:30
                          iskram napisała:
                          > Spokojnie i żyje spokojnie, myslę za siebie, i o sobie.
                          __________________.
                          Czyli; takze i o mnie...!
                          A...
                          • 17.09.13, 20:50
                            Szkoda umysłu .
                            • 18.09.13, 10:30
                              iskram napisała:
                              > Szkoda umysłu .
                              ___________________________________________.
                              Ooo, jest moja ulubiona sympatia internetowa...! ;-)
                              Wybacz, ze wczoraj nie moglem juz Tobie odpisac,
                              ale zato dzisiaj zrobie to z najwieksza przyjemnoscia!
                              Skarzysz mi sie, ze "szkoda umyslu"... - Biedna moja,
                              musialo cie to odkrycie sporo wysilku kosztowac...!? :-(
                              A...
                              • 18.09.13, 15:17
                                Tylko ja to wiem ,a dla ciebie nic nie wiem ,acha sentymentalizm zatrzymaj dla siebie,pamiętaj niewiedza kosztuje, a wiedza uwalnia i jest bezcenna!!!
                                • 18.09.13, 17:20
                                  > Tylko ja to wiem ,a dla ciebie nic nie wiem...
                                  - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
                                  Nie tylko dla mnie, ale i wedlug mnie...! ;-)
                                  _______________________________.
                                  iskram napisała (do A...) dalej:
                                  > ... sentymentalizm zatrzymaj dla siebie...
                                  - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
                                  Zdradz mi te tajemnice; co masz na mysli..?
                                  _______________________________.
                                  > ... pamiętaj niewiedza kosztuje, a wiedza uwalnia i jest bezcenna!!!
                                  - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
                                  Nie musze pamietac... - Zasmiecasz tym sobie tylko glowe...!
                                  Nasza wiedza jest tym co przezylismy, a wolnosc uzyskamy
                                  tylko wtedy, kiedy wyciagniemy z naszej przeszlosci nauki...!
                                  Im wiecej zyjemy duchowo, tym wieksza nasza wolnosc...!!!
                                  A...
                                  Ps. Daj mi choc jeden przyklad tych "kosztow" wyplywajacych z niewiedzy.
                                  Bo to takie "okragle" jest to twoje spostrzezenie i nie rozumiem tego...! :-(
                                  • 18.09.13, 22:06
                                    Nie ma czegoś takiego nasza wiedza, czy wasza- wiedza jest jedna ,tajemnic sie nie zdradza, a na doswiadczeniach człowiek sie uczy i wyciąga wnioski , duchowość też się materializuje.
                                    "Nieznajomosc prawa ,nie zwalnia Cie od odpowiedzialnosci karnej "
                                    Wolnosc wewnętrzna,życze Ci jej.
                                    • 19.09.13, 11:40
                                      > Nie ma czegoś takiego nasza wiedza, czy wasza- wiedza jest jedna...
                                      - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
                                      Znowu uogolniasz... - A ja mowilem o mojej wiedzy, ktora zdobylem moim
                                      wlasnym doswiadczeniem zyciowym, to jest ta prawdziwa (dla mnie) wiedza
                                      i szkola zycia, nie te dyplomiki zdobyte za pomoca sciagi...!
                                      __________________________________.
                                      > ... ,tajemnic sie nie zdradza...
                                      - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
                                      Tu takze piszesz na okraglo i bez konkretu... - Nie zdradza sie czyichs tajemnic...!
                                      A ze swoimi tajemnicami ja moge robic co mi sie podoba, tym bardziej, ze jestem
                                      alkoholikiem, a tacy postepuja wedlug motta: moja choroba jest tak wielka, jak
                                      wielkie sa jeszcze moje tajemnice...!
                                      > ... a na doswiadczeniach człowiek sie uczy i wyciąga wnioski...
                                      - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
                                      Tu potwierdzilas tylko to, co napisalem juz na poczatku...!
                                      > ... , duchowość też się materializuje.
                                      > "Nieznajomosc prawa ,nie zwalnia Cie od odpowiedzialnosci karnej "
                                      - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
                                      Tak, duchowość, wiara, itp... - To wszystko sie materializuje...!
                                      (dalas przyklad, wiec i ja dam przyklad); Np. wiara: "Wiara jest
                                      wewnetrzna wiedza, ktora nie bazuje na zewnetrznych dowodach... -
                                      Bez wiary nie powstawalyby te wspaniale dziela i obiekty oraz nie
                                      odradzalo by sie z chorob - zdrowie...!"
                                      (wyobraznia jest powodem wielu chorob, wiara jest lekiem na wszystkie choroby).
                                      > Wolnosc wewnętrzna,życze Ci jej.
                                      - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
                                      Dziekuje...! - Dla mnie (alkoholika) najwazniejsza jest wolnosc od alkoholu...!
                                      I te wolnosc juz mam... - Zebym jednak mogl te wolnosc uzyskac musialem
                                      przedtem dac sobie rade z trzema innymi, tzw. tez "wolnosciami" - oto one:
                                      Pierwsza wolnosc przyrownac mozna do mlodego rumaka. Rumak, aby byc
                                      wolnym zrzuca jezdzca, ktory go zaczal dosiadac… Za kazdym jednak razem,
                                      jezdziec ten przyciaga mu te jego cugle coraz bardziej...!
                                      Druga wolnosc nazywana jest glupota i przyrownac ja mozna do kapitana
                                      rozbitego, tonacego statku. Zamiast wsiasc do lodzi ratunkowej on przypomina
                                      sobie stare dobre czasy i tonie...!
                                      Trzecia wolnosc, ta prawdziwa jest nazywana madroscia i przyrownac ja mozna
                                      do trzciny na polu. Ona poddaje sie wiatrom, (czyt. alkoholowi) ratujac w ten
                                      sposob swoje zycie…
                                      A...
                                      • 19.09.13, 15:36
                                        W pełni odpowiadam za siebie, i pozwalam by inni też odpowiadali za siebie" Ci co wstecz sie oglądaja ,nie nadaja sie do królestwa Bożego " Nie ma doskonałosci - ale zródło odnajduję w sobie. Zostań ze swoją racją- każdy ma inne doświadczenia.
                                        "Jestem wiec myśle" i terapia behiaworalna też kiedyś sie kończy!!!!!!
                                        • 19.09.13, 19:31
                                          iskram napisała:
                                          > W pełni odpowiadam za siebie, i pozwalam by inni też odpowiadali za siebie...
                                          - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
                                          W ten sposob odpowiadaja ci nie pelni...!
                                          (a to drugie: co to masz mi do pozwalania...!?)
                                          _____________________.
                                          iskram napisała dalej:
                                          > ... " Ci co wstecz sie oglądaja ,nie nadaja sie do królestwa Bożego "...
                                          - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
                                          Powiedziala nam bogini...!
                                          _____________________.
                                          iskram napisała dalej:
                                          > ... Nie ma doskonałosci - ale zródło odnajduję w sobie. Zostań ze swoją racją- każdy ma inne doświadczenia.
                                          - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
                                          Siedmiu madrych zawsze bedzie ubozszych od jednego doswiadczonego - (Egipskie)
                                          _____________________.
                                          iskram napisała dalej:
                                          > "Jestem wiec myśle" i terapia behiaworalna też kiedyś sie kończy!!!!!!
                                          - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
                                          Pomysl zanim zaczniesz myslec...!
                                          A...
                                          • 19.09.13, 20:15
                                            Pozwalam by kazdy myslał za siebie ,nie uświadamiam i nie mamie liudzi- jak ty sie boisz!!!!!!!!
                                            • 19.09.13, 20:35
                                              iskram napisała:
                                              > Pozwalam by kazdy myslał za siebie ,nie uświadamiam i nie mamie liudzi- jak ty
                                              > sie boisz!!!!!!!!
                                              ______________________________.
                                              Tam gdzie Bog, tam nie ma strachu,
                                              tam gdzie strach, tam nie ma Boga !
                                              A...
                                          • 19.09.13, 20:19
                                            To Ty nie wiesz ze Boginie sa!!!!!!!!!!!!!
                                            • 19.09.13, 20:40
                                              iskram napisała:
                                              > To Ty nie wiesz ze Boginie sa!!!!!!!!!!!!!!!!
                                              ___________________________________.
                                              Naiwne pytanie, ale pytasz, wiec odpowiem.
                                              O tym, ze sa boginie wiedzy nawet Grecy:..!
                                              Na dowod tego przesylam :
                                              Narecznice – trzy demoniczne istoty żeńskie, które o północy wyznaczały noworodkowi przyszłość i zostawiały na jego czole niewidzialny znak.

www.google.de/imgres?imgurl=http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/19/Siwa_Westphalen.png&imgrefurl=http://pl.wikipedia.org/wiki/Siwa_(bogini_s%25C5%2582owia%25C5%2584ska)&h=361&w=189&sz=18&tbnid=WII6AZpAIYPYQM:&tbnh=90&tbnw=47&zoom=1&usg=__KDbJ5RzBuqKNVjqpxJ1zf4-pzSU=&docid=hPsvp8pf6qiKqM&sa=X&ei=MEI7UuiQGILZtAaz14GIAg&ved=0CFQQ9QEwBQ&dur=0
                                              www.youtube.com/watch?v=EUV0_X0Z8J8
                                              • 21.09.13, 10:53
                                                Odpowiadasz na:
                                                aaugustw napisał:

> Naiwne pytanie, ale pytasz, wiec odpowiem.
                                                > O tym, ze sa boginie wiedzy nawet Grecy:..!
                                                > Na dowod tego przesylam :www.youtube.com/watch?v=EUV0_X0Z8J8

Kiedys pisałeś jakim " jakim ciemnym ttzeba byx by czegos takiego słuchać"...

Hmmmm myślałem ze odnosi sie to calego hiphopu, ale widzę ze proste teksty i nie wyszukane sa wyjatkiem , bo przemawiają do ciebie. ?

I tu pojawia sie problem..
                                                Dlaczego.. takie akurat przemawiaja...

A swoja droga. .. faaaaajne
                                                Faaaaaajneee...
                                                ( ale nie do teledyskow i nie w telwdyskach )
                                                target="_blank">forum.gazeta.pl/forum/f,244935,Uzaleznienia_pomozmy_sobie.html</a>
                                      • 19.09.13, 16:19
                                        A na zakonczenie " żaby w studni ,rozprawiaja o studni nie wiedzac ze istnieje ocean - odwaga to wypłynąc na ocean i znależc siebie w tym zróznicowanym swiecie - zawsze pięknym !!!!!!!!!!
                                        • 19.09.13, 19:40
                                          iskram napisała:
                                          > A na zakonczenie " żaby w studni ,rozprawiaja o studni nie wiedzac ze istnieje
                                          > ocean - odwaga to wypłynąc na ocean i znależc siebie w tym zróznicowanym swieci
                                          > e - zawsze pięknym !!!!!!!!!!
                                          _______________________________________________________________________.
                                          O tym samym rozprawiaja rekiny, nie wiedzac ani o studni zycia, ani o wodzie slodkiej...!
                                          A odwaga to: kiedy zleca sie psy do kupy, wtedy nawet odwaznie tygrysa obszczekaja...!
                                          A...
                                          • 19.09.13, 20:17
                                            W kupie moze być tylko g...o , psy szczekaja a karawana jedzie dalej!!!!!!!!!!
                                            • 19.09.13, 20:37
                                              iskram napisała:
                                              > W kupie moze być tylko g...o
                                              _________________________.
                                              To mi pasujesz tu do tego FU..!
                                              A...
                                              • 19.09.13, 21:13
                                                tylko na tyle Cię stać? dziękuje widać ze jesteś nieuleczalnie chory i żadna kobieta Cie nie chce!
                                                • 19.09.13, 22:00
                                                  > tylko na tyle Cię stać? dziękuje widać ze jesteś nieuleczalnie chory i żadna ko
                                                  > bieta Cie nie chce!
                                                  ________________________________________________________________.
                                                  Tak, to Prawda... - Dobrze widzisz, jestem szczesliwie nieuleczalny na chorobe;
                                                  alkoholizm...! ;-)
                                                  A co, chcialas mnie przedtem poderwac, ze tak za mna ganiasz... !? - Niestety
                                                  musze cie zasmucic; jestem szczesliwie zonaty z moja pierwsza zona...! ;-)
                                                  A...
                                                  Ps: Zastanawaia mnie tylko jak ty odgadujesz te wszystkie inne kobiety...?
                                                  Zyjesz w ich glowach i sercach - moja ty bogini...!!
                                                  Czy tylko taka slaba jestes i musisz sie innymi podpierac...!? :-(
                                                  • 19.09.13, 22:18
                                                    Zonie współczuje,nie zazdroszcze,Boginie nie podrywaja męzczyzn ,One ich wychowują
                                                    a reszta to moja wiedza,a Ciebie niech główka poboli o moje powodzenie!!!!!!!!!!
                                                  • 20.09.13, 15:05
                                                    iskram napisała o sobie:
                                                    > ... Boginie nie podrywaja męzczyzn ,One ich wychowują a reszta
                                                    to moja wiedza,a Ciebie niech główka poboli o moje powodzenie!!!!!!!!
                                                    ________________________________________________________.
                                                    Ok, postaram sie zeby mnie glowka pobolala o to twoje powodzenie...
                                                    I pragne ci podziekowac za wychowanie oraz za to, ze nie dopuscilas
                                                    mnie do swojej Boskiej wiedzy... - A teraz postanowilem znowu
                                                    powrocic z twojego poziomu na ziemie i zajmowac sie ziemskimi sprawami...!
                                                    A...
        • 15.09.13, 21:16
          > ;-) Alez droga beko, ja wyczuwam pijanego

Ty nawet nie wyczules ze "beka" nie jest "droga".. a drogim
          >nie moze byc mowy o mojej pomylce... -
          Powiedział
          A...-

Ty przestan "wyczuwac" a zacznij myśleć
          Bo trzezwy świat - to myslenie a nie "wyczuwanie"
          A czujesz tylko to co w sobie nosisz.
          Masz wiec wytłumaczenie na swoje "wyczucia"

W.W.D.A. I JEGO WPISY

forum.gazeta.pl/forum/f,244935,Uzaleznienia_pomozmy_sobie.html
          • 15.09.13, 21:26
            > Ty nawet nie wyczules ze "beka" nie jest "droga".. a
            _____________________________________________.
            Q-zwa, nastepny tylko czyha na mnie za rogiem, aby jak
            te psy poszczekac i pobiegac za tym listonoszem...! ;-)
            A...
            • 15.09.13, 21:28
              "Życie jest komedią dla tych, którzy patrzą, a tragedią dla tych, którzy czują." J. Swift
              --
              W.W.D.A. I JEGO WPISY

• 15.09.13, 21:40
                thomi73pl napisał:
                > "Życie jest komedią dla tych, którzy patrzą, a tragedią dla tych, którzy czują.
                > " J. Swift
                _________________________________________________________________.
                On nie znal komputera, wiec napisal te madrosc, a co ja mam zrobic, kiedy czuje
                ciebie calego przez monitor... - Prad wylaczyc..!? - Swieczke pogryzc i narobic po
                ciemku do kandelabra jak I.sram, zeby zapach zabic...!?
                A...
                • 15.09.13, 21:49
                  Znów zadajesz pytania do "swojej choroby" i wmawiasz sobie ze cos da sie wyczuć od urządzenia

Zacznij myśleć:

'Świat jest komedią dla tych, co myślą, a tragedią dla tych, którzy czują "
                  Horace Walpole

(."... a co ja zrobię ze ja tak czuje. .. prąd wyłączyć
                  ...." - a pomagało jak zabierali ci alkohol.. ?)
                  --
                  --
                  W.W.D.A. I JEGO WPISY

• 16.09.13, 00:28
                    Przestać się sam oszukiwać !!!!!!!!!!!!!!!!!1111
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.