Dodaj do ulubionych

Wyniki badań greckich

08.09.15, 12:15
Nawet taka Grecja, zalana imigrantami kraina Dionizosa, opublikowała wyniki głupich badań nad głupim baclofenem w terapii uzależnienia od alkoholu: www.medscape.com/viewarticle/847201
Jakiś tam ośrodek wziął pod skrzydła bardzo małą grupkę: 56 pacjentów.

Też na krótko: 12 tygodni podczas podawania baclofenu - i potem, po zaprzestaniu...
w trakcie spożywania baclofenu, który nie przyniósł skutków ubocznych (zaledwie 2 osoby na 56 zrezygnowały z brania lekarstwa), abstynencję utrzymało 68,2% w grupie baclofenu, a 23,8% w grupie placebo.

No i czytając ze zrozumieniem:
Skoro 68,2% pacjentów zachowało abstynencję w okresie kontrolnym, w czasie spożywania baclofenu, to prawie 32% tej całkowitej abstynencji nie zachowało (wychodzi jedna trzecia czy nie?).

Czy ta jedna/trzecia piła na umór, czy piła niczym Alkodarek jakieś piwo podczas imprezy letniej... tego w tym badaniu nie podano. Może więcej danych jest dostępnych po wpłaceniu pewnych pieniędzy, bo tak dzieje się na stronach medycznych, ale ja tam potrzeby wpłacania nie odczuwam.
Po zaprzestaniu wspomagania się baclofenem większość wraca do picia, czyli trzeba brać baclofen w miarę systematycznie.

Kto chce się dowiedzieć prawdy, niech wchodzi na naukowe, sygnowane poważnymi ośrodkami czy międzynarodowymi organizacjami, strony.

Bo inaczej czeka go zapijaczony, obszczany wars, gdzie rurkię włącza ekipa fachowego deła ;-)))
Obserwuj wątek
      • aaugustw Re: Wyniki badań greckich 08.09.15, 13:30
        e4ska napisała:
        > Aha, dane z 30 czerwca 2015 roku.
        > !!!!!!!!!
        ___________________________________________________.
        Jezeli to dane z tego okresu to ja podam tobie dane z 08.09.15,
        otoz zalana imigrantami kraina, boga winnic nie jest juz Grecja,
        lecz winnicami oblozona Nadrenia-Westfalia... - Po co skoro oni
        tylko cpaja...!?
        A...
    • aaugustw Re: Wyniki badań greckich 08.09.15, 13:25
      e4ska napisała:
      > Nawet taka Grecja, zalana imigrantami ... opublikowała wyniki
      głupich badań nad głupim baclofenem w terapii uzależnienia od alkoholu...
      > ... w trakcie spożywania baclofenu, który nie przyniósł skutków ubocznych
      (zaledwie 2 osoby na 56 zrezygnowały z brania lekarstwa), abstynencję
      utrzymało 68,2% w grupie baclofenu, a 23,8% w grupie placebo.
      > ... Kto chce się dowiedzieć prawdy, niech wchodzi na naukowe, sygnowane poważnymi o
      > środkami czy międzynarodowymi organizacjami, strony.
      > Bo inaczej czeka go zapijaczony, obszczany wars, gdzie rurkię włącza ekipa fach
      > owego deła ;-)))
      ___________________________________________________________________.
      Eska, wszystko fajnie pieknie, ale Grecja od dawna nie jest juz dla mnie wiarygodna,
      bo ci ktorzy sie tam zglosili na te "badania" takze potrzebuja pieniedzy - to raz...!
      A dwa; jest to, ze nigdy sie nie dowiemy w jakim stopniu zaawansowania uzaleznienia
      byli ci ludzie, ktorzy sie tam zglosili dobrowolnie...!?
      Do reszty nie zajme stanowiska, bo to juz z pewnoscia zrobi sam deło...! ;-)
      A...
    • wolfbreslau Re: Wyniki badań greckich 09.09.15, 19:04
      Myślę że za niedługi czas baclofen stanie się jedną oficjalnych metod.ktoś się w końcu weźmie rzetelnie za badania reprezentatywne i sądzę ze dla sporej grupy alko którzy nie przekroczyli pewnej tragicznej granicy będzie to prawdziwy lek na ich nalog.a to co potem zrobią z resztą życia i tak zależeć będzie od nich samych.tak jak od samych współbraci w AA , lub współwyznawców terapii zależy jakość tego jak sobie pościelą.
      Kon jaki jest każdy widzi,ale tylko jeden był konik garbusek 😊
      --
      lupus paradiso
      • aaugustw Re: Wyniki badań greckich 09.09.15, 19:40
        wolfbreslau napisał:
        > Myślę że za niedługi czas baclofen stanie się jedną oficjalnych metod.ktoś się
        > w końcu weźmie rzetelnie za badania...
        _____________________________________________________.
        A ja mysle, ze to wczesniej padnie, jak i te wszystkie wczesniejsze
        wynalazki, ktorych moglbym tu wymienic od reki z kilkanascie...!
        Najslynniejszy i chyba najdluzej sie utrzymal "esperal", ktory w
        cywilizowanych krajach dawno juz jest zabroniony... - Teraz kolej
        na baclofen... - Potem bedzie co innego, aby znowu naladowac
        kasy farmaceutyczne...! ;-)
        A...
    • rauchen Re: Wyniki badań greckich 09.09.15, 21:28
      ah, to ja sie dzis upije tylko w 16 procentach a w 84 procentach pozostane w calkowitej abstynencji.
      Juz nie bede taka i nie bede sie bawila w miejsca po przecinku,,,,,

--
      ---------------------
      I 
      My Psychiatrist
      • rauchen Re: Wyniki badań greckich 09.09.15, 21:39
        jak 56 podzielili na pol, do placeba i do baclo, wychodzi po 28 na grupe.
        wychodzi ze 19,096 czlowieka sie wyleczylo baclofenen.
        a 6,664 czlowieka same sobie pomoglo z placebem
        no super wyniki, ja bym tam dala od razu na pierwsze strony gazet, a nie kazala sobie logina zakladac na stronie

--
        ---------------------
        I 
        My Psychiatrist
          • wolfbreslau Re: Wyniki badań greckich 09.09.15, 22:38
            Tak właśnie jest rauchen... 😊 84% "upija" się okazjonalnie i bez kaca w cudzysłowie,a 16% trafia w końcu na jakieś FU i u psychiatry.to my jesteśmy chorzy i nienormalni nie pozostałe 84% 😊
            --
            lupus paradiso
            • rauchen Re: Wyniki badań greckich 09.09.15, 23:53
              kupie sobie konia, bo mi sie to w glowie nie miesci.
              Ostatecznie mozna tez zmiejszyc ilosc wypijanego alkoholu o 75% poprzez siadanie do flaszki z trzema innymi niepijacymi osobami
              --
              ---------------------
              I 
              My Psychiatrist
              • rauchen Re: Wyniki badań greckich 10.09.15, 00:18
                ty wolf, a tak swoja droga to jakiego sobie Member name wybrales na tym forum medycznym co to link podany, bo ja nie wiem jaki sobie mam wybrac... bo w koncu z tego odchodzisz, to jak w tamto wdepniesz to juz pewnie zostaniesz az zdrowy umrzesz
                --
                ---------------------
                I 
                My Psychiatrist
                • wolfbreslau Re: Wyniki badań greckich 10.09.15, 08:01
                  Nie otwierałem tego linku.
                  Nie mam takiej potrzeby.
                  Nie mam tez żadnego uprzedzenia aby ludzie dotknięci alkoholizmem szukali innych dróg niż moja.
                  Za swój alkoholizm i jego konsekwencje odpowiadam ja sam. Nikt mi na siłę gorzały nie wlewal a mialem dość czasu i inteligencji by wiedzieć jak to się może skończyć. Tak samo zreszta jak i reszcie pijaków.w tym jestesmy identyczni.rozni nas jednak zasadniczo co innego.
                  Ja nie uciekłem przed odpowiedzialnościa za swoja przeszłość w mit nieświadomej choroby alkoholowej.nieswiadomy skutków dalekosiężnych pijaństwa mogłem być w wieku lat 17,ale nie dajmy na to 30.
                  I to tyle.
                  Na swój sposób zaluje ze w latach '80tych nie bylo w Polsce baclofenu tylko anticol.
                  Kto wie,może oszczędziłoby mi to dalszych 30 lat obsesji chlania na umór? Bo anticolu jakoś się nie wystraszyłem zanadto.zapilem go i żyłem dalej.
                  Jesli baclofen rzeczywiście uwalniania psychikę pijaka od obsesji picia do ostatniej kropli wódki,to zawsze warto spróbować.a jeśli to nie pomoże zawsze zostaje cala reszta.aa,terapia,lub choćby sznur i gałąź w lesie.
                  Pozdrawiam.

--
                  lupus paradiso
                  • wolfbreslau Re: Wyniki badań greckich 10.09.15, 09:08
                    Nikt nie twierdzi ze baclofen leczy pijacka dusze pelna gniewu,strachu,wątpliwości i rozterek.twierdza jedynie że uwalniania od imperatywu uchlania się przede
                    .a to jest wiele warte moim zdaniem. Bo na trzeźwo,bez grama wódki we krwi,lub po 3 lsmpkach wina moje demony pewnie by się nie budzily tak często.
                    A jesli nawet,to byłyby o wiele slabsze i mniej mroczne.
                    Tylko ja wiem ile dni i nocy spędziłem w pijanym widzie otoczony pustymi i pelnymi flaszkami.i tylko ja wiem z kim i czym się wtedy klocilem w swej imaginacji.ale mój pijany gniew lub wstyd byly nieimaginowane.
                    Calkiem możliwe,ze gdybym miał wtedy baclofen to zamiast pic miesiąc,lub cztery,poprzestalbym na 3 kieliszkach.
                    I nie szukalbym wrażeń po pijaku tylko na trzeźwo.na trzeźwo to lazilem w góry z corka gdy mi brakowało doznań.
                    Gdy pilem,to szedlem na Pragę,Chylonie,lub wsiadalem w pociąg w polske i szukałem ukojenia dla moich diabłów,aż zawsze lądowalem w rynsztoku.
                    I tak w skrócie to wyglądało Rauchen.
                    Może poprostu,na trzeźwo z baclofenem w kieszeni 30 lat temu pokonałbym swój wstyd i opór i poszedł do psychologa.a nie szukal odpowiedzi i ratunku przy pomocy dżina z butelki.
                    Darek w.
                    --
                    lupus paradiso
                    • wolfbreslau Re: Wyniki badań greckich 10.09.15, 23:11
                      Przyznam że jest mi głupio.
                      Napisałem 2 dość osobiste posty i dupa.
                      Bez szczegółów ale jednak osobiste.
                      A wy skupiacie się głównie na polemikach o dupie.
                      Boja - wśród nas to inna kategoria usera.
                      Lepsza.
                      Też miałem nadzieje byc komus pomocny....juz w to nie wierze.net to terytorium pojebów .
                      --
                      lupus paradiso
                      Na
                      • rauchen Re: Wyniki badań greckich 11.09.15, 01:03
                        wolf, ja mam tak ze czesto sobie mysle ze jakbym sie urodzila trzy lata wczesniej, to bym miala lepsze szanse teraz, albo ze jakbym sie urodzila trzy lata pozniej tez bym miala inne szanse. a jakos tak nie przyszlo mi do glowy zeby myslec jakich szans bym nie miala gdybym sie wtedy urodzila. I tyle tylko.
                        Sadzisz ze kazdy ktory sie dzis obudzil z kacem, i z ciezka glowa powlokl sie do roboty, od razu sobie uswiadomil ze chyba juz zaszedl krok za daleko ze swoim piciem?
                        Myslisz ze kazdy z tych powyzej wlasnie dzis wszedl na neta zeby poszukac co mu wlasciwie dolega?
                        Myslisz ze nikt nie wszedl dzis na neta zeby po przeczytaniu wszystkiego co o naduzywaniu alkoholu nie stwierdzil ze co jak co ale alkoholikiem to on nie jest.
                        Sadzisz ze problem alkoholizmu az tak stal sie wazny zeby baclofen juz w spozywczym sprzedawac, profilaktycznie rozdawac?
                        Gdzies jest proces uzaleznienia, myslisz ze zaraz kazdy chwyci za tabletke bo od razu bedzie chcial sie wcielic w szczesliwego uzdrowionego alkoholika ktory alkoholikiem sie nie stal?
                        Sa pewne szanse ktorych nie dostajemy, sa i takie ktorych nie wykorzystujemy.
                        Xanax w Ameryce jest wypisywany dziennie w takich ilosciach ze to zyla zlota. W Europie pewnie mniej, ale i tez bedzie pdobnie. A to po prostu jest legalny narotyk na recepte i tyle. Baclo chcesz poslac w konkurencje?
                        Z drugiej strony taka pencilina - ile zywot ludzkich uratowala - pewnie nie jest sie w stanie pomyslec. A taka pencilina jak wchodzisz do magazynu ze srodkami farma moze byc po prostu przeszkoda dla ciebie, zeby do takiego magazynu wejsc. Sama jej obecnosc, wczesniejsza nawet, nie obecna, moze byc przeszkoda. A przeciez ona tam nie lata w powietrzu tylko zazwyczaj jest dosc szczelnie zapakowana. A jednak. a jednak zawsze moze byc ta szansa ze cos nie bylo az tak szczelnie jakby sie chcialo. Bo ta sama pencilina potrafi doprowadzic do wstrzasu i przelotu na druga strone.
                        Prawda jest taka ze bardziej bedziesz wierzyl w to co pisze kazde cos co krowie spod ogona wylecialo ci probuje wcisnac, tym bardziej bedziesz niezadowolony z tego ze latach 80-tych ty biedny bez baclo zycie sobie zmarnowales bo wszystko by sie potoczylo lepiej.
                        bla bla bla

--
                        ---------------------
                        I 
                        My Psychiatrist
                        • wolfbreslau Re: Wyniki badań greckich 11.09.15, 12:37
                          po pierwsze nigdzie nie wyrazilem żalu ani pretensji do lat '80tych jako takich.po drugie nie mam do nikogo o to żalu ,ze zrobiłem ze swoim zyciem co zrobiłem.
                          wyraziłem jedynie dosc moi8m zdaniem obiektywny komentarz,ze majac wiecej mozliwosci mialbym jak kazdy inny czlowiek wieksze szanse.
                          a jak bym je w rezultacie wykorzystal to zupelnie inna bajka.
                          przykladowo w azji nikt o AA nie slyszal ani o innych pierdołach w stylu mityngi dla narkomanow, lub kurew dwópłciowych .............i zyja, funkcjonuja i o dziwo potrafia zachowac abstynencje.
                          moze za pomoca kadzidełek noszonych w dupie :-)
                          wszystko jedno :-)
                          i tyle

--
                          lupus paradiso
                          • boja55 Re: Wyniki badań greckich 11.09.15, 14:05
                            Wilku , ja moim zdaniem miałem takie możliwości w 1975 roku . Skończyłem technikum geologiczne i bardzo dużo osób namawiało mnie abym szedł na studia , na geologię . W tym roku na geologię przyjmowali na UJ , AGH i Uniwerek Warszawski . Jeż po egzaminach miałem wszystkie pytania i testy i okazało się , że bez problemów bym to zaliczył .Ja jednak nie złożyłem nawet papierów , bo wymyśliłem sobie że chcę być samodzielny , pracować i mieć swoje pieniądze . A tak naprawdę to ja się panicznie bałem że sobie nie dam rady . Nawet nie spróbowałem , tylko pisałem czarne scenariusze . Ja już w średniej szkole byłem uzależniony od alkoholu . Dziewczyna , na której bardzo mi zależało postawiła mi ultimatum , albo Ona , albo wódka . Ja wybrałem picie . Tak też zamiast starać się pójść na studia , a taką możliwość miałem , bo jakąś tam wiedzę posiadałem , siostra moja była już na studiach , Matka sama nas wychowywała , bo Ojciec pił , a za to wszystko w tamtych czasach dawali dodatkowe punkty . Ja wybrałem pracę w terenie i picie . W tamtych czasach wschodnia Polska to był trzeci świat , tułałem się po strasznych dziurach , dziś do ust nie wezmą konserwy rybnej bo to było podstawą mojego pożywienia . Nawet mleka , czy jajek nie można było kupić , bo rolnicy oddawali to do punktów skupu na jakieś tam książeczki . Ale były meliny , był bimber , kilka razy miałem fikcyjnie się żenić , bo od sołtysa można było dostać kwit do sklepu na wódkę na wesele ( wtedy był okres kartkowy ) Miałem możliwość i nie skorzystałem . Ale to wszystko już było , to wszystko już się wydarzyło i to już nie wróci . Dziś mam to co mam i jest mi dobrze . Byłem dziś na komisji w ZUS i dali mi trzy miesiące zasiłku rehabilitacyjnego . Jeśli po tym okresie nie dostanę dopuszczenia do pracy , zostanę zwolniony . Jakieś nadzieje mam , ale patrzę też realnie . Zostanie mi sześć lat do emerytury i pewnie gdzieś mnie za jakiegoś dozorcę przyjmą , że stracę finansowo ? , trudno , z tego co mi powiedzieli lekarze , nie miałem żadnego wpływu , że mi taka gadzina urosła w głowie .
                            Trzymaj się ciepło .
                            • wolfbreslau Re: Wyniki badań greckich 11.09.15, 14:19
                              Zasadniczo wyraziłem tylko pewna sugestie o baclofenie.a nie żal po rozlanym mleku 😊.
                              Wszak od dziecka uwielbiałem śpiew,potem doszly kobiety,ale najbardziej upodobalem sobie przygody po winie.
                              --
                              lupus paradiso
                          • aaugustw Re: Wyniki badań greckich 11.09.15, 17:10
                            wolfbreslau napisał:
                            > ... wyraziłem jedynie dosc moi8m zdaniem obiektywny komentarz,ze
                            majac wiecej mozliwosci mialbym jak kazdy inny czlowiek wieksze szanse...
                            ______________________________________________________________.
                            Tak, tak... - Pilbys nie tylko jabola, ale i cpunem bylbys majac wieksze szanse
                            na tytul nieboszczyka...!
                            A...
                  • aaugustw Fan baklofenu... 10.09.15, 10:45
                    wolfbreslau napisał:
                    > Nikt nie twierdzi ze baclofen leczy pijacka dusze pelna gniewu,strachu,
                    wątpliwości i rozterek.twierdza jedynie że uwalniania od imperatywu uchlania się...
                    > ... zaluje ze w latach '80tych nie bylo w Polsce baclofenu tylko anticol.
                    Kto wie,może oszczędziłoby mi to dalszych 30 lat obsesji chlania na umór?
                    Bo anticolu jakoś się nie wystraszyłem zanadto.zapilem go i żyłem dalej.
                    Jesli baclofen rzeczywiście uwalniania psychikę pijaka od obsesji picia do
                    ostatniej kropli wódki,to zawsze warto spróbować...
                    ________________________________________________________.
                    Wiec czemu nie sprobujesz z baklofenem kontrolowanie znowu pic...!?
                    A...
                  • zdzislaw50 Re: Wyniki badań greckich 12.09.15, 10:32
                    wolfbreslau 10.09.15, 08:01
                    "Nie otwierałem tego linku.
                    Nie mam takiej potrzeby.
                    Nie mam tez żadnego uprzedzenia aby ludzie dotknięci alkoholizmem szukali innych dróg niż moja..........."

Podpisuje się pod tym obiema rękami, dodam tylko ,że dziś już nie będę eksperymentował, życie bez alkoholu podoba mi się bardzo. -:)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka