Dodaj do ulubionych

Krok Pierwszy AA - stuprocentowa perfekcja

06.01.20, 20:00
Krok Pierwszy AA mowi:
"Przyznalismy, ze jestesmy bezsilni wobec alkoholu, ze przestalismy kierowac wlasnym zyciem".

Krok ten moze byc stosowany z calkowita perfekcja - (12 x 12, str. 69)

Sa to slowa Billa, a ja wprowadzilem te slowa, (po ich zrozumieniu) do mojego praktycznego zycia,
z cala perfekcja, ktora cechuje takiego alkoholika, jakim ja jestem…!
A...
Obserwuj wątek
  • aaugustw Re: Krok Pierwszy AA - stuprocentowa perfekcja 08.01.20, 10:30
   Codzienna Refleksja AA, na dzien 08 stycznia

   CZY MAM WYBÓR
   Faktem jest, że większość alkoholików – z przyczyn dotąd nie poznanych – straciła możliwość wyboru w odniesieniu do alkoholu. Nasza tzw. siła woli przestała istnieć.
   ANONIMOWI ALKOHOLICY, STR. 20

   Moja bezsilność wobec alkoholu nie przemija z chwilą, gdy zaprzestaję picia. Chcąc zachować trzeźwość, wciąż nie mam wyboru – nie mogę pić. Mam natomiast wybór co do tego, żeby przyjąć “pomoc duchową” (Anonimowi Alkoholicy, str. 21).
   Gdy to robię, moja SIŁA WYŻSZA uwalnia mnie od braku wyboru – i utrzymuje mnie w trzeźwości jeszcze jeden dzień. Gdybym sam umiał dziś wybierać niepicie, po cóż byłoby mi potrzebne AA albo Siła Wyższa?
   Copyright © 1997, Alcoholics Anonymous World Services, Inc. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone
   -----
   A...
   • aaugustw Re: Krok Pierwszy AA - stuprocentowa perfekcja 08.01.20, 11:32
    Codzienna Refleksja AA, na dzien 05 stycznia

    CAŁKOWITA AKCEPTACJA
    Alkoholik nie wyobraża sobie życia bez alkoholu. Pewnego dnia nie będzie umiał wyobrazić sobie życia ani z alkoholem ani bez niego. Wtedy dopiero, jak mało kto, pozna, co to jest samotność. Wówczas uświadomi sobie, że znalazł się na skraju przepaści. Będzie życzył sobie już tylko śmierci. - Anonimowi Alkoholicy, str.132–133

    Tylko alkoholik potrafi zrozumieć dokładnie znaczenie takiego stwierdzenia jak powyższe. Podwójne przesłanie, które czyniło ze mnie niewolnika picia, wprawiło mnie także w przerażenie i zagubienie. “Jeśli się nie napiję, to umrę” współzawodniczyło z “Jeśli będę dalej pił, to alkohol mnie zabije”. Obie te obsesyjne myśli coraz bardziej przybliżały mnie do dna. A sięgnięcie dna zaowocowało całkowitą akceptacją mojego alkoholizmu – bez najmniejszych nawet zastrzeżeń – która była absolutnie niezbędna dla mojego zdrowienia. Nigdy w życiu nie znajdowałem się w trudniejszym i bardziej kłopotliwym położeniu; ale jak się później okazało, dylemat ten był konieczny, jeżeli miałem odnieść sukces “na Programie”.
    Copyright © 1997, Alcoholics Anonymous World Services, Inc. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone
    -----
    A...
    • aaugustw Re: Krok Pierwszy AA - stuprocentowa perfekcja 08.01.20, 11:35
     Codzienna Refleksja AA, na dzien 06 stycznia

     ZWYCIĘSTWO POPRZEZ KAPITULACJĘ
     Zaczynamy rozumieć, że tylko bezwarunkowa kapitulacja umożliwia nam podjęcie pierwszych kroków w kierunku wyzwolenia i odzyskania siły.
     Przyznanie się do bezsilności okazuje się w rezultacie solidnym fundamentem, na którym można budować szczęśliwe i wartościowe życie. - DWANAŚCIE KROKÓW I 12 TRADYCJI AA, STR 23

     Gdy alkohol objął swym wpływem każdy aspekt i zakątek mojego życia, gdy butelki stały się symbolem całego mego pobłażania sobie przyzwolenia na wszystko, gdy wreszcie zrozumiałem, że o własnych siłach nie pokonam potęgi alkoholu – wówczas uświadomiłem sobie, że ostatnią deską ratunku może być dla mnie tylko kapitulacja. Poddając się, odniosłem zwycięstwo nad własnym egoizmem i wygodnictwem, zwycięstwo nad moim upartym opieraniem się życiu, jakie zostało mi dane. Gdy zaprzestałem walki – z kimkolwiek i czymkolwiek – wkroczyłem na drogę trzeźwości, pogody ducha i spokoju.
     Copyright © 1997, Alcoholics Anonymous World Services, Inc. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone
     -----
     A...
  • aaugustw Re: Krok Pierwszy AA - stuprocentowa perfekcja 10.01.20, 11:15
   Codzienna Refleksja AA, na dzien 10 stycznia

   ZJEDNOCZENI W WYSIŁKU
   Pierwszy krok na drodze do zdrowienia to dojście do stanu, kiedy musimy przede wszystkim upewnić się i przekonać samych siebie, że jesteśmy alkoholikami. Musimy pozbyć się złudnej wiary, że jesteśmy tacy sami jak inni. - ANONIMOWI ALKOHOLICY, STR. 25

   Przyszedłem do AA, ponieważ nie byłem już w stanie kontrolować mojego picia. Może popchnęły mnie do tego utyskiwania mojej żony, a może interwencja policji: a może to ja sam wiedziałem w głębi serca, że nie potrafię pić tak jak inni – ale nie chciałem się do tego przyznać, gdyż wizja życia przyznania się do alkoholu napawała mnie przerażeniem. Anonimowi Alkoholicy są wspólnotą mężczyzn i kobiet zjednoczonych w wysiłku przeciwko wspólnej nam wszystkim, śmiertelnej chorobie. Życie każdego z nas jest powiązane z życiem wszystkich pozostałych, tak jak łączą się ze sobą życia rozbitków, którzy przetrwali katastrofę na szalupie ratunkowej. Jeśli będziemy zgodnie współdziałać, to bezpiecznie dopłyniemy do brzegu.

   Copyright © 1997, Alcoholics Anonymous World Services, Inc. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone
   -----
   A...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka