Dodaj do ulubionych

alkoholizm szczepionka proszę o pomoc

• 82nati Re: alkoholizm szczepionka proszę o pomoc 16.01.06, 12:10
        takm na marginesie to nie dla mnie jeśli o to chodzi :), czytałam że są
        zastrzyki, po wzięciu których nie można pić alkoholu przez pół roku, po
        pierwsze nie ma pociągu do alkoholu, a po drugie jak już się alkohol spożyje to
        samopoczucie można porównać z katuszami i umieraniem w męczarniach, tqak ze
        drugi raz się zastanowi zanim się napije...
        --
        NASZA CÓRCIA
        • alta22 Re: alkoholizm szczepionka proszę o pomoc 16.01.06, 12:28
          To nie są zastrzyki, ani tabletki, czy też inne jak to nazywasz szczepionki. To jest implant wszywany pod skórę. Nazywa się Esperal. Jego zastosowanie jest bardzo kontrowersyjne i niebezpieczne. W niektórych krajach wręcz zakazane. Może w połączeniu z alkoholem spowodować śmierć uzależnionego. Jeżeli nie dotyczy to Ciebie to sobie daj z tym spokój.
          • wiesia53 Re: alkoholizm szczepionka proszę o pomoc 16.01.06, 14:46
            alta22 napisała:
            Może
            > w połączeniu z alkoholem spowodować śmierć uzależnionego.

Nie wiem kim jesteś alta,ja jestem alkoholiczką i wiem,ze esperal to właściwie
            placebo,straszak,dla osób,które się boja smierci,ale od esperalu sie nie
            umiera...esperal jest wycofywany,ponieważ w tej chwili dąży się do tego,zeby
            alkoholik wyleczył swoją psychikę,bo alkoholizm jest choroba psychiczna,w co nie
            wszyscy mogą uwierzyć.Nie ma na świecie srodków farmakologicznych na
            alkoholizm...przykro mi..

--
            ro
            • alta22 Re: alkoholizm szczepionka proszę o pomoc 16.01.06, 21:55
              Zanim się coś powie lub wygłosi osąd to nalezy głęboko się nad tym zastanowić, bo wystrzelonej strzały, przeszłego życia i wypowiedzianego słowa się nie cofnie.
              Jestem trzeźwiejącą alkoholiczką i nie chce licytować sie z Tobą, ani moim stażem w piciu, ani długością trzeźwienia, jednakże takie posty jak Twoje mogą wyrządzić więcej szkody jak pożytku.
              Nic dziwnego, że potem ktoś niedoświadczony przeczyta Twoje "mądrości" i będzie je powtarzał ośmieszjąc się. Wklejam tekst który znalazłam w Google. Przeczytaj i zapamiętaj:
              " Czy esperal/antikol zapewnia wyleczenie osobie uzależnionej ?
              Anticol czy esperal zawierają tą samą chemicznie czynną substancję – disulfiram. Blokuje on uwalnianie organizmu od produktu przemiany alkoholu – aldehydu octowego i powoduje zatrucie nim organizmu. Jest to bardzo przykry stan, którego boją się osoby uzależnione. Strach ten staje się ewentualnie powodem powstrzymania się od alkoholu. Ponieważ jednak uzależnienie to coś więcej niż picie alkoholu a zdrowienie nie polega wyłącznie na wstrzymywaniu się od alkoholu, ale na rozbrajaniu patologicznych mechanizmów psychologicznych, należy szukać pomocy w profesjonalnym programie psychoterapii. Ponieważ osoby poprzestające na wszyciu esperalu lub przyjmowaniu anticolu niekiedy "zapijały", co powodowało zatrucie, a w poszczególnych przypadkach zejście śmiertelne – środek ten w wielu krajach jest zakazany z uwagi na brak udowodnionej skuteczności przy jednoczesnym zagrożeniu związanym z jego stosowaniem. "
            • wiesia53 Re: alkoholizm szczepionka proszę o pomoc 16.01.06, 22:12
              kto tu się ośmiesza,,,różne rzeczy sie pisze..a różne ma za sobą...nie wiem,czy
              przeszłaś terapię...kazdy terapeuta powie ci to samo co ja...pogadaj z
              tymi,którzy mieli wszywany esperal po kilkanaście razy...to jest straszak,dla
              tchórzy,którzy boją się odejscia na tamten swiat ...
                • wiesia53 Re: alkoholizm szczepionka proszę o pomoc 17.01.06, 11:01
                  ciekawa jestem,w jaki sposób udaje ci się twoje trzeżwienie - skoro nie wiesz co
                  to jest esperal - i polecasz go innym..esperal , owszem , wszywa się, ale
                  osobom,które jeszcze nic nie wiedzą o alkoholizmie,wmawia się im,że jak się
                  napiją po wszyciu esperalu, to umrą - tak jak napisałam , jest to straszak dla
                  takich osób , pomaga to im na dłuzszą,czy krótsza chwilę ze strachu przed
                  śmiercią. Po wypiciu alkoholu , oczywiscie są objawy zatrucia /wymioty,dreszcze
                  itp./Ale takie same objawy zatrucia występują w fazie chronicznej u alkoholika /
                  ja miałam takie nieraz/ . Ale zapewniam cię , od esperalu się nie
                  umiera....popytaj tych,którzy mieli wszywkę a zapili...
                  Ja polecam pani,która ma problem udać się do poradni leczenia uzależnień,tam
                  powiedzą jej,czy jest alkoholiczka,czy nie jest...przede wszystkim ona sama musi
                  sobie odpowiedzieć na to pytanie i musi chcieć trzezwieć...bo straszenie to nie
                  jest wyjście...tak się nie da na dłuższą metę...

A propos-ja myślałam,że alkoholiczka zdaje sobie sprawę z tego,że najpierw musi
                  być chęć leczenia się,wola trzezwienia...

nie szukaj haka na mnie,tylko staraj sie naprawdę pomóć pani,która o to
                  prosi...przepraszam..
    • alta22 Re: alkoholizm szczepionka proszę o pomoc 21.01.06, 17:50
      Witam Cię Nati.
      Nie miałam dostępu do sieci przez ostatnie dni i dlatego się nie odzywałam. To co napisałaś w międzyczasie zupełnie zmienia sytuacją . Ty nie pijesz, ale problem jak najbardzej dotyczy Ciebie. Twój Ojciec jest ciężko chory na alkoholizm. Jemu NA PEWNO nie pomogą żadne zastrzyki, wszywki, czy inne cudowne szczepionki. Nie rób sobie złudzeń, że to o czym piszą jest w stanie spowodować wyzdrowienie twojego Ojca. Jemu nie pomogą żadne zakazy, rozmowy i nawet szantaże z Twojej , czy też twojej Matki strony. Jemu jest potrzebna natychmiastowa pomoc lekarska. W takim przypadku jak opisujesz powinien być nawet objęty leczeniem przymusowym. Jeżeli jak piszesz spowodował wypadek po pijanemu i miał takie stężenia alkoholu we krwi to teoretycznie powinien znaleźć się w areszcie. Rozumiem, że nie mieszkasz w Polsce, a Ojciec mieszka i tylko od czasu do czasu do Ciebie przyjeżdża. Jego leczenie powinno więc zacząć się w Polsce i nie w prywatnych klinikach, ale w specjalistycznej przychodni leczącej uzależnienia. Nawet na oddziale zamkniętym. Jeżeli On sam nie chce się leczyć, a stanowi zagrożenia dla otoczenia to należy się zwrócić do Komisji do spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, które działają przy każdym Urzędzie Gminnym. Jeszcze jedno na koniec. Jest to może okrutne, ale prawdziwe. Jeżeli alkoholikowi nie można pomóc, bo on sam tego nie chce to po prostu trzeba go zostawić samego sobie. Musisz być silna. Musisz wychować swoje dziecko. Masz śliczną córeczkę i masz dla kogo żyć. Czynny alkoholik może to wszystko zniszczyć. Widzę, że już dotarłaś do stron, gdzie opisane jest niszczące działanie Esperalu. Poczytaj więc jeszcze stronę : www.forum.akcjasos.pl/viewtopic.php?t=3668
      oraz inne traktujące o alkoholizmie i osobach współuzależnionych.
      Pozdrawiam Ciebie i Twoją Córeczkę
      Alta22

• alta22 Re: alkoholizm szczepionka proszę o pomoc 21.01.06, 23:01
          Trzeba to było wyrażnie zaznaczyć że cytujesz jakiś bzdurny kawałek wyrwany z kontekstu. Robię z siebie idiotkę czytajac jaki masz problem z ojcem kryminalistą, a w dodatku z daleka od Polski. Swoją drogą popraw polszczyznę, bo jesteś z nią na bakier. Zastrzyk to można dać na ból zęba, a szczepionkę na grypę. Hipnozę i wywoływanie duchów też możesz sobie darować. Na alkoholizm jest psycholog, chęć wyleczenia wykazana przez uzależnionego, długoletnia terapia i abstynencja do końca życia. A Tatuś ma już poważny problem. Ty zresztą też, bo jak on kocha wódeczkę to w pewnym momencie będzie miał dosyć Ciebie, wnuczki i całego świata za wyjątkiem glajchy. Miłej niedzieli
        • janulodz Re: alkoholizm szczepionka proszę o pomoc 23.01.06, 15:33
          Pozwole sobie wrzucić swoje trzy grosze do tego wątku.
          Nati. Rzeczywiście dość przewrotnie wstawiłaś ten fragment z przedrukiem innego wątku i też z początku dałem sie nabrać, że to chodzi o Ciebie.
          Teraz o zastrzykach. Rzeczywiście w podanych przez ciebie linkach jest opisana terapia antyalkoholowa za pomocą leków, ale jest ona prowadzona pod kontrolą lekarzy i dla osób, które wyraziły na to zgodę. Przystąpić do takiego leczenia może ktoś, kto zdaje sobie sprawe ze swojej choroby i chce sobie pomóc. Ponadto podawane są tam wiadomości na temat postępów w badaniu leków przeciwko uzależnieniom prowadzonych na świecie
          Wyciągnęłaś zbyt pochopne wnioski ze skuteczności tej metody i z uporem oczekujesz odpowiedzi, gdzie można takie zastrzyki dostać ,żeby wyciąnąć z nałogu Twojego Ojca. Uważam, że takie artykuły wyrządzają dużo szkody i osobom niezorientowanym w temacie dają złudną nadzieję na wyleczenie uzależnienia za pomocą serii zastrzyków.
          Musisz starać się namówić swojego ojca na podjęcie lecznia w przychodni dla uzależnionych. To znaczy on sam musi do tego dojrzeć i podjąć taką decyzję. Inaczej się nie da.
          • 82nati do janulodz 26.01.06, 12:22
            przepraszam za takie namieszanie ale wklejałam szybko bo córcia się budziła
            akórat wtedy a potrzebowałam porady na gwałt. Z moim ojcem nieda się
            porozmawiać na ten temat gdyż on uważa że poradzi sobie sam. Fakt nie bije nie
            awanturuje się-jedynie z mamą, i tu są właśnie atuty które zmusząją moją mamę
            do usprawiedliwiania go, bo przecież inni biją i awanturują się. Robi pewne
            żeczy których tu nie będę opisywała bo wstyd. Myślałam jak go zmusić do
            leczenia bo za każdym razem to na mnie się odbija, mimo, ze jestem w innym
            mieście i za każdym razem ja odbijam to na swojej rodzinie. Chciałabym to
            zmienić a nie mogę się odizolować bo sumienie i poczucie obowiązku mi nie
            pozwala. Dziękujęza wyrozumiałość i jeszcze raz przepraszam za haos, ale
            ostatnio nie mam czasu na nic, ani dla siebie a tym bardziej na pilnowanie
            polszczyzny i napisanie czegokolwiek od a do z.
            --
            NASZA CÓRCIA

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka