Dodaj do ulubionych

uzależnienie od środkó przeciwbólowych - TRAMAL

21.03.07, 17:14
Witajcie,

czy ktoś może mi udzielić informacji na temat skutków odstawienia TRAMALU?
Jakie mogą być objawy i jak długo może to potrwać
dzięki i pozdrawiam
Gosia
Edytor zaawansowany
  • j2334 21.03.07, 22:49
    Wszystko zalezy od tego od jak dawna bierzesz Tramal i w jakiej dawce.
  • gosiabre 22.03.07, 14:37
    Sprawa dotyczy mojego ojca, który jest ma 71 lat, brał TRAMAL od roku w związku
    ze zrostami pooperacyjnymi. Najpierw do lipca brał 200 mg na dobę, potem 400-500
    + 450 Neurontinu, potem odstawił Neurontin i brał do teraz 700 mg Tramalu.
  • j2334 22.03.07, 21:02
    Najrozsadniejszym wyjsciem z tej sytuacji jest tylko stopniowe zmniejszanie
    dawki,np co kilka dni o50mg mniej.Moze to potrwac jakis czas.Z cala pewnoscia
    nie da sie tak od razu calkowicie odstawic Tramalu.Dobrze by bylo ,gdyby to
    bylo pod Twoja kontrola i za zgoda ojca ,.Trzeba mu to uswiadomic,ze jest to
    lek silnie uzalezniajacy,a ta dawka ,ktora teraz stosuje jest juz wystarczajaco
    za duza.Powodzenia.pozdrawiam.
  • krulik34 23.03.07, 17:14
    "Z cala pewnoscia
    nie da sie tak od razu calkowicie odstawic Tramalu"

    Z całą pewnościa sie da, ja jestem tego zywym przykładem :)z dnia na dzien,
    oczywiscie trzeba swoje wycierpiec, nie ma nic za darmo, niestety :(

    Chyba, ze tramal/poltram jest stosowany na "zabicie" bólu przy przewlekłej
    chorobie, wtedy jest to prawdopodobnie lek na całe zycie, nie ma zamiennika o
    podobnym działaniu a tolerancja wyrobiona na tramalu działa tez na kodeine.


  • topsi1 21.08.07, 12:30
    Mam nadzieje ,ze wyjdziesz z tego i rób wszystko,zeby tak sie stało.
    Nie pozwól,zeby tramal zniszczył Ci życie,a wierz mi tak jest.
    Z czasem trzeba brac coraz wieksze dawki,które przestaja działac,a
    zdobycie tramalu nie jest łatwe.
    Przedawkowanie moze prowadzic nawet do śmierci.Sama tego
    doswiadczyłam,miałam takiego doła,ze wziełam za duzo,straciłam
    przytomnosc,przewróciłam sie,dostałam cztery napady
    drgawkowe,wyladowałam w szpitalu,nic nie pamietałam ,odzyskałam
    przytomnosc po 5 godz.Nie powiedziałam,ze wziełam tramal,a
    pracowałam wtedy dosc intensywnie i to uznano,za przyczyne utraty
    przytomnosci,lekarze stwierdzili,ze to padaczka.Tylko ja
    wiedziałaqm,ze to nie prawda,po czasie przeczytałam ulotke,dlatego
    domysliłam sie przyczyny.
  • krulik34 22.03.07, 20:57
    miesiac czy rok [w wiekszych dawkach] jest,psychiczne- objawy podobne do
    depresji, załamanie, mysli samobójcze itp. objawy fizyczne- drastyczne
    osłabienie podobne jak przy ostrym przeziebieniu, bóle konczyn,stawów, kosci no
    i typowy lekki "głód"
    Wszystko powinno trwac tydzien max. dwa, potym czasie organizm waraca do
    równowagi.

    UWAGA- to opis moich objawów, u innych osób mogą byc inne lub bardziej/mniej
    nasilone.

    to tyle
  • gosiabre 23.03.07, 08:30
    dzięki
  • topsi1 21.08.07, 11:50
    Osłabienie,brak apetytu,biegunka,depresja.
    Takie objawy były u mnie po odstawieniu.
    Dwa razy odstawiłam go sama,zmniejszałam dawki do zera,brałam tramal
    w kroplach,wiec co pare dni zmniejszałam ilosc kropel.
    Po jakims czasie znowu zaczełam go brac,wtedy nie dałam rady sama go
    odstawic bo brała duze dawki,które juz nawet nie działały.Trafiłam
    do szpitala,w ciagu tygodnia mnie odtruto,tez poczatkowo
    zmniejszajac dawki,pózniej całkowicie mi go odstawiono.Czułam sie
    strasznie,byłam słaba,strasznie bolała mnie głowa,ale przezyłam to
    wróciłam do domu wyleczona.
    Nie brałam 3 mies.pózniej znowu zaczełam ,oczywiscie krople bo
    najbardziej mi pasowały.Biore do dzisiaj ,lecze sie u psychiatry,w
    tej chwili doszłam do 3 kropel.
    Chce z tym skonczyc na zawsze,nie chce byc juz uzalezniona od tego
    swinstwa,nienawidze tego leku.
    Lekarze tak go łatwo przepisuja,zaczełam brac poniewaz chorowałam i
    do dzisiaj choruje na jelito drazliwe,był to jedyny lek,który
    usmierzał mi ból.Nigdy nie myslalm ,ze doprowadze sie do takiego
    stanu,ale mam nadzieje,ze wyjde z tego.
  • mich.999 21.08.07, 12:25
    Wszystkie środki przeciwbólowe powodują uzależnienie lub stają się nieskuteczne.Stosuję je od wielu lat i po prostu co jakiś czas zmieniam lek.
  • topsi1 21.08.07, 12:33
    Tak,ale stosujesz je z powodu bólu,a nie dla przyjemnosci jak ja je
    stosowałam.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka